1 A Abessynische doorbraakpoging in her noorden verwacht. Geniet van Ferik oval - Finas round - 25 ets. THIJS IJS EN DE BOOZE BUURMAN Tandheelkundig I nstituut GEHEEL GEBIT Radio-Programma p o X r> E R D AG 5 DECEMBER 1935 HSA'REEM'S DAGBEAD 4 De oorlog in Abessynië. Gissingen over den „beslissenden slag". De stad Harrar ontruimd. De oorlogscorrespondent van het D.N.B. meldt, dat de in vroegere berichten gedane voorspellingen over de eventueele ontwikke ling van de situatie aan het noordelijke front bevestigd worden. In de omgeving van Takazze ontwikkelen de Abessyniërs een groote activiteit, die er op schijnt te wijzen, dat een Abessynische doorbraakpoging in deze richting te verwachten is, terwijl de kern van het Abessynische leger voor Ma kalle de Italiaansohe strijdkrachten tracht bezig te houden. Omtrent de Italiaansche plannen is niets met zekerheid bekend. De meeningen over de mogelijkheid en de plaats van een be slissenden slag loopen uiteen. Men gelooft, dat misschien de binnenlandsche toestand van Abessynië den Negus zou kunnen dwin gen den slag te leveren, dien hij tot nog toe heeft willen vermijden. Volgens berichten uit Dzjiboeti in de Ita liaansche pers te Asmara zouden de troepen van den sultan van Aoessa voortdurend de Abessynische versterkingen en karavanen, die uit Fransch Somaliland komen, aanval len. Dementi's van Rome. Formeel wordt te Rome ontkend, dat de Abessyniërs Gorahei en Gorlogoebi zouden hebben bezet. Men voegt hieraan toe. dat het Italiaansche vliegveld bij Gorahei zoo goed als gereed is. Schermutselingen in het Noorden. De speciale correspondent van Reuter- A.N.P. meldt uit Harrar 4 Dec.: De periode van afwachting aan het noordelijk zoowel als aan het zuidelijk front duurt nog steeds voort. Ook vandaag wordt slechts melding gemaakt van verschillende schermutselin gen, die zoowel volgens de Italianen als vol gens de Abessyniërs in hun eigen voordeel zijn afgeloopen. In elk geval zijn deze bot singen van ondergeschikt belang en van weinig beteekenis op den algemeenen gang van zaken. De Negus nog steeds te Dessie. De Negus bevindt zich nog steeds te Dessie, waar hij de bevelhebbers van de verschillen de deelen van het noordelijk leger ontvangt, die hem uitvoerige uiteenzettingen geven van den toestand in hun sector en de toe komstige operaties met hem en zijn militaire deskundigen bespreken Men verwacht alge meen, dat deze besprekingen een groot alge meen krijgsplan tot resultaat zullen hebben, dat de totnogtoe gevolgde Abessynische tac tiek ingrijpend zou kunnen wijzigen. Activiteit op het Tembien- plateau. Op het Tembien-plateau trekken de Italia nen langzaam voorwaarts, maar achter hun voorste colonnes vormen zich nieuwe Abes synische afdeelingen. die de kleine, geïso leerde Italiaansche detachementen in hin derlagen lokken en het ..zuiveringswerk" in deze streek uiterst moeilijk en gevaarlijk maken. Uitzonderlijke regenval. Te Addis Abeba vallen zware regens, wat naar menschenheugenis in dezen tijd van het jaar. midden in het droge seizoen, nog nooit is voorgekomen. De bevolking is uiter mate verheugd en ziet in den regen een tee- ken. dat de hemelsche machten Abessynië gunstig gezind zijn. Ontruiming van Harrar voltooid. De stad Harrar is thans geheel door de Abessynische troepen ontruimd. De laatste detachementen zijn onder het zingen van oorlogsliederen uit de stad vertrokken, uit geleide gedaan door de bevolking, die de troepen verscheidene kilometers ver bege leidde. Onvoldoende medische hulp voor de Abessynische troepen. De Reuter-A.N.P.