Laval verdedigt zijn buitenlandsche politiek voor de Kamer. gslb® sj Visschersvaartuig vergaan. Italië voelt zich steeds meer geïsoleerd. HOE THIJS IJS HET ZEEPALEIS VEROVERDE RADIO MOORS nv. ZSTERDKG 28 DECEMBER Ï935 HA'SKCÊ M'S D A" G BEAD BUITENLAND JDU11 EilVjUSiiVL. Steun aan Engeland bij een aanval. Socialistische critiek op de regeering. FRANKRIJK. Zooals was vastgesteld is gistermiddag te 3 uur de Kamerzitting begonnen ter behande ling van den door verschillende politieke rich tingen ingediende interpellaties over de bui tenlandsche politiek van Frankrijk, in verband met de gebeurtenissen van de laatste weken en in het bijzonder met betrekking tot de Britsch-Fransche vredesvoorstellen voor het Italiaansch-Abessynische conflict, die inmid dels door den gang van zaken in Engeland en door de afwijzing door den Volkenbondsraad als afgedaan beschouwd kunnen worden. Dadelijk 11a de opening van de zitting nam de minister-president en minister van buiten landsche zaken Laval het woord. Hij herin nerde aan zijn verklaringen van tien dagen geleden. Reeds toen had hij gezegd, dat de pogingen om een vreedzame regeling van het Oost-Afrikaansth conflict te bereiken, in over eenstemming waren met den geest en de grondslagen van den Volkenbond. Sedertdien waren er ernstige dingen gebeurd. Sir Samuel Hoare was afgetreden en de Engelsche regee ring had de Parijsche voorstellen, die hij samen met Sir Samuel Hoare had uitgewerkt, voor dood verklaard. De Abessynische regeering toonde zich ver ontwaardigd over de offers, die zij zou moeten brengen. De Italiaansche regeering heeft bij het on derzoek van de voorstellen niet het begrip getoond, dat men had mogen verwachten. Verschillende omstandigheden hadden de taak niet gemakkelijker gemaakt. Door dit alles is de toestand niets verbeterd doch waren moeilijke kwesties aan de orde gekomen, waarover Laval thans zijn meening wilde zeggen. Het belangrijkste was te weten of de politiek, die hijzelf als minister-presi dent had gevoerd, in overeenstemming was met de belangen van Frankrijk of niet. Dat was de eenige vraag, die door de Fransche Kamer onderzocht moest worden. Als vertegenwoordiger van een grooten vrijen staat had hij met de overige leden van den Volkenbond onderhandeld over de sanc tiemaatregelen tegen de aanvallers. Geen dei- voorgestelde maatregelen had hij een belem mering in den weg gelegd. Alle maatregelen zijn in Frankrijk loyaal en nauwkeurig door gevoerd, hoe pijnlijk de gevolgen ook konden zijn. Ter uitvoering van paragraaf drie van artikel zes van het Volkenbonds statuut had Laval zonder aarzelen tegenover Engeland voor Frankrijk de verplichting op zich genomen, Enge- I land ter zee, te land en in de lucht I te steunen, wanneer het door Italië vanwege de toepassing der sanctie maatregelen aangevallen zou worden. De verklaring, die indertijd aan den Brit- schen ambassadeur was gegeven, was inmid dels te Parijs tegenover Sir Samuel Hoare be vestigd. Laval had het gevoel, daarmede zware verantwoordelijkheid op zich te hebben genomen. Overigens was zij het onafscheide lijke gevolg van de bepalingen van het Vol kenbondsstatuut. Deze verantwoordelijkheid had hem de plicht opgelegd alles te doen om ontspanning tusschen Engeland en Italië te brengen. Laval gaf toe, dat hij vreesde voor een inci dent. De geschiedenis heeft daar vele voor beelden van. Frankrijk zou door een dergelijk incident gewikkeld kunnen worden in een oor log. die hij ten koste van alles wilde vermijden. Met Hoare had hij onder den indruk van dit gevaar