DE FAAM" DE BILT -GEE22- „FAAMKWALITEIT", Lage prijzen ANEGANG 39 DONDERDAG 21 NOVEMBER 1935 H A A R L E M'S DAGBLAD KONING WINTER DOET DIT JAAR ZIJN INTOCHT INCOGNITO, met Zacht weer en Veelwind als voorhoede. Om slraks in stralenden zonneschijn en vinnige koude de hulde der bibberende menschheid in ontvangst te nemen. Koop nu warme winterkleeren, teneinde den Winteivorst in passend gewaad te begroeten. ,,DE FAAM" etaleert het nieuwste in elegante Winter mantels, Ulsters en Winterjassen 33 Uitspraken van de Rechtbank. Broers stichtten brand te Hillegom. Twee weken geleden stonden 2 broers uit Hillegom wegens brandstichting en uitlokking ervan voor de Haarlemsche rechtbank terecht. Tegen de» 25-jarigen den uitlokker, werd anderhalf jaar geëischt; tegen den jongsten, 19-jarigen jongen, was geëischt een voor waardelijke gevangenisstraf van acht maan den met een proeftijd van drie jaren. De verdediger mr. J. H. J. Simons, vroeg Voor den oudsten eveneens een voorwaar lijken straf. De rechtbank veroordeelde den jongsten tot 8 maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar. met opdracht aan de R.K. Reclasseering tot 't verleenen van bijstand. De oudste kreeg 1 jaar en 3 maanden, met aftrek van preventief. Vrachtwagen en motor botsten op den Sloterweg. Een vrachtauto en een motorfiets zijn op den Sloterweg in botsing gekomen. De motor- fi«Fhad voorrang, de auto nam de bocht iets te kort, voor op den weg spelende kinderen, de motorfietser heeft deze, bovendien ver keerde, manoeuvre niet begrepen, een bot sing volgde, waardoor de motorfietser en zijn vrouw, die op de duo zat, tamelijk ernstig werden gewond. De eisch was een maand voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar, een half jaar intrekking van het rijbe- wijs. De uitspraak luidde: één maand voorwaar delijke gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar en f 10 boete, subs. 6 dagen hech tenis. Lissenaar trok onrechtmatigen steun. Een Lissenaar heeft f 34.90 onrechtmatig aan steungelden ontvangen. Het was niet de eerste keer dat zoo iets was gebeurd, maar wel de eerste keer dat hij voor de rechtbank moest verschijnen. Hij had namelijk niet op gegeven, dat zijn geld verdienende zuster, bij hem inwoonde. De eisch was een maand ge vangenisstraf. De uitspraak was: één maand gevangenisstraf. Wat het „kleingoed" opleverde. Vrijdag 8 November heeft de rechtbank een extra-zitting gewijd aan eenige tientallen appèlzaken, grootendeels hooger beroep van kwesties betreffende het verkeer. Een botsing tussehen een autobus en een vrachtwagen in de Leidschebuurt had de kan tonrechter bewogen een straf van f 10 of vijf dagen op te leggen. De officier vroeg vrij spraak, de rechtbank vonniste conform. Een racefietser was door den kantonrechter veroordeeld tot f 15 of 10 dagen, wegens het racen in de stad. De officier eischte bevesti ging en de rechtbank was hier hiermede eens. Een taxichauffeur was in de Rozenstraat over de stoplijn gereden, omdat hij naar zijn zeggen, het teeken van den verkeersagent ais oprijteeken had begrepen. De kanton rechter had een straf van f 6 of drie dagen opgelegd. De officier eischte f 3 of 1 dag. De Rechtbank verklaarde den chauffeur schul dig. zonder oplegging van straf. Een botsing op het kruispunt Crayenester- laan en Prins Mauritslaan had voor den kantonrechter een straf opgele verd van f 10 of vijf dagen. Het verkeer van rechts was geen voorrang verleend. De verdachte beriep zich er op dat het uitzicht te slecht was voor de snelheid waarmee de an der heeft gereden. Dg.officier eischte bevesti ging en de rechtbank ontsloeg den verdachte van alle rechtsvervolging. Mr. N. J. Polak had op juridische gronden vrijspraak bepleit. 