KON. NED. VOETBALBOND RANGLIJSTJES. TWEEDE KLASSE DERDE KLASSE H. F. C.-Z. F. C. (1-1) R. C. H.-V. S. V. (1-1) A D. O.-Haarlem (1-5) Stormvogels-D. F. C. (0-0) DE UITSLAGEN. RESERVE 1E KLASSE RESERVE TWEEDE KLASSE B. DE OVERIGE EERSTE KLASSERS VOETBALNIEUWS VOETBAL IN BELGIë. jaSSND'A'G 2 DECEMBER '1935 HSAREEM'S DAGBEAD 6 AFDEELING 1. Eerste klasse: Sparta gesp.gew.gel.verl pnt. v.-t. gem. 3 4 3 1 11 22—17 1.38 v.s.v. 9 5 2 2 12 19—17 133 Ajax 9 5 1 3 11 25—15 1.22 R.C.H. 9 4 3 2 11 17—13 1.22 AD.O. 9 5 0 4 10 22—24 1.11 HJ3.S. 8 3 2 3 8 20—19 Ir— Haarlem 9 3 2 4 8 21—19 0.89 K.FC. 8 2 3 3 7 9—13 0.88 Hermes-D.V.S. 8 1 2 5 4 11—19 0.50 Xerxes 9 I 2 6 4 14—26 0.44 Tweede klasse A: E-dO. 8 4 3 1 11 21—17 1.38 Vriendensch. 9 4 4 1 12 19—12 1.33 D.O.S. 8 4 2 2 10 19—12 1.25 't Gooi 8 4 2 2 10 19—15 1.25 Zeeburgia 9 3 3 3 9 21—18 1.— Alcm. Victrix 9 3 3 3 9 2523 1.— AJF.C. 9 2 4 3 8 2528 0.89 U.V.V. 8 2 3 3 7 19—26 0.88 Bloemendaal 9 2 3 4 7 1 6—20 0.78 Kinheim 9 0 3 6 3 11—34 0.33 AFDEELING II. Eerste klasse: DF.C. 9 6 2 1 14 16-8 1.56 Blauw Wit 8 5 2 1 12 13—6 1.50 Feijenoord 9 6 1 2 13 28—10 1.44 Stormvogels 9 5 2 2 12 24—13 1.33 D.H.C. 8 3 2 3 8 25—17 1— Z.F.C. 9 2 5 2 9 12—15 1.— D.W.S. 9 2 4 3 8 19—23 0.89 Excelsior 9 1 3 5 5 14—29 0.56 HJ.C. 3 0 3 5 3 10—22 0 38 V.U.C. 8 0 2 6 2 10—27 0.25 BloemendaalZeeburgia (11) In deze ontmoeting heeft het zeker aan spanning niet ontbroken, maar het spel van beide partijen kwam toch niet boven het mid delmatige uit. De thuisclub speelde met een Invaller voor Van Gelder, doch had J. Kammeljer weder om in de gelederen. De gasten profiteerden het eerst van het windvoordeel. wat voor de ditmaal in oranje shirt gestoken Bloemendalers geen beletsel bleek om enkele gevaarlijke aanvallen op te zetten. Na 15 minuten gaf Van Dam aan Zeeburgia met een onhoudbaar schot de leiding (01). Spoedig na dit doelpunt gaf Kammeijer een mooien voorzet aan Van Bragt, die met een fraai schot gelijk maakte (1—1). De strijd bleef verder vóór rust verdeeld. Na de hervatting kwam Bloemendaal wel krachtig opzetten, maar de Zeeburgia-verde- diging vertoonde weinig openingen. De aan vallen van de gasten behielden een gevaarlijk karakter, eenmaal kon doelman De Haas slechts op het nippertje redding brengen. De meerderheid der thuisclub uitte zich in diverse hoekschoppen, maar het beslissende doelpunt bleef uit. Een schot van De Bock belandde tegen de lat. Beide partijen lieten verder nog enkele kan sen onbenut; verandering in den stand kwam er niet meer. Bloemendaal speelde met: De Haas, De Wilde, Röbken, K. de Korte, H. Beijk, Fh, Immer, J. Kammeijer, v. Bragt, Ch. de Bock, G. Hartman, P. Leemhuis KinheimD. O. S. (02) Zeer velen hadden gehoopt, dat Kinhelm voor een vervroegde Sint-Nicolaas verrassing zou zorgen, doch behalve St. Nicolaas bleek ook Vrouwe Fortuna Kinheim dezen middag den rug toegedraaid te hebben. Het begin was al zeer teleurstellend voor de Velsena- ren. Na enkele minuten kan de D.O.S.