Justitie treedt op tegen „Volk en Vaderland". PERMANENT-DUPLEX HAARDEN c„ UMRDKnCHELS SITTERS G 7oKAR DONDERDAG 31 OCTOBER 1935 HAARLEM'S DAGBEAD 3 Rotatiepers in beslag genomen. Tegen drie redacteuren proces verbaal opgemaakt. De Officier van Justitie bij de Ar- rondissements-rechtbank te Utrecht, mr. A. N. Fabius. heeft Woensdag middag beslag doen leggen op de rotatiepers der N.V. Drukkerij v.h. L. E. Bosch en Zoon. welke gebruikt wordt voor het drukken van „Volk en Vaderland", weekblad voor de Nationaal-Socialistische Beweging in Nederland. De inbeslagneming en verzegeling van de pers geschiedde door den Officier persoonlijk. Tevens is op de redactie van „Volk en Vaderland" proces-verbaal opge maakt tegen drie redacteuren in ver band met een vijftal artikelen in het laatste nummer van genoemd week blad. Naar wij vernemen houdt de actie der Justitie voornamelijk verband met een in het blad voorkomend en trefilet, waarin in den vorm van een advertentie „Voor spoedige indienst treding" gevraagd wordt „een nette Minister van Defensie" enz.", terwijl een aantal andere in het blad voor komende beleedigende uitlatingen aan het adres van de Regeering en openbare lichamen mede aanleiding vormden voor het ingrijpen der Jus titie. (A.N.P.) De Tel. vernam in verband met boven staande nog het volgende: Vóór deze inbeslagneming waren op het redactiebureau var. ..Volk en Vaderland" ge legen naast het gebouw der drukkerij, eenige besprekingen gevoerd tusschen de politie en later de justitie eenerzijds, en den hoofd redacteur van het blad, mr. S. A. van Lun- teren, anderzijds. Het zal ongeveer drie uur in den middag zijn geweest, toen op het redactiebureau de commissaris van politie, de heer Hamoen. en een inspecteur van politie verschenen, die den hoofdredacteur wenschten te spreken. Toen zij door den hoofdredacteur werden ontvangen, verzochten zij hem mede te dee- len. wie de auteurs waren van de advertentie, voorkomende op het eerste blad van „Volk en Vaderland" van de vorige week en een viertal artikelen, die. naar het oordeel van de politie, beleedigend waren voor openbare lichamen en verschillende overheidsperso nen. Toen de heer Van Lunteren weigerde de namen der schrijvers, voor zoover hij die kende, te noemen vertrokken de commissa ris en de inspecteur weer. Na een uur ongeveer kreeg de hoofdredac teur opnieuw bezoek, ditmaal van den rech- ter-commissaris, mr. H. P. 1. M. Loeff, en den officier van justitie mr. A. N. Fabius, die den hoofdredacteur wederom ongeveer dezelfde vragen stelden. De justitieele autoriteiten zeiden echter tevens, dat, zoo de hoofdredac teur de namen niet wenschte te noemen, alles in beslag zou worden genomen opdat men door een gerechtelijk onderzoek zou ko men te weten wie de schrijvers van de adver tentie en de artikelen waren. Hierop noemde de heer Van Lunteren de namen der schrij vers van de artikelen. De heer Van Lunteren. zeide echter niet den naam te weten van den steller der ad vertentie, daar deze overgenomen was uit „De Daad". Ook den naam van den schrijver van een artikel, overgenomen uit „De Vic torie", wist de heer Van L. niet mede te dee- len. Dit artikel, dat den titel droeg „Visschers in Nood" was nl. uit „De Victorie" overgeno men. De justitie-autonteiten wezen vervol gens in de verschillende artikelen de zin sneden aan, die zij beleedigend achtten. Zij weigerden echter te zeggen, wat zij beleedi gend vonden in het kantstukje, getiteld „Absolutie van A. B. K." Er zouden volgens bericht van andere zijde pogingen zijn gedaan een anderen drukker te vinden, doch tot hu toe zou men daarin niet zijn geslaagd. De drukkerij Bosch bezit nog wel een nieu we rotatiepers, welke eerst sinds korten tijd in gebruik is. doch zij wenscht niet de risico te loopen. dat ook deze pers in beslag zou worden genomen. Verzegeling langen tijd uitgesteld Het Alg. Hlbld. vernam, dat er reeds lang plannen bestonden tot ingrijpen. De verzegeling is echter volgens het blad uitgesteld