3" maal f 25 boete of drie keer tien dagen had de kantonrechter opgelegd aan iemand, die tandheelkundige hulp had verleend zonder dat hij door de huidige wet daartoe bevoegd werd verklaard. De verdachte zei vroeger wel toestemming te hebben gehad, die door wets wijziging was ingetrokken. De officier zei zich slechts aan de wet te kunnen houden en eischte bevestiging. De rechtbank maakte er 3 x f 10 boete of 3 x 10 dagen hechtenis van. Een bloemenkoopman sprak over verplaat sing van gemeentegrond toen hij terecht moest staan wegens overtreding van het vent- verbod. Hij had wel ergens grond gepacht van de gemeente, doch had geen toestemming langs de huizen te venten. Verdachte zei slechts klanten te bezoeken, niets tegen de ventvergunning te hebben, doch wel tegen de penning, die hem gelijk stelde met een bede laar. De uitspraak van den kantonrechter was f 2 of 2 dagen geweest en de officier vroeg bevestiging ervan. De rechtbank vonniste conform. Vijf en twintig gulden of 15 dagen hechte nis had de kantonrechter een bewoner van een woonschuit opgelegd, wiens hond een of meer schapen heeft doodgebeten. De officier eischte bevestiging en de uitspraak luidde overeenkomstig den eisch. ARROND. RECHTBANK Poging tot diefstal in Beverwijk's postkantoor. In Beverwijk heeft een man een ruit van het postkantoor met een steen vernield, met het klaarblijkelijk doel geld te stelen. De verdachte wond zich bij de terechtzit ting nogal op. Hij zei dat 't niet zijn bedoeling was den directeur van het postkantoor te ver moordenHij was geen OssenaarVer der zei hij dat hij in den oorlog wel mag dood schieten, dat in het roode Rusland ook men- schen worden doodgeschoten en nog veel meer. Daarom vroeg de president hem zich liever tot deze zaak te bepalen. Een rijksveldwachter heeft den man aan gehouden. omdat zijn houding hem verdacht voorkwam. Hij bleek dolkmessen en andere wa pens bij zich te hebben, eveneens sleutels en loopers. De verdachte gaf eerst toe dat het „mogelijk was geweest dat hij naar binnen had kunnen gaan. het licht had aangestoken, de sleutels van den directeur had weggenomen", later zei hij dat hij „politiek genoeg kende" om te we ten dat men hem niéts kon maken. Het strafblad van verdachte vermeldt ver nieling, mishandeling, etc. hetgeen de ver dachte „familiekwesties'' noemde. Waarom hij de messen en dolken bij zich had? Hij had ze zoo-maar bij zich .Gekregen en hij wilde ze verkoopen. Niet aan een inbreker, want die had deze dingen toch niet noodig. De verdachte wilde niet zeggen of hij van plan was in te breken. „U zegt ook niet altijd alles wat u van plan kient te doen", zei hij tegen den officier. Verdachte zei genoeg te hebben verdiend, ook vroeger en vooral met smokkelen De officier nam aan dat de verdachte in vredestijd niet gevaarlijk is en alleen in oor logstijd zou doodenHij eischte voor de poging tot diefstal 10 maanden gevangenis straf. De verdediger mr. J. G. Bettink vroeg cle mentie. De verdachte zei wel tegen de cel te kunnen, maar er liever niet te vertoeven Uitspraak op 5 December. Weer onrechtmatig steun getrokken Een Hillegommer stond tex-echt omdat hij als werklooze onrechtmatig steun heeft ge trokken, doordat hij als inkomsten van zijn vrouw had opgegeven 6.25 in plaats van 13.50. Vei"dachte vergoelijkte de zaak door te zeggen dat er vier gulden onkosten bij wa ren. De president wees den verdachte er op dat door manipulaties met bonnen de oplichting zeer listig in elkander was gezet, zoodat de schijn werd gewekt dat de vrouw inderdaad slechts 6.25 had verdiend. De opzichter van het werk waar de vrouw van den verdachte arbeidde, heeft wel gezien dat zij met de bonnen knoeide, die afgegeven werden voor een bepaalde hoeveelheid afgele verd werk. Hij wist bovendien dat het erom ging de instelling voor de steunuitkeering te bedriegen! De