Onze landgenoot haalt op. HET SCHAAKDUEL. SCHAATSENRIJDEN PAARDENSPORT KORFBAL BOKSEN CRICKET MAANDAG IS NOVEMBER 1935 HAARLEM'S DAGBLAD EUWE-ALJECHIN Twintigste partij na schitterend spel gewonnen. Zaterdagavond is in de Militiezaal te Am sterdam de twintigste partij van de match EuweAljechin om het Wereldkampioenschap schaken gespeeld. De partij had het volgende verloop:. WIT Dr. M. EUWE ZWART Dr. ALJECHIN. Tsjechische verdediging. d2d4 c2c4 Pgl—f3 Pblc3 a 2a4 d7d5 c7c6 Pg8—f6 d5zc4 De Aljechin-variant. Ook e3 gevolgd door a4 komt in aanmerking. 5. Lc8—f5 Beter dan e7e6 waardoor de looper inge sloten blijft. 6. Pf3e5 Scherper dan e3 Pb6—d7 Dd8c7 7. Pe5xc4 Op e7—e6 zou a4—a5 kunnen volgen. 8. g2g3 De bekende opstelling tegen den damezet. 8. e7e5 De voorbereidende damezet diende juist hiervoor. 9. d4xe5 Pd7xe5 10. Lel—f4 „Alles schon dagewesen" placht de analy ticus Dr. Tarrasch te zeggen. 10. Pf6d? 11. Lflg2 f7—f6 12. 0—0 Ta 8d8 Tot hier is de partij identiek met de eerste, waarin Aljechin met wit speelde. Met den tekstzet tracht Aljechin de speelwijze te ver sterken, aangezien gebleken is, dat 12. Lf8el bijna de beslissende fout was inge- noemde partij. De zet Lel werd indertijd door Aljechin aangegeven en door Euwe gevolgd. 13. Ddl—cl In een partij CapablancaKlein te Margate in 1935 geschiedde in bijna dezelfde positie eveneens Del. 13. Dc7bS Een ruimingszet. Zwart vermijdt de com plicaties met Pxe5 gevolgd door Pb5. 14. Pc3s4 Lf8e7 15. Del—c3 0—0 16. Tal—dl Lf5e6 17. Pc4xe5 Pd7xe5 18. Pe4g5 Een sterke zet waardoor wit minstens het looperpaar van zwart verovert. Op Lf5 wint Db3 en op Lf7 volgt eenvoudig PxfT. 18. f6xg5 Ook dit verliest een pion. 19. Lf4xe5 Le7—f6 gedwongen anders gaat de pion gl ver loren. 20. Le5xb8 Lf6xc3 21. LbSd6Tfa—f7 Het eenige! 22. b2xc3 Tf7d7 23. Tdlbl De pointe: Terwijl zwart het stuk terug winnen moet, benut wit het tejnpo om pion b7 te winnen. 23. Td7xd6 24. Tblxb7 Alhoewel wit een pion gewonnen heeft, is het eindspel nog zeer moeilijk. 24. Td8d7 25. Tb7xd7 Le6xd7 Lg2e4 De looper gaat een actief aandeel nemen. 26. c6c5 27. c3c4 Wit geeft den a-pion om met Tal pion al te winnen. 27. Ld7xa4 28. Le4d5 Kg8—f8 29. Tfl—al Td6—a6 Maar zwart geeft den pion niet. 30. Tal—a2! Een fijne zet; verhindert torenruil door Lb5, want nu zou de c-pion kunnen nemen en de toren blijft door den looper gedekt. De zwarte toren en looper kunnen nu ook geen van beiden van hun plaats. Frecieser dan e2e4 waarop g5—g4 volgen. 31. 32. 33. 34. g5xf4 Ke7—f6 g6g5 h7—h5 g3xf4 e2e4 f4—f5 h2—h4» Zeer fijn gespeeld. Het veld f4 wordt voor den Koning geruimd. Indien zwart gxh4 speelt zoo volgt Kh2h3h4 en als g5g4 volgt, komt de Koning naar f4. Euwe speelt het eind spel voortreffelijk. 35. g5xh4 Aljechin kiest het minst kwade. Misschien om als de Koning tot h3 komt het Kg5 den witten toren van de a-lijn te lokken. 36. Kglh2 Kf6g5 37. Kh2h3 Ta6—a5 Zwart heeft niet veel zetten meer. 38. Ld5—b7 Nu kan noch de toren noch de looper spe len. Zwart staat hopeloos. 38 .Kg5—f6 39. Lb7—d5 Psychologisch schaak. Euwe wil door twee maal de zetten te herhalen tot zijn 40e zet ko men om af te breken. 