Italianen rukken aan twee fronten op. Radio-Programma THIJS IJS EN DE KONINGSKROON MAANDAG 2K OCTOBER 1935 HAARLEM'S DAGBtAD buitenland. AAussolini tegen de sancties De strijd in A bessyn i Geen Abessynische aanvallen meer in het veroverde gebied? Vandaag in het Zuiden? crrnnfp ïtaliaan^rtip aanval I eili va11 massa-opmarschen, zelfs wanneer groore Itanaanscne aanval deze plaats vinden op particulier terrein. In de resolutie wordt verder geëischt: een diepingrijpende bestuursreorganisatie. een wijziging van de nood-wetsdecreten. bestrij ding van belastingontdu'king doeltreffende Volgens door de Italiaansche bladen van staatscontrole op het bedrijfsleven reor«*ani- het front ontvangen berichten rukken de bei- satie van de Bank van Frankrijk en moderni- de vleugels van het Italiaansche leger in Eri- vermijdelijke versterking van dé stabiliteit der trea langzaam op. regeering. Een flankaanval der Abessynische troepen De resuiutie cesluit met de woorden- Met bij Aksoem zou mislukt zijn Ras Seyoem zou het oog op de kamerverkiezingen die" zoo bevel hebben gegeven de Italianen in het door vroeg mogelijk gehouden moeten worden ver hen veroverde gebied niet meer aan te vallen, klaart de radicaal-socialistische partiizich doch het geheele gewicht van den aanval te bereid alle republikeinen te vereenieen" werpen op den eigenlijken opmarsch der Ita lianen. Van het front in Somaliland wordt hevige regenval gemeld. Te Addis Abeba gelooft men voorts volgens Reuter, dat het offensief op het Italiaansche zuidfront is begonnen. Aan alle Abessynische troepencommandan- -- ten zijn orders gezonden met het oog op den "e viootKwestie als volgt kunnen worden sa- algemeenen Italiaanschen aanval, welke van- daag wordt verwacht, op den verjaardag van ^at!eve beperking; 2. Geen kwanti- den opmarsch naar Rome. 'i'?epe.;kmg: 3: KenntseeTlns van het Grasmatch Afte Wolde, de commandant van ap'z^tei} yan lederen nieuwen oorlogs- Gorahai heeft aan den Abessynischen gene- H?' ya" eeV, viJ.jarenplan voor ralen staf doen weten, dat hij ieder oogenblik bóotvloten 6n Handhaving van duik- een stormaanval op zijn versterking verwacht Uit Asmara 27/10 Reuter. Een brigade Zwart hemden onder commando van generaal Dia man te. bezette heden het dorp Adimesas na een aanval van 10 mijlen uit Samaiat. Deze beweging die op tegenstand der Abes- syniërs stuitte, wordt beschouwd als een voor bereiding tot den algemeenen opmarsch. De vliegtuigen waren zeer actief langs het geheele Artikel bij de herdenking van den opmarsch naar Rome. De resolutie werd eenstemmig aangenomen. De Fransche opvattingen in het vlootvraagstuk. Volgens goedingelichte Fransche kringen zou het standpunt der Fransche regeering in Duïtschland. Geen wapens naar de oorlog voerende landen? Het blad I'Ordre maakt gewag van een on- cgtuigcii wo.iv.' B.O.V. *Tn de Verhoud tusschen Hitier en den Franschen front Verscheidene kamp journalist de Brlnen, dat onlangs heeft plaats buurt van Magolo. halfweg Addis iViUCh- eehad en waarbij Hitier verklaarde: - Wij hebben niets dan bewondering voor de Fransche politiek in de Abessynische kwestie. Ofschoon wij in geen enkel opzicht in het incident betrokken zijn zullen wij als de tijd daar is, ons niet onbetuigd laten. Wij gaan er niet op in allen handel met de strijdvoerenden stop te zetten, maar om onze aanhankelijkheid met den vrede te toonen, zullen wij geen enkel