PETRIE Co. DE BILT ECHTE WALES-ANTHRACIET ALLE ASSURANTIËN DINSDAG 24 DECEMBER 1935 HAXREEM'S DA'GBEAD 2 De verongelukte vlieger Mets begraven. Groote belangstelling op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede. Onder zeer groote belangstelling werd Maandagmiddag om 1 uur op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede teraardebesteld het stoffelijk overschot van den nog jeugdi gen vlieger H. F. Mets, die j.l. Woensdag op zoo noodlottige wijze bij een botsing in de lucht boven Schiphol om het leven is ge komen. Onder prachtig helder weer wachtten hon derden belangstellenden, vrienden, kennissen en collega's de komst van den droeven stoet af. Bij het sterfhuis aan den Kleinen Houtweg stonden eveneens honderden belangstellen den, die door de politie in rijen geformeerd op de trottoirs werden opgesteld. Op de begraafplaats zagen wij temidden van de talrijke aanwezigen o.m. den ocm- mandant van de Kweekschool voor de Zee vaart. den heer D. H. van der Hiel en den eersten officier, den heer J. J. Kruisinga, be nevens een groot aantal leerlingen zoo wel van de afdeeling voor de Zeevaart als Vliegwezen, ten getale van in totaal onge veer veertig. Verder was aanwezig namens den comman dant van de R. V. A. te Utrecht de eerste luitenant de heer Harbein L. Numan en de tweede luitenant waarnemer de heer Vermeu len, namens de N.V. Koohoven Vliegtuigen- fabrieken. Als vertegenwoordiger der H. B. S. veree- niging was aanwezig de heer H. Th. Ruys. Namens den marine-luchtvaartdienst merkte wij op den officier-vlieger tweede klas se F. Bakker. Toen de rouwstoet het kerkhof opreed, trad een plechtige stilte in, ontblootten allen het hoofd en de aanwezige militairen brach ten hun overleden kameraad een eerbiedigen groet. De aula, die eenige honderden belangstel lenden kan bevatten was te klein om allen te herbergen, die getuigenis wilden afleggen van hun medegevoel en medelijden met de zoo zwaar getroffen familie van den verongeluk ten vlieger. Ook om de groeve waren velen opgesteld voornamelijk klassegenooten en medeleerlin gen van de Haarlemsche school, waar Mets heeft gestudeerd. Als eerste sprak in de aula de voorzitter van den Raad van Commissarissen van de Kweekschool voor de Zeevaart, die zeide dat er weinig troost was voor de achter- blij venden, doch dat het medege voel en het medeleven van allen zeer groot is. Hij herinnerde er aan, hoe Mets eenige maanden geleden in het corps werd opgenomen en dat sinds het ongeluk aller gedachten uitgaan naar de moeder, die zoo zwaar werd getroffen. Voorts deed hij mededeeling van een brief van de Koningin, die kortgeleden de school heeft bezocht, waarin zij verzocht haar deel neming aan de nabestaanden te willen be tuigen. De tweede spreker was de heer Van Hiel, die zeide, dat Mets een der beste leerlingen was. hetgeen niet alleen blijkt uit het feit, dat hij behoorde, tot de veertien gekozenen uit de driehonderd sollicitanten voor de po- leiding, doch ook uit zijn waarachtige toe wijding voor het beroep, dat hij als een roe ping voelde. Bij de vervulling van zijn duren plicht heeft hij het leven gelaten, hetgeen de kleine gemeenschap van kweekelingen aan de Zee vaartschool, waar 'n hechte band van vriend schap bestaat, smartelijk heeft getroffen. Ook sprak de heer Van Hiel namens den vlieger met wien Mets in botsing is geweest en die door een zware ziekte op het oogen- blik niet aanwezig kon zijn. Het is bij de vliegers gee-n gewoonte over schuld te spreken, doch zonder hierop te a f 2.25 WITTOP KONING HAARLEM HARMENJANSWEG 67A. TELEFOON 16100 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: DINSDAG 24 DECEMBER, Remonstrantenhuis, Wilhelminastraat 22: Kerst-séance Ned. Ver. van Spiritisten „Har- monia". 