KON. NED. VOETBALBOND EERSTE KLASSE H. F. C.-D. W S. (1-3) TWEEDE KLASSE DERDE KLASSE RESERVE 1E KLASSE VOETBALNIEUWS SCHERMEN MAANDAG 18' NOVEMBER 1935 HA'AREEM'S dagbead 6 DE UITSLAGEN. AFDEELING I Tweede klasse A E. D. O.Bloemendaal 31 Derde klasse A PurmersteynAI km. Boys 31 HelderZaandijk 11 Derde klasse B: D. J. K.Halfweg 44 Reserve eerste klasse: Blauw Wit 2—R. C. H. 2 3—1 Reserve tweede klasse B T. O. G. 2—O. S. V. 2 3—1 V. V. A. 2H. F. C. 2 1—3 A. F. C. 2—W. M. S. 2 4—1 Reserve derde klasse A: K. V. V. 2—Z. F. C. 3 0—3 AFDEELING II. Eerste klasse: H. F. C.—D. W. S. 1—3 Tweede klasse B: U. V. S.Gouda 32' D. C. L.Hoek van Holland 01 Derde klasse A: HillinenSchoten 2—0 S. V. C.Lugdunum 21 AFDEELING IIL Eerste klasse: P. E. C.Go ahead 1l TubantiaWageningen 11 Tweede klasse A RodaU. D. 22 Tweede klasse B Zutphania—W. V. C. 0—1 AFDEELING IV. Eerste klasse JulianaB. V. V. 1l OM DEN NED. VOETBALBOND. Derde ronde RodiRipperda 12 D. W. V.Kinheim 31 ScheveningenKennemers 24 ZandvoortOvermaas 14 Vriendschappelijke wedstrijden. AjaxA. I. K. (Stockholm) 1—2 Enschedesche BoysZ. F. C. 02 A.G.O.V.V.V. S. V. 2—2 't Gooi—O.V.V.O. 3—0 Een goed spelend D. W, S. heeft verdiend gewonnen van een, vooral voor de rust, zwak K.F.C.-elftal. Het groote verschil was vooral, dat bij D. W. S. het elftal één geheel vormde, met de achterhoede als sterkste punt, waartegen de H. F. C.-voor hoede weinig vermocht uit te richten. In de voorhoede van D. W. S. was de inval ler middenvoor, die het spel goed verdeelde en zich een productief schutter toonde, een voortdurend gevaar voor de H. F. C.-achter- hoede. Mede docr het zwakke spel van de middenlinie, werd de taak van de achterhoe de van H. F. C. zeer verzwaard. In de voorhoede van H. F. C. wilde het niet vlotten. Vooral voor de rust kwam zij slechts sporadisch in het strafschopgebied van D. W. S.; keeper Heekelaar behoefde in die periode slechts eenmaal in te grijpen. Na de rust was de voorhoede van H. F. C. geheel omgezet. Koper speelde nu rechtsbui ten. Kermer middenvoor en Hagenaar links binnen. Het lukte nu beter, maar door ge brek aan doortastendheid konden zij het toch nier tot doelpunten brengen. De eenige goal werd nog uit een penalty gescoord. Onder de uitstekende leiding van den heer Van Moorsel, die geen fout semaakt heeft, stelden de elftallen zich als volgt op: H. F. C.: Van der Togt. Wittebol, Dorsman. Jongeneel, Kruyer, C. ten Have. Wepster. Drijver, Koper, Kermer, Hagenaar D. W. S.: v. Stokken Jr., Luttinghuis, Marinus, Slot, Beuker. Hartwich, Helster. Trock, Caldenhove, v. Stokken, Heekelaar. De eerste aanvallen waren voor D. W. S. Een vrije schop even buiten het strafschopgebied, werd naast geschoten. Na vijf minuten wist de D. W. S.-midden- voor, na goed doorzetten met een hard, laag schot te doelpunten (01). Bij D. W. S. dreigde het meeste gevaar van den rechtervleugel, waar Beuker steeds vrij stond. H. F. C. bleef ingesloten; Van der Togt kreeg druk werk; twee harde schoten stopte hij goed. Na tien minuten echter werd hij door den middenvoor onhoudbaar ge passeerd (02). Een enkele uitval van H. F. C. leverde geen resultaat op; de D. W. S.-achterhoede was de H. F. C.-voorhoede steeds de baas. Aan den anderen kant ontstonden door het goede opstellen van den middenvoor weer enkele gevaarlijke momenten, die echter geen doelpunten opleverden. Hagenaar en Wepster verwisselden van plaats, waarna Kermer direct een goede kans kreeg. Zijn schot ging echter rakelings naast. Even later schoot Wepster een slecht weg- gewerkten bal hoog over. Daarna was het woord weer aan D. W. S. Marinus maakte na een mooien aanval met een hard schot zijn derde doelpunt. (03) Na ae rust speelde H. F. C. met haar ge wijzigde voorhoede veel beter, hoewel zij nu wind tegen had. Er werden nu enkele goede aanvallen opgezet, die de D. W. S.