K Y I Z I Geniet van Ferik 25 ets. ZUURKOOL IN WIJN JO VINCENT DINSDAG 19 NOVEMBER 1935 HAARLEM'S DAGBEAD LAATSTE BERICHTEN Italiaansche bommenwerpers met Abessynische troepen in gevecht. Vijfduizend Abessynische soldaten gedood of gewond? ASMARA, 19 Nov. (Van den oorlogscorrespondent van het Duitsche Nieuws Bureau) Het gevecht tusschen Italiaansche bommen werpers en vijandelijke strijdkrachten, dat Maandag werd geleverd in het gebied tus schen Ambaladsjir en Antalo, wordt van mili taire zijde de grootste luchtoperatie genoemd sedert het begin van den oorlog. Twee eskaders, bestaande uit 20 vliegtuigen, merkten bij Boedsja, ten Zuiden van Makalle, sterke Abessynische. troepenafdeelingen op. Zij gingen op geringer hoogte vliegen, teneinde de troepen beter te kunnen bombardeeren. Het kwam daarbij tot een verbitterd gevecht. De Abessyniërs hadden de hellingen bezet en vuurden vandaar op de vliegtuigen. Ongeveer 7000 Abessyniërs namen de Italiaansche toe stellen onder vuur. Alle vliegtuigen werden daarbij door den kogelregen min of meer ern stig beschadigd. In totaal zijn de vliegtuigen door meer dan honderd schoten getroffen. Niettemin zijn alle erin geslaagd de vuurlinie te verlaten. Een boordmecano werd zeer ernstig gewond door een schot in het been. Noodlanding van Graaf Ciano Terwijl het vliegtuig van den minister van propaganda Graaf Ciano, den schoonzoon van Mussolini, bij Makalle een noodlanding moest maken, werd een ander toestel bij de landing in Housien ernstig beschadigd. Ook de zoons van Mussolini namen aan het gevecht deel. Het aantal bij dit groote luchtbom bardement gedoode Abessyniërs moet zeer aanzienlijk zijn. Volgens een laatst uit particuliere bron ontvangen bericht, zouden meer dan 5000 Abes synische soldaten zijn gedood of ge wond. De sterkte der Abessynische troepen, die het vuur op de Italiaan sche vliegtuigen hebben geopend, zou, volgens deze bron niet 7000, doch 20.000 man hebben bedragen. Zij maakten gebruik van mitrailleurs en Orlington kanonnen. Volgens de te Asmara ontvangen berichten schijnt het vast te staan, dat Ras Kassa en Ras Seyoem voor de aankomst van maarschalk Badoglio een groote actie zullen ondernemen. Ras Seyoem een gevaarlijke be dreiging voor de Italianen ASMARA,, 19 Nov. (A.N.P.) Ras Seyoem, de Abessynische aanvoerder aan het Noorde lijke front, heeft een omtrekkende beweging gemaakt, waardoor hij de flank der Italianen bedreigt. Verkenningsvliegtuigen konden de positie der Abessyniërs vaststellen in het Oosten van de streek van Tambien, ongeveer twintig mijl ten Noordwesten van Makalle en tien tot vijftien mijl ten Noorden van de ri vier Takazze, waarlangs op het oogenblik de. Italianen hun voorste linie inrichten. Het le ger van Ras Seyoem bevindt zich volgens de berichten in een bergachtige streek In een strategisch gunstige stelling. De sterkte van zijn troepen wordt geschat op 30.000 man. Men gelooft, dat het leger van moderne wapenen is voorzien. De Italianen zijn hierdoor ge noodzaakt hun front niet alleen naar het Zuiden, doch ook naar het Noordwesten te richten. Drie colonnes van het inboorlingen- leger zijn naar de bergen van Tambien opge rukt om het hoofd te bieden aan de bedrei ging van Ras Seyoem, welke wellicht de ern stigste is sedert het uitbreken van de vijan delijkheden. Intusschen moet Ras Kassa zich ten Zuiden van de Italiaansche troepen be vinden. Zijn positie is nog niet vastgesteld. Streek van guerillatroepen gezuiverd ASMARA, 19 November (A.N.P.) Naar ge meld wordt is de streek Gheralta van gueril latroepen gezuiverd. Het koptische klooster van Debra Abbai heeft zijn onderwerping aangeboden. In het Noorden en in het Zuiden regent