S Hommen Co., Anegang 38-40 Januari begint DINSD'K'G 3T DECEMBER 1935 haïree m's dag bi; ad 16 Drukpers van Volk en Vader land vrijgegeven. Twee redacteuren vrijgesproken, twee beboet. UTRECHT, 31 December (A.N.P.) De Utrechtsche rechtbank heeft vandaag vonnis gewezen in de bekende zaak van Volk en Vaderland. Mr. S. A. van Lunteren, hoofdredacteur van Volk en Vaderland, werd vrijgesproken. De eisch was f 100 boete of 50 dagen hechtenis De heer J. Hollander, redacteur van Volk en Vaderland, werd eveneens vrijgesproken. De eisch was f 100 of 50 dagen. Mr. H. Reydon, waarnemend hoofdredacteur van Volk en- Vaderland, werd veroordeeld tot 1' 200 boete of 50 dagen hechtenis, Eisch drie maanden. Dr. E. G. H. Verviers, redacteur van Nieuw- Nederland, werd tot f 100 boete of 50 dagen hechtenis veroordeeld. De eisch was f 200 of 60 dagen. De rechtbank beval de teruggave van de in beslaggenomen drukpers aan de N.V. drukkerij voorheen L. E. Bosch en Zonen Mussolini's woorden matigen de Italiaansche verwachtingen Commentaar in de Britsche pers. LONDEN, 31 December (A.N.P.) De gis teren door Mussolini in den kabinetsraad afgelegde verklaring wordt in de Engelsche ochtendbladen druk besproken. De Times verklaart dat de redevoering van den duce steeds meer doet inzien dat het Abessynische avontuur kostbare gevolgen voor Italië kan hebben. De Daily Telegraph schrijft: De woor den van Mussolini hebben de verwachtingen der Italianen gematigd. Voor de eerste maal werd hierin officieel toegegeven, dat de oor log maandenlang moet duren. Het stijgende aantal Italiaansche slachtoffers wekt zorg. MOEILIJKHEDEN BIJ DE VERKIEZING VAN DE BEIDE MACDONALDS. LONDEN, 30 December (A.N.P.) De tus- schentijdsche verkiezingen voor het Lager huis waarbij Ramsay MacDonald en Malcolm MacDonald voor de nationale regeering can- didaat zullen worden gesteld, zullen niet, zooals Baldwin zou hebben gewenscht, zon der moeilijkheden voorbijgaan. De partij der Schotsche nationalisten heeft gisteren mede gedeeld dat zij Dewar Gibb bij de universi teitsverkiezingen als tegencandidaat van' Ramsay MacDonald zal stellen. De jonge MacDonald zal, indien hij candidaat wordt gesteld voor het district Ross en Cromartv den verkiezingsstrijd mogelijk tegen drie tegenstanders moeten aanbinden, namelijk een conservatief, een liberaal en een lid van de LabourpartijDe plaatselijke conservatieve organisatie heeft het verzoek ontvangen de aanbevelingen van de conservatieve centrale en van Baldwin in den wind te slaan. De Daily. Herald meldt dat een deel der conservatieve studenten in Schotland ongerust is over de plannen der regeering, MacDonald candidaat te stellen voor de conservatieve partij. Stu denten en oud-studenten, die stemrecht heb ben in dit district, zouden telegrafisch zijn opgewekt tegen MacDonald te stemmen. TARDIEU UIT DE REPUBLIKEINSCHE CENTRUMFRACTIE. Het rechts-georienteerde Kamerlid, oud- minister-presióent Tardieu, heeft naar het A.N.P. verneemt in een schrijven aan Paul Reynaud mededeeling gedaan van zijn uittre den uit de fractie van het republikeinsche centrum. Tardieu verklaart, dat reeds het optreden van Reynaud bij de devaluatiekwestie hem van de fractie vervreemd had. De rede van Reynaud bij het Kamerdebat over de buiten- landsche politiek heeft de tegenstelling nog verscherpt. Tardieu stelt Engeland verantwoordelijk voor