LUX HONIG'S BOUILLONBLOKJES 6 voor IOcL Tweede gewone zitting van 1935. TOILET ZEEP de Jlersldaqen WOENSDAG 18 DECEMBER 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 8 PROVINCIALE STATEN. Mr. M. N. Stufkens benoemd tot Griffier. Afscheid van Mr. S. H. Vening Meinesz. De scheidende Griffier benoemd tot ridder in de orde van den Nederl. Leeuw. Dinsdagmiddag kwart over twee werd de tweede gewone zitting van 1935 voortgezet. Aan de orde komt het voorstel tot wijziging van het Algemeen Reglement op het bestuur der Provinciale Ziekenhuizen. De heer Vermeulen (A.-R) acht deze voordracht zeker ten genoege van de Staten. De commissie van bestuur van tenminste vijf leden blijkt in de practijk wel wat klein. Zij bestaat uit een lid van Ged. Staten, twee leden van de Prov. Staten en twee leden, die daarbuiten staan. Spreker zou een commissie van zeven leden wenschen. opdat de ver schillende richtingen van de Staten er in vertegenwoordigd kunnen worden. Gaarne wenscht hij ce toezegging te ontvangen, dat het aantal niet beneden de zeven zal worden, alvorens daarvan aan de Staten mededeeling is gedaan, opdat zij zich daarover nader hebben kunnen uitspreken. De taak dei- commissie wordt belangrijker en verzwaard. Bij verhindering van één der leden zijn er geen plaatsvervangers. De heer Mie hels 'Ged. Staten) (S.D.A.P.) zegt. dat het de bedoeling is om de vergade ringen der commissie van bestuur te beper ken tot één in de twee weken. De commis sieleden hebben niet alleen een zware taak, maar ook de voorzitter heeft die. Het is al tijd veel gemakkelijker geweest, om met een klein aantal te vergaderen, dan met een groot. Met den wensch van den heer Ver meulen zullen Ged. Staten rekening houden. Het voorstel wordt zónder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Het voorstel inzake het vestigen van een erfdienstbaarheid op provinciaal terrein te Castricum wordt op verzoek van den heer Van Dam voor nadere bestudeering aange houden. Goedgekeurd wordt het voorstel tot het in eigendom aanvaarden van grond te Bloe- mendaal. Provinciale krankzinnigen verpleging. Aan de orde komt het door de heeren H e ij e r m a n s c.s. ingediende voorstel tot wijziging van de regeling inzake het verlee- nen van provinciale bijdragen in de kosten van verpleging van armlastige krankzinni gen. De heer Gravestein (A.-R.) vraagt of Ged. Staten nog eens willen onderzoeken, of de gemeentebesturen niet de behulpzame hand willen bieden en welke bedragen hier voor noodig zijn. De heer Droog (R.-K.) is van aneening, dat de medici niet alleen alles uit een me disch oogpunt moeren bezien. Zij moeten ook rekening houden met de financiën. De heer He ij er mans (S.D.A.P.) verde digt zijn voorstel. Hij zegt. dat de kosten niet boven de f 25 000 zullen komen. Hij acht het een groot belang voor de geestesziekten en dient een motie in. waarin verklaard wordt, dat het uit sociaal-medisch oogpunt ge- wenscht is, dat de verpleegprijzen in alle in richtingen gelijk gemaakt worden. Tevens verzoekt hij, een onderzoek naar de kosten in te stellen. De heer Mie he Is (Ged. Staten) zegt, dat het door den heer Heijermans genoemde be drag van f 25.000 maar in de lucht hangt. Met geen mogelijkheid is te zeggen, wat de gevolgen in de toekomst voor de provincie zullen zijn. De krankzinnigenverpleging eischt een steeds grooter deel van de belas tingopbrengst op. Noord-Holland doet op dit gebied veel meer dan Zuid-Holland. Verdere bemoeiing moeten Ged. Staten tot hun leed wezen afwijzen. Ged. Staten zijn bereid, het door den