het weer. Deze regens brengen de wegen in slech ten toestand, zoodat de verbindingen der Ita lianen moeilijkheden ondervinden. Volgens een bericht uit Addis Abeba, dat wordt doorgegeven door het Abessynische ge zantschap te Londen, zou het aantal der Ita liaansche deserteurs meer dan 1000 bedragen. De overloopers zouden hebben medegedeeld dat de Italiaansche troepen onkundig zijn ge laten van de sancties. Uit Londen: Volgens een Reuter-bericht uit Berbera (Britsch Somaliland.) is daar bericht ontvangen van een grensincident. Eenige Italiaansche inheemsche ongeregel de soldaten zouden volgens dit bericht drie dorpen hebben aangevallen van stammen, die in Britsch Somaliland leven. Drie leden der stammen zijn gedood. Men gelooft dat men hier te doen heeft met een poging vee te roo- ven. Het Reuterbericht voegt hieraan toe, dat het incident van weinig belang moet worden genoemd. (Adv. Ingez. Med.) Morgen of overmorgen afscheiding der Noord- Chineesche provincies. PEIPING, 19 Nov. (Reuter). Naar me degedeeld wordt zal morgen of overmorgen de bond der provincies Hopei, Soenyoean, Te ja- har, Sjantoeng en Sjansi plachtig als zooda nig worden afgekondigd. Er zijn nog geen bijzonderheden bekend inzake de organisa tie van de belastingen en de douane. TOKIO, 19 Nov. (Reuter). De nieuwe regeering van Noord-China zal een manifest publiceeren, waarin de monetaire politiek van de Nanking-regeering scherp wordt ge hekeld, waarin de financieele en economische onafhankelijkheid van Noord-China wordt afgekondigd en waarin samenwerking wordt bepleit tusschen China, Japan en Mandsjoe- kwo. ter bescherming tegen het communisme. Uit Peiping wordt gemeld, dat de burge meester van deze stad het gemeenteperso- neel volkomen heeft gewijzigd en dat het meerendeel van de nieuwe ambtenaren onder Japanschen invloed staat. TOKIO, 19 Nov. (A.N.P.) De woordvoer der van het ministerie van buitenlandsche za ken noemde de persberichten uit Peking ten aanzien van de autonome beweging tamelijk overdreven. Volgens de laatste berichten uil Peking hebben de leiders der autonome be weging besloten een anti-communistische autonome politie in Noord-China te orga- niseeren als centraal lichaam van de auto nome federatie der vijf provincies van Noord- China. welke zal dienen als verbindingsorga nisatie tusschen de vijf autonome provin cies. Gemeentediensten in het oude Postkantoor. Wij hebben reeds medegedeeld dat het oude Postkantoor in de Zijlstraat doro de ge meente Haarlem voor twee jaar gehuurd is om daarin tijdelijk eenige diensten te huis vesten. De benedenverdieping wordt in orde ge maakt voor den Burgerlijken Stand, Bevol king en Verkiezingen. Daarvoor zijn enkele eenvoudige verbouwingen noodig. Het publiek komt, evenals destijds in het postkantoor, in de hal, waar de verschillende loketten worden gemaakt. In het postkantoor kon het indertijd ontzettend tochten. Dit zal nu voorkomen worden omdat in de vestibule een moderne, tourniquet wordt gemaakt. (Dit kan latei' ook in het nieuwe gebouw gebruikt worden). De huisvesting van deze diensten zal onge twijfeld zeer veel verbeteren, omdat die nu ongelukkig genoemd kan worden. Maar met verlangen zal men toch blijven uitzien naai de definitieve huisvesting in den nieuw te bouwen vleugel in het Stadhuis,, waar na tuurlijk-alles gemaakt kan worden, zooals de eischen van den dienst dit voorschrijven. De verhuizing naar het oude Postkantoor zal misschien nog voor de Kerstdagen plaats hebben. Mocht het verbouwingswerk evenwel tegenloopen, dan zal de verhuizing uitgesteld worden tot na Nieuwjaar. Op de verdieping komen de kantoren voor de Belasting-administratie, die nu zeer onbe holpen zijn