MILLIOENENDANS. Uitvoerverbod naar Italië wordt uitgebreid. Priesters naar het front. THIJS IJS EN DE KONINGSKROON Radio-Programma WÖENSDÏ'G fi NOVEMBER 1933 H X A'SEE M'S D A G BEAD 4 Ita lië-A bessyn ië. Besluit der economische commissie. Afweermaafregelen in Italië in werking getreden. Opmarsch der Italianen naar Makalle vertraagd. De economische subcommissie der sanc- tieconferentie heeft gisteren het Canadeesche voorstel, tot uitbreiding van het verbod voor grondstoffenleveranties aan Italië overwogen en aangenomen in den volgenden vorm: „De embargomaatregelen, waarin voorstel 4 voorziet, zullen, wanneer de noodzakelijke voorwaarden voor de doelmatigheid daarvan aanwezig zijn, worden uitgebreid tot de vol gende producten: Petroleum en zijn derivaten en nevenpro ducten, gietijzer, ijzer en staal met inbegrip van de staalverbindingen, gegoten, gesmeed, gewalst, gerekt, gestanst of gedreven; Steenkolen, met inbegrip van anthraciet en bruinkool, cokes en zijn samenstellingen, als mede de daaruit verkregen brandstoffen Indien de antwoorden der regeeringen op dit voorstel en de mededeelingen, die de werk- commissie ten dienste staan, het nuttig doen voorkomen, zal deze commissie der regeeringen een tijdstip voorstellen voor de afkondiging der maatregelen". Volgens te Washington uit Genève ontvan gen berichten zou er sprake van zijn, dat de sanctieconferentie tot de Amerikaansche re geering de vraag zou richten, of de Vereenigde Staten bereid zijn, deel te nemen aan een uit voerverbod voor steenkool, ijzer en petroleum naar Italië. Van toonaangevende Amerikaansche zijde wordt in dit verband verklaard, dat een der gelijke vraag noch waarschijnlijk noch wen- schelijk wordt geacht Abessynïsch hoofd onderwerpt zich. Dedjas Wolde Gabriel, hoofd van Agame. heeft zijn onderwerping aangeboden aan generaal de Bono. Bij deze gelegenheid hield hij een toespraak, waarin hij zeide „dat En geland en Frankrijk de overheersching van dit land wenschten. maar dat de bevolking altijd de Italiaansche heerschappij verlangd had, daar zij de edelmoedigheid en de rechtvaar digheid der Italianen erkende". Dedjas Wolde Gabriel, aldus de desbetreffende officieele mededeeling verder, heeft generaal de Bono toestemming verzocht tot publicatie van den volgenden oproep aan alle hoofden der be volking in Agame: „Meldt u aan voor 10 November, bewaakt de telegraaflijnen en de wegen, biedt uw arbeid aan, wanneer dit noodig is. Hij, die telegraaf lijnen of wegen vernielt, zal gestraft worden. Wie zich niet op bovengenoemden datum aan meldt, zal beschouwd worden als rebel, die van alle rechten is vervallen. Het aanwijzen van de rebellen aan de Italiaansche autori teiten is een plicht, die beloond zal worden. Het helpen van rebellen is een misdaad, die bestraft zal worden. Opmarsch naar Makalle door de regens vertraagd. ADDIS ABEBA, 5 November <Reuter-A.N.P.) Gisteren hebben hevige stortregens en on- weders in Tigre de stad Makalle eenig respijt gegeven, doordat het Italiaansche offensief vertraagd werd. De troepen van De Bono heb ben echter vasten voet ten Noord-Oosten en Noord-Westen der stad, waar zij bij hun volgenden sprong vooruit zullen kunnen aan komen .Men verwacht dezen sprong over een afstand van 25 K.M. tegen het einde van de week. Inmiddels wordt, ondanks het feit, dat het terrein geheel doorweekt is, door de Italianen met kracht gewerkt aan het tot stand brengen van een goede verbindingslijn met. het nieuwe front. Dit Italiaansche front loopt nu op ver