Aspirin Bestrijding werkloosheid te Haarlem. MAANDAG 18 NOVEMBER 1935 H A A R L E M'S DAGBLAD 11 Weer twee objecten door het Werkfonds goedgekeurd. EEN „«UeCET" V GLANS 'tfk GEWONE DOOS 10 CT. A&lsJ.ROÖTE DOOS 20 (T. Een vleugel van het Stadhuis en een gebouw voor den Geneeskundigen Dienst. Naar wij vernemen is heden bij het gemeentebestuur van Haarlem de mededeeling ingekomen, dat het Werkfonds weer twee objecten voor Haarlem heeft goedgekeurd, name lijk den bouw van een vleugel aan het Stadhuis en de stichting van een nieuw gebouw voor den Geneeskun digen Dienst. Voor Haarlem een zeer belangrijk bericht! Men herinnert zich. dat de gemeenteraad van Haarlem eenige maanden geleden een, voorstel van B. en W. heeft aangenomen om bij het Werkfonds (het 60 Millioenen-plan) rentelooze voorschotten aan te vragen voor 5 objecten, die tezamen 4,/2 ton zullen kosten. Deze waren: I. Brandweer-kazerne aan de Ged. Oude Gracht, II. verbouw van de oude Janskerk in de Jansstraat tot gemeente-ar chief, III. bouw van een aula op de nieuwe begraafplaats aan den Vergierdenweg, IV. bouw van een vleugel aan het Stadhuis en V stichting van een nieuw gebouw voor den Geneeskundigen Dienst. Reeds korten tijd nadat de raad dit besluit genomen had. konden wij reeds mededeelen. dat het Werkfonds machtiging gegeven had om de drie eerste objecten uit te voeren. Wij voegden daaraan toe, dat over de twee an dere de onderhandelingen nog worden voort gezet. Die onderhandelingen hebben, zooals uit het nu ontvangen bericht blijkt een gun stig verloop gehad. Openbare Werken is reeds eenigen tijd bezig de plannen voor de drie eerste ontwer pen nader uit te werken, zoodat het wel niet zoo heel lang meer zal duren of met de uit voering daarvan kan worden begonnen. De plannen voor de twee nu goedgekeurde objecten moeten ook 'nog nader worden uitge werkt. Men weet, dat de gemeente de panden in de Koningstraat tusschen de Pandpoort en de Jacobijnestraat in eigendom heeft. Deze zul len worden gesloopt, waarna op die plaats een nieuwe vleugel zal worden gezet, waarin de kantoren van den Burgerlijken stand en Be volking en van de Belastingadministratie on der gebracht zullen worden. Er is door B. en W. nog niet beslist, hoe zij voor dit belangrijke werk tot de aanwijzing van een architect zul len komen, maar het is zeker, dat het college de zaak zoo zal regelen, dat daardoor geen vertraging, in de uitwerking der plannen ont staat. Wij herinneren er aan dat het oude Post kantoor in d£ Zijlstraat van de Twentsche Bank gehuurd is tot 1 October 1937. In dat gebouw worden aan het einde van dit jaar, of in het begin van het volgende jaar, tijdelijk de Burgerlijke Stand, de Bevolking en de Be lasting-administratie gehuisvest. Tegen 1 Oc tober 1937 moet de nieuwe vleugel van het Stadhuis dus in elk geval klaar zijn. Als de verhuizing naar het oude Postkan toor heeft plaats gehad, kan het tegenwoor dige gebouw van den Burgerlijken Stand en de Bevolking aan de Ged. Oude Gracht ge sloopt worden, wat noodig is voor de uitvoe ring van de plannen tot verbreeding van de Raaks. Het was ook noodig voor de belasting administratie een tijdelijk onderdak te vinden omdat die nu huist in de perceelen naast de Pandpoort. die gesloopt moeten worden. Ook de Nazorg zit in die panden, zoodat daarvoor ook nog een onderdak gezocht moet worden. De Geneeskundige Dienst is, zooals men weet, thans tijdelijk