wapen aan geen der beide tegen standers leveren. den gebombardeerd, terwijl verkenningsvluch ten werden gedaan zelfs tot nabij Sasabanch.l Waar vijandelijke detachementen werden ont dekt. werden bommen geworpen. Van het Tlgre-fro'nt wordt bliikens een tele gram uit Rome gemeld, dat de hooge commis saris voor den gezondheidsdienst Cassellani na een inspectiereis, van een week verklaarde, dat. de sanitaire staat der troepen uitstekend is Er heerscht geen enkele epidemie. Eenige weken geleden hebben zich een paar gevallen van Meningetis Cerebrospenal en van pokken voorgedaan ln Tigre. In Adoea zijn slechts 6 gevallen geregistreerd van malaria en 6 van typhus zonder doode- 1 ij ken afloop. De physieke toestand der bevolking van Ti- grp is echter treurig. De Italiaansche autori teiten richten hospitalen op waar reeds een honderdtal zieken uit de buurt van Aksoem worden verpleegd. Tegenspaak. j Het agentschap Stefani verklaart de vol gende berichten welke in het buitenland zijn I verspreid voor ongegrond: 1. Desertie van Italiaansche soldaten. 2. Het repa trieeren van burgers welke in I Eritrea won er.. 3. Het bombardeeren door vliegtuigen van I burgerbevolking. De chef van den Italiaanschen generalen staf, maarschalk Badogllo. en de onderstaats secretaris van het ministerie van Koloniën I Lessona. hebben zich te M^ssaoea ingescheept I voor de terugreis naar Italië. Voor zij hun veertiendaagsche inspectiereis beëindigden hebben zij de nieuwste wegen aan I het front tusschen Adoea en Enticio bezichtigd. Noodlottige ontploffing in Japan. Vele mijnwerkers gedood, gewond of vermist. Uit Tokio. 27 October: De Meiyi- Steenkolenmijn-Maatschappij deelt uit Foekoeoka mede. dat tengevolge van een ontploffing van mijngas in haar steenkoolmijn van de op dat oogenblik in de mijn werkende 167 arbeiders 17 zijn gedood en 15 gewond. De ontploffing had plaats in den af- geloopen nacht omstreeks 12 uur in de mijn Akaike. Men vreest ernstig, dat de overige ten tijde van de ont ploffing in de mijn werkzame ar beiders verloren geacht moeten worden. (A.N.P.) Spanje. Verscheidene autoriteiten bij speelbankschandaal betrokken Volgens het rapport der parlementaire com missie, welke belast was met het onderzoek naar het speelbankschandaal, zijn blijkens een Reuterbericht uit Madrid de volgende personen hierbij betrokken en zullen zij dien tengevolge uit hun functies worden verwij derd: José Valdiva, tot Juli va ndit jaar direc teur-generaal der recherche: Raphael Sala- zar Alonso, gewezen minister van Binnen- landsche Zaken en thans burgemeester van Madrid: Eduardo Benzocano. gewezen on derstaatssecretaris van Binnenlandsche Za ken: Sigfrido Blasco Ibanez, zoon van een schrijver en radicaal afgevaardigde voor Va- lancia; Aurelio Lerroux, neef van den oud premier en regeerlngsgedelegeerde bij de te lefoon-maatschappij, en tenslotte Juan Pi- chypons, president der Generaliteit en gou verneur-generaal van Catalonië. Al deze per sonen zijn lid der radicale partij. WAPENEMBARGO IN ARGENTINIë AFGEKONDIGD. BUENOS AIRES. 