De Loterij door Alle Eeuwen Behandeling van het petroleumembargo uitgesteld. HOE THIJS IJS HET ZEEPALEIS VEROVERDE V R IJ D 'A G 13 DECEMBER 1935 H A A R L E M'S DAGBLAD Genève. Volkenbondsraad de volgende week bijeen. Rome waarschuwt tegen te groot optimisme. GENèVE. De eerste zitting, die de Commissie van Achttien voor de sancties gistermiddag heeft gehouden, duurde ongeveer een half uur. In dien tijd legden Laval. Eden en de Poolsche vertegenwoordiger Komarnitzki verklaringen af. Laval deed medeeling van de te Parijs tot stand gekomen Fransch-Britsche overeen komst en deelde mede, dat de Volkenbonds raad ten spoedigste inzake van de voorstel len zou krijgen. Eden vulde de mededeelingen van den Franschen minister-president aan en ver klaarde, dat de beide West-Europeesche mo gendheden weliswaar geen mandaat van de sanctie-conferentie hadden gekregen, doch dat zij niettemin een poging hadden gedaan, de beide partijen te verzoenen. Het ging niet om voorstellen, doch om een initiatief. De Raad. die spoedig bijeen geroepen zou worden was competent om ze te behandelen. Zooals vanzelf spreekt konden ook van de andere zijde initiatief-voorstellen worden gedaan. De Poolsche vertegenwoordiger Komarnitz ki verklaarde, dat de mededeelingen van La- val en Eden de Commissie de verplichting op legden. niets te ondernemen, dat inbreuk zou kunnen maken op de bevoegdheden der com petente Volkenbondsorganen. Deze moesten de be teekenis van de nieuwe ontwikkeling en de daaruit ontstane situaties onderzoeken. De Commissie van Achttien heeft derhalve geen maatregelen van po- litieken aard kunnen nemen, zoolang de Volkenbondsraad zich niet heeft kunnen uitspreken over de Fransch- Britsche voorstellen. De kwestie van het petroleum-embargo is daardoor voorloopig uitgesteld. De Commissie komt vanmiddag te 4 uur weer bijeen ter behandeling van het rapport inzake de uitvoering der sanctie-bepalingen. Men neemt aan. dat de Volkenbondsraad Dinsdag 17 December a.s. bijeenkomt, over eenkomstig het verleden jaar door Litwinof voorgestelde besluit, dat met het oog op de ver van Genève wonende Raadsleden een zitting en de agenda minstens 5 dagen van tevoren moeten worden vastgesteld. De zegsman van het Italiaansceh ministe rie van Financiën heeft tot persvertegen woordigers gezegd niet te optimistisch te zijn wat betreft de diplomatieke ontwikkeling van de Abessynische kwestie. ..Men moet de voorstellen, die de Fransche en Britsche am bassadeurs den duce hebben gedaan, niet zoo zeer beschouwen als voorstellen dan wel als een basis tot onderhandelen", verklaarde hy. „De tekst zal met sympathie, doch ook met reserve worden overwogen. Er is nog niets be sloten, en men zal nog lang moeten wachten op een einde. Overdreven optimisme maakt alles slechts moeilijker Spanje, Chapaprieta opnieuw met kabinetsvorming belast. Chapaprieta. Uit Madrid, 12 Dec.: De leider der conservatief-republikeinsche partij, Miguel Maura, die met de kabinets vorming was belast en nog slechts enkele uren tevoren tegenover de pers had verklaard, dat hij des avonds nog zijn kabinet gereed zou hebben, heeft den president der republiek zijn opdracht teruggegeven, aangezien hij op onverwachte moeilijkheden is gestuit. Daarop heeft president Zamora voor de tweede maal den afgetreden minister-presi dent Chapaprieta belast met de vorming van een nieuw kabinet. Chapaprieta behoort niet tot eenige partij en is de ontwerper van hei financieele program, dat de oorzaak van het aftreden der Spaansche regeering was. Naar verluidt heeft hij geen bijzondere richtlijnen, die hij bij de regeeringsvorming moet in acht nemen, van den president gekregen (AJN.P.) Griekenland. H"t kabinet Demerdtsjis voor moeilijkheden. Nieuw moeilijkheden zijn ontstaan door het besluit var. den vroeseren minister-presi- dent Tsa!dari$ om de nationale vergadermg bijeen te roepen. Tsaldaris, die de regeermg-Demerdtsjis het recht