Smokkelarij Uit Abessynië. Hel Beiauftijkste 53e Jaargang No. 16081 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Maandag 25 November 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25. franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. f 0 65. franco p. post 0.7214 Bureaux: Grcote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADYERTENTTëN 1—5 regels f 1.75. elke regel meer f 0.35. Reclamea ƒ0.60 per regeL Tarieven regelabonnementen op aanvraag, Jraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer 0.15. Onze Groentjes zi« hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid f 600.-, Overlijden f 600 Verlle6 van Hand. Voet of Oog ƒ400.-. Duim ƒ250.-. Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad- - Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-. Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-. Verlies Duim f 75.-. Verlies Wijsvinger 75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 25 November. Een Soldaatje. De N, R. Ct. heeft een foto gegeven van een jongetje in uniform, gewapend met geweer en patroontasschen en zeer grooten, venijnigen dolk, door den martialen gordel gestoken. Het onderschrift bij deze foto luidt: „Italië's jong ste soldaat, de twaalfjarige Coha Saverio. die met speciale toestemming van Mussolini zich bij de troepen in Eritrea heeft gevoegd'-. Het is bepaald een aardig jog om te zien, en vele dames zullen zich zonder moeite kun nen voorstellen hoe leuk de uniform hem staat Maar ik zou toch een paar bittere opmerkingen willen maken over deze nieuwste wijze waar op Mussolini de Italiaansche beschaving aan de Abessiniërs brengt. Zooals iedereen weet zijn die zeer onbeschaafd. Zij hebben geen bom- menwerpende vliegtuigen, geen gifgassen, en ze laten ook nog niet eens hun jongetjes van twaalf jaar meevechten. Ze hebben niet eens een „Balilla", het nobele beschavings-instituut dat er zich op toelegt kinderen van hun zesde jaar-af tot het dooden van him medemen- schen op te leiden. Deze wilden staan dus wel zeer ver achter bij de Italiaansche bescha ving, en zelfs als die luchtbommen op hen laat regenen door middel van Mussolini's held haftige zonen en anderen zijn zij nog niet dankbaar. Deze hard koppige negers zijn uiter mate hardleersch. Wellicht zal de aankomst van den twaalfjarigen Coha Saverio als een beschavings-openbaring op hen inwerken. Mocht ook dat nog niet baten, dan kan Musso lini het bijvooi-beeld met een heel regiment jongetjes van 810 probeeren, onder een snoes-van-een-generaaltje van elf. Dat zal wel indruk maken. Men heeft kans dat de wilde negers, tegenover zulk een tegenpartij ge plaatst, rechtsomkeert maken en den slag ge wonnen geven omdat zij in hun onbeschaafd heid meenen dat men niet op kinderen moet schieten. Mocht het zoover komen dan zal het grootste deel der Europeanen dit nog wel aan vaarden ook. Want het zal een succes voor de Italiaansche wapenen zijn, en succes excuseert immers, voor de meesten, alles? U deelt dit standpunt niet, en u vindt het zeer bitter uitgedrukt. Ja, ik ben nu eenmaal zoo Als een dergelijk hemeltergend feit, als door de foto van Coha Saverio met onder schrift wordt vermeld, door de meerderheid maar zwijgend geslikt wordt, dan kan de bit terheid der minderheid niet bi tier genoeg zijn. Misschienmisschien schudt een commen taar als deze enkelen wakker en doet zij hen beseffen, hoe diep men gezonken is als men Zulke feiten maar aanvaardt. Verdere uitweiding over deze zaak schijnt schier overbodig. Men zou natuurlijk kunnen zeggen dat het