-keeper een schot ternauwernood stoppen, doch de bal was hierbij het doelvlak gepasseerd. Even hierna was W. Groeneveld de geheele ver dediging gepasseerd doch op het laatste moment werd hij tegen den grond geloopen. Ook verder gedurende de eerste helft is Kin heim het meest in den aanval. D.O.S. laat zich echter ook niet onbetuigd. Het is hoofd zakelijk een strijd tusschen de vier backs, die niets voor elkaar onder doen. In het veld wordt er aardig gespeeld, doch in het doelgebied is de Kinheim-voorhoede vrij ongevaarlijk. Rust komt met blanken stand. Na de rust zijn de eerste 20 minuten van hetzelfde gehalte. Enkele mooie kansen wor den gemist. Eenmaal zou Michel Sr. een voorzet inschieten; de bal vloog echter langs zijn lichaam omhoog en ging onbegrijpelijk nog over. Als Kinheim dan wat afzakt komt D.O.S. in den aanval. Haar rechtsbinnen Van Leur weet te scoren. (01). Als kort hierna een misverstand in de Kinheim-achterhoede de linksbuiten van D. O. S. maar voor het intrappen heeft, is Kin heim verloren. Einde 0—2. Schoten—S. V. C. (2—2) S.V.C. heeft het windvoordeel en opent het offensief. De Schoten-achterhoede moet goed oppassen, want de midvoor der gasten breekt nog al eens door. Schoten neemt toch het eerst de leiding, als Van Roon een voorzet van Oorthuis inkopt (10). Spoedig brengt de midvoor van S.V.C. Geil- voet, de partijen op gelijken voet. In de tweede helft is voornamelijk Schoten aan het woord, doch een goed schot komt Na een strijd, die vooral na de rust meer spannend dan fraai was, is het H.F.C. ge lukt. een punt uit te loopen op V.U.C. Onder leiding van scheidsrechter Vermeer stellen de volgende elftallen zich op; Z. F. C.: Dijkstra, Klokkemeyer, Kattee, De Haas, Buhrs, Doets, Strieker, Offringa, Van den Oever, P. Hoogmoed, van der Kolff. H. F. C.: Hagenaar, Drijver, Höck, Kermer, Koper Van Olphen, Kruyer, Jongeneel, Dorsman, Van Baasbank, Schras. H.F.C. is met den wind in den rug in het begin in den aanval; de buitenspelers worden goed in het spel betrokken. Dijkstra beleeft dan ook benauwde oogenblikken. Hij stopt eenige schoten en kopballen zeer verdienste lijk, al heeft hij ook wei eenig geluk. De Z.F.C.-aanvallen, die meestal geleid wor den door Van den Oever, hebben veel van den wind te lijden. Van der Kolff is nog steeds zeer handig en snel; Schras is echter op zijn post. Hij brengt door snel uitloopen redding. Enkele hooge ballen vangt hij klemvast. Na ongeveer een half uur komt een doel punt voor H.F.C.; Koper heeft op de lijn den bal vrijgemaakt, hij zet hoog voor, de backs en keeper van Z.F.C. begrijpen elkaar ver keerd, de snel naar binnen geloopen Hage naar profiteert hier handig van. Hij pas seert Dijkstra (10). Schoten van Van den Oever en Van der Kolff leveren Schras geen moeite op. De H.F.C.-voorhoede. die meer in den aan val is, ziet ook geen kans meer, het net te vinden. Rust komt dus met een kleinen voor sprong voor H.F.C. Na de hervatting is H.F.C., hoewel tegen den wind in spelende, zeker niet zwakker. Wel treedt de Z.F.C.-voorhoede wat meer op; de binnenspelers komen nu ook wat meer naar voren. De H.F.C.