beraadslaagd over de kwestie van het petroleum-embargo. In dit verband ver wees Laval naar de verklaring van Hoare den besten weg had gezocht om met handhaving van den vrede en binnen het kader der inter nationale instellingen, de belangen van beide landen te verdedigen. Wat zou morgen gebeuren? Het stond vast, dat de Parijsche voorstellen waren afgedaan, doch de taak van bemiddeling bleef bestaan. De Volken bondsraad was bijeen gekomen en had de Commissie van Dertien doen herleven. .De coördinatie-commissie had opdracht ge kregen. toezicht te houden op de toepassing der economische sanctiemaatregelen. Zou zij 't terrein van haar werkzaamheid uitbreiden? Wie wilde beweren, dat de reeds toe gepaste f inancieele en economische maatregelen zonder uitwerking bleven? Wie kon de garantie geven, dat men door deze maatregelen uit te breiden niet het gevaar liep, den strijd te ver- grooten? Sommigen verklaren, dat in de eerste plaats, het eerbiedigen der internationale overeenkomsten van belang is. Welnu, deze overeenkomsten hebben in de eerste plaats ten doel, den oorlog te verhinderen en zijn uit werking te begrenzen, en niet, den oorlog algemeen te maken. Laval zei tenslotte dat de Fransch-Engel- sche samenwerking het belangrijkste element voor de veiligheid van Europa was. Hij. Laval had het aan deze samenwerking niet laten ontbreken. Hij had de solidariteit, die de belde landen verbindt, op geen enkele wijze afbreuk gedaan. Hij dacht er ook niet aan. Engeland te verwijten de gemeenschap pelijke te Parijs met den Engelschen minister uitgewerkte voorstellen tenslotte te hebben afgewezen. Laval had deze dingen onderno men en hij betreurde dat niet, omdat zij ten doel hadden een einde aan den strijd te ma ken. Al hadden ze ook niet tot een succes ge leid, daardoor was hij niet ontmoedigd An dere pogingen moesten gedaan worden, die misschien eveneens geen succes zouden heb ben. De omstandigheden verboden hem ech ter, den moed te verliezen. Wat er ook zou gebeuren, hij zou voortgaan met voortdurend voor den vrede te werken. De rede van Laval werd verscheidene ma len onderbroken door interrupties van links en applaus van de rechterzijde of van de mid dengroepen. Leon Blum aan het woord. De eerste spreker na Laval was de socialis tische leider Leon Blum. Hij verweet Laval, dat hij niet namens de Fransche regeering had gesproken. Lavai's politiek was mislukt, omdat hij veen nieuwe opdracht voor de be middelingspoging van Frankrijk en Engeland had gekregen. Van alles, wat hij tien dagen geleden in de Kamer had gezegd, was niets overgebleven dan Laval zelf. Leon Blum werd voortdurend onderbroken door interrupties van rechts, die somtijds zeer fel waren en hem het spreken zoo moei lijk maakten, dat hij, blijkbaar om nieuwe kracht te verzamelen,, den voorzitter verzocht de vergadering vijf minuten te schorsen. Aan dit verzoek werd voldaan en na de korte pauze zette Leon Blum zijn aanval op de regeeringspolitiek voort. Het Ita liaansch-Abessynische conflict zou geen oor logsgevaar voor anderen veroorzaken, wan neer alle staten vastbesloten waren, den aan valler steun te verleenen. Laval had de fout gemaakt, bij Mussolini den indruk achter te laten dat Italië van Frankrijk niets heeft te vreezen. Het werkelijk gevaar is niet Italië, maar het nationaal- socialistische Duitschland. Het bestaan van internationale bijstandsovereenkomsten is voorwaarde voor Frankrijk om dit gevaar onder het oog te kunnen zien. Een dergelijke overeenkomst moet met of zonder Duitschland worden gesloten. Zoo