ingaande WeeK heden21 November 20% korting op alle stoom- en verfprijzen. ISCHIAS LIJDERS Harry Baur in een grootsche rol. NETTE JONGEN WEIHNACHTS ORATORIUM aarlem's Dagblad adverteert DONDERDAG 21 NOVEMBER 1935 H A A R L E M'S DAGBLAD 13 LETTEREN EN KUNST „Een hart van goud", een film met goede eigenschappen. Cinema Palace vertoont van Vrijdag af een Fransche film van Jean Dreville en Roger Ferdinand, waarin Harry Baur de hoofdrol vervul en er dus tevens de drager van is. „Een hart van goud" Is de titel der film, een titel die wel juist mag zijn, doch erg wei nig zegt. Immers doet dit denken aan een wel doener, een Croesus misschien, maar niet aan iemand die door zelfbeheersching en tact, de liefde van zijn vrouw herwint .terwijl zij op het punt staat met een veel jongeren man te vluchten. Tot zoover is het gegeven zeer ge schikt een film te maken, waarin een karak teristieke speler als Harry Baur is, ten volle zijn capaciteiten kan toonen. De hulpmiddelen om tot de verwezenlijking te komen mogen minder gelukkig zijn uitge vallen, zooals de bloei van een zaak, waarvan Harry Baur hoofd wordt om in het aanzien van zijn vrouw te stijgen, terwijl deze zaak, zooals uit voorgaande scènes blijkt, meer op een oplichterij lijkt dan op een serieuse on derneming. MUZIEK. Sinf Elisabeths-oratorium. Indien er geen oratorium van Liszt ..Die heilige Elisabeth" bestond, en men voor een terdenlürigsfeest van Sint-Elisabeth's heilig Terklaring geen eischen aan de muziek wilde pellen, zou de keuze van dit oratorium van n. F. Muller nog zoo kwaad niet zijn. Op voorwaarde dan. dat men zooals onze Haar lemmers de beschikking had over de talen ten van Jan Icas van Dijk, die voor een uit nemende regie zorede. De aanblik van het geheel was inderdaad verrassend, vooral omdat door het spel der hoofdfiguren het geheel op hooger plan werd verheven. Hieraan konden de anachronis men (er waren er nog al) weinig schade doen, zoomin als het feit dat enkele zangsoli be neden de middelmaat bleven spel van Jane Rubeling, die St. Elisa beth uitebeeldde, was prachtig beheerscht. in nlg doorvoeld, een bekoring voor oog en nart. Het hoogtepunt bereikte zij in de epi- ««e van het rozenwonder. waar Joop Kruy- ver haar een tegenspel bod. dat ontroerde. deze scène zegde Jan Icas van Dijk Von- «eiverzen. zóó, dat men 't anachronisme Saarne nam. Een prachtlgen kop had hij gemaakt en op het juiste oogenblik wist niJ de aandacht, die hij mpt talent had voor- *reid. tot zich te trekken zonder de hoofd- SToep. Elisabeth en Lodewijk, weg te druk- wii. Bij dilettanten zou men moeilijk een zóó «erke kunst verwachten, en de zan§-soI1sten gaven Anny Bonarius V" Lida Stappers mooi beheerschte zang- iunst. en wij hadden beide dames graag wat ®ecr belangrijke muziek toegewenscht. Want hier ligt het zwakke punt der uitvoering niet alleen de regie kan de opvoering red den en ook niet de wijze waarop er wordt gezongen. Dit oratorium van H. F. Muller, groot ge leerde (ook muziekgeleerde) en huisbakken componist.