8.15 uur. Kennemer Lyceum: ,,Spel van Christi Ge boorte" en „Herdersspel" door Ned. afd. An troposofische Ver. 4 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Concert H.O.V, 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „De Rozenkrans". 2.30 uur. Daarna doorloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: „De laatste Voorpost" 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Het mysterie van de Mondschein Sonate". 7 en 9.15 uur Rembrandt Theater: „De Kleine Kolonel" met Shirley Temple. Op het tooneel: 4 Kaeths. 2.30. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 25 DECEMBER Gem. Concertgebouw: Revue „Dat doet je weer goed." 8 uur. Stadsschouwburg: Nieuw Schouwtooneel. „Kinderen van ons volk." 8 15 uur. Schouwburg Jansweg: „Mooie Karei" met Mie en Ko. 8.15 uur. Luxor Theater, voorstellingen 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: 2. 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: 2. 4.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw H K. B.: Dansen. The Harlem Kings. DONDERDAG 26 DECEMBER Gem. Concertgebouw: Revue „Dat doet je weer goed." 8 uur. Stadsschouwburg: „De familie Kegge", 50e voorstelling. 8 15 uur. Hennas' Poppenkast, 2.30 uur. Schouwburg Jansweg: „Mooie Karei", 8.15 uur. Bioscopen 's middags en des avonds (zie 25 December). Gebouw H. K. B.: Dansen. The Harlem Kings. VRIJDAG 27 DECEMBER Gem. Concertgebouw: Revue „Dat doet je weer goed." 8 uur. Bioscopen nieuw programma. GED. OUDE GRACHT 82 - HAARLEM POSTGIRO 41460 TELEFOON 13S10 (8 lijnen) Effecten Coupons Voorschotten in Rekening-Courant Prolongatiën - Deposito's - Cheques Vreemd bankpapier - Incasseeringen Adviezen voor belegging LIPS' SAFE-INRICHTING (Adv. Ingez. Med.) willen vooruitloopen, wilde spreker namens den piloot met wien'hij in botsing is geweest, zijn diep medeleven betuigen, evenals na mens den directeur van den luchtvaartdienst die verhinderd was aanwezig te zijn. Dr. Van den Berg voerde het woord na mens leeraren en leerlingen van de H.B.S. waar Mets zijn opleiding heeft genoten. Hij schetste hem als en stillen en trouwen kameraad, die voor het vereenigingsleven der school was en veel over had voor zijn toekom stige loopbaan, welker verwachtingen helaas geen werkelijkheid zijn geworden. Ook van andere zijde kwam het medeleven met de zwaar getroffen familie tot uiting. Aar. de groeve zagen wij o.m. nog mr. A. SIo'd, burgemeester van Haarlemmermeer, de heer J. J. Thöne, Haarlemsch commissaris van de kweekschool voor de Zeevaart, de heer A. F. Postma en S. de Mul, namens de Nat. Luchtvaartschool en de heer M. Pattist, H. Fuchs en J. Verwijs namens de K.L.M. (Bovenstaande is gedeeltelijk in onze vo rige oplage opgenomen). MOTORDIEN ST. Met ingang van 1 Januari a.s. zijn bij Kon. Besl. benoemd tot reserve le luitenant bij het korps de reserve 2e luitenants H. E. Duintjer, H. H. Beer, Mr. P. J. Teebaal, T. den Breejen van den Bout, P. Jansz, H. Royaards, G. J. de Ruiter, B. Hagen. T. de Jong. A. Hirschler. G. Fikkert, J. M. W. Bruins. M. D. van Lessen, C. Salomé, C. E. C. le Comte en S. Kersten allen van het korps. Goede vangst der Amster- damsche politie. Helers gearresteerd, dieven op het spoor. De centrale recherche te Amsterdam heeft drie personen aangehouden, die verdacht worden van het helen