AZ I 1 AMSTERDAMSCHE BEURS Geniet van Ferik 25 ets. HAARLE M'S DAGBÏAD 11 LAATSTE BERICHTEN ALARMTOESTAND TE BUENOS AIRES OPGEHEVEN. BUENOS AIRES, 23 November (A. N. P.) De alarmtoestand voor de politie te Buenos Aires, die was afgekondigd, omdat geruchten de ronde deden over een te verwachten poli tieke betooging, is thans weer opgeheven. Ge ruchten over een betooging van eenige matro zen om onlusten te veroorzaken op een oor logsschip zijn niet bevestigd. Opening van de „Oud- Haarlem"-weken in de Kleine Houtstraat. Rondgang vanuit het „raadhuis" door een stampvolle straat. Zwart van de menschen was het Vrijdag avond tegen zeven uur in de Kleine Hout straat, toen de winkelweken van de tot „Oud- Haarlem" omgetooverde Kleine Houtstraat zouden worden geopend. Stampvol was het er, vooral voor het „Raadhuis" dat er was inge richt en waar de officieele opening zou ge schieden. In de als raadkamer ingerichte winkelruimte van perceel 29 waren o.a. aanwezig de burge meester van Haarlem, de heer C. Maarschalk, de heer W. J. B. van Liemt, wethouder van be drijven en werkloosheidszorg. de heer J. J. A. v. d. Linden, voorzitter der Kleine Houtstraat vereenigïng, de heer M. J. Hart, secretaris dier vereen!ging en verschillende vertegenwoor digers van andere straa tvereenigingen en middenstandsvereenigingen. Eerst voerde de heer v. d. Linden als voor zitter het woord. Hij begon met den burge meester en wethouder Van Liemt welkom te heeten en hen te danken voor hun aanwezig heid. Daarna bracht hij de andere vertegen woordigers dank voor hun komst bij de ope ning van ..Oud-Haarlem". Ook dankte hij B. en W. voor hun bereidwil ligheid tot medewerken door de ontheffing van precariorechten, aan de Kleine Hout straat vereeniging verleend. Spr. hoopte dat de winkelweken van de Kleine Houtstraat een succes mogen worden. Zij zijn het resultaat van eendrachtige samenwerking. Het is noo- dig dat wij in dezen tijd het optimisme niet verliezen. Men heeft gedacht: de kost gaat voor de baat uit. en men heeft zich kosten getroost. Men hoopt nu maar dat de baten deze kosten zullen overtreffen. Nadat hij nog verschillende personen had bedankt, die tot het tot standkomen van ..Oud Haarlem" hebben meegewerkt, ver klaarde hij de winkelweken voor geopend. Hierna sprak burgemeester Maarschalk. Al lereerst wenschte hij het bestuur der Kleine Houtstraatvereeniging namens het gemeente bestuur geluk met de winkelweken. ..Wij waardeeren het, dat u in deze moeilijke tijds omstandigheden iets hebt op touw gezet, dat nog niet is gebeurd. .Wanneer het waar is dat de Haarlemmers taaie kerels zijn, dan is dat hier wel bewezen." De burgemeester hoopte, dat de reclame aan de verwachtingen zou voldoen, dat inderdaad de kost voor de baat uit zou blijken te gaan, en dat de winkelweek een succes zou zijn. Namens de Middenstandscentrale en de verschillende middenstandsvereenigingen daarbij aangesloten sprak vervolgens de heer Th. S. J. Hooy. Hij wilde aan het oud-hollandsche spreek woord, dat reeds was aangehaald, een modern gezegde toevoegen: „Wij zijn niet bang". Spr. feliciteerde de Kleine Houtstraatvereeniging met het tegenwoordige bestuur ervan, dat op zoo energieke wijze de weken heeft georgani seerd. Tenslotte sprak nog de heer C. ten Boom. die vertelde dat zeventig jaar geleden, m zijn jeugd, de Kleine Houtstraat een verval len straat was. „Dat is nu geheel anders ge worden", zeide hij. „Ik moet de Kleine Hout straat prijzen om de energie, die uit de eta lages spreekt, maar vooral om de energie die van het bestuur uitgaat". Hij sprak de hoop uit. dat de opzet van de Kleine Houtstraatver- eenizing zou gelukken. Na deze officieele opening baande het ge zelschap zich een weg door de straat om de gevels van Oud-Haarlem tc bezichtigen. GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Haarlem gehouden op Woens dag 27 November 1935. des namiddags te 1.30 uur zoo noodig voort te zetten des avonds te 8 uur, in de Statenzaal (Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld: I. Benoeming tijdelijk wethouder. 