26 October Reuter). De regeering heeft een decreet uitgevaardigd, waarbij de uitvoer en heruitvoer van wapens en munitie naar Italië verboden wordt. Frankrijk. Radicalen eischen ontbinding der semi-militaire organisaties. Staatsminister Herriot, voorzitter van de radicaal-socialistische partij, is door het con gres dezer partij op voorstel van Chautemps ten vierde male eenstemmig tot voorzitter her kozen. De plenaire vergadering keurde daarna de resolutie goed die door de algemeene politieke commissie was uitgewerkt en waaraan tevoren Herriot en Daladier hun goedkeuring hadden gehecht. In de inleiding van deze resolutie wordt gezegd dat het congres met alle scherpte de provoceerende en niet duidbare bedrijvigheid van de strijdorganisaties afkeurt, die openlijk den burgeroorlog voorbereiden. Het congres houdt het voor absoluut noodzakelijk de maat regelen, die de regeering tot nog toe heeft ge nomen aan te vullen met nieuwe, doeltref fende verordeningen, namelijk: le. Uitvoering van de maatregelen die dooi de kamercommissie voor burgerlijk- en straf recht reeds zijn aangenomen od voorstel van de regeeringen-Doumergue en Flandin. en die de ontbinding van de strijdorganisaties op doelmatige wijze mogelijk maken; 2e. Het verbod van half-militaire oefenin- CHINEESCHE KUNST EN OORLOGSGEVAAR. Een groot deel van de schatten voor de tentoonstelling van Chineeschb kunst, welke in November in Londen wordt geopend, is aangekomen per Britsch oorlogsschip uit Shanghai. Maar een bijna even groot deel zal worden verschaft uit officieele en parti culiere verzamelingen in vele landen o.a. Nederland. Amerika en Rusland. Een bijzon der belangrijke bijdrage is toegezegd door het bestuur van het museum voor schoone kunsten te Boston. Maar dit bestuur is er wat huiverig voor geworden zijn kost/baar heden op reis te sturen; het is ongerust in verband met den hachelijken politieken toe stand in Europa. De zending zou over enkele dagen uit moeten gaan maar de beheerders van het museum hebben besloten eerst nog eens te overleggen of zij de kostbare lading waarvoor zij verantwoordelijk zijn. wel aan het gevaar van duikbootaanvallen kunnen blootstellen. Inmiddels heeft het bestuur van de Londensche tentoonstelling zich gehaast de verzekering naar Boston te seinen dat de zee veilig is. De eindbeslissing van de autori teiten daar wordt met angst en beven tege moet gezien. Andere Amerikaansche leeningen voor de ten toonstelling, uit gemeentelijke en parti- culire verzamelingen in New York, Kansas en Pennsylvania, zijn reeds in Burlington House aangekomen. Een van die aangekomenen is een Tteenen Bre^d^a die niet minder dan 20.000 K.G. weegt; het beeld is 6 M. hoog. Dit stuk stelt den heeren van de Royal Academy een lastig probleem niettegenstaande het feit dat hete in drieën is verdeeld. Elk deel is nog te zwaar voor de hijschkraan. welke in Bur lington House voor het plaatsen van zware en omvangrijke kunstwerken wordt gebruikt. Het draagvermogen van de liften, waarmede de stukken naar de verdieping van de tentoon stellingszalen worden gebracht, is misschien ook niet toereikend voor deze enorme Boeddha-fragmenten. De vloer, waarop het zware beeld moet komen te staan, is voor dit doel aanmerkelijk versterkt. En men zal wel den bijstand van een aannemersfirma die er varing heeft van het behandelen van groote blokken moeten inro.'pen om dit geweldig voorbeeld van Chineesche kunst op zijn plaats te fcrijgeri- s (Copyright Morningpost-A. N. P.) ROME, Zondagavond. Economische sancties werpen hun scha duw over de feestelijkheden ter herdenking van het feit, dat de fascisten dertien jaren geleden naar Rome opmarcheerden. Het program bij de intrede van het veertiende jaar onder fascistische regiem staat in