van een groot aantal rijwielen. Een vijftiental fietsen, waarvan de herkomst nog moet worden vastgesteld, is in beslag genomen. Door deze arrestatie hoopt de recherche spoedig de hand te kun nen leggen op degenen, die zich aan diefstal van deze rijwielen hebben schuldig gemaakt. Er bestaan te dien aanzien reeds bepaalde vermoedens. Chinees geeft valsche rijks daalders uit. Bij arrestatie zegt hij van niets te weten. Een Chinees, die Maandagmiddag een doosje cigaretten kocht bij een sigarenhande laar in den Jordaan te Amsterdam, betaalde dit doosje met een rijksdaalder. De winkeleir zag dat dit geldstuk niet echt was en wees den kooper van het doosje aan een agent aan. Deze nam den Oosterling mee naar het bureau in de Marnixstraat. Bij fouilleering bleek, dat de man nog 15 rijksdaalders bij zich had, die alle valsch waren, benevens een aantal Duitsche bankbiljetten. Ook vona men bij hem een sigarenzakje van een ande ren winkelier in den Jordaan. Ook daar bleek de Chinees iets gekocht te hebben en dit eveneens betaald te hebben met een rijks daalder die valsch was. De Chinees, die het geld heeft uitgegeven, gaf voor, niets te verstaan van hetgeen tot hem werd gezegd. Hij doet als alle Ooster lingen. geheimzinnig. Men kon dan ook niet van hem te weten komen. waar hij de valsche rijksdaalders vandaan heeft. Men tast nog in het duister, of hij ze zelf heeft gemaakt, dan wel of hij ze van een ander* heeft ge kregen om ze uit te geven. Van het Duitsche geld, dat bij hem is ge vonden, weet de Nederlandsche Centrale inzake Falsificaties, bij wie het onderzoek verder berust, nog niet of dit wellicht ook valsch is. De man is opgesloten in het hoofdbureau van politie. KARTINIFONDS In Pulchri Studio in den Haag werd de jaarlijksche algemeene vergadering gehou den van de Vereeniging Kartinifonds, onder leiding van haar voorzitter Mr. A. M. Joekes. De voorzitter herdacht Ir. Adr. Stoop, die een der stichters was van de Vereeniging en ook in latere jaren van zijn warme belang stelling in het werk der vereeniging heeft blijk gegeven. De periodiek aftredende bestuursleden wer den herkozen, terwijl het bestuur werd uitge breid door de benoeming tot bestuurslid van Meyr. I. van Slingelandt-Westenbrink Weurt- man, Mevr. C. Langelaan-Stoop en Mr. C. W. de Visser. Post- en Telegraafdienst. De dienst op de Kerstdagen. De Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Haarlem brengt ter kennis van be langhebbenden, dat het Postkantoor op den len Kerstdag, 25 December a.s., zal zijn open gesteld als op Zondagen, derhalve van 8 u. 30 9 u. 30 voor de afgifte van gewone en aange- teekende correspondentie en voor den verkoop van frankeerzegels. Op den 2en Kerstdag, 26 December a.s. zullen één briefpost- en één pakketpostbestelling worden uitgevoerd, welke omstreeks 8 uur resp. 9 uur zullen aanvangen. De aangeteekende cor respondentie zal mede in de briefpostbestel ling worden opgenomen. Op dezen dag vervalt uiteraard de gelegenheid tot het kosteloos af halen van correspondentie. Overigens is op den 2en Kerstdag de post dienst geregeld als op Zondagen, met dien ver stande, dat gedurende de openstelling van 8 u. 309 u. 30 ook de gelegenheid bestaat tot het aanbieden van aangeteekende stukken. Voor den Telegraafdienst is het kantoor op 25 en 26 dezer geopend als op Zondagen. De bijkantoren Aerdenhout, Schoterweg en Tempeliersstraat, alsmede de postagentschap pen, zijn op de beide Kerstdagen gesloten. De openstelling van de bij kantoren* Bloemen- daal, Overveen en Heemstede, van