-achterhoe de slechts met de grootste moeite en een en kele maal met veel geluk wist af te slaan. De strijd ging nu gelijk op. Bij D. W. S. viel het snel van Van Stokken Jr., den linksbuiten, op. waarvan het binnentrio echter met pro fiteerde. Kermer schoot kort achter elkaar tweemaal hoog over. Daarna ontstonden er weer een paar gevaarlijke momenten voor het H. F. C.-doel, waarbij Van der Togt door tij dig uit te loopen redding bracht. Een kwartier voor tijd werd Wepster bin nen het strafschopgebied vastgehouden, waar na Koper de penalty benutte. (1—-I3). H. F. C. deed nog enkele hardnekkige po gingen om den achterstand ln te loopen, maar toen deze geen resultaat opleverden, kwam D.WjS. weer in den aanval. In den stand kwam echter geen wijziging meer, zoodat D. W. S. een verdiende over winning behaalde. BelgiëZweden (51) In het Heyssel-Stadion te Brussel is Zondag middag voor 15000 toeschouwers de landen- wedstrijd België—Zweden gespeeld. Evenals vorige week in Parijs heeft het Zweedsche elf tal ook nu een nederlaag geleden. De Belgen wonnen de match met 51, dank zij hun grootere geestdrift en hun superioriteit in elk ppzicht. E. D. O.Bloemendaal (31) In een meer spannenden, dan fraaien wed strijd is E.D.O. weer twee punten rijker ge worden. De sterke wind, die van doel ot doel stond, was voor de meeste spelers een groote handicap. Individueel wer<j er door enkele spelers dikwijls wel iets goeds gedaan, maar het geheel bleef toch ver onder het ge middelde. Ongetwijfeld is de overwinning bij het elftal gekomen, dat er de meeste aanspraak op maakte. De elftallen verschijnen in de gepubliceerde opstelling. E.D.O. trapt tegen den sterken wind in af. Bloemendaal neemt den aanval over en oefent eenigen druk uit op het E.D.O.- doel. Er ontstaan dikwijls hachelijke momenten voor het E.D.O.-doel, maar erg gevaarlijk zijn de witten niet, daar er slecht geschoten wordt De aanvallen van de thuisclub zijn veel ge vaarlijker. E.D.O. weet nu een meerderheid in het veld te krijgen; nu doorstaat het Bloemen- daal-doel angstige oogenblikken. Keurig weet De Haas een paar harde schoten van P. Spek te keeren. Dan weet Bloemendaal door Boogaerd de leiding te nemen (01). Einde lijk heeft ook Koppen succes als hij een voorzet van S. Spek ineens inschiet (11). Na de hervatting blijft de spanning er in, maar van mooi voetbal is geen sprake. Nu moet Bloemendaal zich bepalen tot snelle uit vallen, want de thuisclub is nu steeds in de meerderheid. Van Gelder valt uit, waarvoor Van Leuven komt. K. Zandstra dringt dikwijls ver op en schiet eenige malen hard op het Bloemen- daal-doel, doch zonder succes. Eindelijk valt de beslissing, als bij een Bloemendaal-over- Wel tracht Bloemendaal het spel te forceeren goal schiet en Beyk vallende het leder uit den hoek slaat. De penalty benut Perukel (2—1). Wel rach Bloemendaal het spel te forceeren maar E.D.O. laat zich niet overrompelen. Na een goeden aanval van de E.D.O.