een practiscbe geest is die de afgezaagde term „De toekomst is aan de jeugd" vervangt door een daadwerkelijk „Het heden is aan de jeugd". De aanbidding voor practisch inzicht en organisatievermogen, ge voegd bij de gewoonte, eigen verantwoordelijk heid maar op de jeugd af te schuiven, maakt zulk een stelling wel up to date. Ik zou evenwel al diegenen onder u, die kin deren hebben van omtrent den leeftijd van Coha Saverio, willen verzoeken zich in het overeenkomstige geval in te denken. Er moe ten ouders of voogden van dit jongetje zijn, die hun toestemming voor deze zaak hebben gegeven. Waarschijnlijk hebben zij het-geval actief bevorderd. Zoudt u dat ook doen als het uw jongen betrof? Ik neem aan van niet. Denk er u maar eens even in. Zelfs als de jongen niet gedood of gewond werd zou hem onherstelbare schade worden toegebracht, schade aan zijn ziel. Zijn toekomst zou voor goed vernietigd zijn. Hij zou alleen nog toe komst hebben alswilde. Meer waarschijn lijk: als krankzinnige. Als het geval-Saverio als voorbeeld voor het Europa der toekomst zou moeten gelden, dan zou dat een Europa zonder geloof in God, zon der streven naar welk hooger ideaal ook moe ten zijn. Bruut geweld en machtswellust zou den er alle cultuur in vervangen hebben. Ver nietiging zou de overheerschende levenstaak zijn, en het heele toestel van rechtspraak, on derwijs, kunst, wetenschap (voor zoover tot heil der menschheid aangewend) sociale voor zorg enz. zou gevoegelijk kunnen verdwijnen. Gelukkig voor mij zelf geloof ik daar niet in. Maar als men het voorkomen wil moet men de beteekenis van het symptoom-Saverio dur ven begrijpen, en het niet negeeren. Dat het uniformpje Coha zoo schattig staat kan mij niet schelen. Ik hoop dat dit niet on gevoelig van mij is. R. P INBRAAK IN EEN ONBEWOOND PERCEEL. Zaterdagnacht hebben inbrekers getracht hun slag te slaan in een tijdelijk onbewoond perceel te Heemstede. Voor zoover nagegaan kan worden hebben öc inbrekers niets van hun gading gevonden, zoodat niets vermist wordt. De politie stelt een onderzoek in. (Een smokkelaar heeft vergeefs geprobeerd een kalf over de Bel gische grens te brengendoor het dier, met een jas aan en een hoed op, in zijn motorzijspan mee te nemen) Alle soorten motorengelen Komen in ons landje voor, De douane aan de grenzen Laat ze meestal vlotweg door. Maar bij alle variatie. Bleef het steeds bij 't genus: mensch, Bij een kalf zegt de douane Zeer terecht: hier is de grens. 't Is niet vreemd, dat kalverliefde In een zijspan langs ons gaat, Ma#r zoo letterlijk nog nimmer, Het Is hier geen Kalverstra at. Sóms zijn 't ook wel rare snuiten, Die je hier passeeren ziet. Maar een kalf voor mensch verslijten, Neen, zoo'n kalf zijn w ij nog niet. Ik zeg, ook al is 't natuurlijk, Dat gesmokkel wordt belet, 'k Hoop. dat het dien grappenmaker Niet zwaar wordt betaald gezet. Want al is 't een overtreding, 't Nieuwe hierin is wel dit: Dat het kalf nooit in den zijspan, Maar vaak op den motor zit. P. GASUS. Verbetering van den Leidschevaartweg. Kosten zullen 17.450 bedragen. Daar de toestand van het gedeelte Leid- schevaart, bij de viaduct van de N. Z. H. T. M. voor het verkeer gevaarlijk is, te meer nu aldaar sedert eenigen tijd een geregeld autobusvecrkeer plaats heeft, stellen B. en W. den Raad de volgende maatregelen ter ver betering voor: Verbreeding van de Leidschevaart ter hoog te van genoemde viaduot en eveneens ter hoogte van de remise der N. Z. H. T. M. Hier voor is noodig de medewerking der N.V. Tuinbouwinrichting „Enchantress", v.h. H. Cariée, die