noodig zou men Duitsch land tot deelneming aan deze overeenkomst moeten dwingen. Laval heeft gewerkt ten na- deele van de veiligheid van Frankrijk doordat hij de collectieve veiligheid heeft verzwakt. De rede van Blum werd door socialisten en radicalen luide toegejuicht, terwijl de rechter zijde en de middengroepen herhaaldelijk hun afkeuring te kennen gaven. De rechts-georienteerde afgevaardigde Tai- tinger, voorzitter van den patriottischen jeugd bond, verdedigde met klem de politiek van Laval en de houding van Italië. Hij verklaarde, dat men tegenover Abessynië een ander stand punt moest innemen, als tegenover andere staten, aangezien Abessynië geen werkelijke natie en geen politieke eenheid vormde. Met groote aandacht luisterde de Kamer vervolgens naar een lange rede van den af gevaardigde Delbos, die namens de radicaal- socialistische fractie sprak. Het merkwaardige was. dat zijn rede niet alleen door de linker zijde, maar ook door een groot deel der mid dengroepen werd toegejuicht, hoewel hij. zoo wel op de buitenlandsche als op de binnen- landsche politiek van Laval scherpe critiek oefende. Delbos gaf als zijn meening te kennen, dat de buitenlandsche politiek van Laval niet vol doende gebaseerd was op het Volkenbonds statuut en op de algemeene veiligheid. De voorstellen van Hoare en Laval werden door Delbos in scherpe bewoordingen afge keurd en hij eischte, dat men zou terugkeeren op den weg van den Volkenbond. Naar aanleiding van de woorden van zijn voorgangers sprak Delbos ook over Duitschland en over de verhouding van Frankrijk tot zijn buurstaten. Hij bepleitte een goede verstand houding zoowel met Duitschland als met Italië, doch slechts op voorwaarde, dat deze verstandhouding tegen niemand gericht zou ■zijn en zich vooral niet zou keeren tegen Sovjet-Rusland. Engeland ten voorbeeld gesteld. Vervolgens was het woord aan den voorma- ligen minister van financiën, Paul Reynaud, vertegenwoordiger van het republikeinsche centrum. Hij stelde o.a. de vraag, tegen wie Duitschland zich bewapende en verklaarde, dat ook hij alles had beproefd om een verzoe ningsformule met Duitschland te vinden, waaronder een duurzame vrede mogelijk was. Reynaud herinnerde aan de jongste En gelsche verkiezingen, waarbij een overweldi gende meerderheid van het volk voor de be ginselen van den Volkenbond had gestemd. Het Engelsche volk heeft ingezien, dat het bij den Italiaansch-Abessynischen oorlog om veel meer gaat dan om de belangen van het Britsche wereldrijk, niet slechts om materieele dingen, doch om moreele beginselen. De ommekeer in de Engelsche politiek was van buitengewone beteekenis. Frankrijk mocht daar niet blind voor zijn en had te kiezen tusschen Italië, dat het Volkenbondsstatuut had geschonden, en Engeland, den beschermer van de Volken bondsgedachte. Als Frankrijk zich tegen Enge land keerde, beteekende dat oorlog. Na de rede van Reynaud, die zoowel door links als door de middengroepen met instem ming werd begroet, werd de zitting voor kor ten tijd onderbroken. In de wandelgangen van de Kamer hoorde men tijdens deze pauze ver kondigen, dat de meerderheid der regeering zeker zeer wankel zou staan als het dezen avond nog tot een stemming zou komen. In dien dat echter pas heden Zaterdag het geval zou zijn, kon men nog geen conclusies trekken. Nadat Reynaud gesproken had. werd het woord gevoerd door Bibie, vertegenwoordiger der republikeinsch-socialistische unie, die de regeeringspolitiek scherp aanviel en veroor deelde. De communistische afgevaardigde Péri. die vervolgens