-voorhoede komt de bal bij P. Spek, die den stand op 31 brengt HillinenSchoten (20) Aan beide zijden noteeren wij verschillen de goed opgezette aanvallen, waarbij om beurten de doelen in gevaar komen, maar toch duurt het een half uur voor dat Hillinen kans krijgt om door Elderbroek de score te openen. Even voor de rust wordt een tweede doelpunt wegens buitenspel geannuleerd. Na de rust speelt Schoten met den schuin staanden wind in den rug; de gasten zijn niet voor het Hillinen-doel weg te krijgen. De keeper weet echter verschillende goed gerichte schoten tot corner te verwerken, die niets opleveren. Dan is het de Water die na 20 minuten via Elderbroek plotseling het tweede doelpunt fabriceert. (20). De Schotenaren hebben ook gedurende de nu volgende belegering van het Hillinen-doel geen succes, ofschoon een tegenpunt wel ver diend was. Blauw Wit 2—R. C. H. 2 (3—1) Het is R.C.H. 2 niet mogen gelukken, een overwinning te behalen. Blauw Wit 2 liep direct hard van stapel en wist binnen het kwartier reeds een 30 voorsprong te ver overen. Tot de rust gaat verder de strijd vrijwel gelijk op. Tot doelpunten weten de partijen het niet meer te brengen, ondanks eenige mooie kansen aan weerskanten. Na de rust is R.C.H. overwegend sterker geweest. Doch, mede door het goede verde digen van Blauw Wit, wist zij het niet ver der te brengen dan tot één goal van C. van Ek uit een voorzet van rechts. Rest nog te vermelden dat na de rust Bergsma en van Balen (welke laatste een lichte hersenschudding opliep) vervangen werden door Duik en Gras. RESERVE TWEEDE KLASSE B. V. V. A. 2—H. F. C. 2 (1—3) Na een zwaren strijd is het aan de H.F.C.- reserves gelukt, beide punten te bemachtigen. Met eenige invallers stelt H.F.C. zich als volgt op: Jonker, Van Baasbank, Langendam, Van Olphen, Beets, J. ten Have, v. Zwijndrecht, de Haan, Elfers, Zur Mühlen, Chapon. H.F.C. begint met den wind in den rug. Het veld is zeer zwaar te bespelen: van goe4 voetbal is vrijwel geen sprake. H.F.C. tracht er nog iets van te maken en in het veld lukt dit vrij aardig. Voor den goal is het echter mis. Het eerste succes komt dan. tegen de ver houding in. aan den anderen kant. Een voor zet van den linksbuiten wordt door den rechtsbuiten benut. (10). Voorloopig weet de V.V.A.-achterhoede stand te houden. Eindelijk weet Van Zwijn drecht met een zacht schot den keeper te passeeren. (1—1), Na de hervatting heeft H.F.C. wederom het beste van het spel. Verschillende schoten gaan over of naast, terwijl ook de V.V.A.-kee per goed werk verricht. Eindelijk moet hij toch zwichten voor 'n schot van Zur Mühlen na goed doorzetten. (1—2). V.V.A. doet nog enkele uitvallen, maar als De Haan op vrij gelukkige wijze den derden goal scoort, is de tegenstand gebroken. H. F. C. scoort ook niet meer. zoodat het einde met een 31 overwinning voor H.F.C. komt. OM DEN NEDERLAND- SCHEN VOETBALBEKER. D. W. V.—Kinheim (3—1) Kinheim probeerde de zooveelste gewijzigde opstelling, welke ook nu weer geen bevrediging kon schenken. Het achtertrio, bestaande uit Druijven. Rozemeyer en Stals was weer van beproefde kracht, doch overigens rammelde het geducht; vooral het plaatsen en positie kiezen waren slecht. Kinheim trapt tegen wind in af, doch D.W.V. neemt al direct het spel in handen. Haar met veel enthousiasme opgezette open aanvallen zijn zeer gevaarlijk, zoodat Druyven al spoedig de eerste schoten moet verwerken. Hij verricht zijn werk echter op uitstekende wijze. Na een kwartier gaat de strijd gelijk op en neer, waarbij Michel en Raaymakers ieder een kans laten voorbijgaan. Een penalty wordt zelfs door Nieman gemist, als hij deze rake lings naast schiet. Tien minuten voor de rust gaat Raaymakers er van door; hij geeft een harden voorzet, die door Kuilenburg in het doel wordt geloopen (01). Na de rust komt D.W.V. flink opzetten; ze speelt een forsch, doch eerlijk, vlug spel. Als na 15 minuten de midvoor is doorgebroken, maakt hij onhoudbaar gelijk (11). Langen tijd blijft deze stand gehandhaafd, waarbij Druyven prima werk verricht, doch als dan bij een hevige schermutseling met vereende krachten de bal in het Kinheim-doel wordt gewerkt, speelt Kinheim vrijwel een verloren wedstrijd (2—1). Geheel Kinheim trekt nu naar voren. Enkele minuten voor het einde gaat de D.W.V.