-achterhoede en halflinie zien echter telkens weer kans, het spel te ver plaatsen. Wepster stelt Hagenaar in staat, fraaie voorwetten te geven. Koper krijgt hier bij eenige zeer lastige kansen; een kopbal van hem kan Dijkstra nog juist stoppen. De strijd gaat snel op en neer; beide goals beleven benauwde oogenblikken, het ont breekt echter aan het beslissende schot. Van den Oever wisselt met Strieker van plaats; dat brengt ook niet de gewenschte verbetering. De balcontrole onder deze weersomstandig heden is bij beide ploegen blijkbaar wel wat te moeilijk. De spanning vergoedt echter veel. Volko men hiermee in overeenstemming is ook het doelpunt van Z.F.C., dat na een corner, die een geweldige scrimmage oplevert, tenslotte door Offringa gescoord wordt tusschen tal van beenen door (11). Er ontspint zich nu een aardige strijd om de leiding. Beide voorhoeden vallen verwoed aan; de verdedigingen blijven echter de situatie meester. Wel zijn er nog enkele spannende mo menten, maar van serieuse kansen kan niet meer gesproken worden. Het einde van dezen fairen wedstrijd komt met een gelijk spel hetgeen de verhouding goed weergeeft. De wedstrijd tusschen V. S. V .en R. C. H. had veel publiek naar Heemstede getrokken, dat getuige is geweest van een spannenden, zij het niet altijd fraaien kamp, die geëindigd is in een gelijk spel. Het achter-trio Metten, Prevost en Kors heeft zich weer in zijn volle kracht getoond en toen later Bergsma voor Metten was inge vallen, paste deze zich kranig aan. De middenlinie van R. C. H. was ditmaal niet zoo goed; Geutskens vergat nu en dan zijn verdedigende taak. Ruis hield het spel te veel in het middenveld, inplaats van telkens weer naar de vleugels te openen, Prevost Jr. was wel de beste van dit trio. In de voorhoede vlotte het evenmin buiten gewoon goed, mede doordat de vleugels on voldoende in het werk betrokken werden, al werd door allen hard gewerkt; het fraaie doel punt van v. d. Horst was daarvoor een ver diende belooning. V. S. V. beschikt over een goed spelend elf tal, dat fel op den bal zit en technisch uitste kende dingen liet zien; echter was het voor- hoedespel niet van dien aard, dat het meer doelpunten verdiende. Daarentegen speelden rechtshalf en beide backs benevens keeper Michel een goede partij. Precies twee uur stelden zich de volgende ploegen op; R. C. H.: Metten, Kors, Prevost, Geutskens, Ruis. Prevost. Paape, Slot, v. d. Horst, Hoogendoom, Lenselink V. s. V.: Hillekamp, Sterk, Michel, U. de Wolf, H. de Wolf, De Vries de Koning, Broek, Van der Griendt. Van Zutphen, Michel R. C. H. heeft eerst het voordeel van den wind, doch V. S. V. is aanvankelijk in de meer derheid. waardoor al spoedig twee corners ont staan, die door Metten onschadelijk gemaakt worden. Een snelle uitval van de Racing geeft Hoo gendoom een kans, die door hands verloren gaat. Dan is V. S. V. weer aan het woord. U. de Wolf passeert eenmaal de geheele achterhoe de, doch Prevost redt nog bijtijds; vlak daar na kogelt Lenselink uit een center van Hoo gendoom in het zijnet. Tien minuten voor half time moet Hille kamp vervangen worden door De Haas. Er volgen nog enkele corners op beide doelen, zonder dat echter een doelpunt gemaakt wordt zoodat de rust met 00 komt. Na de hervatting begint V. S. V. weer met sterk aanvallend spel, doch de Racing-defensie houdt zich kranig staande. Er volgt dan een periode van R. C. H. overwicht. De voorhoede speelt uitstekend samen; er volgen verschil lende goede kansen, doch thans toont de V. S. V.-verdediging haar groote kracht. Van der Horst wordt bovendien sterk be waakt. Na twintig minuten profiteert H. de Wolf van een dralen in de R. C. H.