-heeft menigeen zich doen afvra gen: wat is er toch in deze muziek, dat mij zoo innig verveelt. Allereerst dan is het die eeuwige periode van acht maten, waarvan Müller er met ware doodsverachting een ein deloos tal aaneenrijgt. En dan niet in de laatste plaats die eeuwige Andante-brij, die van-meet-af tegenstaat en waaraan de orkestfiguraties weinig of niets kunnen ver anderen. Frans Pielage bracht nuanceering genoeg aan, maar de verveling was er en bleef er. De koren zongen goed, ook met in achtneming van de woordbeteekenis. Maar Müller. H. F. Müller, bleef bij zijn tafel van vermenigvuldiging van acht. ..alsmaar"' An dante. In de muziek zelve zit ook in 't geheel geen kleur, de harmonieën zijn aftandsch, de orkestratie naar evenredigheid. Vraag dan niet. of hier de dirigent een taak heeft te vervullen om 't geheel wat leven in te blazen. Ik zei 't al: nuances waren er in 't zingen genoeg, en het koor 'de dames van het zang koor der derde Orde) verdient lof voor zoo veel toewijding. De tooneelen werden declamatorisch inge leid door Ans Schlaghecke. met een benij denswaardige vrijmoedigheid, maar nog niet met de vereischte stem- en spraakbeheer- sching. Instrumentaal werkten leden van Haar lem's Salonorkest, zoomede mej. Bets Piela ge. mede; dit was dus in orde. Dit verslag zou onvolledig zijn, als ik niet met een enkel woord (behalve de onuitput telijke reauisietenschat van den Jansweg- schouwburg) memoreerde de costumes van het dameskoor, alles werk van Rie de Brou wer. Bij de aankleeding van het geheel, dat sterk herinnerde aan Roland Holst (Vondel's Lucifer bij Royaards) sloot de aanblik van het koor zich goed aan. Vraagt men mij echter: ..Maar wat zegt u van die zwartge- jaste heeren tusschen een zoo harmonisch kleurengeheel?", dan antwoord ik „Ik heb hen niet gezien". G. J. KALT. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet i geplaatst, wordt de kopij den inzender niet 1 teruggegeven. Harry Baur. Ook de analoge geschiedenis van een be vriend echtpaar, die niet alleen onopgelost blijft doch, om de tegenstelling duidelijker te doen uitkomen, wel wat licht wordt opgevat, geeft te denken. Daaruit spruit een gespreks- verwikkeling voort, zoowel tusschen de vrou wen als de mannen onderling, waarbij ge rechtvaardigde verdenkingen worden wegge nomen en foutieve beschuldigingen ontstaan. Toch springt de film „Een hart van goud" in het oog. Dit is, zooals reeds gezegd is, hoofd zakelijk aan het buitengewoon machtige spel van Harry Ba in- te danken en het fijne, prach tig aanvullende van Suzy Vernon, zijn vrouw. Ook de opnamen en de montage van deze film hebben „Een hart van goud" tot iets bij zonders gemaakt. Daarbij is meermalen een dankbaar gebruik gemaakt van het expressief uiterlijk van Harry Baur, waardoor niet al leen groote veranderingen in zijn gemoed tot uiting komen, doch ook beslissende wendingen voor het verdere verloop van het verhaal wor den uitgedrukt. Een typisch voorbeeld is de scène waarin hij van de ontrouw van zijn vrouw hoort. Om de uitwerking nog sterker te doen zijn, is een eenvoudig middel toege past: Harry Baur hoort van een oneenigheid tusschen een man en een vrouw, beseft niet dat 't hem zelf betreft, doch meent dat de verteller eigen huwelijk bedoelt. Plotseling wordt hij de werkelijke reden van de komst van zijn vriend gewaar. Het volgende oogen blik zijn zij beiden van plaats gewisseld. Baur, die in een superieure positie verkeerde, stond «erst links, zijn vermeend-ongelukkige vriend rechts. Nu zit Baur rechts, de ander links. Een treffend bewijs hoe op uiterst eenvoudige wij ze een groote verandering kan worden gesug gereerd. Er zijn meer zulke voorbeelden uit deze film te noemen: handen die een schrijfmachine be spelen, handen die een