om de Drukkerij-Bosch, waar ook het „Utrechtsch Dagblad" wordt gedrukt, ge legenheid te geven een scheiding te brengen tusschen het drukken van laatstgenoemd or gaan en „Volk en Vaderland". Tot voor tien dagen n.l. werden beide organen op dezelfde pers gedrukt. Zaterdag voor een week is een nieuwe pers in gebruik genomen voor het „U. D.", zoodat de pers voor „Volk en Vader land" vrijkwam. De Regeering heeft dus blijk baar het verschijnen van het „Utrechtsch Dag blad" niet willen tegenhouden en gewacht tot de nieuwe outillage van de drukkerij zich had voltrokken. GENOOTSCHAP TER BEVORDERING VAN NATUUR-, GENEES- EN HEELKUNDE. Tot lid van afdeeling 2 van bovengenoemd genootschap is gekozen de heer G. Kotter te Haarlem. DE DISTRIBUTIE VAN RUNDVLEESCH IN BLIK. DEN HAAG, 30 Oct. (A.N.P.) De minister van binnenlandsche zaken heeft een circulaire gericht tot de gemeentebesturen betreffende de distributie van rundvleesch in blik. De mi nister schrijft, dat hem gebleken is dat niet overal ten plattelande dezelfde opvatting be staat omtrent de vraag of kleine boeren, die een eigen bedrijf voeren, doch slechts geringe inkomsten genieten, al of niet voor de ver strekking van vleesch en gehakt in blik in aanmerking komen. In dit verband verwijst de minister naar een vorige circulaire, waarin is medegedeeld, dat die per sonen in aanmerking komen, die een inkomen genieten, hetwelk in het algemeen ten hoogste gelijk is te stellen met dat. hetwelk ter plaatse dnor de sleuntrekkenden wordt genoten. De beantwoording van die vraag is dus uitslui tend afhankelijk van de inkomsten van den betrokkene 75 jaar Chr. Nat. School onderwijs. Ds. M. van Grieken door de regeering onderscheiden. In het gebouw van Kunsten en Wetenschap pen te Utrecht, werd Woensdag het 75-jarig bestaan herdacht van de „Vereeniging voor Nationaal Schoolonderwijs", in 1860 opgericht door Groen van Prinsteren. De Minister-presi dent dr. II. Colijn, die op de vergadering werd verwacht, zond een telegram van verhinde ring. Prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, minister van Onderwijs Kunsten en Wetenschappen, werd door luid applaus begroet. Ds. M. van Grieken sprak een feestrede uit. getiteld „De school en het Koninkrijk Gods". Hierna nam Prof. Slotemaker de Bruine het woord. Spreker stelde er prijs op als minister van Onderwijs de belangstelling der regeering te toonen in liet jubileum van de 75-jarige vereeniging. Vijf en zeventig jaar geleden werd een der grondslagen gelegd voor den grooten invloed van het Christelijk beginsel in het onderwijs, hetgeen van be duidenden invloed op het volksleven is ge weest. De regeering erkent de verdiensten der Ver eeniging door den voorzitter Ds. M. van Grieken te bevorderen tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Spr. wil eenige opmerkingen maken omtrent het Christelijk onderwijs. Dat onderwijs kwesties spanningen verwekken, is een goed teeken, daar hierdoor gepeild wordt de diepte van het volkasleven. dat in beweging geraakt wanneer overtuigingen in het spel zijn. Naar overtuiging van spr. heeft het intel lectualisme thans afgedaan. Het ligt in den geest van dezen tijd, dat overtuigingen in vloed uitoefenen in de school. De vrijheid van onderwijs is een der verwor ven geestesvrijheden van ons volk en is een kostelijk goed. Wie weet. is spr. meer actuee1 dan beseft wordt, als hij dit goed verre stelt boven het overheidsdictaat in de school. Wanneer uit het volk geheele maatschap pelijke instellingen voortkomen, is dit voor de regeering een'teeken, daaraan te moeten vastknoopen Het conflict Italië Abessynië. Men zendt ons de volgende resolutie: De leden van „Kerk en Vrede", „Interna tionaal Anti-Militaristische Vereeniging" en „Jongeren Vredes Actie", bijeen in gezamen lijke huihoudelijke vergadering te Sneek, op Vrijdag 25 October 1935, spreken zich ten scherpste uit tegen den oorlog, die het fas cistische Italië begonnen is; zij verklaren zich tegen ieder fascisme en