Toch een autonome rec;eerin2 in Noord-China. Italiaansche vliegtuigen boven Harrar. THIJS IJS EN DE BOOZE BUURMAN Radio-Procramma MAANDAG 25 NOVEMBER 1935 H A A R L E M'S DAGBLAD 4 BUITENLAND Gebied omvat 17 provincies. Tientsin in staat van beleg. Uit Tientsin wordt aan de Japansche bladen gemeld, dat na eenige bespre kingen tusschen generaal Soeng Tsjei Wan, den opperbevelhebber der strijd krachten van Peiping en Tientsin, generaal Hsiao Tsjeng Jing, den gou verneur van de provincie Tsjahar, generaal Tsjin Tien Joean. den burge meester van Peiping en Ti Sjeng Ko. den burgemeester van Tientsin is be sloten de autonomie af te kondigen van Noord China, met inbegrip van de provincies Hopei en Tsjahar en de steden Peiping en Tiensin. Voor de formeele afkondiging zullen de lei ders der autonomistische beweging aftreden uit hun functies, waarin zij benoemd waren door de Nanking-regeering. terwijl zij te gelijkertijd uit de Kwo Min Tang zullen treden. Uit Peiping wordt gemeld, dat Jen Joe Keng, de inspecteur voor bestuursaanagele- genheden in het gedemilitariseerde gebied een autonome regeering heeft geproclameerd, welke te Toengtsjau zal zetelen. Jin Joe Keng heeft de diplomatieke en mi litaire machtsbevoegdheden aanvaard. Het gebied omvat de 17 provincies, welke bij het op 31 Mei 1933 te Tangkoe tusschen Japan en China gesloten wapenstilstands verdrag werden gedemilitariseerd (het wordt begrensd in het noorden door den Grooten Chineeschen Muur, in het Oosten door de spoorlijn Peiping-Moekden en in het Oosten door den spoorweg Peiping-Soeijoean, Red. A. N. P en bovendien uit de zeven provin cies. welke er zich sedert dien in overeen stemming met den wensch der vier millioen bewoners bij hebben aangesloten. De regeering zal zich noemen: Anti-com munistische autonome Commissie. Peiping zal opnieuw Peking worden genoemd. Het decreet, waarbij de autonomie werd afgekondigd, werd geteekend door vele voor aanstaande personen, o.m. door Tsjau Joe Lin, den vroegeren minister van Verkeerswezen der Peking-regeeringKau Ling Wei, den mi nister-president van de Peking-regeering van 1923 en door Tsjoeon Sjen, den premier der Pe king-regeering van 1919. In verband met de vrees, dat de bevolking, welke volgens de Japansche berichten ver ontwaardigd is over de tactiek van Tsjang Kai Tsjek in verzet zal komen, is Zondag te Tientsin formeel de staat van belegd afge kondigd. verwachte zitting van de commissie van 18. die een beslissing zou moeten nemen over het uitvoerverbod van pe troleum. steenkool en ijzer naar Italië. Volgens een bericht uit Genève verwacht men aldaar, dat Frankrijk en Engeland tot overeenstemming zullen komen over een uit stel van de zitting van deze commissie. Geruchten over den kroonprins tegengesproken. Het gerucht, dat de kroonprins dood is, wordt te Addis Abeba volgens Reuter officieel tegengesproken. De prins is volkomen gezond Naar aanleiding van het bericht dat hij bij een vliegongeluk gedood zou zijn, doet men op merken. dat de prins sedert zijn terugkeer uit Dessié niet gevlogen heeft. De ..Manchester Guardian" deelt mede, dat de negus toen hij na zijn jongsten vliegtocht op het vliegveld nabij Addis Abeba landde, werd begroet door de keizerin, een van zijn dochters en ook door den kroonprins. Hst be richt der Italiaansche correspondenten, dat hij in ongenade zou zijn gevallen, moet dus eveneens onjuist zijn. China. Buitenlandsche kruiser als zilver-smokkelschip. Uit Sjanghai: Het Chineesche blad „Toen- pao" bericht, dat een buitenlandsche kruiser van niet genoemde nationaliteit met een ge heime lading van drie millioen zilverdoliar met onbekende bestemming uit Kanton is ver trokken. Het schip is echter door een Chinee schen kruiser, bijgestaan door vliegtuigen, aangehouden en naar Kanton teruggebracht. (•Reuter). Bulgarije. Een nieuw kabinet onder ChusseIwanof. Het kabinet is afgetreden. Minister-president Tosjef is door den koning ontvangen, die het ontslag heeft aanvaard. De minister van bui tenlandsche zaken, Chusse-Iwanof, werd met de nieuwe regeermgsvorming belast. Tosjef is afgetreden om meeningsverschillen met den minister van financiën Riaskof, die in het begin der week met ontslag dreigde Iwanof is een vertrouwde van eten koning. Hij heeft de speciale opdracht ontvangen, de begrooting sluitend te maken en een nieuwe grondwet te ontwerpen. Blijkens nadere berichten heeft de nieuwe premier reeds een voorloopig kabinet gevormd, dat er als volgt uitziet: Minister-president en buitenlandsche zaken Chusse-Iwanof; binneniandsche zaken Sappof. reserve-generaal; onderwijs Yovof, reserve- generaal: oorlog generaal Loekof; financiën Gouney, onder-gouverneur van de Nationale Bank; justitie Pechef, advokaat; landbouw Atanassof, professor in de landbouwkunde; spoorwegen Stoyanof. ingenieur; openbare werken Ganef; handel Veief. industrieel. Italiaansche plannen aan het Danakilfront. Verkenningsvliegtuigen door Abessyniërs beschoten. Het legercorps van generaal Santin! be reidt, naar volgens de corr. van het D. N. B. te Asmara verluidt, een zuiveringsactie voor in de uitloopers van het gebergte langs het front van Dankali, waar Abessynische troe pen zijn opgemerkt. In de buur van Sjelicot (ten Zuiden van Makallei hebben Italiaansche patrouilles geen tegenstand ontmoet. De divisie Gavinana zou Zaterdag het ge bied tusschten Enda-Mikael en Songoei, ten Zuid-Oosten van Adoea) hebben bezet. De Italiaansche troepen hebben posten op gesteld langs de rivier Takazze. Bij verken- nigsvluchten in de buurt van Katsjamo zou den, naar van Italiaansche zijde wordt mede gedeeld, vliegtuigen welke door Abbessynische troepen werden beschoten, het vuur hebben beantwoord. De verliezen van den vijand wor den aanzienlijk genoemd. Het verluidt, dat een Abessynische militaire karavaan in het gebied van Aoessa, ten zuiden van Ma-kalle, slaags zijn geraakt met krijgers van den sultan van Aoessa. waarbij de Abes syniërs geheel vernietigd zouden zijn. Van Italiaansche zijde ziet men hierin een beves tiging van de vijandige houding van den sul tan van Aoessa jegens Abessynlë. Nog geen embargo op petroleum. Het onderhoud van den Engelschen ambassadeur met Laval te Parijs heeft, evenals dat van Zaterdag, be trekking gehad op de op 29 November Ongerustheid over Ellsworth en Kenyon. Uit New-York 24 November. Het stil zwijgen der aviateurs Ellsworth en Hollock Kenyon begint ongerustheid te wekken. Men vreest dat zij hebben moeten dalen op 700 mijlen in het binnenland van het antarcti sche continent. (Reuter). Storm raasde door Italië. Vele slachtoffers van de overstroomingen. Naar Reuter uit Rome meldt, zijn bij de overstroomingen in de provincies Calabrië en Reggio 4u a 70 personen verdronken. De storm, welke ernstige schade aanrichtte, heeft de districten Catanzao en Messina ge teisterd. Bruggen zijn vernield en vele distric ten zijn geïsoleerd, vele villa's staan onder wa ter. De