-correspondent te Djidji- ga heeft een tocht gemaakt langs het Abes synische front in Ogaden en seint thans, dat de medische hulp en het aantal beschikbare ambulances absoluut onvoldoende is. Verschillende doctoren vertelden hem. dat vele gewonden op het veld achter blijven of dagen later pas bereikt worden en dikwijls sterven zonder eenige hulp te hebben ge had. Krijgslieden, die hevig lijden aan ver wondingen, die acht dagen of langer niet zijn verbonden komen dagelijks in de hospi talen te Dagaboer en Djidjiga aan. In elk van deze hospitalen bevinden zich op het oogenblik ongeveer honderd van deze ge wonden, maar ongetwijfeld is het aantal Abessynisohe krijgslieden, dat zich ernstig gewond en onder hevige pijnen naar de ach terhoede tracht te begeven veel grooter. Honderden Abessyniërs ster-ven eenvoudig omdat er geen medische hulp voor hen be schikbaar is. Engeland. Labourmotie van afkeuring in het Lagerhuis. Labour heeft in het Lagerhuis bij de de batten over de troonrede een motie van af keuring ingediend in den gebruikelijken vorm van een amendement. In het vdbrstel aldus het A.NP. wordt betreurd, dat het de Britsche regeering niet gelukt is, een doel matige politiek voor het herstel en de hand having van den vrede en voor de verminde ring der bewapening door een internatio naal accoord tot stand te brengen. Verder wordt het betreurd, dat de regeering er niet in geslaagd is. de economische oorzaken der oorlogen weg te nemen of een plan op te stellen, waardoor de armoede wordt uitge roeid. de werkloosheid verminderd, de toe stand in de noodlijdende gebieden verbeterd en waardoor rekening wordt gehouden met de eischen tot loonsverhooging der mijnwer kers. Japan. Japan verlangt pariteit met de Britsche en Amerikaansche marine. Reuter ontving de volgende officieele ver klaring over Japan's politiek op de vlootcon- f erentie Grondbeginsel van Japan's politiek is het verkrijgen van de grootst mogelijke veilig heid door twee methoden, welke Japan als essentieel beschouwt: lo. pariteit met de Britsche en met de Amerikaansche marine. Japan zal zich ver zetten tegen elke gemeenschappelijke verkla ring omtrent bouwprogramma's, welke niet ten minste in principe gelijkheid erkent: 2o. afschaffing of tenminste sterke be perking van de aanvalswapens, zooals „capi- talships", vliegtuig-moederschepen en de kruisers van de 10.000-ton-klasse. Japan komt naar de conferentie in een geest van verzoening en indien de Vereenig- de Staten geen onverzoenlijke houding aan nemen, zal Japan dit evenmin doen. Italië. De Paus Weigert vrouwelijke fascisten te ontvangen. De „Matin" meldt uit Rome, dat de afge vaardigden der vrouwelijke fascisten, moeders, weduwen en zusters van slachtoffers uit den wereldoorlog, die Zondag een indrukwekkende ceremonie hadden bijgewoond, welke was ge presideerd door Mussolini, door den Paus in audiëntie zouden worden ontvangen. Op het laatste oogenblik evenwel is deze audiëntie afgezegd. De Heilige Stoel heeft een nota gepubliceerd, waarin wordt verklaard, dat het be zoek aan Rome der 845 afgevaardig den een politiek en geen religieus doel heeft gehad en dat de Paus derhalve geen gelegenheid heeft gehad, haar te ontvangen. Duitschland. Invoerverbod van Rijksmark- biljetten. De Duitsche regeering heeft een in voerverbod voor rijksmarkbiljetten uitgevaardigd en in verband daar mede bepalingen vastgesteld, die het gebruik in het binnenland van. ille gaal ingevoerde biljeten verhinderen. Het D. N. B. verklaart, dat, ondanks het lang bestaande uitvoerverbod voor deze biljet ten, in den laatsten tijd het aanbod in het buitenland zeer groot is geworden tengevolge van het feit, dat de biljetten naar het bui tenland worden gesmokkeld. Het groote disagio, dat de gesmokkelde bil jetten in het buitenland doen, had meer en meer tot gevolg, dat de buitenlandsche af nemers van Duitsche goederen hun betalin gen aan de Duitsche exporteurs met rijks markbiljetten trachtten te - verrichten in plaats van met deviezen of langs den weg der clearing. Ook bij het kapitaalverkeer en ter bezoldiging van diensten worden steeds meer bankbiljetten in plaats van deviezen aange boden. Daardoor werd de aanvoer van deviezen, die Duitschland beslist noodig heeft, in gevaar