ieder militarisme; het is voor hen echter onaanvaardbaar, dezen strijd te voeren aan de zijde van die re geeringen. die thans beweren, den vrede te handhaven, maar dat echter doen door mid del van hun ooi'logsvlotendat zijn dezelfde regeeringen, die eerst zelf in de afgeloopen weken Italië van al het noodige hebben voor zien of deze voorziening stilzwijgend hebben toegestaan; de leden van bovengenoemde vereenigingen stellen vast: militaire acties der regeeringen zullen thans evenmin het fascisme verslaan, als zij in 1914 dictatuur en militarisme hebben vernietigd: tegenover iedere suggestie van dien aard stellen zij hun vaste overtuiging, dat deze vorm van sancties oorlog beteekent en oorlog beteekent wereldoorlog; daartegen verzetten zij zich met alle kracht: zij spreken zich uit voor boycot, ech t-er niet door de vloten, maar door de vol keren. waartoe zij een vurig beroep doen o.a. op de arbeidersbeweging, die zich van zijn verantwoordelijkheid ook thans bewust moge zijn ZEILSCHIP OP DE GREVELINGEN GEZONKEN. OUDSDORP. 30 Oct. (A.N.P.) Tengevolge van het ruwe weer heeft gisteravond het zeil schip Lena, schipper T. Brader afkomstig uit Stad aan het Haringvliet, welk schip uit de haven de Kil te Oudsdorp zou vertrekken, het zeiltuig verloren. Hierna is het scheepje bij de gasboei van de Grevelingen gestooten en vol water geloopen. De opvarenden, schipper en knecht, zijn erin geslaagd met de roeiboot aan wal te komen. Van de Lena steekt alleen nog de mast boven water uit. Het gaat onze scheepvaart iets beter. Gevolg van bijzondere omstandigheden. Opgelegde schepen van de K. N. S. M. in de vaart. Van de tien of twaalf groote en minder groote vrachtschepen van de Kon. Ned. Stoom boot Mij., welke geruimen tijd opgelegd zijn geweest verleden jaar waren het er nog ongeveer twintig zijn er op het oogenblik een viertal, w.o. de „Amsterdam", het groot ste vrachtschip van ons land. overgebleven. De andere zijn dank zij een opleving in de vrachtdiensten naar de havens van de Middellandsche Zee en van Spanje, weer in de vaart gebracht. Een en ander kan echter niet uitsluitend op rekening worden ge schreven van een verbetering in den algemee- nen economischen toestand, doch is meer een gevolg van bijzondere omstandigheden, welke wellicht in de naaste toekomst in ongunstigen zin kunnen worden beïnvloed. Daartegenover staat, dat een der grootere schepen van de K. N. S. M., de „Boskoop", heden met een la ding van 4000 ton naar Chili is vertrokken. Deze lading is belangrijk grooter dan de ge middelde lading per schip in het vorig jaar. Ofschoon de vrachtprijzen tengevolge van het groote aanbod aan scheepsruimte uiteraard nog laag zijn, zijn de hoeveelheden lading toegenomen en beteekent dit een kleine, doch waarschijnlijk tijdelijke opleving. Ook met de passagiersvaart od West-Indië is het gunstiger gesteld; zoo is het mailschip „Costa Rica" verleden week, wat passagiers en lading betreft, volgeboekt van Amsterdam vertrokken. Mede bij den Koninklijken Hollandschen Lloyd. welke nog een geregelden 14-daagschen vrachtdienst op Zuid-Amerika onderhoudt, alsmede bij de Stoomvaart Mij „Nederland" zijn de toestanden, wat de lading betreft, eenigermate verbeterd. Niettemin is de alge- meene situatie voor de Nederlandsche vracht vaart nog allerminst rooskleurig. Werkloosheid blijft stijgen. De Directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemid deling deelt mede. dat in de week 7 tot en met 12 October 1935 het aantal leden van ingevolge het Werkloosheidsbesluit 1917 ge subsidieerde vereenigingen bedroeg 542.800 waarvan 74.700 landarbeiders. In ae maan den Mei tot en met November worden geen gegevens aangaande de werkloosheid van de vereenigingen van landarbeiders ontvangen. De werkloosheid onder de overige 468.100 verzekerden bedroeg 30.3 pet. In de vorige verslagperiode (23 tot en met 28 September (1935) bedroeg de werkloos heid 30.2 pet. In de overeenkomstige week van de jaren 1934 en 1933 was de