gehuisvest in een villa in het Kenaupark. Het nieuwe gebouw komt aan de Nieuwe Gracht bij het Kenaupark. (Rol- huizen. De verhooging van de spoorbaan. Indertijd hebben wij ook reeds uitvoerige mededeelingen gedaan over de plannen tot verdere verhooging van de spoorbaan Haar lemRotterdam. Deze zal verhoogd worden van de Brouwersvaart tot voorbij de Zand- voortschelaan. Ook daarvoor is medewerking van het Werkfonds aangevraagd. Dit is een object dat meer dan 3 millioen gulden zal kos ten, terwijl er een hoog percentage aan ar- ALG. VER. „NOOIT MEER OORLOG". Door de Alg. Ver. „Nooit Meer Oorlog" (Afd. Haarlem der Ned. Vredesactie) wordt voor leden en belangstellenden een cursus ,.De Oorlog van alle kanten bezien" gehouden, be staande uit zes lezingen. De eerste lezing, on derwerp „Oorlog en Kapitalisme" door Mr. L. Vooys uit Amsterdam, vindt plaats op Woens dagavond in Restaurant Köhlinger, Jans straat 55. „VEREENIGING VAN RELIGIEUZE BELLAMY ANEN". Te Haarlem is opgericht de Vereeniging van Religieuze Bellamyanen. Het doel dezer staatkundige vereeniging, die zich op christelijk standpunt stelt, is, langs wettigen weg en geleid door christelijke voor schriften en gevoelens, de staatsinrichting en de staatshuishouding van het Koninkrijk der Nederlanden zoo veranderd te krijgen, dat economische gelijkheid voor alle Nederlanders grondwettig is gewaarborgd. Een der middelen dezer vereeniging is het door de tijdsomstan digheden lijdende deel der bevolking, en ook andere Nederlanders, voor zoover noodig, door woord en geschrift het feit duidelijk te maken en zooveel doenlijk met bewijzen te staven, dat het menschdom door de omstandigheden onpractisch leeft. De vereeniging stelt zich dan ook op het standpunt, dat onze moeder Aarde meer dan noodig kan opleveren om een ieder een be hoorlijk bestaan te verzekeren en dat het winstsysteem de absolute hinderpaal is voor een goed geordende samenleving. Het streven der vereeniging baseert zich verder op de wer ken van den Amerikaanschen econoom Edward Bellamy, n.l. de boeken „In het jaar 2000' en ..Gelijkheid voor Allen". Het secretariaat is gevestigd: Neptpnusstraat 19, Haarlem-Noord. beidsloon in zit. Voor de bestrijding der werkloosheid zou dit dus een zeer gunstig object zijn. Wij kunnen mededeelen dat over dit object nog geregeld met verschillende instanties onderhandeld wordt. Ons werd uit goede bron verzekerd, dat die onderhandeling voor Haarlem niet ongunstig verloopt. Het is evenwel nog niet te zeggen wanneer een beslissing tegemoet gezien kan worden. Daarbij komt ook dat voor de uitvoe ring van die plannen een belangrijk offer ge vraagd zou worden van de Haarlemsche fi nanciën. Daartegenover staat evenwel, dat de stadsuitbreiding aan het Westen met de uit voering der plannen zeer gebaat zou worden, want die wordt nu tegengehouden door het feit, dat de spoorwegovergangen veel oponthoud veroorzaken. In de toekomst zouden er, naar men weet, viaducten komen bij de Wester gracht, de Pijlslaan, de Munterslaan en de Zandvoortsche laan. Nog andere objecten voor werkverschaffing. Tenslotte vernemen wij dat het gemeente bestuur van Haarlem plannen in voorbereiding heeft om te Haarlem ook nog eenige nieuwe objecten voor werkverschaffing aan de orde te stellen, die dan komen naast c'provincial en rijkswerkverschaffingen, waarheen ge regeld werkloozen worden uitgezonden. De voorstellen daartoe