gebracht. Om een einde te maken aan deze duidelijke benadeeling van het Duitsche eco nomische leven, heeft de regeering zich ge noodzaakt gezien, naast het reeds bestaande uitvoerverbod van rijksmarkbiljetten tot de maatregelen te besluiten, die boven zijn ver meld. Deze maatregelen, aldus verklaart het D. N. B. verder, zijn louter afweermiddelen en tref fen de Duitsch valuta en haar waarde op geenerlei wijze. De vrije rijksmark, d.w.z. de mark uit legaal verworven, vrij buitenlandsch tegoed in het binnenland tegoed, dat ge transfereerd kan worden blijft overal in het buitenland zijn volle waarde behouden. In normale tijden heeft men in het buiten land nooit in noemenswaardigen omvang rijksbankbiljetten gekocht om schulden aan Duitschland te voldoen. (A.N.P.) Bamtzig. Permanente Hof acht straf- decreten strijdig met de Grondwet. Het Permanente Hof van Internationale Justitie heeft gisteren advies uitgebracht, dat door den Volkenbond aan het hof was ver zocht over de vraag, of zekere decreten, uit gevaardigd door den Senaat van Dantzig en waarin wijziging werd gebracht in het straf recht van Dantzig, vereenigbaar zijn met de grondwet van Dantzig, dan wel of zij een der bepalingen of een der beginselen van bedoel de grondwet schenden. Op deze vraag heeft het hof met 9 tegen 3 stemmen geantwoord, dat de bedoelde decre ten niet vereenigbaar zijn met de grondwet, waarvan zij sommige bepalingen en sommige beginselen schenden. Deze bepalingen en beginselen zijn die, wel ke in de grondwet de grondrechten der indi viduen waarborgen. Onder de rechters ,die zich met deze uit spraak niet vereenigen, komt één, graaf Rost- worowski. wel tot de conclusie, dat de decre ten niet in overeenstemming zijn met de grondwet, maar op een ander motief dan de motleven van het Hof. (Adv. Ingez. Med.) Een andere rechter, dr. Nagaoka, meent, dat de vraag van de vereenigbaarheid der decre ten met de grondwet niet kan worden gesteld. In een bepaald geval zou men alleen kunnen nagaan, of een eventueele toepassing van de decreten een inbreuk vormt op de grondwet. Tenslotte is de rechter Anzilotti van mee ning, dat het Hof had moeten weigeren het gevraagde advies te geven. Ontspanning in de politieke atmosfeer? Italië niet positief afwijzend tegenover de Parijsche besprekingen. ROME. 4 December (Reuter). Men heeft den indruk, dat zich een ontspanning begint te manifesteeren in politieke kringen. Het feit, dat de Britsche deskundige] Peterson te Parijs blijft en dat Hoare Zaterdag een ontmoeting zal hebben met Laval, doet ver onderstellen dat de Fransohen en de Eng.el- schen geneigd zouden zijn naar een grond slag van onderhandelingen te zoeken, vóór dat Genève een besluit neemt met betrek king tot het embargo op petroleum. Men verklaart hier, dat er op het oogen blik geen enkele onderhandeling gaande is met deelneming van Italië en dat Italië niet officieel op de hoogte is van de Fransch- Britsche besprekingen. In werkelijkheid is de echo van de tech nische besprekingen te Parijs tot Rome door gedrongen en schijnt het dat de groote lij nen van de werkzaamheden der deskundigen niet a priori door Italië behoeven te wor den verworpen. Rome is van meening dat het thans be zette deel van Tigre niet zou mogen worden ontruimd, niet alleen omdat de bevolking schier overal haar onderwerping aanbood, zelfs nog voor de komst der Italianen, maar ook omdat een ontruiming deze bevolking tót yreeselijke represailles zou veroordéelen. Wat Somaliland betreft meent men te we ten dat de besprekingen te Parijs liepen over een nieuwe afbakening van de grens van het noorden naar het zuiden. Daar de bespre kingen te Parijs nog niet geëindigd zijn, weet men natuurlijk niet welke de definitie ve conclusies zijn. Men zou zich er echter niet over verwonderen als de kwestie van uitwegen naar zee voor Ethiopië opnieuw te berde zou zijn gebracht. OVERBLIJFSELEN VAN NOORSCHE EXPEDITIE