werkloosheid onderschei denlijk 26.2 pet. en 24.3 pet. Om een vergelijking mogelijk te maken van de zomer-werkloosheid in de laatste ja ren, volgt hier een opave van het gemiddel de werkloosheidspercentage, ontleend aan de persberichten over de periode April tot en met September van elk der jaren 1929 tot en met 1935 1929 2.7 pet. 1930 5.7 pet. 1931 11.3 pet. 1932 25.3 pet. 1933 24.8 pet. 1934 25.4 pet. 1935 29.4 pet. Bij 1062 organen der openbare arbeidsbe middeling stonden op 12 October 1935 in to taal 385.937 werkzoekenden ingeschreven, onder wie 385.397 mannen. Van deze werk zoekenden waren er 367.074 werkloos, onder wie 350.064 mannen. Op 28 September 1935 bedroeg het totale aantal ingeschrevenen bij een ongeveer gelijk aantal organen 380.014. onder wie 360.743 werkloozen. Van deze werkloozen waren er, blijkens mededeeling van de afdeeling Werk verschaffing en Steunverleening van het De partement van Sociale Zaken. 51.897 perso nen geplaatst bij een werkverschaffing. Bo vendien waren einde September nog 3960 personen met financieelen steun van de Overheid ingevolge de loonbijslagregeling te werkgesteld in het land- en tuinbouwbedrijf. Dit laatste aantal is niet begrepen onder het als werkloos opgegeven aantal personen. Het aantal bij de organen der openbare arbeidsbemiddeling ingeschreven werkzoe kenden is blijkens het bovenstaande sedert 28 September 1935 gestegen met 5.383. het aantal werkloozen daaronder met 6.331. Bij de beoordeeling van deze cijfers moet in aanmerking worden genomen, dat de toe neming van het aantal ingeschreven werk loozen ten deele moet worden toegeschreven aan de omstandigheid, dat categorieën van werkzoekenden, ook met name van hoofdar beiders, die vroeger niet of althans in min dere mate van de organen der openbare ar beidsbemiddeling gebruik maakten, daartoe thans overgaan. ZONDER VOORUITBETALING SCHOTERWEG 1 TELEFOON 16659 (Adv. Ingez. Med.J Haagsch effectenhandelaar in arrest gesteld. Verdacht van verduistering van 25 mille. DEN HAAG. 30 Oct. A.N.P.) Na te zijn voorgeleid voor den officier van justitie is heden in het huis van bewaring in Den Haag ingesloten de effectenhandelaar W. B„ wo nende Gentschestraat 114 en kantoor houden de Bosschestraat 26. B. wordt verdacht van verduistering van een belangrijk bedrag aan geld en effecten gepleegd ten nadeele van een aantal deelnemers aan een door hem opge richte combinatie tot het speculeeren voor ge zamenlijke rekening in effecten. Naar wij ver nemen moet een som van ongeveer 25 mille zoek zijn. waarvan het grootste gedeelte is verspeculeerd, terwijl voor pl.min. 7000 gulden is verdwenen als gevolg van de vrij luxueuze levenswijze van B. Aan actief is nog slechts een betrekkelijk gering deel van het totaal in onderpand gegeven bedrag aanwezig. COLPORTAGE-RELLETJES TE AMSTERDAM De N.S.B.-colportage op het Blauwe Zand aan de overzijde van het IJ te Amsterdam heeft Dinsdag de politie weer handen vol werk gegeven. Tal van personen volgden de colpor teurs in de verschillende straten en scholden voortdurend. Toen de andersdenkenden hinderlijk op drongen en van achter een schutting met stee nen werd gegooid, werden eenige charges uit gevoerd, waarbij twee personen werden gear resteerd. Eén hunner belemmerde een agent door zijn fiets vast te houden, terwijl een 18- jarige jongen ingerekend moest worden we gens beleediging. De gearresteerden zijn opge sloten in het bureau Adelaarsweg. PROF. HUGO DE VRIES GEëERD. Gedenksteen onthuld in zijn voormalige woning. Woensdagavond is een gevelsteen onthuld in bet voormalige woonhuis van prof. Hugo de Vries. Plantage Parklaan te Amsterdam, waar thans gevestigd is de Vereeniging „Beis Jisroeil". (Joodsch Ons Huis). Hierbij waren o.m. tegenwoordig het be stuur van de Plantage Buurtvereeniging en dat van „Beis Jisroeil" benevens een zoon van prof. de Vries. mr. de Vries en eenige vrien den ces huizes. De onthulling van den gedenksteen ge schiedde door prof. dr. Th. J. Stomps. BOERDERIJ AFGEBRAND. Aar de Maasstraat te Acht is Woensdag avond om half acht brand uitgebroken in het woorhuis van de boerderij van den landbou wer P. Weststijn.De vlammen grepen zeer snel om zich heen, zoodat de brandweer niet kon verhinderen, dat de geheele boerderij en de naastgelegen schuur en stallen door het vuur werden aangetast. Acht stuks vee konden worden gered. Landbouwinventaris en oogst gingen evenwel verloren. De boerderij brand de tot den grond af. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. Zekerheid omtrent het lot van de „Insterburg". Het schip is vergaan. Lijk van stuurman herkend. Nadat reeds verschillende voorwerpen waren aangespoeld, welke naast het uitblijven van elk bericht, het vrijwel zeker maakten, dat het Duitsche stoomschip Insterburg met veertien koppen aan boord tijdens den storm van 18 October was vergaan, heeft men thans vol komen zekerheid gekregen doordat een te Egmond aangespoeld lijk is herkend als van den eersten stuurman van het schip. Waar de ramp heeft plaats gehad is nog niet te zeg gen. Wel hebben visschers ten Zuid Westen van Egmond een mast boven water zien uit steken, doch meer dan een vermoeden, dat daar het verongelukte schip ligt, bestaat er nog niet. Het blijft in Oss stevig druppelen. Weer vijftig diefstallen en inbraken opgenelderd. De Gemeentepolitie van Oss is erin ge slaagd door een verhoor, dat zij de laatste da gen verschillende gedetineerden in de straf gevangenis te Den Bosch heeft afgenomen, nieuw licht te brengen in een vijftigtal tot dusverre onopgehelderde zaken, meestal dief stallen en inbraken in dezen omtrek. Nadere bijzonderheden konden nog niet verstrekt worden. Het staat echter vast. dat in verband hiermede nog verschillende arres taties te wachten zijn. (Adv. Ingez. Med.) Door onze lens gesnapt. Regeering wil Warendiensten behouden. Gewijzigd wetsontwerp ingediend. Andere regeling voor de kostenverdeeling. De regeering tracht de keuringsdiensten voor waren te behouden en heeft thans een wetsontwerp bij de Tweede Kamer ingediend, waarvan de naam luidt: „Voorschriften be treffende de hoedanigheid en aanduiding van waren". Het gewijzigd ontwerp, dat de memo rie van antwoord der regeering op het voor- loopig verslag van de Tweede Kamer vergezelt, bevat het volgende voorstel: de gemeenten (resp. de provincies, voor provinciale keurings diensten) dragen de helft van de kosten, het rijk en de bedrijven, die waren voortbrengen of verkoopen, dragen samen de andere helft. Deze verdeeling van kosten is opgenomen, naar de regeering meedeelt, ter verlichting van de lasten van het Rijk, en om industrie en handel, die van de keuringsdiensten veel steun ondervinden en er veel voorlichting van ont vangen, mede in de lasten te doen dragen. Tot dit voorstel is vooral overgegaan, omdat van de zijde van bedrijven bereidverklaring is ont vangen een retributie te betalen voor behoud van de diensten. De regeering erkent, dat tegenover de be sparing van de rijksbijdrage bij opheffing der keuringsdiensten niet onbelangrijke uitgaven voor wachtgelden en onderhoud van dienstge bouwen zouden kunnen komen staan. Het ter wille van de volksvoeding in het ge heele land in stand houden van keurings diensten. is gebonden aan de voorwaarde, dat zooveel mogelijk bezuinigd moet worden al is er in de laatste jaren reeds een paar ton op de kosten bespaard. Zoo zal gestreefd worden naar een sterke beperking van het aantal keuringsdiensten en naar beperking van het personeel van de diensten tot hetgeen strikt noodzakelijk is. Ook zal worden onderzocht of de taak der diensten beperkt kan worden. Het gewijzigd ontwerp stemt in hoofdzaak overeen met de geldende Warenwet. Er is een bepaling in opgenomen, die de bevoegdheid geeft den leeftijd voor pensionneering vast te stellen. De bedoeling is daarvoor den leeftijd van 60 jaar te bepalen, wat leiden zal tot spoe dige plaatsing van wachtgelders. De grens voor de heffing van de bedrijven wordt gesteld minimum f 1 