de voortdurende chaos op het gebied der sancties. De Engelsche minister van buiten- 'lanasche zaken Sir John Simon had naar aan leiding van het Mandsjoerijsche conflict in Februari 1933 gezegd, dat hij in geen geval zou toelaten, dat Engeland in een conflict ge wikkeld zou worden. Engeland heeft inmiddels zijn opvatting gewijzigd. Dit groote bevriende land heeft daartoe het recht, maar Frankrijk heeft ook het recht, van meening te zijn dat deze plotselinge ommekeer voor Italië een on rechtvaardigheid. voor den vrede een gevaar en voor het Voikenbondspact een gevaarlijke mogelijkheid van mislukking beteekent. Een bedreiging met van tevoren georganiseerde en veel omvattende sanctiemaatregelen kon een oorlog verhinderen. Oudejaarsrede van den Gouverneur-Generaal. De gouverneur-generaal van Nederlandsch Indië, Jhr. B. C. de Jonge, heeft heden van Buitenzorg uit een voor Nederland en Ne- derlandsch-Indië bestemde radiorede gehou den. Spreker riep aan al de bewoners van Ne- derlandsch-Indië, aan zijn medewerkers, aan de ambtenaren, aan de bemanningen van schepen, vliegtuigen, aan leger en vloot een veel „heil en zegen toe". Namens Indië sprak hij zijn beste wen- schen voor het moederland, uit. Spreker zei- de. dat velen zich nog niet bewust zijn van de belangrijkheid der weaerzi.idsche afhan kelijkheid en hoopte, dat dit besef zich in 1936 verlevendigd tot heil van Nederland en Indië samen De gouverneur-generaal eindigde met den wensch. dat oprechte zegen de komst van het nieuwe jaar zou mogen vergezellen. JUBILEUM G. H. ZONXENBKRG. Een bij de Haar lemmers en vooral bij de forensen zeer be kende figuur, de heer G. H Zonnenberg. controle-beambte bij de Ned. Spoorwegen, hoont od 1 Januari 1936 zijn zilveren ambtsjubileum te vie ren. Ongetwijfeld zul len velen den vriende- 'iiken en hulpvaardi gen beambte die op Nieuwjaarsdag" te zij nen huize Timor- straat 167 reci- pieert. hun geluk- wenschen aanbieden, Teraardebestelling Mr. J. H. Thiel. Zeer groote belangstelling. Hedenmorgen eif uur werd op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede aan den schoot der aarde toevertrouwd het stoffelijk overschot van Mr. J. H. Thiel, oud-wethouder van On derwijs te Haarlem en oud-inspecteur van het Handelsonderwijs. De belangstelling voor deze indrukwekkende plechtigheid was bijzonder groot. Het gemeentebestuur van Haarlem was ver tegenwoordigd door den Burgemeester, den heer C. Maarschalk van Egmond en Rinne- gom: door de wethouders W. J. B. van Liemt eh M, A. Reinalda, en door den gemeente secretaris Mr. Th. A. Wesstra. Verder werden opgemerkt: de heer K. Brants, hoofd-inspec- teur van het M. O.: de heer H. v. d. Weyer, inspecteur van het L.O.; de heer G. H. Weustink, oud-inspecteur van het L. O.; de heer Th. Ketelaar, lid der Tweede Kamer; de heeren W. H. Arends en J. M. Fentener van Vlissingen als vertegenwoordigers van de V. E. M. en de Steenkolenhandels Vereeniging; de heer A. Zuiderveld, oud-directeur van de Rijkskweekschool te 's-Gravenhage; de heer Th. Lancée, directeur der Rijkskweekschool le Haarlem; de heeren J. F. C. Brinkmann, A. Bertling en Th. Beccari. resp. directeur en commissarissen van de N.V. Exploitatie Maat schappij Gebr. Brinkmann, waarvan de over ledene president-commissaris w-as. Verder Mr. W. J. Wittenboer, voorzitter der Vereeniging van Directeuren en Leeraren bij