GEVONDEN. De Russische visschersboot „Spartak", die te Moermansk is aangekomen, deelt mede, dat zij midden in de zee ten westen van Nova Zembla een gedeelte van een werktafel met instrumenten en documenten heeft gevon den, afkomstig van het Noorsche expeditie- schip ,.Fritjof Nansen". Bij de documenten bevond zich naar het A.N.P. uit Moskou ver neemt o.a. ook het logboek, waarin de laat ste aanteekening dateerde van 6 September 1933, toen het Noorsche schip op weg was van IJsland naar Noorwegen. Desondanks is de huidige vondst op een afstand van on geveer 1500 K.M. van deze reisroute gedaan. De Queen Mary vordert. Uitgebreide maatregelen worden genomen om te voorkomen dat de Queen Mary in moei lijkheden raakt op haar reis van bijna 25 K.M. van de werf in Clydebank naar de monding van de Clyde waar ze haar proefvaarten moet doen. De tocht duurt niet langer dan 5 uren. Maar hij zal plaatshebben in twee gedeelten in achtereenvolgend hoog water. De dag van vertrek van Clydebank is voorloopig vastge steld op 23 Maart. Dan zullen te 6 uur in den ochtend sleepbooten het groote schip op sleep touw nemen. Te 8 uur ongeveer moet het bijna halverwege zijn in Old Kilpatrick waar het zal blijven liggen tot even over vijven in den namiddag. De reis wordt dan hervat. Te 8 uur in den avond moeten de laatste moeilijkheden in het vaarwater voorbij zijn. Afgeloopen Maandag is er voor het eerst rook gekomen uit een van de pijpen van het schip. Het vuur was aangestoken onder een der ketels en voor het eerst werd er stoom ge maakt in een van de grootste booten in de wereld. Voor men veertien dagen verder is zullen nog 3 andere ketels „uitgekookt" zijn. Er zijn in het geheel 27 ketels. De eerste reis naar New York moet op 27 Mei beginnen. Waarschijnlijk gaat een lid van de Koninklijke familie mee. Het Italiaansche koningspaar en de sancties. De afgezegde Nieuwjaarsontvangst van verstrekkende beteekenis (Van een bijzonderen correspondent.) ROME, 4 December. Twee door den koning en de koningin van Italië genomen besluiten geven een beeld van den gespannen toestand, die op het oogenblik in het land- heerscht. De koning heeft besloten het di plomatieke corps niet op Nieuwsj aars dag te ontvangen en de Koningin heeft de koninklij ke trouwringen beschikbaar gesteld om tot goud voor de nationale schatkist te worden versmolten. Deze eenvoudige gestes zijn uitin gen van een nationalistische overspannenheid die door de geprikkeldheid over de toepassing der sancties gemakkelijk tot een uitbarsting kan kómen. De directe gevolgen daarvan zou den volgens sommigen kunnen zijn, dat de diplomatieke betrekkingen met landen, die de sancties ondersteunden, zouden worden afgebroken, dat men Genève in den steek zou laten en dat men zou verklaren, dat er tusschen de betrokken landen en Italië een oorlogstoestand bestond. Al deze mogelijkheden afzonderlijk of tege lijkertijd. zouden binnen enkele weken ver wacht kunnen worden, en toch hangt het uit breken van een dergelijke crisis af van besluiten, waarover buiten de grenzen van Italië zal worden beslist, hoe vreemd dit ook moge lijken voor ieder, die buiten Italië leeft en daardoor de nationale en persoonlijke ge voelens hier niet kent. Zoo ziet de toestand er uit, onafhankelijk van de vraag, of Italië ge lijk heeft of niet. Mussolini heeft zijn land met den rug tegen den muur gedreven en alles wijst er op, dat als hij gedwongen wordt te bukken voor den Volkenbond, hij dit te mid den van een nieuwen wereldbrand verkiest te doen. Het besluit van den Koning is in de volgen de eenvoudige verklaring vervat: ,.De ge bruikelijke ontvangst van de autoriteiten en van het diplomatieke corps, die hun beste wenschen aan Hunne Majesteiten den Ko ning en de Koningin komen overbrengen, zal dit jaar bij het aanbreken van het nieuwe jaar niet plaats vinden." Door de geheele ceremonie te schrappen heeft de Koning kunnen