I AMSTERDAMSCHE BEURS DONDERDAG 12 DECEMBER 1935 HAARDE M'S D A"G B E A D LAATSTE BERICHTEN Gunstig antwoord van Mussolini op het Britsch- Fransche plan Italiaansche invloedssfeer in Zuid-Abessynië voorgesteld. GENèVE, 11 December (Reuter). Volgens uit welingelichte kringen al hier ontvangen berichten, zal het ant woord van Mussolini op de voorstel len, door Laval en Hoare opgesteld, gunstig zijn tenzij zich intusschen iets onaangenaams mocht voordoen. Men verklaart verder, dat 't antwoord van Mussolini waarschijnlijk Donderdag in elk geval binnen 48 uur. zal wor den overhandigd. Londen, 12 Dec. (A.N.P.) De diplomatieke correspondent van de Daily Telegraph meldt uit Parijs, dat het in het Fransch-Engelsche vredesplan voor de economische ontsluiting door een Italiaansche maatschappij te exploi- teeren gebied in Zuid-Abessynië wordt be grensd, in het Oosten door Italiaansch Soma- liland, in het Zuiden door Kenya, in het wes ten door den 35-sten lengtegraad en in het Noorden door den zesden breedtegraad. Vol gens de vroegere mededeelingen zou de grens in 't Noorden loopen tot den achtsten breedte graad en de grens in het Westen tot den 36- sten lengtegraad. Deze wijziging beteekent, dat de grens van het economische invloedsge- bied van Italië ongeveer 250 K.M. ten Zuiden van de oorspronkelijk gemelde grens loopt. Met andere woorden, dat de zone een -veel kleiner gebied omvat. De verschuiving naar het westen over één lengtegraad vergroot het gebied slechts met een kleine strook land ten Noorden van het Rudolfsmeer. Omtrent de werkwijze in het gebied, dat de Italiaansche maatschappij ter beschikking zal worden ge steld meldt de correspondent dat het onder de souvereiniteit van den negus zal blijven, doch dat het bestuur en de politiedienst in handen zullen komen van den Volkenbondscommissa ris. Deze commissaris zal de verantwoorde lijkheid krijgen voor de veiligheid en de wel vaart van de kolonisten. Hoare en Laval zijn van meening geweest, dat Italië met een betrekkelijk geringe uit breiding der grenzen van Italiaansch-Somali- land tevreden zou kunnen zijn, aangezien het bovengenoemde gebied uitsluitend een interes sesfeer van Italië zou vormen. In verband hiermede wordt voorgesteld, Ita- llaansch-Somaliland slechts te vergrooten tot een linie, die loopt van even ten westen van Wal-Wal naar Gerlo Goebi De negus heeft zich reeds maanden geleden bereid verklaard dit gebied af te staan, indien Abessynië een uitweg krijgt naar de Roode Zee. Intusschen veroorzaakt de mogelijkheid van een aanneming van het Engelsch-Fransche plan door Italië en zijn verwerping door Abessynië eenige bezorgdheid. Indien Italië het plan aanneemt en de negus het verwerpt zal de Volkenbond voor een hachelijke situa tie komen te staan. Men verwacht niet dat voor het midden van de volgende week te Ge- nève veel tot stand zal kunnen worden ge bracht. Gaat Hoare naar Rome? PARIJS, 12 Dec. (A. N. P.). De bijzondere correspondent van de Matin meldt uit Geneve, dat het volgens zekere be richten en ondanks een reeds gepubliceerd démenti geen verwondering zal behoeven te wekken, wanneer Sir Samuel Hoare zich naar Italië zal begeven voor een ontmoeting met Mussolini. De, Figaro verklaart dat de plotselinge wij ziging in de Engelsche houding tegenover Italië niet het gevolg is van een natuurlijke ontwikkeling, doch veeleer is teweeggebracht door bepaalde moeilijkheden, die zich tegelij kertijd hebben voorgedaan. Roosevelt heeft onlangs de Britsche regeering er in het ge heim van op de hoogte laten stellen, dat hij niet in staat zou zijn het verbod voor den