het woord kreeg, wees de politiek van Laval beslist af. Engeland. Middellandsche Zeestaten beloven hun steun in geval van een aanval. Uit Londen: Thans is antwoord binnengekomen van alle aan de Middellandsche Zee gelegen landen, die door Engeland gepolst zijn met betrek king tot de houding, die zij denken aan te nemen ten aanzien van den wederzij dschen bijstand krachtens het Volkenbondspact. De desbetreffende landen zijn Frankrijk, Joego-Slavië, Griekenland en Turkije. Alle hebben geantwoord, dat zij hun ver plichtingen krachtens par. 3 van art. 16 inge val van een niet-uitgelokten aanval op Enge- li >QS*'j'. 1 n HUI t» DQOOISrCH maakt üf gfoed Tijdens storm lek gestooten. "leJat (Adv. Ingez. Med.) land in de Middellandsche Zee zullen vervul len. Deze verplichting moet natuurlijk niet worden verward met de militaire sancties, die een geheel andere kwestie is. Ingeval wederzij dsche bijstand noodig mocht worden, gelooft men, dat deze eveneens op de Roode Zee van toepassing zal zijn. De antwoorden der bovengenoemde regee ringen staan gelijk met een bevestiging van de resolutie, die door de Geneefsche coördi natie-commissie is aangenomen, toen in October de sancties werden besproken. (Reuter). Oostenrijk, Amnestie voor 150 gevangenen van den Februari-opstand Het A.N.P. meldt uit Londen. 27 December: De Labour-afgevaardigde Grenfell, die on langs naar Weenen is geweest om daar te onderhandelen over een betere behandeling en eventueel amnestie voor politieke gevange nen, is in Londen teruggekeerd en deelt mede, dat bondskanselier Schuschnigg zich bereid heeft verklaard, amnestie te verleenen aan 150 gevangenen, die in verband met den op stand van Februari 1934 nog langdurige straf fen moeten uitzitten. Bovendien zou Schusch nigg hebben toegezegd, nog ongeveer duizend gevangerren in vrijheid te stellen, die sedert dien wegens politieke overtredingen gevangen zijn gezet. Bemanning door Belgischen trawler gered. Ter hoogte van het lichtschip Noordhinder is het Nederlandsche visschersvaartuig SCH 135 van de Ree- derij v.h. Fr. Vrolijk te Scheveningen, tijdens den storm vergaan. Een vis- schersboot, welke van Ostende was uitgevaren om assistentie te verleenen, is erin geslaagd de geheele bemanning van het zinkende schip te redden De SCH 135 is in de diepte verdwenen. De schipbreuk heeft zich omstreeks zes uur Vrijdagavond afgespeeld. Het schip, een mo- torlogger, is toen lek gestooten en liep vol water. Pompen hielp niet. Toen het water tot de machinekamer doordrong, heeft men vuur pijlen afgeschoten, op welke noodseinen een trawler uit Oostende hulp kwam verleenen. Het schip is snel gezonken en de bemanning, die uit veertien personen bestond, is toen op de Belgische boot overgestapt. De SCH 135, die onder commando stond van schipper Van der Zwan, was 's nachts van Scheveningen naar het Fransche Kanaal ver trokken om daar haring te gaan vangen. De schipbreukelingen zijn te Ostende on derdak gebracht. (A. N. P.) OOK EEN MJFLING IN NICARAGUA. De „Daily Telegraph" meldt uit Managua (Nicaragua) dat deze week in het gezin der familie Laines te Matagalpa. een klein dorp een vijfling is geboren. De drie meisjes en twee knaapjes maken het goed. Dit is de eerste vij fling, welke sedert de ge boorte van de vij fling van de familie Dionne, niu twee jaar en zeven maanden geleden, het levenslicht aanschouwt. Ongerustheid over de Middellandsche Zee-kwestie. (Van onzen specialen correspondent). ROME, Vrijdag. Nu de diplomatieke on derhandelingen op het doode punt zijn geko men en de