betwist, zonder nationale vergadering te regeeren. heeft naar het A. N. P. verneemt opdracht gegeven, de handteekeningen van 150 afgevaardigden te verzamelen, welke vol gens de wet noodig zijn voor een voorstel tot bijeenroeping der vergadering. Demerdtsjis heeft het voornemen zich met een verzoek tot ontbinding der vergadering tot den koning te wenden; indien een derge lijk voorstel"inderdaad wordt gedaan. Indien de koning tot ontbinding besluit, zouden kort daarna nieuwe verkiezingen worden uitge schreven. Indien de koning echter geen ont binding wil, is een ministercrisis waar schijnlijk. De koning heeft den minister van onder wijs bij zich ontboden en zijn verwondering er over uitgesproken, dat aan de scholen van den staat door zooveel communistische leer krachten les wordt gegeven. Hij zeide. dat hierin onverwijld verandering moet worden gebracht, aangezien hij van oordeel is, dat communisten niet geschikt zijn om als opvoe ders der jeugd op te treden. Egypte. De grondwet van 1923 hersteld. Koning Foead van Egypte heeft gisteren een decreet geteekend tot herstel van de grondwet van 1923, die in 1930 werd opgeheven, aldus meldt het A.N.P. Naar verluidt heeft de Britsche Hooge Com missaris bericht uit Londen ontvangen, dat men daar accoord ging met het weder in wer king stellen van de constitutie, van welke in stemming hij onmiddellijk mededeeling heeft gedaan aan den Egyptischen minister-presi dent. Dit zou ook de aanleiding zijn van de wijziging in de houding der Egyptische regee ring. die haar voornemen om af te treden heeft gewijzigd. De Hooge Commissaris zou na uitvoerige be sprekingen met vooraanstaande Britsche per soonlijkheden in Egypte telegrafisch hebben bewerkstelligd, dat Londeij zijn toestemming zou geven. Het feit, dat het zeer moeilijk was in Egypte iemand te vinden, die bereid was een kabinet te vormen indien de grondwet niet hersteld werd. heeft waarschijnlijk bijgedra gen tot de wijziging in de houding der Brit sche regeering. Behoudens enkele vreugde-uitingen heersch- te te Caïro vandaag rust. MEVROUW DOLFUSS STERVENDE? WEENEN, 12 December (Reuter) Naar de „Reichspost" bericht is de weduwe van Dolfuss lijdende aan longontsteking. Haar toestand is zeer ernstig en men vreest dat zij zal sterven. Kalmte aan de fronten in Abessynië. Ondanks de komst van maarschalk Badoglio. ASMARA. 12 Dec. (Reuter-A.N.P.) Het schijnt, dat het overhandigen der Parijsche bemiddelingsvoorstellen aan de oorlogvoerende staten samengaat met een kalmte aan alle fronten. Vandaag wordt althans geen enkele botsing gemeld. Men merkt hier op, dat maarschalk Badog lio nog geen enkele groote krijgsoperatie heeft ondernomen, terwijl men het tegendeel ver wachtte, toen de maarschalk eenige weken ge leden in de plaats van generaal De Bono de leiding op zich nam. Men gelooft thans dat Badoglio naar Oost-Afrika is gezonden omdat hij vooral Veel organisatievermogen heeft op het gebied van intendance, etappedienst enz. Badoglio, zoo zegt men, heeft minder gelegen heid. zijn strategische en tactische talenten te toonen, doordat.de vijand, die over een slechtere bewapening beschikt en niet modern geoefend is, groote veldslagen zal vermijden. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Addis Abeba meldt, dat volgens Abessynische mede deelingen door het uitbreken van ziekten steeds grootere verwoestingen worden aange richt in de Italiaansche Somalitroepen. Zal Mussolini tegenvoorstellen doen? Men gelooft, dat hij tijd tracht te winnen. Activiteit van het Vaticaan. ROME, Donderdag. Het ziet er niet naar uit, dat Mussolini van plan is. zich te haasten met het beantwoor den der Parijsche bemiddelingsvoorstellen, die hem gisteren door de Britsche en Fransche ambassadeurs zijn overhandigd. Vermoedelijk zal hij tegelijkertijd met het aanvaarden van de voorstellen als een basis voor onderhandelingen tegenvoorstellen doen. die veel verder gaan dan de Parijsche. De