uitvoer van petroleum door te zetten en tege lijkertijd Rusland en Roemenie doen weten, dat het zeer moeilijk zal zijn deel te nemen aan een embargo op petroleum, indien de V. S. er niet aan zouden deelnemen. WERKVERSCHAFFING WORDT IN DE KERSTWEEK STOPGEZET. DEN HAAG, 12 December (A.N.P.) De minis ter van sociale zaken heeft aan de inspecteurs der werkverschaffing verzocht het volgende schrijven te richten aan alle besturen van ae gemeenten in hun ressort, welke met sub sidie uit het werkloosheidssteunfonds werk verschaffen: „Namens den minister van so ciale zaken heb ik de eer uw college mede te aeelen, dat het wenschelijk is gedurende de weken waarin de Kerstdagen en de Nieuw jaarsdag vallen, de werkverschaffing tijdelijk stop te zetten, dus gedurende twee werkweken. De redenen, welke tot dit besluit hebben ge leid, zijn deze: dat in den loop der jaren is gebleken, dat juist in die weken mede door de weersomstandigheden zich verschillende moei lijkheden voor doen. Een en ander wordt dit jaar verzwaard door het feit dat de feestdagen midden in de week vallen en daardoor de in komsten van hen, die bij de werkverschaffing zijn geplaatst ten ongunste worden beïnvloed. Gedurende de beide weken dat de werkver schaffing stil staat, kunnen de werkloozen, die anders in die week in de werkverschaffing zouden zijn opgenomen, overeenkomstig de bepalingen van de steunregeling worden ge holpen. Indien in uwe gemeente de gewone steunregeling nog niet is ingevoerd dan ge lieve u zich onverwijld met het departement van sociale zaken te verstaan, dat u dan de noodige inlichtingen zal verstrekken. Verder verzoekt de minister mij uw college mede te deelen dat op het netto-steunbedrag dat in de week, waarin de beide Kerstdagen vallen, wordt uitgekeerd aan hen. die in die week in de steunregeling zijn opgenomen, om dat zij anders in de werkverschaffing zouden zijn geplaatst een Kersttoeslag mag worden gegeven van 25 percent van het netto-steun bedrag. De toepassing is dus geheel dezelfde als voor de gesteunden. die den Kersttoeslag krijgen over de steunweek, voorafgaande aan de hier bedoelde week. In geen geval mag aan één persoon twee maal dei Kerstbijslag wor den uitgekeerd. AUTONOMISTISCHE BEWEGING IN SJANTOENG ONDERDRUKT NANKING. 12 Dec. (A.N.P.) Bij Tsingtau zijn ook aanhangers der autonomistische beweging van Noord-China in opstand geko men. De gouverneur der provincie Siantoeng meldt thans aan de centrale regeering. dat het hem gelukt is na gevechten die twee da gen hebben geduurd, de beweging te onder drukken. De leiders der beweging zijn terecht gesteld. 259 deelnemers aan de beweging zijn gevangen genomen. Nog meer oneerlijkheden voor de rechtbank. (Vervolg van pag. 2.) Malversatie bij collecte Voor de laatste collecte var. het N. C. C. had zich een helper aangeboden, die ook het vori ge jaar geholpen had. Men had toen een be drag aan geld vermist en men had hem van het stelen daarvan verdacht. Ook had men ge hoord, dat bij eenige andere collectes, waar bij verdachte „hielp" geld was verdwenen. Men had ditmaal daarom een val gezet. Toen in een hotel hier ter stede het geld werd geteld, deed verd. dat in zakjes. Na eenigen tijd vroeg men plotseling een zakje terug en bevond dat er geld uit ontbrak. In tegenwoor digheid van een rechercheur vond men geld in den zak van verd. en ook naast de zakjes. De officier vond het een ergerlijk feit, dat verd. onder het mom mede te werken, geld stal van een liefdadige instelling. Hij vroeg te gen verd., die niet aanwezig was, zes maanden gevangenisstraf. Uitspraak 23 December. f 30 gestolen