2 Mededeelingen en ingekomen stukken. 3. Balans enz. 1934 woningbouwvereeniging -stichting: a. „Ons Belang". b. „Onder Dak". c. „Luctor et Emergo". d. ,Bt Bavo" (voorin. Schoten) 4. Opneming kasgeld in 1936. 5 Schrijven Gedeputeerde Staten inzake verlaging salaris burgemeester secretaris en ontvanger. 6. Tijdelijke regeling financieele gevolgen ontslag gemeente-personeel. 7. Motie-Peper inzake verlaging tarief dou che-badhuizen. 8. Uitbreiding leerplan Middelbare Techni sche School. 9. Vergoeding art. 100 L.O.-wet 1920, twee bijzondere scholen. 10. Verkoop grond: a. Spaarndamscheweg (N.V. Bataafsche Import Mij.) b. Ramplaan (J. Roosen's Bouwbedrijf N.V.) c. Gonnetstraat (N.V. Pharmaceutische Fabrieken) d. Clovisstraat (N.V. Expl. Mij. „De Meer koet". II, Verhuring terrein aan- en nabij Har- men jansweg. t 12. Aankoop perceel Essclnlderstraat 21. 13. Aankoop grond Lodewijk van Deysel- laan. 14. Wijziging no. 6 uitbreidingsplan „Zuid- West". 15. Vermindering huur grond Phoemx- terrein. - 16. Adres J. N. J. en P. H. Bos inzake dem ping gedeelte water nabij Julianalaan. 17. Wijziging overeenkomst gaslevering Zandvoort. 18. Overeenkomst inzake levering gas door N.V. Kon. Hoogovens en Staalfabrieken. 19. Bijdrage uurwerk kerktoren Rijksstraat weg. 20. Verbetering weg langs Leidscbevaart bn viaduct tram. 21 Beschikbaarstelling gelden voor tewerk stelling werkloozen. (Adv. Inge#. Med.) 2-2. Beschikbaarstelling gelden en aangaan geldleeningen uitvoering verschillende wer ken. 23. Overplaatsing onderwijzeres van school No. 39 (Poll naar school No. 7 tLeidsche- plein). 24. Verleenen eervol ontslag mej. W. E. Huis- kes. als onderwijzeres aan school No. 3. 25. Bezwaarschriften Straatbelasting. Benoeming: a. gedelegeerden ingevolge art. 57 der Nijverheidsonderwijswet. b. curator Stedelijk Gymnasium. c. leeraar Gymnasium (lich. oefening) d. tijdelijk leeraar Gymnasium (He- breeuwsch". e. tijdelijk leeraar Gymnasium (teekenen). f. tijdelijk leeraar Gem. Avondschool Nij verheidsonderwijs. Algemeene vergadering Vrijz.-Dem. Bond. Openingsrede van prof. Kranenburg. Moeilijkheden als nooit tevoren. In de bovenzaal van „Royal" te Arnhem is vanmiddag de algemeene vergadering van den Vrijz. Democratischen Bond begonnen. In zijn openingswoord zou de voorzitter van het hoofdbestuur, Prof. Mr. R Kranen burg, met een -terugblik op het afgeloopen jaar memoreeren, dat wel zelden of nooit de Bond een zoo veelbewogen jaar heeft door gemaakt. De verliezen, door den dood waren talrijk en groot. Vele herinneringen worden ook gewekt door de omstandigheid, dat dit jaar de man, die jaren lang den V.D.B. in den strijd is voorgegaan, die jaar op jaar dagen als deze in forsche trekken den staatkundigen toe stand wist te schetsen, die in redevoeringen, welke meer dan eens magistraal konden wor den genoemd, den V.D.B. wist te bezielen, thans niet meer in zijn midden zal zijn. De redenen, die hem tot heengaan uit onze rijen hebben genoopt, heeft de V.D.B. te eerbiedigen en is ook volledig in uitingen van den V.D.B. geëerbiedigd. De belangrijke staatkundige gebeurtenis sen volgden elkaar op in snelle vaart en