-verdediging; hij geeft een goeden voorzet, dien Michel fraai inkopt. Er volgen dan nog tal van spannende mo menten. Metten verlaat het veld; Bergsma vervangt hem en stopt direct enkele felle schoten. Plotseling gaat R. C. H. er van door. Van der Horst krijgt den bal vrij en met een mooi schot brengt hij de partijen op gelijken voet Tegen een volledig A.D.O. stelde Haarlem zich met een invaller op voor Van den Berg, zoodat de volgende elftallen in het veld komen: A.D.O. Kruis, Nobel, Chaufour, Schurink, Maren, Loof, Beuker, B. Tap, Berg, W. Tap, De Korte. Haarlem: Kammeijer, Van Polanen, Smit, De Winter, Oldenburg. Vreeken, Urban, Goedhart, Van Gooi, Verhappen. Kaan. De pagenaars beginnen met de eerste aan vallen, maar ondanks het zware veld, blijkt de achterhoede van Haarlem er al spoedig goed in te zijn. Met forsche trappen zetten Van Gooi en Verhappen de Haarlem-voor hoede aan het werk. Reeds spoedig is een voorzet van den linker vleugel voor Smit voldoende om aan Kruis het nakijken te geven (01). Vlug golft het spel op en neer; vooral de Haagsche middenvoor Berg stelt zich gevaar lijk op en daar Urban op dit zware veld in de nieuwe omgeving zich nog niet geheel thuis voelt, is voor de beide Haarlem-backs oppassen geboden. Vrij spoedig maakt Berg gelijk als De Korte den bal uitstekend voorzet (11). Ook hierna is van eenig overwicht geen sprake, maar de combinatie bij Haarlem is beter, dan die van A.D.O. Van Polanen heeft zijn goeden vorm weer gevonden, hij speelt dat 't een lust is. Een hard schot van zijn voet is Kruis te machtig <12). Tap geeft goede centers, maar Berg moet het van grooten afstand probeeren, daar de Haarlem-achterhoede verder weinig gelegen heid geeft tot schieten. De uitvallen van Haarlem blijven veel ge vaarlijker; De Winter maakt er 13 van. Kort hierna ontgaat Haarlem een strafschop als een A.D.O.-speler dicht bij het doel een bal met de handen weggrijpt. Aan den anderen kant trapt Verhappen een bal uit het verlaten doel. Rust komt met 31 voor Haarlem. A.D.O. begint in de tweede helft met enkele aanvallen, die door de Haarlem-verdediging worden afgeslagen. Urban heeft zich nu meer aan de terrein-omstandigheden aangepast; vooral zijn koppen valt nu op. A.D.O. schijnt geheel uit haar evenwicht ge speeld te zijn, want het plaatsen van den bal wordt steeds slechter. Smit kopt nummer 4 langs den Haagschen doelman en scoort na een goeden voorzet van Oldenburg (15). Bij A.D.O. valt dan Berg uit. Hoewel A.D.O. een geslagen elftal is, doet zij nog haar uiter ste best om een zoo goed mogelijk resultaat te behalen, doch de achterhoede van Haarlem geeft geen kans. De uitvallen van Haarlem blijven gevaar lijker, doch tot doelpunten komt het niet meer. Kort voor het einde kwam doelwachter Kruis in botsing met Oldenburg. De keeper werd vervangen door Strang. Er gebeurt verder niets meer. Haarlem wint verdiend met 5—1. Stormvogels heeft aan het sterke D.F.C. een puntje afhandig gemaakt. Geen onver dienstelijke prestatie, doch met één goeden schutter in de voorhoede had Stormvogels op beide punten beslag gelegd. De elftallen waren: Stormvogels: Hollenberg. Haak Sr., Haak Jr. Tol, Nijssen v. d. Velde, v. d. Steen, Effem, v. d. Lugt. Prins, v. d. Laan. D. F. C.: Mijnders, De Smet, Westhoven, Beekhuijzen, Vos, Dragt, Bouman. Punt, Brandt, Litz, Jas. D. F. C. mist dus Ruisch. Ondanks het feit, dat Stormvogels