het Middel baar Handelsonderwijs; Mr. J. N. J. E. Heer- kens Thijssen, oud-wethouder van Haarlem en lid der Eerste Kamer; Dr S. Elzinga, inspec teur van het Middelbaar Onderwijs; de heer E. H. Krelage. voorzitter van Bloembollencul tuur; Jhr. T. Teding van Berkhout Jr direc teur der Twensche Bank te Haarlem; de hee ren N. Levenkamp en jhr. F. Teding van Berkhout, oud-directeuren dezer bank; de heer G. Warning, directeur van de Twentsche Bank te Amsterdam; de heeren F. P. Ver meulen en K. H. Tusenius. oud-wethouders van Velsen; Jhr. Dr. J. C. Mollerus, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken; Mr. L. G. van Dam, secretaris van het hoofdbestuur van den Vrijz.-Dem. Bond; de heer R. Peereboom, Directeur-Hoofdredacteur van Haarlem's Dag blad; Mr. W. G. J. Veenhoven; Mr. B. W. Stomps; Dr. C. Spoelder, rector van het Gym nasium; Dr. W. van den Berg, directeur van de le H.B.S. met 5-j. c,; Mr, P. E. Barbas, na mens den Armenraad; de heeren J. C .Hage, G. van Norde en H. van Brederode namens het bestuur der Coöp. Bouwvereeniging „De Eendracht"; de heer A. Krijger, namens het bestuur van den Chr. Fabrieks- en Transport- arbeidersbond te IJmuiden; de heer P. Kalb- fleisch. oud-chef der afdeeling Onderwijs ten Stadhuize; de heer A. Meijer, namens het be stuur der Sociëteit Vereeniging en de oud raadsleden W. A. J. van de Kamp en H. P. Deinum. Terwijl Mej. T. Moes op hec orgel ..O. Haupt bedeckt mit Wunaen" uit de Matthaus Pas sion ten gehoore bracht, werd de kist met het stoffelijk overschot de aula binnengedragen. Als eerste spreker trad naar voren Mr. J. L. C. van Meerwijk namens alle instel lingen en vereenigingen, waaraan Mr. Thiel verbonden was. „Het zou niet naar den geest van dén overledene geweest zijn, wanneer hier vele redevoeringen werden gehouden. Maar ik ben er toch dankbaar voor. dat Me vrouw Thiel heeft goedgevonden, dat er al thans één uit den grooten kring van vrien den, die met Mr. Thiel op zakelijk en maat schappelijk gebied hebben mogen samenwer ken, getuigenis mag afleggen van de groote achting en vriendschap, die men hemtoe droeg. Ik weet dat het gevaar bij redevoe ringen bestaat, dat men te veel zal zeggen; dit gevaar bestaat hier niet. Ik zal wel te wei nig, maar niet te veel goeds van hem zeggen. Toen ik hem leerde kennen, werd ik getrof fen door zijn helderen geest, groote wilskracht en krachtige persoonlijkheid. Dit alles is sinds dien niet alleen bevestigd, maar versterkt. Het is een zeldzaam voorrecht, menschen te mo gen ontmoeten als Mr. Thiel. Hij was begaafd met een ongeëvenaarde werkkracht, helder heid van geest, oprechtheid en eerlijkheid. Al die gaven hebben er toe geleid, dat hij zich ge heel uit zichzelf en zonder hulp van anderen een positie heeft verworven, zoo eervol, als weinigen die bezitten. Deze gaven heeft hij op een milde wijze ten dienste gesteld van hen die er gebruik van wilden maken. Een groot aantal instellingen en vereenigingen hebben zijn adviezen steeds op hoogen prijs gesteld. Als Mr. Thiel zich een doel voor oogen had ge steld. dan volgde hij dit met groote kracht en energie, totdat hij het bereikt had. Eerder rustte hij niet. De groote belangstelling, die bij zijn uitvaart betoond wordt, is het bewijs dat men dankbaar is, voor wat hij met zijn groote hart voor zijn medemenschen gedaan heeft. Wat hij is geweest voor ons allen, die