president laakte deze houding zeer scherp, evenals de officier. Indien deze getuige had ingegrepen was de verdachte mis schien niet tot deze daad gekomen. De eisch luidde twee maanden; de verdach te toonde veel berouw, en zei nog nooit met den rechter in aanraking te zijn geweest. „Geneeskunde is bedrog „Drie maal is scheepsrecht", kondigde de verdachte aan, die door den kantonrechter is veroordeeld tot 25 of 10 dagen hechtenis om dat hij aan zijn woning te Zaandam een bordje had aangebracht waarop stond dat hij physische therapie beoefende. Met deze „drie keer" bedoelde hij dat hij voor de derde maal terecht stond. Verdachte is in hooger beroep gekomen om dat de maatschappij behoefte heeft aan de waarheid. Hij hing een zwaar betoog op over de waarde der geneeskunde. Alleen de natuur geneeswijze is echt, meent hij, al het andere is bedrog omdat een dokter geen doctor in de geneeskunde is. maar in de medicijnen en veel geneesmiddelen slechts winstmakerij zijn. Een getuige kwam vertellen dat 'hij volko men genezen is door den verdachte, cae de wet veranderd wilde zien. De officier zei, dat 't allemaal niets met de zaak te maken heeft. De wet verbiedt de uit oefening van de geneeskunde door onbevoeg den. Hij vroeg daarom bevestiging van het vonnis vaix den kantonrechter. De verdachte zei nooit den titel van dokter te willen en niet te willen studeer en omdat het grootste boek de natuur is. f 150.— voor slechte remmen Een aannemer uit Koog aan de Zaan was in hooger beroep gekomen van een vonnis van den kantonrechter, waarbij hij veroordeeld was tot twee boeten van 75.wegens het laten rijden te Zaandam door zijn chauffeur met een auto waarvan de remmen niet deug den en het stuur een speling van 86 graden vertoonde. De verdachte heeft reeds eerder voor derge lijke feiten terecht gestaan. De verdachte vond de straf te hoog; de of ficier niet, die derhalve bevestiging eischte. Uitspraak op 5 December B. J. TE KIEFTE f Op 68-jarigen leeftijd is overleden de heer B. J. te Kielte. oud-hoofd der O.L. school in de Linschotenstraat. De heer te Kief te werd 24 October 1867 geboren, werd opgeleid voor het onderwijs en was als ondeiwijzer werkzaam in Gramsber- gen. Den Ham, Edam. Amsterdam en Den Haag. Van 1 September 1899 tot 1 November 1902 vervulde hij de functie van hoofd der O. L. School te Hillegom. Met ingang van 1 No vember 1902 werd hij benoemd tot hoofd der O. L. School in de Linschotenstraat, alhier. Op 12 Mei 1930 ging hij met pensioen. De heer te Kiefte is jaren lang leeraar ge weest aan de Rijksnormaallessen en aan de Avondschool voor Niiverheidsonderwijs (toen nog Burger-Avondschool) en was ook -vele jaren examinator voor het vak aardrijkskun de bij de onderwijzers-examens. Ook heeft hij zitting gehad in het Hoofd bestuur der Vereeniging „Koninginnedag" De overledene was een aangename, rustige persoonlijkheid en een zeer bekwaam en al gemeen geacht man. De teraardebestelling is bepaald op Zater dag a-s. te 12 uur op de Alg. Begraafplaats te Heemstede. DE PARIJSCHE OPERA TE AMSTERDAM. Met den Parijschen middagtrein zijn Woens dag te Amsterdam aangekomen de ongeveer 80 artisten, leden van den technischen staf. regisseurs en leiders van het Theatre National de l'Opéra de Paris, die in de hoofdstad twee voorstellingen zullen geven van de Opera Ariane et Barbe Bleue" van Dukas. onder auspiciën van de Wagner Vereeniging. meldt: Hoogste barometerstand 776.3 m.M. te Reval. Laagste barometerstand 747.8 m.M. te Biarritz. R.-K MIDDENSTANDSYEREENIGING. Woensdagavond vergaderde de R.