schillende plaatsen langs een gebroken lijn. Men heeft reeds een aanvang gemaakt met het recht buigen van dit front. Abessynische troepen retireeren nog steeds. Getrouw aan hun tot dusverre nog steeds gevolgde tactiek trekken de Abessynische troe pen overal terug en laten daarbij slechts af- deelingen van hun achterhoede hier en daar eenigen tijd liggen om op moeilijk begaan bare en steile plekken, die zich goed leenen voor hinderlagen, de Italianen af te matten. De Abessynische troepenformaties, die giste ren gesignaleerd werden en die op Makalle zouden oprukken, schijnen spoorloos ver dwenen te zijn. Versterking van Harar en Djidjiga. Nog steeds worden versterkingen gezonden naar Harar en Djidjiga, aangezien de Italiaan sche opmarsch in Ogaden systematisch, zij het ook langzaam, voortgezet wordt. Het meest benauwende probleem voor deze Abessynische troepenversterkingen blijft de bewapenings kwestie. Mitrailleuses, geweren en munitie komen in vrij uitgebreide hoeveelheden Abes- synië binnen, hoewel dit in totaal toch nog onvoldoende geacht moet worden. Bovendien worden de wapentransporten naar Abessynië van uit Britsch Somaliland door de Italiaan sche luchtstrijdkwachten scherp in het oog gehouden en uiteraard zoo veel mogelijk be lemmerd. Het 37ste Italiaansche legerbericht. 1 Generaal De Bono heeft telegrafisch het vol gende 37ste legerbericht gepubliceerd: „De opmarsch, die op 3 November bij het aanbreken van den dag is begonnen, is Maan dag op alle fronten voortgezet. Nadat het eerste legercorps zijn posities bij Maiuec had verlaten, trok het gisteren door het stroomge bied van de Maiaini, en bezette het dorp Adde- laghi. Het Inlandsche legercorps rukte in twee colonnes op en bezette het dorp Hausien en arriveerde vervolgens op den rechtervleugel bij den heuvel Afcurre. Tegelijkertijd bezet ten onze colonnes, die door de vallei van de Dagub trokken, de Oostelijke versterkingen bij Agame. De opmarsch verliep in zeer vlot tem po. Groote groepen Abessyniërs vluchtten voor ons Inlandsch legercorps uit. Onze troe pen werden overal goed ontvangen door de bevolking, die in de dorpen de Italiaansche driekleur had uitgestoken. De luchtmacht heeft verkenningsvluchten uitgevoerd boven het gebied aan het front van Somaliland. In den Ogaden-sector blijven onze troepen actief. De eerste afweermaatregelen tegen sancties zijn Dinsdag in geheel Italië in werking getreden meldt het A.'N. P. De nieuwe kantoortijd loopt van 8 tot 12 en van 3 tot 6. Het sluitingsuur voor winkels is met een uur vervroegd: de winkels gaan thans te 7 uur des avonds dicht. Verder waren gisteren voor het eerst alle slagerijen gesloten.. In restaurants en restauratiewagens mocht slechts één visch- of vleeschgerecht worden geserveerd. Italië. Nieuwe bespreking tusschen Mussolini en Drummond. Het onderhoud, dat Mussolini Dins dag met den Britschen ambassadeur heeft gehad, heeft in politieke kringen te Rome een goeden indruk gemaakt, zooals ook van bevoegde Italiaansche zijde wordt bevestigd. Ook al heeft de bespreking geen beslissing gebracht, dan toch is zij van belang in zoo verre, dat de gedachtenwisseling over het ver blijf van de Engelsche vloot in de Middelland - sche Zee, het neteligste vraagstuk van het oogemblik, kon warden voortgezet. Een beslis sing in deze kwestie zou, naar men hier meent, verdere besprekingen over het conflict niet onbelangrijk kunnen beïnvloeden. Men neemt aan, dat Drummond nog eens heeft uiteenge zet, waarom de Engelsohen nog geen maatre