- rechtsbuiten er van door; een zuivere pass naar den mid-voor volgt en met een harden kogel is het 31, waarmede het einde komt. ScheveningenDe Kennemers (24) Een spannende wedstrijd, die verdiend door de rood-zwarten werd gewonnen, waardoor de Wij kers zich in de vierde ronde plaatsten. Groot schiet tegen den paal, als de wed strijd twee minuten oud is. Brethouder geeft echter spoedig aan de Wij kers de leiding. (01) Grapendaal kan nog juist een snellen uit val der Scheveningers onderbreken. De Ken nemers middenlinie voedt uitstekend; Groot weet een voorzet van Brethouwer onberispe lijk te benutten. (02). Na de rust spelen de Wij kers tegen wind, wat hun echter niet belet om door Steeman en Bekker den stand op 04 te brengen. De bezoekers komen dan opzetten; als Dinkla en Duiveman vergeten aan te vallen, scoort de midvoor tegen. (14). De gastheeren doen hardnekkige pogingen om den achterstand te verkleinen wat den rechtsbinnen met een kopbal gelukt. (24). Het met twee invallers uitkomende Kenne- mers-elftal behaalt tenslotte de overwin ning. ZandvoortOvermaas (14) Onmiddellijk na den aftrap ging Zandvoort er met den bal van door. De middenvoor trap te over den bal heen. Geruimen tijd gaat dan de strijd vrijwel gelijk op. Aan beide zijden moet de keeper meermalen handelend optre den. Tenslotte gelukt het den middenvoor van Overmaas uit een scrimmage voor het doel den bal in het net te loopen (01). Tot de rust blijft deze stand onveranderd. Van het middenveld gaat Zandvoort weer di rect tot den aanval over; na een mooien voor zet van rechts maakt de linksbinnen gelijk (1—1). Gedurende het volgende half uur is Zand voort voortdurend in de meerderheid. De voor hoede weet evenwel de vele mooie kansen niet te benutten, Nadat Overmaas een tweede doel punt had gemaakt, wordt de opstelling van Zand voort's voorhoede gewijzigd. Wel stijgt hierdoor het aantal mooie kansen, doch er wordt niet van geprofiteerd. Overmaas daaren tegen vergroot den voorsprong tot 13 en kort voor het einde zelfs tot 1—4. RodiRipperda (12) Beide elftallen hadden veel last van het zeer slechte terrein. Koster is het Ripperda- doel had er goed het oog in, want menig schot stopte hij goed. Na een kwartier moet Lange- veld wegens een blessuur uitvallen. Lunen burg. de invaller, deed goed werk. Na 20 mi nuten scoort Riethoff voor Ripperda (01). Ripperda had evenwel niet lang plezier van dezen voorsprong, want R.O.D.I. zag haar harde werken met een doelpunt be loond (11). Er ontspant zich nu een strijd om de lei ding. R.O.D.I. maakt er 21 van, maar deze goal werd wegens hands geannuleerd. Pe- perkoorn kwam alleen voor den keeper en de stand was 12. Met dezen stand kwam het einde. BUITEN DE COMPETITIE. Rott. Elftal-Bondselftal (3-4) Circa 25.000 toeschouwers hebben Zondag op het Sparta-terrein den traditioneelen wed strijd om den Gouden Onafhankelijkheids beker tusschen het Rotterdamsch elftal en het Bonds-elftal bijgewoond. Een bijzonder belangwekkende strijd is het niet geworden, want al moet worden toegege ven, dat het een aardige partij voetbal