bereid is. de tramsporen over den aan haar toebehoorenden grond te doen gaan. De directie van de N. Z. H. T. M. is bereid, de tramsporen ter plaatse te verleggen, on der voorwaarde, dat dit door haar personeel geschiedt. De kosten van uitvoering van deze werken, met inbegrip van de door de N. Z. H. T. M. voor rekening van de gemeente uit te voeren werk zaamheden, ten bedragen van f 2450, zijn be groot op f 13.850. Deze kosten bestaan voor een groot deel uit directe arbeidsloonen, zoodat bij uitvoering van deze wegverbreeding eenige werkverrui ming plaats heeft. Voorts deelen B. en W. den Raad mede. dat voor de verbreeding der Leidschevaart ter hoogte van de remise, de N. Z. H. T. M. bereid is, aan de gemeente grond aan de Leidsche vaart te verkoopen voor f 1 per M2. De kosten voor de verbetering ter plaatse, waarin ook be grepen arbeidsloon en eenige werkzaamhe den door de N. Z. H. T. M. voor de gemeente te verrichten, zijn geraamd op f3475: daar de aankoopkosten f 125 zullen bedragen dus totaal f3600. B. en W. stellen den Raad voor, hun voor een en ander credieten te verleenen van f 13.850 en f 3600. Alcohol en autorijden gaan niet samen! Weer een dronken automobilist, die een aanrijding maakt. Ondanks de zeer strenge straffen die de Haarlemsche kantonrechter den laatsten tijd aan autobestuurders uitdeelt, die zich verme ten in niet nuchteren toestand een auto te gaan besturen, zijn er toch nog altijd perso nen die meenen, dat een glaasje alcohol en autorijden toch wel samen kunnen gaan. Dat dit eigenlijk niet het geval is, is in den nacht van Zaterdag op Zondag weer eens op de Paviljoenslaan bewezen, toen twee auto's met elkander in botsing waren gekomen. In de richting van de Dreef reed een acht tienjarig student uit Utrecht, met matige snelheid geheel rechts van den weg. Van den anderen kant naderde een auto die het rechte speer moeilijk kon houden en van rechts naar links zeilde. Geen wonder dus dat op het oogenblik toen beide wagens elkander moesten passeeren een lichte aanrijding ontstond, die echter vcldcende was om de twee auto's danig te beschadigen. De auto. die den student tegemoet kwam. werd bestuurd door een 45-jarigen bloemist uit Hillegom. die in staat van dronkenschap verkeerde. De politie heeft den man, die* het was toen tegen half twee, meegenomen naar het bu reau en hem daar de gelegenheid gegeven zijn roes uit te slapen, waarmee hij om ruim zes uur klaar was.. De zaak is echter nog niet afgeloopen. want het procesverbaal is de proloog van de ko mende terechtzitting van het kantongerecht.... KROON-BEHANGSELS Geven cachet aan Uw kamers. Alléén GROOTE HOUTSTRAAT 179 TELEFOON 14269. (Adv. Ingez. Med.) De 5 objecten voor het Werkfonds. Nadere bijzonderheden. B. en W. hebben een schijven aan den raad gezonden met nadere bijzonderheden over de 5 objecten die door het Werkfonds zijn goedgekeurd. Zooals men weet zijn dit: f 39.000 verbouw Janskerk tot archief. f85.000 brandweerkazerne aan de Ged. Oude Gracht. f 116.000 gebouw voor den Geneeskundigen Dienst aan de Nieuwe Gracht. f39.000 aula op de begraafplaats aan den Vergierden Weg. f 120.000 vleugel van het stadhuis in de Ko ningstraat. Aan de toelichting van B. en W. ontleenen wij „Wij achten een spoedige totstandkoming van den bouw van den centralen post voor de Brandweer dan ook ten zeerste gewenscht. Wij merken hierbij op. dat in het plan voor den bouw van den centralen post tevens een garage c a. is opgenomen ten behoeve van de transportauto's van den gemeentelijken ge neeskundigen- en