en maximum f 25, te regelen naar den aard en den omvang dei- bedrijven. Differentiatie in de heffing wordt billijk geacht. Bij algemeenen maatregel van bestuur zullen daarvoor nadere voorschriften worden gegeven. Gevangenisstraf geëischt tegen predikant. Wegens opruiing. Voor de Leeuwarder rechtbank is Woensdag zes weken gevangenisstraf geëischt tegen den Dokkumer predikant J. W. B. C. wegens op ruiing tot dienstweigering Tijdens een ver gadering van Kerk en Vrede, welke in begin Augustus te Dokkum is gehouden heeft verd. een rede gehouden, waarin hij volgens ver schillende getuigen gezegd zou hebben: „Jullie moet bij mobilisatie dienst weigeren en geen belasting meer betalen" Voorts: .Broeders sloopt de kazernes". Ook zou hij hebben ge zegd: „Ik weet wel. dat ik een strafbaar feit pleeg, dat ik oprui". Ds. C. gaf zelf een eenigszins andere uitleg ging van zijn woorden. „Ik sprak," zoo zeide hij, „over Jezus Christus en het militarisme. De bedoeling van deze rede was den menschen te leeren, dat iemand, die Christen is in geen geval in dienst kan gaan. Ik heb niet gezegd, jullie moeten geen dienst nemen bij mobili satie. Ik heb alleen gezegd een Christen mag en kon bij mobilisatie geen dienst nemen. Meer heb ik niet gezegd en meer heb ik niet bedoeld. Wel heb ik er aan toegevoegd; „Niet ik ben het die het u zegt. maar het is Christus die het u zegt." De zin „Broeders, laat ons de kazernes sloopen". komt uit een bekend socia listisch lied. dat ik bij mijn toehoorders be kend veronderstelde Ds C hield zelf zijn verdedigingsrede welke tenslotte door den president werd onderbro ken omdat hij naar het oordeel van dezen laatste teveel op algemeenheden inging. De heer D. L. Staal. De heer D. L. Staal, die 21 November as. den 85-jarigen leeftijd hoopt te bereiken, trad op 1 November 1875 in dienst der Ned. Isr. Ge meente alhier, nadat hij eerst werkzaam was geweest bij de Isr Gemeente te Eysden, Ter- borg, Zwartsluis, Wijk bij Duurstede, Bever wijk, Schiedam en Sneek. Hij was tweede voorzanger, sjochet. opper- koster en godsdienstonderwijzer en werd met ingang van l November 1928 gepensionneerd. Hij is nog werkzaam geweest bij de gods dienstige instelling Gemiloeth Gassadiem als troostredenaar bij sterfgevallen en bezoekt nog zieken, zoo vaak hij kan. Toen de heer Staal 25 jaar de Israëlitische Gemeente had gediend werd dit luisterrijk gevierd, evenals zijn 50-jarig jubileum. Hij is begiftigd met den kerkelijken eeretitel van Choweir. Het feit van zijn vestiging in deze gemeente, 60 jaar geleden zal. tegelijk met den 85en ver jaardag van den heer Staal, in huiselijken kring op 11 December a.s. worden gevierd. Zeedijk Nes-Buren dreigt door te breken. Door den storm ernstig beschadigd. Wederom heeft de storm den zeedijk van het waterschap Nes-Buren op Ameland ern stig beschadigd. Men doet thans pogingen de gaten te dich ten. Hiervoor zijn 9C0 zakken zand en een hoe veelheid ander materiaal aangerukt. De toestand van den dijk is echter van dien aard, dat bij het aanhouden van den storm een doorbraak niet uitgesloten geacht moet worden. Slachtoffers van eigen onvoorzichtigheid. Niet opgelet bij oversteken. Woensdagmiddag heeft op den Hilversumy scheweg te Laren een doodelijk ongeluk plaats gehad De 75-jarige wielrijder W. G. uit Hui zen, die in de richting Hilversum reed, stak ter hoogte van de Sint Jansstraat plotseling den weg over. Achter hem reed een vrachtauto, bestuurd door B. R. uit Laren, die niet meer kon stoppen en hem overreed. De ongeluk kige. die van zijn fiets werd geslingerd, bleef bewusteloos liggen. Een ontboden geneesheer constateerde een schedelbasisfractuur en liet den man naar het Sint Jansziekenhuis over brengen, waar hij eenige uren later is over leden. Wandelaar op slag gedood. Woensdagavond is op den weg Vollenhoven— Blokzijl een wandelaar, die zonder uit te kijken den weg overstak, door een auto gegrepen en op slag gedood.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 5