gehuisvest in de particuliere huizen naast de Pandpoort in de Koning straat. Ook dat wordt dus voor ambtenaren en publiek een groote vooruitgang. De dienst van den Burgerlijken Stand heeft den laatsten tijd wel erg gezworven. Toen de heer W. Fehres, refeendaris, chef van deze afdeeling in gemeentedients kwam, was de Burgerlijke Stand ondergebracht in de tegen woordige kamer van den gemeente-secretaris. Dit was oudtijds de Schavotkamer, Voor den ingang van het Stadhuis was een balkon op pilaren uitgebouwd, waar het schavot werd opgericht. In het kamertje waar nu de heer A. J. de Landmeter, griffier, zit, werden in den ouden tijd de ter dood veroordeelden on der gebracht voor de terechtstelling. In den eersten tijd dat de heer Fehres op den Bur gerlijken Stand werkte was dit kamertje be stemd voor ontvangkamertje der paartjes die kwamen aanteekenen. Hij heeft toen wijselijk nooit herinnert aan.de vroegere be stemming van dit kamertje! Later is de Burgerlijke Stand ondergebracht in de zoogenaamde catacomben in de Zijl straat. Dat was tijdelijk, evenals de daarop volgende huisvesting in het Huis in de Kruis straat. Ook in het tegenwoordige gebouw aan de Ged. Oude Gracht (een oude dokters woning) was de onderbrenging slechts tijde lijk, hoewel dit „tijdelijke" tot jaren is aan gegroeid. De huisvesting in het oude Post kantoor wordt ook weer tijdelijk. Maar dan zal toch eindelijk de tijd komen, dat de Bur gerlijken Stand een definitief onderdak krijgt in den nieuwen vleugel van het Stadhuis INBRAAK IN EEN SLAGERIJ. Tusschen Zaterdagavond kwart over tien en Maandagmorgen acht uur, heeft iemand zich via een ongesloten poort toegang ver schaft tot de achterzijde van een perceel aan de Kruisstraat, waarin een slagerij is ge vestigd. Na vernieling van een ruit en open schuiven van een raam is men in den winkel gekomen. Er worden slechts drie rookworsten vermist. N. S. B.-ERS VERLATEN DE ZITTING DER STATEN VAN ZUID HOLLAND. DEN HAAG. 19 November (A. N. P.) In de hedenmorgen te elf uur aangevangen ver gadering van de Prov. Staten van Zuid Hol lend heeft de heer Van Hoey Smit t'N.S.B.) de volgende verklaring afgelegd: „De natio- naal-socialisten in deze vergadering zijn van meening, dat de Eerste Kamer van de Sta- ten-Generaal op schromelijke wijze verzuimt haar plicht te doen inzake de toelating var- graaf de Marchant et d'Ansembourg. Wij vinden daarin aanleiding om evenals onze kameraad Van Vessem de beslissing van de Eerste Kamer af te wachten, alvorens in het college, waarin wij zijn gekozen een verga dering bij te wonen." De nationaal-socialis- ten verlieten hierop de vergadering. AMSTERDAMSCHE BEURS DINSDAG 19 NOVEMBER '35 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM Aan den tweeden luitenant J. Witkamp van de bereden afdeeiing der Vrijwillige Burgerwacht te Haarlem, werd Maandagavond de ridderorde van de Kroon van Italië uitgereikt voor zijn hulpverleening bij het ongeluk met een der vliegtuigen van het Balbo-eskader bij het bezoek aan ons land. 1.30 2.- Staatsl. Binnenl. 41/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 II 97% 97# 4Y2 PCt. Nederl. Indië 1930 II 97'/a 977/8 Staatsl. Buitenl. 5 y2 pCt. Duitschland 21%—25 1930 (Youngleen.) (Youngleening) met verklaring 4 pet. Engeland 41/2 pCt. Frankrijk S'chatlc. 1932 Scheepv. Mijen. Oude Boot 9# Scheepv. Unie 44 4J# Stoomv, Mij. Ned. 38# Indnstr Binnenl. Alg. K.zijde Unie.... 25# 25# - 3/8 A. N, =1. E. M. .