gezondheidsdienst. Deze auto's welke met personeel bij de gemeente in huur zijn van een particulier, worden thans gestald in een aan de gemeente in eigendom toebehcorend perceel aan de Gasthuisstraat. Dit perceel is vrij ver verwijderd van eerder genoemde seinza'al, alwaar ook de berichten van den hier bestaanden ongevallendienst in komen. In het belang van een spoedige hulp verleening bij ongevallen dienen ook deze automobielen in- de onmiddellijke nabijheid van de seinzaal te zijn. Bovendien zullen de nieuwe garages zoodanig worden gebouwd, dat de transportauto's steeds onmiddellijk kunnen uitrijden, hetgeen door de ligging van het per ceel aan de Gasthuisstraat, niet mogelijk is." Verder: „Bij stichting van een gebouw op het aan de gemeente in eigendom toebehoorend terrein aan de Nieuwe Gracht, wordt bereikt, dat de geheele gemeentelijke geneeskundige en gezondheidsdienst met uitzondering dan van eenige in stand te houden filialen in Haarlem-Noord in één gebouw wordt sa mengevat. Daardoor wordt de mogelijkheid geopend voor een meer economische werkwijze. Het hoofd van den dienst verkrijgt beter con tact met dè aan dezen dienst verbonden per sonen. Ook zal het mogelijk worden om de al hier zoo nuttig werkzaam zijnde vereeniging voor „Zuigelingenzorg", thans gehuisvest" in een perceel aan de Jacobijnestraat, in het nieuwe gebouw onder te brengen." PERSONALIA. Tot leeraar Ned. taal en letteren aan de Chr. Kweekschool te Leiden is benoemd de heer J. Allon te Heemstede. Vrijdag promoveerde te Leiden cum laude tot doctor m dp Letteren en Wijsbe geerte op een proefschrift: De spoorwegsta kingen van 1903. een spiegel' der Arbeiders beweging in Nederland, de heer A. J. C. Rüter te Bloemendaal. Kijk uit bij bet oversteken. Elke onachtzaamheid kan den dood beteekenen! Voetgangers hebben veel ongelukken aan zich zelf te wijten. Hoevele malen ziet men niet personen oversteken, zonder dat zij zich rekenschap hebben gegeven of de rijweg wei vrij is? Hoe vaak gebeurt het ook niet dat men pas acht gaat slaan op het verkeer, wanneer men reeds een eind op weg is naar den over kant? Door een dergelijke onvoorzichtigheid is Zon dagmiddag om ongeveer half een een 32-jarige voetgangster aangereden, die den drukken Rijksstraatweg wilde oversteken en toen niet heeft gelet op een auto, die naderde, bestuurd door een 40-jarigen Hillegommer. Een hoofdwonde en een hersenschudding waren weer het gevolg van dit ongeluk, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Een dok ter heeft haar verbonden, de ziekenauto zorgde voor het vervoer naar het St. Elisabethsgast- huis. Oversteken zonder uitkijken kan eiken keel den dood beteekenen Motorrijdster slipt over uit stekende rails. Ongeluk op de Raaks. Op de Raaks liggen tramrails, ofschoon de tram, die daar in de grijze oudheid reed, reeds lang is bijgezet. De rails steken op sommige plaatsen eenige centimeters boven het wrgdek uit en wie daar niet zeer op z'n qui vive is, maakt een goede kans een leelijke buiteling te maken. Dat is Zondagmiddag een 24-jarige motor rijdster overkomen, die over de rails slipte en met een vaart tegen den grond sloeg. Zij liep een hersenschudding op. werd door den Onge vallendienst behandeld, waarna zij per zieken auto naar het St. Elisabethsgasthuis is ge bracht. Haar toestand was zoo. dat zij nog niet ver hoord kon worden, ofschoon zij niet in levens gevaar verkeert. Dit ongeluk bewijst weer eens het gevaar van rails in het algemeen, doch speciaal wan neer zij verzakt zijn, of boven het wegdek uit