het teeken van weerstand en opoffering. In een speciaal woord, gericht tot „de Zwarthemden van Italië" stelt Mussolini vast. dat „op den dag van het dertien jarig bestaan (28 October) de massa's aaneenge sloten achter het regiem staan, geen enkel feest sedert den tweeden October, den dag van de meest grootsche mobilisatie in de ge schiedenis eener natie en men is tot alles bereid". De dertien jaren ziin niet tevergeefs voor bij gegaan, vervolgt Mussolini, en hij voegt er aan toe: „een wereld van Dlutocratisch en conservatief egoïsme is gedwongen ons aandacht te schenken. Diegenen, die zich aan een trachten te sluiten om het op de meest onrechtvaardige wijze te benadeelen, zullen ervaren, dat het Italiaansche volk evenveel heldenmoed bezit als de soldaten, die zijn roem van Adoea hebben gevestigd en beschaving hebben gebracht in een afge legen stuk Afrikaanscli grondgebied". Sprekend over het aanbrekend jaar ver volgde de Duce: „Wij begroeten het als krijgers, met ontplooide vlag, met alle kracht van het geloof, maar met een vastbesloten he id, die thans zware proeven moet door staan Alle Italianen, die dien naam waardig zijn zullen vechten en zich aaneenscharen om zich hardnekkig te verdedigen tegenover de bedreiging van een oeconomische omsinge ling, die in de geschiedenis zal worden ge brandmerkt als de meest waanzinnige mis daad. met de bedoeling de internationale wanorde en ellende te vergrooten. Wij zullen tusschen vrienden en vijanden weten te on derscheiden. Wij zullen de herinnering aan opgedane lessen doen voortleven van vader op zoon en op kleinzoon. Signor Mussolini sprak daarna de „legioe nen der revolutie toe". Gij moet in de voor ste riien staan van hen. die hun plicht doen en willen offeren. Dit is het eenige voor recht. waarop gij ten alle tijde trotsch moogt zijn. Ik ben er zeker van. dat gij onmiddel lijk op welken oproep ook, zult reageeren met de oude strijdkreet, die veertig millioen Ita lianen vereenigt". Mussolini overhandigde gisteren geldprij zen aan vijfhonderd boeren en sprak in hoog dravende bewoordingen over den landbou wer als den waren en den onbedorven ver tegenwoordiger van het Italiaansche ras, die bij het fascistische regiem speciaal in aan zien staat, want „uit de 24 millioen Italiaan sche boeren kwamen en zullen komen de mil- lioenen infanterie-soldaten. die noodig zijn om de wettelijke rechten van de natie te ver dedigen, zoodra dat noodig is". Signor Mussolini voegde hieraan toe: „som migen nieenen mij een pleizier te doen door te verzekeren, dat zij lieden van adel onder mijn voorvaderen hebben gevonden. Ik breng hier tegen in. dat alle mijn voorvaderen en overvoorvaderen en over-over-voorvadei^en met hun handen op het land hebben ge werkt". Hij verklaarde een inscriptie in dezen geest op zijns vaders huis te hebben aange bracht. Berichten van het front. Berichten van Asmara behelzen de mede- deeling, dat een legercorps tot voorbij de Adoea-Adigrat-linié is opgetrokken en de vallei van de rivier Farasmai, een zijtak van de Takkazé. zal bezetten. Het corps zal be staan uit inheemsche troepen en zou volgens te Rome ontvangen berichten zijn bestem ming hebben bereikt. De troepen aan beide zijden van dit corps hebben sterke regimen ten vooruil gezonden om dekking en een weg over de geheele linie van den opmarsch voor te bereiden, met als doel de bezetting van het geheele gebied tusschen