was, veel nieuwe gezichtspunten heeft zij de téch- nische commissie van den K.N.V.B. zeker niet opgeleverd. Het Bondselftal is in ieder geval geen open baring geweest en de overwinning, die de na tionale ploeg tenslotte nog behaald heeft, kan men moeilijk verdiend noemen. Voor het begin van den strijd kwam nog be richt, dat de UVV-er Pino wegens een de vorige week opgeloopen blessure niet zou meedoen en dat hij vervangen was door Van Nellen. De opstelling van de elftallen was dus na alle wijzigingen als volgt: Rotterdamsch elftal: Van Male (Feijenoord) Doel. Agterberg (Excelsior) en Van der Heiden (Feijenoord), Achter. Breitner (H.D.V.S.), de Korver (Sparta) en Dubbelman (XerxesMidden. Vrauwdeunt (Feijenoord), Drok (RF.C.), van Spaendonck (Neptunus),'Wendt (TJI.H.) en Seton (Sparta), Voor. Bondselftal Ferwerda (Blauw Wit). Doel. Blom (N.A.C.) en Pienter (Be Quick), Achter. Paauwe (Feijenoord), de Boer (BI. Wit), en van Heel (Feijenoord). Midden. Van Walsum (R.F.C.). Vente (Neptunus), van Kooyk (P.S.V.), Westphal (BI. Wit) en van Nellen (D.H.C.) Voor. Scheidsrechter is de heer Israels. Reeds in de eerste oogenblikken wordt het Rotterdamsche doel ln gevaar gebracht; er zijn nog geen twee minuten gespeeld als het Bondselftal erin slaagt, de leiding te nemen. Een goede voorzet van van Walsum belandt bij van Nellen, die vlak bij de grens van het straf schopgebied hard inschiet. De bal verdwijnt in den uitersten bovenhoek van het doel (01). Na 10 minuten schiet Van Kooyk uit een goeden pass van Vente, den bal opnieuw in het Rotterdamsche doel (02). Het. Rotterdamsche elftal begint zich nu ge leidelijk aan wat los te werken en onderneemt eenige aanvallen op het doel, doch succes blijft uit. Aan den anderen kant krijgt Van Kooyk een goede kans, als hij vrij voor doel staand den bal slechts voor het intrappen heeft. Doch de Rotterdamsche achterhoede ontfutselt hem het leder in de laatste oogenblikken en bezweert het gevaar. Er is ongeveer 25 minuten ge speeld. als Dubbelman het leder goed naar den linkervleugel plaatst. Na een korte schermut seling belandt de bal bij Van Spaendonck, die op grooten afstand een schot inzendt, dat echter naast gegaan zou zijn, indien Drok niet was toegesneld. Deze tikt den bal in het doel (1—2). Na ruim een half uur krijgt Drok van Wendt, die kort tevoren met van Spaendonck heeft geruild, opnieuw een goede kans. Hij aarzelt niet, doch knalt met een mooi schot den bal in de touwen (22). De Rotterdammers blijven nu vrijwel on onderbroken in den aanval; het doel van het Bondselftal verkeert voortdurend in gevaar. Vlak voor de rust schiet Van Spaendonck op vrij grooten afstand van het doel en bezorgt met een onverwacht hard schot den Rotter dammers de leiding (32). In de tweede helft is de eerste aanval voor de Rotterdammers, doch succes hebben zij niet. De Rotterdammers blijven in den aanval en vormen een voortdurend gevaar voor de na tionale ploeg. Langzamerhand komt er eenige verslapping in den strijd. Vente krijgt een prachtige kans tot scoren. Hij krijgt het leder geheel vrijstaand in zijn bezit, doch hij treu zelt te lang en de bal wordt hem bijtijds ont futseld. Even later slaagt van Kooyk erin de partijen op gelijken voet te brengen. Uit een hoogen voorzet van Van Nellen kopt hij onhoudbaar in (3—3). Onmiddellijk daarna gaat het Bondselftal opnieuw met succes tot den aanval over en uit een voorzet van Westphal kopt Van Wal sum nr. 4 in het net (34). In dezen stand komt geen verandering meer. Nabetrachting. Ongetwijfeld heeft over