piano bespelen, wat echter niet nieuw is. In elk tooneel, waarin Harry Baur voor komt, voelt men een sfeer van zijn meer waardigheid, door rust en kracht van karak ter. Zoowel in de geestige oogenblikken als in de tragische bij list en neerslachtigheid, tel kens is Harry Baur volmaakt een man van een stuk. .Fen hart van goud" is een film met een belangwekkend gegeven, uitgewerkt met twij felachtige bijkomstigheden, gespeeld door een groot acteur als Harry Baur, bijgestaan door bin spel van Suzy Vernon. Een vrouw in 1935. Naar aanleiding van de beantwoording van de vragen van „een moderne vrouw' door den heer Terwoort wilde ik gaarne het volgende opmerken. Juist in den nijpendstfn tijd wordt een uit weg gezocht om meer arbeidsveld te vinden. Dan,moeten de vrouwen er eventueel onder lijden, terwijl er genoeg andere uitwegen zijn. Is er echter een tekort aan arbeidskrachten, wat om de zooveel jaren voorkomt, dan moe ten wij bijspringen en zijn zeer welkom. Dan zijn we dus goed en worden gewild in alle be roepen. Maar ook in crisistijd willen wij niet als speelbal gebruikt worden, daar bedanken wij .voor. Het volgende wordt meermalen vergeten: le dat er vele mannen zijn die 2 salarissen (of salaris en pensioen) genieten terwijl an deren werkloos rondloopen; 2e het emigratieverbod waardoor de dui zenden die anders het land verlieten nu hier blijven terwijl er wel zooveel duizenden man nelijke buitenlanders hier werkzaam zijn, enz. enz. Volgens vrije opvatting, waarvoor Neder land toch bekend staat, mag een ieder, vrouw zoowel als man, een beroep kiezen waarnaar het verlangen het meeste uitgaat, waaraan de meeste aandacht besteed kan worden en dat de meeste bevrediging schenkt. Het is toch zeer onbillijk dat alleen bepaalde beroepen voor vrouwen toegankelijk zouden zijn, terwijl mannen overal een plaats zouden kunnen vinden. In dames-kapperszaken en dames- modemagazijnen werken ook mannen. Elk beroep moet voor ieder toegankelijk zijn. Men moet naar arbeidsprestatie kijken en niet naar het geslacht. Degenen die zich voor de huishouding ge roepen voelen, oefenen dit beroep uit. Anderen nemen een ander beroep. Maar hun handen zullen als ze trouwen juist niet verkeerd staan; meerendeels door hun studies zullen ze gehard zijn, zoodat de huishouding hun makkelijk valt. De heer Terwoort zegt dat de huishouding meer verheffend is dan een cocktail te drin ken, enz. De meeste meisjes zijn daar te ernstig voor en doen dit niet. Zij laten dit liever aan mannen over. Meestal wordt ook vergeten dat meisjes, die in de huishouding hun bezigheden vinden eerder geneigd zijn niet uit liefde te trouwen maar alleen omdat zij dan hun eigen huis houding hebben. Is het dan niet van veel meer waarde voor de mannen iemand te kunnen trouwen die het alleen om hem doet en niet om een eigen huishouding? Wat de Duitsche dienstmeisjes uit den z.g. gegoeden stand betreft merk ik het volgende op: Deze werken hier omdat ze het interes sant vinden een ander land te bekijken en daar te leven of omdat ze het met hun ouders niet kunnen vinden." echter niet omdat zij zich niet of wel voor huishoudelijke bezigheden scha men. Het beroep zullen ze niet zoo aantrekke lijk vinden. U dankend voor de verleende plaatsruimte. H. LUDEKER. Uitbreiding van het Stadhuis te Haarlem. Geachte Redactie, In navolging van den Haarlemschen archi tect Van Beaumont, wil ik ook