LI 3.60 A. PRINS DAMES GEVRAAGD LITTERAIRE KANTTEEKENINCEN Hooge Verdienste Te huur Benedenhuis Waarschuwing. TE HUUR f 150 ter leen gevraagd TE KOOP GEVRAAGD F. A. GROEN EEN RAADSEL OPZEELAND aarlem's Dagblad adverteert WOENSDAG 27 NOVEMBER 1935 HAARLEM'S DAGBLAD ir Jo van Ammers Kiillec Prins Incognito. Amsterdam J. M. Meulenhoff. Wat mevrouw Van Ammers met dit boek wil, zal niet ieder duidelijk zijn. Ze droeg het op aan een met initialen genoemden heer „omdat hij overtuigd Ls, dat ik (mevrouw Ammers) de problemen van de vrouwen veel te ernstig opvat". Waarschijnlijk wil zij be doelden heer in zijn overtuiging schokken en laten zien dat zij met de problemen van ds vrouwen even goed een loopje nemen kane Prins Incognito zullen wij als litteratuur geloof ik, niet al te ernstig moeten opnemen. Dat het boek al overgezet in vier vreemde talen, verschenen is, behoeft geen bezwaar tegen zijn onserieusheid te wezen: de malste films draaien over de geheele wereld en als het maar niet al te gek is lachen we graag een beetje mee en eten de onwaarschijnlijk ste toevalligheden, de naïef-bedachtste situa ties een enkelen avond voor zoete koek op. Zoo hebben wij althans Prins Incognito ge noten. De intrige is zoo kinderlijk gesponnen dat de lezer al op een mijl afstand ruikt wat er gebeuren gaat. en wat er dan gebeurt is zoo onwaarschijnlijk grappig dat de lezer zich er over verbaast hoe een ernstig auteur als mevrouw Van Ammers plots zoo ongevaarlijk- clownesk kan gaan doen. Dat zij haar pro blemen te ernstig opvat zal geen lezer van Prins Incognito durven volhouden. Julia van Asveld, geboren freule Wichers is een zachtzinnig verdwaasde, rijke fabri kantsvrouw. Dat wil zeggen de fabrikant is rijk, zij zelve bezat niets, behalve de kost bare pretentie hoogst intellectueel en schrijf ster van kunsthistorische novellen te zijn. Ze heeft er juist weer eentje van de redactie van eer. tijdschrift terug gekregen, omdat die idiote redactiesecretaris het stuk te ver be neden het peil van zijn maandblad vond. Julia vindt dien redacteur natuurlijk een pummelhij vraagt haar zelfs postzegels te zenden voor de retour-frankeering. Ver- beeld-je! Zoo'n kaffer. Pas op, die pummel gaat een rol spelen in Julia's leven. Want de zaken gaan slecht in Van Asveld's fabriek: staking dreigt na staking en de fabrikant maakt, juist dien middag van des pummels briefje, thuis een heftige scène over de ver kwisting in Julia's huishouding. Dat laat ze met ap zich zitten: ze valt flauw en de fabri kant. maakt zich ongerust, aan dat kostbare leven misschien een onherstelbaren deuk te habben toegebracht. De dokter adviseert een vustkuur in de bergen: hij kent een Kuranstalt Monte Virginia en wij zien na korten tijd Julia met een onvoltooide novelle in dat ver rukkelijk oord aangeland. Intusschen heeft de schrijfster ons in Den Haag met een ander huishouden in kennis gebracht. Daar is het de man die zich dichter en te goed voor deze wereld voelt. Hij was eigenlijk Fransclie leeraar, maar kon geen orde houden, heeft daarom zijn baantje er maar aan gegeven en tracht nu met privaat lessen aan mooie jonge meisjes zijn dichter lijk vuur brandend en vrouw en kinderen in het leven te houden. Behalve dat, geniet hij wat bijverdienste als redacteur van een letterkundig tijdschrift, maar stuurt, als het hem verveelt, de bijdragen wel eens ongelezen terug. Hij