-K. Mid- denstandsvereeniging in café-restaurant Brinkmann. Groote Markt. Mr. J. Verheus, adj. secretaris der Kamer van Koophandel alhier, hield een inleiding over het onderwerp: „Wat moet de midden stander weten van de wet op het uitverkoo- pen en opruimen in het winkelbedrijf?" De heer H van Beek sprak over: „Kerst gaven voor onze minderbedeelden". Inleider behandelde meer in 't bijzonder het verlee nen van steun in natura aan de stille ar men. Tenslotte besprak de heer G. Alders de „Meer werk. meer welvaart"-actie. De heer P. J. M. van Tetering legde er den nadruk op. dat reeds 2 jaar geleden de heer H. J. L. Klein Schiphorst een dergelijke actie in den Raad voorstelde en verdedigde en bracht hulde aan de Middenstands Cen trale, in 't bijzonder aan den voorzitter, den heer Th. S. J. Hooy, voor het weder ter hand nemen van deze actie. De heer Klein Schiphorst zette uitvoerig uiteen, op welke wijze hij zich indertijd die actie dacht en gaf vele waardevolle advie zen. en voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Oostelijke richtingen. Zwaar tot half bewolkt. Waar schijnlijk weinig of geen regen. Iets kouder des nachts. Uit het Buitenland Oostelijke wind en afnemende bewolking. De hooge druk in het Noordoosten van het waarnemingsgebied is in zijn kern een weinig in beteekenis afgenomen. Ook over Centraal- Europa heeft hij thans minder te beteekenen. Daarentegen breidde hij zich uit over het Noorden van de Britsche Eilanden. Het weer is in het hooge drukgebied meest rustig. In de randstaten komt matige vorst voor. Een depressiekern bevindt zich over de Golf van Biscaje waar krachtige winden worden ge meld. Over Zuid-Frankrijk daalt de barometer flink. Het weer in geheel Frankrijk staat on der invloed van dit lage drukgebied. Sedert gisteren Is de temperatuur over Frankrijk be langrijk gedaald. Ver ten Westen van Ierland bevindt zich een nieuwe depressiekern welke waarschijnlijk in Zuidoostelijke richting af zal glijden. Er mag worden verwacht dat de wind In onze omgeving uit Oostelijke richting zal blijven waaieix. De bewolking zal wat af nemen. De regeixkansen zijn betrekkelijk klein. Barometer 755 m.M. 755 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer Hoogste gisteren 47 F. Laagste heden nacht 41 F. Hoogste heden tot 12 uur 44 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 21 November. Ondertrouwd 21 November: G. J. Meirmans en J. Fenne. Getrouwd 21 November: W. Bleize en E. Nowak: P. Mooijman en A. Eijkhout. Bevallen 20 November: C. G. Daalmeijer— Broekhuis, z.; 21 November: J. M. Legger v. Dis, z. Overleden 19 November: Jkvr. I. H. Teding van Berkhout, 48 j„ Kamperlaan; 20 Novem ber: B. J. te Kiefte, 68 j., Iordenstraat; W. M. M. Tasman, 74 j.. Kamper laan; H. van Orden— Lomans, 80 j„ Brouwersstraat; 21 November: G. AafjesVeenis, 56 j., Herculesstraat. HEEREN ONDERGOEDEREN INTERLOCK - TRICOT - IAEGER GEBREID - GEMOLTONNEERD - FLANEL MOLTON - PIQUÉ - BAAI koopt men In de SPECIAALZAAK VAK KL E DINGMAGA2VN PA ARL AAR STEEG I.TELI 12842 (Adv. Ingez. Med.) VEREENIGING VAN LIEFHEBBERS VAN CACTUSSEN EN VETPLANTEN. De Kring Haarlem van bovengenoemde ver eeniging houdt haar maandelijksche bijeen komst op Vrijdag 22 November in Lion d'Or. Als spreker zal aanwezig zijn de heer Ro- meijn, Hortulanus te Utrecht, met het onder werp:: „Cactussen, Vetplanten en andere liefhebberij planten", toegelicht door lantaarn plaatjes. De afd. Haarlem van de Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde zal deze bijeenkomst bij- Het Plan van den Arbeid. FEESTAVOND DUBBEL MANNENKWARTET „BEL-CANTO". Viering 5-jarig bestaan. Dinsdagavond heeft bovengenoemd kwartet zijn le lustrum in intiemen kring gevierd in één der zalen van hotel-café-rest. „Spoor- zicht", die voor deze gelegenheid in een fees telijk kleed was gestoken. De voorzitter, de heer Jac. van Hattem, heette de aanwezigen, in 't bijzonder den oud-dirigent, den heer P. Halsema, hartelijk welkom. Spreker wees op den aangenomen geest die