39. Kf6g5 40. Ld5b7 Kg5—f6 Hier gaf Euwe den zet in couvert af. Stand na. 40Kg5f6. Na rijp beraad heeft Aljechin Zondag de partij opgegeven. Nabeschouwing. Niettegenstaande het feit, dat Euwe in zijn match tegen Aljechin achter staat, toont het publiek een onverminderde belangstelling voor de partijen. Dat Euwe zich niet laat deprimee- ren, heeft hij trouwens getoond in de eerste helft van de match. Zaterdagavond werd wat later begonnen, doordat de voorzitter van de Euwe—Aljechin-Comité Mr. M. Levenbach de mededeeling deed, dat de Koningin den Ne- derlandschen Schaakbond het predicaat „Ko ninklijke" heeft verleend. In deze partij werd voor de zooveelste maal de zoo in de mode gekomen Tsjechische ver dediging toegepast. De variant, welke Aljechin, met wit spelende, in de eerste partij had ge kozen, beviel Euwe en hij besloot de zetten van Aljechin na te spelen. Op den 12en zet week Aljechin echter van de eerste partij af en speelde Tad8 in plaats van Le7. Hoewel hij gelijk spel verkregen had, is het hem niet gelukt uit de moeilijkheden van de opening te komen, zonder een pion te verliezen. Het kwam tot een eindspel, waarin Euwe met een pion meer de betere kansen had. Hij gaf den pion terug en bereikte hiermede, dat de zwarte stukken in een patstelling kwamen. Hij maak te hiervan schitterend gebruik door zich twee verbonden vrijpionnen te verschaffen. De wij ze waarop hij het eindspel speelde, kan klassiek genoemd worden. DOOR A. D. DE GROOT. Hoe te verklaren is, dat Euwe in de laatste partijen zijn vereerders teleurstelde. De weifeling voor het beslissende punt. Het psychische element. Over de ueteeksnis van het voordeel van wit. Er is sinds mijn eerste artikel veel. heel veel in de situatie veranderd niet in het voor deel van onzen kampioen, zooals men weet. En omdat ik me den vorigen keer nogal optimis tisch over Euwe's kanser heb uitgelaten, voel ik me nu min of meer verplicht, van deze ver anderingen „rekenschap af te leggen", wat ik dan ook wil trachten te doen. Men weet welke de wedstrijdbepalingen zijn voor deze match: dat hij winnaar is, die ten eerste minstens 6 partijen gewonnen heeft en ten tweede uit de 30 te spelen partijen ten minste 1512 punt heeft behaald, remises inbe grepen. Ik memoreer ze hier nog even, omdat ze zeer zeker een belangrijken invloed op het verloop van den strijd hebben gehad, in het bijzonder op de gebeurtenissen van de laatste twee weken, waarover we het wilden hebben. Wie de geheele match nauwkeurig heeft ge volgd, zal misschien zelf al iets van dien in vloed hebben gemerkt: hij zal een zekere wei feling voor het beslissende zesde punt hebben waargenomen, speciaal van de zijde van Al jechin. Immers, de wereldkampioen wist in korten tijd namelijk uit 9 partijen 5 winstpunten te verzamelen; daarna begon „de week van Euwe". Degenen, die zelf tennissen, of een andere individueele sport bedrijven en daarin we! eens belangrijke wedstrijden hebben gespeeld, zullen inzien, dat het onmogelijk geheel toe val kan zijn. dat juist op dit oogenblik Euwe's week begon. Zij zullen uit ervaring weten, dat in belangrijke ontmoetingen steeds beslissen het moeilijkst is. Ontelbaar zijn b.v. de ten nissers, die goed spelen, zoolang zij achter staan, en. als ze vóórkomen, óók