gelen tot vermindering der vlootsterkte in de Middellandsche Zee hebben genomen. In be voegde kringen kon geen bevestiging worden verkregen van de geruchten, als zou Mussolini het terugtrekken van 30.000 man uit Lybië hebben aangeboden. Daarentegen legt men er den nadruk op, dat de staatslieden heden bij hun onderhoud niet bijzonder diep zijn inge gaan op de kwestie van een bijlegging van het conflict in Oost-Afrika (A. N. P.) Tsjeefao-Slowakije. Hodza tot premier benoemd. Officieel wordt medegedeeld, dat president Masaryk minister-president Jan Malypetr op diens verzoek van zijn ambt heeft ontheven en den minister vair landbouw, dr. Milan Hodza tot premier heeft benoemd. Hodza zal, naar verluidt, tevens het mi nisterie van landbouw blijven waarnemen. Fransch postvliegtuig verongelukt. Bemanning om het leven gekomen. PARIJS, 5 November. De Fransche luchtvaart maatschappij Air France heeft uit Buenos Aires een radiogram ontvangen volgens hetwelk een harer postvliegtuigen met een groote lading post aan boord in de buurt van Bahia door onbekende oorzaak is verongelukt. De uit vier koppen bestaande bemanning is bij het ongeluk om het leven gekomen. Een andere vlieger kon bij de plaats van het ongeluk dalen en heeft 17 postzakken geborgen. Koning George richt zich tot het Grieksche volk. „Zonder wrok over het verleden keer ik terug." ATHENE, 5 Nov. (Reuter). Koning George van Griekenland heeft een oproep gericht tot het Grieksche volk, waarin hij zegt: „Met Gods Hulp en door den wil van het volk teruggeroepdh op den troon, keer ik zon der wrok over het verleden naar Griekenland terug. Ik ben vast besloten trouw en loyaal te zijn aan het constitutioneel regiem en heb tot de vies gekozen: Afijn kracht is de liefde van mijn Volk". Ik vraag de medewerking van allen, ten einde de welvaart en het geluk van het va derland te verzekeren.". Wraakneming in de onderwereld? Tegenstander van „Dutch Schultz" dood gevonden. Het A.N.P. meldt uit New-York 5 Novem ber: De oorlog in de onderwereld woedt nog steeds voort. Terwijl eengen tijd geleden Dutch Schultz onder de kogels van zijn te genstanders bezweek, blijkt ditmaal een zij ner vijanden door leden van concurreerende gangsterbenden te zijn omgebracht. Men heeft nl. het lijk van den beruchten Charles Chink Sherman gevonden in een verlaten schuur nabij Monticello in New-York. Zijn schedel was met een bijl verbrijzeld. De ban diet was reeds 36 uur dood, toen zijn lijk gevonden werd Vonnis in deviezenproces. Kloosterzuster tot tien jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Uit Berlijn, 5 Nov. Het gerecht heeft thans uitspraak gedaan in de zaak tegen An na Schroers, de procuratiehoudster van de „Genossenschaft Unserer Lieben Frau" te Muelhausen. Wegens voortgezette overtreding der deviezenvoorschriften is zij veroordeeld tot tien jaar tuchthuisstraf, tien jaar eer verlies en een boete van 250.000 R.M. obliga ties tot een waarde van f 96.000 en 625.000 R.M. zijn verbeurd verklaard. De orde is aan sprakelijk voor de betaling der boete en der kosten en voor het voldoen aan het verbeurd- verklaringsbesluit. (A.N.P.) JË Lusteloosheid is in vele gevallen het symptoom van naderend onheil Verhoog dus Uw weer standsvermogen met Diopha het ideale DIOPHA versterkingsmiddel. RAADPLEEG UW ARTS! .1'0.60 void, v. 1 rand. In alle Apoth. en Drog. Nederl. Fabr. (Diopha N.V. IJmuiden). (Adv. Ingez. Med.) Driehonderd geestelijken naar Dessie vertrokken. (Van onzen specialen correspondent W. F. Deedes). ADDIS