steeds bij „Bel Canto" heerscht en sprak den wensch uit, dat dit steeds zoo moge blijven, want buiten den zang is toch ook saamhoorigheid van groot belang. Vervolgens wenschte hij allen een ge- zelligen avond toe. De leider van dezen feestavond, Piet de Vos, conférencier en humorist, trad nu op en werd met een hartelijk applaus ontvangen. Hij oogstte met zijn liedjes en vx-oolijke kwinksla gen een guroot succes en reeds.bij zijn eerste optreden zat de stemming er in. Het muzikale gedeelte werd op uitnemende wijze verzorgd door een Jazz-hand onder leiding van Fred Rozendaal. Door eigen krachten wei'd een éénacter op gevoerd, waar hartelijk om werd gelachen, n.l. „Het verstoorde huwelijksaanzoek". Voorts werden eenige gedichten ten beste gegeven en ook deed het kwartet zich eenige malen hoo- ren, o.a. met het zingen van „De Apotheker", wat geweldig insloeg. Vervolgens sprak de voorzitter den heer Ger- mes toe. Spr. schetste de groote toewijding, door hem aan den dag gelegd, om het kwartet op hooger peil te brengen en dankte hem daar hartelijk voor, waarna hem een lauwerkx-ans werd overhandigd. De heer Germes bracht allen dank voor de hem gebrachte hulde. Aan direct, en kwartetleden werden herinnerings- medailles uitgereikt, wat zeer werd gewaar deerd. De avond werd verder gevuld met prijs- dansen voor de dames en nogmaals het optre den van den humorist. i Tnleiding der actie te Haarlem. Zooals wij reeds hebben medegedeeld zal a.s. Zondag vanwege de S.D.A.P. en bet N V.V. m de groote zaal van het Gemeentelijk Con certgebouw een bijeenkomst plaats vinden ter bespreking van het Plan van den Arbeid. Deze bijeenkomst zal beginnen des ochtends 9 urn en tot ongeveer 4 uur des middags duren. Als sprekers waren eerst aangekondigd de heeren J. Brautigam, wethouder van Rotterdam en H. Lindeman, bestuurder van het N.V.V. te Haarlem, maar in de plaats van den heer Brautigam zal de heer W. Di-ees, wet houder van Den Haag spreken. Deze laatste zal over „Het Plan" en de heer Lindeman over de „Plan-actie" het woord voeren. Tot deze verga dering zijn uitgenoodigd de bestuursleden en vertrouwensmannen der mo derne arbeidersbeweging uit de navolgende plaatsen Abbenes, Aendenhout, Bennebroek, Bever wijk, Bloemendaal, de Glip, Haarlem, Halfweg. Heemstede, Hillegom, Hoofddorp, Overveen. Santpoort, Velsen, Nieuw Vennep, Vogelen zang, Vijfhuizen, Wijk aan Zee en Duin. LJmuiden en Zandvoort. DE STAFMUZIEK DER BURGERWACHT. In ons verslag van de uitreiking van de Italiaansche Kroonorde aan onzen stadge noot, den heer J. Witkamp, berichten wij als nog dat het. Italiaansche volkslied gespeeld werd door de stafmuziek der Burgerwacht Haarlem onder leiding van den luitenant kapelmeester Henri Schulpzand. Daar de staf muziek niet in het bezit was van het Italiaan sche volkslied heeft den heer Walter Boer, kapitein-directeur van den kon. militaire kapel deze muziek voor dien avond ter beschik king gesteld. Na afloop der plechtigheid werd de heer Schulpzand, bij den consul-generaal van Italië den heer Arduin! ontboden. Deze bx-acht dank aan de stafmuziek voor de mooie uit voering van het Italiaansche volkslied. VERBOND VAN CHR. LETTERKUNDIGE KRINGEN. De Kring Haarlem van het Verbond van Chr. Letterkundige Kringen in Nederland hield Dinsdag zijn maandelijksche vergaderiixg. Mej. E. B. Jongejan hield een lezing over: „De Bikkel" van Diet Kramer. Dit boek geeft een indruk van den groei en ontwikkeling van een gymnasiumklas van het laatste jaar, waarin de figuur van Bikkel het centrum vormt. Na een overzicht van den inhoud, waarbij ze veel aandacht aan de personen schonk merkte spreekster op, dat dit boek een aanklacht is tegen de ouderen, die zich zoo weinig moeite geven, de problemen van de rijpex-e jeugd in te denken en met ze te