indruk bestaat in zekere kringen dat de Duce zich voorstelt, zooveel mogelijk te pro- fiteeren van wat men de verslapping van En- geland's houding noemt- Hij zal veel meer vragen, zoo zegt men, dan hij ook maar in de verste verte denkt te krijgen. Hoewel men al gemeen aanneemt, dat hij den inhoud der voorstellen, waarover thans onderhandeld moet worden, reeds van buiten kende, kan de Duce. indien hij zich daartoe geroepen voelt, tijd winnen om de Volkenbondsprocedure zoo lang mogelijk op te houden. Hij kan dat bij voorbeeld bewerken door het vragen van toe lichting aan de ambassadeurs van Engeland en Frankrijk. Tot dusverre bestudeert hij de voorstellen echter „met welwillendheid en met volle belanagstelling", zooals een verte genwoordiger der regeering mededeelde. Men verwacht, dat het wel eenige dagen zal duren, alvorens het dictatoriale „ja", „neen" of „misschien" zal worden uitgesproken. Het optimisme in Italiaansche kringen is stijgende, nu Engeland, zooals men dat hier noemt, zijn tegenstand heeft opgegeven. Van officieele zijde heeft men de pers echter ge waarschuwd. niet al te optimistisch te zijn, omdat daardoor de zaken alleen maar inge wikkelder zouden kunnen worden. Men verwacht, dat Genève slechts door mid del van de Engelsche en Fransche ambassa deurs te Rome in kennis zal worden gesteld van het Italiaansche antwoord, want hier wordt nog steeds met nadruk verklaard, dat de voorstellen afkomstig zijn van de Fransche en Engelsche regeeringen en niet van den Volkenbond. Intusschen acht men het steeds waarschijn lijker, dat het Vaticaan zijn rol zal gaan spe len. Het is algemeen bekend, dat de Paus wel zóó gesteld is op het zien eindigen van den oorlog in Oost-Afrika, dat hij zijn invloed vrijwel zeker in deze richting zal uitoefenen. Verscheidene welingelichte prelaten hebben openlijk verklaard, dat men zich ernstig be zorgd maakte over het dreigende spook van een petroleum-embargo, en dat de Paus alles in het werk zou stellen om een dergelijk em bargo te verhinderen. De aanwezigheid van een Pauselijk nuntius te Genève zou ook ir. die richting wijzen. De Italianen bekommeren zich- niet in het minst om de categorische verwerping der Pa rijsche voorstellen door Addis Abeba. Zij be- sohouwen dit als een feit in hun voordeel, omdat daaruit de onredelijkheid van den Ne-' gus zou blijken. (Auteursrecht News ChronicleA.N.P.) De negus zal niet wijken voor geweld. Naar Reuter nog uit Dessié meldt, verwerpt de negus met beslistheid het Fransch-Britsche voorstel. Hij ver klaarde aan den vertegenwoordiger van Havas: De Abessynische regeering herin nert aan haar vroegere verklaringen, o.a. die van 8 October, waarin zij zegt, dat Abessynië nooit den oorlog heeft gewild, en thans ook geen oorlog wil, doch zijn grondgebied moet ver dedigen, dat Italië heeft geschonden. Op de conferentie te Parijs heeft Abessynië zich bereid verklaard tot alle concessies, die in overeenstem ming te brengen zouden zijn met zijn waardigheid, teneinde een Italiaan- schen aanval te vermijden, en niette min is deze aanval gedaan. Wij kunnen niet wijken voor geweld, dat wij nooit uitgelokt hebben, want dit zou een premie voor den aanval ler beteekenen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Nu je begrijpt, dat die walvisch daar blij mee was. Thijs zal pro- beeren of hij het dier niet met duwen weer in zee kan krijgen. Tegelijkertijd begint de walvisch met zijn staart te slaan en heusch, op die manier komen ze langzaam maar zeker dichter bij het water! Stukje voor beetje nadert de walvisch de zee, daar glijdt hij al het water in. Nog een eindjeja, daar kan hij al weer zwembewegingen maken! Nu zou je misschien denken, dat beiden afscheid van elkaar nemen en ieder zijns weegs zal gaan. Mis hoor! Wat er nu gebeuren gaat, zal .wel niemand hebben verwacht. door Henry A. Th. Lesturgeon. DE LOTERIJ IN FRANKRIJK. H. P. G. Quack schrijlt in zijn „De