rails van vele spoorwegen zijn ver woest of bedolven onder aardstortingen. Na den storm woei een warme wind uit de richting van den Etna. Zeelieden, die te Mes sina aankwamen, verklaarden van den top van den berg vurige tongen te hebben zien opstijgen en een onderaardsch gerommel te hebben gehoord. Bisschop Legge tot 100.000 mk. boete veroordeeld. Zijn broer tot 5 jaar tuchthuisstraf. De rechtbank te Berlijn heeft Zaterdag Pe ter Legge, den bisschop van Meissen, wegens het toelaten van vergrijpen tegen de deviezen- verordeningen veroordeeld tot een boete van ÏOO.OCO mark, aldus het D. N. B. Daarvan gel den 40.000 mark boete door de voorloopige hechtenis. Als de boete niet wordt betaald zal zij worden vervangen door gevangenisstraf van 3 maanden. Dr. Theodor Legge. de broer van den bis schop, is wegens herhaalde inbreuken op de deviezenverordeningen tot 5 jaar tuchthuis, 5 jaar verlies van burgerrechten en 70.000 mark boete eventueel te vervangen door 35 dagen tuchthuis veroordeeld. De vicaris-generaal dr. Wilhelm Soppa is tot 3 jaar tuchthuis. 5 jaar verlies van burger rechten en 70.000 mark boete, eventueel te vervangen door 35 dagen tuchthuis veroor deeld. Op die tuchthuisstraffen is eveneens de voorloopige hechtenis in mindering ge bracht. Bovendien heeft de rechtbank 95.000 gulden obligaties ten laste van het bisdom Meissen verbeurd verklaard. Het bisdom blijft voor dit bedrag aansprakelijk in verband met de op gelegde boeten. De 25-jarige Auguste Klein is wegens begun- stigting van het vergrijp, veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf welke door de voor loopige hechtenis geboet zijn Emotievolle slotzitting. Op den dag der uitspraak in het proces tegen den bisschop van Meissen en tegen diens broe der dr. Th. Legge, kwam het in de rechtzaal tot een ernstig incident, meldt het A.N.P. Het woord was aan den openbaren aankla ger. die uitging van het standpunt, dat de boe ken van de Hofius Bank te Amsterdam be trouwbaar zijn. Daartegenover stelde hij be paalde valsche boekingen. Aan de onschuld van beklaagden geloofde hij niet. De verdediger van den bisschop Dr. Dix achtte het hoogst merkwaardig, dat de open bare aanklager een dergelijk standpunt innam en wees op de tegenstelling in het geloof aan de betrouwbaarheid. Hierop antwoordde de openbare aanklager: „Hofius en Dr. Legge zijn voor mij al even betrouwbaar. Ik geloof n l. geen van beiden". Dir. Dix pleitte daarop voor de onschuld van den bisschop van Meissen terwijl Dr. Decker voor diens broer Dr. Th. Legge amnestie be pleitte. Daarop werd nog een verzoek ingediend als nog te hooren den heer Schippers, directeur van de Nederland.sche Landbouw Bank en een Duitsche deskundige. Het woord was daarna aan de beklaagden. De bisschop van Meissen legde hierop de vol gende verklaring af: „Vijf-en-twintig jaar ben ik pries ter. In alle functies stond ik in contact met het volk, niet aan de schrijftafel, maar persoonlijk. Duizenden in den lande kennen mij. Zij allen zullen ge tuigen, dat een man van mijn inborst nooit getracht heeft iemand te bedrie gen. Zij zullen zweren: Hij kan niet huichelen. Als Duitsch bisschop zweer ik plech tig voor God en voor mijn volk, dat ik onschuldig ben". Deze woorden wekten in de zaal groote ontroering. Men hoorde roepen: „Zeer goed". De president der rechtbank dreigde met ontruiming der zaal en enkele bezoekers wer den uit de zaal verwijderd. I Tenslotte bevestigde Dr. Th. Legge de on schuld