RADIO MOORS n.v. ZATERDAG 21 DECEMBE R 1935 HAARDE M'S D A 'G B E A D 5 HEEMSTEDE Voortgezette behandeling der begrooting. De begrooting vastgesteld. Géén belastingverhooging. DE MIDDAGZITTING. Webhouder Dr. Droog (R.K.) beantwoordt de sprekers. De 5 voorstellers wenschen totaal geen belastingverhoogang, maar deze zal toch onvermijdelijk zijn over een paar jaar. „Gou- verner c'est prévoir". Wordt het voorstel der 5 raadsleden aangenomen, dan blijft Heem stede toch nog beneden andere gemeenten ook beneden Biioemendaal. De voorstellers willen ook bezuiniging. Reservekweeking is altijd aan te bevelen. Wat de politiesalarissen betreft: B. en W. zullen het bevel van den minister moeten op volgen. Over de ordening zegt sipr. o.m. dat het gewenscht kan zijn, in te grijpen, als er te veel bedrijven van één soort zijn. Bij Openbare Werken is men thans bezig met een winkeltelling. Jonge werkloozen zijn thans bezig met het in orde brengen van speel terreinen; er wordt zooveel mogelijk getracht jeugdigen werkloozen werk te geven. Voorts zet spr. uiteen dat „onvoorzien" eigenlijk werkt als reserve. Wat de heer Dis- sel'koen gezegd heeft over de belastingver hoging, had kunnen gezegd worden door een Vrijheidsbonden In dezen tijd mogen reserves niet opge maakt worden. Wethouder Jhr. van der Poll (C.H.) merkt op, dat hij geen kans zag verdere be zuinigingen in te voeren. Spr. had den indruk dat de Fin. Commissie géén belastingver- hooging wilde, als er maar geen verschuiving van lasten kwam. Spr. zat tenslotte met een tekort van pl.m. f 8000. En deze kon naar zijn meening niet anders gevonden worden dan door 10 opcenten op de Vermogensbe lasting of door putten uit de reserves. 10 opcenten zal geen beletsel vormen voor vestiging in de gemeente. Heemstede blijft dan toch nog beneden andere gemeen ten. Vergelijking tusschen Heemstede en Bloe- mendaal gaat niet op, o.m. omdat te Bloe- mencaal de grondprijzen lager zijn. Over de politiesalarissen zullen B. en W. praeadvies geven. De zaak van het melkventen op Zon dag zullen B. en W. onder de oogen zien. De winsten van de bedrijven over dit jaar Bullen f 34.000 meer bedragen dan bij de be grooting van 1935 was geraamd. Op 4 en 14 December hebben B. en W. brieven geschreven aan .Bloembollencul tuur", waarin zij hun teleurstelling hebben uitgesproken over het gesprokene in vergade ringen. BEGROOTINGEN DER BEDRIJVEN. Bij de begrooting van Maatschappelijk Hulpbetoon vraagt, de heer Voors (C.H.) aan M. H. te verzoeken, een rapport over de jeugdwerkloosheid samen te stellen. Dit naar aanleiding van de circulaire van den minister van Sociale Zaken over de jeugdwerkJoozen. De voorzitter zegt toe, dat dit gevraagd zal worden; het rapport zou kunnen worden uitgebracht aan de commissie-Rijkes. Bij de begrooting van het gasbedrijf her innert de heer van Unen (V.B. nog eens aan zijn vroeger geuit denkbeeld, een com missie van onderzoek te benoemen inzake de economie der bedrijven. Spreker stelt vooi later op dit, zijn denkbeeld terug te komen. De heer Rij kes (V.B.) deelt mede, dat hij als lid der Commissie voor de bedrijven op zijn verzoek gegevens heeft ontvangen over zaken de bedrijven betreffende, maai die gegevens werden op zulk een manier ver strekt, dat