steken. Heinrich Steiner. Het eerste oer 4 ga la-concerten tot steun aan de H.O.V. zal Vrijdag a.s. plaats hebben onder leiding van Heinrich Steiner le dirigent Stadttheater Würzburg en tot Augustus 1935 le dirigent gr orkest Deutschland-Sender. Deze nog zeer jonge dirigent, die belangeloos medewerkt om ons mooie orkest te steunen, zal o m. als pianist-dirigent in het Konzert- stück van Weber te hooren zijn. De Haar lemsche zangeres Hélène Ludolph verleent verder solistische medewerking. Na de pauze de vijfde Symphonie van Beethoven. De Markt. Verdeeling van standplaatsen voor kramenzetters. De gemeente Haarlem heeft de vergunning voor het verhuren van kramen op de markt aan vier personen gegeven. Twee hunner <A. ter Wal en J. B. Pel) meenen achtergesteld te worden bij de twee anderen. Daarom hebben zij nu aan den raad gevraagd te bevorderen, dat de beschikbare plaatsen onder de 4 ver gunninghouders gelijk verdeeld worden. Geen deelneming van Frank rijk aan het olie-uitvoerverbod? Laval wil nieuwe bemiddelings pogingen ondernemen. Directe besprekingen tusschen Londen en Rome? LONDEN, 25 Nov. (A.N.P.) Het uitstel van de bijeenkomst te Genève van de commis sie van achttien, die zich zal bezig houden met' de kwestie van een uitvoerverbod van petro leum naar Italië, is veroorzaakt door de mede- deeling van Laval, dat het de Fransche regee ring tengevolge van den moeilijken binnen- landschen toestand nog niet mogelijk was haar houding ten aanzien van deze belangrij ke kwestie te bepalen. De Britsche ambassa deur, Sir George Clerk, heeft opdracht gekre gen Laval mede te deelen. dat Groot-Brittan- nië met het voorstel tot uitstel van die zitting accoord gaat. De diplomatieke medewerker van de Daily Telegraph schrijft, dat ter ver krijging van een effectief uitvoerverbod van petroleum de onbeperkte medewerking noodig is van Sovjet-Rusland, Roemenië, Nederland, de V.S. en Venezuela. Laval zou den gewonnen tijd willen gebruiken voor nieuwe bemidde lingspogingen. Hij zou Mussolini nogmaals hebben overtuigd van de vriendschappelijke houding van Frankrijk tegenover Italië en de ze toenadering zou ten gevolge hebben gehad, dat de toezegging inzake het steunen van Groot-Britannië in de Middellandsche Zee aanzienlijk slapper is geworden. Frankrijk zou Italië hebben verzekerd, dat het met de toe passing van de sanctiemaatregelen tot de uiterste grens is gegaan. In geval van het uitbreiden van de sancties tot steenkool en petroleum zou Frankrijk daaraan geen werk zaam aandeel behoeven te nemen. De Britsche regeering is vastbesloten bij de verdere betrek kingen met Rome een onafhankelijker rol te spelen dan tot dusver. Dit is het resultaat van de goedkeuring, die de Volkenbond op 3 No vember heeft uitgesproken over de verdere pogingen van Frankrijk en Engeland tot her stel van den vrede. Gedurende de laatste drie maanden heeft de Britsche regeering er ge noegen mee genomen, het initiatief daartoe aan Laval over te laten. Het bezoek van den Britschen ambassadeur aan Mussolini heeft moeten toonen, dat ook directe besprekingen tusschen Italië en Groot-Britannië mogelijk zijn. Het aangekondigde uitstel van de zitting der commissie van 18. PARIJS. 