ABEBA, Dinsdagavond 5 November. Hoogwaardigheidsbekleders der Koptische kerk in Abessynië nemen thans een actief aan deel aan den oorlog en de geweldig machtige invloed van de Abessynische kerk blijkt thans meer dan ooit. De provincie Sjoa, waarvan Addis Abeba de hoofdstad is, is het laatst aan de beurt voor mobilisatie. De priesters dezer provincie hebben thans van den Aboena, de hoogste persoon van de Koptische kerk, het bevel ontvangen om naar het front te gaan. Driehonderd priesters uit Sjoa, waaronder een honderdtal uit Ad-dis Abeba, vertrekken thans naar Dessie. Zij zullen de arken van St. Joris, de Heilige Maria, St. Stephan en St. Mi chael, de vier beschermheiligen van Abessynië, met zich voeren. Het eerste gedeelte van den tocht naar het front zal in zware vrachtauto's worden afge legd. Daarna zullen de priesters echter aan het hoofd van de troepen marcheeren onder het slaan van trommels en cymbalen. Zij zul len de heilige arken op het hoofd dragen. De macht van de priesters en het geloof van de soldaten in hun kracht is zoo groot, dat geen enkele Abessynische soldaat een schot mag afvuren, voordat hij den zegen der pries ters heeft ontvangen en hun toestemming om deel'te nemen aan den oorlog heeft verkregen. De priesters uit de vier reeds gemobiliseerde streken, Tigre, Wallo, Goj jam en Gondar zijn reeds naar het front vertrokken. Het zal van de politieke situatie afhangen, of de Aboena Addis Abeba tezamen met den Keizer zal verlaten. Indien de Aboena uit Addis Abeba vertrekt, beteekent dit dat de toestand daar geen zorgen baart De manier, waarop de Abessynische regee ring het nieuws uit het Aoessa-gebied behan delt-, begint meer en meer verdacht te lijken. Dit doet opnieuw de vraag rijzen, die ik reeds bij vorige gelegenheden heb gesteld, of de of ficieele rapporten betrouwbaar zijn. Vandaag heb ik een uit Europeesche bron afkomstig telegram gezien, dat gisteravond aan den minister in Addis Abeba is gezonden. In dit telegram wordt categorisch ontkend, dat Italiaansche bewegingen van welken aard ook in de buurt van den berg Moessa Ali zouden hebben plaats gevonden. Het verklaart, dat de onderzoekingsvlucht over het gebied geen en kele beweging van e.enig :,belang aan het licht heeft gebracht.' Ik ben de eenige journalist in Addis Abeba, die dit telegram heeft gezien. Ik schenk vertrouwen aan den inhoud op grond van de bron, waaruit het afkomstig is. (Auteursrecht Momingpost—A.N.P.). „Ghetto-caféV' in Berlijn. Voor Joodsche bezoekers gereserveerd. Met toestemming der autoriteiten is naar het A. N. P. verneemt een zeker aantal aan de Kurfürstendamm te Berlijn gevestigde kof fiehuizen, thans getransformeerd in „ghette- eafé's", aangezien zij voor Joodsche bezoe kers zijn gereserveerd, terwijl er uitsluitend Joodsche bedienden zijn. Wrak der Lusitania gevonden. Resultaat der onderzoekingen van de „Ophir". Het wrak, dat de vorige week aan de ler- sche kust is ontdekt door het bergingsvaar tuig „Orphir", is naar het A.N.P. meldt, thans definitief herkend als dat van de gedurende den wereldoorlog getorpedeerde .Lusitania". De „Orphid" heeft den ge'neelen zomer in deze omgeving gezocht en daarbij verscheidene andere wrakken van tijdens den oorlog gezon ken schepen gevonden. De Stavisky affaire voor de rechtbank. 