trachten, naar aanleiding van de toekomstige plannen tot uitbreiding van ons Raadhuis, de belangstel ling en de meening van de burgerij hiervoor op te roepen. Den laatsten tijd verschenen in de velschil lende bladen enkele artikelen, welke echter tot nu toe door B. en W. noch bevestigd, noch tegengesproken werden, zoodat de bur gerij niet weet in welk stadium deze zaak verkeert. Indien echter deze berichten waarheid be vatten. dan zou het in de bedoeling van B. en W. liggen, eenige architecten uit te noodi- gen, een ontwerp voor dezen bouw te maken. Ik kan kwalijk aannemen dat een derge lijke beslissing in den geest van onzen ge meenteraad en van het publiek zou vallen. Meer dan welk gebouw ook, heeft het Raad huis de belangstelling van de inwoners van Haarlem en ik meen dan ook de tolk van ve len hunner te zijn, wanneer ik hier nadruk kelijk de hoop en het vertrouwen uitspreek dat B. en W. behalve enkele uit-genoodigde architecten, alle Haarlemmers zullen opwek ken tot deelneming aan een prijsvraag, om zoodoende een ieder in de gelegenheid te stel len, zijn beste krachten aan dit actueele vraagstuk te wijden. De aanlbouw of uitbreiding van ons prachtige oude Raadhuis is in vele opzichten niet alleen een zeer belangrijk architectonisch evene ment, ook psygologisch is het van groote be- teekenis, zeker in een tijd van groote en geestdoodende werkloosheid, welke vooral op de intellectueelen en hoofdarbeiders, die er door getroffen worden, zoo'n funesten in vloed heeft. De burgerij verwacht m.i. dan oczeker, dat B. en W. geen middel ongebruikt zullen laten om voor dezen bouw tot het beste ont werp te geraken en tegelijkertijd de paedago- gische waarde, welke in dit geval schuilt, niet zullen vergeten. Dezen waarborg heeft men niet, wanneer in dit geval alleen eenige uitverkoren architec ten aan het werk worden gezet, met uitscha keling van alle anderen. Dat onder de jongeren hunner, soms nog totaal onbekende architecten, vaak bekwa me krachten schuilen, moge de uitslag van de jongste belangrijke open prijsvraag ge tuigen voor den bouw van den nieuwen schouwburg te Arnhem. Bij dezen prijsvraag deed zich zelfs de eigenaardigheid voor, dat geen der door B. en W. uitgeloofde prijzen aan een der beide door hen aangewezen en uitgenoodigde architecten kon worden toege wezen. Een tot nu toe vrijwel onopgemerkte jonge architect werd door de prijsvraagcom missie van den B. N. A. voor zijn geslaagd ontwerp met den eersten prijs begiftigd. Moge dit voor ons gemeentebestuur een ernstige aanwijzing zijn en moge deze wel gemeende raadgeving van invloed zijn op het nemer, van een zoo bij uitstek belangrijke be slissing. Dankend voor de plaatsruimte, EEN STADGENOOT. De Roode Kruis-collecte. Geachte redactie, In het blad van 18 November 1935 komen ingezonden stukjes voor. waarin de heer v. d. Eijnde de aandacht vestigt op art. 4 der sta tuten van het ..Roode Kruis" en de heer W. Jochems raadt aan, de brochures van Dirk Boer „De waarheid van het Roode Kruis" te lezen. Ik ben ook lid der anti-oorlogs-beweging, maar mijn ondervindingen zijn toch heel an ders dan die waarover bovengenoemde heeren schrijven. In de mobilisatie 1917 leerde ik de „oorlogstaak" van het „Roode Kruis" kennen. Er was in het voormalig „Instituut Prins", Prinsen Bolwerk alhier, een hulpziekenhuis gesticht. Directrice was Zuster Dekker, genees- heeren de doktoren Land en