BLUE BAND Een Anti-Vivisectiefilm. De kwestie-van der Lugt DONDERDAG 31 OCTOBER 1935 HAAELE M'S DAGBLAD 9 Hoe dieren sterven onder menschen- handen. Vijf millioen dieren worden elk jaar uit elkander gesneden. Voor de wetenschap. Som mige worden eerst onder narcose gebracht, andere krijgen het mes in het lijf zonder eerst verdoofd te zijn geworden. Enkele hoe ven slechts een uur te lijden, andere een paar dagen. Sommige gillen en janken van pijn, andere kunnen toch geen geluid meer uit brengen. Deze wijze van handelen heet, in dien het voor de wetenschap geschiedt, vivi sectie. In andere gevallen kent onze termino logie minstens twintig andere uitdrukkingen. De Nederlandsche bond tot bestrijding der vivisectie leert ons. naar uitspraken van ter zake zeer deskundige medici, dat vijf en ne gentig pet. van de aldus ter dood gebrach te dieren, geheel en al ten onnutte is ge storven. Met andere woorden: verre en verre weg het grootste deel van de honden, katten en andere beesten die voor vivisectie hun le ven moeten laten, brengt de wetenschap niets verder. „Het is overbodig en wreed ge knoei". zegt de Italiaan, Dr. Genarro Ciabur- ri erover. Slechts vijf procent zou dus nuttig ster ven, terwijl hierbij nog de vraag is of ook niet bij dit, in werkelijkheid toch nog zeer groote aantal ter dood gebrachte beesten, eenige be perking kan worden betracht. In ieder geval wordt door alle vivisectie bewerkstelligd dat de mensch ongevoeliger en wreeder dan nood zakelijk wordt en somsnog verkeerd wordt ingelicht bovendien. Want al zou men willen beweren dat een medisch student wel een beetje ongevoelig heid kan gebruiken en misschien voor later, voor zijn eigen bescherming dan!, een beetje wreedheid ook, meer dan eens is bewezen dat proeven op dieren vaak nog een geheel andere 1 uitwerking hadden dan op menschen. Dieren reageeren dus wel eens anders dan menschen. Doch afgezien van dit alles, streeft de bond tegen vivisectie uit ethische motieven tegen de afschaffing van de vivisectie. In de eerste plaats tegen de overbodige vijf en negentig procent en in de tweede plaats ook tegen de overige vijf procent. Nu zijn er twee films gemaakt, die ook moeten meehelpen het doel te bereiken. De eerste is een film, die in wreedheid zijns ge lijke niet heeft en die ook niet voor openbare vertooning is bedoeld. De bond tegen vivi sectie heeft door Philips een film laten op nemen van een kat, die uit elkander wordt gesneden, voor medische doeleinden. De na druk dient erop te worden gelegd dat deze kat niet speciaal voor de opname van de film is gedood, doch dat een film is gemaakt van een geval, dat toch zou zijn geschied. Ware dit niet het geval geweest, dan zou de bond tegen de vivisectie zijn eigen stelregelen im mers hebben verloochend. Een professor uit Leiden, prof. dr. G. G. J. Hademaker, heeft zijn medewerking voor de opname van deze film verleend en het ver heugende resultaat is nu dat de film zoo'n uitnemend beeld geeft van alles wat met de proefneming in verband staat, dat in Leiden besloten is deze proef niet meer te nemen, doch de studenten deze film te laten zien. Daarmee is niet alleen bereikt dat aan Vv :- scheidene katten het leven is gespaard, doch vooral (men lette wel!) dat de studenten de proef veel en veel beter kunnen volgen dan wanneer /zij opeen gepakt om een. snijtafel zouden moeten staan, waarbij alleen de twee voorste rijen eigenlijk kunnen zien wat" Yan belang is. De aanschouwing van deze film voor een leek is meer dan ontzettend. Wanneer deze film in het openbaar werd vertoond, (aan genomen dan dat er toestemming voor werd gegeven), zou na afloop niemand meer een goed woord voor vivisectie kunnen zeggen. En nu betrof het hier nog een stomme film van een onder narcose gemartelde