oorlog in Abessynië voortduurt, is de belangstelling van het Italiaansche publiek geconcentreerd op de verdere politiek van Laval en op de zitting van het Italiaansche kabinet, die Maandag a.s. zal plaats vinden. Vandaag is hier bekend geworden, dat de Britsche ambassadeur, Sir Eric Drummond. Rome zal verlaten om een vacantie van drie weken in Engeland door te brengen. Ook hier in ziet men terecht een bewijs, dat de vredes onderhandelingen voor het oogenblik zijn af gebroken. Sir, Eric. Drummond heeft den ge- heelen zomei; te Rpuie verblijf gehouden en in Engelsche kringen legt men er den nadruk op, dat hij alleen en uitsluitend voor zijn vacantie naar Albion vertrekt. Ook in Italiaansche kringen geeft men toe, dat om de woorden van een regeeringsv.er- tegenwoordiger te gebruiken „tot het mid den van Januari niets zal gebeuren". Van gezaghebbende zijde verklaart men, dat een petroleumboycot een onmogelijkheid is ge worden. Maar het lijkt er veel op, dat dit een praatje voor de vaak is, want men herinnert zich, dat hetzelfde werd gezegd, toen de eco nomische sancties aan den horizont opdoem den. Het is intusschen .duidelijk, dat de Italiaan sche regeering zeer verontrust is over de ont wikkeling der Middellandsche Zee-kwestie en over de verklaring, door Laval afgelegd in het Fransche kabinet, betreffende de verhouding tusschen Engeland en Frankrijk ten aanzien van deze kwestie. Vooral de mededeeling van den Franschen minister-president heeft Italië niet optimistisch gestemd. Men voelt, dat de strooming, die de Italiaansche politiek afkeurt, door deze verklaring aan kracht heeft gewon nen, en dat het steeds moeilijker voor den Duce wordt, uit de benaifwende situatie te ge raken. Alle lagen der bevolking zien met spanning de bijeenkomst van het Italiaansche kabinet tegemoet. De financieele moeilijkheden vormen een belangrijk punt op de agenda. (Auteursrecht News ChronicleA.NP.) De Abessyniërs willen Tigre heroveren. Volgens Abessynische berichten van het noordelijke front hebben in het gebied van Tembien de Abessynische troepen nieuwe vor deringen gemaakt. Dedjas Hailoe Kebede, al dus het A. N. P. die het bevel voert over een groote Abessynische voorhoede, heeft met succes eenige Italiaansche posten aangeval len, die zich ter weerszijde van den straatweg van Makalle naar Adoea hadden ingegraven. Men zou hierbij elf machinegeweren, 200 ge weren en de daarbij behoorende munitie hebben buitgemaakt. Volgens berichten van het zuidelijke front toonen in het district Bali de vliegtuigen weer een groote activiteit. De reeds eenigen tijd verwachte groote Italiaansche aanval bij de Webbe Sjebeli is nog steeds niet begonnen. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Ad dis Abeba meldt, dat'dé Abessynische voor bereidselen voor een offensief aan het noor delijke front vrijwel voltooid zijn. Het is de bedoeling der Abessyniërs geheel Tigre te, heroveren. Het offensief zal waarschijnlijk niet den vorm van een massalen aanval heb ben,. Veeleer zullen de Abessyniërs bij dag en bij nacht hun gevaarlijke, onverwachte uitvallen en overvallen doen en wel ten zui den en ten zuidwesten van Aksoem en ten zuiden en ten zuidwesten van Makalle. Op deze punten zijn langzamerhand sterke troepenafdeelingen bijeengebracht. Abessynië's vredes voorwaarden. De vredesvoorwaarden van den Negus zouden, volgens een Reuter- bericht uit Addis Abeba, omvatten de terugtrekking der Italiaansche troe pen, schadeloosstelling voor Abessy nië, en de erkenning van Abessynië als souvereinen staat door de mo