Dr. Euwe en dr. Aljechin voor de microfoon. A v Liefde in de wildernis Aan dr. Max Euwe Werd Dinsdagavond te Amsterdam een diner aangeboden Waarvan hierboven een aardig snapshot Voor de radio hielden dr Euwe en dr A'jechin Dinsdagavond een korte nabeschouwing over den wedstrijd om het wereldkamp oenschap. V.lnr.dr. Aljechin, dr. Euwe en de schaakmeester Flohr, die den kampioen en dr. Aljechin interviewde In den met floodlight verlichten ingang der St. Paul's kathedraal te Londen, zijn groote kerstboomen geplaatst, een geschenk van den Koning Keizer Haile Selassie op in spectiereis naar het hoofd kwartier te Dessie De Negus begeeft zich naar zijn auto, welke hem naar het vliegveld brengt voor den terugreis per vliegtuig naar Addis Abeba De man. die 1500 vragen per dag beantwoordt De ambtenaar van het informatieloket aan het Kingsway-station dei ondergi ondsche te Londen V A v- Het Oostenrijksche Roode Kruis in actie aan het Abessynisch front. Dr. Valentin Schupp'er helpt een gewonden Ethiopiër te Dessie lot voorzitter van het college van curatoren der Indologische faculteit te Utrecht is benoemd luitenant-generaal b.d. H. N. A. Swart De 19-jarige sportvlieger maakte op zijn Engeland Australië- vlucht een noodlanding te Stammers- dorf bij Weenen. Een warme dronk voor den start FEUILLETON Uit het Engelsch van OTTWELL BINNS. (Nadruk verboden.) 4) In de tent naast haar, vanwaar zoo nu en dan een flauw geritsel tot haar doordrong, was haar metgezel bezig de kaart te bestu- deeren. Ze^had al dadelijk op zijn gezicht ge lezen, dat ook hij zich lang niet zeker voelde over den goeden afloop van de reis, hoewel zijn woorden hoopvol genoeg hadden geklon ken. Een beweging in de aangrenzende tent on derbrak haar gedachten en een paar secon den later stond sir George Mannering in den ingang van haar tent. Zijn gezicht stond be zorgd, maar hij sprak met een geforceerde op gewektheid. Ik heb het heelemaal uitgewerkt, Honor! We kunnen M'Bua bereiken in vijftien da genWe moeten over een uur op weg gaan. Het meisje knikte toestemmend. Het was beter zoo gauw mogelijk, al was het dan ook snikheet, te vertrekken, dan nog langer hier te blijven. Toen schoot haar plotse ling iets te binnen en ze zei langzaam: Je zou me nog iets vertellen over Wal ter Ze brak haar woorden af, toen ze het ge laat van Mannering plotseling pijnlijk zag vertrekken. Een oogenblik aarzelde hij, toen zei hij onzeker: Het is niets van belang. HonorWal ter is niet meer in levenen en Ik zou het graag willen weten, George, aal bot meisje rustig. Hij aarzelde weer, toen zei hij haastig: Laten wij er liever niet op doorgaan. De.. zie je. het was eigenlijk niet meer dan een vermoeden. Wel.... Een oogenblik stond Mannering bij zich zelf te overleggen wat hij doen zou. toen ant woordde hij: Kom, misschien heb ik me vergist. Hij wendde zich om en begon langzaam de helling op te klimmen. Honor volgde hem, tot hij zich bukte en rondtastte in het lange gras, waar hij Donthorne dien ochtend vroeg had gezien. Bijna dadelijk richtte hij zich weer op en in zijn hand glinsterde het pistool, dat zijn vriend daar verborgen had. Het meisje herkende het en plotsling begreep ze wat dit alles beteekende. Was het dat? vroeg ze onzeker. Ja! Hij was hier, toen ik van ochtend uit mijn tent kwam. Ik denk, dat hij vergat wat- hij van plan was toen hij de olifanten hoor de. Hij brak zijn woorden plotseling af, toen het meisje snikkend haar gezicht in haar handen verborg en deed een stap naar haar toe, terwijl het pistool uit zijn hand glipte. Hij legde zacht- zijn handen op haar schou ders, Honor, fluisterde hij snel, trek het je niet zoo aan. Hij was overspannen en per slot van rekening is het toch de olifant geweest, die... die Ja, Goddank! Het meisje lichtte haar bleek vertrokken gezicht op. Er glinsterden tranen in haar oogen en in den man voor ha*r welde een ge voel op, dat sterker was dan medelijden. Honor, zeide hij overredend, tob er niet langer over. Hij had niet gered kunnen wor den. En Je heele leven ligt nog voor je. Je weet, wat iken Walter.hoopten. Lief ste, ik weet, dat het een droevig oogenblik is. maar ik heb le lief. Je veet het. Nu we al leen zijn en afhankelijk van elkaar zal ik al het mogelijke voor je doen; en jij Hij brak af, toen ze een beweging maakte als een kind. dat in een paar krachtige ar men een schuilplaats zoekt. Zijn handen gle den weg van haar schouders, hij sloeg zijn armen om haar heen; en zoo stonden ze een langen tijd in de schaduw van de groote bla deren, zwijgend, want woorden waren over bodig. Tenslotte maakte Honor zich los uit zijn armen en zei rustig en