de geheele linie ge nomen het Rotterdamsch Elftal een beteren wedstrijd gespeeld dan het nationale team. Verreweg de beste man in de Rotterdamsche ploeg was Drok. Deze speelde een productieve partij voetbal en was de grootste steun in de voorhoede. Trouwens, de geheele aanvalslinie der Rotterdammers was aardig op dreef. Na Drok was Vrauwdeunt de beste voorhoede speler. In de middenlinie speelde Dubbelman een zeer goede half-backpartij. Vooral voor de rust heeft hij zeer veel verdienstelijk werk gedaan. De Korver was verreweg de zwakste man van de middenlinie. Hij fungeerde alleen als derde back en schoot in zijn taak als steun van de voorhoede volkomen tekort. Na de pauze kwam hierin wel eenige verandering, doch voldaan heeft de Spartaan geenszins. De Rotterdamsche verdediging heeft niet slecht gespeeld. Voor de rust had van Male eenige zwakke oogenblikken, doch voor het overige maakte hij wel een betrouwbaren in druk. Hetzelfde was het geval met Ferwerda. Blom en Pienter vormden een stevig back- stel. Vooral de stevige Be Quickman verzette heel wat werk. In de halflinie was spil de Boer verreweg de beste. Paauwe en Van Heel hebben een zeer mati gen wedstrijd gespeeld, terwijl in de voorhoede Vente de minste was. De beide buitenspelers, van Walsum en van Nellen, waren de men- schen, die het werk moesten doen. Van Kooyk en Westphal begonnen vrij aar dig, doch hebben na het eerste kwartier niet veel meer van zich doen hooren. Met het Haarlemsch Elftal naar Brussel. Een klinkende 60 overwinning voor onze ploeg. Op keurige wijze heeft het Haarlemsch elftal revanche genomen voor de smadelijke 62 nederlaag, die den laatsten keer in Brus sel tegen het elftal van de Entente Braban- gonne geleden werd. Ook ditmaal mag weer, het sportieve succes even buiten beschouwing latende, van een zeer succesvollen en geanimeerden toer ge sproken worden. Na een vlotte treinreis kwam het gezel schap te half zes in Brussel aan, waarna in trek werd genomen in Hotel Cecil tegenover het Gare du Nord. De avond werd doorgebracht in het Alham- bra-theater, waar een uitstekende Fransche operette gespeeld werd. Zondagmorgen volgde de gebruikelijke auto bustocht door Brussel, waarbij vele beziens waardigheden bezichtigd werden. Te half één begon, als vóór-wedstrijd voor België—Zweden, de wedstrijd in het prachtige Eeuwfeest-Stadion, een stadion, waar plaats is voor 60.000 toeschouwers. Een groote handicap was de zeer sterke wind, die schuin over het veld stond en die meermalen tot een storm aanwakkerde. Be houdens eenige uitzonderingen, als de wind eens als te krachtig was, wisten de Haarlem mers veel beter raad met den bal, dan de Belgische spelers. Het elftal van de Entente Brabanqonne, waarin eenige oud-internationals meespeel den, viel zeer tegen. De 60 nederlaag, die het te incasseeren kreeg, was dan ook alles zins verdiend. De keeren, dat het doel der Brusselsche spelers in groot gevaar verkeerde, waren legio; bovendien werd dat doel verdedigd door een keeper, die beslist onvoldoende was. Een uitblinker in het Brusselsche elftal was de linksback Herremans, die een con stante partij speelde en die de voorhoede der Haarlemmers nog wel eens danig dwars zat. De voorhoede was zeer zwak; slechts eenige malen behoefde Hollenberg handelend op te treden, wat hij op de bekende goede wijze deed. Het zwaarste werk, dat hij te verrich ten kreeg, was wel het terughalen van de ballen, die vóór de rust door de Belgen hoog over of ver naast geschoten werden en die op een grooten afstand achter het