in het leven van den Bond heeft zich dat weer spiegeld. Bij het vorig congres had het hoofd bestuur geen termen gevonden om te voldoen aan den aandrang, die van enkele kanten uitgeoefend was, om een commissie te benoe men, die de richtlijnen voor de partij op het gebied der internationale politiek en daar mee samenhangende, het defensiebeleid nog eens weer onder oogen zou zien en de partij daarover zou voorlichten. Nog geen half jaar later was de Commissie er, en nochtans stelt het hoofdbestuur hoogen prijs op gestadig heid in zijn beleid. De internationale ver houdingen hadden een zoodanige ontwikke ling gekregen, dat het niet verantwoord zou zijn te doen. alsof alles hetzelfde gebleven was. en er geen enkele grond bestond voor hernieuwd onderzoek en onderling beraad. Met ingehouden adem wacht de wereld de ontwikkeling der gebeurtenissen af. Men heeft het gevoel te staan op een tweesprong, op een beslissend oogenblik in de evolutie van het staten-systeem. Men zal begrijpen, dat de gevolgen, die dit alles zal hebben, van essentieele beteekenis zullen zijn voor het rapport, dat is uit te brengen. Het hoofdbestuur zag zich dus. hoe ongaarne ook. met de commissie, gedwongen- het uitstel als onvermijdelijk te aanvaarden. Ook de interne politiek was in dit jaar al lerminst een onbewogen water. In een belegerde stad gelden andere nor men. regelingen en verordeningen, dan de gewone. En economisch is ons land in ver schillende opzichten haast een belegerde veste. Dit is speciaal voor ons land funest, dat door zijn geografische ligging op druk ken handel en verkeer is aangewezen en daaraan voornamelijk zijn relatief groote maar zeer kwetsbare welvaart ontleent. Het kost de grootste moeite bij de zoozeer ge daalde welvaart het budget van het rijk en de budgetten der gemeenten in evenwicht te brengen, en toch. ieder, die voor politiek eenige belangstelling en daarvan eenig be grip heeft, zal moeten inzien, dat een niet sluitend budget, over eenigszins langeren tijd, een gapende wonde in het staatslichaam be teekent. Daar moet in worden voorzien, op straffe van een uiteindelijk staatsbankroet. Verschil lende desiderata -van de partij worden in een tijd van zoo hard terugloopende conjunctuur en zoo snel opdrogende bronnen van wel vaart en belastingopbrengsten eenvoudig on bereikbaar voor de eerste jaren. Dat is hard. En het wordt door degenen, die zich geen rekenschap geven van de omstandigheden 'en die zijn er. helaas, veel in ons land) niet voldoende begrepen. Daardoor zijn de ver liezen te verklaren, die de partij bij de ver kiezingen van dit jaar heeft geleden. Zij zouden vermoedelijk geringer zijn geweest, als de onderwijsbezuiniging. die op zichzelf even onvermijdelijk was als die op de andere openbare diensten, met rustiger beleid en meer evenwichtigheid ten aanzien van open baar en bijzonder onderwijs ware uitgevoerd zooals de partij altijd heeft gewenscht, maar zij zouden waarschijnlijk ook dan wel niet geheel zijn uitgebleven. Voor den Bond is er een taak. als mis schien nooit te voren, maar die waarschijn lijk ook nooit zoo moeilijk is geweest. De on gelukkige kabinetscrisis van dezen zomer heeft, voor zoover ik kan zien, niemand iets goeds gebracht en wel kwaad gedaan; voor onze partij bracht zij speciaal dit nadeel, dat zij voor een feilen flankaanval op haar de gelegenheid opende. Wat toch was gemak kelijker dan rond te bazuinen dat de Vrijz. Dcm. Partij met haar verleden gebroken had. dat zij behoudend was geworden; dat zij daarom een regeerings-combinatie had afge wezen en onmogelijk gemaakt, die zij in haar