is een mooie man, die niet buiten amouretjes met zijn leerlingen kan, maar hij heeft een verstandige vrouw, die weet dat hij toch weer bij haar terugkomt en die de amouretjes als seizoenkwaaltjes opvat en tole reert. Doch met het laatste leerlingetje was de affaire nog al van serieusen aard geweest en onze dichter-leeraar-redacteur moet van zijn dokter een beetje afleiding hebben en een reisje maken. Naar Zwitserland en Italië of zoo. Zijn dapper vrouwtje zal de kosten wel helpen bestrijden, en in dien tijd iemand in huis nemen. Voelt u nog niets, scherpzinnige lezer? Ik ga u de intrige niet verklappen en vermoed dat ge al genoeg amusant-in-eikaar- gedraaïde films gezien hebt om de congruente verwikkelingen te voelen aankomen. De dichter-leeraar reist onder zijn schrij versnaam naar Zwitserland, belandt toevallig ook in Monte Virginia als Julia er al eenigen tijd is, en zich maar matig amuseert. Ze vinden mekaar, heei raar, maar waar. 't Wordt ernst bij Julia, en een passante historie voor Peter. Julia wil per sé van haar man scheiden, die alleen maar van de crisis te lijden heeft en de train de vie is gaan inkrimpen. Ze neemt in Den Haag een ad vocaat in den arm, wil zoolang de procedure duurt in Den Haag blijven, en zoekt er voor zoolang een pension. Ze komt natuurlijk uit gerekend terecht bijneen, nu vertel ik niets verder. Ook niet hoe 't afloopt als Peter die van den prins geen kwaad weet, plots naar huis komt omdat zijn reisgeld op is. Gelukkig voor allen loopt alles met een sisser af. En kwebbelen aan het slot de dames uit Van Asveld's fabrieksstad weer even gezellig boosaardig tezamen als in het eerste hoofd stuk. Als mevrouw Van Ammers de opstandig heid, waarm ze zich nu eenmaal gespeciali seerd heeft, ditmaal ook eens voor den lach spiegel heeft willen plaatsen en een amusant en onschuldig boek schrijven, waarin een paar mallootige menschen eenige mallootige dingen beweren en ten uitvoer leggen, dan is ze uit- nenlend geslaagd. Men leest het met een glimlach ten einde. En dat zullen de Duit- schers, de Engelschen, de Denen en de Fin nen, in wier talen Prins Incognito eveneens gelezen kan worden, ook doen. Maar den No belprijs voor litteratuur zal de schrijfster er niet mee verwerven, en dat ook niet ver wachten. Daarvoor is zij een te piente.re scribente, voor wie deze Prins denkelijk slechts een tijdpasseering zal beduiden. Maar of zij den Professor directeur van Monte Vir ginia een compliment maakt als zij op pag. 83 van hem zegt dat hij „een menschen- kenner in extremis" was, staat nog te bezien. Beter laat dan nooit, is het eenige dat men te zijner verontschuldiging zou kunnen aan voeren. J. H. DE BOBS. Binnenvaart-Almanak 1936. Als uitgave van het onderwijsfonds is ver schenen „De Binnenvaart-Almanak 1936" jaarboekje van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. Behalve alle inlichtingen omtrent het Onderwijsfonds en het onderwijs aan schip pers en schipperskinderen, bevat „De Binnen vaart-Almanak 1936" alle gegevens, welke voor de Rijn- en Binnenvaart van belang zijn: overzicht der seinen, hoogwatergetijden in alle havenplaatsen, watergetijden, sleepvaart- tarieven voor den Rijn. afstandstabel van den Rijn, artikelen over den Rijn, scheepsboek- houding, scheepsmeting. storingen aan moto ren, de sociale verzekering, enz. en verder een als scheepsjournaal ingedeelde Almanak