doel terecht kwamen. De beide Racing-backs Kors en Prevost brachten het er goed af en hadden al spoe dig de gewenschte samenwerking met het Haarlem-trio De la Mar, Kammeijer en Van Gooi, mede door het onbenullige spel, dat den Haarlemschen verdedigers door de Brussel sche voorhoede werd geboden. De voorhoede vooral heeft een uitstekenden wedstrijd gespeeld. Stuk voor stuk waren zij een voortdurend gevaar voor de Belgen. De wijze, waarop dit vijftal tegen den harden wind in de aanvallen wist op te bouwen, was boven allen lof. Smit had met een keurige hat-trick het leeuwenaandeel in de doelpunten. Van Pola- nen en Van der Steen wisten met snelle uit vallen vaak langs hun respectievelijke verde digers te komen; Van der Horst en Effern verzetten veel en doelmatig werk op de beide binnenplaatsen. De opstellingen waren als volgt: Entente Braban?onne: Hendricks (Racing Bruxelles), Van Calenberg (Anderlecht), Herremans, (Daring), Rommens (Union), Verschueren (Anderlecht) Henry (Daring) Bastin (Union), Deviets (Daring), Quickels (Racing Bruxelles), Van den Eynde (Union», Luxem (Anderlecht) Haarlemsch Elftal: Van Polanen (Haarlem)Effern (Stormvogels» Smit (Haarlem), Van der Horst (R.C.H.) Van der Steen (Stormvogels), Van Gooi, Kammeijer, De la Mar (allen Haarlem), Prevost, Kors (beiden R.C.H.), Hollenberg (Stormvogels) Door het verliezen van den toss speelt het Haarlemsch Elftal eerst tegen den wind in. Beide partijen staan aanvankelijk raar te schutteren totdat al spoedig de Haarlemmers er beter inkomen. De voorhoede met Smit als leider komt al heel gauw los. Het is een lust te zien hoe de bal, laag langs den grond ge speeld, in de richting van het Brusselsche doel wordt getransporteerd. Uit één dezer snelle en open aanvallen komt de bal bij Van Polanen, die met een hard schot den keeper niet veel kans geeft (01). Direct hierna gaat De la Mar er met den bal van door en voor dat één der verdedigers er erg in heeft schiet hij met zeer veel effect No. 2 langs den verbluften Hendricks (02). Met een zeer hard schot tegen den paal luidt Smit hierna als het ware een periode in, dat de verdediging van het Brusselsch Elf tal zeer veel aandacht aan hem moet be steden. Dit lukt haar niet, want met twee prachtige doelpunten brengt hij den ruststand op 04. Zich veilig wetende, speelt het Haarlemsch Elftal na de rust kalm verder, waardoor het tempo aanzienlijk zakt. De bezoekers blijven desondanks toch zeker een klasse beter spe len dan de gastheeren, die er tegen den wind in erbarmelijk weinig van terecht bren gen. Hollenberg krijgt niets te doen en ook de overige verdedigers hebben het zeer rus tig. Als de Brusselsche keeper dan weer eens na een kalm schot van Smit een fout maakt is de stand 05 geworden. Het spel heeft hierna niet veel meer te be- teekenen Samenspel tusschen De la Mar en Van der Horst heeft het zesde doelpunt tenge volge, door den laatste van dichtbij ingescho ten. Met 06 komt het einde van dezen voor de Haarlemmers zoo bevredigenden wedstrijd. Iersche VrijstaatNederland. De keuze der Iersche spelers. Uit Dublin: De Keuze Commissie van den Ierschen Voetbalbond heeft nog geen beslis sing genomen omtrent de samenstelling van de Iersche ploeg voor den wedstrijd tegen Ne derland op 8 December te Dalymount. Tot dus ver zijn twintig spelers aangewezen, waaruit later het definitieve elftal zal worden geko zen. Het zijn: Doel: Flynn (Drumcondra), Webster (St. James's Gate). Rechts-back: W. Mc. Guire (Bohemians), G. Westby (Sligo Rovers). Links-back: DoyLe (Dolphin), Burke (Sham rock Rovers). Rechts-half: O' Reilly (Brideville)Glen (shamrock Rovers), Simpson (St. James's Gate), P. O'Kane (Bohemians). Spil: Lennon (St. James's Gate). Links-half: Walsh (Waterford). Rechtsbuiten: P. Ellis (Bohemians), Morgan (Dundalk). Rechtsbinnen: Donnelly (Dundalk). Midden-voor: Rigby (St. James's Gate), Moore (Shamrock Rovers). Linksbinnen: A. Horlacher (Bohemians), Re id (Shamrock Rovers). Linksbuiten: W. Jordon (Bohemians). Feestavond van D. S. K. Op feestelijke wijze heeft D.S.K. Zaterdag avond in het gebouw Olympla haar 12&- jarig jubileum herdacht. De zaal was geheel gevuld, toen de voor zitter, de heer H. Bakkerhoven allen het welkom toeriep. De oud-voorzitter, de heer J. Wesselius, gal daarna een beknopt overzicht van het wel en wee der vereeniging in de afgeloopen jaren. Vervolgens werd deze oud-voorzitter ge huldigd voor zijn vele en verdienstelijk werk voor de vereeniging, -waarbij hem een fraaie plaquette werd aangeboden. Een gevarieerd programma werd vervol gens afgewerkt. Medewerkenden waren de G.E.V.E.H.A.-Jazband een karakter humorist Schrama en de heeren Koek en Bronkhorst. Verder maakte een zanggr zich zeer ver dienstelijk. De H.V.B. en de vereeniging Droste hadden blijk van belangstelling gezonden in den vorm van bloemen. Een gezellig bal besloot den feestavond, waarop D.S.K. met genoegen kan terug zien, VOETBAL IN ENGELAND. De uitslagen van de eerste klas wedstrijden van Zaterdag luiden als volgt: Aston Villa—Chélsea 22 Bolton W. Manchester 33 BrentfordSunderland 15 Derby County—Birmingham 22 EvertonArsenal o2 Huddersfield T.Stoke City 21 Middlesbrough—Blackburn R. 61 PortsmouthLeeds United 22 Preston N.E.West Bromwich A 3—0 Sheffield Wed.Grimsby T. 30 Wolverhampton W.Liverpool 31 Om den Incassobank-beker. Zondag had in Amsterdam in de zalen van de Incassobank voor het eerst sinds twee jaren weer de wedstrijd op degen plaats om den Incassobankbeker, welke vroeger altijd veel belangstelling trok. De deelneming kan zeer bevedigend genoemd worden, hoewel het wel teleurstelling gaf, dat ook op dezen wedstrijd de officierséquipes niet konden deelnemen. Deze zeer sterke schermers worden op iederen wedstrijd noode gemist: het is dan ook te wenschen, dat in het belang van de scherm- sport hierin verandering komt. Er waren 12 équipes, welke den strijd aan bonden, die op een hoog peil stond en die ten slotte na vele spannende partijen door de sterke equipe van geroutineerde schermers van de Amsterdamsche Schermclub gewon nen werd. Verrassingen waren er ook ditmaal, daar het systeem van één touché wel het beste degenspel ontwikkelt, maar voor iederen schermer groot risico medebrengt. Zoo leden schermers als Mosman, Kunze en Weber ver- liespartijen tegen opkomende schermers. Toen de stand bij de lunch bekend gemaakt werd, bleek, dat de Rotterdamsche club Cy rano de leiding had, op den voet gevolgd door de A. S. C. en de Incassobank. Hierin is wel verandering gekomen, daar bij den einduit slag de A. S. C. verre de meerderheid behaal de. terwijl de Incassobank op onverwachte wijze de tweede plaats veroverde. De einduitslag is: I de A. S. C. met 38 gew. partijen met de schermers Dullemond, Mos man, Brouwer en Driebergen, n. de Incasso bank, IH Utrechtsche Schermvereeniging. NederlandBelgië. A.s. Zaterdag en Zondag heeft in Antwerpen een degenmatch plaats van een sterke Neder- landsche équipe en de leden van de Cercle Concorde te Antwerpen. De match draagt een officieel karakter.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10