het hem niet meer lustte, dieper op de zaak in te gaan. De heer heer De Tello (s.d.a.p.) zou een econoom voor de bedrijven, misschien tijde lijk willen aanstellen. De heer Voors (CJH.) meent dat het on derzoek ook wel aan 'n gemeeniteambtenaai zou kunnen worden opgedragen. De voorzitter houdt zich voor nadere wenken van den heer Van Unen aanbevolen. De lieer Van Unen (VJ3.)Ik zal er nog wel eens op terugkomen. Bij de begreoting van het electriciteits- bedrijf vraagt dé heer v. d. Erf iR.K.) of nu spoedig ernstig zal worden gewerkt aan een verlaging van de tarieven. De heer Rij kes (VJ3.) zegt dat de com missie voor de bedrijven 'n onderzoek zou kun nen doen welke financieele resultaten tariefs- vermindering zal hebben en een rapport zou kunnen uitbrengen. De voorzitter zegt. toe dat dit zal over wogen worden. De begrooringen M. H. en van de bedrijven worden vastgesteld. Artikelsgewijze behandeling. Overgegaan wordt tot de artikelsgewijze be handeling van de gewone begrooting. Het subsidie van Pro Juventute wordt ge bracht op f 50. (B. en W. hadden f 25 voor gesteld.) De post onderhoud van brandbluschmidde- len en reddingsmiddelen (f 2000) wordt ver minderd met f 250 op voorstel der Financieele Commissie. Te 6 uur wordt gepauzeerd tot 8 uur. Avondzitting. De heeren R ij k e s en Van Unen wijzen er op dat de inkomsten van den Zwemvijver dalen. Er moet dus iets gedaan worden om de uitgaven te beperken. De heer Voors (C.H.) wil den post voor onderhoud met f 500 verminderen. Wethouder dr. Droog (R.K.) zal de zaak nog eens onder de oogen zien. Hij hoopt dat de Raad vertrouwen wil stellen in het be stuur en niet dadelijk maar het voorstel van den lieer Voors zal aannemen. De Zwemvijver heeft veel concurrentie tegenwoordig, De heer De Tello (S.D.A.P.) wil niet be zuinigen op den Zwemvijveh Die is van veel waarde voor de gezondheid van velen. Wethouder Dr. Droog (R.K.) wil liever niet gebonden worden voor een bedrag van f 500. Hij zal ernstig doen streven naar be zuiniging. De heer Voors (C.H.) trekt na de toezeg ging van den wethouder zijn voorstel in. De heer R ij k e s <V.B.) stelt voor het sub sidie voor den zwemvijver te veranderen van f 1350 in f 1000. Dit voorstel wordt aangenomen met 8 tegen 7 stemmen (door een vergissing, omdat, een der leden meende, dat gestemd werd voor het voorstel van B. en W., waar hij vóór wash 'n „VELO" TAFELBILJART brengt gezelligheid ln huis. is van hoogste kwaliteit, belastingvrij en ongelooflijk goedkoop! Verkrijgbaar ln onze 100 filialen ln Nederland V CLw Contante betaling geen verelschtel (Adv. lngez. Med.) B. en W. stellen voor, f 1000 subsidie te ge ven aan de Vereeniging voor Wijkverpleging (vorige jaar f 2500). Deze post is nu lager ge raamd. omdat de Vereeniging ontlast wenscht te worden van de zorg en de bediening van hoogtezon enz. In verband hiermede worden de kosten voor het Gezondheidshuis hooger. De heer Van Unen (V.B.zegt dat het bestuur der Vereeniging blijkbaar te snel heeft toegestemd in een vermindering met f 1500. Nu vraagt het bestuur herstel van het oude subsidie. Spr. wil het subsidie op f 1500 stellen. Wethouder Jhr. v. d. P o 11 (C.H.) zegt dat het verzoek van het bestuur eerst den vori- gen dag is ingekomen. Spr. acht