de hulpkan toren Bennebroek. Spaarndam, Santpoort- Station en Santpoort-dorp, is op de beide Kerstdagen voor den Post- en den Telegraaf dienst gelijk aan die op Zondagen. Ook op ge noemde plaatsen wordt op den 2en Kerstdag één brief- en pakketpostbestelling uitgevoerd, waarin aangeteekende stukken worden opge nomen. Wat betreft het kosteloos afhalen van correspondentie en het aanbieden van aan geteekende stukken op dezen dag, geldt voor deze kantoren dezelfde regeling als voor het hoofdkantoor. Het poststation Vogelenzang is voor den Post- en den Telegraafdienst op den len Kerst dag geopend als op Zondag, op den 2e Kerst dag gesloten. Op laatstgenoemden dag heeft evenwel eveneens een brief- en pakketpost bestelling plaats. PERSONALIA. De fourier P. Soomer, werkzaam bij de School voor reserve-officieren der infanterie te Kampen, wordt met ingang van 1 Januari 1936 overgeplaatst bij het Korps Motordienst alhier. Voorbeurs te Amsterdam. VASTE HOUDING VAN DEN GULDEN. Daar de ondernemingslust de laatste dagen reeds niet veel te beteekenen heeft, behoeft het geen verwondering te wekken, dat de han del op de wisselmarkt heden vrijwel niets te beteekenen had. Desniettemin kon worden ge constateerd dat de Nederlandsche gulden ten opzichte van de andere leidende deviezen een vaste houding aan den dag legde. Wel onder gingen de noteeringen ten opzichte van de na- beursprijzen van gisteren niet veel verande ring, doch pond, franc en dollar legden toch eerder een kleine neiging tot reageeren aan den dag. Spermarken waren eveneens aange boden. De effectenhandel was van zeer kleine afmetingen. Van een bepaalde stemming kon niet worden gesproken. De koersen van de meeste fondsen waren maar weinig gewijzigd. Het vrijwel algeheele gebrek aan affaire strekte zich niet 'alleen uit tot de binnen- landsche waarden, doch ook tot de Ameri- kaansohe fondsen. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. 9 Petitionnement aan de regeeringen. Geachte redactie, Een paar dagen geleden hebben de lezers van uw blad kunnen lezen, dat mevrouw Ramondt Hirschmann mededeelde, dat de Internationale Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid weer met frisschen moed begonnen is aan een wereld-actie in den vorm van een petitionnement, waarin de volken van hun regeeringen eischen den universeelen bewa peningswedloop stop te zetten en zich in den Volkenbond krachtiger te doen gelden. In aansluiting hiermee zouden wij er nog gaarne op willen wijzen, dat de lijsten voor dit petitionnement ter teekening liggen in het tentoonstellingsgebouw Gr. Houtstraat 70 waar men ook alle mogelijke inlichtingen kan krijgen, van 20—80 December 12—6 en 7—10 uur. Wij wekken alle Haarlemmers boven de 18 jaar mannen zoowel als vrouwen op, deze tentoonstelling te bezoeken. Namens het Bestuur, der afd. Haarlem van den Inter nationalen Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid. Kerstgedachte. Hoe lang nog? Deze vraag mag ondergeteekende wel stel len in verband met het Kerstfeest, dat wij aanstonds gaan vieren? U leest daar „gaan vieren". Is het niet feitelijk een ironie, om van Kerstfeest vieren te spreken? Ja de Kerstklok ken gaan luiden, ze zullen hun klanken weer doen hooren; doch is het voor den Christen niet een dissonant? Geen ironie? Wanneer zullen de menschen eens volkomen het Kerstfeest van vrede en ware Gods erkenning gaan vieren? Dat is toch het Kerst-idée in werkelijk heid. Wanneer wij nu onze oogen laten rond gaan en onze ooren te luisteren leggen, o, wat al