bespreken. Het is geen boek voor de jeugd maar over de jeugd, waar in haar nood ernstig geteekend wordt. Het is niet een scheppexx van nieuwe moeilijkheden, maar de bestaande worden goed en scherp be licht. De spx-eekster eindigde haar lezing met een hulde aan de schrijfster van dit boek. Voorbeur» te Amsterdam. Hoewel men zich hier ter beurze gisteren door de krachtige stijging in Wallstreet niet tot een overdreven optimisme had laten ver leiden en de noodige voorzichtigheid werd betracht, is de reactie, die gisteren in New- York is gevolgd, niet zonder uitwerking ge bleven. Echter moet worden gezegd dat de terugslag, dank zij de voorzichtige houding onzer beurs tijdens de stijging, niet sterk is geweest. Hoofdzakelijk uitte deze zich in een zich vrijwel volkomen terugtrekken van het publiek, waardoor de omzetten aanmerkelijk inkrompen. Er was in het geheel geen vraag meer, doch ook het aanbod bleef van beperk ten omvang. De politieke situatie ixi Frank rijk, die de dreiging van een kabinetscrisis inhoudt, oefent op onze beurs uiteraard een drukkenden invloed uit. Men verwachtte gisteren reeds een nieuwe discontoverhoo- ging door de Banque de France, doch deze is nog uitgebleven. Een verdere verlaging van het disconto hier te lande zal allicht moeten worden uitgesteld. Dit neemt de beurs na tuurlijk niet prettig op. De koersen waren wat lager, doch er ging zeer weinig om. Aan vankelijk waren Koninklijke Olie nog vast. doch later liep de koers tot het slotpeil van gisteren tex*ug. Overigens waren de locale waarden van een halve tot anderhalve per cent lager. Ook de Amerikaansche fondsen werden natuurlijk lager afgedaaxx Op de wisselmarkt liep het pond weer tot 7.25op, tex-wijl ook de dollar iets beter was. De Fran- sehe franc was zelfs zeer vast. hetgeen louter een gevolg is van officieélen steun. „HET GOUDSCHE KAASHUIS". De bekende kaashandel vaxx den heer Chr. J. van Vliet, die in Gouda bekend staat als de kaashandel van de boerderij van Laantje en die in Haarlem reeds een groot aantal afne mers had, heeft zich genoodzaakt gezien ook hier ter stede een winkel te vestigen, daar het ondoenlijk bleek alle bestellingen uit Gouda te verzorgen. In den winkel, die nu gevestigd is op den Zijlweg no. 84, prijken thans honderden ronde en platte, oude en jonge volvette kazen. Wij kunnen constateeren, dat het Goudsche Kaas huis, dat op de Brxisselsche tentoonstelling de medaille van den Grand Prix verwierf, van een buitengewoon groote sorteering is voorzien. Bovendien heeft het een ruime keuze in fruit en vischconserven. Dr. H. COLÏJN en Mr. P. J. OUD VOOR DE RADIO. Uitzending ten behoeve van „De Joodsche Invalide". Oxider het motto: „Uitzending in dienst van. de ware Barmhartigheid" zal via Hilversum, heden avond, te 8 uur 10, worden uitgezonden een wel zeer bijzonder samengesteld program ma ten behoeve van de Vereeniging „de Jood sche Invalide". Dr. H. Colijn en Mr. P. J. Oud, zullen spreken over het werk van deze sym pathieke vereeniging. Er zal een programma worden uitgevoexxl waaraan o. m. zal medewerken, de bekende zanger Luigi Fort. De zoo juist uit Indië terug gekeerde Cor Ruys zal met Louis de Bi-ee een door Cor Hermus voor het J. I.-tooneel ge schreven schets „De Groote Familie" spelen. IJSHOCKEY. DE „BLAUWE ZES" NAAR DiiSSELDORF. Het Amsterdamsche Internationale Team .De Blauwe Zes", zal a.s. Zaterdag en Zon dag te Düsseldorf spelen ter gelegenheid van de opening van een nieuwe openlucht-kuxxst ijsbaan. De sterkst-mogelijke Duitsche combmatie, het eigenlijke Duitsche Olympiade-team zal haar tegenstandster zijn; ongetwijfeld zal een zeer zware wedstrijd onze jongens wachten. De samexxstelling van de Amsterdamsche ploeg is als volgt: Doel: Gerritsen I en van Max*le. Verdediging: Gerritsen