dit foutief. Dr. Droog (R.K.) is nu bereid, na de uit eenzetting van den heer Van Unen, weer f 2500 te geven. Het voorstel VanUnen (f 1500) wordt aangenomen. B. en W. stellen voor het subsidie aan het „Wit-Gele Kruis" van f 1000 op f 1500 te brengen. (De Vereeniging vraagt f 2050). De heer Audretsch. (Vrijz.) is hiertegen omdat het Wit-Gele Kruis door lager contri butie concurrentie aandoet aan de Wijkver pleging. De heer Van der Erf (R.K.) wil f 2050 geven. Er moet een nieuwe zuster worden aan gesteld. De heer R ij k e s 'V.B.) zegt dat het leden aantal van de Wijkverpleging en van Het Witte Kruis achteruitgaat. Kunnen B. en W niet bei-eiken dat er een fusie tot stand komt tusschen de genoemde vereenigingen en het Wit-Gele-Kruis. Dit zou een groot gemeente belang zijn. De heer Van Unen (V.B.) gelooft niet, dat een fusie een schijn van kans heeft. Wethouder dr. Droog (R.K.) zegt dat het hem al gelukt is Witte en Wit-Gele Kruis in esnige opzichten te doen samenwerken. Wethouder Jhr. v. d. Poll (C.H.' vindt het denkbeeld van den heer Rijkes zeer sympa thiek. maar vreest- dat het niet uitvoerbaar zal zijn. Het voorstel van der Erf (f 2050) wordt verworpen. Het voorstel van B. en W. (f 1500) wordt aangenomen. Bij Volkshuisvesting vestigt- de heer D e Tello (S.DA.P.) er de aandacht op dat de waterbuurt", vooral de Rijnstraat, behoefte heeft aan een goede verbinding. Kunnen B en W. niet aandringen bij de N.Z.H.T.M. een busdienst in te stellen om deze buurt uit haar isolement te verlossen? De Voorzitter zegt, dat er een busver binding geweest is, maar die is opgeheven omdat zij te veel concurrentie aan-Vsd aan de tram, naar het oordeel van Ged. Staten. Maar B. en W. zullen hun aandacht aan deze zaak wijden. De heer R ij k e s (V.B.) stelt voor. den post voor onderhoud van straten en pleinen wegen en voetpaden met- f 2000 te verminderen. Eenige straatgedeelten behoeven nog geen reparatie. Wethouder Dr. Droog (R.K.) bestrijdt dit. De heer Jonckbloedt (R.K.) wil den door B. en W. voorgestelden post handhaven. D e Voorzitter zegt, dat de oost al is teruggebracht van f 52.000 op f 42 000. Het voorstel-Rh kes wordt verworpen. De post van 42.538 blijft dus gehandhaafd Reorganisatie van Groenendaal. De Fin. Commissie stelt voor den post 21.855 (uitgaven voor Groenendaal) te ver minderen met 2300; de reorganisatie van een deel van Groenendaal kan dan in 1936 nog nagelaten worden. Uitvoerig wordt gedebatteerd over het al dan niet noodzakelijke der reorganisaties. Wethouder Dr. Droog (R.K.) betoogt, dat als de reorganisatie niet geschiedt, de toch al zoo geringe werkgelegenheid voor losse menschen nog minder zal zijn. Het voorstel van de Fin. Commissie wordt verworpen; dat van B. en W. (f 21.855) aan genomen Geen Openbaar Voorbereidend L.O. De Raad heeft in den zomer van dit jaar B. en W. uitgenoodigd. op voorstel van den heer Disselkoen. te onderzoeken, in hoever aanleiding bestaat tot het geven van openbaar voorbereidend lager onderwijs. B. en W. deelen den Raad de resultaten van dit onderzoek mede en spreken als hun oor deel uit, dat bij stichting van openb. voorber. L.O. de gemeente zou worden belast met 13.500. Dit achten B. en W. een te groot bedrag en zij kunnen dus geen vrijheid