DINSDAG 31 DECEMBER 1935 HAARDE M'S D A G BEAD De bekende Hol- landsche revue- artist Johan Bu- ziau heeft dit jaar zijn veertig jarig planken- jubileum gevierd. Een tijdlang heeft hij tenge volge van een ongeluk niet kun nen optreden. De K.L.M. werd door een serie vliegrampen geteisterd. Her eerste ongeluk ge schiedde nabij Brilon, waar de Leeuiverik verongelukte, bemanning en passa giers kwamen om het leven. - Het grootste Nederlandsche toestelde F 36, dat dit jaar een tijdlang in dienst is geweest. Het is gelukt de Vliegende Mensch" na te bootsen. Enkele proefnemingen zijn geslaagd. De organisator van de Melbourne- race, Sir Macpherson Mac Robert son bezocht ons land. De gemeenten hebben nieuwe raden geko zen, terwijl er ook verkiezingen voor Prov. Staten zijn gehouden. Prinses Juliana be hoorde tot hen, die hun stem uitbrachten. De burgemeester van Albury, Waugh, heeft een hartelijke ont vangst in ons land genoten. RechtsPrinses Ingrid v. Zweden en kroonprins Frederik van De nemarken wer den in den echt verbonden. OnderDe uit vaart van Mgr. Schioppa, pause lijk internuntius in den Haag. Boven: Het eiland Formosa is, even als het Britsch-Indische district Quetta, dooi- een ernstige natuurramp geteisterd, waarbij vele duizenden om het leven zijn gekomen. Het Nederlandsche Paviljoen op de Wereldtentoonstel ling te Brussel heeft vele tienduizenden Nederlanders als bezoekers gezien. Links: Prof. Otto Lanz, hoogleer aar aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam is overleden. Hij ivas op velerlei gebied een merkwaardige figuur. Onder: Maarschalk Pilsoedski, de Poolsche regeeringsleider, is over leden. Onder zeer groote belangstel ling werd zijn stoffelijk overschot ter aarde besteld. Onder buitengewoon groote belangstelling heeft Koning George van Engeland zijn zil veren jubileum als Vorst gevierd). De spoorlijn HaarlemZandvoort is geëlectrificeerd. Alexander Möissi, zeer be roemd tooneelspeler. t Aan de misdadigheid in Oss is een einde gekomen. De man schappen van de ter plaatse gestationeerde marechaussee brigade, die veel tot de zuivering heeft bijgedragen, zijn aan de Koningin voorgesteld. De Koning van Siam Prajadhipok heeft afstand gedaan van zijn troon. Hij is opgevolgd door een negenjarige knaapAnanda geheeter De Normandie's werelds grootste schip, is haar dienst op Amerika begonnen.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 22