van zijn broer: „Is iemand schuldig, dan ben ik het". Afweergeschut niet gebruikt. (Van onzen specialen correspondent W. F. Deedes). HARRAR, Zondagavond 24 November. Een paar uur nadat de Keizer uit Harrar was vertrokken om terug te keeren naar de hoofd stad, verschenen Italiaansche vliegtuigen boven de stad. Zij kwamen uit de richting van Djidjiga en zij cirkelden minstens een kwartier op een hoogte van naar schatting 1000 M. boven de stad. Zij doken tweemaal snel naar beneden, alsof zij elkaar signalen gaven en verdwenen daarop in de richting waaruit zij gekomen waren, na hun verkennings vlucht voltooid te hebben. Hoewel de bevolking van de stad klaar stond om afweergeschut te gebruiken, is er niet gevuurd. De keizer heeft, naar ik verneem, tijdens zijn verblijf een zeer bevredigende conferentie gehad met Dedjasmatsje Nassiboe, die het bevel voert over de zone van Harrar en Wehib Pasja, den leider van de Abessynische legers in het Zuiden. Het verloop van den oorlog werd tot in onderdeelen nagegaan en men deelt mede, dat zekere Engelsche voorstellen werden besproken en dat men zich met de veiligheid van de Somaliland-grens heeft bezig gehouden. Honderden inwoners van Harrar zijn de bergen ingetrokken, maar ondanks de drei gende mogelijkheid van Italiaansche lucht aanvallen blijven de meeste bewoners kalm. Verdere plannen voor de verdediging van de stad worden besproken. Op het oogenblik zijn b.v. de militaire kampen zonder eenige dekking en daardoor een gemakkelijk doel wit voor de vijandelijke luchtmacht. Men is van plan deze kampen naar meer beschutte plaatsen over te brengen. De posten op de omliggende heuvelen zullen eveneens gereoga- niseerd en versterkt worden. Troepen mar- cheeren den geheelen dag in de omgeving van de stad. De Engelsche consul in Harrar is op de terugreis naar de stad na een bezoek te heb ben gebracht aan Daggaboer. AMERIKAANSCHE REIZIGERS IN ITALIë LASTIG GEVALLEN. Het A. N. P. meldt uit Rome: Te Padua zijn twee Amerikaansche echt paren die per auto een reis door Europa ma ken, lastig gevallen. Voor het hotel waar zij hun intrek had den genomen, werd een demonstratie gehou den. De auto werd ernstig beschadigd. Een Amerikaansche wimpel werd er afgerukt en vernield. De carabinieri moesten ingrijpen om de menigte verspreiden. De Amerikanen zijn onder bescherming der politie naar de Fransche grens gereisd. ZEVENTIG VISSCHERS OP IJSSCHOTSEN AFGEDREVEN. Uit Astrakan wordt gemeld, dat op de Kaspische Zee 70'visschers in levensgevaar verkeeren. Ongeveer duizend visschers, aldus het A N.P. hadden zich naar de Baai van Astra kan begeven om daar te overwinteren, toen zij verrast werden door storm en drijf ijs. Hun schepen raakten in het ijs beklemd en dreig den vernield te wolfden. De visschers moes ten de vaartuigen ontruimen en sloegen op het ijs geïmproviseerde tenten op. Nabij Sji- laja Kossa raakte oen ijsschots met 54 vis schers er op los en dreef naar zee. Een uit de haven plaats Goerjef gezonden vliegtuig slaagde erin op de schots te landen en levens middelen aan te voeren. Een andere losge raakte schots met 15 visschers erop, drijft eveneens in open zeer ter hoogte van Saboe- roenja. TOLSTOÏ OP ZIJN VROEGERE LANDGOED HERDACHT. Ter gelegenheid van den 25sten verjaar dag van het sterven van den grooten Russi- sehen schrijver Leo Tolstoï heeft de Bond van So\jet-schrijvers gisteren een groote excursie georganiseerd naar Yasnaia Poliana, het vroegere