zullen vermoedelijk nog in de raadsvergadering van Woensdag 27 November aan de orde komen. De ruimere armslag. Een bespreking ten Stadhuize te Haarlem. Naar wij vernemen zijn hedenavond afge vaardigden van particuliere instellingen van weldadigheid en diaconiën op het Stadhuis uitgenoodigd to een bijeenkomst, waarin na- ruimeren armslag bij de steunverleening. Men weet, dat de regeering indertijd heeft goed gevonden, dat deze ruimere armslag onder be paalde omstandigheden niet in mindering ge bracht behoeft te worden bij de berekenin? van de steunnormen. Wij hebben toen reeds medegedeeld hoe in het algemeen door de ge meente Haarlem aan deze bepalingen uitvoe ring is gegeven. HET LEDENCONCERT DER H.O.V. VAN DINSDAG a.s. Dinsdag a.s. zal het ledenconcert der H.O.V. in den Stadsschouwburg plaats vinden. Het programma voor dien avond heeft een uit gesproken Belgisch karakter, waarbij de aan dacht wordt gevestigd op het feit. dat alle werken in eerste uitvoering gaan. Medewer king aan dit concert wordt verleend door mevr. Berthe Seroen en den solo-cellist van het Residentie-orkest Charles van Isterdael. Zooals wij meidden. zal de heer Charles Maskens, de gezant van België dit concert bijwonen. GEREF. MANNENVEREENIGING. Voor den kring Haarlem en Omstreken van den Bond van Geref. Mannenvereenigingen in Nederland zal Ds. J. W. Siertsema. Geref. pre dikant hier ter stede. Woensdag 27 Nov. a.s. in de Wilhelminakerk spreken over: „De Kerk en de N.S.B.". De vergadering is alleen toegankelijk voor leden der aangesloten ver- eenigingen. BEGIN VAN BRAND IN DE OLMENSTRAAT. Om tien minuten voor half vier in den af- geloopen nacht heeft de heer Fortgens in de Olmenstraat een begin van brand gebluscht met een straal uit de tuinslag, welke brand was ontstaan in zijn garage onder een kap stok. De kapstok verbrandde, eenige kleeren verbrandden mee, de brandweer heeft het blusschingswerk van den heer Fortgens over genomen. De zwager van den heer Fortgens, heeft meegedeeld dat waarschijnlijk vonken uit een cigaret op de vette vloer den brand hebben veroorzaakt. HET NED. NED. INDISCHE TOONEL MET „DE VIER MÜLLERS". Zondag 24 November as. zal Cor Ruys na zijn terugkeer uit Indië, met zijn gezelschap in den schouwburg Jansweg een wederop voering geven van het groote succes-blijspel „De Vner Müllers", in de origineele bezetting met Cor Ruys en Louis de Bree in de hoofd rollen. Abessyniërs over de Takazze teruggedrongen. MAKALLE, 18 November (Reuter). Gisteren heeft een afdeeling ongeregelde troepen be- hoorende tot het legercorps van generaal Ma- ravigna twee sohermu-tsel-ingen met den vijand gehad, waardoor deze over de Takazze werd teruggeworpen bij Maitimchet. ADIGRAT. 18 November. Gisteren is de geheele dag besteed aan een minutieuse or ganisatie van de verdedigingswerken en het aanleggen van overdekte wegen naar de ge- schutsopstellingen, observatieposten, telefoon verbindingen, het boren van putten, aanleg gen van sanitaire werken en verbetering van de wegen, welke de troepen hebben aangelegd bij het voorwaarts rukken. Tezamen met de troepen werken ook hon derder arbeiders. De luchtvaart voert beschermende verken ningstochten uit voor het front en opzij van de flank van de troepen. Graaf Vinei voegt zich bij het leger. ADEN. 18 November (Reuter). De vroe gere Italiaansche gezant te Addis Abeba', graaf Vinci, is hier gisteren uit Dzjiboeti aangeko men. Morgen zal hij aan boord van een Italiaansch schip naar Magodisco, in Ita- liaansch Somaliland gaan, om zich bij de Italiaansche strijdmacht aldaar te voegen. (Adv. lngez. Med.) AMSTERDAMSCHE BEURS MAANDAG 18 NOV. 1935 OPGEGEVEN DOOK DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM 1.30 2. Staatsl. Binnenl. 