heer Heijermans gevraagde onder zoek in te stellen, al zal dit heel moeilijk te doen zijn. Het voorstel-Heijermans wordt aangeno men met 3530 stemmen. Vrijwillige Verkeers- inspectie. Ged. Staten stellen voor, te besluiten, aan de vereeniging Vrijwillige Verkeersinspectie in Noord-Holland voor ieder der jaren 1936 en 1937 eene bijdrage te verleenen van f 360: onder voorwaarde dat over elk dier jaren een verslag wordt ingezonden en de rekening en verantwoording der Vereeniging de goed keuring van Gedeputeerde Staten verkregen heeft. Wordt goedgekeurd. Overdracht Waarderweg. Goedgekeurd wordt het voorstel inzake overdracht van den Waarderweg in den Waarderpoider aan de gemeente Haarlem. Subsidie voor het gebouw der Ned. Herv. Kerk te Wijk aan Zee. Ged. Staten stellen voor te besluiten; aten behoeve van de restauratie van den gemeentetoren te Wijk aan Zee aan de ge meente Wijk aan Zee en Duin een subsidie te verleenen van 15 pet. der kosten met een maximum van f 2250 onder voorwaarde, dat voor hetzelfde doel door het Rijk 40 pet. dier kosten, met een maximum van f 6000 be schikbaar wordt gesteld en het overige door de gemeente zelve zal worden gedragen: b. indien de onder a bedoelde restauratie tot uitvoering komt. voor het herstel: van het kerkgebouw der Nee. Herv. Gemeente te Wijk aan Zee ter beschikking van Kerkvoogden te stellen een subsidie van 15 pet. der kosten, met een maximum van f 1200. onder voor waarde. dat voor hetzelfde doel het Rijk 40 pet. dier kosten, met een maximum van f 3200 en de gemeente Wijk aan Zee en Duin 15 pet. dier kosten, met een maximum van 1 1200, zullen bijdragen en het verder be- noodigde door de Ned. Herv. Gemeente te Wijk aan Zee zal worden bijeen gebracht. Wordt goedgekeurd. Benoeming van een Griffier. Thans komt aan de orde de benoeming van een Griffier der Provinciale Staten ter voor ziening in de vacature, ontstaan door het aan Mr. S. H. Vening Meinesz verleend eer vol ontslag. De voordracht van Ged. Saten luidt als volgt: 1. Mr. M. A. Stufkens, referendaris ter Pro vinciale Griffie van Noord-Holland; 2. Mr. Dr. J. B. Sens, griffier ter gemeente secretarie van Nijmegen: 3. Mr. J. A. Vaillant, referendaris ter pro vinciale griffie van Noord-Holland. Uitgebracht worden 67 stemmen. Op den heer Stufkens worden uitgebracht 31 stemmen; op den heer Sens 14 en op den heer Vaillant 22 stemmen. Aangezien ge ender candddaten de vol strekte meerderheid heeft behaald, moet een tweede vrije stemming plaats hebben. Thans worden uitgebracht op den heer Stufkens 31 stemmen, op den heer Sens 13 en op den heer Vaillant 23 stemmen. Wederom is dus geen meerderheid be haald. Herstemming moet nu plaats hebben tus- schen de heeren Stufkens en Vaillant. Uitgebracht worden 66 stemmen, namelijk op den heer Stufkens 34 en op den heer Vail lant 32 stemmen. Gekozen is dus de heer Stufkens. De voorzitter deelt mede dat den heer Stuf kens van zijn benoeming kennis zal worden gegeven. Afscheid Mr. S. H. Vening Meinesz. Terwijl alle leden zich van hun zetels ver heffen, spreekt de Commissaris van de Ko ningin de volgende rede uit: „Met de benoeming van den nieuwen Griffier der Staten zijn <ie agendapunten voor deze vergadering afgehandeld en gaan wij weder voor zes weken uiteen. Mr. S. H. Vening Meinesz. Als wij op "28 Januari opnieuw samen komen, zullen de Staten echter hun ge trouwen medewerker missen, die gedurende meer dan twintig jaren zijn zetel aan de zijde van den Commissaris der Koningin heeft ingenomen en op dien zetel zoo uitnemend op zijn plaats was. Zoo