nog, b.v. tot den stand 5—2(1), maar dan de weelde van den voorsprong niet langer kunnen dragen! De verantwoording gaat dan te zwaar wegen; het vooruitzicht misschien te zullen winnen maakt ze wellicht een beetje duizelig in ieder ge val: van dat oogenblik af ontbreekt er iets aan hun spel. Uiterlijk is er eigenlijk weinig verschil te zien, maar intusschen wordt het toch maar 5—5! Vermoedeiijk is het hier, mutatis mutandis, net zoo gegaan. Voor deze redeneering pleit, dat er veel méér op het spel staat, dan bij welke tennisontmoeting ook, zoodat de ver antwoording nog zwaarder moet drukken. Het beslissende althans ten deele beslissende winstpunt weegt als lood zoo zwaar; het wordt zboals men weet, gewoonlijk verloren, niet ge wonnen! Ook dit komt hier uit: met alle respect voor de feillooze manier, waarop Aljechin zijn kansen in de 16de partij wist waar te nemen, kan men toch niet aan den indruk ontkomen, dat Euwe meer onnauw keurigheden begaan heeft, dan we van hem gewend zijn. En ik ben ervan overtuigd, dat dit dan vooral is toe te schrijven aan den bovenomschreven psychischen, zoo men wil: moreelen, factor. Euwe wist in het voordeel te komen, zou misschien het zesde punt kunnen winnenEen vooruitzicht, dat in ieder geval iéts duizelingwekkends heeft! Wat er dan wel op zoo'n oogenblik aan je spel gaat ontbreken, is vrijwel niet te om schrijven, hoewel we er een prachtig Neder- landsch woord voor hebben: onbevangenheid. Maar met dat woord zijn we niet zoo heel veel verder gekomen, als we willen weten, waaruit die onbevangenheid bestaat, wat het eigenlijk is. Ten aanzien van lichamelijke sport kan men het begrip vermoedelijk het beste bepalen, door te zeggen, dat onbevangenheid ontbréékt, wanneer er sprake is van een zekere nerveuse inwerking op de bewegingen, die de harmonie daarvan verstoort. Op de een of andere wijze; men behoeft het b.v. zelf heelemaal niet te merken! Het begrip dekt zich absoluut niet met „kalmte" (tegenover „zenuwachtigheid"); er bestaat nl. naast verlammende ook een ac- tiveerende zenuwspanning, die zelfs noodzake lijk is voor het leveren van topprestaties. Het schijnt, dat men tegenwoordig wel langs zuiver wetenschappelijken weg kan vaststel len of iemand geschikt is voor lichamelijk wedstrijdspel of niet. Maar men zal dit proefje wel niet op schakers kunnen toepassen. De nerveuse inwerking is wel ongeveer dezelfde: zij vertroebelt, verlamt het denken op dezelfde manier als de beweging; het oordeel is niet meer onbevangen; maar denken en zich bewe gen zijn twee heel verschillende dingen. Vol gens een werkwaardige speling van de natuur komt het zelfs vrij vaak voor, dat lieden die zich gemakkelijk, onbevangen bewegen, veel minder gemakkelijk denken; èn omgekeerd! Men moet, misschien in 't algemeen in de wedstrijd-psychologie, maar zeker in de schaakpsychologie, twee verschillende moge lijke gevolgen van zoo een nerveuze inwerking onderscheiden. Het oordeel kan op twee ma nieren vertroebeld worden: in positieven zin overschatting en in negatieven zin onderschatting van de stelling. Alle twee is het natuurlijk funest voor de schaker, die zijn berekeningen van zelfsprekend alleen op de juiste taxaties kan opbouwen. Overigens