Socialisten" (deel III, pag. 76) over de troonrede, welke de Saint-Simomsten opmaakten voor Louis Phi lippe: „hij (de koning i kan niet dulden, dat de loterij op de Staatsbegrooting als middel van inkomst ten behoeve van den Staat voor komt." En werkelijk, den 3den Mei 1836 stemde de Chambre des Pairs voor volkomen afschaf fing van de loterijen, nadat reeds enkele jaren te voren (22 Februari 1829) acht en twintig Fransche gemeenten het besluit namen om voortaan elke loterij te verbieden. Bijna een eeuw zou voorbijgaan alvorens de loterij in eere werd hersteld: 31 Maart 1933, met groote meerderheid van stemmen, namen Kamer en Senaat het voorstel aan de pensioen-kas te steunen door het organiseeren van de groote nationale loterij. We hebben enkele dagen ge leden in Haarlem's Dagblad het onderhoud gepubliceerd dat we hadden met den directeur van het Ministerie van Financien (een ge sprek dat ons aanleiding gaf eens naar de ge schiedenis van de loterij te zoeken), die ons met cijfers aantoonde, welk een enorm finan- tieel succes de onderneming is geworden; onomwonden bleek er uit, dat de speelwoede van den Franschman in 1935 nog even' groot en sterk is als in 1836. Wat dan wel is er de reden van geweest, dat Louis Philippe, die overigens alles deed (zelfs de meest wan hopige zetten, waarbij hij, om toch maar po pulair te zijn. het koningschap te grabbel gooide) om het publiek aangenaam te zijn, de loterijen afschafte? Het was. omdat de loterij langzamerhand het land uitschudde. Het zou te eentonig zijn om hier alle loterijen op te noemen, welke in enkele jaren tijds waren georganiseerd. Voor het minste, den bouw van een kerk, van een school, voor de restauratie van een paleis, ter ondersteuning van een broederschap, werd weer een nieuwe loterij uitgeschreven. En dat wat in de eeuwen van Frangois I en van Henri IV tot zoo'n uit nemend resultaat had geleid, was door zijn te-veel. door de overdrijving, een groot kwaad geworden. De Fransche spaarzaamheid, de nationale deugd, was verdwenen en al het geld ging verloren in loterijen. Na het gunstige begin waarvan we gewag maakten kwam de eerste mislukking onder Mazarin in 1644. Hij voerde de z.g. loterij- tontine in met het doel den steenen Pont Royal te bouwen, die de galerijen van het Louvre met den faubourg Saint-Germain moest verbinden. Vijftigduizend loten werden uitgegeven nog geen tienduizend werden er verkocht, zoodat de loterij moest worden stopgezet en het geld gerembourseerd. Het kwam omdat Mazarin, als vreemdeling, de mentaliteit van het Fransche volk niet begreep; in plaats van een gewone, simpele loterij te organiseeren. welke zeker zou zijn geslaagd, gaf hij er een nieuwen vorm aan: loterij-tontine. Het was een landgenoot van Mazarin, de Italiaan Tonti, die deze nieuwe methode had uitgevonden. De tontine was een soort lijfrente, die niet op hield bij het overlijden van den bezitter, doch eerst wanneer alle aandeelhouders gestorven waren. Het" was veel te ingewikkeld voor de groote massa en 45 jaren zouden er over hè'en gaan eer men het publiek overtuigd had van de voordeelen van dit systeem: een tontine van 14 millioen, welke 2 December 1689 werd uit gegeven met het Parijsche stadhuis als pand, slaagde. Vermelding verdient ook een loterij van 1657 voor 100.000 pond, waarbij de prijzen enkele Parijsche heerenhuizen waren, benevens een schilderij van Leonardo da Vinei, een Titiaan, een Rubens, twee Poussin's, twee Dürer's. Louis XIV kwam in 1685 op het denkbeeld de oude Romeinsche loterij te doen herleven bij gelegenheid van het huwelijk van zijn dochter (Mademoiselle de Nantes) met Mon sieur le Due (zoon van den hertog van Bour bon). In vier zalen van het kasteel van Marly liet hij winkeltjes inrichten, waar alle prijzen, bestaande uit het schoonste wat de Parijsche handwerklieden vervaardigden, waren uit gestald. Mag men Voltaire gelooven (hetgeen altijd een gewaagde onderneming