goeden tijd altijd had gepropageerd. De werkelijkheid was gansch anders: de staatkundige strevingen, die de V.D.B ge meen heeft met de Katholieke Staatspartij en de S.D.A.P., ongetwijfeld en die Marchant indertijd tot zijn bekend aanbod leidden, be palen op dit oogenblik de wetgeving en het reeeerbeleid niet in de eerste plaats: helaas, aldus spr.. maar de realiteit is niet anders. En voor wat nu ih de eerste plaats aan de orde is, de redding onzer staatsfinanciën, was er geenszins eenheid van opvatting. HEEMSTEDE BROEDER A. BERKHOUT. Op 30-jarigen leeftijd is overleden Broeder A. Berkhout, diacoon der inrichting Meer en Bosch alhier, Stichting der Chr. Vereen, voor de verpleging van lijdei-s aan vallende ziekte. Broeder Berkhout is bijna 10 jaar diacoon geweest, eerst te Amersfoort daarna te Heemstede. De begrafenis heeft plaats Dinsdag a.s. te 11 uur, op de Aig. Begraafplaats te Heemstede. IJMUIDEN TUIN MOET WIJKEN VOOR BOUW TERREIN. Den 31en December a.s. loopt de huur af van den aan de N.V. Tuinbouwinrichting v.h. H. Wigman Co. te Bloemendaal tegen een huurprijs van 360 per jaar verhuurden tuin. liggende in het bouwterrein ten Zuiden van het Burgemeester Rijkenspark te Sant poort, groot ongeveer 4000 M2. medegedeeld, dat op verlenging van de huur na dien datum, met het oog van de exploi tatie van den grond als bouwterrein, niet ge rekend moest worden, heeft deze zich voor haar bedrijf van een anderen tuin voorzien, Zij verzocht thans echter, ten behoeve van een regelmatige voortzetting van haar bedrijf, de huur nog met een half jaar te verlengen en haar dus den tuin met bijbehooren nog tot en met 30 Juni 1936 tegen denzelfden prijs en onder gelijke voorwaarden als thans geldende zijn, in huur uit te geven. Hiertegen bestaat bij B. en W. geen bezwaar. In overeenstemming met het advies der com missie van bijstand in het beheer der open bare werken stellen B. en W. den Raad voor, tot deze verhuring te besluiten. MARKTPRIJZEN VAN ZATERDAG 23 NOV. Tarbot per K G f 1,25—f 1.05 Griet per 50 K G. f27—f 13 Tongen per K.G. f 0,78f 0,56 Groote schol oer 50 K.G. f 25f 22,50 Middelschol per 50 K.G. f 20—f 18 Zetschol per 50 K.G. f 21—f 17 Kleine schol per 50 K.G f 16f 6 Schar per 50 K.G. f 12—f 3,60 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 17,50f 12 Kabeljauw per 125 K.G. f 48f 30 Groote gullen per 50 K.G. f 13f 10 Kleine gullen per 50 K.G. f 13—f 8 Wijting per 50 K.G. f4,50—f 1,50 Versehe haring per kist f5,25f4,15 BESOMMINGEN. Trawlersmanden Sperwer IJM 133 Aaxxgezien B. en W. de huurster hebben 105 f 570. Aneta IJM 135 Oentoeng IJM 131 Flamingo IJM 42 Loggers: KW 155 f880; 70 f 1200 f 1360 f 1250 85 f 1300 KW 48 f910; KW VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pijn. 10 35 pl.m. 10.45 pl.m. 11 STAATSLEENIN'GEN BIN NENLAND. 4y2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. id. 1933 EE 964 974 974 iV2 pCt. Nederl. Indie 1930 II 95li 961/. 964 - STAATSLEENIN GEN BUI TENLAND. 5l/z pCt. Duitschland 1930 (Youngleening) 264 (Youngleening) met ver klaring BANK-IN5TELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert, van f 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank - Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 25% 26 v. Berkels Patent - Calvé Delft Cert. Ned. Ford ex. 40 afst. 250 Philips Gloeil. Gem. Bezit 2 8H 240 - Unilever 105 V* IC44-4 1C44 Alg. Ned. Ind. Elect, Mij - INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 36 - Anaconda 15% 14 *;-% 144 - X 254 Bethleh. Steel 30*„ 29*, 294 Cities Service Viy Gew. Steel 29 Vf 2956 29^,-4 U. S. Steel 3056 29J(e CULTUUR