van Schuylen- burch; verder waren er gedipl. zusters en een aantal dames, die zich vrijwillig hadden aan gemeld, werkzaam. Ik was daar opgenomen, als lijder aan verschillende aandoeningen, alle het gevolg van zware kou. Volgens bovenge noemde heeren had Dr. Land mij moeten laten sterven om mij voor verder dienst doen te „sparen". Gelukkig dacht hij daar anders over want na 15 weken prima verpleging was ik geheel hersteld, kwam voor de herkeuring in het Militair Hospitaal en werd gelukkig goedgekeurd voor alle diensten. Niet dat ik zoo dol op het veldleger was maar omdat gezond heid boven alles gaat. En nu komt het er op aan; nu had ik volgens die heeren Dr. Land moeten verwenschen omdat hij mij genezen had en de militaire autoriteiten mij weer op- eischten. Neen ik voel mij aan het „Roode Kruis",' en Dr. Land in het bijzonder, zeer ver plicht voor alles wat zij voor mij gedaan heb ben en wat volgens mijn meening wel een deel van die oorlogstaak" moet zijn geweest. Nu is mobilisatie wel geen oorlog, want frontsoldaat zijn is nog heel wat anders. „Hoop doet leven", zegt een oud spreekwoord. Dit geldt ook voor een frontsoldaat, dus vernietig dit sprankje hoop niet. Door het Roode Kruis te blameeren is het vredesvraagstuk niet opgelost. EEN OUD-VERPLEEGDE VAN LICHTING 1917. Geachte redactie, Hierbij vraag ik u nog eenige plaatsruimte om de heeren v. d. Eijnde en Jochems te be antwoorden. Als wij geen gevaar te duchten hebben be hoeven wij ons er niet tegen te wapenen. Is het u beiden bekend of dat zoo isDreigt er voor ons geen gevaar? Ik geloof niet dat wij in een auto rijden met massieve bandenlaten wij een reserve band meenemenmisschien komt zij ons te pas. Ik geloof, dat een reddingsboot bij een zee- stoomer hoort. Ik beschouw evenzoo het Roode Kruis als de reddingsboei van het land. Volgens u is het Roode Kruis een vereeniging, die den oorlog bevordert. Volgens u is het Roode Kruis een onderdeel van de oorlogsmachinerie, ik durf met zeker heid te zeggen dat u en ik dat ook zijn, al gaat dit tegen onzen wil. Ik durf beweren dat er van de 100 menschen, die met een gebroken geweertje op hun jas loopen geen twéé zijn, die in tijd van oorlog dienst durven weigeren, aangezien weigeren gelijk staat met zelfmoord. Zelf deel uitmakende van de J.V.A. ken ik wel leden, die door den nood gedwongen zijn. vliegmachines en munitie te fabriceeren, hoe wel ze niet weten of dit materiaal voor hun broer of een ander bedoeld is Nu is mijn vraag: wie werkt actiever mee aan den oorlog? Het Roode Kruis heelt en ver zacht. De I.A.M.V. wil dat ingeval van oorlog de hulp ontbreekt, wat voor onze eventueele aanvallers van groot belang zou zijn, vindt u ook niet? Ik ken van de J.V.A. ook leden met het ge weertje, die toch voor hun nummer in dienst gaanAch ja, maar het is dan nog geen oorlog? Wat het gezegde van den heer Schoenmaker betreft, deze zal ook een reden gehad hebben: zijn gezegde is nogal tweezijdig. Als het Roode Kruis geen hulp biedt in tijden van revolutie of oorlog, w i e doet het dan? Als de luchtbescherming geen hulp biedt in tijden van revolutie of oorlog, wie doet hel. dan?Dan zult gij trachten dit zelf te doen door u een gasmasker aan te schaffen. Werkt gij dan niet mee aan den oorlog? Ik ben niet geneigd aan te nemen dat de I A.M.V. en de J.V.A. den goeden weg bewande len om den oorlog te bestrijden. De kogel brengt de wond, doch niet de rol verbandgaas. Los deze puzzle op maarin de goede rich ting. Met dank voor de plaatsing. L. J. BERKHOUT. Gen. Cronjéstraat 85 rood- Haarlem, 19 Nov. 1935. (Hiermede sluiten wij de discussie. Red.) Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader Bernard Johan te Kief te In den owderdom van 68 Jaar. N. TE KIEFTE HOUTMAN Alkmaar: H. G. BROERE— TE KIEFTE W. J. BROERE en kind Amsterdam: G. F. H. TE KIEFTE Oegstgeest; X. H. J. MULDER- TE KIEFTE S. MULLER Haarlem, 20 Xov. 1935 Iordensstraat 38 Geen bezoek De teraardebestelling zal p'.aats hebben op Zaterdag 23 November a.s. te 12 uur op de Algemeene Begraaf plaats te Heemstede. Tot onze diepe droefheid overleed heden onze gelief de Vrouw, Moeder, Be huwd en Grootmoeder Gees je Aafjes geb. Veenis in den ouderdom van 56 jaar. Haarlem: G. AAFJES A. v. WU.VXIK-AAFJES J. v. WUXNIK J. AAFJES en Verloofde X. AAFJES O. AAFJES en Verloofde J. AAFJES en Verloofde M. AAFJES en Verloofde K. AAFJES en kleinkind Haarlem, 21 Xov. 1935 Herculesstraat 28 Geen bezoek Heden overleed, na voor zien te zijn van de H.H. Sacramenten der Sterven den, na een kortstondig doch smartelijk lijfden, on ze geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Me juffrouw Henderina Lomans Weduwe van den Heer Johannes van Orden in den otfde'rdom van 80 jaar Uit aller naam: J. VAX ORDEN Haarlem, 20 Nov. 1935 Brouwersstraat 93 De H.H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Zaterdag 23 Nov. a.s. In de parochiekerk Sint Bavo Leidschevaart te 8 uur v.m. waarna de teraardebestel ling te 11.30 uur zal plaats hebben op de R.K. Be graafplaats St. Barbara, al hier. te geldig voor goederen die wij deze week ontvangen OVERGORDIJNEN TAPIJTEN en LOOPERS stoomen 30% korting Ook op Machinaal Slofvrijma en De nieuwste PHILIPS RADIOTOESTELLEN vanaf 97.50. 6 p. maand. Oude toestellen worden ingeruild. An tenne gratis. Rijwielen en Radio- lampen vanaf f 1.— per week. Radio EXCELSIOR Klevcrlaan 30 filiaal Fabrieiusstraat 4, Haarlem Telef. 10313 talrij tijd? deelneming tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze ge liefde echtgenoote en mogder MARIA GERTRITDA REIBER geboren Nan betuigen wij aan allen onzen op rechten dank. P. J. REIBER en kinderen Kleine Houtweg 8 Bij vonnis van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem d.d. 29 October 1935 is in staat van faillissement verklaard JOS. MATHOT, drukker, wonende te Haarlem aan <ien Rijksstraatweg no. 95, met benoeming van den E.A. Heer Mr. M, A. van Rijn van Alkemade tot Rechter-Commis- saris en met aanstelling van on- dergeteekende tot curator. Bij beschikking van den Rech- ter-Con;missaris is bepaald: lo. dat de iniieniqg der schuld vorderingen bij den curator moet geschieden vóór 1 December 1935 en 2o. dat de verificatie-vergade ring zal worden gehoiMen op Maandag 30 December 1935 des voormiddags te half tien in een der lokalen van het Paleis van Justitie aan de Jansstraat no. 81 te Haarlem. De curator: Mr. F. A. DAVIDSON Haarlem. 