ver dient het opmerking, dat door deze twee polaire mogelijkheden, het woord „onbevan gen" twee tegendeelen heeft: niet alleen „be vangen", maar ook „overmoedig". Onderwijl heb ik, naar mij dunkt, al vol doende duidelijk gemaakt, hoe de verandering van de laatste veertien dagen te verklaren is. Zoolang Euwe achterstond, was hij psychisch in het voordeel, en wel maximaal, toen de stand 5—4 was zulks door de 12ae partij (zie mijn vorig artikel 1. Bij 55 was dit psy chische voordeel van den onbevangene tegen over den bevangene of overmoedige met één slag verdwenen. En daarop is toen de reactie ingetreden bij Euwe, die vermoedelijk op deze veranderingen in de psychische situa tie te weinig voorbereid was. De psychische kwesties wegen in het schaak spel speciaal in den tweekamp waar schijnlijk veel zwaarder, dan men gewoonlijk meent. Die ontelbare onbesliste tweekampen LaskerSchlechter, EuweFlohr, FlohrBot- winnik, FlohrNeageli(Landauv. d. Bosch enz. enz.; om er maar een paar te noemen komen veeleer voort uit het feit, dat het zoo geweldig moeilijk is om het beslissende punt te winnen, dan uit een volkomen gelijkwaar digheid van de tegenstanders. Vandaar dat men matches om het wereldkampioenschap zoo lang maakt; dan kan in geval van nood een andere factor, n.l. uithoudingsvermogen, de beslissing brengen! De eenige meester, die zich wel met de psychologie van het schaakspel, een uiterst interessant gebied heeft beziggehouden is Lasker geweest. Maar er is nog onnoemelijk veel te onderzoeken. Deze schaakmatch heeft overigens, behalve het karakteristieke verloop, van 52 tot 55, in nóg een opzicht op een partij tennis gele ken: vooral in het begin bleek het voordeel van de „service" heel groot te zijn! Van de eerste 10 gevallen winstpunten werden er 9 met wit en slechts 1 met zwart behaald! „Hoe komt dat", zal men vragen. Dit, in deze match zoo enorm groote, voor deel van wit berust niét op een magische kracht, die speciaal de witte stukken eigen zou zijn, maar vrijwel uitsluitend op het reëele voordeel van dien eenen zet, die wit meer heeft, omdat hij mag beginnen. (Eigen lijk is het, wiskundig berekend, zelfs maar een halve zet, die wit vóór heeft). Men heeft wel eens geprobeerd het voordeel van eenige „tem pi" te vergelijken met materieele voordeelen en is toen tot de slotsom gekomen, dat 2 a 3 ontwikkelingszetten zoowat tegen een pion zouden opwegen. Volgens dien maatstaf staat Wit dus bij het begin ongeveer 1/5 pion voor. Dat is niet veel, en zeker niet voldoende om de partij te winnen. Om het geweldige „wit- saldo" hier te verklaren, moeten we dan ook naar andere oorzaken zoeken. En dan verdient wel in de eerste plaats opgemerkt te worden, dat dat voordeel van wit niet altijd zoo groot geweest is en het vermoedelijk ook wel niet al tijd blijven zal. het schommelt met de vorde ringen der theoretische onderzoekingen. Bij den tegenwoordigen stand der openingstheorie zijn er, tenminste als Wit 1. d2—d4(!) speelt (het uitroepteeken van Bogoljubowl), of ook 1. c2c4, inderdaad heel veel varianten, die sluiten met een vrij aanzienlijk overwicht voor de Witten. Men heeft nu eenmaal in de laat ste jaren, toevalligerwijze, meer versterkingen voor