MAATSCH. H. V. A 225 224—225 2244 —224 224 4 Java Cultuur 127 - Ned. Ind. Suiker Unie 109 4 Vorstenlanden 2CH MIJNBOUW. Alg Explor. Mij 171 Redjang Lebong - Billiton II - Boeton - - PETROLEUM. Dordtsche Petr Kon Petr 2134-4 M44-4 214--4 2134—' Perlak 85 854 Philips Oil Shell Union 9 8*, Continental Oil 1756 74 i6*s Tidewater 7 4 RUBBERS. Amstei-d. Rubber 110% 108%—% 108% Deli Bat. Rubber - Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc Rubber Sumatra Caoutch Bandar Rubber - - Indische Rubber Kendeng Lemboe Preanger Rubber Oost-Java Rubber Sumatra Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 11% 114 Scheepvaart Unie 464 45 45 Konink. Paketvaart - Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland 39 HollandAmerika lijn TABAKKEN. Deli Batavia 173 171 I71H—172 1714-4 Deli Maatschappij 190 1874-1884 Besoeki 58 Senebah 190 188-189 1874 187—M AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 324 Southern Railw. Cert. Union Pacific Chic. Milwaukee 3% Missouri Kansas Texas 316—4 376 4 - PROLONGATIE 3 - - 34 BENNEBROEK GEVONDEN VOORWERPEN. Een tabakzak, een pak plakpapier, een bruine blazer, eexx portemonnaie, ketting met twee sleutels, een slinger vaxx een auto, een zilveren armband, een huissleutel, een rozen krans. VOGELENZANG ALG. NED. CHR. AMBTENAARSBOND. Vakgroep V erplegenden. Gisteravond ward een vergadering te Voge- lenzang-Bennebroek gehouden uitges'chreven door de vakgroep Verplegenden van den Alg. Ned. Chr. Ambtenaarsbond speciaal voor het personeel van het Chr. krankzinnigengesticht Vogelenzang-Bennebroek. Na opening van de vergadering op gebruikelijke wijze trad als spreker op de bondssecretaris. de heer L. Ver meulen van den Haag, met het onderwerp: Het doel en het nut van de vrije onafhanke lijke Christelijke vakorganisatie". Spr. gaf een uiteenzetting van de samenstelling van den Alg. Ned. Chr. Ambtenaarsbond. waarin ruimte is voor de diverse vakgroepen. Voorts releveer de hij wat de bond voor de vakgroep verple genden heeft gedaan inzonderheid met betrek king tot de jongste salarisverlaging, die door het centraal bestuur van de Ver. tot Chr. ver zorging van krankzinnigen in Nederland zon der eenig overleg met het personeel werd ge troffen. Vervolgens toonde spr. aan dat het personeel in dienst der stichtingen van barm hartigheid recht heeft op goede arbeidsvoor- waarden en zich daartoe in een vakorganisatie vereenigen mag. Spr. drong tenslotte aan op eenheid en saamhoorigheid van alle groepen werkzaam in de stichtingen en tot aansluitiixg bij den Alg. Ned. Chr. Ambtenaarsbond. SANTPOORT HET WEZEN VAN 'T CHRISTENDOM. Over bovengenoemd onderwerp hield Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga in de Ned. Herv. Kerk een lezing. „Voor veel menschen", aldus spr., „is het wezen van het Christendom geen vraag meer. Want voor hen bestaat geen twijfel. Bij de R.-K. is twijfel zelfs uit den booze: aan het gezag van kerk en priester mag niet getwij feld worden. In dogmatische kringen komt de vraag naar het wezen van 't Christendom heele- maal niet op. In die kringen is geen ver schil tusschen het wezen van de zaak en derzelver verschijning. Wat men wel ten op zichte van zijn medemensch laat gelden verschil tusschen wezen en verschijning doet men niet ten opzichte van den gods dienst. Alles beneden vindt men daar wel gebrekkig, doch op den godsdienst is dit niet van toepassing. Omdat Dr. Geelkerken in dertijd twijfelde aan iets. dat tot het wezen van den godsdienst behoorde de spreken de slang werd hij door de synode van As sen uitgewoi*pen. Volgens die dogmatische kringen komt dan het Christendom in ge vaar, maar voor spr. is het evangelie van Jezus Christsu nog iets meer. Wat trouwens de R.