hen en Makkalé. Een aantal hoofdmannen uit Tigré zou zich volgens de officieele berichten bij de Italianen hebben gevoegd met de verklaring, dat de bevolking met verlangend hart naai de bezetting van hun gebied door de Italia nen uitziet. Luchtverkenningen boven de binnenlan den van Aoessa hebben, naar wordt mede gedeeld. nog geen belangwekkend nieuws opgeleverd. Volgens een officieel bulletin is er evenmin nieuws van het front in Soma liland. De Verkiezingen in Engeland. Regeeringsmeerderheid thans: 51696. Staal en ijzer uit Oostenrijk naar Italië. Overeenkomst in werking getreden. Slinking dezer meerderheid venvacht. (Van onzen correspondent) LONDEN, 24 October „Het politieke hondengevecht" de uit drukking is van Baldwin die dit gevecht lang heeft ontraden, maar het nu zelf heeft ont ketend staat op het- punt te beginnen. Het zal vooral een gevecht worden tusschen Con servatieven en Labour. Eerstgenoemden hebben verklaard dat zij bij na 500 candldaten op de kiesdistricten zullen loslaten. De Labour-party heeft doen weten dat zij meer dan 500 candidaten in het veld zal brengen. Het Lagerhuis dat zijn ontbinding tegemoet gaat bestaat op het oogenblik uit 612 leden. Indien het volledig is zijn er 615 leden; maar er zijn op het oogenblik drie vacatures voor de districten Clay Cross. Farnworth en Noord- Hammersmith. Het aftredende Lagerhuis be vat 448 Conservatieven en 61 Labourmannen. Ook de Conservatieven houden zich overtuigd dat deze verhouding tusschen de twee tegen over elkaar staande politieke hoofdmachten na de verkiezingen zeer in het voordeel van Labour zal zijn veranderd. Maar alleen Lord Snowden heeft tot heden durven voorspellen dat de verandering in de verhouding ten gun ste van Labour zoo groot zal zijn dat de Na tionale Regeering haar meerderheid in het Lagerhuis zal verliezen. Snowden staat in deze opvatting alleen. Men weet dat niet alleen de Conservatieven de Nationale Regeering steu nen. Het Lagerhuis van vandaag bevat ook 37 Nationaal-Liberalen onder Sijnon en 13 Na tionale Labourmannen onder. MacDonald, die zich rond het vaandel van het Nationaal be stuur scharen en die deelnemen aan dit be stuur. Zij zullen uiteraard ook in den verkie zingsstrijd de Conservatieve hoofdmacht steu nen. De 11 Ulster-Unionisten en 7 Onafhankelij- ken of Nationalisten zijn op zich zelf staande afdeelingen die de huidige regeeringsmeerder heid versterken. Blijven over de 31 ware Libe ralen onder Sir Herbert Samuel die tezamen met Labour en de familie Lloyd George (4) de Oppositie vormen. Het Parlement dat Baldwin prijsgeeft om politieke overwegingen heeft dus een oppositie van 96 en een meegaanden troep van 516. De mechanische strijdmiddelen, waarmade de Conservatieven den veldtocht beginnen, schijnen zeer superieur te zijn aan die van ae tegenpartij. Afgescheiden van de rechtstreek- sche propagandamiddelen in de gedaante van een vloot van bioscoopauto's staan voor de Conservatieven alle mogelijke middelen van modern transport gereed. Er zijn veel meer menschen met auto's onder de aanhangers der regeering dan onder die van de Oppositie partijen. Het grootste deel van die auto's, honderdduizenden, komt ter beschikking van de Conservatieve campagne. Maar ook vlieg tuigen en snelle motorbooten zullen worden gebruikt. De vliegtuigen zullen candidaten en sprekers, die hen steunen, in de gelegenheid stellen zich snel over groote