is) dan was het feest nog galanter'en luxueuzer dan tijdens de Romeinsche keizers. Aangemoedigd door het koninklijke voorbeeld begon nu de lieele faubourg Saint-Germain loterijtjes te organi seeren, zoodat de prefect van politie, de la Reynie, tusschenbeiden moest komen. Ludovi- cus Magnus moest echter spoedig zijn char mante ..Spielerei" opgeven om met een flinke loterij van 400.000 loten elk van twee louis weer wat geld te pompen in de staatskas, die totaal leeg was, dank zij zijn wanhopig ruïneuse en totaal overbodige oorlogsmanie. De oproep, welke hij 11 Mei 1700 aan zijn onderdanen richt, is een heerlijk stuk Machiavelli „Wij hebben de natuurlijke neiging van een deel onzer onderdanen opgemerkt zoo heet het om geld te steken in particuliere lote rijen, in loterijen, die sommige gemeenten met toestemming hebben georganiseerd voor het onderhouden en steunen der armen en zelfs in buitenlandsche loterijen en daar we hun een aangenaam en gemakkelijk middel wen- schen te verschaffen ter verkrijging van een veilig en aanzienlijk inkomen voor het verdere deel van hun leven in ruil voor een zóó kleine gave aan het toeval, dat dit geen enkel be zwaar kan opleveren is besloten tot de opening van een koninklijke loterij, enz. enz." Onder het regentschap van den Hertog van Orleans was de toestand van 's lands financiën zoo wanhopig, dat de hertog de Noailles en later hertog d'Argenson een z.g. „Bureau de Reveries" (Bureau van Droomen) stichtten. Elke Franschman. die maar een denkbeeld had om geld te kloppen uit de zakken van zijn medeburgers, mocht zijn idéé uiteen komen zetten op het Bureau des Reveries. En 't meest ingenieuse denkbeeld dat men vond was maar alweer een loterij. Schuldbekentenissen van den Staat, aandeelen van de fameuse Indische Compagnie, alles en alles werd verloot. En hier begint dan de eindelooze lijst, onder Lode- wijk XV. onder Lodewijk XVI. van loterijen om nagenoeg alle uitgaven te bestrijden door middel van loterijen. In de laatste dagen van het koningschap amuseerde de aristocratie en zelfs het hof er zich mede om allerlei sterren wichelaars en kwakzalvers te raadplegen, al vorens een lot te nemen. Casanova had zelfs met twee andere Italianen een soort consul tatie-bureautje opgericht, waar men uit allerlei kabalistische teekens. uit de sterren, enz. het gunstige lot voorspelde. Ook daaraan maakte tenslotte de Groote Revolutie een einde: op voorstel van Chaumette werd den „25sten brumaire an H" de loterij afgeschaft Maar de speelwoede zat er nu eenmaal in. Waar men zich in Frankrijk geen loten meer kon ver schaffen. daar ging men ze in het buitenland, in Duitschland. Zwitserland en België zoeken en 's lands bestuurders,'wisten maar al te goed, dat er tusschen Parijs en Keulen een vaste dienst, onderhouden met twintig paarden, be stond, om de loten binnen te smokkelen en het geld uit te voeren. Maar waar de buitenlan ders nog naievelijk assignaten als betaal middel aannamen, daar sloot men de oogen voor dit „hoogverraad". Het Directoire (wet van 9 Vendémiaire an VI) haastte zich om weer met de loterij te beginnen en Napoleon, die het voordeel er van inzag, stichtte overal waar hij kwam bureaux. In Hamburg, in Amsterdam, in Turijn, in Florence, in Rome. draaide weer het vroolijke rad. hadden de trekkingen „par innocence" plaats (door blinde kinderen); 1 October 1800 telde men drie trekkingen per maand en in Parijs bestonden 150 loterij-kantoren en 900 in de overige departementen. Zoo duurde het tot 1829 Vóórstander?tegenstander? van een loterijwe zullen het wel nalaten om een oordeel uit te spreken, een persoonlijk oor deelhetwelk trouwens niet de minste waarde zou hebben. Indachtig aan het wijze Latijnsche woord: „Vide, audi, tace, si vis vivere in pace" (zie. hoor en zwijg, als ge in vrede wilt leven), onthoud ik me gaarne aan een oordeel. Deze korte bijdrage over de Loterij door alle eeuwen, die ons geïnspireerd werd