met alle bijbehoorende gegevens. De Melkhandel. De besturen van de coöperaties de Een dracht en Vooruitgang te Haarlem hebben een circulaire aan hun leden gezonden, waarin medegedeeld wordt dat zij bezig zijn ook in vloed en medezeggingschap te krijgen in den melkhandel. Naar hun meening laat de economie in den melkhandel zeer veel te wenschen over en moeten tengevolge daarvan de melk en melk producten te duur worden betaald. De besturen hebben contact gezocht en ver kregen met een combinatie van melkveehou ders, die ook van meening zijn dat het ver schil, dat bestaat tusschen den prijs dien zij voor hun melk ontvangen en den prijs dien de consumenten betalen, te groot is. Het spreekt vanzelf, dat zoodra de georga niseerde melkhandel te Haarlem verneemt, dat de coöperaties zich met de melkprijzen gaan bemoeien, zij alles in het werk zal séellen om dit streven te bemoeilijken. Waarschijnlijk zullen zij de prijzen verlagen, om dan later, als het gevaar geweken is, deze weer te ver- hoogen. De besturen wenschen echter blijvend prijs- regelend op te treden om de leden niet meer voor de melk te doen betalen dan noodig is, terwijl producten als room, yoghurt, pap. kar nemelk en taptemelk voor uiterst billijken prijs zullen worden aangeboden. Voor alles willen de besturen weten, in hoe verre zij op den steun van de leden kunnen rekenen. Daarom is aan de leden gevraagd of zij eventueel wel of niet afnemer zullen wor den van de nieuw op te richten combinatie. De slijters, die op het oogenblik hun brood verdienen in den melkhandel, zullen zooveel mogelijk door het melkbedrijf worden over genomen. Chauffeur stichtte een eigen onderneming. Een principieele zaak diende hedenmorgen voor den Haarlemschen kantonrechter. Op Zondag 20 October heeft namelijk een chauf feur van de „Naamlooze Vennootschap Auto verhuurbedrijf Citytax" gereden zonder een goede rustdagkaart. Wel had hij een kaart bij zich, doch deze deugde niet. Als verdachte was gedagvaard een van de drie directeuren van de naamlooze vennoot schap, die zich verdedigde door de mededee- ling dat hij wel directeur was, doch geen werkgever. De Citytax is een groep chauffeurs, aandeel houders van de N.V.. die allen gelijke rechten hebben, de directeuren incluis. Er zijn slechts twee leden van het eigenlijke personeel, een boekhouder en een telefonist, voor welke per sonen ook zegels worden geplakt, ingevolge de wettelijke voorschriften. Voor de chauffeurs worden geen zegels geplakt, omdat zij allen eigenlijk hun eigen werkgevers zijn. Mr. P. Tideman trad als verdediger op en vergeleek deze onderneming met die van de Enkhuizer visschers, die zich wel voor geza menlijke belangen aansluiten, doch die ieder zelfstandig blijven. De pointe is volgens Mr. Tideman dat de chauffeurs niet in loondienst staan. De Naamlooze Vennootschap is destijds op gericht omdat de gemeente de verpachting van taxistandplaatsen alleen gaf aan instellingen als waarvan de naamlooze vennootschap een is. De wethouder van Haarlem had destijds gezegd, om den chauffeurs tegemoet te ko men: „Maak er een naamlooze vennootschap van". De chauffeurs hebben destijds niet kun nen overzien wat de gevolgen zouden wezen. Het bij zich hebben van een rustkaart ver klaarde de verdediger als volgt: „Een agent van politie kan men niet in enkele woorden de- heele ingewikkelde kwestie van N.V. en ar beidsvoorwaarden