Voor de Arrondissements Rechtbank stond vanmorgen terecht de 39-jarige v. L., die in den avond van 28 September in de Heda- straat met een steen een keukenraam van een huis had vernield om daarna het huis te doorzoeken, echter zonder resultaat, want hij had geen geld kunnen vinden, Op 30 September had hij in de Jelgersma- straat om ongeveer 10 uur wederom een po ging gewaagd. Met een steen had hij een ruit verbrijzeld. De bewoonster van het huis had gerinkel van glas gehoord, doch toen ze was gaan kij ken. vond ze slechts een steen in de kamer aan de voorzijde. De man was bij het zien van licht gevlucht. De verdachte, die reeds meer inbraken had gepleegd, bekende, dat hij deze pogingen tot inbraak had gedaan. Bij een derde poging heeft de man succes gehad. Uit een huis aan de Garenkokerskade heeft hij drie bankbiljetten van lo.— ge stolen. De officier van justitie eischte twee jaar en zes maanden. De verdediger, mr. K. v. Giffen, drong aan op clementie. Uitspraak 23 December. Het Egyptische kabinet blijft aan. KAïRO. 12 December (Reuter). Het kabi- net heeft besloten niet af te treden doch on middellijk de grondwet van 1923 weer in te voeren. VOLKSONTWIKKELING. Door eenige ingezetenen hier ter stede is opgericht een vereeniging, genaamd „Volks ontwikkeling", die zich ten doel stelt: H|t hou den van kunstavonden, excursies, tentoonstel- lingsbezoeken enz. UITSLAG ESPERANTO-EXAMEN B. Geslaagd voor het Esperanto-examen B te Haarlem: de heeren A. Schijf en G. A. van Ulden. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 H 97-4 974 97V« 4 pCt. Nederl. Indië 905/8 964-** - - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pCt. Duitschland 1930 (Youngleening) 2m Vi 214-4 Youngleening (met ver 224 klaring) 22»* -2'/g-4 224 BANK - IN STELLIN G EN. Amsterd. Bank 109 Vu - Handel Mpij Cert, van f 250 126 Koloniale Bank 45V4 Ned. Ind. Handelsbank 814 Rotterd. Bank - INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 26L« 4 264 v. Berkels Patent Calvé Delft Cert 57** - Ned. Ford ex. 40 afst. 249 - Philips Gloeil. Gem. Bezit 234-4 232 2314—2324 2324 - 4 2324 Unilever 99*/» - 4 994 994 -4 994 5/s Alg. Ned. Ind. Elect. Mij 1634 TABAKKEN. Deli Batavia 1744 -1754 Deli Maatschappij 1844 185 1844- 185 184 1844'-4 1834 Besoeki Senembah 185 184 184 178 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 114 44 - Scheepvaart Unie 44 444 444 Konink. Paketvaart 944 Rotterdamsche Lloyd 384-4 Maatschappij Nederland 374 - HollandAmerika lijn 344 PETROLEUM. Dordtsche Petr 191 Kon, Petr 2094—10 094-210 209-210 210-211 2204 Perlak Petr 81 82-4 Philips Oil 22$), - Shell Union 9*-»* 94 9* 94-* 94-* Continental Oil 17* 17'* 187* Tidewater 74 8* 8* 84 JJ? QO CULTUUR MAATSCH. H. V. A 2224 - 4 2224—2214 222 .23-224 Java Cultuur 1174 Ned. Ind. Suiker Unie 1C5 Vorstenlanden 19i/f - INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting - Anaconda H*-'* 16'/g 16* 16** - Bethleh. Steel 27"/,—28 28 28-* 277* 284 27* Cities Service 14-* - - Gew. Steel 274 - 27* 27»/, - U. S. Steel 2 /**-* 27* 27* -7* General Motor 344 Radio Corp 67* 67*-74 - RUBBERS. Amsterd. Rubber 104U-10 1C44 044-4 1044 Deli Bat. Rubber 637* Hessa Rubber 834 Indische Rubber 88 - Kendeng Lemboe 1284 Serbadjadi - - Rotterdam Tapanoeli Sumatra Caoutch 664 Bandar Rubber 1044 Preanger Rubber 364 3/4 Java Caoutch 74»* - Sumatra Rubber 134 135 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeca -4'/, Southern Railw. Cert. 8* Union Pacific 664 Chic. Milwaukee 1* - Missouri Kansas Texas 34-»* 35/8-4 3* 34 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij 165 Redjang