4V2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. id. 1933 II 97Y4 - 4l/2 pCt. Nederl. Indië 1930 II 96% - Staatsl, Buitenl, 5V2 PCt. Duitschland <1^-24% 1930 (Youngleen.) (Youngleenlng) met verklaring 4 pet. Engeland - 41/2 pCt. Frankrijk Schatk. 1932 Schecpv. MIJen. Oude Boot 11 Scheepv. Unie 45 Stoomv. Mij. Ned. - 40 Industr Binnenl. Alg. K.zijde Unie 25V* - A. N. I. E. M. CNat. 161H v. Berkels Patent - Cert. Calvé Delft 58 Nederl. Ford 256 255 Ned. Ind. Gas (Nat - Gem. Bez. Philips 239 239 103M lOjs/g h Industr. Buitenl. Anaconda Copper 13k—13 H 13^ Am. Smelting 35 12^ - Bethlehem Steel 29 Vt Cities Service IVf 1% 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) - General Aviation - Intprn Nickel 23 North Amer. Cy Standard Brands - U S. Leather U. S. Steel 293/e 29% Banken Binnenl. Koloniale Bank 44V4 44 Cert. Handel Mij. Indische Bank - Banken Buitenl. Deutsche Reichsb. Petrol. Mij. Binnenl Kon. Petroleum 212 212!* - Petrol. Mij. Buitenl. Continental Oil 17 17 Shell Union RUV. Cultuur Mijen. H. V. A 22021»S4 219—218^ Java Cultuur N, I. S. U Vorstenlanden - Mijnbouw Mijen. Alg, Exploratie 174 Billiton 11 Kedjang - - - Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak.. 152 154^ Deli Mij 177 I78H 17-H f0 Senembah - 176 Rubber Mijen. A'dam Rubber 1C8 107H Deli Bat. Rubber - Ned. Ind. Rubber V Koffie - Ver. Ind. Cult. Ondern. spoorwegen Buitenl. 32M Atch Topeca Comm. Wilwaukee - 5 pCt. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas - Union Pacifio - Prolongatiekoers HEEMSTEDE PROPAGANDA-AVOND R.K. VOLKSZANG Nadat hier in Heemstede reeds vroeger stap pen gedaan waren tot stichting van een afdee ling van den R.K. Volkszang is hier thans zulk een afdeeling gesticht met als bestuur Kap. A. J. v. Schaik, voorz., mej. G. de Brouwer, secre taresse en den heer J. J. v.d. Linden, penning meester en als eere-voorzitter Dr. E. A. M. Droog. In den vorm van een comité van actie is de medewerking verzekerd van den beken den propagandist voor R K. Volkszang, den heer Jac. de Jong en van verschillende hoof den van R.K. scholen. Zondagavond is er een groote propaganda- avond gehouden in de groote zaal van het R.K. Vereenigingsgebouw, die overvol was. De voorzitter, kap. J. A. van Schaik, heette de aanwezigen welkom. Op uitnoodiging van den heer Jac. de Jong, lid van het hoofdbestuur van de R.K. Volks- zangvereeniging, aldus spr„ is hier te Heem stede een afdeeling opgericht. Doel is ten le. de menschen meer te leeren zingen in huis en buiten, ten 2e. echte volksliederen te leeren en ten 3e. vooral de jeugd te leeren zingen. Hierna volgde de afwerking van een zeer uitvoerig program, dat werd uitgevoerd door de Bavozangers. het jongenskoor der parochie Valkenburg, het zangclubje der St. Augusti- nusschool, en het kinderoperettegezelschap dat hier al eenige jaren bestaat onder leiding van mej. Kruidenberg. Het meerendeel der liede ren werd uitgevoerd onder leiding van den heer Jac. de Jong, die er zoo n slag van heeft niet enkel de kinderen te laten zingen, maar ook zoo handig de ouderen in de zaal in den zang betrok, eerst door het gezamenlijk zingen van het „Wilhelmus" en later door enkele an dere liederen als o.a. Mijn dorpje. Maar over het algemeen waren het thans nog de kinderen die het programma ten uit voer moesten brengen. Vooral het zingen van het operetteclubje dat onder de goede leiding van mej. Rie Kruidenberg zcyig. was heel mooi. Later op den avond sprak ook de heer Jac. de Jong nog enkele propagandistische woor den. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO's Zondagvoormiddag omstreeks 11 ure had op den Heerenweg te Heemstede een aanrijding plaats tusschen een auto bestuurd door A. G. uit Rotterdam, rijdende richting Bennebroek- Haarlem en een auto bestuurd door mej. A. v. W. uit Heemstede, die uit het Wandelbosch Groenendaal den Heerenweg opreed, doordat de bestuurder van de uit de richting Benne- broek komende auto, de uit Groenendaal ko mende auto te laat had opgemerkt, zoodat beide auto's botsten en zwaar werden bescha digd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. TERAARDEBESTELLING D. GOLDSCHMEDING. Onder buitengewoon groote belangstelling had Zaterdagmiddag op de algemeene be graafplaats te Heemstede de teraardebestel ling plaats van wijlen den heer D. Gold- schmeding, president-commissaris van de N.V. Piano- en Orgelhandel G. A. Gold schmeding. Aanwezig was het vrijwel voltallige perso neel uit Haarlem, Amsterdam, Rotterdam en Hilversum, in welke plaatsen zaken gevestigd zijn van bovengemelde firma. Vervolgens de Kerkeraad der Gereformeerde Kerk en de Commissie van beheer en diakonen van de kerk aan de Koedieflaan, deputaties van het Gereformeerde Weeshuis te Amsterdam, van de Provinciale Conferentie van Gereformeerde Ouderlingen in Noord Holland en van de Centrale Commissie van ouderlingen in Ne derland, benevens vele vrienden van den Over ledene uit Heemstede, Haarlem en andere plaatsen. Nadat onder orgelspel het stoffelijk overschot in de Aula was geplaatst, voerde allereerst het woord Ds. A. Dondorp. Namens de kerkeraad sprak ds. Dondorp woorden van dank voor alles wat de heer Goldschmeding meer speciaal voor de Ge reformeerde kerk in Heemstede heeft ge daan. Eerst als diaken, later als ouderling heeft hij den kerk gediend, en de kerk ver liest in hem een harden werker; zeer velen zullen aan hem een blijvende herinnering bewaren. Gezamenlijk werd daarna het laatste vers van Ps. 73 gezongen. Vervolgens sprak de heer D. Goldschmeding G, A. Gz.. neef van den overledene namens directie, commissarissen, aandeelhouders en familie. Het is moeilijk te zeggen, aldus spr„ wat de overledene voor ons is geweest en de ruim 50 jaren dat hij in de zaak werkzaam was. eerst bij zijn vader, toen als firmant, als directeur en later als commissaris en president-commis saris. Met volle toewijding werkte hij om de zaak tot steeds grooteren bloei te brengen, en wij jongeren zagen hem in zijn laatste jaren, met vaderlijke zorg vervuld voor het bedrijf maar ook voor het personeel. Welk een groote vreugde was het voor hem, dat trots alle ver slechteringen der maatschappelijke toestanden in het bedrijf de firma nog zoovelen arbeid vonden,- Wij zullen, aldus spr„ nu voor altijd zijn gullen lach, zijn prettig woord moeten missen, maar zijn nagedachtenis zal in dankbare her innering blijven voortleven. Namens het personeel sprak de heer de Carpentier, chef-boekhouder van het bedrijf. Voor het personeel is de