landgoed van de Tolstoi's. Vele schrijvers en andere kunstenaars en beoefe naars der wetenschap namen aan deze excur sie deel. terwijl tegelijkertijd heden door de arbeiders uit de naastbijgelegen steden en dorpen een meeting op het landgoed werd gehouden, die geheel gewijd was aan de na gedachtenis van Leo Tolstoï. Toestel van Kingsford Smith brandend neergestort? Verklaring van een inboorling. Reuter meldt uit Penang, 24 November: Een inboorling uit Setoul aan de grens van Siam en Malakka heeft verklaard dat hij kortge leden een brandend vliegtuig op de bergen heeft zien neerstorten. Daar Kingsford Smith met zijn toestel over deze streken heeft moeten vliegen, zal men er nasporingen gaan doen. JEAN BATTEN IN BUENOS AIRES. Uit Buenos Aires 24 November. Op het vliegveld „Zes September" is de Nieuw-Zee- landsche aviatrice Jean Batten hedenmiddag om 17 uur 40 vlot geland. Zij was des mor gens om 5 uur 15 van Rio de Janeiro vertrok ken. (A. N. P.) T eraardebestelling B. J. te Kiefte. Haarlem Maandag. Zaterdagmiddag twaalf uur werd op de Al- gemeene Begraafplaats te Heemstede ter aarde besteld, het stoffelijk overschot van den heer B. J. te Kiefte, oud-hoofd der openbare lagere school aan de Linschotenstraat. Onder hen, die door hun tegenwoordigheid een blijk van belangstelling gaven, waren de heer G. H. Weustink, oud-inspecteur van het L. O., de heer C. B. M. Segaar, als vertegen woordiger van den wethouder van onderwijs, de heer A. G. Boes; de heeren Ds. H. J. Kastein en J. J. Klimbie namens het bestuur van de Vereeniging van Vrijzinnig Hervorm den In de aula, waar mooi orgelspel een bij zondere wijding aan de plechtigheid gaf, sprak allereerst de heer C. B. M. Segaar. „Het is nu nauwelijks vijf jaar geleden", zoo begon hij, ,',dat op de afdeeling Onderwijs ten Stad- huize de heer Te Kiefte binnen kwam stap pen, om mede te deelen dat hij ongesteld was, Hij wilde zich geneeskundig laten on derzoeken en dan pensioen aanvragen. Wij hoorden daar zeer van op, want we kenden den heer Te Kiefte als een krachtig en gezond man, die nimmer een dag verzuimde. Na het geneeskundig onderzoek bleek inderdaad dat de tijd van rusten gekomen was. Na zijn af scheid hoopten we, dat hij nog- vele jaren van zijn welverdiende rust zou mogen genie ten want meer dan 25 jaar had hij zijn krach ten aan het onderwijs gegeven. Hij was een uitstekend schoolhoofd. Iedereen kende de school van den heer Te Kiefte. En de avond uren maakte hij zich verdienstelijk bij het Nijveiheidsonderwijs. Namens den wethou der van Onderwijs, den heer Boes, die door ongesteldheid verhinderd was hier tegen woordig te zijn, wensh i'k te getuigen van de groote achting en sympathie, die men in vele kringen voor hem voelde. En ook buiten de ambtelijke bemoeiingen heb ik hem leeren kennen als een aangenaam mensch met een groote levenswijsheid en een vriendelijken omgang. En als is het vijf jaar geleden dat de heer Te Kiefte afscheid nam, is hij toch niet vergeten; dit bewijst de groote belang stelling. die bij zijn uitvaart betoond wordt. Hij heeft zijn ambt dan ook mét eere bekleed. Rust in vrede! Zijn herinnering'zal lang bij ons bewaard blijven." Namens de Vereeniging van Hoofden van Scholen sprak de heer T. Hellinga. Hij herin nerde aan de groote gaven van hoofd en hart van den heer Te Kiefte. Hij heeft een rijk leven gehad en deed veel voor zijn omgeving. Een troost is het. dat de dood een einde heeft gemaakt aan zijn langdurig