19 November 1935 Groote Houtstraat 71 rood CENTRALE TANDHEELKUNDIGE KLINIEK ILENAUPARK 26 A Haarlem, Tel. 12644 SPREEKUREN lederen werkdag 9-11 en 1-2; Dinsdagsavonds 6.30-8,30 uur. Zaterdagsmiddags geen spreekuur Instituut Mercator Lundzichtluan 64 Heemstede BIJWERKEN v. LEERLINGEN TOEZICHT OP HUISWERK B. z. a. gedipl. NAAISTER voor alle voork. naftIwerk o. a. mantels en japonnen enz. 1.75 per dag. Br. no. 3686 bur. van dit blad Gevraagd een NET MEISJE voor dag en nacht. V. g. g. v. Aan melden tusschen 7 en 8 Hotel Duin en Daal, Bloemendaal gevr. Zwarter's hygiënisch en mo dern levensmMdelenbedrijf Raad- hulsstraat 6 7, Heemstede TE HUUR mooi heerenhuis bij Dreef/Hout plein. bljz. gesch. voor le kl. pen sion. als zoodanig lnger. Br. no. 36S7 bur. van dit blad Heer, z. b. b. h„ vraagt omtrek Groenendaal gemeubileerde vrije Etage Atelierruimte te huur goedgek. door arbeidsinsp., plaats biedend aan 4 5 pers., huurpr. 30 I». m. en mooi groot bovenhuis 40.p. m„ vrij huis in 't cen trum 40.p. m., benedenhuis 4.p. w„ bovenhuis 4.p. w. Inl. Won.Bur. GEBRS. SXOECK Stationsplein 13 HYPOTHEEKMOEILIJKHEDEV H. P. v. d. Aardweg, beëedigd Ma kelaar, Kleverparkweg 22 5, belast zich met het voorkomen en op lossen. geeft als onpartijdig derde aidvles. Veiling Reigerstraat 7—39 hedenavond, GAAT NIET DOOR. NOTARIS KLIJZING wanhoopt niet langer; gij kunt baat vinden bij speciale massage behandeling, indien gij schrijft onder no. 2600 Wensing's Adv.Bur. Haarlem Iffllllllillllf IlllllllllM^ Voor de St. Nicolaas Accordeons vanaf 8.50. Hohijer mondorgels vanaf 2 5 cent. Uke- lules, Banjo's, Ital. Mandolines vanaf 5.50. Guitaren 8.50. Gibson 30. Koffergramofoons le kw. en lage prijzen, verder alle soorten muziekinstr. en onderd. DEN BOER'S MUZIEKHANDEL Damstr. 6. Hollandstr. 6, tel. 14663 OPENBAAR SLACHTHUIS Vrijdag n.m. 2 uur: Vcrkooplng versch paardenvleesch 152030 cent per pond Schouwburg Jansweg Het Ned. Lnd. Tooneel Zondag 24 Nov. 8.15 Eerste optreden na den terugkeer uit Indië: De Vier Müllers In de hoofUrollen; (OR RUYS en LOUIS DE BR EE Prijzen van 0.63 tot f 2.08 rech ten inbegr. Plaatsbespr. dag. ook per telefoon 11430 Algemeen* Nederlandsche Vrouwen Vredebond Afdeeling Bloemendaal. Santpoort en Overveen Groote lichtbeelden avond >1» Maandag 25 Nor. a.s. *s av. 8 u. precies in de AULA van het KEN". NEMER LYCEUM (Adrlaan Stoopplein) Spreker de Heer OLD EM A V (Varseveld) Onderwerp: „OPGANG OF ONDERGANG" Leden vrije toegang. Xiet-laien 10 cent. HAARL. GEM. KOOR Dirigent Jan Booda J. S. BAOH A.s, Vrijdag repetitie in het ge bouw de Bavo. Smedestraat v. Dames 7.45 uur, voor Heeren 8.30 uur. Dit is de „Klein/ Groot" tasch Een van die aardige 1 modellen van Rijnveld: de tasch, die op het oog zeer klein is en tóch veel ruimte biedt. Een correct mo del dat behouden blijft. Schitterend afge werkt, van binnen en van buiten zeer fijn geitenleder. Neder- landsch fabrikaat en slechts f 3.75. Haarlem Groote Houtstraat 18a SELDE&SCHE ROOKWORST UIT DOETINCHEM •''^■Sjiiiuiiiiiiuiiiiii'iniiiini'iiiiiiiiuiiiHiiiaiNuaifliniB 1 is de Courant waarin gij met het meeste succes H.H. SLAGERS. TE KOOP GEVRAAGD een goed beklante Slagerij, gemengd bedrijf of perceel dat geschikt is om in te richten. Brieven onder nr. 3688 aan het Bureau van dit Blad. Te huur een gestoff. eerste Etage, bevatt. 2 groote kamers, zijkamer en keuken, balcon. W.C., op goeden stand te Haarlem (N.). Huur slechts ƒ4.75 per week. Telefoon aanwezig. Inlichtingen Woningbureau „JAN G IJ Z E N", RIJKSSTRAATWEG 321. bij het Haarlem-terrein. Haarlem (N.). RIJKSAMBTENAAR ZOEKT VRIJ HUIS of BOVENWONING a ƒ30.per maand, te Haarlem-Noord. Brieven met voll. inlicht, en straat onder nr, 3689 aan het Bureau van dit Blad.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 3