met hem samenwerkten, zullen we straks er varen, als we hem zullen missen. Dat is niet onder woorden te brengen. Dat komt door de oprechte en sympathieke wijze, waarop hij ons aller vriendschap afdwong. We konden aan de bekoring van zijn persoonlijkheid nimmer ontkomen. Hoeveel zwaarder en ernstiger moet dus wel de leegte zijn bij hen, die hem het liefst waren; zijn gezin. Uw droefheid", aldus wendde spreker zich tot de weduwe en de kinderen, „vindt afschaduwing- in ons aller hart. Moge bij uw droefheid ook een gevoel van trots bij u opkomen voor het voorrecht, dat gij hem als echtgenoot en vader hebt ge had. Een troost is het, dat zijn dood even schoon was als zijn leven. Hij heeft mogen arbeiden tot het laatste oogenblik. Een lang lijden i.s hem gespaard gebleven. Hij is niet waarlijk dood. die in oiize harten leeft. Wij blijven hem dankbaar voor wat hij voor de menschheid deed". De heer J. C. K1 e r c q voerde als vriend het woord. Hij dankte Mr. Thiel voor de vriend schap. zooveel jaren van hem ondervonden. ..We zullen een warm vriend in hem verliezen. Hij was een goed mensch in den waren zin des woords. Er is een goed mensch van ons heengegaan. Er ging voor hen, die waardee- ren wilden en konden, iets van hem uit, wat voor mij moeilijk is uit te spreken. Het was een sfeer, die alleen uit kan gaan van een man met goede karakter-eigenschappen. Hij had een zacht gemoed, was eenvoudig, open en oprecht. Zulk een sfeer kan alleen uitgaan van een man uit één stuk, uitgerust met vele gaven van geest en kracht. Ik noemde hem altijd bij voorkeur ,,Mr. Thiel", doch nu noem ik hem niet Mr. in jundischen zin, maar mees ter in de levenskunst, om blijvend vertrou wen te geven aan hen, die er om vroegen en die dit waardig waren. Zijn vriendschap was nooit overdreven, lastig en luidruchtig, maar zuiver en krachtig. Hij schonk zijn vriend schap, zooals een Zeeuw met karakter-vast heid dit. vermag te doen. Dit alles had ik bij zijn leven nooii willen zeggen, want dat zóu bij hem niet in goede aarde gevallen zijn". Mr. Thiel was immers een man, wars van alle mooie woorden en dank. Maar nu moet en mag het mij van 't hart: wij .verloren een Donderdag 2 onze groote Ziet de koopjes in onzeetalagesü Speciaalhuis in Damesstoffen (Adv. Ingez. Med.) Accountantskantoor Th. W. BLIKSLAGER EN ZOON Leden v. h. Nederl. Instituut van Accountants AMSTERDAM HEEMSTEDE (Adv. Ingez. filed.) man, een steun, een milden mensch. Hij was een Zeeuw van de allerbeste soort. Hij heeft zijn plicht gedaan. Toen Maerten Har- pertsz. Tromp viel, riep hij uit: „Ik heb ge- 'daan! Houdt goeden moed!" Mi". Thiel zou hetzelfde hebben kunnen zeggen. Hij mocht zeggen: ..ik heb gedaan wat ik kon en moest doen voor hen, die aan mij waren toever trouwd". Hij was trouw tot den dood. aan de zijnen, aan de gemeenschap (die hij zoo waardig gediend heeft) en aan zijn vrienden. Ik dank de weduwe en de kinderen, die mij als vriend de gelegenheid hebben willen ge ven, deze getuigenis af te leggen. Ik dank Mr. Thiel voor het door hem aan mij ge schonken geluk". Zich tot de achterblijvenden wendende, zei spreker: „houdt goeden moed! En nu, brave Mr. Thiel, vaarwel en rust zacht!" Mevrouw de Wed Thiel bracht diep geroerd en gevoelvol dank aan haar man, voor wat hij bijna een halve eeuw voor haar geweest is en aan allen, die zulk een warme belang stelling in haar zwaar verlies getoond hadden. Terwijl Mej. Moes het bekende Slotkoor uit de Matthaus Passion op het orgel liet hooren, werd de kist grafwaarts gedragen. PERSONALIA. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot lid van den Voogdijraad te Haarlem mr F. v. d. Goot. adv. en proc. te Haarlem. Bij Kon. besluit is benoemd tot substituut officier van Justitie bij de rechtbank te 's-Hertogenbosch. mr. B. v. Burg. thans ambtenaar van het O. M. bij de Kantonge rechten in het arr. Haarlem ter standplaats Haarlem. SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Burgerdijk, Rotterdam naar New-Orleans 28 van Galveston. Beemsterdijk 29 van Rotterdam te New- York. Breedijk, Philadelphia naar Rotterdam 29 te New-York. Bilderdijk, Rotterdam naar New-Orleans 29 van Boulogne. Blommersdijk, New-Orleans naar Rotter dam 28 te Londen. Delftdijk, Rotterdam naar Vancouver 28 (n.m van Londen. Binnendijk, New-Orleans naar Rotterdam 30 te Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amsteïkerk (uitr.) 27 te Port Harcourt Maaskerk 30 van Hamburg te Amsterdam. Reggestroom (uitr.) 29 van Teneriffe. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Zuiderkerk (uitr.) 28 (5.35 n.m.) 30 mijl van Niton. Grootekerk, 29 van Amsterdam te Ham burg. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) pass. 28 Perim. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Tajandoen (thuisr.) 27 van Adelaide. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles Rott. n. Barcelona p. 28 Gibraltar. Ajax 28 v. Santander n. Musel. Amazone Amst. n. W.-Indië 25 te Curacao. Ariadne Amst. n. Kopenhagen p. 29 Holtenau. Baarn Amst. n. Chili 28 v. Curagao. Bacchus 29 v. Triest te Fiume. Bennekom 29 v. Amst. te Hamburg. Bodegraven 29 v. Antwerpen te Amst. Costa Rica Amst. n. Paramaribo 29 (12.13 n.m.) 50 mijl Z.O. v. Land's End. Calypso Rott. n. Vigo p. 29 Dungeness. Fauna 29 v. Hamburg te Amst. Ganymede.s 29 v. Gibraltar n. Algiers. Hercules 29 v. Izmir n. Stamboul. Hermes 30 v. Bourgos te Candia. Iris 28 v. Buenaventura te Balboa. Mars 29 v. Rott. te Valencia. Nereus 30 v. Kopenhagen te Amst. Orestes Varna n. Amst. p. 30 Gibraltar. Orion 28 v. Livorno te Genua. Pluto 28 v. Uddevalla n. Amst. Rhea Venetië n. Amst. p. 30 Ouessant. Stuyvesant Amst. n. Paramaribo p. 28 Dun- laness. Titus 28 v. Alicante n. Malaga. Ulysses 30 v. Bourgas te Amsterdam. Vèsla 29 v. Amst. te Hamburg. Vulcanus 28 v. Alexandrië te Izmir. Venezuela 27 v. Barbados n. Port Limon. Aurora Amst. n. Melilla p. 29 Dungeness. Oberon 29 van Rotterdam te Cadix. Triton. Beyrouth n. Amst. 20 te Lissabon Juno. Barcelona n. Amst. 30 (12 midd.) 80 mijl Z.W. van Ouessant. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (uitreis) 27 v. Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (uitreis) p. 29 Kaap del Armi. Kota Agoeng (uitreis) 29 v. Port Said. Kota Nopan 29 v. Aalborg n. Rotterdam. Kota Radja (uitreis) p. 29 Pt. de Galle. Kota Tjandl (thuisreis) 30 v, Sabang Sitoebondo (uitreis) 29 (12.58 n.m.) 50 mijl ZW. v. Niton. Soekaboëmi (uitreis) 29 v. Tjilatjap. Kertosono 29 v. Batavia n. Rott. Tapanoeli Rott. n. Jacksonville p. 28 Azoren. I „Liefde". HAARLEMSCHE REDDINGSBRIGADE. Voor een volle zaal met belangstellenden, waaronder de voorzitter van den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen, de heer A. A. Bieriee en