kat. Hoe zou het wezen wanneer er een geluidsfilm werd gemaakt van een beest dat niet onder narcose is gebracht De tweede film is een propagandafilm, die dus wel voor hot publiek is bestemd en die voor een groot deel in Haarlem is opgenomen door de Haarlemsche filmfabriek van den heer J. C. Mol, de N.V. Multifilm. Het is een kleine episode uit het leven van een chirurg, die met vrouw en zoontje een vacantietocht maakt, waarbij zijn zoontje uit het water wordt gered door hun hond, Porjto. De hond wordt, wanneer de familie weer thuis is, door boeven meegelokt en verkocht aan een physiologisch laboratorium, waar hij juist uit elkander zal worden gesneden, wanneer de dokter binnenkomt en zijn eigen hond ziet, waarnaar zijn inmiddels ziek geworden zoon tje zoo verlangend roept. De film heeft een groote propagandistische waarde en vooral de hond en het jongetje geven buitengewoon aar dig spel te aanschouwen. Onnoodig is het wel om ook hier weer te zeggen dat Ponto in de snijkamer geen leed heeft ondervonden. Het is wel in de film „alsof", maar deze opnamen zijn gelukkig bedrog. Niet alleen dat de hond zelf op de film verklaart dat hem geen leed is over komen, bij de eerste voorstelling die wij Woensdag in Den Haag zagen is ons dat dui delijk bewezen, door een bezoek van den hond Ponto zelf, die gaaf en onversneden de zaal bihnenblafte. VEREENIGING VOOR SOCIALISTISCHE ONTWIKKELING. Zondag 3 November a.s. 's morgens half elf belegt de V.V.S.O. in gebouw „De Nijver heid", Jansstraat, een vergadering waar de heer A. van Dam zal spreken over: „Het conflict ItaliëAbessinië". Wesr- en Sterrenkunde. Propaganda-lezing in Teyler's Stichting. FEESTAVOND NATIONALE JEUGD-STORM De afd. Haarlem van den Nationalen Jeugd-Storm geeft Dinsdagavond 5 Novem ber a.s. in den Stadsschouwburg een feest en propaganda-avond. MOTIE DER UNIE VAN BELLAMYANEN. Ter vergadering van de Nederlandsche Unie van Bellamyanen werd de volgende mo tie aangenomen: De bezoekers van de openbare vergadering der afdeeling Haarlem van de Nederlandsche Unie van Bellamyanen protesteeren ten scherpste tegen den militairen overval van Italië op Abessynië, constateeren dat, in dien niet met kracht tegen de Italiaansche regeering zal worden opgetreden, een nieuwe wereldoorlog hiervan het gevolg zal zijn. roe pen alle ware vredesvrienden op niets onbe proefd te laten deze dreigende catastrophe te voorkomen, eischen van de Nederlandsche regeering een zoo streng mogelijke toepas sing van de te nemen sanctiemaatregelen en van de Nederlandsche vakcentrales him lei ders nu reeds opdracht te geven alle wapen en grondstoftransporten naar Italië te doen stiL leggen, besluiten, deze motie op te zen den, aan minister-president. Colijn, den Ita- liaanschen gezant te 's-Gravenhage, het hoofdbestuur der vakcentrale en ter publi catie aan te bieden aan de pers. Woensdagavond werd in de aula van Teyler's stichting aan het Spaarne een propaganda- lezing gehouden voor den Haarlemschen weer. én sterrekundigen kring. De voorzitter, de heer H. Kleibrink Jr.. sprak zijn voldoening uit over de groote opkomst van belangstellenden en dankte den spreker van dezen avond, dr. M. Minnaert. voor zijn bereidwilligheid en de directie van Teyler's stichting voor het beschikbaar stellen van haar aula. Vervolgens nam dr. M. Minnaert van het Heliophysisch instituut te Utrecht het woord over het onderwerp: „Astronomische en me teorologische waarnemingen met eenvoudige hulpmiddelen". Spr. zeide, dat de mensch er behoefte aan heeft in aanraking te blijven met de natuur, getuige de Zondagsuitstapjes naar buiten en de vacantiereizen. Door eenzelfde liefde tot de natuur geïnspireerd, komt men er toe, de weer- en sterrekundige verschijnselen te be- studeeren. Daarvoor heeft men niet