Lebong 158 Billiton n Boeton - - - - - PROLONGATIE 3 24 Een voorloopige president op Cuba. HAVANA, 12 Dec. (A.N.P.) De voorloo- pige president van Cuba, die was afgetreden op grond van een geschil over de bepalingen der verkiezingen van een constitutioneelen president zal worden opgevolgd door José A. Barnety Vinagres. Deze zal Donderdagmiddag de regeeringszaken overnemen. De nieuwe voorloopige president is 71 jaar oud en heeft een diplomatieke carrière achter den rug. Hij staat buiten iedere politieke partij. In de hoofdstad is het volkomen rustig, doch niet temin kan dc sedert het aftreden van den dictator Machado gespannen politieke toe stand niet worden beschouwd als te zijn opge lost. Men verwacht dan ook nieuwe politieke verwikkelingen De Ossche straflijst weer aangegroeid. DEN BOSCH. 12 Dec. A N P.) Dc Bossche rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in de Ossche strafzaken, die op 28 November wer den behandeld. De 47-jarige G. uit Heesch wien ten laste was gelegd oplichting van de N.V. Arnhemsche Verzekeringmaatschappij en het doen van een valsche aangifte van inbraak en tegen wien het O.M. een jaar gevangenis straf eischte, werd veroordeeld tot een jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest. We gens inbraken t^ Oss in 1932 bij A. van Hal en C. van Orsouw werd de 20-jarige C. v. B. uit Amsterdam veroordeeld tot een jaar voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. De eisch was een jaar voorwaardelijk. Wegens dezelfde inbraken en de in braak bij H Zwiers te Oss in 1930 werd de 29-jarige C. L. U. tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest veroordeeld. De eisch was twee jaar, terwijl de 28-jarige H. v. L. tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest werd veroordeeld. Eisch een jaar. De rechtbank veroordeelde wegens den roofoverval te Nistelrode in 1930 den 37- jarigen Osschen arbeider M. de R. tot twee jaar (eisch drie jaar), den 31-jarigen A. W. v. B. tot twee jaar en zes maanden (eisch vier jaar) en den 28-.jarigen landbouwer W. H. tot vijf jaar (eisch acht jaar). De 32-jarige J. L. werd wegens den roofoverval te Geffen op 1 Januari 1929 veroordeeld tot twee jaar gevan genisstraf met aftrek van voorarrest (eisch drie jaar). Ter zake van den roofoverval te Heesch in December 1933 werd de 36-jarige J. d B. veroordeeld tot twee jaar (eisch drie jaar), de 58-jarige M. v. L. tot vijf jaar (eisch zes jaar) en de 25-jarige H. P. v. G. bij verstek tot vier jaar gevangenisstraf (eisch zes jaar». De 36-jarige J. v. d. V wien uitlokking tot brandstichting in Mei 1932 ten laste was ge legd, werd veroordeeld tot twee jaar gevan genisstraf met aftrek van voorarrest (eisch anderhalf jaar). De 29-jarige J. v. V. werd eveneens wegens uitlokking tot brandstichting veroordeeld tot twee jaar met aftrek van voor arrest (eisch twee en een half jaar). WAALSCHE KERK. Vrijdagavond acht uur zal Pasteur E. Mathieu van de Waalsche Kerk te Delft, in de Waal- sche kerk aan het Begijnehof alhier een lezing houden over het onderwerp: .Le pes simisme de Jésus". Alle belangstellenden zijn welkom. SYNAGOGEDIENSTEN. Nederl. Israël. Gemeente Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den In gang van Sabbath te 3.45 uur. Ochtenddienst te 8.15 uur. Middagdienst te 1 uur Avonddient te 4.38 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag te 7.30 uur. Avonddiensten te 7.45 uur. Zondag: Ta'anieth Kabraniem: De dienst vangt aan te 2.30 uur en wordt besloten met het avondgebed. TALMOED TORAH: Sabbath te 12 uur. Werkdagen te 7.15 uur. Zondag niet. De diensten op Sabbath en de dienst op Ta'anieth Kabraniem worden verricht ter Synagoge. Lange Begijnestraat 11. Overige diensten, alsmede Talmoed Torah vinden plaats in het Gemeentegebouw, Lange Wijngaardstraat 14. De cursus vanwege de Joodsche Vrouwen- Vereeniging „Bikdei Koudesch" op Woensdag 18 December e..k. te 8.15 uur In het Gemeente gebouw, Lange Wijngaardstraat 14. OUD-MINISTER VERSCHUUR HERSTELLEND DJOCJA. 