25 Nov. f A.N.P.) De verklaring uit Genève, volgens welke de Fransche en de Britsche regeeringen in volle overeenstemming hebben besloten de bijeenkomst van de com missie van advies, die op 29 November zou be ginnen. tot een later tijdstip uit te stellen, wordt door een deel der Parijsche pers onjuist genoemd Men wijst erop. dat de regeeringen van beide landen niet het recht hebben lot een dergelijk uitstel te besluiten, aangezien het initiatief daartoe slechts dooi den voorzitter der commissie kan worden genomen. Het woord is aan Comenius Men leere niet alleen be grijpen, doch ook het begre- pene idtspreken. NOG GEEN PETROLEUM-EMBARGO. Voorloopig is het vrijwel zeker, dat er geen algemeen petroleum-embar go zal worden ingesteld. Frankrijk zal in elk geval niet meewerken. DANAKIL. De Italianen schijnen aan het Dana- kil-front nieuwe plannen te hebben Verschillende voorbereidingen wor den getroffen. Voor verdere berichten zie men deze pagina en pagina Buitenland. De tarieven. Om verlaging gevraagd. De Haarlemsche Slagers Patroonsvereeniging, de Haarlemsche Grossiersvereeniging voor den vleeschhandel, de R.K. Slagerspatroonsver- eeniging „St. Bavo" en de Haarlemsche Paar- denslagersvereeniging hebben aan den Raad verzocht de Slachthuiskosten te verlagen. Zij betoogen, dat de gemeente daaruit geen winst behoeft te maken, daar dit geenszins in de be doeling der regeering ligt, terwijl ook de volks gezondheid daardoor geschaad wordt, De Slachthuistarieven gaan een veel te zwaren last vormen op het siagersbedrijf, dat door de crisislasteii reeds zwaar getroffen is. Dit adres zal bij de begrooting voor 1936 in den raad ter sprake gebracht worden. Water- en Electriciteitstarieven in Noord-Holland. Het lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland de lieer P. G. v. Engelen (Kath Dem. Partij) heeft de volgende voor stellen ingediend: Ten eerste: De Staten, van oordeel, dat de huidige ta rieven voor levering van electriciteit direct aan huis. onvoldoende rekening houden met koopkracht en gezinsbehoefte van den ver bruiker. achten het dringend noodzakelijk, dat juist in deze zorgvolle tijden de sociale functie van net door de Provincie geëxploi teerde Electriciteitsbedrijf meer nog dan tot dusver ten volle tot haar recht komt, noo- digen mitsdien Gedeputeerde Staten uit een tariefsregeling te ontwerpen, die rekening houdt met koopkracht en gezinsbehoeften van de verbruikers. Ten tweede: Een voorstel betreffende de Prov. Water leidingsbedrijf tarieven, berustend op den- zelfden progressieven grondslag. Beide voorstellen zullen vermoedelijk reeds Donderdag a.s. In behandeling komen. In Noord Chrina is een autonome regcerfng uitgeroepen, die 17 provincies omvat. pag. 4 Men verkeert in ongerustheid over de Ameri- rikaansclie poolvliegers Ellsworth en Kenvon pag. 4 In het deviezen proces te Berlijn is bisschop Leggge tot 100.000 mark boete en zijn broer tot 5 jaar tuchthuisstraf veroordeeld. pag. 4 Alle handelsvorderingen op Italië zijn ge blokkeerd. pag. 3 De algemeene vergadering van den V.D.B. pag. 3 Zondagmiddag is een auto in het Boterdiep gereden: drie menschen zijn om het leven gekomen. pag. 3 Nedere toelichting van B. en W. van Haar lem over de 5 werkobjecten. pag. 1 De 22ste partij tusschen Euwe en Aljechin is na 17 zetten remise gegeven. Laatste Berichten. 11 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Een soldaatje. pag. 1 Speciale correspondentie uit Abessynië: Ita liaansche vliegtuigen boven Harrar. pag. 4 A. A. Matris: Studenten-studiën. pag. 3 Jhr. dr. J. C. MoUcrus: Moet het aantal win kels beperkt worden? pag. 3 J. B. Schuil: Cabaret-revue. pag. 2 J. B. Schuil: Balletten Jooss. r pag. 2 K. de Jong: Concert der H.O.V. pag. 2 E.: Petroleum. pag. 2 Criticus over den wedstrijd V.S.V.A.D.O.. pag. 7 Damrubriek. pag. 10 Schaakrubriek. pag. 9

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1