48 millioen francs zijn spoorloos verdwenen. Nu de Stavisky-zaak voor het Hof van ge zworenen te Parijs in behandeling is ge komen, kan het zijn nut hebben een kort overzicht van de zaak te geven, aangezien door de tallooze krantenberichten waarin over die zaak werd gesproken, het menigeen voort durend onduidelijker zal zijn geworden en de lust om van de zaak te lezen tenslotte heele- maal zal hebben ontbroken. In het Belgische blad „La Dernière Heure" vonden wij uit de voorgeschiedenis dezer affaire nog enkele markante bijzonderheden, welke in het on derstaande zijn verwerkt. In het vooronderzoek dan is gebleken, dat Stavisky te beschikken heeft gehad over 259 millioen francs en de experts hebben de be stemming van 211 millioen kunnen volgen 48 millioen zijn spoorloos verdwenen. De commissaris van de gerechtelijke politie, de heer Pachot heeft in 1929 een uitgebreid rapport over Alexander Stavisky en zijn be drijf uitgebracht, waarin hij na een onder zoek bij de Compagnie Fonciére. een der por- ducten van Stavisky's vindingrijken geest, meedeelt, dat de leidende persoon in dat be drijf, die zich Serge Alexandre noemde, nie mand anders was dan Alexander Stavisky dien de commissaris allang kende als dief en heler en die onder verschillende valsche namen had geopereerd en ook in België werd gezocht. In 1926 had de commissaris hem persoonlijk aangehouden voor een oplichting van tien millioen. Nadien was Stavisky vrij gelaten, door wien of waarom kon de heer Pachot niet zeggen en hij vroeg nadere orders aan het Parket van de Seine. Maai de commissaris kreeg geen orders en het be langrijke rapport werd opgelegd. Dit en latere rapporten hadden in handen moeten komen van den chef die service financier, dat is dus de afdeeling, waar financieele zaken worden behandeld en die chef was de heer Prince, later raadsheer, en die op zoon geheimzinnige wijze om het leven is gekomen, juist toen hij zich bij den officier van justitie over die rapporten moest verant woorden. Waarover ging het bij Stavisky? Nemen we als voorbeeld zijn schepping „La Fonciére" de Paris. Stavisky stichtte die maatschappij, om ze zoo te noemen, doch bleef zelf achter de schermen; in geen enkele acte komt hij onder eigen of valschen r.aam voor. Hij bediende zich van een strooman, zekeren Edmond de Casenave, een financieel totaal onmachtig persoon, die ergens op een kamer woonde en die zoogenaamd in het kapitaal van 10 mil lioen francs dat 't stichtingskapitaal der Fon ciére was, deelnam voor meer dan 9 toende deel. Voor zijn bereidwilligheid om zijn naam hier aan te geven, kreeg de Casenave een maan- delijksch salaris van 2500 fr. Wat er aan de 10 millioen nog te kort kwam tachtig duizend francs werd on dergebracht bij een aantal heeren met klin kende namen en hooge onderscheidingen, die als president en leden van den raad van be heer of iets dergelijks maandelijksche sala rissen kregen van 3000 en 1500 francs. De president was bijv. een gewezen prefect van politie, leden waren een gepensionneerd gene raal, een burgemeester, een gezant van een Amerikaansche republiek en dergelijken. De heeren behoefden niets te doen; zij droegen al hun bevoegdheden over aan mijn heer Serge Alexandre, alias Stavisky en kon den eiken maand hun salaris opstrijken. Maar dat alles bracht nog geen geld in het laadje; het geld moest van het publiek ko men en om dit te krijgien, want Stavisky bezat net zoo veel als zijn vriend Casenave, dat wil zeggen: geen cent werd er met veel ophef door La Fonciére een leening uitge schreven van honderd millioen francs, aflos baar in 50 jaar en die volkomen door staats papieren heette gedekt te zijn. Zie nu, hoe de heer Stavisky dat gedekt zijn opvatte. Hij re kende uit, dat als 872,037 francs tegen 5 pet. rente op rente werden uitgezet, die in 50 jaar zouden aangroeien tot 10 millioen en hij had dus maar 872,037 francs noodig om over 50 jaar 10 millioen te kunnen aflossen; simple comme bonjour. Om te contróleeren, dat werkelijk voldoen de fondsen in rentegevende staatspapieren we'.