vinden den Raad voor te stellen, over te gaan tot in voering van openb. voorber. L.O. Bovendien blijkt de belangstelling in de gemeente voor openbaar voorber. onderwijs niet groot te zijn De heer R ij k e s (V.B.) legt een uitvoerige verklaring af, waarin hij o.m. zegt, dat de resultaten van het onderzoek van B. en W. be droevend zijn. Er wordt blijkbaar in Heem- sted weinig prijs gesteld op het onderwijs in kuaestie. Tot zijn leedwezen ziet spr. zich door de tijdsomstandigheden gedwongen in dezen met B. en W. mede te gaan. De heer Van Unen (V.B.) sluit zich bij den heer Rijkes aan. De heer Diss el koen (S.D.AP.) zal nog geen voorstel doen. Er is nog wel gelegenheid, om deze zaak ernstig te overdenken. De mededeelingen van B. en W. worden voor kennisgeving aangenomen. Wijziging Legesverordening. De door B. en W. voorgestelde wijziging der Legesverordening wordt goedgekeurd met een kleine wijziging. Belastingvoorstellen. Aan het eind der vergadering komen de be lastingvoorstellen aan de orde. De heer Van Unen (V.B.) stelt voor, nu het ongedekt tekort door eenige wijzigingen 7269 geworden is, geen belastingverhooging toe te passen en de post van 7269 in minde ring te brengen van „onvoorzien" of uit de reserves te puttendus; geen opcenten meer op de Vermogensbelasting te heffen). De heer Van der Erf (R.K.) merkt op, dat de motieven vóór het voorstel der 5 R.K. raadsleden (25 opcenten op de Vermogensbe lasting. bovendien 10 opcenten meer dan thans te heffen op de gemeentefondsbelasting en de hieruit voortvloeiende meerdere op brengst van ongeveer 33.000 toe te voegen aan den post „onvoorziene uitgaven") nog gelden. Spr. ontraadt het voorstel-Van Unen. De voorzitter gevoelt voor het voorstel- Van Unen. maar wil de 7269 niet uit de reserves putten, maar dat bedrag in mindering brengen van onvoorzien. De heer Van Unen heeft hiertegen geen bezwaar. Het voorstel der 5 R.K. raadsleden wordt verworpen met 96 stemmen; het voorstel- Van Unen wordt aangenomen met dezelfde stemmenverhouding. Het voorstel van B. en W. f 50.000 uit de reserve te nemen voor deze begrooting wordt aangenomen. De begrooting wordt vastgesteld. De heer Van Unen dankt B. en W. voor hun moeitevollen arbeid voor deze begrooting en hoopte dat de uitvoering spoedig in han den mag zijn van den herstellenden burge meester en zijn wethouders. De voorzitter dankt voor de vriendelijke woorden en deelt mede. dat de burgemeester op 1 Januari zijn werkzaamheden hoopt te hervatten. Spr. brengt dank aan de financieele commissie en aan de ambtenaren, die de be grooting met zooveel toewijding en ijver heb ben voorbereid. Te kwart voor één wordt de vergadering ge sloten. PERSONALIA. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is de heer H. J. Geerlings, te Heemstede ge slaagd voor het doet. ex. klassieke letteren. Weer een ernstig ongeluk op den Heerenweg. Vrijdagavond om omstreeks 8 uur had op den Heerenweg wederom een vrij ernstig on geluk plaats. Uit de richting Leiden naderde een luxe auto, bestuurd door den heer J. S. uit Nieuwe Niedorp, volgens verklaringen van getuigen met een vaartje van hoogstens 40 K.M. Genaderd aan de Ritsema Boskade zag de bestuurder plotseling iemend voor zich, die den- Heerenweg wilde