Wit dan voor Zwart gevonden. Een derde factor, die hier zelfs een over wegende rol speelt, ligt in den stijl der beide tegenstanders besloten. Euwe speelt van oudsher zijn beste partijen, als hij reeds in het begin, gedurende den partijopzet het een of andere voordeel kan behalen, om dit dan verder door alle verwik kelingen en avonturen heen vast te houden, methodisch uit te breiden en in winst om te zetten. Dit „vasthouden" moet men zich na tuurlijk niet al te letterlijk voorstellen, want gewoonlijk verandert het „voordeel" een schaaktechnisch begrip als een kameleon van kleur. Nu eens is het een zeker stellings- overwicht, dan weer een pluspion of ook een tempovoorsprong enz. Maar ondanks deze veranderingen loopt toch door de geheele partij één vaste strategische lijn, die den ge schoolden opmerker niet kan ontgaan. Als Euwe een dergelijk voordeel uit de ope ning heeft weten te behouden, dan geeft hij verder de leiding geen oogenblik meer uit han den; hij rukt als het ware aan de stelling, stelt zijn tegenstander telkens voor andere al ternatieven, maar laat hem nooit zelf aan het woord komen. En dat maakt dat Aljechin, van zijn kant, juist in zulke partijen niet zijn beste spel kan leveren: hij krijgt eenvoudig niet de gelegenheid, om zijn veelgeprezen fantasie den vrijen loop te laten. Hij krijgt niet den tijd om zijn beroemde plotselinge uitvallen, zijn ver maarde tactische verrassingen in stilte voor te bereiden. Vandaar, dat de stijl van onzen kampioen hem niet ligt; vandaar, dat Euwe de eene Witpartij na de andere heeft weten te winnen. En wat Aljechin's Witpartijen betreft, daar in ontbreken al die voor Euwe gunstige facto ren, die ik achtereenvolgens opgenoemd heb. De rol van Witspeler ligt hun beiden beter, omdat zij beiden aanvalsspelers zijn: Euwe in de opening en op strategisch gebied, Aljechin óók in strategisch opzicht, maar vooral als tacticus. Vandaar dus dat hooge Witsaldo: im mers Wit is de natuurlijke aanvallertenge volge van zijn (halven) zet meer. Het nu komende deel van de match beveel ik bijzonder in de aandacht aan: deze tweede helft zal een zuiverder beeld geven van de eigenlijke krachtverhouding, dan de eerste 16 partijen. De psychische belemmeringen zijn nl. sterk verminderd! Euwe staat weer achter, en heeft dus minder verantwoordelijkheid te dragen, dan in de noodlottige 16de partij; anderzijds zal hij, na de behaalde successen, ook niet meer zoo licht zoo bevangen spelen als in de 7de. En Aljechin heeft zijn 6 punten binnen, behoeft dus niet meer óverscherp op winst te spelen. Beiderzijds is dus de kans op degelijk èn onbevangen spel aanzienlijk groo- ter geworden; de psychologische zijde van de zaak staat nu minder op den voorgrond. Het zal nu meer een zuiveren seftaafcstrijd worden, en dat is alleen maar toe te juichen. „Want dat zal het gehalte van het spel nog ten goede komen, zooals we trouwens al aan Euwe's magistrale twintigste partij volgens velen de mooiste van zijn kant tot dusverre hebben kunnen constateeren." Dr. Lasker naar Moskou vertrokken. De oud-wereldkampioen Dr. Lasker is Zater dagavond van Amsterdam naar Moskou ver trokken. Hij werd door vele schaakvrienden uitgeleide gedaan. EUWE-ALJECHIN. De