per se dure en moeilijk hanteerbare Instrumenten noodig, maar met zeer eenvoudige hulpmid delen kan men reeds nuttig en aangenaam werk verrichten. De amateur heeft een groote verdienste voor de wetenschap. Vele belang rijke en interessante waarnemingen kan hij doen. Dr. Minnaert toonde met behulp van lantaarnplaatjes, vele soorten van arbeid, die de amateur-weerkundige of amateur-astro noom kan verrichten. Daar zijn in de eerste plaats de mechani sche verschijnselen in de natuur, als de golf bewegingen, die men in het zand van het zeestrand, aan de monding van grooteri vieren en ook in sommige wegen kan op merken. Ook de warm te verschijnselen zijn interessant. Een heele wereld van wonde ren ligt besloten in sneeuw-, rijp- en ijs kristallen. Van de lichtverschijnselen is de kleurwisseling der lucht bij zonsop. en on dergang goed waar te nemen. En tenslotte kan men door foto's van bliksemstralen in teressante wetenswaardigheden verkrij gen. Maar de hoofdzaak is, dat men steeds let op de gebeurtenissen in de natuur en in het weer, zoodat men tenslotte, met behulp van de weerkaartjes van De Bilt. uit eigen waarnemingen van de plaatselijke omstandig heden, het weer kan voorspellen. De sterrenkundige amateur heeft het heel wat moeilijker. Maar met eenige handigheid en goeden wil, kan hij zelf een eenvoudige spiegel-telescoop vervaardigen. Een heel ter rein van onderzoek ligt hier voor den anla- teur open. De maan, de zonnevlekken, de kometen en vallende sterren kunnen met eenvoudige middelen worden waargenomen. Ook de wisseling der lichtsterkte van de ver anderlijke sterren kan met eenige oefening bepaald worden. Aan het slot van zijn boeiende voordracht, zeide spr., dat men door het bestudeeren van de verschijnselen in het heelal een dieper be sef krijgt van de harmonie, die heerscht zoo wel in het groote als in het kleine. Tenslotte voerde nog het woord dr. J. van der Biit van de sterrewacht te Utrecht, die het doel uiteenzette van de vereeniging voor weer- en sterrenkunde en van den Haarlem schen weer- en sterrekundigen kring, die daarvan een afdeeling vormt. De voorzitter besloot met eenige propagan distische woorden dezen, avond. TARIEFSVERLAGINGEN TELEFOONDIENST De directeur van het Post- en Telegraaf kantoor verzoekt ons mede te deelen, dat met ingang van 1 November a.s. de voor het in- terlocale verkeer bestaande 3e zone (1535 K.M.) wordt gesplitst in een zone van 15—25 K.M. en in één van 2535 K.M. Voor afstan den van 1525 K.M. is de prijs van een ge sprek van 3 minuten f 0.20, voor afstanden van 25—35 K.M. f 0.30. De kringen zijn derhalve: le kring kosten f 0.06, 2e kring kosten f 0.12. 3e kring kosten f 0.20, 4e kring kosten f 0.30, 5e kring kosten f 0.40. Ten behoeve van interlocale celgesprekken is een lijst van kantoren met bijbehoorende krmgen en tarieven in de wachtkamer van het postkantoor opgehangen. HAARLEMSCHE BACHVEREENIGING. Het tweede Concert heeft plaats op Dinsdag 5 November in de Gemeentelijke Concertzaal „Het Residentie-orkest" laat zich hooren on der leiding van Dr. Péter van Anrooy. Solis ten zijn: Ethel Bartlett en Rae Robertson, pianisten AVONDOEFENING. De Roode Kruistransportcolonne te Haar lem houdt Dinsdag 5 November een avond- oefening bij den watertoren te Overveen. DS. H. J. KASTEIN. Bij de Ned. Herv. Kerk te Hoorn is beroepen Ds. H. J. Kastein, voorganger van de afd. Haarlem der Vereen, van Vrijzinnige Her vormden, Seerp Anema 60 jaar. Calvinistisch dichter. De heer Seerp Anema te Bloemendaal, de bekende Calvinistische dichter, viert vandaag zijn 60sten verjaardag. Seerp Anema werd 31 Oct. 1875 te Minnerfcs- ga (Fr.) geboren. Van zijn 10e tot zijn 14e jaar woonde hij te Leeuwarden, daarna te 's-Gra venhage. In 1924 verliet hij de Residentie als