overledene een vader en leidsman geweest. Hierna werd het stoffelijk overschot door de oudsten van het personeel der verschillen de zaken naar de groeve gedragen, waar Ds. Dondorp nog de geloofsbelijdenis uitsprak en tenslotte de oudste zoon van den overledene, mede namens zijn moeder dank zegde voor de talrijke blijken van deelneimng. SANTPOORT RIJWIELPLAATJES GESTOLEN. Zaterdagavond werden te Santpoort-Station twee fietsen staande voor het café van den heer P. Dekker, en één staande voor de kap salon van den heer G. Waasdorp, gestolen. Later op den avond werden zij op verschil lende laantjes en een achtertuin teruggevon den Van twee fietsen waren rif brtarti^smerkrr. afgehaald, één was er op de stuurpen beves tigd en had men er op iaten zitten. CONCERT FANFARE „WILHELMINA". Het fanfarecorps „Wilhelmina". dat de voor een muziekvereeniging respectabele leeftijd van 37 jaar telt. stelde op de Zondagavond in hotel „de Weyman" gegeven uitvoering zijn nieuwen dirigent aan het publiek voor De heer Jan Groot, over wiens benoeming we in Augustus j.l. een uitvoerig bericht plaatsten heeft met dit concert blijk gegeven een orkest- dirigent in den dop te zijn. Natuurlijk moet de routine nog gevormd worden, die slechts na jaren te verwerven is en welke hij zich ongetwijfeld wel eigen zal maken Daar wezen de vele uitingen van dit débuut wel op. In alles wees het musiceeren van het en semble er op. dat de heer Groot aan het onder de knie hebben van 't rythme de belangrijke plaats inruimt, die dit bij een corps moet innemen. Ook was aan de strenge, strakke di rectie merkbaar, dat degene die voor het corps staat, weet wat hij wil en zijn partituur be- heerscht: twee voorname dingen. EEN TREFFENDE PLECHTIGHEID. Zaterdagmiddag had op „De Biezen" een eenvoudige maar daarom niet minder aan grijpende plechtigheid plaats. Toen werd nl ioor ae afdeeling Santpoort en IJmuidea van den Ned. Arb. Sportbond aan ae familie van den op zoo'n nood,otti*"% ~j:— van zijn grondstoffen, de voortdurende en zorgvul dige analyse tijdens het fabricatie-proces door eersteklas deskundigen, garanderen een product van naam. Het product van vertrouwen. (Adv. lngez. Med.) leven gekomen zijnden Jan Oostewal 'n graf steen aangeboden. Een en ander geschiedde door den heer Bonsema, hoofdbestuurslid van genoemden Bond. Deze zeide o.m.: „Er is mij namens de afdeelingen Santpoort en LJmui- den verzocht, enkele woorden te spreken. Toen men dit deed kwamen mij in herinne ring de woorden van den psalmdichter: „Ge lijk het gras is ons kortstondig leven", want wat werd onze Jan vroegtijdig van ons weg gerukt. Natuurlijk gaan op dit oogenblik onze gedachten tot hem uit. Maar bij het leed dat de familie en de Sportbond hebben te dra gen gekregen, heerscht de blijdschap, dat de dood ook de handen niet heeft uitgestrekt naar hen, die zoo van aangezicht tot aange zicht met hem hebben gestaan. Spr. bedoelde hier den heer Handgraaf en Gonnie Schoon. De naam van Jan Oostewal blijft in de annalen van den Ned. Arb. Sportbond geboekt staan maar het is te begrijpen, dat niette genstaande de werkloosheid, toch de idee ls opgekomen, om op deze plaats een blijvend teeken op te richten, een teeken, dat niet al leen aangeeft, dat dit de rustplaats is van Jan, maar als een der vele Jonge Pieter Jei- len. En 't verheugt mij dat ik in de gelegen heid ben gesteld, dezen steen aan de ouders van Jan aan