afstanden te ver plaatsen om zooveel mogelijk gebied te kun nen bestrijken. En de nïotorbooten kunnen verkiezingsdiensten doen tusschen de verschil- lénde eilanden aan de kust van Schotland. Labour kan er niet veel meer tegenover stel len dan geestdrift en zelfvertrouwen die, naar aan dien kant is bekend gemaakt, grenzeloos zijn. Uit Rome: Het staatsblad publiceert een be sluit, waardoor een op 30 September tusschen Rome en Weenen gesloten overeenkomst om trent den vrijen invoer van gietijzer en staal uit Oostenrijk naar Italië in werking wordt gesteld. Britsch passagiersvliegtuig verongelukt. Haïti door overstroomingen geteisterd. Voor groot aantal slachtoffers gevreesd. Zaterdag te Port Au Prince ontvangen be richten maken melding van verwoestende over stroomingen in de Zuidelijke en Zuid-Weste lijke deelen van Haïti. Volgens deze berichten vreest men ernstig, dat niet minder dan 1500 personen, en ver moedelijk nog meer, ten gevolge van deze over- stroomingsramp het leven hebben verloren en dat er materiale schade is aangericht ten be drage van een millioen dollar, hoofdzakelijk bestaande in verloren gegane behuizingen van inboorlingen, verdronken vee en vernielde oogsten. Italië zal op de vlootconferentie komen. Maar het schijnt pessimistisch gestemd te zijn. ROME, 26 October. (Reuter). Van bevoegde Italiaansche zijde wordt naar aanleiding van de door Engeland tot Italië gerichte uitnoo- diging tot deelneming aan de vlootconfe rentie medegedeeld, dat men op Italië's toe stemmend antwoord kan rekenen. Men voegt daaraan toe, dat het Italiaan sche standpunt met betrekking tot de vloot- kwestie uit vroegere besprekingen bekend is, Men schijnt hier echter geen groote ver wachtingen te koesteren over het welslagen der conferentie. DINSDAG 29 OCTOBER. Twee inzittenden gedood. Uit Londen, 26 October: Vermoedelijk ten gevolge van den slechten weerstoestand is een passagiersvliegtuig van de lijn Liverpool- Blackpool in de nabijheid van Liverpool neer gestort.. De twee inzittenden, de piloot en een passagier, kwamen hierbij om het leven AUSTRALISCHE REGEERING BEREID TOT SANCTIES. CANBERRA. 26 October (Reuter). De Australische ministerpresident Lyons heeft der. Volkenbond medegedeeld, dat Australië bereid is de sancties op den door den coördi natiecommissie vastgestelden datum geheel in toepassing te brengen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Het is werkelijk treurig, zooals de raadsheer er nu uitziet. Zijn prachtig lakenpak raakt vol scheuren en rafels, de gordel om zijn middel wordt een armzalig touwtje en uit zijn schoen komen heel eigenwijs een paar teenen kijken. En dan z'n haren! Piet de Smeer poets is er niets bij! Vol ontzetting kijkt de booze man naar die plotselinge veranderingmaar op hetzelfde oogenblik komt de soldaat terug, die den koning buiten de poort gezet heeft. „Wel van m'n leven," denkt deze, „daar snap ik niets van. Nau welijks heb ik den eenen zwerver verwijderd, of de tweede staat er al weer." De raadsheer ziet zijn belager vol schrik aankomen, maar voordat hij zijn bezinning terug heeft, wordt hij al bij z'n kraag gepakt. HILVERSUM, 1875 M. K.R.O.-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl, en orkestcon cert. 2.00 Vrouwenuur. 3.004.00 Modecursus. 4.15 Gram.pl. en schlagermuziek. 5.30 Koor concert. 6.Schlagermuziek. 6.40 Lezingen 7.35 Gram.pl. (Om 8.Berichten. 