12 Dec. (Aneta). De heer Ver schuur is thans herstellende van zijn malaria- aanval; hij zal vermoedelijk morgen naar Soe- rabaja doorgaan en vervolgens oversteken naar Bali. WISSELKOERSEN. (Niet officieel.) Brussel 24.87—25.20 New-York 1.47 11/16—1,47 13/16. Bazel 47,8647.88. Kopenhagen 32,5032,70. Stockholm 37.55—37.75. Oslo 36.55—36.75. Praag 6.106.15. Madrid 20.15—20.20. Duitsch Bankpapier 37.7538,25. UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT Zandvoort heeft weer een vliegtuigbouwer. Ongeveer 25 jaar geleden fabriceerde een Z-andvoortsche jongeman van latjes, ijzerdraad en zeildoek een eigen vliegtuig en na vele vergeefsche pogingen gelukte het hem daar mede op het Noorderstrand enkele meters te vliegen. Deze vliegende Zandvoorter heeft thans een navolger gevonden. In alle stilte is thans een inwoner onzer gemeente reeds een paar maanden bijna dag en nacht hezig zelf een vliegtuig te bouwen. Voor zoover wij er over oordeelen kunnen, vat hij de zaak zeer serieus op. De grootste moeilijkheid heeft de motor op geleverd. Een oude 20 P.K. motor werd voor dit doel omgebouwd. Deze is volgens bereke ning van den bouwer voldoende om zijn vlieg tuig een snelheid te geven van 80 a 90 K.M. Voorloopig wenscht de bouwer zijn naam nog niet bekend te maken. Hij beroemt er zich heelemaal niet op de wereld iets nieuws te zullen brengen. Hij vult slechts zijn leegen tijd. Hij werkt, omdat hij niet kan stilzitten en hij bouwt een vliegtuig, omdat hij steeds een groot bewonderaar van de vliegsport is geweest. Men moet bewondering voelen voor den arbeiaslust van dezen mar. en voor zijn vin dingrijkheid en handigheid. Alles moet geschieden uit een smalle beurs. Alluminium-onderdeelen koopen zou geld kos ten. Daarom ging hij naar de belt, zocht eenige oude alluminium pannen bij elkaar en goot daarvan zelf de noodige onderdeelen. 't Bijvijlen en polijsten kostte arbeid, doch hij smaakt nu de voldoening ze zelf gemaakt te hebben. T eraardebestelling P. Timmermans. Woensdagmiddag werd op de algemeenë begraafplaats onder zeer groote belangstel ling het stoffelijk overschot van den heer P. Timmermans ter aarde besteld. Onder de velen, die belangstelling toonden, waren de beide directeuren van de Ned. Stoomboot Maatschappij, de heeren P. A. Arriëns en E. G. Wesselink; de Engelsche vertegenwoordiser var. deze maatschappij, de heer M, P. Tunis; de afdeelingschefs en vele leden van het personeel; de heer Al- bach van de Ned. Duitsche transportonder neming; de heer W. J. H. Muiier, eerelid van den K.N.V.B.. Dr. Van Prooyen. voorzitter, de heer T. Staal, secretaris-penningmeester van dien bond: verder vele bestuursleden en oud-bestuursleden en de hoofdconsul, de heer Boelion: de heer v. d. Aart. voorzitter van den Haariemschen Voetbalbond, Het aantal bloemstukken en kransen was zóó groot, dat hiervoor een afzonderlijke auto in den stoet meereed. Nadat de kist in de groeve was neergela ten. krees de heer P. A. Arriëns. directeur van de Ned Stoomboot Maatschappij, het woord. Hij bracht hulde aan hem. die steeds zoon groote werkkracht ontplooide: die met zijn scherp verstand en helder inzicht zoo veel deed om de maatschappii door de moei lijke