lijden. Hij was vele jaren voorzitter van deze vereeniging. ..Wij zullen aan hem de beste herinnering be waren. Hij was een stoer man, die veel kon, maar die tenslotte toch te veel van zijn krach ten heeft gevergd. Bij ziin aftreden als voor zitter werd hij tot eerelid benoemd. Hij is dan ook in werkelijkheid een eerelid geweest." De heer P. S. Hartogh Heijsvan Zou te v e e n nam diep weemoedig afscheid van den heer Te Kiefte, die vele jaren zijn beste buurman is geweest. Hij laat vele dank bare harten achter.. De heer H. M. vanderHart sprak na mens de school aan de Linschotenstraat. Honderden leerlingen hebben van zijn vruchtbaar werk en oaedagogische lessen ge- orofiteerd. Zijn adviezen als bestuurslid van de ambtelijke Vereeniging van Hoofden van Scholen werden op hoogen prijs gesteld. ..Wi.i vonden in hem een warm vriend en oprecht collega, die velen tot steun was." Ds. J. H. Kastein getuigde van de groote dankbaarheid van het bestuur der Vereeni ging van Vrijzinnig Hervormden voor het het werk van den heer Te Kiefte, eerst als bestuurslid, "later als vice-voorzitter. Hij heeft veel gedaan ten behoeve van de vrijzinnige gedachte in de Ned. Herv. Kerk en het bren gen van het godsdienstonderwijs in de school in vrijzinnigen geest Het bestuur zal hem in dankbare herinnering houden. Als predi kant sprak Ds. Kastein woorden van troost tot de familie. „Woorden van menschen blij ven altijd maar woorden van buitenstaan ders. Zijn vrouw en kinderen weten wel het best, wat aan de gemeenschap in den heer Te Kiefte door den dood ontvallen is. ..Moge God u de verzekering geven, dat wij in leven en sterven des Heeren zijn". De zoon dankte aan de groeve voor de hulde aan óe nagedachtenis van zijn vader ge bracht. „DE KERK EN DE N.S.B.". Woensdag 27 November a.s. zal Ds. J. W. Siertsema, gereformeerd predikant alhier in de Wilhelmina Kerk aan de Gedempte Oude Gracht een rede houden voor de Gereformeer de Mannenvereenigingen Kring Haarlem en Kennemerland over het onderwerp „De kerk en de N.S.B.". ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Huizen van de woningbouwver. St. Bavo" ingezegend. Haarlem Maandag. Zaterdagmiddag heeft de plachtige inzege ning plaats gehad van de nieuwe woning- comDlexen van de woningbouwvereeniging „St. Bavo" aan de Bastiaanstraat en de Dunck- lerstraat nabij de Zomervaart. In de Theresiaschool verzamelden zich de genoodigden, die daar werden toegesproken door den voorzitter van de bouwvereeniging den heer K. Dousen. Spr. heette den aanwezi gen welkom en ging in het kort de geschiede nis van den bouw dezer huizen na. De wo ningen, die gebouwd zijn door de aannemers firma De Boer en Dekker uit Wormerveer onder architectuur van den heer B. J. J. M. Stevens zijn deels in Maart, deels de vorige week betrokken. Hierna verrichtte pastoor P. Roovers van de parochie van den H. Joannes den Dooper de inwijdingsplechtigheid. Daarbij waren aanwezig de heeren W. J. B. v. Liemt, Weth van bedrijven en werkloosheids- zorg, A. F. P. Onderwater, hoofdinspecteur van Gem. Bouw- en Woningtoezicht, Kuhle- meijer, inspecteur van den dienst, H. Meeu- sen, chef van de zevende afdeeling van het stadhuis en J. P. H. Castricum, lid van den gemeenteraad. Na afloop van de p.echtigheid bestond er gelegenheid de huizen te bezichtigen. In de Theresiaschool dankte de heer Douze, nadat verschillende personen het woord gevoerd hadden, de autoriteiten voor hun medewer king. Tevens betuigde hij dank