-den belegd, opdat de tien millioen later pres.ent zouden zijn werd weer een andere in stelling gesticht „La Confiance". waarvan mijnheer Paul Guébin directeur was, die be trokken werd in het schandaal van de val sche karbonnen der gemeentelijke banken van leening te Bagunne en Orléans. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELUNG De kroon heeft werkelijk tooverkracht. Nauwelijks staat zij op het hoofd van het schamel gekleede jongetje, of als bij tooverslag ver andert het aanzien van den knaap. Dit- is een echte prins, daar zal niemand wel aan twijfelen. Zoo heeft de kroon van het vreemde eiland Alikas dus haar werk volbracht. De valsche koning en zijn raadsheer hebben het veld moeten ruimen en de ware vorst is ge vonden. Thijs is er wat trotsch op, dat hij zooveel succes met zijn speurtocht bereikt heeft! Met ziet, dat als de heer Serge Alexandre, alias Stavisky van het publiek geld wist los te krijgen, dat hij daarvan volgens zijn bo venvermeld systeem negen tiende deel kon gebruiken; het resteerende tiende zou weer aangroeien tot een geheel, zooals een boom, waarvan alle takken worden afgekapt, nieuwe takken krijgt. Het spreekt, dat Stavisky veel onkosten had en daartoe behoorden zeker niet voor een gering deel de bedragen waarmee hij perso nen die hun naam en titels leenden, hono reerde en die nog te goeder trouw geweest kunnen zijn, want er zijn veel maatschap pijen, die geuren met adellijke en gegradueer de personen, zonder dat die in werkelijkheid veel in de melk te brokken hebben. Doch er waren ook, zooals commissaris Pa chot in zijn rapport zegt, behalve de bénéfi- ciaires de begunstigden de medeplich tigen, dus de lieden, die daadwerkelijk mee hielpen om op schunnige wijze geld in han den te krijgen. Het geld toch moest, als gezegd, van het publiek komen en dat publiek moest begeerig gemaakt worden. Het systeem Stavisky moest voorgediend worden op een wijze, dat het pu bliek er in vloog en critiek op het systeem moest gedood worden. Vandaar dat er perso nen noodig waren, die in de pers het systeem aanprezen; advocaten, die door hun invloed als leden van politieke lichamen Stavisky konden beveiligen, terwijl er anderen moesten zijn, die de voorwaarden van de leening zoo in elkaar wisten te zetten, dat de kleine man —jen van hem moest het geld komen in de meening ging verkeeren, dat hij te allen tijde zijn gestorte geld in den vorm van staatspa pieren kon terugkrijgen en dat het deelnemen aan de leening hem meer dan gewone rente in uitzicht stelde. Al die lieden moesten betaald, en goed be taald worden, wat uit het onderzoek is ge bleken, maar 48 millioen is er nog zoek; dat is verdwenen in de zakken van hen, die niet in de boeken voorkomen en niettemin goede diensten hebben bewezen. Dat was de stilel kracht en waarschijnlijk zal wel nooit opgehelderd worden waar die school want Stavisky is dood. JSffi- DONDERDAG 7 NOVEMBER. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 N.C.R.V. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst olv. Dr. P. Boendermaker 10.45 Gram. pl. 11.30—12.00 Gods. halfuur. 12.15 Gram. pl. en orkestconcert. 2.00—3.00 Handwerkcursus. .InnnnnS .eafwadqadwtrw 315 Vrouwenhalfuur. 