is dan voor u, mijnheer de Griffier, het oogenblik aangebroken, waarop gij van de Provinciale Staten van Noord-Holland of ficieel afscheid moet nemen Gij hebt in die twintig jaren in hun ver gaderingen een zwijgende rol vervuld, maar de ruim tweehonderd leden, die ge hebt zien komen en zien gaan van de 77, die er bij uw optreden waren, hebben er nog slechts zes in de Staten zitting hebben zich reken schap kunnen geven van al het werk, dat verbonden was aan de voorbereiding van de stukken, die de Staten ter behandeling kre gen, van de kennis en de bekwaamheid, die voor deze voorbereiding werden gevorderd. Hartelijk hebben opvolgende Statenver gaderingen uw belangrijk aandeel in die in tTecstverp&kking j—A I ORIGINELE STUKKEN MET JAARKALENDER 1936 (Adv. Ingez. Med.) voorbereiding gewaardeerd, en al wil ik niet vooruitloopen op de woorden van dank, die u uit den boezem der vergadering zullen wor den toegesproken, ik gevoel toch ook persoon lijk de behoefte u in deze openbare zitting als voorzitter van het Provinciaal bestuur de verzekering te geven, hoezeer dit uw heen gaan betreurt en met hoeveel erkentelijkheid het uwe langjarige toewijding aan de belan gen van het gewest zal gedenken. Ik weet van nabij, dank zij het wederzijdsch vertrouwen en de vriendschappelijke geznd- heid, die onze ambtelijke verhouding ge durende al die jaren heeft gekenmerkt, hoe veel moeite het u heeft gekost te scheiden uit het ambt. dat u dierbaar was en waarvoor een twaalfjarige werkzaamheid in alle rangen aan de provinciale griffie u zoo uitnemend had voorbereid. Ik kan mij dus voorstellen welke gevoelens u thans bezielen en welke herinneringen in u opkomen en uw brein doorkruisen. Zij zul len blijde en droeve gedachten bij u opwek ken. Maar overheerschend moet toch het gevoel zijn van groote dankbaarheid, dat ge uw ge wichtig en veelzijdig ambt in goede gezond heid opgewekt en krachtig, gedurende zoo langen tijd hebt mogen vervullen en dat ge dat neerlegt, niet versleten en niet verouderd, maar in het volle bezit van de vermogens, die u in staat zullen stellen op velerlei gebied nog nuttig werkzaam te zijn. De Staten wenschen u toe, dat dit nog vele jaren zoo moge blijven. Zij danken u oprecht en welgemeend voor al hetgeen gij voor de provincie Noordholland zijt geweest en hebt gedaan, voor de medewerking hun betoond en voor de diensten hun bewezen. Uw per soon en uw werk zullen bij hen steeds in dankbare en vrienschappelijke herinnering blijven voortleven. Koninklijke onderscheiding. Ik heb tenslotte nog een verblijdende me dedeeling te doen. Het heeft H. M. de Ko ningin behaagd, u bij besluit van 9 Decem ber te benoemen tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: de minister van Binnenlandsche Zaken heeft mij uitgenoodigd u heden, bij uw afscheid, met het verleenen van deze eervolle onderscheiding in kennis te stellen. (Applaus). Ik wensch u daarmede ook, namens de Sta ten, van harte geluk. Ge moogt daarin het bewijs zien, dat uwe verdiensten ook bij de regeering erkenning hebben gevonden. Ik hoop van harte, dat de u toegekende Ko ninklijke onderscheiding er mede toe moge bijdragen om u steeds met voldoening op de beste jaren van uw leven te doen terugzien." (Applaus). De heer De Jong Schouwenburg (Chr.