den ste- vigen bries in het nadeel heeft, komen de eerste aanvallen van IJmuider kant. Vooral de linkerwing onderscheidt zich hierbij; en het scheelt maar weinig of Van der Laan geeft reeds in de eerste minuut aan Stormvogels de leiding. De IJmuidenaren blijven eenigen tijd het spel beheerschen; Litz c.s. krijgen het aan vankelijk heel wat drukker dan de gebroeders Haak. Zelfs Jas wordt niet met rust gelaten. Eens raakt hij den bal kwijt, waarna Prins hard langs den paal schiet. Pas na tien minuten geeft de Dordtsche voorhoede „acte de présence". Men houdt echter slecht rekening met den wind en.... de Vogels-verdediging is er goed in. Nijssen kopt de hardste ballen weg; Haak Sr. en Tol bewaken Mijnders als een kostbaar kleinood en Haak Jr. en Van der Velde bewa ken den rechtervleugel zóó goed, dat hij niet gevaarlijk kan zijn. Hollenberg krijgt dan ook niets te doen. Alleen een kogel van West- hovén verdient vermelding. Ook Jas kan nu zijn werk wel af, hoewel de Stormvogels-aanvallen lang niet ongevaarlijk zijn. Na een half uur wordt Vos vervangen door Britteyn. Deze zet Hollenberg direct aan het werk en het scheelt maar weinig, of de IJmui der keeper werkt den bal in eigen doel. Hoe meer de rust nadert, hoe meer het gaat spannen. D. F. C. wil met den storm mee een voor sprong nemen en Stormvogels voelt, dat het 0—0 kan blijven. De verdediging der Vogels met Nijssen en Haak Sr., aan het hoofd weert zich enorm. Een halve minuut voor de rust komt Van der Lugt alleen voor Jas, maar hij schiet leelijk naast. Met den storm in den rug trekt Stormvo gels onmiddellijk ten aanval en weldra door staat het doel van Jas benauwde momenten. Reeds in de eerste minuten ontsnapt het tot tweemaal toe op de meest wonderlijke wijze. Al spoedig blijkt echter, dat D. F. C. geens zins van plan is, zich zoo maar zonder meer gewonnen te geven. Bouman en Dragt zetten meer dan eens hun voorhoede aan het werk en het scheelt maar weinig, of eerst West hoven en daarna Britteyn hebben succes. Maar dan is Stormvogels weer geruimen tijd aan het woord. De voorhoede brengt er nu echter weinig van terecht. maar zelden. Een snelle uitval van S.V.C wordt Schoten noodlottig. De rechtsbuiten zet hoog voor en de linksbuiten Tiessen schiet onhoudbaar in (12). Schoten blijft een druk uitoefenen; elk oogenblik verwacht men den gelijkmaker. Deze komt eenige minuten voor het einde, als een hoekschop, goed genomen door Maas, wordt ingekopt. Einde 22. ZandvoortB. M. T. (61) Zandvoort speelde Zondag tegen B. M. T. Niettegenstaande B. M. T. voor de rust het windvoordeel had, zag ze geen kans, de Zandvoort-verdediging te passeeren. Na een half uur geeft A. Weber met een mooi schot aan Zandvoort de leiding (10. Eenige minu ten later schiet E. van Orden onder de han den van den uitloopenden keeper door in 't net (2—0). Kort na de rust maakt C. Schuiten er 30 van. Na heel mooi individueel spel van A. Weber benut H. Luiting de hem geboden kans en maakt het vierde doelpunt (40). Het spel van B. M. T. wordt langzamer hand te forsch. De scheidsrechter straft dit met vrije schoppen en waarschuwingen. Uit een aan Zandvoort toegekende penalty maakt J. Weber het vijfde doelpunt. Uit een vrijen trap op den ran<i van het beruchte gebied brengt E. v. Orden den stand op 60. Dan