8.35 Popu- concert (Om 10.30 Berichten en gram.pl.), lair concert en causerie. 9.45 Symphonie- 11.1512.00 Gram.pl. HILVERSUM 301 M. A.V.R.O.-uitzending. 5.30 V.P.R.O., 6.30 R.V.IJ. 8.00 Gram.pl. 9.00 Ensemble Jetty? Cantor 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek. 10.30 Ensemble Jetty Cantor. 11.00 11.30 Orgelconcert Fr. Hasselaar. M.m.v. Tr. de Bruyn (zang). 12.30 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep In de pauze zang door A. M. Boezaardt. A.d. vleugel E. Veen. 2.Omroeporkest o.l.v. N. Treep. (In de pauze zang A. M. Boezaardt). 3.004.00 Kniples. 4.15 Gram.pl. 4.30 Radio- kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 V.P.R.O. Ds. B. J. Arls: Bijbelvertellingen. 6— Gramofoonpl. 6.30 R. V. U. Psychologische causerie Dr. Th. van Schelven. 7.Kinderkoor „Zanglust" o. 1. v. W. Hespe m.m.v. R. Boender-Hespe (piano). 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Berichten. 8.10 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 8.45 Caba retliedjes door Ch. de Boer. 9.05 Fransche operettemuziek. 9.45 Serieuze muziek. Gr.pl.) 10.20 Causerie over de match Euwe-Aljechin. 10.25 De Avro-Decibels o.l.v. E. Meenk (Uit Casino, den Bosch). 11.00 Berichten. 11.10 12.00 Uit de Stadtschanke, A'dam: Frankly's 16 Musical Stars. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Causerie. 11.20 Orgelspel S. Torch. 11.50 Voor de scholen 12.10 Gram.pl. 12.35 Het Cellini-Trio. 1.20 Het Schotsche Studio-Orkest m. m. v. Fr. Brady (zang). 2.25 Voor de scholen. 3.10 Gram.pl. 3.55 Voor de scholen. 4.20 Causerie. 4.40 M. Bissett (altm.m.v. trio. 5.35 Het Bronkhurst Trio. 6.20 Berichten. 6.50 Koorconcert 7.15 Fransche les. 7.50 Lezing. 8.20 Russisch Caba retprogramma m.m.v. Anna Sten. 9.05 B.B.C.- Dansorkest o.l.v. H. Hall. 9.50 Berichten. 10.20 Lezing. 10.40 L. Kersey (viool) en K. Falkner (zang). 11.3512.20 Jack Jackson en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert o.l.v. Doyen. 2.50 Gram.pl. 4.20 Orkestconcert o.l.v. Krettly. 5.50 Orkestconcert o.l.v. Tomasi 6.50 Vervolg concert. 9.05 Gevr. concert 11.05- 12.35 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 11.301.20 Strijkorkest o.l.v. Anersen. 2.20 Strijkorkest o.l.v. Warny. 4.004.20 Zang en piano. 7.20 Omroeporkest o. 1. v. Gröndahl. 7.35 Koorconcert en toespraken. 8.20 Opera muziek o. 1. v. Gröndahl. 9.40 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. 10.2011.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert 11.20 Uit Leipzig: Om roeporkest. Emdé-orkest en solisten. 1.35 Gr.- platen. 3.30 Zang en piano. 4.20 Omroepklein- orkest o.l.v. Eysoldt. 6.20 Omroeporkest o.l.v. Buschkötter. 7.30 Lahner- en Straussconcert door het omroeporkest o.l.v. Buschkötter. 3.20 Radiotoneel. ROME, 421 M. 8.10 „Gigolette", operette van Lehar. orkest leider: C. Lombardo. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.50—2.20, 5.20, 6.35 en 7.35 Gram.pl. 8.20 Gevar.programma. 10.30—11.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Het Constantin- orkest. 5.20 Salonorkest. 6.20 Gram.pl. 6.50 Salonorkest. 8.20 Symphonieconcert o.l.v. Cor nell de Thoran. 10.05 Gram..pl. 10.3011.20 Dansmuziek. DEUTSCIILANDSENDER 1571 M. 7.30 Populair concert uit Breslau o. 1. v. Topitz. Hierna „Die Wunderpuppe" naar Audrian's operette. 9.20 Berichten. 9.50 aZng en piano. 10.05 Weerbericht 10.2011.20 Ka mermuziek.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6