-Hist.) spreekt een gevoelvol afscheids woord namens alle Statenleden. ..Hartelijk deelen wij allen in de vreugde over de u ver leende Koninklijke onderscheiding, maar daarbij komt een gevoel van leedwezen, nu het oogenblik gekomen is, dat gij uw hoogst gewichtige betrekking gaat neerleggen. Het wekt bij ons een gevoel van weemoed, u voor de laatste maal aan de tafel der Gedeputeer den te zien zitten en niet meer het voorrecht mogen hebben, met u samen te werken. Wij zijn er allen van overtuigd, dat gij een onmis bare schakel zijt geweest bij de voorbereiding van alle zaken, die aan de Staten ter beoor- öeeling worden gegeven. Wij hebben gewaar deerd de stille kracht, die van u uitging. En alle besluiten van de Staten hebt ge met tact en met vaste hand uitgevoerd. Het is aan den heer Pothuis en mij gegeven geweest, niet al leen uw heele loopbaan als Griffier te mo gen meemaken, maar u ook te kunnen verge lijken met uw twee voorgangers. Het is ons allen bekend, dat wie ook om inlichtingen bij u kwam, altijd met de meeste bereidwilligheid en groote vriendelijkheid geholpen werd. Vele veranderingen hebben tijdens uw ambtspe riode plaats gegrepen, o.a. een wijziging van de Grondwet, die de evenredige vertegen woordiging bracht, waardoor ook het aspect van deze Statenvergaderingen zoo gansch en al veranderd werd. Maar gij bleef dezelfde waardige griffier. Onder uw Griffierschap zijn de provinciale bedrijven tot grooten bloei gekomen. Een overstrooming in Noord-Hol- iand was oorzaak van een groote omkeering op waterstaatkundig gebied, waarin gij ook een groot aandeel hebt gehad. Ook voor den Raad van Toezicht op de bedrijven is uw heengaan een groot gemis. De tijd van uw griffierschap is voor de provincie van groote beteekenis geweest. Wij betuigen u daarvoor onze hartelijk gemeende waardeering en ho pen dat de nieuwe levensperiode voor u alles zins gelukkig mag zijn. Het was een behoefte van de Statenleden, u ter herinnering een stoifelijk blijk van onze dankbaarheid aan te bieden. Daaraan hebben alle Statenleden en op een enkele uitzondering na alle fracties meegedaan. Wij bieden u dan voor uw nieuwe woning een fauteuil aan en hopen dat u nog dikwijls aan ons zult willen denken. De Sta tenvergadering vergeet griffier Vening Mei nesz "iet; nu niet en nooit!" (Applaus). De heer Vening Meinesz krijgt daar na het woord. „Mijnheer de Voorzitter, u wilt me zeker wel veroorloven, dat ik voor de eer ste maal de aandacht van de Staten vraag. Ik beloof u, dat het ook de laatste maal zal zijn. U zult het willen billijken, dat ik uiting wil geven aan mijn dankbaarheid voor de vriendelijke woorden van u en van den heer De Jong Schouwenburg en voor den bijval van de Staten. Ik breng mijn eerbiedigen dank aan H. M. de Koningin voor de aan mij verleende onderscheiding en ik dank hen, die mij daarvoor hebben voorgedragen. Ik dank de Staten ook voor het mooie geschenk, dat ik zie als een bewijs van waardeering en vriendschappelijke verhouding, die waarlijk niet van één kant kwamen. Ik zal den tijd, dien ik hier heb doorgebracht, ook zonder een stoffelijk blijk van waardeering, dikwijls ge denken, maar ik wil uw geschenk toch dank baar aanvaarden. Alleen vraag ik mij af, of ik al die loftuitingen wel verdiend heb. Zou ik mijn plicht niet verzaakt hebben, wanneer ik aan u de hulp had onthouden, die de wet van (Adv. Ingez. Med.) Mr. L. G. van Dam over devaluatie. Voor de Vrijz.