3.45 Gram. pl. 4.00 Bijbel lezing Ds. H. v. d. Linde, mmv. sopraan en orgel. 5.00 Handenarbeid v. d. Jeugd. 5.30 Zang door L. Smitshuysen (bas). A. d. vleugel K. Schadd. 6.30 Enkrateia-kwartiertje. 7.15 Re portage. 7.30 Journ. Weekoverzicht door C. A. Crayé. 8.00 Berichten. 8.05 Mandoline-orkest „Kunst en Genoegen", olv. G. W. Innemee. 9.00 J. Lens: Kind en Crisis. 9.30 H. Ludolph (sopraan), P. Lentz (cello) en W. Rettich (piano) (om 10.00 uur Berichten). 10.3011.30 Gram. pl. HILVERSUM II 301 M. AVRO-uitzending. 5.30 VPRO. 8.00Gram. pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Ge wijde muziek. 10.30 Gram. pl. 11.00 Het En semble Aris Swart (in de pauze: Voordracht Ed. Palmers). 1.00 Omroeporkest olv. N. Ger- harz mmv. R. Oger (zang). 2.50 Gram. pi. 3.00 Knipcursus. 3.45 Gram. pl. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen 4.30 Gram. pl. 4.45 Hoor spel van de Kinderen. 5.30 VPRO. Ds. E. D. Spelberg: Gesprekken met luisteraars. 6.00 Omroeporkest olv. N. Treep. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Vervolg concert. 7.30 Engel sche les Fred. Fry. 8.00 Berichten. 8.10 Gram. pl. 8.15 Caecila-concert door het Concert-ge bouworkest olv Prof. Dr. W. Mengelberg mmv. Else Rijkens (zang). In de pauze: Concert door C. van Leeuwen Boomkamp (eelló- piccolo) en Egb.. Veen (piano) 10.30 Gram. pl. (Om 10.45 verslag schaakmatch EuweAlje- chin). 11.00 Berichten. 11.1012.00 Uit de Tanzklause, Amsterdam: Jack de Vries Inter nationals mmv. Clara de Vries (trompet). DROITWICH. 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.25 Orgelspel H. Croudson; 11.50 Voor de scholen. 12.10 Rutland Square en New Victoria Orkest olv. Austin. 1.20 Gram. pl. 2.20 Berich ten. 2.25 Voor de scholen; 3.20 Vesper. 4.10 Causerie. 4.30 Gram. pl. 5.05 Orgelconcert M. Gilchrist. 5.35 Medvedeff's Balalaika-orkest mmv. solisten. 6.20 Berichten. 6.50 Koorcon cert. 7.15 Spaansche les. 7.50 Causerie. 8.20 „The Whoopee Party" een Mickey-Mouse- prograama. 8.50 Het Boyd Neel Strijkorkest mmv. E. Lush (cembalo). 9.50 Berichten. 10.00 Verkiezingstoespraak. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Het Bridgewater Kwintet mmv. T Jones (tenor) 11.35—12.20 Sydney Kyte en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 12.35 Symphoniecon- cert olv. Touche. 3.20 Gram. pl. 4.20 Concert. 5.20Radiotooneel. 7.20 Gram. pl. 8.20 Zang. 9.05 Nat. Orkest olv. Inghelbrecht. 11.0512.35 Pascal-orkest KALUNDBORG, 1261 M. 11.201.20 Strijkorkest olv. Andersen. 2.20 Concert olv. J. Warny. 4.20—4.50 Gram. pl. 7.20 Symphonieconcert mmv. orkest, koor en solis ten olv. E. Tango. 10.00—11.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Orkestconcert. 1.35 Gram. pl. 3.30 Omroepstrijkkwartet en solis ten. 4.20 Weragkamerorkest olv. Hagestedt, en solisten. 6.20 Uit Breslau: Omroeporkest olv. Topitz. 7.30 Spel met muziek. 8.20 Omroep orkest olv. Buschkötter, 9.4011.20 Mandoline orkest, boerenkapel en solisten. ROME, 421 M. 8.05 „Medusa", opera van Barilla. Orkestl.:. T. Serafin: Koorl.: A. Consoli. BRUSSEL, 322 M. 10.20 Gram. pl. 12.50 Omroeporkest olv. Dou- liez. 1.502.20 Gram. pl. 5.20 Voordracht en Gr. pl. 6.35 Salonorkest, 7.35 Gram. pl. 8.20 Gevar. programma. 10.30—11.20 Gram. pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Salonorkest. 1,50—2.20 Gram. pl. 5.20 Salonorkest. 6.35, 7.05 en 7.35 Gram. pl. 8.20 Symphonieconcert olv. Corneile de Thoran. 10.3011.20 Gram. nl.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6