Dr. W. B. Smit. directeur van den Geneeskundigen en Gezondheidsdienst te Haarlem, behandelde de heer A. J. Meijerink het bekende onderwerp over het redden van drenkelingen uit het ijs en uit auto's. De heer Joh. M. Schmidt, voorzitter der H.R.B. sprak een inleidend woord en wekte de aanwezigen op, zich aan te sluiten bij de Bri gade en daadwerkelijk deel te nemen aan het mooie werk, hulp te bieden aan een mede- mensch. die in nood verkeert. De heer Meijerink begon met te zeggen, dat hij voor de Haarlemsche Brigade geen propa ganda behoefde te maken; in de ruim 23 jaar van haar bestaan heeft zij haar nut bewezen. Met de reddingshaken, door het Gemeente bestuur op verzoek der brigade aangeschaft, zijn meer dan 300 monschenléyens gered; in tallooze gevallen hebben de leoen zich ver dienstelijk gemaakt bij waterongevallen, heb ben zij hulp verleend bij gas- en electriciteits- onge vallen. Op het projectiescherm verschenen verschil lende ijsreddingsmiddelen. terwijl duidelijk werd uitgelegd hoe deze te gebruiken en ook op welke wijze men persoonlijk kan trachten hulp te verleenen. Menige goede wenk en ernstige waarschuwing werd gegeven. Na de pauze werden plaatjes geprojecteerd, betrekking hebbende op het onderwerp, hulp aan drenkelingen uit auto's. Aan het eind van den avond werden enkele vragen gesteld en beantwoord. Een hartelijk applaus bewees, dat men met groote belang stelling de voordracht had aangehoord. De heer Schmidt sprak een woord van dank tot den spreker. Oudjaar voor den tuinier. Het jaar is oudde laatste dag, en het nieuwe begint. De agenda voor 1936 van den tuinliefhebber staat alweer vol plannen en aanteekeningen en de maand Maart ziet zwart van de notities. Voor het oogenblik neemt de plannenmaker nog rust en wijdt zich aan de echte Oudejaarsgenoegens: kastanjes en ap pels poffen, bisschop drinken en herinnerin gen ophalen bij het vlammende haardvuur. Buiten is er geen sprake van oud-en-nieuw nu. Daar bestaat alleen een tijd van heel veel bloemen en een van weinig, waar we nu mid denin zitten. Straks komt een periode van meer bloemen, ongemerkt komen we in den zomer en via een verminderde bloemenvoor- raad belanden we dan weer in den schaarschen tijd. De kerstrozen bloeien nu; de winterjasmijn ontvouwt steeds meer van zijn won derlij k- teere bloempjes; de Hamamelis japonica be looft wat, de winteraconieten tillen hun ge bogen knoppen uit den grond. Uitloopers van de steeds minder geworden bloemrijkdom van het jaar. zooals een kraan, die langzaam wordt dichtgedraaid, steeds dunner straal en ten slotte hoe langer hoe trager droppels geeft. Maar stilstand, bloemloosheid. komt er niet in den tuin. Deze oudejaar-bloeiers zijn te gelijk alweer de eersten; over een maand zijn er meer en tot den vollen zomer duurt 't nog maar een half jaar ruim. We kunnen nu nog genieten van onzen winter-rust; de tuin werkt door in langzaam tempo, dat zich intusschen onmiskenbaar ver snellen gaat. Dat tempo bijhouden is plicht en vreugde van iederen tuinier. Nü mogen we nog ongestoord genieten van pantoffels, kachel en warme dranken. Over acht weken eischt het tuin-tempo ons op voor het spit- werk! En zoo zijn we, nog in het oude jaar, alweer in gedachten bij de vreugden in het nieuwe, de vreugden die de tuin ons geven gaat, de vriend die nooit teleurstelt. L. S. BLOEMENDAAL BLOEMENDAALSCHE BRIDGE-CLUB. De