oversteken. De bestuur der remde direct, doch kon een aanrijding niet meer voorkomen, met als gevolg dat het slachtoffer tegen den grond werd geslagen. Uit een nader onderzoek bleek, dat het slachtoffer was de 28-jarige H. M. Janssen, geboren te Tilburg, die laatstelijk als domi cilie had gekozen Avereest. Daar vooral zijn beenwonde zeer ernstig bleek te zijn, liet men den getroffene op den weg liggen, terwijl dokter J. L. Tombrock en eenige leden van Snelverband uit Haarlem ge waarschuwd werden die spoedig ter plaatse waren. Dokter Tombrock constateerde een ezer ge compliceerde rechterbeenbreuk en een zeer ernstige hoofdwonde. Per ziekenauto werd het slachtoffer naar de Maria Stichting te Haarlem overgebracht. Later op den avond vernamen wij dat de toestand zeer ernstig was, en men voor zijn leven vreesde. De auto, die licht beschadigd was, werd door de politie in beslag genomen. De toestand van H M. J. was hedenochtend nog zeer ernstig. Hij was nog niet bij kennis gekomen. TENTOONSTELLING VAN KANARIES. Dinsdag 24 December opent de Haarlem se he Vereeniging van Kanarievrienden „Ons Genoegen" haar groote groepstentoonstelling in café „Spoorzicht" aan den Kruisweg. De opening geschiedt 's avonds 6 uur door den Commissaris van Politie te Haarlem. De tentoonstelling is de beide Kerstdagen geopend. De Italiaansche legerleiding draagt er zorg voor. dat de briefwisseling tusschen de soldaten aan het Abessvnische front en het vaderland een geregeld verloop heeft. Een primitief veldpostkantoor, waar juist de brieven worden gesorteerd. Haarlem's Lido op het Houtplein geopend. Haarlem, meer speciaal het Houtplein, heeft zijn „Lldo". Vrijdagmiddag wapperden van het hooge dak van het groote gebouw aan het Plein de vlaggen en heldere lichtreclame-letters kon digden aan dat café-restaurant Lido was geopend. Het is iets geheel nieuws in onze stad. dat in een reeds lang bestaande behoefte moet voorzien. Men heeft hier gekregen een café met distinctie, die prettig zal rtandoen. Men zal hier rustig in een prettige, kalme, doch daarom geenszins saaie omgeving iets kunnen gebruiken, wanneer men van den schouwburg komt. wanneer men in de stad is geweest, kortom wanneer men eens in een rustige sfeer op zijn gemak wenscht te zitten, zonder in het café-geroezemoes te zijn. Tot nu zochten vele Haarlemmers dit in Amsterdam. Lido lijkt ons echter hiervoor bij uitstek de geschikte gelegenheid. Het interieur verraadt direct bij binnen komst al een zekere standing. Het vroegere winkelgebouw is in zeer korten tijd in een moderne, ruime gelegenheid verbouwd. Het is ingericht met gezellige zitjes, geriefelijke fau teuils; eenvoudig en zeer smaakvol is de zaal met de witte kleuren en de donkere lambrl- zeering. Achter in de groote benedenzaal ls een dansvloer, zoodat het niet onmogelijk ls, dat- mettertijd de gelegenheid tot thé-dansant of iets dergelijks zal worden geopend. Op de eerste étage is een tea-room in gericht. Aan het raam heeft men een aardig uitzicht over het Plein, de verdere inrichting is in denzelfden geest als die van de beneden zaal. Verder zijn er in het gebouw een tafel- tenniszaal met vier tafels (ook iets, dat tot nu toe in onze stad onbekend was), en ver scheidene andere zalen, die voor