uitleggen. Voor het gemak zij er daarom destijds eenige kaarten aange schaft". De kantonrechter zei dat het criterium z. i. daarin was gelegen dat er wel een naamlooze vennootschap was gesticht. Wanneer men er de lusten van wil hebben, moet men er ook de lasten van willen dragen. Daarop kwam zijn betoog eigenlijk neer. Mr. Tideman kwam nog eens op zijn oor spronkelijke stelling terug, die van den loon dienst. De arbeidsvoorwaarden zijn vastge legd in die gevallen waar door loondienst de kans van uitbuiting zou kunnen bestaan. In een organisatie als die van de Citytax is dat ten eenenmale uitgesloten. Het requisitoir van den ambtenaar van het openbaar ministerie deed den principieelen kant van de zaak uitkomen. De ambtenaar ge loofde ook wel dat hier ter goeder trouw was gehandeld, doch z.i. was ook het feit dat er een naamlooze vennootschap was gesticht, vol doende om de verplichting van een rustkaart vast te leggen. De dagvaarding sprak niet over den vorm van de ondernemin. Hij meende dat het feit wettig en overtuigend was bewe zen en vroeg een straf van f 1.of 1 dag hechtenis wegens het principieele karakter. De verdediger weidde zeer uit over een ana loge zaak van de Citytax in een andere zaak, geen strafzaak, doch die wordt uitgemaakt in de instanties van de Raden van Beroep, waar het wachten nog is op de uitspraak van den Centralen Raad van Beroep. Hij kon zich niet indenken dat een „vergissing" als gevolg van een opmerking van den wethouder een veroor deeling met zich zou moeten medebrengen, omdat het wezen van deze organisatie op zoo geheel andere leest is geschoeid. Een veroor deeling zou voor de chauffeurs der Citytax ernstige gevolgen met zich medebrengen, die van veel meer gewicht zijn dan de kwestie van een rustkaart. Daarbij doelde Mr. Tide man op de economische zijde van het bedrijf, vooral wat betreft de sociale verplichtingen die dan ongetwijfeld getroffen zouden moeten worden. De kantonrechter zal over veertien dagen schriftelijk vonnis wijzen. Wordt de Braziliaansche regee ring den toestand meester? Volgens een A. N. P. bericht uit Rio de Janeiro moeten de opstandelingen te Recife wijken voor de regeerings- troepen. Zij hebben, zich in een stads wijk verschanst. In de rest van het land is het rustig. Gistermiddag zijn verscheidene hoogge plaatste officieren gearresteerd, daar zij den r.aam hadden met de communisten te sympathiseeren. Volgens een bericht in een van de avond bladen zou de communistenleider Luis Carlos Prestes twee maanden geleden uit Argentinië met een valschen pas naar R:o zijn gekomen en daar onder den naam Roberto Castro de opstandige beweging hebben voorbereid. Se dert, Zondag j.l. is hij spoorloos verdwenen. Zeppelin blijft kruisen! Het luchtschip „Graf Zeppelin" heeft Dins dagavond per radio medegedeeld, dat het van een stoomschip 110 K.G. versche levensmidde len aan boord heeft genomen. De gezagvoer der was voornemens nog tot van middag aan de Braziliaansche kust te blijven kruisen om den eventueel te Pernambuco te landen. LIJST VAN MAIL- EN LUCHTPOST- VERZENDINGEN t.m. 1 Dec. 1935. Nederlanüsch-Indië: mail via Genua per m.s. Chr. Huygens 23 Nov. gewone stukken 3 25 vliegdienst AmsterdamBandoeng 27, 30 Nov. gew. st. 3.25. Suriname: mail via AmsterdamTrinidad 29 Nov. gew. st. 3.25. Aruba, Bonaire, Curacao: zeepost en mail via Amsterdam 29 Nov. gew. st. 3.25; vliegdienst New YorkMaracaïbo 29 Nov. gew.st. 19.10. Amerika, Canada, Mexico via South ampton-Cherbourg 26. 