Kerstdrive, die door bovengenoemde ver eeniging in Hotel-Café „Rusthoek" te Bloe- mendaal is gehouden, heeft een zeer prettig verloop gehad. Ofschoon op een bridge-drive het bridgen, dus de ernst, gewoonlijk den hoofdschotel vormt, was voor dezen keer hier van belangrijk afgeweken; een groot gedeelte van den avond werd besteed aan den humor. Tal van aardige voordrachten werden ten beste gegeven. Ook Thomasvaer en Pieternel in de gedaante van Schoppenheer en Harten vrouw ontbraken niet op het festijn.; door hen werd op vlotte en humoristische wijze de we derwaardigheden van de club in het bijna af- geloopen jaar in herinnering gebracht. Tus- schen de bedrijven door werd er gebridged en toen aan het eind van den avond de behaalde resultaten werden bekend gemaakt, bevredig den deze zeker iedereen, daar tenslotte alle deelnemers met een mooien, meestal smake- lijken prijs, werden bedacht. Het was al heel laat toen ieder voldaan huiswaarts keerde. ZANDVOORT ENSEMBLE DE BOER—VAN RIJK. Ter gelegenheid van hef 25-jarig tooneel- I jubileum van Willem van de Veer speelt het ensemble De Boer—Van Rijk op Zaterdag, 11 j Januari, in Monopole de première van HEEMSTEDE OUDEJAARSAVONDDIENSTEN N. H. KERK. De Oudejaarsavonddiensten in de Ned. Herv. Kerk zijn als volgt: Kerk Wilhelminaplein half acht Ds. Barger. Kapel Nieuw Vredenhof, half acht Ds. Briët. JAAR VERG ADERIN G „HOUDT ONDERLING VRIENDSCHAP". Bovengenoemde Zangvereeniging hield dezer dagen haar jaarvergadering in het lokaal van Café Groenendaal. Bij de bestuursverkiezing werden de altre dende bestuursleden de heer P. Kuipers en mevr. A. v. DortLijenaar herkozen. Voorts werd besloten in te gaan op een verzoek van IJmuiden's Mannenkoor om medewerking te verleenen aan een concert te IJmuiden. Het koor zal ook dit jaar deel nemen aan een concours, en uitkomen in de Eere-af- deeling gemengde koren GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te ontvangen aan het Postkantoor te Heemstede een pr "emonnaie met inhoud: C. Tukker, Molenwerfslaan No. 56. een paar dames handschoenen; Van Amerongen, Raad huisstraat 28. een portemonnaie met inhoud; Mevr. Leffelaar. Ant. Mauvelaan 7. een por temonnaie met inhoud; Van Tijn, P. de Hoogh- straat 2. een scheerapparaat; Politie Haarlem een twee persoons kano; P. Sleutel, Wilhel minaplein 12. een dop van een auto (Chevro let i; A. Meijer. Berkenlaan 23. een wollen handschoen; Mevr. Breebaart, P. C. Hooft- kade 2, een paar regenpijpen; Wiersma, Schouwbroekerstraat 7, een vulpen; J. Bosma, J. v. d. Bergstraat 32. een paar handschoenen; Driessen Molenwerfslaan 13, een rozenkrans; Vastenhoven, Sumatrastraat 26, een kinder- portemonnaie; H. de Graaf, Borneostraat 12, een jongensrijwiel; J. Neeskens. Zandvaart kade 4, een damesring; A. F. Veram, Burgwal 46rood Haarlem, een dubbeltje; Toupin, Sant poorterstraat 18 Haarlem een rijwielbelasting- merk; Driessen, Prinsenlaan 12 een portemon naie, inhoudende een belastingmerk; J. Dee- lissen Lombokstraat 1, een glacé handschoen; B. v. Schie, Molenwerfslaan 16 een hand schoen; D. Keizer, Heerenweg 6 een rechter handschoen; Spoor Sumatrastraat 11, een pop; Duindam, Res Novaplein 29. een paar sleutels; L. v; d. Asdonk Binnenweg 1, een paar kinder handschoenen; Broekman, Adr. Loosjesstraat 45 Haarlem een nummerplaat motorrijwiel GZ—22319; Havenstraat 4, een grijze