begaat de spil van Zandvoort binnen het strafschopgebied een overtreding. De toegekende penalty wordt door Bandel in een doelpunt omgezet (61). Hiermee komt het einde. HillinenLugdunum (43) Na eenig heen en weer getrap in het mid denveld krijgt na zeven minuten E. Scholten den bal De Water goed aangegeven; hij scoort voor de thuisclub onhoudbaar (10). De Leidenaars vertoonen een veel beter sluitend samenspel dan Hillinen; telkens komt hun voorhoede voor doel, maar schotvaardig heid ontbreekt. Er is dan ook nog maar vijf minuten te spelen voor de rust alvorens zij met een houdbaar schot uit een vrijen schop gelijk maken, hetwelk na den aftrap onmid dellijk gevolgd wordt door een scherp schuin schot van links dat eveneens doel treft. Ook na de rust is Lugdunum voortdurend in den aanval. Na een half uur krijgt bij een Hillinen-aanval Vreeken uit een hoekschop den bal op het hoofd; via het hoofd van H. AFDEELING I Eerste klasse: RCH—VSV ADOHaarlem SpartaXerxes AjaxHBS Tweede klasse A: BloemendaalZeeburgia AFC—'t Gooi KinheimDOS Alcm Victr.-Vriendensch. 22 Tweede klasse B: Velox—OSV Hilversum—BFC HerculesSpartaan Derde klasse A: Beverwij kSucces Vierde klasse D: Swift,Ripperda De Meteoor—1THB Reserve eerste klasse: Bpaxtaan 2—Stormv. 2 0—1 1—1 1—5 5—3 0—0 1—1 1—4 0—2 4—2 3—2 2—2 2—1 4—1 5—1 Haarlem 2Hilversum 2 10 Zeeburgia 2—EDO 2 0—1 Reserve tweede klasse B: Ajax 3—HFC 2 2—5 VSV 2—WA 2 6—2 Reserve derde klasse A: De Kennemers 2—KW 2 4—0 AFDEELING II. Eerste klasse: DWSVUC 4—0 FeijenoordExcelsior 72 DHC—Blauw Wit 3—0 StormvogelsDFC 00 HFC—ZFC 1—1 Tweede klasse A: Quick—VDL 0—2 $VV—Olympia 3—2 Tweede klasse B: Hoek v. Holland—BEC 2—2 Derde klasse A: SchotenSVC 2—2 ZandvoortBMT 6—1 Hillinen—Lugdunum 43 AFDEELING IH Eerste klasse: ZACWageningen Go aheadHeracles EnschedéEnsch. Boys Tubantia—AGOW Tweede klasse A: BorneKHC RigtersbleekRoda SallandiaHengelo Robur. et Vel.Phenix UDZwolsche Boys Tweede klasse B: Be-QuickSil volde Rheden—NEC QuickVitesse AFDEELING IV. Eerste klasse: Noad—MW BWLonga NACBleijerheide AFDEELING V Eerste klase: VelocitasV eendam 8—1 3—1 3—2 5—1 0—0 5—3 4—2 3—1 2—2 2—3 3—6 1—1 34 2—3 2—0 Scholten is de stand weer gelijk. Vreeken maakt er onmiddellijk 32 van. Deze voor sprong wordt te niet gedaan als bij een scrim mage een der Hillinen-menschen in eigen doel trapt. De Water zendt van kort bij de hoekvlag een vliegend schot, dat de keeper in den rechterhoek ziet' verdwijnen, waarmede het einde komt. BeverwijkSucces (21) De Wieringers hebben eerst het windvoor deel, maar kunnen dit niet benutten door het stug verdedigen der Wij kers. Toch komt het eerste succes voor Succes, wanneer zij een vrijen trap buiten de beruchte lijnen te nemen krijgen. (01). De Wij kers spelen niet zooals verleden week tegen Den Helder, maar toch zijn hun aanvallen uiterst gevaarlijk, zoo gevaarlijk zelfs, dat één hunner tegenstanders zoo in het nauw gedreven wordt, dat hij den ge lijkmaker scoort. (11). Aanvoerder Maenhout smaakt het genoe gen, na een goed genomen corner den bal in het doel te loopen. (21). Na de rust trachten de bezoekers het ver loren terrein te herwinnen; drie achtereen volgende corners zijn het bewijs, dat de druk op het Wijker-doel hevig is. Dan is Beverwijk weer aan het woord, maar ook zij weet den keeper