disorde en dissonanten zien en hooren wij dan. En dan komt de vraag bij ons op „hoe kan het bestaan en dat in een wereld welke bewoond wordt door menschen bij wie ver stand aanwezig is?" Aanwezig? Moet men er niet bij velen aan gaan twijfelen? Hoe kunnen „menschen" dan zóó leven? Leven in een economische moordpartij, met als gevolg demoralisatie van 's menschen geest en onteering van het werkelijk mensch zijn. De klokken van den Kerstnacht, zij lulden ieder jaar wéér, als de 25ste December daar is Zou het niet beter zijn, dat ze maar zwegen? Het zou in elk geval eerlijker zijn. O, hoe staat het den mensch tegen, al die z.g. versieringen op die dagen. Wat een inconsequentie niet waar? Wat een disharmonie met de werke lijkheid. Dit in te zien moet onze basis zijn tot inkeer en ons tot het streven brengen, orde op onze zaken te stellen en te gaan hèr- stellen wat verkeerd gesteld is. Te streven naar het praktisch beleven van het gebod: „Bemint God bovenal en uw naaste als U zelve" moet onze leuze, onze grootste plicht zijn. Te leven „één voor allen en allen voor één" moet ons beginsel zijn en dat wil de Vereeniging van Religieuze Bellamyanen. En het schoonste van deze stelling is wel dit, dat ieder mensch met Godsdienstig, menschelijk en humaan begrip, deze kan aanvaarden. O, moge het resultaat van deze enkele woorden zijn, dat alle menschen deze gedach te gaan deelen, dat zou dan het ware klok kengelui zijn, dat tot den vrede der menschen zou voeren en het Kerstfeest zou géén ironie meer zijn. O. wat een geluk en zegen zou dat dan het menschdom brengen. Wat zou dan het Kerstgelui der klokken harmonisch en liefelijk klinken. Dit is de Kerst-wensch van het Hoofdbestuur v. d. Vereeniging van Religieuze Bellamyanen. Secretariaat Neptunusstr. 19, Haarlem N. Oud brood op Tweeden Kerst dag. Het komt mij voor, dat de bakkers, die op tweeden Kerstdag geen versch brood leveren, weigeren, de consequentie van hun beroep te aanvaarden. De machinist op zijn locomo tief, de politie-agent op zijn ronde, de arbei ders bij het gasbedrijf en honderden anderen zouden ook liever de feestdagen in den fami liekring doorbrengen. Een bakker, die een goed zakenman is, tracht zijn klanten zoo goed mogelijk te bedienen, en scheept ze niet af met brood van twee dagen oud. G. B. Is een Herfstvacantie voor de Opleidingsscholen noodzake lijk, gewenscht of overbodig? Vrij algemeen is men het er in onderwijs kringen over eens, dat een korte herfst vacantie bij voorkeur tweede helft Octo ber van groote waarde is voor onze kin deren. Dat we deze aan de scholen te Heemstede en in het algemeen aan opleidingsscholen missen, kunnen we niet anders dan be treuren. Het traject einde Augustus tot einde De cember is te lang en de verzuimen door ziekte nemen dan ook in de Decembermaand belangrijk toe. De Kerstvacantie met het groot aantal feestdagen is absoluut ongeschikt om den geschokten weerstand te herstellen, en we zien dan ook in de maanden Januari en Fe bruari het aantal ziekteverzuimen onrustba rend stijgen. Men voert tegen een herfstvacantie aan, dat deze overbodig is, omdat de zomervacan- tie op de opleidingsscholen langer Is dan die voor de scholen voor gewoon lager onderwijs. Doch dit is m.i. geen argument. Als onze zesjarige kleuters naaï> de oplei dingsschool gaan, is deze overgang zeer en zeer groot. De meeste van hen bezoeken geen school voor voorbereidend onderwijs; het ze nuwgestel krijgt heel wat te verwerken en de steeds grooter wordende klassen met de vele „onschuldige