(Nat. 163 v. Berkels Patent Cert. Calvé Delft - Nederl. Ford 251 Ned. Ind. Gas (Nat Gem. Bez. Philips 236 x 237# -/ Industr. Buitenl. Anaconda Copper 13%—14 14% Am. Smelting 35# 12# Bethlehem Steel 29 V. 291A 1% 5 pCt. Cities per 1966 - Am. Glanzstoff (gew.) 4- General Aviation - 227e North Amer. Cy Standard Brands U. S. Leather U. S. Steel 29Vs 29Ve Banken Binnenl. Koloniale Bank 43 Cert. Handel Mij. Indische Bank - - Banken Buitenl. Deutsche Reiclisb. "T Petrol. Mij. Binnenl, Kon. Petroleum 208—# 208# -208 Perlak 84 Petrol. Mij. Buitenl. Continental Oil 16#-% Shell Union 8# Cultuur Mijen. H. V. A 220*4 217# Java Cultuur N. I. S. U 105# 20 Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie 171 147 - 25 Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak.. 153 154# 178 178 50 175# 177 Rubber Mijen. A'dam Rubber '07# Deli Bat. Rubber 66*4 Ned. Ind. Rubber Koffie -• Ver. Ind. Cult. Ondem, Spoorwegen Buitenl, 32# Comm. Wilwaukee 5 pCt. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas - Union Pacific 61 - Prolongatiekoers Haarlem krijgt nog meer verkeerslichten. Bij het station en op de Groote Markt. Nu de verkeerslichten op het Ver- wuift blijkbaar tot groote tevreden heid stemmen, zullen binnen af zien- baren tijd ook op de kruispunten Groote MarktZijlstraatBarteljoris- straat en RozenstraatKruisweg Stationsplein automatische verkeers lichten worden aangebracht. Zooals iedereen zal zijn opgevallen is de automatische verkeersregeling op het inge wikkelde punt Verwulft en omgeving een succes geworden. Binnen zeer korten tijd heeft het verkeer zich hierbij weten aan te passen. Fietsers, automobilisten en bestuurders van allerlei voertuigen weten nu. nadat eenigen tijd door agenten aanwijzingen zijn gegeven, hoe zij zich hebben te gedragen en de over tredingen zijn gelukkig ook niet veelvuldig. Slechts zou men kunnen wenschen dat voor de voetgangers ook een regeling kon worden ge troffen, ware het door de lichten ook voor hen duidelijk zichtbaar te maken. Dit klinkt misschien eigenaardig, doch op de plaatsen, waar men moet oversteken, op de punten der trottoirs dus, voor de streep waar achter het verkeer moet wachfen, kan men de lichten niet zien. Herhaaldelijk gebeurt het dan ook dat voetgangers bij het oversteken worden verrast door het plotseling optrekkend verkeer. Indien dus ook de voetgangers aan de achterzijde van de palen konden zien welk licht er brandde, zou dit wel een verbetering be teekenen. Doch, zooals gezegd is, voor het verkeer „per as" is de regeling uitmuntend. Geen wonder dus dat er nu ernstig aan wordt gewerkt de vee! gemakkelijker kruispunten bij het station en op de Groote Markt automatisch te maken, zooals reeds eerder door den commissaris van politie, den heer E. H. Tenckinck is gezegd, toen hij meedeelde dat ook deze punten in studie genomen werden. Dit is nu geschied, er zijn tellingen gehou den, die nog uitgewerkt moeten worden, doch waaruit menig interessant feit wederom is ge bleken. Belangwekkend is, (doch dit heeft uiteraard met de automatische seinen niet direct te maken), dat het verkeer uit het Noor den van de stad op Maandag wanneer er markt is, veel intenser is dan op andere dagen. De gemeente zal nog gelden beschikbaar moeten stellen en ook zal de inschrijving onder de leveranciers nog moeten geschieden, doch dit is slechts een kwestie van tijd. Eerlang zullen dus twee belangrijke punten in onze stad voorzien zijn van roode, groene en oranje lampen, waarmee dus twee posten van verkeersagenten zullen vervallen. Wellicht zijn er ook op andere plaatsen in onze stad nog wel punten die voor een auto matische regeling in aanmerking kunnen ko men, doch voorloopig zal men zich bepalen tot de twee hierboven genoemde. NEDERL. PROTESTANTENBOND. Verschenen is het jaarverslag van de Wijk verpleging van den Nederl. Protestantenbond, afd. Haarlem. Herinnerd wordt aan de herdenking van het 40-jarig bestaan van de wijkverpleging, waarbij bleek, dat de wijkverpleging nog steeds een groote plaats inneemt in de harten van de Vrijzining Protestanten in Haarlem. Zuster A. Cool verleende hulp aan 108 pa tiënten voor korteren of langeren tijd. Zij bracht daarvoor 4729 bezoeken. Twee patiënten waren in geregelde poli klinische behandeling. Vijftien patiënten over leden; twee patiënten werden naar zieken huizen overgebracht. 