-Dem. Jongeren. Voor de afdeeling Haarlem der Vrijz. Dem. Jongeren-Organisatie sprak Dinsdagavond, in een der bovenzalen van de Kroon, mr. L. G. van Dam over het vraagstuk der devaluatie. (Dr. M. W. Holtrop uit IJmuiden, die het economisch gedeelte van het vraagstuk zou behandelen, was verhinderd aanwezig te zijn, en zoo bezag nu mr. v. Dam de devaluatie van den politieken en van den economischen kant) Spr. begon met te zeggen dat men over het probleem in quaestie nauwelijks durft te spreken; de Regeering wil er liever niet van hooren, o.m. ook uit vrees voor speculatie. Ten opzichte van devaluatie heerscht een zekere paniekstemming. Dit behoeft niet, wanneer men zich maar behoorlijk rekenschap geeft van wat de gevolgen van devaluatie zullen zijn. Daarom is het goed dat de pu blieke opinie wordt voorgelicht over devalu atie, die volstrekt geen ramp zou zijn, al zijn er nadeelen aan verbonden. Het is geen vroagstuk van partij-politieken aard; de meeningen zijn er over verdeeld. Vooral in ons land heeft de devaluatiege dachte in het laatste jaar snelle schreden voorwaarts gedaan. De groote industrieën in Nederland zijn over 't algemeen voorstanders van devaluatie, ook vele hoogleeraren. bank directeuren, enz. De tegenstanders hulzen in de ambtenaarswereld. Nederland is aangewezen op uitvoer, die nu grootendeels is stopgezet. Het veroveren van nieuwe markten is noodig, om hier een eind aan te maken. Maar concurreeren is moeilijk door onze hooge productiekosten. Deze moeten de laagte in. Dat kan le. door verlaging der bedrijfsonkosten en 2e door de waarde van den gulden b.v. 25% naar beneden te brengen. Politiek bestaat geen tegenstelling meer tusschen deflatie en devaluatie, omdat verdere deflatie onmogelijk is. Het verzet is te sterk geworden. Verdere verlaging van loonen en salarissen is niet meer mogelijk. Trouwens resultaat heeft die verlaging niet opgeleverd. Integendeel: de toestand is steeds slechter ge worden. Men is in een vicieuzen cirkel ge raakt. In de practijk zal de strijd dus ook gaan tusschen devaluatie en inflatie; dat is: bankbiljetten laten drukken door de Neder- landsche Bank. Dit geeft geweldige nadeelen en is sterk af te raden. Daarom gelooft spr. dat de eenige kans is: devaluatie. De onmogelijkheid om de begrooting slui tend te maken, doet zich alleen voor in de landen van het goudblok. Vandaar ook in Zwitserland een sterk streven naar devaluatie. In Engeland en België heeft men wél de be grootingen sluitend kunnen maken; in Enge land was zelfs een overschot. De cijfers betreffende de werkloosheid zijn schrikbarend in Frankrijk, Zwitserland en ons land. Ons land heeft thans 413.000 werkloozen. In België geven de werkloosheidscijfers een veel gunstiger beeld. De omzetten en de han del met de Zuid-Amerikaansche landen zijn er zeer gestegen. De uitvoer van België naai Ned.-Indië is sedert de devaluatie met 45% gestegen. De stijging der werkloosheid in ons land is volstrekt geen conjunctuurverschijnsel. In tal van landen der wereld valt belangrijk her stel te constateeren, alleen niet in Nederland, Frankrijk en Zwitserland. Overal elders leeft de bedrijvigheid op. En dat is een gelukkig verschijnsel, logenstraffend de vaak verkon digde meening: „er is geen crisis meer, wij zijn nu eenmaal op een laag peil gekomen en daar komen wij nooit meer af; wij moeten ons dus daaraan aanpassen". De zaak dreigt in ons land door de voort durende bezuinigingen spaak te loopen. In devaluatielanden daarentegen ziet men goede resultaten. Tenslotte sprak mr. Van Dam over devalua tie en inflatie. Inflatie is opzettelijke uit breiding van de bankbiljetten- en crediet- circulatie (van de geldcirculatie dus) wat ten gevolge heeft een prijsstijging en is dus een ramp voor de menschen met vaste inkomens. Bij devaluatie daarentegen is er geen sprake van, dat de bankbiljettenpers aan het werk wordt gezet. Men brengt alleen de waarde van den gulden in overeenstemming