schoolopziener en vertrok naar Haarlem in dezelfde functie in de inspectie Amsterdam. De dichter debuteerde met sonnetten en een kunstbeschouwing in het weekblad „Hollan- dia" van wijlen Ds. J. C. Sikkel omstreeks 11)00 Zijn sonnetten werden in 1903 gebundeld en uitgegeven. In 1907 volgde zijn alom bekend geworden roman „In 's levens opgang" en een nieuwe bundel verzen „Van Holland's Kusten". Langen tijd zweeg hij daarop en gaf alleen een bloemlezing voor schoolgebruik. Maar in dien tijd groeide zijn verzet tegen de literatuur-van beschouwing van „De Nieuwe Gids". Na wat kleingoed verscheen zijn „Moderne Kunst en Ontaarding" en in 1921 zijn „Een vergeten dichteres uit de 18e eeuw" (Clara Feyena van Sytzema). Ook zagen van zijn hand het licht „Davidisch of Salomonisch" en „Proeve eener nieuwe verkiaring van het Hooglied", eigenlijk voorloopers van zijn groote werk „De Sjoene- mietische", voor enkele jaren verschenen en dat nog al aanleiding gaf tot critiek in den kring zijner geestverwanten. In 1934 gaf hij in het licht; „Bijbelstof en belletrie" en dit jaar verscheen van zijn hand: ..Calvinisme en Im pressionistische Aesthetiek". In manuscript ligt voor hem gereed een brochure over „Eer herstel van Schaepman's Aya. Sofia", een tweede strijdschrift in het jubileumjaar van den Nieuwen. Gids tegen de details van haar schoonheidsleer. Prof. de Vooys getuigde eens van Anema „De eerste der Calvinistische dichters die zich in zijn werk aansloot bij de tachtigers", te meer opmerkelijk omdat Anema schier al de pijlen van zijn boog tegen de tachtigers heeft verschoten. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Handschoenen en ceinturen. Politiebureau Smedestraat; Herdershond, Zwierstra, Oude Weg 57; Koffer, Hoenderdos, Gasthuisstraat 8; Portemonnaie, Schorn, Timorstraat 118: idem, Barthel, Spaanschevaartstraati 26; Rij wiel, Politiebureau Smedestraat; Rijwiell plaatje, Scharnagel, Slamatstraat 8; idem Van Schoonhoven, Woonark G 3547 Woon schepenhaven; Riem van hondenhalsband, Giesberts, Tesselschadestraat 6, Aerdenhout; Trouwring, Mosseveld, Reigerstraat 86; Kinder wandelstok, Stoep, Berkenrodestraat 9. SCHAKEN. Het Euwe-Aljechin Comité verzoekt ons te willen mededeeien, dat de 13e partij van de match EuweAljechin om het wereldkam pioenschap, heden Donderdagavond half ze ven en eventueel Vrijdag 1 November wordt gespeeld in café Van Klaveren te Watergraafs meer. -T— RUGBY DUITSCHLAND B—NEDERLAND. Uit Keulen: De rugby-landenwedstrijd Duitschland B-—Nederland wordt gespeeld op Zondag 17 November te Keulen; hij zal wor den geleid door den Franschen scheidsrechter Roc a HANDBAL HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Voor Zondag a.s. zijn vastgesteld: Dames: ConcordiaOarna (10.15 Kleverlaan). Rapiditas IIS. S. S. (10 uur v. Oosten de Bruynstraat) Heeren Lijnden IIAalsmeer (10.30 Lijnden-terrein). ARBEIDERS MANDOLINECLUB APOLLO". De Arb. Mandolineclub „Apollo", onder lei ding van Joh. B. Kok geeft op Maandag 4 No vember een klein-concert in het Caecilia-huis, Jansstraat. Medewerking wordt verleend door mevr. A. Mosterd-Plugboer, zang en de pas opgerichte aspiranten-afdeeling „Jong Apollo". IJSHOCKEY. OFFICIEELE WEDSTRIJDEN TE TE AMSTERDAM. De „Blauwe Zes", het Amsterdamsche ver tegenwoordigende team, dat op 25 October jl. tegen Brussel speelde en zich na een 62 voorsprong in de laatste 5 minuten met 87 de overwinning zag ontgaan, tengevolge van de groote vermoeidheid der spelers, zal op 2 en 3 November a.s. gelegenheid krijgen om te bewijzen, dat het geen gebrek aan speel- kennis is geweest, dat oorzaak der neder- laeg was. Öp a.s. Zaterdag- en Zondagavond te 8.15 uur zullen de eerste officieele ijshockey-wed strijden ln dit seizoen worden gespeeld, waarbij de strijd