te bieden. ..Houdt u er van over tuigd". zoo wendde de heer Bonsema zich tot de ouders, „dat wij met het groote leed, dat u trof, blijven medeleven en wij hopen, dat gij daarin de troost zult vinden, die wij u als Arbeiders Sportbond kunnen bieden. Hierna dankte de vader den heer Bonsema, waarna door den heer Handgraaf en Gonnie Schoon, die bij het ongeluk eveneens ernstig gewond werden, bloemen op het graf werden gelegd. BLOEMENDAAL Bloemendaal aan Zee. De plannen van den heer Yan der Meer. Zooals in ons verslag van de jongste zitting van den Gemeenteraad van Bloemendaal te lezen was, koestert de heer van der Meer. gé rant van „Astoria" te Amsterdam, het denk beeld over te gaan tot uitvoering van het plan voor de uitbreiding van „Bloemendaal aan Zee" van de Amsterdamschen architect A. Komter, in samenwerking met dezen architect en Ir A. Boeken, eveneens te Amsterdam ge vestigd. Vóór 15 December a.s. zal de heer Van der Meer zooals wij melden het gemeentebestuur van Bloemendaal moeten hebben overtuigd, dat zijn plan op financieel veiligen grondslag berust anders zal de heer K. C. van Nes, landschap- en stedebouwkundig architect te Apeldoorn worden uitgenoodigd, de hoofdlij nen voor een uitbreidingsplan voor Bloemen daal aan Zee uit te werken. De heer Van der Meer hoopt aan den eisch van het Bloemen- daalsche gemeentebestuur te kunnen vol doen. Het plan in quaestie (waarvan de uitvoe ring ongeveer f 800.000 zal kosten) omvat: een strandbad met pierpromenade over de duinen, een casino met theater- en congres zalen, een openluchttheater, een café-restau rant en een groot binnenstrandbad. Verder is ook aan de sport gedacht; in het plan is de aanleg van tennisbanen en golflinks begre pen. Tijdens het seizoen zal men weekend-huis jes kunnen huren. Hotels acht men in voldoende mate in Zandvoort aanwezig. JAARVERGADERING B. G. V. Zaterdagavond hield de Bloemer.daalsche Gymnastiek Vereeniging haar jaarvergade ring in café „Roozendaal" te Overveen. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer W Pronk, in het bijzonder den heer A Cassee, den vroegeren secretaris welkom die na een afwezigheid van ruim 1V2 jaar, uit Indië was teruggekeerd. Mej. J. Timmer, secretaresse, bracht het jaarverslag uit en de heer Verwers. leider van de afdeeling athletiek. bracht verslag uit over deze afdeeling. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek dat de financiee- len toestand der vereeniging niet is, zooals men dien gaarne zou wenschen: de rekening sloot met een nadeelig saldo. De aftredende commissaris, de heer R. Beek werd vervangen door den heer K. Mathla. De overige aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Tot voort urnsters werden benoemd mej. G. Groeneveld. M. Berkhout en R. Bernard en tot voorturners de heeren S. de Boer P. J. van der KHnkenbers en K. Mathla. Besloten werd dit jaar geen winteruit- voeringen te geven. Door verandering van oefen'.okaal heeft ongeveer de helft der da mpbeden bedankt en ook vele adspirantleden ^ebhen om deze reden de vereeniging vaarwel toegezegd. Wel zijn vele nieuwe leden toegetreden, maar dezen zlin er nog niet op Ingesteld, om op te treden bij een uitvoering. Bij de r^ndvraao werd door een der leden "ccrgesteld in de plaats van de uitvoering een onderlinge feestavond te houden. De von-^Titter zegde overweging van dit voorstel

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7