-K. zeggen tot het we zen van 't Christendom te behooren de biecht en 't vagevuur sluiten anderen, de Gereformeerden, weer uit. Zoo is dus het wezen van het Christendom dus niet voor een ieder gelij'k. Luther heeft het Christendom willen zui- veren en nu moeten wij op de wijze van Luther voortgaan en daarom mogen wij ge rust over het wezen van het Christendom praten. Hierna besprak spr. de vraag: „Wat is reli gie?" Religie is het besef van de eenheid van het goddelijke en het menschelijke. Wat is nu eenheid? Hieronder kan men verstaan: lo. Iets ononderscheidenlijks, een toestand, waarbij alles egaal is. (De eenheid van den nacht bijv.) 2o. Een eenheid tegenover de veelheid. (Een voorstel wordt bijv. met 1 te gen 99 stemmen verworpen). 3o. Een eenheid die eigenlijk een veelheid is. (Een voorstel wordt bijv. met algemeene stemmen aange nomen; dan is deze eenstemmigheid eigenlijk een veelheid). Korter gezegd, men kan spre ken van een eenheid als iets ononderscheiden lijks, een eenheid tegenover de veelheid en eenheid van de veelheid. Aan de hand hiervan kan men spreken van 1. Natuurgodsdiensten, 2 Bovennatuurlijke godsdiensten. 3 Geestelijke godsdiensten. De natuurgodsdiensten zijn de ononderschei denlijke godsdienten. Alles is door God. Men zou kunnen spreken van een chaotischen toestand. De Joodsche en Mohammedaansche gods dienst belui.rot de tweede groep, Hier zegt men wel: „God en mensch zijn één", maar als tegenstelling en legt men dus den nadruk op de tweeheid. God en mensch staan ver van elkaar, maar er is toch een vei-bin- dina: Priester, offer. Bij deze bovennatuurlijke godsdiensten wordt van het goddelijke dus iets verhevens, iets heiligs gemaakt. Op de heidensche een heid volgde dus het andere uiterste: God en mensch tegenover elkaar. Dit .moge eerbiedig gevoeld zijn. maar het is oneerbiedig gedacht: Een buitenwereld- God heeft zijn begrenzing aan de wereld. Als je God zoo hoog stelt boven lucht en wolken, dan is het geen God. die de wereld door dringt, dan is het een beperkte God. Het Christendom nu heeft het goede van het heidendom en Jodendom overgenomen en het verkeerde uitgeschakeld. Zoo aan vaardde het de alomtegenwoordigheid van God van het heidendom en nam het van het Jodendom de heiligheid Gods over, doch het heeft er bij aanvaard het „God als geest". En dit is het ware. In een volgende lezing, te houden op 19 December e.k. hoopt Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga dit nader toe te lichten. BURGERLIJKE STAND VELSEN Bevallen: J. J. ZwagerPallemans, d„ Ter- rasweg 38, Santpoort; M. M. Molenaar—Olyr- hook. z„ Ol. van Noortstraat 5. IJmuiden; C, J. P. Böeseken—Filarski. z„ Meidoornstraat 29, IJmuiden; E M. Braam—Quax, d„ Velserduln- weg 180. IJmuiden; A. SintenieRutte. d„ Biezen weg 11, Santpoort; A. G. Costerde Graaff. z., Berkenstraat 45, IJmuiden; D. Blinkhofv. d. Oever, z., Pr. Hendrikstraat 36, IJmuiden. Ondertrouwd: H. Kuiter en T. Post, P. Kru- gerstraat 92. Eikenstraat 5, IJmuiden; D. de Koning en G. de Graaf, W. Barendszstraat 44, Willebrordstraat 29, IJmuiden, P. J. Tfbelstra- weg 35, IJmuiden; C. A. von Hertzberg en L. de Graaff, Wijk aan Zee en Duin, WiJhelmina- kade 37, IJmuiden. Wijk aan Zee en Duin. Gehuwd: T G. Metten en J. H. Groen, Haarlemmern. *r T Ruiten en A. Ras. Oran jestraat 6. IJmuiden; W. Verschoor en M. J. M. Slikker, Helmstraat 3. IJmuiden; K. Piet en H. A. van Ham, Zeeweg 109, IJmuiden.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11