wel, naar het hem toescheen, met buitengewone zelfbeheer- sching: Het wordt tijd voor ons, om op weg te gaan, George Honor en George liepen samen zwijgend de helling af en maakten de laatste toebereid selen voor den tocht, zonder met een enkel woord te zinspelen op wat daarginds bij de wolfsmelkplanten gebeurd was. Twintig minu ten later waren ze op weg, terwijl ze hun wei nige bezittingen droegen in een soort draag baar, welke ze gemaakt hadden, door het linnen van de kleins+e tent over een paar lan ge stokken vast te spijkeren. De richting welke zij volgden leidde naar het zuid-westen, langs het woud. maar ze zorgden buiten de boomen te blijven. De bo dem was vol kuilen en gaten, van tijd tot tijd doorkruisten ze een lange strook gras, waar door zacht ritselend de wind zong. soms kwa men ze langs mimosa en cactusachtige boo men, welke hun groene leerige armen zwij gend omhoog hieven naar de brandenden he mel. Steeds gingen ze voort. Meestentijds zonder een woord te zeggen. Ze liepen door de beddingen van opgedroog de rivieren en trachtten zooveel mogelijk de doornige verugeria-struiken te vermijden. Laat in den middag kwamen ze plotseling bij een klein meer, dat voor hen lag als een blanke, glanzende spiegel, waar een enkele langzame bewegende schaduw overheen schoof. Honor Donthorne, die, naar zij dacht de oorzaak van die donkere plek moest zijn, doch in plaats daarvan zag ze een eenzamen gier, die langzaam voortwiekte. Ze huiverde even en besefte op hetzelfde oogenblik hoe doodmoe ze was. Het was of de kracht plot seling uit haar weggevloeid was en of ze nu voor het eerst de ondragelijke pijn in de schouders, haar brandende voeten en het doffe bonzen van haar hoofd voelde. Manne ring zag die plotstelinge verandering, keek hoe laag de zon stond en berekende snel. dat het over een uur donker zou zijn. Kom, Honor, zie hij, we zullen hier over nachten. Het meisje gaf geen antwoord. Ze bukte zich om het eene uiteinde van de draagbaar op te nemen en besefte toen opeens, dat het haar onmogelijk was. Ze keek hem onzeker aan. Ik ben bang, dat.dat Ze voltoonde den zin niet en wankelde even en Mannering begreep, dat hij te veel van liaar gevergd had We hebben te lang geloopen. Ik had er aan moeten denker». Je bent er niet aan ge wend zuike zware lasten te dragen. Neem jij de revolver mee lk zal wel zorgen dat dit zaakje beneden komt. Ze keek hem dankbaar aan en liep langzaam naar den oever van het meer, tot waar een begroeide plek ln de schaduw van een paar boomen een geschikte kampplaats aanbood. Toen zette zij zich neer op een sté '.e rots en keek beschaamd over haar eigen zwakheid toe, hoe haar met gezel hun bezittingen naar de door hen uit gezochte plek sleepte. Hij moest driemaal de helling op en af klimmen voor hij zoover was en begon toen de tenten op te slaan en een vuur te maken. Toen dat klaar was en him maaltijd zijn voltooiing naderde was er langzaam en on merkbaar een verandering over het meer en de geheele omgeving gekomen. In het Westen begon de hemel aich te kleuren en al die tin ten werden weerkaatst in de gladde opper vlakte van het meer goud en zachtrood en vurig oranje warden gevolgd door paars en lila en deze op hun beurt weer door het diepe donkerblauw, dat in de tropen de komst van den nacht aankondigt. Ergens in het bosch, dat den eenen oever van het meer bedekte, klonk plotseling het schelle gekrijsch van een paar papegaaien, die spottend den wegster venden dag na hoonden, en spoedig wiekten dc donkere vleugels van den nacht over de omgeving. Het meisje was van moeheid bijna in slaap gevallen, maar het warme voedsel scheen haar weer wat op te wekken en ingespannen zat ze te luisteren naar een paar vage klanken, die uit het woud schenen te komen en die leken op het geluid van een troep babbelende apen. Luister eens, fluisterde ze. Mannee ring. die bezig was alles voor den nacht in gereedheid te brengen, keek verbaasd om. Wat? Ze hief haar hand op hem beduiden dat hij stil zou zijn en terwijl ze dat deed drong uit het bosch duidelijk hoorbaar de klank van stemmen tot hen door. In hetzelfde oogenblik had Mannering zijn geweer gegrepen. Dat zijn die dieven van dragers, fluis terde hij. Hij keek haastig om zich heen naar een schuilplaats en zijn oog viel op een paar lage dichte struiken. Gauw. Ze komen dezen kant uit. Ze heb ben het vuur gezien. Laten we ons verber gen en hun een stevige verrassing bezorgen. Hij bracht haar naar de struiken en wachtte klaar om te schieten. De klanken kwamen dichterbij werden luider en stierven toen on verwachts geheel weg. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 9