150 verplegingsartikelen werden in bruikleen gegeven; drie ziekenwagentjes zijn steeds in gebruik. Mej. M. Berdenis van Berlekom bedankte als penningmeesteres; zij werd vervangen door mej. C. W. André de la Por te. MAN AANGEREDEN. Maandagavond kwart voor zeven stapte de 65-jarige heer J. van der Kodde, wonende te Zandvoort, op het Kennemerplein alhier onverwacht en zonder op te letten van het trottoir af, teneinde den weg over te steken. Uit de richting viaduct Jansweg naderde met kalmen gang een auto. bestuurd door een 33- jarlg automobilist te Haarlem. Om den wan delaar te ontwijken remde hij krachtig en draaide het stuur naar links, maar kon toch niet voorkomen dat de heer Van der Kodde door het wegglijden van de auto een slag te gen het hoofd kreeg. Hij kreeg een wond bo ven en onder het linkeroog en vermoedelijk een schedelbasisfractuur. Na door leden van den Ongevallendienst behandeld te zijn, werd hij bij een aldaar wonenden dokter binnen gedragen. waarna hij per ziekenauto naar het ziekenhuis St. Johannes de Deo ver voerd werd. De remmen van de auto bleken in orde te wezen. De bestuurder had geen schuld aan het ongeluk. BURGEMEESTERS-BENOEMING. Bij kon. besluit is met ingang van 1 De cember benoemd tot burgemeester van Zweelo (Dr.) Mr. A. Kleyn, te Haarlem, thans werkend als volontair ter gemeentesecretarie te Haarlemmermeer. De heer Kleyn is 29 Januari 1907 te Goes geboren. Zijn vader is oud-hypotheekbewaar der te Haarlem. De nieuw benoemde burgemeester studeerde aan de universiteit te Amsterdam .waar hij in 1933 afgestudeerd is. Ongeveer een half jaar was hij als tijdelijk ambtenaar bij Maat schappelijk Hulpbetoon te Haarlem werk zaam en daarna ongeveer een jaar als volon tair aan bovengenoemde secretarie. UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te ontvangen bij: mevr. Geerlings, Ritsema Boskade 1, poes, Herwaart, Jac. van Ruijsdaellaan 11, poes, W. Calle, J. v. d. Berg straat 53, hond (terrier); Bureau van politie, Raadhuisstraat, brillenglas; Goossens, Cru- quiusdijk 11, Haarlemmermeer, paar regenpij pen. PERSONALIA. Tot lid van de Commissie voor het examen machinist-stoker en machinist op stoomzee- visschersvaartuigen, is benoemd de heer H C. van der Pols te Heemstede. Iets héél ongemeens TEL 10SÖ7 «10SC §N 09 H0UT5TR 89 (Adv. Ingez. Med.) SANTPOORT. CONCERT. De R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria" opende haar winterprogramma met een concert voor haar donateurs in de concertzaal „Zomer- lust". In het welkomstwoord memoreerde de voor zitter. de heer F. Heeremans de depressie, waaraan het koor onderhevig was in het vorig seizoen. De prestatie op het nationaal concours in den afgeloopen zomer te Heemstede, gaf echter blijk, dat men de inzinkng weer te boven is: Met glans werd toen de eerste prijs behaald, waardoor ,.Soli Deo Gloria" weer behoorde tot de eere-afdeeling harmonie. Ook dezen avond liet zij zich weer van haar beste zijde hooren en viel er zeer goede muziek te beluisteren. Vooral de ouverture ..Pique Dame" van F. v. Suppé werd subliem vertolkt. ,,Tann- hauser", grande fantasie van Richard Wagner, een compositie, die hooge eischen stelt, werd ook keurig ten gehoore gebracht, 'n enkele on zuiverheid daargelaten. Voorts