poes; Neeskens, Zandvaartkade 2, gouden ring; Schipper, Talmastraat 11 een sjaal; Neeskens Zandvaartkade 4, heerenhandschoen; L. Tim- mers, Lieven de Keylaan 3. een dameshand schoen; J. v. Pel. Koeaiefslaan 27. portemon naie inh. rozenkrans; A. Barends, Bosb. Tous- saintlaan 12, gouden oorbelletje, Kabel Bor neostraat 62. een lederen handschoen; Van Nes. Lentelaan 3, een rijwieibelastingmerk; C. Schoenmaker Celebesstraat 13. een hockey- stik; J. v. Bakel. Heerenweg 25 een wollen muts: Akkermans, Zandvoortschelaan 161. een damesrijwiel; Oostenrijk. Bosboom Toussaint- laan 54. een ceintuur; Politiebureau, een siga renkoker, een sleutel van een melkbus, acte- tasch, wollen dames handschoen, een, sleutel, hamer, nijptang, kinder handschoen, heeren handschoen. wollen das en een rozenkrans. IJMUIDEN. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Rotterdam IJm. 112, vangst: 30 manden schelvisch, 50 m. braadschelvisch, 50 manden gul en leng, 60 m. koolvisch, 90 m. wijting, 100 m. makreel, 20 m. radio, 20 m. kleine hake, 20 m. varia. 440 manden totaal. Jacqueline Clazine IJm. 10, vangst: 30 man den schelvisch, 110 m. braadschelvisch, 60 m. gul, 90 m. koolvisch, 125 m. wijting, 45 m. radio, 20 m. kleine hake, 480 m. totaal plus 40 st. stijve kabeljauw. Timor, IJm. 491, vangst: 40 m. schelvisch, 60 m. braadschelvisch, 50 m. koolvisch, 75 m. wijting, 80 m. makreel, 10 m. radio, 15 m. varia. 330 m. totaal. Derika 7, IJm. 417, vangst: 15 manden schelvisch. 45 m. braadschelvisch, 30 m. gul en kabeljauw, 20 m. koolvisch, 40 m. wijting. 40 m. radio (gestript), 10 m. radio (dicht), 200 manden totaal plus 150 st. stijve kabeljauw. Beatrice IJm. 118, vangst: 31 m. tong 14 m. tarbot. 32 m. groote gul. 9 m. kleine gul, 5 m. wijting, 5 m. gul; 96 totaal totaal plus 30 ijskabeljauwen. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1 25—f 0.80 Griet per 50 K.G. f 24—f 12 Tongen per K.G. f 0.80f 0.55 Groote schol per 50 K.G. f 12f 8 Middelschol per 50 K.G. f 14—f 10 Zetschol per 50 K.G. f 16.50—f 12 Kleine schol per 50 K.G. f 15f 9 Schar per 50 K.G. f 11—f 10 Rog per 20 stuks f 15f 8 Vleet per stuk f 2f 1.15 Kleine poon per 50 K G. f 6—f 4.80 Groote schelvisch per 50 K.G. f 22f 21 Middelschelvisch per 50 K.G. f 20—f 17 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 20— f 9.— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 11—f 3.60 Kabeljauw per 125 K.G. f 30—f 14 Groote gullen per 50 K G. f 12f 5 Kleine gullen per 50 K.G. f 8.50—f 2.80 Wijting per 50 K.G f 4—f 1.80 Makreel per 50 K.G. f 11f 7 Heilbot per K.G. f 0.80—f 0.50 Leng per stuk f 0.85—f 0.24 Koolvisch per stuk f 0.40f 0.05 Groote hake per 125 K.G. f 98 Middel hake per 125 K.G f 112 Kleinmiddeihake per 50 K.G. f 44f 31 Kleine hake per 50 K.G. f 30—f 16 BESOMMINGEN. Trawlers: Caroline IJM 26 410 manden f 2030 Odin IJM 168. 335 manden f 1200 Ewald IJM 48. 340 manden f 1600. Christine IJM 2. 330 manden f 1580. Gloria IJM 7. 390 manden f 2620 Vios 4 IJM 96 150 manden f 1560 Neptunus IJM 87 110 manden f 1670. Aneta IJM 82, 650 manden f 1740 Zwaluw IJM 90 100 manden f 1410 Ancor IJM 135 60 manden f 1320. Voorwaarts IJM 83 90 manden f 1060 Oostzee IJM 347 70 manden f 2030 Isabel IJM 14 95 ma nden f 1430 Loggers: KW 18 f 220; KW 78 f 1170; KW 124 f 350; KW 167 f 450; KW 74 f 1105.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 18