kinderasempjes" doen de rest. Wij, volwassenen, vergeten zoo licht, wat het voor een overgevoelig kind beteekent, het vrije leven te moeten prijsgeven vooe een min of meer loopen in het gareel van de school. Ook al beschouwen we de school als een noodzakelijk kwaad, toch eischt het le vensgeluk van onze jonge kinderen, dat we ze niet zonder protest vier maanden zonder onderbreking bij het begin van den school leeftijd aan de school afstaan. Voor de kleintjes uit de eerste en tweede klasse is een korte herfstvacantie al is het desnoods maar drie dagen noodzake lijk te noemen, terwijl het voor de andere klassen als gewenscht te noemen is. Wat zeggen de onderwijsautoriteiten, de leerkrachten dezer scholen en de ouders hiervan? E. P. SCHUYT. Aan alle dierenbezitters en dierenvrienden langs de duinstreek. Zooals men weet wordt er ieder jaar om streeks Kerstmis en Nieuwjaar in de duinen wild gestroopt. Dit jaar is het al héél erg, en gebruiken zelfs de stroopers kleifte braaklig gende terreinen in de onmiddellijke nabij heid van duin. bosch, villa's en huizen, om hun strikken langs prikkeldraad en tusschen 't helm, waar konijnen zeer kleine paadjes hebben gemaakt, te plaatsen, zoodat onze huisdieren voortdurend, wanneer zij zich buiten erf of tuin begeven, in groot gevaar verkeeren, om zich te verhangen en een af grijselijken dood te sterven Dezer dagen, een half uur voor 't naar bed gaan, liet een bewoonster van de duinstreek (door een defect van de straatverlichting is het voor haar deur stikdonker) haar twee Schotsche terriers uit: na een poos kwam de reu zeer onrustig terug en hoorde de eige nares een klagelijk gejank. Wel vermoedende wat er aan de hand was. want de vorige week had ze al verscheidene strikken van het land naast haar tuin gelegen, gehaald, begaven baas en vrouw zich met lantaarns op 't land, maar vonden de teef niet. De reu trok den baas aan broek en mouw. Later be dachten zij zich dat het de beste manier was geweest om den reu ..aan te lijnen" en dezen te volgen. Een kwartier na het vruchteloos zoeken stond de teef met een strik om haar poot. welke zij zelf had doorgebeten, voor de deur. Een ieder kan zich voorstellen wat er gebeurd zou zijn, indien die strop om haar hals was gekomen. Voor politie en duinwachters is het moei lijk. het stroopen te verhinderen. Toch be staat er een oplossing. Als alle dierenvrien den, jong en oud, wanneer ze wandelen eens af en toe hun oogen laten gaan langs prik keldraad en tusschen 't helm, en de strikken welke zij zien, onschadelijk maken, dan zal er menige strik gevonden worden en wordt het afschuwelijke werk van den strooper on mogelijk gemaakt. Ouders en onderwijzers! roept de hulp in van de jeugd ongetwijfeld zullen de jongens dit zoeken in de komende Kerstvacantie met liefde en ijver doen! Ijsbaan St. Moritz Heden geopend Speciale buslijn aansluitend op lijn 2. (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 761.3 m.M. té Warschau. Laagste barometerstand 732.9 m.M. te Valencia. en voorspelt: Matigen later toenemenden Zuidoostelijken tot Zuidelijken of Zuidwestelijken wind. Toe nemende bewolking. In het Westen tijdelijk regen- of sneeuwval met lichte dooi. In het Oosten weinig of geen neerslag. Lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt des nachts. Overdag lichte dooi. Uit het Buitenland De vorstlijn blijft over ons land loopen. De depressie op den Oceaan wordt zeer diep en vertoont een minimum beneden 710 mM. op 52 graden Noorderbreedte en 26 gra den Westerlengte. De as van