II en v. d. Stok. Tweede voorhoedede Jong, Cohen Tervaert, Crameris (of v. d. Mandele) Eerste voorhoede: Boyd. May, Griffin. De Canadeesche trainers zijn thans druk doende met hel „africhten" van de Holland- ;che voorhoede van de „Blauwe Zes". Gelijk bekend zal op 30 November een zuiver Hol- landsch team spelen tegen de Zwitsersche ploeg „St. Moritz". Deze ontmoeting zal tevens een proefwed- strijd voor de HÖllandsche Ijshockeyspelers zijn, daar van de zijde, vaxx het Nederlandsch Olympisch Comité hiervoor gr-oote belang stelling bestaat exx men in deze krixxgen een uitzending naar de Olympische Winterspelen in Garmisch overweegt. HEEMSTEDE Provinciale schaatskampioen schappen te Heemstede. Op de eenige dagen geleden te Leenwar- den gehouden bondsvergadering van den Koninklijken Nederlandschen Schaatsenrij- dei'sbond, is Heemstede aangewezen om, ijs en weder dienende, de provinciale kampioen schappen in het schoontijden te houden voor dames, heeren en paren. Dit is voor de ijsvereeniging „Volharding" een mooi succes temeer daar zij nog kort lid is van genoemden bond. HAARLEMMERMEER De nieuwe Ned. Herv. Kerk b(j de Lijnden. Dit is het nieuwe Kex-kgebouw van de Ned. Hervormde gemeente Haarlemmermeer, aan den Hoofdweg nabij de Lijnden. Het is den bouwkundige L. Kraak te Hoofd dorp, gelukt een in de omgeving passend lan delijk, rustig geheel te ontwerpen, dat door de schoonheidscommissie zonder wijziging werd goedgekeux-d. De aanbesteding vond plaats onder leden der Ned. Herv. gemeente Haarlemmermeer, en het verschil tussehen begrooting en aanne mingssom was zoo klein, dat de gurxxxing kon plaats hebben voor een gezamenlijk bedrag van f 11428 aan de aannemers Gebr. van Luiing (groxxd-, beton-, metsel- en timmer- merk); H. Korringa (glas-, schilder- en be- hangwerk); F. H. J. Prins (lood- en zink- wex-k en sanitair), Bakker (electrische aan leg). De opening is bepaald op Woensdagavond 27 November. DE SUIKEROPBRENGST IN HAARLEMMERMEER. Meer dan 9Vz miliioen kilogram. Nu in den Haarlemmermeerpolder de bie tencampagne haar beslag heeft gekregen, kunnen wij omtrent de uitkomsten van dit gewas de volgende belangrijke cijfers mede- deelen, die begrijpelijkerwijs op een globale schatting berusten. Gerekend wordt dat er in deze gemeente dit jaar ongeveer 1750 hektaren met bietexi werden beteeld; de gemiddelde opbrengst be droeg 32.000 K.G. per H.A.; dus in het geheel ongeveer 56.000.000 K.G.; het suikergehalte bedroeg gemiddeld 17 pet., zoodat Haarlem mermeer dit jaar aan suiker heeft opgebracht ongeveer 9.520.000 Kilogram. AUTO IN DE RINGVAART GEREDEN. Woensdag reed de heer B. uit Haarlem, met zijn auto op den Nieuwemeerdijk in Haarlemmermeer. Doordat de auto slipte bij het krachtige remmen voor een ander in volle vaart naderend motorrijtuig raakte de be stuurder de xnacht over het stuur kwijt, met het gevolg dat hij de Ringvaart in reed. De heer B. wist zich met eenige moeite uit zijn benarde positie te bevx-ijden, hij werd bij een der bewoners van droge kleeren voorzien. Hij miste zijn portefeuille met een niet on belangrijk bedrag aan geld, doch heeft deze bij z'n thuiskomst op z'n kantoor terugge vonden. PERSONALIA. De opzichter bij de Nederlandsch Spoorwe gen, de heer J. Koeijers wordt met ingang van 1 Januari a.s. van Hoofddorp overgeplaatst naar Roozendaal. AUTO IN BRAND GEVLOGEN. De heer H. wonende te IJmiuden, reed Woensdag met z'n auto op den Vijfhuizerweg in Haarlemmermeer. Door onbekend gebleven oorzaalk vloog de wagen in brand. De brand- weer van Hoofddorp begaf zich er direct met de spuit heen en was het vuur spoedig mees ter. zoodat er van de auto nog zooveel over bleef dat hij naar de gemeentewerf op sleep touw kon worden genomen. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2