met de bui- tenlandsche valuta. Dat er een prijsstijging zal komen na deva luatie is volstrekt geen ramp, juist de voort durende prijsdaling van onze dagen is een ge vaar en werkt zeer belemmerend op den han del; niemand durft vandaag te koopen, om dat de prijs morgen weer lager kan zijn. En loons^erhooging als gevolg van devaluatie is evenilin een ramp; zij is alleen noodlottig, wanneer men met verlies werkt, maar niet in tijden, waarin alles weer gaat opbloeien. De voorzitter, de heer D. J. A. Geluk, dankte mr. Van Dam voor zijn doorwrochte inleiding waarna er nog gelegenheid was voor gedach- tenwisseling. MIJ. TOT BEVORDERING DER TOONKUNST Het derde ledenconcert van genoemde Mij. vindt plaats op Vrijdag 20 Dec. in den Stads schouwburg. De bekende pianisten Robert en Gaby Ca- sadesus zullen werken voordragen voor 2 piano's en ook eenige quatre mains ten ge- hoore brengen. VRIJWILLIGE BURGERWACHT. Men schrijft ons: Op Maandag, j.l. werd door de Vrijwillige Burgerwacht te Haarlem een zeer geslaagde proefmobilisatie gehouden. Binnen V/2 uur had 95 pet. van de opgeroe- penen zich op het bureau van den Comman dant in de Infanteriekazerne gemeld. Bevorderd zijn tot korp. bij de Staf-com pagnie: P. J. van Keulen, P. J. M. Kronenburg. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Handschoenen en ceinturen, portemonnaie, Var a-speld je; bos sleutels, Politiebureau Smedestraat; Schoolétui,-Scholten, Gierstraat 57; Foto's. Gewen, Spaansche Vaartstraat 75, Handbeschermer, v. Velzen. Dolfijnstraat 4, Regenjas, Leuven, Dorreboomstraat 20, Kat ten, Kennel Fauna, Fr. Varkensmarkt; Tra- jectkaart N.S., v. d. Haak, Teslastraat 2; Badmutsen, Wostewal, L. Lakenstraat 4 zw., Zakmes, Spierings, Brouwersplein 37; Porte monnaie, Bosse Kinderhuisvest 5; Pellerin, Blankert, L. Molenstraat 40b. zwart; Porte monnaie. de Vries, L. Begijnestraat 34; idem v. Nimwegen, Mr. Joostenlaan 11, idem Beu kers, Schreveliusstraat 24, idem, Kramer, Ampzingstraat 1 zwart: Rijwielplaatje, van Wijk, A. L. Dyserinckstraat 82; idem, Zand- stra, Kolkstraat 19 rd.; Regenpijpen (1 paar), Bakker, Beukenstraat 28; Sleutels aan ring, v. Amerongen, Kleverparkweg 83; Slinger van auto, Reiber. Jan Steenstraat 59: Tasch inh. o.a. portemonnaie, Halewijn, van Zeggelen- straat 12; Knot wol, Eppinga, Rijksstraatweg 330. mij eischte? Ik heb het voorrecht gehad, hoofd te hebben mogen zijn van een groot ambtenarencorps. Aan hen komt die dank veel meer toe, dan aan mij. Gaarne grijp ik de gelegenheid aan, hen in het openbaar te dan ken voor de wijze waarop ze mij het werken gemakkelijk hebben gemaakt. Ik ben de Sta ten er ook dank voor verschuldigd, dat ze mij 32Vs jaar geleden tot adjunct-commies en op 24 Februari 1915 tot griffier benoemd heb ben. Ik betuig ook mijn dank aan Ged. Sta ten voor de hoogstaangename samenwerking, en tenslotte aan den Voorzitter, met wien ik mijn heele loopbaan als griffier heb samen gewerkt en die mij zijn volle vertrouwen en vriendschap heeft geschonken. Ik heb de pro vincie mogen dienen in een belangrijk tijds gewricht en veel mooi en zegenrijk werk mo gen helpen voorbereden. Daarvoor kan ik niet genoeg dankbaar zijn. De geschiedenis heeft geleerd, dat elke economische crisis voorbij gaat; en ook de huidige crisis, die een toene mende neging tot centralisatie in het lands bestuur in het leven heeft geroepen, zal voor bij gaan". Die centralisatie beschouwt spre ker als een zaad van vreemden bodem en die acht hij nog gevaarlijker dan de economische crisis. De heer Vening Meinesz eindigde zijn