talrijke schaakliefhebbers en de nog veel talrijker Nederlanders, die van schaak geen begrip hebben, zullen met gevoelens, variëe- rende van genoegen tot enthousiasme kennis nemen van de kranige overwinning, die de amateurpretendent naar den wereldkampioens titel in de twintigste partij op den beroeps houder heeft behaald. Het vertrouwen in schaakkringen in de kansen van Euwe is door deze zege weer sterk toegenomen, want niet alleen heeft de Nederlandsche meester hier door zijn achterstand weer verkleind (de stand is nu IOV2—9>2 in het voordeel van Dr. Alje chin) maar hij heeft nu ook voldaan aan de minimumconditie voor den winnaar van den strijd: zes gewonnen partijen. Nimmer tevoren is door eenig grootmeester den kampioen Al jechin het vuur zoo na aan de schenen gelegd. En de vraag is nu geworden, wie der beiden er het eerst in zal slagen 15 V2 punt te veroveren. Euwe is nog steeds achter, maarwie weet. De Schaakmatch Euwe-Aljechin De tot dusver verkregen resultaten. Eerste partij wint Aljechin (met wit) na 30 zetten. Tweede partij wint Euwe (met wit) na 45 zetten. Derde partij wint Aljechin (met wit) na 40 zetten. Vierde partij wint Aljechin (met zwart)» na 44 zetten. Vijfde partij wordt remise na 34 zetten. Zesde partij wordt remise na 73 zetten. Zevende partij wint Aljechin (met wit) na 40 zetten. Achtste partij wint Euwe (met wit) na 69 zetten. Negende partij wint Aljechin (met wit) na 40 zetten. Tiende partij wint Euwe (met wit) na 41 zetten. Elfde partij wordt remise na 30 zetten. Twaalfde partij wint Euwe (met wit) na 36 zetten. Dertiende partij wordt remise na 59 zetten. Veertiende partij wint Euwe (met wit) na 41 zetten. Vijftiende partij wordt remise na 61 zetten. Zestiende partij wint Aljechin (met zwart) na 65 zetten. Zeventiende partij wordt remise na 23 zetten. Achttiende partij wordt remise na 16 zetten. Negentiende partij wint Aljechin (met wit) na 57 zetten. Twintigste partij wint Euwe (met wit) met 40 zetten. De stand luidt thans: Aljechin 10H p. Euwe 9Vi p. Bondscompetitie derde klasse. De schaakclub „De Rochade" speelde te Bakkum tegen de schaakclub „De Pion", met het volgende resultaat: „De Pion" „De Rochade". J. A. v. Ravenzwaai—J E. Strengers (afgebr.) G. W. Koch—S. J. Abspoel 1—0 Th. KrügerA. de Jong 01 E. Ranshuijzen—H. J. Steenbergen VzV2 J. v Schie—W. Mantel (afgebr.) H. A. v. Kleef—J. v Abbe 1—0 A. M. TuseniusJ. Wuis 01 D. Keetbaas..Pion" O1 J. Zaal—J. P. A. v. Dorp 0—1 H. A. NijsenJ. J. Teekamp Sr. 1—1 Voorloopig 3%—4y2 Jaarvergadering k. n. S. b. De Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond heeft Zaterdagavond te Leeuwarden onder leiding van den heer G. W. A. van Laer zyn jaarver gadering gehouden. Uit het verslag van den secretaris bleek dat het ledental stationnair gebleven was. Het aantal donateurs steeg van 630 tot 705 De aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden jhr. H. J. Repelaer van Driel te Gravenhage, de heer G van Calcar te Groningen, mr. W. H. J. Blanckenhage te Zeist werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Ten behoeve van wed strijden is uitgetrokken 200, voor de uitzen ding van rijders naar het bitenland 2000. Voor dit doel zegde Amsterdam