vermijden, dat hij de redenen moest vermelden, die tot dit be sluit hebben geleid, doch de duidelijke betee kenis van het verbreken van de persoonlijke relaties tusschen de regeering en de 52 di plomatieke vertegenwoordigers, die bij het Quirinaal geaccrediteerd zijn, kan niet over het hoofd worden gezien. Voor het eerst in de geschiedenis van Italië zal het laten vervallen van een ceremonie, waarbij de vertegenwoor digers der vreemde mogendheden hun beste Vtenschen voor Italië komen uitspreken te Rome als een grootere eer worden beschouwd dan de ceremonie zelf, waaraan men zoo groote waarde hechtte. Men beschouwt dit besluit in alle kringen van Italië als een voor- looper van een nog formeeler breuk met het Quirinaal. Terwijl het besluit van den Koning op di plomatiek terrein ligt, sluit dat van de Ko ningin aan bij de toenemende hartstochten der bevolking. Koningin Elena geeft in een open brief aan Mussolini als hoofd der regee ring haar besluit te kennen om haar trouw ring en die van haar echtgenoot te voegen bij die van de overige bevolking van Italië, die op 18 December a.s., den „Dag van Trouw" den oproep van de regeering zal beantwoor den. Haar brief luidt als volgt: „Het is mijn wensch, U te laten weten, dat zich onder de vele trouwringen, die de vrou wen van Italië voor de glorie van ons geliefd en groot vaderland zullen offeren, de trouw ring van den Koning, het symbool van diep gevoel en trouw, zal bevinden, tezamen en verbonden met mijn ring. die ik met vreugde aan het vaderland afsta. Mijn ring vertegen woordigt alles, wat mij het dierbaarst is. want hij herinnert mij aan den dag waarop ik het voorrecht had, deel der Italiaansche natie te worden"'. Het effect, dat dit voorbeeld en deze ver klaring op de gemoederen van de reeds opge wonden bevolking zal hebben, valt nog niet te overzien. De verheerlijking van het gezin is diep ge worteld in Italië en niets zal meer tot de ver ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. beelding van het Italiaansche volk spreken dan dit vrijwillige offer van het heilige sym bool van den huwelijkstrouw. Ook andere le den der Koninkiyke familie hebben goud en zilver afgestaan naast datgene, dat reeds eer der door den Koning en de Koningin was ge schonken. Er worden voorts lange lijsten ge publiceerd met namen van bisschoppen, waar bij schenkingen van kruisen en bisschoppelij ke ketenen zijn vermeld. Iedere school en elk instituut wedijvert om haar aandeel bij te dragen. Het is overbodig en nutteloos om langer te spreken over de interne economische en financieele oorzaken, die deze vrijwillige bijdragen aan de schatkist noodig hebben ge maakt. Men acht het momenteel van meer be lang, uiting te geven aan de nationalistische gemoedsgesteldheid, zooals die thans in Italië wortel heeft geschoten. En het is de vraag, of het verstandig is een tot kookpunt gebracht volk in een positie te dwingen, die elke moge lijkheid van een terugtocht afsnijdt. Mededeelingen uit Engeland en Amerika, dat de Italiaansche regeering een monopolie zou hebben gegeven aan de Standard Oil Com pany van New York, worden hier officieel te gengesproken. Men verklaart, dat dit bericht van eiken grondslag ontbloot is. Men is in x-e- geeringskringen van meening dat de petro leum- en benzine-voorraden voldoende zijn om leger, vloot en luchtmacht nog geruimen tijd te voorzien. Geen enkel commentaar van eenig belang is geleverd op de Engelsche troonrede. In of ficieele kringen weigert men zich erover uit te laten. In dezelfde kringen verklaart men, dat voor zoover Italië bekend is er geen bespre kingen over een oplossing van de Abessyixische kwestie gaande zijn. (Copyi'ight Morning Post-A.N.P.) De strijd tegen de kerkelijke oppositie in Duitschland. Ds. Niemoeller ma§; niet spreken. Het A.N.P. meldt uit Berlijn: De bekende predikant der Belijdende Evangelische Kerk Niemoeller heeft van de autoriteiten mededeeling ont vangen, dat hij in het rijk niet meer spreken, noch van den kansel, noch in andere bijeenkomsten. STRANDING AAN DE ZUIDKUST VAN HET AROE-EILAND. DOBO, 4 December (A.N.E.T.A.) De „Ver- spyok" is op 2 December om een uur 's nachts aan de Zuidkust van het Aroe-eiland., op de Blackbui-n-bank gestrand. Na 15 minuten is het schip op eigen kracht weer losgekomen en naar Dobo vertrokken, waar een verder onder zoek' werd ingesteld. Hierbij bleek dat het schip geen schade had bekomen, waarna de reis werd voortgezet. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. 7ELEF. 1 6 7 2 6 Keurig schoongeschrobd wordt de geit nu naar zijn baas terug gebracht. De buurman staat in zijn deur al op het dier te wachten en als hij het drietal ziet aankomen is hij danig in zijn schik. „De betoovering is verbroken, maar zorg er voor, dat er nooit meer zooiets voorvalt, want dan gebeuren er nog ergere dingen." zegt Thijs met een ernstig gezicht, al heeft hij, net zooals Sim. in z'n binnenste natuurlijk de grootste schik. De buurman belooft plechtig beterschap en zoo zijn dus aan het einde van dit avontuur allen in hun nopjesl „loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 1—4 uur. Zater. 912 uur. Avondspreekuren Dinsd., Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) VRIJDAG 6 DEC. 1935. HILVERSUM I, 1875 31. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing. 8 159.30 Gram. pl. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. pl. 11.1512.00 Piano-recital. 12.15 Gi-am. pl. 1.30 Orgelconcert. 2.30 Chr. Lectuur. 3.15 Sopraan en piano. 4.00 Gram. pl. 5 00 Ensemble Van der Horst. 6.30 Causerie. 7.00 Berichten. 7.15 Reportage. 7.30 Literaire causerie. 8.00 Berichten. 8.05 Mili tair concert. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg con cert (Om 10.00 Berichten). 10.3011.30 Gram. platen. HILVERSUM II, 301 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 8.00 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram. pl. 10.00 Mox-genwijding. 10.15 Declamatie. 10.35 De Zonnekloppers. 11.00 De clamatie. 11.20 Vervolg concert 11.45 en 12.00 Gram. pl. 12.30 Kovacs Lajos' orkest en Gram. pl. 2.10 Piano-recital. 2 30 Causerie. 3.00 Gram. pl. 3.10 De AVRO-Decibels. 4.00 Gram. pl. 5.00 Kinderuur. 5.30 Gram. pl. 5.45 Zang. 6.00 Or- vitropia. 7.00 Lezing, Gram. pl. en Declamatie. 7.50 Berichten. 8.00 Causei'ie. 8.05 Religieuze causerie. 8.30 Zang en piano. 9.00 Religieuze causerie. 9.30 Vervolg zang en piano. 10.00 In terview. 10.45 Berichten. 11.00 Voordracht. 11.12 Jazzmuziek (Gr. pl.). 11.4012.00 Gram. platen. DROITWICH, 1500 M. 11.2011.50 Orgelspel. 12.10 Trocadero Cine ma -orkest. 12.50 Dansmuziek. 1.352.20 Or kestconcert mmv. soliste. 4.20 BBC-Midland- orkest. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Schutz-concert. 7 10 Lezingen. 8.20 BBC-orkest mmv. soliste. 9.50 Berichten. 10.20 Causerie. 10.40 Cabaret. 11.10 Kwintetconcert. 11.35 12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 12.35 Orkestconcert. 4.20 en 5.50 dito. 9.05 Operettemuziek. 11.05 12.35 Gram. pl. KEULEN, 456 M. 5.50 Concert. 11.2Q. Fr. Hauck's orkest, 3.30 Concert. 4.20 Leipziger Symphonie-orkest, koor en solisten. 6.20 Mannenkoor. 7.35 Schumann- concert. 8.05 Concert mmv. orkest, koor en so listen, 10.2011.20 Populaire muziek. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. pl. 12.50 Salon-orkest. 1.502.20 en 5.20 Gram. pl. 5.50 St. Nicolaas- Programma. 8.20 Omroeporkest en zang. 10.30 11.20 St. Nicolaas-Progxamma. 484 M 12.20 Gram. pl. 12.50 Omi-oeporkest. 1.40 Zang. 1.502.20 Gram. pl. 5.20 Sympho- nieconcert. 6.20 en 7.10 Gram. pl. 7.35 Zang. 8.20 Symphonieconcert en zang. 10.3011.20 Gram. pl. DEUTSCIILANDSENDER. 1571 M. 35 Zie Keulen. 8.05 Vocaal concert. S.35 Radio-tooneel. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie. 9.50 Concert. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6