gendheden. De voorwaarden van den Negus omvatten eveneens de demarkatie van de grenzen-tus schen Abessynië en de Italiaansche kolo niën door een internationale commissie, be noemd door den Volkenbond. Abessynië zou gaarne buitenlandschen bij stand en raad ontvangen op economisch, financieel en administratief gebied, doch geen enkele Italiaansche ambtenaar zou worden geaccepteerd. Ofschoon de eisch inzake schadeloosstel ling vermeden zou kunnen worden, is het onwaarschijnlijk, dat de Abessyniërs, tenzij zij verslagen worden, op andere dan de ge noemde voorwaarden over den vrede willen onderhandelen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. De visschen, die Thijs een flinken knaap vinden, zijn daar dadelijk voor te vinden en zwemmen netjes achter hem aan. Het is een vreemde optocht, die hier het wrak verlaat. Voorop een beertje en dan een heele lange stoet druk pratende zaagvisschen. Zoo snel mogelijk zet Thijs koers naar het paleis van den zeemeerman, met een pracht van een plannetje in zijn kop. Zal het hem lukken met behulp van zijn nieuwe vrienden den boozen .roover onschadelijk te maken? Wacht dat maar eens ^f! ZONDAG 29 DECEMBER. HILVERSUM I, 1875 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45 KRO. 8.30 Morgenwijding: 9.30 Gewijde muziek: 9.50 Geref. Kerkdienst. Hierna koorconcert en gramofoonplaten; 1.00 Lezing. 1.20 Kerst spel m.mv. koor en orgel: 2.30 Gram.platen; 3.00 Fanfare-orkest en lezing; 4.15 Gram.pla ten; 4.30 Ziekenhalfuur: 5.00 Gewijde muziek 5.50 Ned. Herv. Kerkdienst. Hierna gewijde muziek: 7.45 Sport. 7.50 Lezing; 8.10 Berich ten: 8.20 Symphonieocncert; 9.00 Koorconcert 9.15 Gram.platen; 9.30 Viool en piano; 9 45 Symphonieconcert; 10.15 Gram.platen. (Om 10.30 berichten); 10.40 Epiloog; 11.00 Espe ranto. HILVERSUM II, 301 M. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 7.00 VPRO. 8 00 AVRO. 8.55 Orgelspel: 9 00 Voetbalnieuws, tuin- bouwpraatje; 9.30 Vervolg orgelspel; 9.45 Le zingen; gram.platen en voordracht; 10.45 Gram.platen; 11.15 Lezing; 11.30 Kwartetcon eert; 12.00 De C.'.ophonikers: 12.50 Disco- nieuws: 1.15 Orgel en viool; 2.00 Boekbespre king; 2.30 Kamermuziek (sopraan, piano, fluit, cello): 3.00 Gram.platen; 3.15 Radio- tooneel; 3 35 AVRO-Strijkorkest; 4.30 Gram. platen: (Om 4.50 Spornieuws); 5.00 Orgel spel; 5.30 Lezing, berichten, gram.platen; 6.00 Dansmuziek; 6.30 Gram.platen; 7.00 Stu- diodienst; 8.00 Berichten; 8.15 Koor der Ne derlandsche Opera-Vereen, en het Omroep orkest; 8.45 Causerie; 8.55 Radio-Journaal; 9.10 Omroeporkest m.m.v. solist; 9.35 Radio- tooneel; 9.55 Kovacs Lajos' orkest en Gram - platen: 11.09 Berichten. Gram.platen; 11.15 De AVRO-Decibels. DROITWICH. 1500 M. 12,50 Populair concert; 1.50 E. Pini's orkest m.m.v. soliste; 2.35 Gram.platen; 3.20 Trio concert; 3.50 BBC-Northern-Ireland orkest m.m.v. soliste; 5.20 Lezing; 5 40 Trioconcert, m.m.v. solist; 7.05 Voordracht; 7.25 Zang en viool; 8.20 Kerkdienst; 9.05 Liefdadigheids- oproep: 9.10 Berichten; 9.20 Populair concert 10.35 Trioconcert; 11.05 Epiloog. RADIO PARIS. 