toe 300, Rot terdam 250, Groningen 150, Leeuwarden 100, Leiden 50, Den Haag 200, Deventer en Zutfen ieder 25. De provinciale kampioenschappen werden toegewezen aan Groningen en Heerenveen, Oosthessel, Deventer, Anna Paulowna en Rot terdam, het Nederlandsche kampioenschap hardrijden kreeg Zutfen te verrijden, De pro vinciale kampioenschappen schoonrijden voor dames en heeren en voor paren zullen worden gehouden te Zutfen, Veendam, Zeist, Heem stede, Rotterdam en Middelburg. De Nederlandsche kampioenschappen schoonrijden voor dames en heeren werden toegekend aan de vereeniging Zwolle. De Sportfondsen-ijsclub te Amsterdam zal zoo mogelijk wedstrijden in kunstrijden organi- seeren. De volgende jaarvergadering zal te Zwolle worden gehouden. Vereeniging „De Haarlemsche Manege". LEZING MET LICHTBEELDEN Zaterdag hield de heer Ad. Klebe uit Rot terdam een lezing met lichtbeelden voor leden en belangstellenden in Hotel Lion d'Or. De causerie bestond uit vier onderwerpen, n.l. de opleiding van den ruiter en die van het paard, de lessen, het terreinrijden en springen. Na elk onderwerp, dat de heer Klebe in bijzonderheden toelichtte, werden illustra ties vertoond. Een en ander vond veel belang stelling bij de ruim zeventig aanwezigen, die na afloop door applaus van hun waardoering blijk gaven. De voorzitter van de vereeniging „De Haar lemsche Manége", sloot zich hierbij aan door den heer Klebe hartelijk dank te zeggen voor zijn komst, welke woorden hij vergezeld liet gaan van eenige geschenken. Verder sprak hij de hoop uit, dat de aanwezige amazones en ruiters hun voordeel zouden doen met het ge hoorde en vertoonde. Daar de stof over dergelijke onderwerpen zeer uitgebreid is. is het de bedoeling, dat de heer Klebe binnen afzienbaren tijd weer hier komt. teneinde aan het paardrijdende publiek uit Haarlem en omstreken hierover meer te vertellen. NED. KORFBALBOND. Overzicht. Het toch al zeer magere programma werd door onspeelbaarheid van verscheidene velden nog verkleind. Te Haarlem werd slechts gespeeld Ooster kwartier 1B. E. P. De Haarlemmers deden zooals van hun verwacht werd goed werk door 't sterke B.E.P. één punt te ontnemen. De uitslag was 22. De Uitslagen. Eerste klasse West. Noord-Holland. Blauw WitSportief 53 Westerkwartier—D. V. D. 21 Tweede klasse West. Noord-Ho'.land. Af deeling A: Excelsior—Z. K. V. K V. D.— Kattenburg 2 Af deeling B: Luto—Rohda 2 Oos ter kwartierVolharding Afdeeling C: Kattenburg—A ja x Oosterkwartier—B. E. P. 74 5—0 3—0 2—2 HAARL. KORFBALBOND. Haarlem 3Animo (11) De thuisclub is in de eerste helft met wind mee sterker. Animo miste één heer. Het eerste succes komt dan ook wanneer mevr. Ligtvoet geheel vrijstaand goed inschiet. Geheel onver wacht weet Bosch gelijk te maken (11). In den volgenden Haarlem-aanval lukt het niet erg. Na rust zijn de bordjes verhangen: thans komt de nu voltallige Animo-ploeg flink op zetten. De bal is dan ook den meesten tijd in haar aanval, maar de uitstekend spelende verdediging van Haarlem 3. weet van geen wijken, zoodat de stand 11 blijft. Ons Genoegen. Gespeeld 16 November: O.G. adsp.Animo adsp. 40 Gespeeld 17 November: O.G. 1—Flora 1 0—7 Te spelen 23 November: O.G. adsp.S.V. adsp.: 2.30 uur terrein O.G. Te spelen 24 November: O.G. 2—Oosterk. 