voerde het korps o.a. nog uit: „Travail et Progres", ouverture L. Canives en „Le Beau Danube Bleu", wals van J. Strauss. Medewerking werd verleend door het too- neelensemble „Eigen kracht" dat ons de klucht in twee bedrijven „Janus de wonderdokter" te zien gaf. Onbedaarlijk werd er gelachen! Er werd kranig gespeeld. Zelfs de dokter, die met zn handen geen raad wist, bracht de lachspieren aardig in beweging. Het is te betreuren dat de harmonie, door de tijdsomstandigheden gedwongen, zich niet verder kan ontplooien. Enkele goede krachten toch moeten, in afwachting van aanschaffing van instrumenten, hun krachten op dit terrein ongebruikt laten. IJMUIDEN. Recherche boekt mooie successen. Daders van inbraken opgespoord. De recherche van het Willemsplein is er in geslaagd, de daders op te sporen van eenige alhier gepleegde inbraken. In de eerste plaats werd opgespoord de da der van de inbraak in de Visscherijschool in den nacht van 10 op 11 October j.l. Na vol tooiing van het dactyloscopisch onderzoek is gebleken, dat de dader zekere R. is, die zich thans reeds in voorarrest bevindt als verdacht van de inbraak in het kantoor van „De Nij verheid" aan de Z. Z. van de Visschershaven. Verder werden door de recherche te Assen verhoord de daders van een aldaar gepleegde inbraak, die in den nacht van 17 op 18 Augus tus j.l. ingebroken hebben in het station IJmuiden. Reeds kort na de inbraak nam de politie een fouaraal met inbrekerswerktuigen, waarmede de inbraak was gepleegd in beslag en verkreeg zij spoedig aanwijzigingen, wie de daders waren. Tot arrestatie kon destijds nog niet worden overgegaan, In het belang van het onderzoek, dat nog aan den gang is, kon de politie ons nog geen verdere inlichtingen verschaffen. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt Derika 7 IJM 417, vangst 95 manden schel- visch, 120 manden braadschelvisch, 45 man den gul en koolvisch, 30 manden radio, 15 manden varia, totaal 305 manden. Gloria IJM 37, vangst 30 manden schelvisch, 35 manden braadschelvisch. 30 manden gul, 135 manden koolvisch, 50 manden wijting. 600 manden makreel. 25 manden varia, totaal 905 stuks, benevens 150 stuks stijve leng en kabel jauw. Rotterdam IJM 112, vangst 25 manden schelvisch, 25 manden braadschelvisch. 140 manden koolvisch, 40 manden wijting, 60 man den gul en leng, 480 manden makreel, 20 man den varia, totaal 790 manden. Jacqueline Clazina IJM 10, vangst 20 manden schelvisch, 25 manden braad schelvisch, 50 manden gul en witjes, 11 n manden koolviscn, 310 manden groote ma kreel, 30 manden kleine makreel. 45 manden wijting, 65 manden varia, totaal 655 manden. MARKTPRIJZEN VAN DINSDAG 19 NOV. Tarbot per K.G. f 1,25—f 0.95 Griet per 50 K.G. f29—f 17.50 Tongen per K.G. f0,93—f 0.68 Middelschol per 50 K.G. f 18 Zetschol per 50 K.G. f 21. Kleine schol per 50 K.G. f 19—f 8 Schar per 50 K.G. f 12.50—f 3,50 Rog per 20 stuks f 12f 8 Vleet per stuk f 5—f 1.20 Kleine poon per 50 K.G. f 4,50f 1,80 Groote schelvisch per 50 K.G. f 27—f 21 Middelschelvisch per 50 K.G. f 22f 15 KL middelschelvisch p. 50 K.G. f 17,50—f 11 Kleine schelvisch per 50 K G. f 13,50—f 8,70 Kabeljauw per 125 K.G. f 62f 36 Groote gullen per 50 K.G. f 19f 16 Kleine gullen per 50 K.G. f 12f7,50 Wijting per 50 K.G. f7,30—f 1,60 Makreel per 50 K.G. f4,40—f2,25 Heilbot per K.G. f0,70—f 0,34 Leng per stuk f 1,40f 0,26 Koolvisch per stuk f 0,75—f 0,05 Versche haring per kist f5.15—f4,15 Klelnmiddelhake per 50 K.G. f49,50 Kleine hake per 50 K.G. f 36—f 12 3TAU55CH0UV/flURG Woensdag 20 Nov. 8.30 LIEDERENAVOND bes. door EMMY VAN EDEN Dlepenbrock, Debussy, Wolf. Pr. 1.500,50 recht inbegr.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 9