allerlei doel einden kunnen worden gebezigd en die dertig tot tweehonderd personen kunnen bevatten. Vrijdagmiddag werd dit Haarlemsche Lido geopend. Er waren al onmiddellijk buiten gewoon veel menschen, die hun belangstelling voor het nieuwe café-restaurant toonden en er was bijna geen tafel meer onbezet. Tien tallen bloemwerken gaven een feestelijken aanblik aan de zaal en het strijkje van Richard Harold, dat er voorloopig speelt, ver hoogde de aantrekkelijke sfeer. We verwachten niet anders, dan dat zij die een beschaafde gelegenheid zoeken, die voor die in de hoofdstad niet onderdoet, deze in „Lido" zullen vinden. De zaak van den Wormerveer- schen bankier voor de rechtbank. Naar wij vernemen zal waarschijnlijk tegen einde Januari voor de rechtbank te Haarlem de strafzaak worden behandeld tegen den ge- failleerden bankier S., te Wormerveer, ver dacht van ernstige malversaties. SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochmonar, Vancouver n. Rotterdam 18 v. Cristobal. Nebraska, Vancouver n. Rotterdam 21 te Glasgow verw. Lochkatrine, Rotterdam n. Vancouver 19 te Londen. Edam, 19 v. Rotterdam te New-York. Leerdam, Rotterdam n. Boston p. 19 Dunge ness. HALCYON LIJN. Maasburg, Vlaardingen n. Porto Marghera, p. 19 Dungeness. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom, 20 v. Amsterdam n. West- Afrika. Aludra (thuisreis) 20 v. Lagos. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk, 19 v. Rotterdam te Yokohama. Gaasterkerk (thuisreis) 18 te Singapore. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitreis) 20 te Kaapstad. HOLLAND—AFRIKA LIJN, Nijkerk (uitr.) 19 (n.m.) v. Antwerpen en pass. 20 (v.m.) Vlissingen. JAVA—NEW-YORK LIJN. Rhexenor, Java n. New-York 18 te Port Natal. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. AJax, 20 van Amsterdam te Rotterdam. Breda. Amsterdam n. Chili 19 te Tocopilla. Flora, 20 van New-York naar Haiti. Hermes. 19 van Stamboul naar Bourgas Hebe 19 van Amsterdam te Ham. Juno, 19 van Barcelona n. Tarragona. Mars, 20 van Amsterdam te Rotterdam. Oberon 20 v. Amsterdam te Rotterdam. Odysseus. 17 v. Pto Barrios n. Kingston (Ja.) Orion, 19 van Lissabon naar Malaga. Triton, 19 van Samos te Lefkandi Van Rensselaer, 20 v. New-York naar Port- au-Prlnce. Venezuela, Amsterdam n. W.-Indië p. 19 St. Michaels. Vesta, Venetië n. Amsterdam p. 19 Finl- stêrre. Ariadne, 20 van Kopenhagen naar Amster dam. Titus, 20 yan Catania naar Palermo. Deucalion. 20 van Genua naar Livorno. Telamon, Valencia n. Rotterdam 20 (12.30 n.m.) 90 mijl ZW van Wight. Boskoop, Chili n. Amsterdam 18 v. Valpa raiso. Pluto, 20 van Amsterdam naar Aarhuus. Ganymedes, 20 van Amsterdam n. Rotter dam. Irene, 20 van Amsterdam naar Kopenhagen. Achilles 20 van Amsterdam n. Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi, 19 v. Rotterdam te Hamburg. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland (uitreis) p. 19 Dungeness. Zaanland (thuisreis) 19 v. Rio Jan. Waterland .(thuisr.) 20 van Las Palmas. NED, IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha, 16 v. B. Papan n. Singapore. Agnita, 15 te Rotterdam n. Brugge, Amster dam, Curasao. Mirza, 18 v. Curasao n. New-York, Golf van Mexico. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (uitr.) p. 20 Pt. de Galle. Baloeran (thuisreis) 20 van Singapore. Sibajak 'uitreis) 20 van Colombo. Kota Agoeng, Rotterdam n. Bombay p. 19 Ouessant. STOOMVAART-MIJ OCEAAN Polyphemus, Batavia n. Amsterdam 20 van Be la wan. STOOMVAART-MIJ NEDERLAND. Tawali (thuisreis) 20 te Suez. Enggano (thuisreis' 19 v. Marseille. Tarakan, 19 v. Hamburg te Bremen. Johan van Oldenbarnevelt (uitreis) 19 te Genua Marnix van St. Aldegonde (thuisreis) 18 "an Colombo ZONDAG 22 DECEMBER. HILVERSUM I, 1875 M. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45— 11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gezongen Mis. 10.45 Gramofoonm. 12.15 Orkestconcert en le zingen. 3.00 Relais KRO-PHOHI-programma. 4.00 Gramofoonmuziek. 4 30 Ziekenhalfuur. 5 00 Koorconcert mmv. solist. 5.30 Ned. Herv. Kerkdienst. 7.00 Koorconcert mmv. solist. 7 45 Berichten en causerie. 8.15 Orkestconcert en solist. 'Om 9.00 Voordracht'. 10.05 Zang en piano. 10.15 Gramofoonmuziek. (Om 10.30 Be richten). 10.40—11.00 Epiloog. HILVERSUM II. 301 M. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 8 00 AVRO. 8.55 Orgelspel. 9.00 Sport. Causerie. 9.30 Or gelspel. 9.45 Causerie. 10.00 Zondagsschool. 10.30 Vrijz. Herv. Kerkdienst. 12.00 Filmpraat je. 12.30 De Octophonikers. 1.30 Gramofoon muziek. 2.00 Boekbespreking. 2.30 Operacon cert mmv. solisten, koor en orkest. 4.10 Piano recital. 4.30 Kerstliederen. 4.50 Sport. 5.00 VARA-orkest. 5.30 Sport en gramofoonmuziek. G.00 Vervolg concert. 6.30 Radiotooneel. 7.00 De Flierefluiters en solisten. 8.00 Berichten. 8.15 Revue-programma. 9.45 Radiojournaal. 10.00 Omroeporkest en soliste. 10.30 Kovacs Lajos en solisten. 11.00 Berichten. Gramofoonmuziek. 11.15—12.00 AVRO-Decibels. DROITWICH, 1500 M. 12.50 Vloolrëcital. 1.20 E. Pini's tango-orkest en zang. 2.05 BBC-Northern Ireland orkest. 3 05 Gramofoonmuziek. 3.35 Het Hebden-Briri- ge-orkest. 4.20 Het Serge Krish septet. 4.50 kinderkerkdienst. 5.20 Radiotooneel. 5.50 Strijkkwartet en bariton. 6.05 Voordracht. 7.15 Zang en piano. 8 20 Kerkdienst. 9.05 Liefdadig- heidsoproep. Berichten. 9.20 Sted. orkest Bour nemouth en solist. 10.20 Het Bridgewater- kwintet en zang. 11.05 Epiloog. RADIO PARIS, 1618 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonp!. 11.20 Orkestcon cert. 12.20 Orgelconcert. 1.20 Orkestconcert. 2.35 Zang en mandolineconcert 5.20 Orkest concert. 7.20 en 8.20 Zang. 9.05 Het Nationaal orkest mmv. koor en solisten. 11.05 Dansmu ziek. 11.35—12.35 Populair concert. KEULEN, 456 M. 5.20 Havenconcert 7.50 Trio-concert. 10 10 Het Omroepkoor. 10.50 Omroepkwartet. 11.20 Omroepkleinorkest. 3.20 Omroeporkest, -koor en solisten. 7.20 Kerstconcert mmv. koren en orkest. 8-20 Uit Stuttgart: Omroeporkest, -ko ren en solisten. 9.5011.20 Populair concert. BRUSSEL. 322 en «84 M. 322 M.: 9 20 en 10.20 Gramofoonpl. 11.20 Sa- lonorkest. 12.20 Omroeporkest. 1.30 Gramofoon pl. 3 50 Koorconcert. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Pianoduetten. 6.50 Zang 7.20 Gramofoonpl. S.20 Operaconcert, hierna tot 12.20 Gramo foonmuziek. 484 m.: 9.20 Gramofoonpl. 10.20 Salonorkest. 11 20 en 12.50 Gramofoonpl. 1.30 Omroeporkest. 2.20 Gramofoonpl. 2.50 Vocaal concert. 3.20 Orkestconcert. 5.35 Omroeporkest en solist. 6.20 Salonorkest. 