het gebied van lagen luchtdruk blijft echter. Noordwest-Zuid oost gericht zoodat over Centraal-Europa de winden continentaal blijven waarbij de vorst zich handhaaft. De warmere strooming der keerzijde van de depressie doet zich alleen in Frankrijk en Zwitserland gevoelen waar veel neerslag viel. Het gebied van matige tot strenge vorst trok zich in de richting van de Oostzeekust terug en reikt tot over ons land. In Ierland verjoeg de depressiewarmte de vorst geheel. De hooge druk in het Oosten houdt nog stand, die in het Noordwesten trok zich een weinig naar het Noorden terug. Het is te verwachten dat de vorstlijn over over ons land zal blijven loopen, zoodat voor het Westen dooiweer met regen te wachten is en voor het Oosten temperatuur om hefc vriespunt met lichte vorst des nachts. Barometer 24 December: Stand van heden 750 m.M. Vorige stand 753 m',M. Neiging: Achteruit. Opgave van: CAREL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer Hoogste gisteren 39 p. Laagste heden nacht 30 f! Hoogste heden tot 10 uur 31 f! W. KUIPERS Zn., Opticiens ZIJLSTRAAT 97 HAARLEM. Leveranciers van ALLE ZIEKENFONDSEN, (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 24 December. Ondertrouwd 24 December: R. Marsman en J. D. de Beer; P. W. Christan en G. Lichten- dahl; J. P. j. Urbanowitz en C. Roos; J. J. A. van der Horst en M. A. van Sluis; J. M. H. Spierings en D. A. van Dijk; G. L. Punt en M. de Vries; G. Compiet en J. Breeuwer; A. A. Thoolen en A. C. van den Bos; F. Feitsma en A. Martin; J. J. p. Kraaijer en H. C. A. Plant jé; J. W. Haverkort en L. J. Padberg; W. Spring- veld en W. Isaaks. Getrouwd 24 December: J. J. Cornelissen en Z. Visser. R. ten Grotenhuis en E. de Gooijer; C. Face en J. Langkamp. Bevallen 21 December: H. Kroon—Methe, z.; C. M. Ligthart—Mosch, d.; A. S. Jacobs—v. d. Bogaard, z.; 22 December: S. C. de Haas—v. d. Laan, z.; J. Vos—v. d. Werff, z.; 23 Decem ber: M. van Beem—Blankert, d.; 24 December: H. J. C. Bakker—v. Hengel, z.; P. M. Schippers Haartsen, d.; Overleden 22 December: A. J. Hekker, 43 j., M. van Heemskerkstraat; 23 December: J. H. E. Buijs—v. Kordelaar, 41 j., Bisschop Otto- straat; H. G. van SchootenPhilippo, 76 j., Hagestraat; H. W. Steeman—Boh, 44 j„ Ben Vil j oenstraat. Proces om een schadeloos stelling. Vordering van de weduwe van Lauer afgewezen. Op den avond van 7 Maart 1931 reed de sportjournalist Leo Lauer met zijn auto van Haarlem naar Zandvoort, op weg naar zijn woning. Op de Zandvoortschelaan reed een automobilist achteruit zijn erf af, waardoor de heer Lauer met deze auto in botsing kwam. L. werd zeer zwaar gewond en overleed kort nadat het ongeluk was ge beurd. De weduwe van den heer Lauer heeft een vordering tot schadeloosstelling ingesteld tegen den automobilist ten bedrage van een som van 4200 per jaar, gekapitaliseerd 65000. In deze zaak wees de rechtbank te Haar lem een interlocutoir vonnis, waarbij getui- genbewijs aan eischeres werd opgelegd, waar na vele getuigen door de rechtbank zijn ge hoord. Donderdag 14 November is voor de recht bank in dit proces gepleit. Voor eischeres trad op mr. B. J. Stokvis uit Amsterdam en voor den automobilist mr. Six uit Rotterdam. In de zitting van hedenmorgen heeft de Rechtbank de vordering van de weduwe van Leo Lauer afgewezen. DE GELDERLAND TERUG TE NIEÜWEDIEP. DEN HAAG. 24 December (A.N.P.) HM.'s Gelderland onder bevel van kapiein ter zee J. J. Dikkers is gistermiddag om half vijf te Nieuwediep aangekomen.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2