niet te ver schalken. Bijna zou de gelijkmaker zijn gekomen, maar het schot gaat hoog over doel. Haarlem 2Hilversum 2 (10) Na het slechte spel van de vorige week, bracht Haarlem 2 het tegen Hilversum 2 er vrij wat beter af. Haarlem 2 kwam met de volgende opstel ling op het veld; Voogd, Stammes, Huysmans, Jansse, Goossens, Visserf, Hartog, De la Mar Sr.. Dankelman, De la Mar Jr.. De Vries. Haarlem begon met den sterken wind in den rug en was direct in den aanval. De Hilversummers verdedigden echter taai. Toch ontstonden er eenige zeer gevaarlijke momenten voor het doel van Hilversum, o.a. toen De la Mar Jr. onverwacht achter el kaar twee harde schoten loste, die rakelings de lat scheerden. De weinige aanvallen van Hilversum strand den meestal op den uitstekend spelenden Huysmans. Haarlem wist niet het voordeel van den wind uit te buiten, zoodat met blanken stand van doel verwisseld werd. Ook na de rust waren de Haarlemmers sterker; het samenspel lukte beter tegen den wind in. De halflinie van Hilversum weerde zich echter uitstekend. Toch waren de aan vallen van Hilversum veelvuldiger dan vóór de rust. Voogd was echter in goede conditie. Na ongeveer een kwartier kreeg De Vries na een through pass van De la Mar Jr. een kan3, die hij benutte (10). Bij een der volgende aanvallen werd Dan kelman op nogal hardhandige wijze bewerkt, waarvoor Haarlem zich een penalty zag toe gewezen: het schot van De !a Mar Sr. werd echter door den keeper gestopt. Een doelpunt van Hartog werd nog wegens off side geannuleerd, waarna de scheidsrech ter spoedig het einde aankondigde. Zeeburgia 2E. D. O. 2 (01) De E. D. O.-reserves behaalden weer een zege. De Zeeburgia-doelman is geducht in vorm. maar eindelijk moet hij na een fraaien E. D. O.-aanval, die door H. Koenen bekroond wordt, zwichten. De E. D. O.-verdediging weet wel raad met de doorzichtige aanvallen der Zeeburgianen, die evenals de E. D. O.'ers last van het zeer slechte terrein ondervinden. Ook in de tweede helft krijgt de E. D. O.- voorhoede vele kansen, maar succes blijft uit. Een zeer verdiende overwinning is het resul taat voor de E. D. O.-spelers. Ajax 3—H. F. C. 2 (2—5) De H. F. C.-reserves zijn er in geslaagd, de eerste helft van de competitie ongeslagen te blij ven. Met 15 punten uit 8 wedstrijden gaan ze thans aan den kop. Het volgende elftal bond den strijd aan- Van der Togt, Wittebol, Langendam, J. ten Have, Beets. C. ten Have, Van Zwijndrecht, Zur Mühlen, Twiss, Wepster, Chapon, H. F. C. is direct in den aanval; goed com bineerend wordt de Ajax-verdediging telkens in het nauw gedreven. Weldra is het Twiss, die met een zeer fraai doelpunt uit een voor zet van Chapon aan H. F. C. de leiding geeft (6—1). De vleugel ChaponWepster is zeer actief; het is eerstgenoemde, die den voorsprong vergroot. (02). De Ajax-aanvallen brengen de H. F. C.