1648 M. 7.20 Gram.platen; 11.20 Kamermuziek; 2 35 Zang; 5.20 Pascal-orkest: 7.20 Zang; 9.05 Ra dio tooneel; 11.05 Dansmuziek en populair or- KEULEN, 456 M. 5.20 Havenconcert; 7.50 Keulsch Sympho- nie-orkest; 9.05 Vervolg concert; 10.10 Man nenkoorconcert; 10.50 Bach-cantate; 11.20 BlaascOncert; 3.20 Gevar. programma m.m.v. solisten, pianotrio en het Omroepkleinorkest 5 20 Uit Leipzig: Götterdammerung". Wagner 10.20 Omroepdansorkest en Schrammelen- semble. BRUSSEL, 322 M. 9.20 Gram.platen; 11.20 Max Alexys' orkest 12.20 Gram.platen; 1.30 Salonorkest; 2.20 Jazmuziek; 3.20 Piano-recital; 3.50 Gram. platen; 4.50 Sonateconcert; 5.20 Salonorkest; 6.20 Gram.platen; 7.20 Piano-recital; 8.20 Ge varieerd programma; 11.00 Populair concert. BRUSSEL, 484 M. 9.20 Gram.platen; 10.20 Max Alexys orkest; 11.20 Gram.platen; 12.20 Salonorkest; 1.30 .Gram.platen; 1.50 Orgelconcert; 2.20 Gram. platen: 2.50 Zang; 3.20 „Der Vogelhandler" operette'van Zeiler; 6.20 Grampl.: 6.50 Piano recital: 7.35 Gram.platen: 8.20 Koorconcert; 8.40 Piano-recital; 9.00 Koorconcert; 9.35 Symphonieconcert: 10.30 Populair concert. DUITSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Gevar. programma m.m.v. orkesten en solisten; 9.20 Berichten: 9,50 Solistenconcert, 10.05 Weerbericht; 10.20 Dansmuziek. KONINGSTRAAT 27, TELEF. 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 30 DECEMBER. HILVERSUM I 1875 M. N.C.R.V.-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst. 11.00 Chr. Lectuur. 11.30 12.00 Gramofoonpl. 12.15 Carillon. 12.45 Gramo foonpl. 1.00 Amsterd. Salonorkest. 2 45—3.15 Voor de keuken. 3.30 Knipcursus. 4.00 Bijbel lezing. 5.00 Kinderuur. 6.00 Gramofoonpl. 7.00 Berichten. 7.15 Gramofoonopn. (Om 8.00 be richten). 8.30 Orgelconcert, causerie. Orgelcon cert. 10.00 Berichten. 10.04 Gem. Dubbel-kwar- tet en orgel. 10.4512.00 Gramofoonpl. HILVERSUM II 301 M. Algemeen programma verzorgd door de AVRO. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 Ensemble Lismonde. 10.00 Morgenwijding. Gewijde Muziek. 10.30 Ensemble Lismonde. 11.00 Orgel en zang. 12.00 Gramofoonpl. 12.15 Kovacs Lajos' orkest en gramofoonpl. 2.00 Zang en piano. 2.20 Gramo foonpl. 2.50 Declamatie. 3.20 Gramofoonpl. 4.00 Pianorecital. 4.30 Muzikale causerie. 5.30 Het Lyra-trio. 6.20 AVRO-Decibels en soliste. 7.00 Pianorecital. 7.30 Causerie. 8.00 Berichten. 8.10 Omroeporkest en solist. 8.45 Gramofoonpl. 8.55 Omroeporkest en soliste. 9.35 Accordeonmuziek en gramofoonpl. 10.20 Dansmuziek. 11.00 Be richten. 11.10 Joska Monteanu's ensemble. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH. 1500 M. 11.20 Gramofoonpl. 12.05 Het Schotsche Stu dio-orkest. 1.05 Gramofoonpl. 1.50 Orgelcon cert. 2.35 Gramofoonpl. 3.20 Het Ebgleman kwintet en solisten. 4.20 Viool en piano. 4.50 Orkestconcert en solist. 5.35 Dansmuziek. 6.50 Pianorecital. 7.10 Lezingen. 8.10 Zang 8.20 BBC-Symphonie-orkest en soiisten. 10.00 Be richten. 10.30 Bridgewaterkwintet en solisten. 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 11.20 Kamercon cert. 2.50 Gramofoonpl. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Kwartetconcert en solisten. 11.0512.35 Popu laire en dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Nedersaks. Sym- phonieorkest. 1.35 Ovgefen viool. 3.35 Zang. 4.20 Sted. orkest van Ulm. 6.20 Omroepklein orkest. 8.05 Vroolijk programma (Omroepklein orkest en solisten). 9.50—11.20 Populair con cert. BRUSSEL. 322 en 184 51. 322 M.: 12.20 en 1 302.20 Gramofoonpl. 5.20 Salonorkest. 6 35 Diro. 7.35 Gramofoonpl. 3 20 Symphonieconcert. 10.3011.20 Gramofoonpl. 484 M.: 12.20 en 1.302.20 A. Felleman's or kest. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gramofoonpl. 6.50 Zang. 7.05 Gramofoonpl. 7.20 Pianorecital. 8.20 Salonorkest en gramofoonpl 10.30—11.20 Dans muziek. DEï'TSCHT.ANDSENDER. 1571 M. 7.30 Radiotooneei met muziek 8.20 Dans muziek. 9.20 Berichten. 9,50 Solistenconcert. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Populair con cert.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6