door het bezoek aan den directeur van het Fransche Ministerie van Financiën, had alleen ten doel om aan de lezers van Haarlem's Dagblad aan te toonen het oude rijmpje: Veel baedt, Te veel schaedt. nog altijd zijn waarde heeft. Op volledigheid maakt deze bijdrage natuurlijk in 't minst geen aanspraak. Onze navorscherij in de Pa rijsche Bibliothèque Nationale zoo bitter, bitter arm aan alles wat in 't buitenland ver scheen en verschijnt leverde maar weinig stof op, zoodat we op eigen boekerij waren aangewezen. Voor hen die zich ïnteresseeren voor het onderwerp (er zou een belangrijk boek over kunnen worden geschreven) ver wijzen we naar „Geschiedenis der loterijen" van Mr. G. A. Fokker (Amsterdam 1862) en „Het Haagsche leven in de tweede helft der zeventiende eeuw" door Mr. G. H. Betz, werken welke ons helaas niet ten dienste stonden. ANTWERPSCHE DIAMANTINDUSTRIE WENSCHT DE 40 UREN-WEEK. De paritaire commissie voor de Diamant nijverheid, bestaande uit vertegenwoordigers van de organisaties van werkgevers en werk nemers in de Belgische diamant-industrie, heeft in haar gisteren gehouden vergadering met algemeene stemmen den wensch uitge sproken, met de bedoeling een einde te maken aan de werkloosheid in de diamantindustrie, dat de arbeidsduur voor deze industrie met ingang van een door den minister van Arbeid en Sociale Voorzorg te bepalen datum wette lijk zal worden verminderd tot maximaal 40 uur per week, verdeeld over 5 werkdagen, van Maandag tot Vrijdag. (Adv. Ingez. Med.) ZATERDAG 14 DECEMBER 1935. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. 12.30 Orkest concert en Gram.pl. 2.00 Voor de jeugd. 2.50 Sport. 3.00 Kinderuur. 4.00 Gram.pl. en Schla- germuziek. 5.30 Esperanto. 5.45 KRO-Boys. 6.20 Lezingen en Gram.pl. 8.00 Berichten. Re portage. 8.20 Radio-Sportrevue. 9.15 Voor dracht. 9.30 Gram.pl. 9.40 Orkestconcert. 10.30 Berichten. 10.3512.00 Gram.pl. HILVERSUM II. 301 M. VARA-uitzending. 10.00 VPRO. 7.00 VRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Or gelspel en Gram.pl. 12.00 Trioconcert. 12.45 Gram.pl. 1.001.45 Trioconcert. 2.00 Gram.pl. 2.30 De Troubadours. 2.45 Bijenpraatje. 3.05 Vervolg concert en Gram.pl. 5.00 Lezing. 5.15 Solistenconcert. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 Vervolg van 5.15. 7.00 V.R.O. 8.00 Berichten. 8.15 „Die Fledermaus". operette van Joh. Strauss. 9.45 Berichten. Toespraa.c. 10.00 Vervolg operette. 10.3012.00 Gram.pl. DROITWICH. 1500 M. 11.20BBC-Northern-orkest m.m.v. solist. 12.35 Commodore Grand-orkest. 1.35 Gram.pl. 2.20 Populair concert. 3.20 Orgelspel. 3.50 Or kestconcert m.m.v. solist. 4.50 Gram.pl. 5.20 Septetconcert. 5 50 Relais uit Amerika. 6.20 Be richten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsh inter mezzo. 7.20 Week-end-programma. 8.05 BBC- Theater-orkest. 8.50 Geraldo's orkest en so listen. 9.50 Berichten. 10.20 BBC-orkest m.m.v. soliste. 11.2012.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Nat. orkest. 4.20 Gevar. concert. 5.50 Gram.pl. 8.20 Zang. 9.05 Massenet-concert. 11.05 Dansmuziek. 11.35 12.35 Populair concert. KEULEN, 456 M. 5.50 Concert. 11.20 Populair concert. 12.35 Symphonieconcert. 1.35 Gram.pl. 3.20 Vroolijk programma. 7.30 „Gesang ins Glück" operet te van Kauffmann. Hierna kwintetconcert en dansmuziek. 9.5011.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 1.302.20 Max Alexys' orkest. 4.20 en 4.50 Gram.pl. 5.20 Nederl. muziek. 7.35 Piano-recital. 8.20 Operetteconcert. 10.30 12.20 Populair concert. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Max Alexys' orkest. 1.30—2.20 en 4.35 Gram.pl. 5.20 Populair concert. 6.20 Gram.pl. 6.50 Solistenconcert. 8.20 Symphonieconcert. 8.50 Hoorspel. 9.35 Vervolg concert. 10.30 12.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gevar. programma 9.20 Berichten. 9.50 Concert." 10.05 Weerbericht. 10.2012.15 Dans muziek.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6