aan de aan nemers, den architect en den dagelijkschen opzichter, den heer Witteman, alsmede aan de besturen van den diocesanen bond, de R.K. bouwvereenigingen en den R.K. Volksbond, die alle vertegenwoordigd waren Den aanwezi gen werd tenslotte een verversching aange boden Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a f 0.75 per flacon. (Adv. Ingez. Med.) „Ja," antwoordt Sim, „dat is een vreemde historie, die niet in drie woorden te vertellen is. Loop maar met me op naar huis, dan kunnen we daar beraadslagen, wat ons te doen staat." En ze begeven zich op weg, achter den boozen buurman aan. „Je moet weten," vervolgt Sim zijn verhaal, „dat die man me niet alleen het leven lastig maakt, maar me ook nog berooft. En daarvoor gebruikt hij zijn geit, die hij iederen dag vlak bij mijn huis laat grazen. Dat dier kan er niets aan doen, maar m'n buurman zooveel te meer. Dadelijk zal ik je laten zien, hoe de zaak in elkaar zit." En al pratende zijn ze bij Sim's huisje aangekomen. DINSDAG 26 NOVEMBER. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-uitzending. 8.00 Gram.pl. 9.00 Hoogmis. 10.30 Gram.pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestcon cert en gram.pi. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Mode cursus. 4.00 Gram.pl. en orkestconcert. 6.00 Schlagermuziek. 6.40 Lezingen. 7.35 Gram.pl. 8.00 Berichten. 8.05 Koor- en orkestconcert. 9.05 Toespraak Min. Geiissen. 9.15 Causerie. 9.30 Orkestconcert. 10.10 Interview. 10.35 Be richten. 10.40 Schlagermuziek. 11.40-12.00 Gra- mofoonmuziek. HILVERSUM H, 301 M. AVRO-uitzending. 11.00 en 6.30 RVU. 5.30 VPRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. Gewijde muziek. 10.30 Viool- en piano-recital. 11.00 Huish. wenken. 11.30 Populair concert. 1.00 Omroeporkest. 1.50 Zang en piano. 2.10 Om roeporkest mmv. pianosoliste. 3.00 Knipcursus. 4.00 Trioconcert. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderuur. 5.30 Causerie. 6.00 Trioconcert. 6.30 Psychologische causerie. 7.00 Voor de kinde ren. 7.05 Vocaal concert. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten. Gram.pl. 8.15 Kerst-Oproep Leger des Heils. 8.30 Omroeporkest mmv. solis ten. 9.25 Hoorspel. 10.15 Kwintetconcert. (Om 10.45 Verslag Schaakmatch). 11.00- Berichten. 11.1012.00 Dansmuziek. DROITWICH, 1500 M 11.20—11.50 Orgelspel. 12.10 Gram.pl. 12.35 Trioconcert. 1.202.20 Schotsch Studio-orkest mmv. bariton. 3.103.55 Gram.pl. 4.20 Lezing. 4.40 Trioconcert en zang. 5.35 BBC-Militair- orkest. 6.20 Berichten. 6.50 Zangvoordracht. 7.15 Fransche les. 7.50 Lezing. 8.20 Pianorecital. 8.50 Gevar. programma. 9.50 Berichten. 10.20 Voordracht. 10.40 Kamermuziek. 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Kamermuziek. 4.20 Orkestconcert. 5 50 en 6.50 Kamermuziek. 9.05 Gram.pl. 9.20 Symphomeconcert. KEULEN, 456 M. 5 50 Concert. 11.20 Orkestconcert mmv. so listen. 1.35 Gram.pl. 3.30 Solistenconcert. 4.20 Düsseldorfsch concert-orkest. 7.30 Gevarieerd programma. 10.2011.20 Kwartetconcert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest. 1.502.20 en 5.20 Gram.pl. 6.35 Salon-orkest. 7.35 Gram.pl. 8.20—11.20 Gevar. programma. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Salon-orkest. 650 Gram.pl. 7.00 Zang. 8.20 Symphonieconcert. 10.30—11.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Trioconcert. 8.20 Concert mmv. solisten, koor en orkest. 9.20 Berichten. 9.50 Concert. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6