7.35 zang. 8.20 Koor- en or kestconcert. 10.3012.20 Populair concert. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.50 „Weihnachtsorfitorium" van Bach. 8.20 Gevarieerd concert. 9 20 Berichten 9.50 Solis tenconcert. 10.05 Weerbericht. 10.2012.15 Dansmuziek. KONINGSTRAAT 27, TELEF. 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. lngez. Med.) MAANDAG 23 DECEMBER 1935. HILVERSUM I. 1875 M- N.C.R.V,-uitzending. 8.00 Schriftlezing: 8.15 Gramofoonplaten: 10.30 Morgendienst; 11.00 Chr. Lectuur; 11.30 Gramofoonplaten; 12 30 Orgelconcert; 2.00 Gramofoonplaten; 2 35 Causerie; 3.30 Knip cursus; 400 Bijbellezing: 5.00 Kinderuur; 6 00 Gramofoonplaten; 6.30 Afgestaan; 7.00 Berichten: 7.15 Reportage; 7.30 Vragenuur tje; 8.00 Berichten; 8.05 Bach's „Weihnachts oratorium", m.m.v. solisten, koor en orkest. (Om 9.30: declamatie); 10.20 Berichten; 10.25 Gramofoonplaten. HILVERSUM II. 301 M. Algemeen Drogramma, verzorgd door de VARA. 8.00 Gramofoonplaten; 10.00 VPRO.-mor- genwijding: 10.15 Voordracht en gramofoon platen; 1120 De Zonnekloppers; 3200 Orvi- tropia; 12.45 Gramofoonnlaten: 1.00 De Flie refluiters en zang; 2 00 Viool en piano: 2.30 Voor de vrouw; 3.00 Orgelspel: 3.50 Zang en piano; 4 00 Gramofoonplaten; 4.30 Kinder uurtje: 5.00 Gramofoonplaten: 5.30 E. Walis' orkest: 6.10 Muzikale causerie, m.m.v. piano; 7.00 Fotopraatje: 7.20 Fluit en piano: 7 45 P. T T-kwartiertje: 8.00 Berichten; 8.10 Koor concert m.m.v. orkest en solisten; 9.15 Voor dracht: 9.30 Orgelspel; 10.00 Berichten; 10.05 „Fantasia": 11.00 De Bohemians. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Morgenwijding; 12.05 Het Schotsche Studio-orkest; 1.05 Gramofoonplaten: 1.50 Orgelconcert; 2.20 Reportage; 2.50 Gramo foonplaten: 3.20 Jack Wilson's Versatile Five, en zang: 4.20 Viool en piano: 4.50 Orkestcon cert; 5.35 Dansmuziek: 6 20 Berichten; 6.50 Het Grlnke-Trio; 7.10 Lezingen; 7.50 Frad Hartley's Novelty-kwintet en zang; 3.20 Ra diotooneel; 9.20 RBC-orkest m.m.v. koor en solist; 9.50 Berichten; 10.20 Sopraan en strijk kwartet: 11.35 Het Casani-Club-orkest. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 Gramofoonplaten; 11.20 Orkestcon- concert; 2 50 Gramofoonplaten; 4.20 Orkest concert; 5.50 Orkestconcert; 8.20 Zang; 9.05 Blaaskwintet en solisten; 11.05 Dansmuziek; 11.35 Orkestconcert. KEULEN. 456 M. 5.50 Concert; 11.20 Symphonie orkest en vocaal-kwartet; 1.35 Schrammel-muziek; 3.30 Violen en piano: 4.29 Orkestconcert: 6.20 Omroepkwintet; 8.05 Pianorecital: 8.20 Ra- dio-tooneel met muziek: 9.40 Radio-Strijk kwartet en zang: 10.20 Orkestconcert. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Gramofoonplaten; 12.50 Omroepor kest; 1 505 20 Gramofoonmuziek: 6 35 Sa lonorkest: 7.35 Gramofoonplaten; 8.20 Om roeporkest: 10.30 Gramofoonplaten; BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gramofoonplaten: 12.50 Salonorkest 1.50 Gramofoonplaten: 5.20 Het Constantin- orkest: 6.20 Zang; 6.50 Cello en piano: 8 20 Gramofoonplaten: 8 50 Horatius-herdenking; 9.30 B'aasconcert; 10.30 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Opera-uitzending: 9 20 Berichten: 9.50 Het Rlstenpart-kamcrorkes*10.05 Weerbe richt; 10 20 Populair oencert

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7