3: 10 uur terrein O.G. Animo 1O.G. 1: 2.15 uur terrein Animo. Ons GenoegenFlora (07) O.G. verkiest eerst het voordeel van den straffen wind. Hierdoor gaat het spel op en neer. Beurtelings zijn de partijen in den aan val. Door goed verdedigen van Flora heeft O.G. geen succes. Hoewel aan de andere zijde gebr. Brand nuttig werk verrichten, kunnen zij niet verhinderen, dat mej. Snoeks aan Flora de leiding geeft. Heijkoop scoort hierna no. 2. Na de hervatting is Flora met wind mede veel sterker; H. Thuis en C. Trap brengen den stand op 04. In den O.G.-aanval weren de gebroeders Brand zich bijzonder, maar zonder succes. J. Thuis en mej. Wesseling brengen den stand op 06. Heijkoop scoort nog eens, waarna de heer Van Lohuizen het einde fluit. Aurora. Wedstrijdsecretaris J. H. Overweter, Timor- straat 196. Gespeeld op 16 November: Aurora ads.—Oosterkw. A ads. 0—11 Op 17 November: AuroraD.S.V. 41 ZandvoortAurora Et 23 E.T.O.Aurora III afgekeurd Aurora IV—Meerlebosch II afgekeurd Wordt gespeeld op 23 November: Flora ads.Aurora ads. 2.30 uur. 24 November: MeerleboschAurora 2 Aurora III—D.S.V. II 2 Alw. Ready IIIAurora IV 2.15 Zandvoort 1Aurora 2 (23) Na een spannenden strijd gelukte het aan Aurora II. de overwinning te behalen. Na 15 minuten nam Aurora de leiding (01). Wel wist Zandvoort nog voor de rust gelijk te maken, doch na de rust heroverde Aurora de leiding en bracht den stand zelfs op 13. Zandvoort spant dan alle krachten in en weet den achterstand te verkleinen tot 2—3. Met dezen stand kwam het einde. d. s. v. Secretaris P. C. Deen, Romolenstraat 11. Uitslagen: Aurora 1—D. S. V. 1 4—1 D. S. V. 2S. V. 4 terrein afgekeurd D. S. V. 3T. H. B. 2—0 De adspiranten hebben niet gespeeld. Te spelen op Zondag 24 Nov. a.s.: D. S. V. 1—T. H. B. 2 eigen terrein) 2 uur Aurora 3-D. S. V. 2 (Vergierdeweg) 2 uur O K. 4—D. S. V 3 (Speeltuin) 10 uur D.S.V. 2 vertrek om 114 uur van het Nagt- zaamplein. De feestavond wordt gehouden op 30 Nov. a.s. in de beide zalen van „Olympia". AuroraD. S. V. (41) Aurora speelde eerst met wind mede. Zij bleek over eenige goede schutters te beschik ken, die van het windvoordeel profiteerend, met verre schoten den stand tot 3—0 voor rust opbrachten. D. S. V. trachtte door samenspel zich doelkansen te scheppen. Ook na rust trof een afstandschot van Aurora doel (4—0). D. S. V. had enkele minuten voor tijd succes en redde de eer (4—1). Sanders slaat Deckmyn. Uit Parijs: De Central Sporting Club te Pa rijs hield Zaterdagavond internationale wed strijden, waarbij het hoofdnummer ging tus- schen onzen landgenoot Sanders, Neder- landsch kampioen wel tergewicht en den Franschman Deckmyn. Sanders slaagde erin, zijn tegenstander op punten te verslaan. De M. C. C. in Australië. r De vierdaagsche wedstrijd, dien de M.C.C. te Melbourne tegen Victoria speelt, begon Vrijdag. Wegens regenval kon slechts een half uur gespeeid worden. Victoria scoorde 30 voor 1. In den 5den door het Australische toering- team te spelen 3-daagschen wedstrijd scoor den de Britsch-Indiërs op den eersten dag •131 (Oxenham 7 v. 36). De Australiërs 50 voor 3.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11