29 Nov. gew. st. 19.10. Argentië, Brazilië, Chili., Uruguay via Lis sabon 30 Nov. gew. st. 16.45. Brazilië (alleen) via Lissabón 1 Dec. gew. st. 2.15; vliegdienst MarseilleZuid-Amerika 30 Nov. -gewit. 10.-. China, Hongkong, Philipijnen, Japan Mants- jocrije en Jeliol via Siberië gew. st. 18.- China, Hongkong, Philippijnen, vliegdienst als Nederl.-Indië. Irak (v:a Isanbul 2-B Nov. gew.st. 3.25; via Napeis-Alexantirië 29 Nov. gew.st. 10.40; via Istanbul 2 Dec. gewast. 2.-: Vliegdienst als Britsch-Indië. Britsch-Indië via Genua 23 Nov. gew. st. 10.- Vliegdienst Amsterdam—Bandoeng 30 Nov gew.st. 3.25. Palestina via Genua-Port Said 23 Nov. gew. st. 3.25; via Napels-Alexandrië 29 Nov. ge wat. 9.25; via Brindisi-Alaxandrië 30 Nov. gew.st. 9.25. Vliegdienst als Britsch-Indië. Ceylon vla Genua, 28 Nov. gew.st. 3.25; via Marseille-Aden 28 Nov. gew.st. 12.30. Vliegdienst als Britsch-Indië. Penang en Siam via Genua 27 Nov. gew.st. 22.30. Vliegdienst als Ned.-Indië. Singapore via Genua 28 Nov. gew.st. 3.25; via Marseille 28 Nov. gew. st. 12.30. Egypte via Genua 28 Nov. gew. st. 3.25; via Napels 29 Nov. gew.st. 9,25; via Brindisi 30 Nov. gew-st. 9.25; via Piraeus 2 Dec. gew.st. 2.-. Vliegdienst AmsterdamBandoeng 30 Nov. gew.st. 3.25; vliegdienst Londen-Ca'iro-Johan- nesburg 30 Nov. gew.st. 18.45; Oost-Afrika via Marseille -Aden 28 Nov. gew.st. 10.-; vliegdients Londen-Caïro-Johan- nesburg 30 Nov. gew.st. 16.45. Zuid-AIrikaansche Unie vla Southampton 28 Nov. gewat. 16.45. Vliegdienst als Oost-Afrika. Australische Statenbond via Marseille- Aden 28 Nov. gew-st. 10.-. Vliegdienst AmsterdamBandoeng Vliegdienst LondenSingapore 30 Nov. gew st. 3.25; Port Darwin 30 Nov. gew.st. 2.15. Nieuw Zeeland via SouthamptonCher bourg 29 Nov. gew.st. 1910. Vliegdienst als Australië. De aankomst van den Griekschen koning George in de haven van Phaleror.. Begeleid door generaal Kondylis begroet koning George II de eerewacht van officieren. PROPAGANDA VOOR NEDERLANDSCH FABRIKAAT. Uit de antwoorden (in totaal 2500) op de prijsvraag van de Nationale Propaganda-com- missie voor het Nederlandsch fabrikaat voor een slagzin, welke als motto zal worden ge bruikt voor de nationale propaganda-cam- pagne is gekozen: „Koopt Nederlandsche waar, Dan helpen wij elkaar". INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Is een geheel nieuw gebouw noodig? Geachte Redactie, Een dezer dagen vernam ik. dat het plan bestaat, een nieuw gebouw voor den Gemeen telijken Geneeskundigen Dienst te stichten. Naar aanleiding hiervan moge de vraag worden gesteld: zijn de groote kosten, welke een dergelijk werk vordert, in deze moeilijke tijden te rechtvaardigen, nu er zoovele zeer ruime particuliere woningen te koop staan, ook in de onmiddellijke omgeving van het huis, dat thans bij den genoemden Dienst in gebruik is? Moge, alvorens een besluit in dezen wordt genomen, een en ander grondig worden over wogen Met dank voor de plaatsing Uw abonné R. Haarlem, 25 November 1935. Eenheid in Verkeersregeling. Geachte redactie. Volgens recente berichten in de pers, zou het in de bedoeling liggen, binnenkort over te gaan tot uitbreiding van het aantal auto matische verkeersseinen te Haarlem. De vraag rijst,, of deze uitbreiding niet ge paard moet gaan met aanpassing aan