- achterhoede niet veel in moeilijkheden. Nog voor de rust passeert Zur Mühlen den Ajax- keeper ten derden male (03). Na de hervatting blijft H. F. C. in de meer derheid. goede doelpunten van Wepster en Twiss geven H. F. C. een veiligen 05-voor- sprong. Dan moeten Twiss en Wittebol beiden we gens een blessure uitvallen; H. F. C. speelt met negen man verder. Ajax slaagt er. in. den achterstand te verkleinen tot 25, met welken stand het einde komt. D. H. C.Blauw Wit (30) Blauw Wit heeft Zondag in Delft een ver diende 3—0-nederlaag geleden. Aanvankelijk wist keeper Ferwerda wel raad met de op zijn doel geloste schoten. Bij een der Delftsche aanvallen komt de Amsterdamsche midhalf De Boer in botsing met den Delftschen links binnen Van Dijk, waardoor de Amsterdam mer kuit- en scheenbeen brak. Hij werd per ziekenauto naar het ziekenhuis te Delft ver voerd. Het is Van Nellen, die vóór rust aan D. H. C. de leiding gaf. In de tweede helft kon Westphal wegens een wond aan het oog niet verder spelen. Van Dijk moet ook wegens een blessure het veld verlaten. Dan benut Van Nellen een voorzet van Ditmars (20). Van der Sloot bracht den eindstand op 30. SpartaXerxes (53) Reeds na twee minuten gaf Papenhqven aan Sparta de leiding (10). Toen Voormo len op ongeoorloofde wijze tegen den grond gewerkt werd, mocht hij een penalty nemen, die door Wasserval gestopt werd. Vóór de rust brachten Van Duyn en Voormolen den stand op 3—0. Een half uur na de hervatting scoorde Voormolen wederom. (40)Toen wist Lagen- daal den Sparta-keeper te passeeren (41). Een minuut later werd het 51 door Van Duyn. Met een ongelooflijk hard schot ver kleinde Lagendaal den achterstand (52). Even voor het einde maakte De Jong er 5—3 FeijenoordExcelsior (72) Feijenoord heeft op een zeer overtuigende wijze gewonnen. In de eerste helft scoorde zij vijf maal. Excelsior kon daar geen doel punt tegenover stellen. Ook in de tweede helft kwam het eerste succes weer voor Feijenoord. Toen kon Niehoff den achter stand verkleinen. (6—1). Barendrecht voegde er nog één goal aan toe en daarna maakte Niehoff er 72 van. Ajax—H. B. S. (0—0) Deze aantrekkelijke strijd is met een 0—0 gelijk spel geëindigd. In het eerste kwartier was Ajax sterker, maar de aanvallen van H.B.S. hadden ook een gevaarlijk karakter. Ophorst wist bij een corner den bal bal in het Ajax-doel te werken, maar de scheids rechter annuleerde dit doelpunt wegens free-kick. In de tweede helf kreeg Van Ree- nen een waarschuwing, omdat hij tegen een beslissing van den scheidsrechter protesteer de. Na vele veranderingen in de opstelling van beide elftallen kwam het einde met 00. D. W. S.—V. U. C. (4—0) Na tien minuten schoot Luttinghuis in het V.U.C-doel. (10). Hiermee kwam rust. In de tweede helft werd het spel van D.W.S. levendiger; dat van V.U.C. verslapte. Uit een penalty vergrootte Beuker den voorsprong. (20)Vijf minuten later scoorde Van Stok ken Jr. (3—0). Ditmeyer bracht den eind stand op 40. KinheimD. O. S. De beschouwing van Criticus over den wed strijd KinhïmD. O. S. wordt in ons volgend numiner opgenomen. De Boer geblesseerd. Bij den Zondagmiddag gespeelden voetbal wedstrijd tusschen D. H. C. en Blauw Wit is de Amsterdamsche midhalf De Boer in bot sing gekomen met den D. H. C.'er Van Dijk. De Amsterdammer viel zóó ernstig, dat hij kuit- en scheenbeen brak. Per ziekenauto werd hij naar het Oude- en Nieuwe Gasthuis te Delft vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. White StarF. C. Mechelen 31 R. C. MechelenLyra 51 Liersche SportkringBerchem Sport 40 Union St. Giiloise—Beerschot A. C. 61 Standaard Luik—C S. Brugge 20 F. C. BruggeDaring Brussel 34 Antwerp F. C.—Anderlecht 1—4

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10