jaren heen te helpen: die met tact het personeel wist te lelden. Spreker bracht hem dank voor alles wat de heer Timmermans in de laatste 37 jaren voor de Maatschappij had gedaan. Namens het geheele personeel sprak de oudste ambtenaar eenige welgemeende zeer waardeererde woorden. Dr. Van Prooyen sprak namens den K.N. V.B.: hij bracht In herinnering het vele goe de. dat de heer Timmermans voor de sport in het algemeen en voor de voetbalsport In het bijzonder deed. Namens de Rotterdamsche firma Van Es en Van Ommeren sprak de heer Kleigman. De heer Boeljon, hoofdconsul van den K.N. V.B.. die het overlijdensbericht van zijn vriend Timmermans op de thuisreis uit Ier land ontving, sprak eveneens enkele gevoel volle woorden van dank. Ook sprak een vriend en oud-collega van den heer Timmer mans. waarna de oudste zoon, Mr. G. J. Tim mermans. namens de familie dank bracht voor de groote belangstelling. De belastingen. 200 op de Personeele Belasting. Onder verwijzing naar hetgeen in den aan- bestedingsbrief van de gemeentebegrooting voor 1936 is vermeld, stellen B. en W. den raad voor de gemeente met ingang van het belastingjaar 1936 voor de heffing van de personeele belasting te rangschikken in de 4e klasse B. en W. stellen voor te besluiten 200 op centen te heffen. Voorts stellen B. en W. voor te besluiten 40 opcenten op de vermogensbelasting voor het belastingjaar 19361937 te heffen en het aantal opcenten op de gemeentefondsbelas ting vast te stellen op 75. BLOEMENDAAL OUDERAVOND HARTEXLUSTSCHOOL. Woensdagavond werd aan de openbare school voor U. L. O. aan den Vijverweg een ouderavond gehouden. Aan het begin van de bijeenkomst zongen de kinderen van de 7de klassen onder lei ding van den heer P. de Nobel een 3-tal Kerstliederen Stille Nacht in het Duitsch, Noël en enkele deelen uit de Kerstcantate „Christuskind" van Wettig Weissenborn. De liederen werden mooi gezongen en von den bij het talrijke auditorium een toegewijd gehoor. Het hoofd der school Dr. T. Popma deelde mede, dat door reorganisatie van de scholen een aantal leden der oudercommissie moest aftreden. Aan de aftredende leden bracht hij dank voor de aangename samenwerking en het vele voor de school gedaan. In de nieuwe commissie werden gekozen mevr. A. P. J. HuyninkVan 't, Veer, mevr. G. A. ReinaldaBrouwer, en de heeren L. v. Essen Lzn., dr. W. L. Brocades Zaalberg en A. HIemstra. Heirna gaf de heer Popma een inleiding over het werk en de beteekenis van ouder commissies en ouderavonden. IJMUIDEN. MARKTPRIJZEN Tarbot per K G. f 1.30—f 1.10 Tongen per K G. f 1.15—f 0.90 Groote schol per 50 K.G. f 21f 17 Middelschol per 50 K.G. f 22f 17 Zetschol per 50 K G. f 23—f 18 Kleine schol per 50 K.G. f 26—f 10 Schar per 50 K.G. f 10.50—f 3.80 Tongschar per 50 K.G. f 31f 26 Vleet per stuk f 3f 0.70 Kleine poon per 50 K.G. f 10—f 5 Groote scnelvisch per 50 K.G. f 27f 23 Middelschelvisch per 50 K.G. f 22f 17 Kleine middelschelvisch per 50 KG. f 17.50 -f 14. Kleine schelvlsch per 50 K.G f 12.50f 5 Kabeljauw per 125 K G. f 50—f 24 Groote gullen per 50 K.G. f 13—f 10.50 Kleine gullen per 50 K.G f 10—f 5.50 Wijting per 50 K.G. f 4.50—f 2 55 Makreel per 50 K.G. f 14f 11 Heilbot per K.G f 0 90—f 0 50 Leng per stuk f 1.90f 1.20 Koolvisch per stuk f 1.15—f 0.23 Versche haring per kist f 12f 9.80 BESOMMINGEN. Trawlers: Clazina Luther IJM 59 410 manden f 2430. En Avant IJM 8 355 manden f 2550. Eendracht IJM 117 290 manden f 2190. Liesbeth Betty IJM 183 310 manden f 2330 Bruinvisch IJM 97 75 manden f 1600. Reiger UM 106 65 manden f 1400

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11