wordt aangebonden tegen hetzelfde (mogelijk nog in een sterkere be zetting uitkomend) Belgisch team. Er komen twee teams tegenover elkaar, die beiden de „Fairplay-beker" voor het fairste spel tijdens de kampioenschappen hebben gewonnen, nl. België in 1927 en Hol land in 1935. Verwacht mag worden, dat beide ploegen aan de gestelde verwachtingen zullen vol doen. om op deze wijze aan de officieele ope ning van het ijshockey-seizoen op de Kunst ijsbaan. ten aanschouwe van alle sport- en andere autoriteiten en liefhebbers, grooten luister bij te zetten. Hij valt met zijn neus in de (Adv. Ingez. Med.) VOETBAL Een hond. die gemar teld moet worden, doch dit keer slechts als.... filmacteur. Betreffende de kwestie van het ongerechtigd uitkomen van den ex-V.S.V.-speler G. van der Lugt voor de Stormvogels plaatsten wij in ons nummer van 30 September een aantal mede- deelingen, waarin de volgende zinsneden voor kwamen: „Nu zal men zeggen: Waarom wachtte de K.N.V.B. zoo lang met Stormvogels opmerk zaam te maken op het ongerechtigde van Van der Lugt's uitkomen? Hieromtrent vernamen we, dat de Bond de vereenigingen hierop pas opmerkzaam maakt als hem dat van de zijde van andere clubs verzocht wordt. Dit schijnt nu gebeurd te zijn en naar men ons van Stormvogels-zijde mededeelt weet men ook wel uit welken hoek de wind waait." Wij hebben thans inzage gehad van met den K.N.V.B. gevoerde correspondentie waar uit ten duidelijkste blijkt het wordt door het bestuur van den K.N.V.B. schriftelijk ver klaard dat niet van de zijde der vereeni ging V.S.V. het K.N.V.B.-bestuur is attent gemaakt op het ongerechtigd uitkomen van Van der Lugt. De vereeniging V.S.V. treft dus geen en kele blaam. Dit ter weerlegging van onjuiste geruchten. Voetbal en het Jeugd- werkloosheidsvraagstuk. Wij ontvangen de volgende circulaire: „Een economische crisis van ongekende he vigheid teistert de wereld. Het jeugdwerkloos- heidspfobleem vraagt iederen dag meer aan dacht. Toch besteden iedere week weer dui zenden en nog eens duizenden een deel hunner inkomsten voor het bijwonen van den een of anderen voetbalwedstrijd tusschen twee-en- twintig spelers, die daarvan geen enkel finan cieel voordeel mogen genieten, zelfs niet. wan neer zij, zooals helaas thans veelvuldig voor komt, werkloos of zonder voldoende inkomsten zijn. Gelet op de groote populariteit, welke het voetbalspel hier te lande geniet, meenen on- dergeteekenden een poging te moeten wagen, door middel van het voetbalspel den nood on der de jongere werkloozen eenigermate te lenigen. Dit is mogelijk door invoering van beroepsvoetbal, waardoor een groot deel dei- duizenden guldens, die wekelijks in de kassen van de verschillende voetbalclubs of voetbal bonden vloeien, gebruikt kunnen worden om aan een groot aantal jonge menschen een be hoorlijk bestaan te verzekeren. Zonder aan het belangrijke werk, door den K.N.V.B. verricht, in eenig opzicht tekort te willen doen, achten ondergeteekenden zich verplicht om, nu dit lichaam ook thans nog zijn afwijzende hou ding tegenover het beroepsvoetbal blijft hand haven. zelf het initiatief te nemen om tot de invoering van beroepsvoetbal te geraken. Voorop dient echter te worden gesteld, dat zij, zoodra de K.N.V.B. zijn afwijzende houding laat varen en overgaat tot erkenning van het beroepsvoetbal, hun doel bereikt achten en zich scharen onder hem. aan wien de voet balsport in Nederland zooveel te danken heeft. Binnenkort hopen zij hun plannen, die zich reeds in vergevorderden staat van voorberei ding bevinden, aan het publiek kenbaar te maken. Zij, die met deze plannen sympathi- seeren en bereid zijn met hen samen te wer ken. worden verzocht van hun instemming te doen blijken". Deze circulaire is geteekend door: M. Bos, oud