de o.a. te Amsterdam geldende regeling ten aanzien van het naar links afslaand verkeer. Indien, zooals thans te Haarlem geschiedt, 't naar links afslaande verkeer in één in plaats van in twee étappes wordt geregeld, wordt het doel: ontwarring van het verkeer over een kruispunt, slechts ten deele bereikt. Opvoeding tot goede, veilige weggebruikers kan alleen dan een zoo goed mogelijk resul taat. hebben, indien ten aanzien van het ge bruik van den weg uniforme regels gelden binnen zoo ruim mogelijke grenzen. Met dank voor de plaatsing, Ir. J. H. SCHNEIDER Het 28ste St. Nicolaasfee8t van den Bond van Ned. Onder wijzers. Geachte Redactie, Nog enkele dagen en de groote zaal van het Gemeentelijk Concertgebouw zal weder dave ren van het klndergejuich. Niet minder dan 14 feesten zullen noodig zijn, om aan de ruim 8000 kinderen eenige uren van intens kinder genot te verschaffen. Bovendien vieren de voorbereidende scholen ons feest op school. We mogen ons gelukkig prijzen, dat, dank zij veler medewerking, de voorbereidingen vlot konden verloopen. De 500 poppen voor de eerste-klassertjss zijn keurig gekleed. Het resultaat van veler arbeid kan men van Woensdag 27 November af aanschouwen in de étalage van perceel Groote Houtstraat 170. dat ons welwillend ter beschikking werd gesteld. Ook onze geldinzamelaarsisters) hebben uitstekend werk verricht, zoodat we de hoop mogen koesteren, ons feest in der.zelfden om vang van vorige jaren te kunnen handhaven. Echter zijn nog niet alle lijsten afgedragen. In enkele wijken wordt nog gecollecteerd. Daar om doen we voor de laatste maal een dringend beroep op de duizenden kindervrienden in en om Haarlem. Steunt ons feest! Teekent op de lijsten! Indien u geen lijst is aangeboden, stort dan uw bijdrage op post rekening 139828 van den penningmeester S. P. Doek, Karei van Manderstraat 50, tel. 16301. De St. Nicolaas Commissie v. d. Bond van Ned. Onderwijzers. Inkrimping van de gelegenheid tot vergaderen? Nu binnenkort de verscherpte bepalingen ten opzichte van openbare en besloten ver gaderingen in toepassing zullen worden ge bracht, lijkt het ons goed even te wijzen op de nadeeien welke er o.i. voor vele organisa ties aan vast zitten. Hoezeer het ook valt toe te juichen, dat de overheid wat betreft de veiligheid bij ver gaderen strengere normen gaat aanleggen, mag dit toch n:et met zich brengen, dat de toch al schaarsche vergader-gelegenheden In Haarlem nog meer beperkt worden. Er zullen zeer zeker lokaliteiten, welke tot nu toe geschikt werden geacht voor openbare of besloten bijeenkomsten, voor deze doeleinden worden afgekeurd en dus niet meer voor di verse organisaties disponibel zijn. Het gevolg hiervan zal zijn. dat deze ver- eenigingen in het vervolg aangewezen zullen zijn op beter ingerichte, dus duurdere, zalen, wat voor het meerendeel, nl. voor de finan cieel zwakkere organisaties, groote bezwaren medebrengt. Het is alsnog te hopen, dat B. en W. hier mede rekening zullen houden, zoodat van deze maatregelen het organisatieleven hier terstede, niet de dupe wordt. Met dank voor de plaatsing. H. H. v. d. HORST, Voorzitter der afdeeling Haarlem van de Nederl. Unie van Bellamyanen. Haarlem. 15 November 1935. In plaats van kaarten K. VAN DER VORST en G. VAN DER VORST— VAN O YEN geven kennis van de geboorto van hun Dochter PETROXELLA GERARDA Haarlem. 