rede aldus: ..Ik hoop dat er spoedig een kente ring mag komen, die in de goede richting gaat. Nogmaals dank ik allen, die mijn leven in dienst van de provincie zoo mooi hebben gemaakt. Dat het de provincie wel moge gaan!" (Applaus). De vergadering werd te zes uur gesloten. Met een handdruk namen alle leden af scheid van Mr. Vening Meinesz. Mr. M. A. Stufkens griffier van de Provinciale Staten. Bijzonderheden uit zijn leven. Mr. M. A. Stufkens. Mr. M. A. Stufkens werd in 1891 te Gorin- chem geboren. Na de lagere school bezocht hij het Gymnasium. Daarna studeerde hij aan de Universiteit te Amsterdam. In 1917 promoveerde hij aldaar in de rech ten. Zijn loopbaan heeft verschillende stand plaatsen gekend: eerst was hij gedurende een jaar tijdelijk inspecteur van de directe be lastingen in de inspectie Winschoten. Gedurende drie jaren ongeveer oefende hij de advocatuur uit te Middelburg. Ongeveer acht jaren is hij toen afdeelings- chef geweest bij de Provinciale Griffie van Overijsel, in welken tijd hij te Zwolle woon achtig was. Sinds November 1929 is Mr. Stufkens referendaris aan de Provinciale Griffie van Noord-Holland en tevens bekleedt hij de semi- officieele positie van secretaris-penningmees ter van de Ontginningsmaatschappij „Noord- Holland". Behalve deze functies is Mr. M. A. Stufkens, die nu te Heemstede woont, lid van de Rijks commissie van advies voor werkverschaffing en werkverruiming in Noord Holland, secre taris van den raad van advies voor den eco- nomisch-technologischen dienst, bestuurslid van de Protest. Christelijke scholen in Heem stede en mede-redacteur van Hartman's tijd schrift voor administratief recht. F aillissementen. Faillissementen uitgesproken door de Ar- rondissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 17 December 1935. 1. P. Mooy, vroeger garagehouder, thans zonder beroep, wonende te Wijk aan Duin, Vondellaan 18; curator: Mr. C. Blankevoort te Haarlem 2. de Vennootschap onder de firma J. M. Vermeulen en Joh. van Wijk, bouwkundigen, gevestigd te Wijk aan Duin en hare firmanten J. M. Vermeulen, bouwkundige, wonende te Wijk aan Duin en Joh. van Wijk, bouwkundige wonende te Wijk aan Duin. Curator: Mr. L. Ali Cohen te Haarlem. Rechter-Commissaris in deze faillissemen ten: Jhr. Mr. E. J. Strick van Linschoten te Haarlem. Opgeheven zijn de navolgende faillissemen ten wegens gebrek aan actief van: 1. J. Roeland, timmerman wonende te Haar lem, Celebesstraat 21; Curator: Mr. F. van der Goot te Haarlem. 2. Walter Seher. vroeger wonende te Heem stede, thans zonder bekende woon- of verblijf plaats. Curator: Jhr. Mr. W. A. Baud te Haar lem. 3. N. C. ten Broeke, architect, wonende te IJmuiden, Wijk aan Zeeërweg 154. Curator: Mr. H. O. Drilsma te Haarlem 4. P. Vennik, banketbakker, wonende Zand- voort. Kerkstraat 8. Curator: Mr. M. van Tou lon van der Koog te Haarlem Geëindigd zijn de navolgende faillissemen ten wegens het verbindend worden der eenige ultdeelingslijst van: 1. Bastiaan Boterbloem, vrachtrijder, wo nende te Haarlemmermeer. Curator: Jhr. Mr. L. U. Rengers Hora Siccama te Haarlem. 2. M. van 't Woud, aannemer, wonende te Haarlem, Velserstraat; Curator: Mr. Dr. A. F. H. Schreurs te Haarlem. 3. R. Waisvisz, helderziende, wonende te Haarlem, Cremerplein 1; Curator: Mr. H. O. Drilsma te Haarlem. 4. P. Ouwerkerk Pzn.. kweeker, wonende te Haarlemmermeer: Curator: Jhr. Mr. L. U. Rengers Hora Siccama te Haarlem. 5. A. van Riessen, tuinder, wonende te Be verwijk. Curator: Mr. P. Tideman te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10