K.N.V.B, scheidsrechter. Amsterdam; Mr. F. baron van der Feltz, Amsterdam; P. J. van Lookeren Campagne, Blaricum; P. Oosterman, Bilthoven; D J. Schalm. Amsterdam. Lin- naeusparkweg 138. Laastgenoemde verstrekt alle gewenschte inlichtingen. GYMNASTIEK GYMNASTIEK VEREENIGING „BATO". De propaganda- en regelingscommissie voor het 40-jarig bestaan van bovengenoemde ver eeniging heeft besloten een onderlingen feest avond voor werkende en kunstlievende leden te organiseeren op 2 November in de zalen van Café-Restaurant Brinkmann. De leiding is in handen van den heer H. Smal. humorist-confé rencier. Door het revuegezelschap T. O. P., onder leiding van mej. A. Terhorst, zal een tooneelstuk opgevoerd worden, getiteld „De Weddenschap". Tevens zal de revue „Daar gaat 'ie weer," vertoond worden. Vei;der zullen de Bato Boys enkele acrobatische nummers uitvoeren. Na afloop is er bal. De Bato-leden gaan een aangenamen avond tegemoet. HOCKEY. BIJEENKOMST INT. IIOCKEY-FEDERATIE. Naar wij vernemen zal Zondag 10 Novem ber te Parijs een bestuursvergadering plaats hebben van de Fédération Internationale de Hockey, waar Nederland zal worden verte genwoordigd door het bestuurslid van de F. I. H.. Jhr. L. J. Quarles van Ufford. Als hoofd punt van de agenda zal besproken worden het Olympisch tournooi. waarvan de organi satie nader geregeld zal worden. WANDELSPORT DE WANDELTOERIST. Er zullen op eenige Donderdagavond :_a we derom trainingsmarschen worden gehouden van pl.m. 10 K.M. Start te 8.05 n.m. van het Frans Halsplein, hoek Zocherstraat. DAMMEN. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Uit Parijs: Dr. Molimard, de plaatsvervan ger van Marius Fabre als uitdager van den wereldkampioen Maurice Raichenbach. heeft het Comité de Paris, dat dit jaar de match om het wereldkampioenschap organiseert, bericht, dat hij zich niet voldoende in vorm acht om Raichenbach te ontmoeten. Daar Fabre. na zijn ernstige ziekte, nog niet in staat is, zulk een zwaren wedstrijd te spe len. was het organiseerende comité genood zaakt een anderen tegenstander voor den kampioen te zoeken. Na een bespreking tus schen den secretaris van het Comité de Pa ris. ir. Sonier en den Nederlandschen mees ter Herm. de Jongh. verklaarde onze land genoot zich bereid. Raichenbach uit te da gen. Het bestuur van den Franschen Dam- bond heeft deze uitdaging aangenomen en de match zal behoudens goedkeuring van den Ned. Dambond 25 November begin nen. Er worden tien partijen gespeeld: twee per dag met 25 zetten per uur. Rustdagen na de zesde en achtste partij. HOOFDKLASSE COMPETITIE NED. DAMBOND. Door de arbitrage commissie van den Nederl. Dambond werden de volgende afgebroken partijen uit bovengenoemde competitie beslist: Haarlemsche DamclubHilversumsch Dam- genootschap. P. J. van DartelenM. Flink 20. Einduitslag 164 voor de Haarlemsche Damclub. Damclub „IJmuiden"Haarlemsche Dam club: P. LeijteJ. B. Sluiter Jr. 11; F. Bas- stra—A. de Jong 0—2; G. Postma—H. Greeuw 1—1. Einduitslag 11—9 voor Damcl. „IJmuiden" Damclub „Haarlem"—Damclub „IJmuiden": G. P. HeekF. Basstra 11; C. v. d. Werff C. Bais 11. Einduitslag 128 voor Damclub „IJmuiden". Woensdagavond j.l. speelde de Damclub „Haarlem" in haar clublokaal, bovenzaal café de Louw aan de Spekstraat voor bovengenoem de competitie tegen de Damclub „Wormer". De uitslag luidt als volgt: Damcl. „Haarlem": Damcl. „Wormer": H. W. ZitmanG. Beets 20 Chr. F. Visse—J. Fritz l—1 F. A. BerkemeierJ. Demmendal 11 W. StrooW. v. d. Kapelle l—l W. van DaaalenS. Kuijper 02 G. P. HeckC. P. Mooijboer ii J. LycklamaC. van Hattem ebr. Th. van WamelP. Waal 20 C. v. d. WerffH. C. Buisch 11 H. A. van Abs—J. Bakker i_i Totaal 10—8 De einduitslag wordt 128 voor Damclub „Haarlem".

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7