26 November 1935 Nieuwe Kruisstraat 7 Eenige en algemcene kennisgeving Heden overleed plotseling zacht en kalm, tot onze die pe droefheid, mijn geliefde Vrouw en onze zorgzame Moeder Hermme Marchine Bosscher in den leeftijd van 51 jaar. J. A. DE GROOT Czn. JO CORRY Bloemendaal. 27 Nov. 1935 Bloemendaalscheweg 17 Geen bezoek De orematle zal plaats vinden op Zaterdag 30 No vember a.s. te Driehuis- Westervelid, na aankomst van trein 14.14 uur. PIANOLEERAAR Diploma Conservatorium A'dam TEMPELIERSSTR. 20 Welbespraakte, actieve dames kunnen zich op gemakkelijke wij ze verdiensten verzekeren tot 30 en hooger per week. Aanmelden Donderdag 24 uur Hotel Rem brandt, Groote Markt 25, Haarl. HUWELIJK Flinke man. eigen bedrijf, wenscht kennism. m. jonge wedu we, n. ouder dan 80 jaar, liefst m. eigen inboedel. Br. no. 3723 bur. van dit blad varleerende tot 50 per week en hooger voor WELBESPRAAKTE, ACTIEVE HEEREN (geen verkoop). Aanmelden Don derdag van 46 uur Hotel Rem brandt. Groote Markt 25, Haarl. bev. 3 kamers a 4 p. w. Boven huis bev. 5 kamers a 4.25 p. w. Vrij huisje in de Brouwersstraat a 5.75 p. w. Inl. Won. Bur. GEBRs. SNOECK Stationsplein 13 Geen geld of goed af to geven aan mijn weggeloopen huisvrouw, daar door mij niets zal worden betaald. H. BEEKMAN BOnVK. OP». TEEK. zag zich gaarne belast met uw plannen of teekenwerk. Br. no. 499 Gebr. van Brederode, Groote Markt 21. GARAGE TE HUUR voor particuli&r of taxibedrijf, om- tr. Schotersingel. Br no. 3721 bur. van dit blad Te huur gevraagd ruim pakhuis, ook geschikt voor garage, in cen'rum. Br. no. 3724 bur. van dit blad In Rusth. bij Haarl. ls pl. v. bed!, of andersz. HU LP BEU. PAT. Uitst. verz., ref. H.H. dokt. (zeer bill. cond.). Adres te vern. bur. van dit blad pracht vrij bovenhuis Stuyvesant- pleln, huur slechts f 27.50 p. m. en vrij bovenh. Jan Harlngstr. Huur 30.p. m. Sleutel. Tette rodestraat 44 rood. Voor Dame (of Heer) wordt Lieflijk tehuis aangeboden bij een dame v. mid- delb. leeft., wier moeder onlangs overleden is. Zit- en slaapk. ge- meub. of ongemeub. Geen be roepspension. nabij Haarlem. Br. no. 2535 boekh, Antonvsen, Be verwijk. door vertrouwd persoon, flinke rente, aflossing nader overeen te komen. Br. no. 3722 bur. v.d. blad VRIJ HUIS Of BENEDEN- en BOVENHUIS Br. met voll. inl. over ligging, prijs lasten, event, huur enz. no. 3725 bur. van dit blad r—JKUNST00CEN Jmaken wij natuurgetrouw 1^1 voor onze patiënten F. Ad. MUl'er Söhoe, Wiesb.den. li 'n Amsterdam: Centraalge- bouw der A.M. V.|., Leid- sche Bosch je, op 2 CD 3 December. makelaar en taxateur PARK LAAN 23 heeft weer hyp.grelden beschik baar. bedragen vanaf 7000.— VROUW, MOEDER, ZUSTER, VERLOOFDE? Bezoekt ONS! Laten wij U helpen bij hot kiezen van Electriseho Strijkijzers, Wa terketel tjes, Rol sol miers, Geldkistjes, Schaatsen, Tafel- en Dessert messen, „Gcro" Lepels en Vorken, Doelmatige Hutehoud-Artlkelen, Fraaie Bloemvazen, enz. U slaagt spoedig ln onze overzichtelijke Magazijnen 'SfVenAr-y/bar/rvri j (jroQle Houtstraat. Tel. N913926. Sfdrrl jaren btkjnd ad rei Mag. den geheelen dag seopend. Vrije bezichtiging 's Morgens is de rustigste kooptUd BEST en BILLIJK DRiNKSERVIEZEN van Kristal Unie of leerdam 30- DELIG vanaf Mooie moderne modellen en slijpsel* Zijlstraat 24-30, Tel. 12615 Schoterweg 9, Tel. 12052 is de Courant waarin gij met het meeste succes

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 3