s b m s s i 'j lil DAMRUBRIEK 1? H iH ÉS 8 8 9 §f S '9 if 8 si s s pi S B iH 11 B m W' 8 8 P 9 if 11 B H Mi Ut jit ff Iff 11 11 8 fff ff fff Hf jp m m mm mPn Sf s P 3 H iff! ui if 11 11 Él ff in 11 ff 9 8 II VRIJDAG 3 J'A NU ART 1936 H'A A R* E E'M'S D A G B C A D 8 De bokssport en haar tegenstanders Boksen als lichaams oefening voor ieder jongmensch aan te bevelen Sam Lang ford gaf een lesje Herinnering aan 3oe BeckettRobert Bell's uitzonderlijke prestatie Wel en wee van de Kerst- wedstrijden Sunderland „on top" Songeneel's afscheid van H. F. C. Er zijn, behalve de menschen, die uit prin cipe, overtuiging of uit totale onwetendheid tegen alle soort van sport gekant zijn, ook nog personen, die meer speciaal van een be paalden tak van sport een afkeer hebben. Ook bij dezulken speelt de onwetendheid vaak de grootste rol en zij laten zich ver leiden, bij voorkomende gelegenheden uiting te geven aan hun gevoelens, daarbij argu menten aanvoerend, welke, daar zij meestal kant noch wal raken, zichzelf reeds ver- oordeelen. Zoo waren er vóór den oorlog talloos ve len, die de athletiek als iets barbaars tracht ten af te schilderen, door het hardioopen te vergelijken met de vroeger op de kermis ver toonde krachtprestaties van een steeds maar voorthollend, in een rooden borstrok geklee- den kunstenaar. Tegenwoordig zijn de meeste menschen wel wijzer geworden, doch nu is de boks sport het kind van de rekening. De tegen standers daarvan argumenteeren hoofdzake lijk met de legendarische bloedneus, het blauwe oog, de hersenschudding, de verloren kiezen, algeheele uitputting, ingeslagen neus beenderen. etc. Deze argumenten zijn het weerspreken niet eens waard;, een bloedneus en een blauw oog, een hersenschudding kan men tegenwoordig eerder in het straatverkeer, oploopen. Alge heele uitputting ziet men in sportwedstrij den slechts bij hen. die voor hun taak niet berekend of onvoldoende getraind zijn. Een veel beter argument is dat. hetwelk aanvoert, dat het doel bij het boksen is. den tegenstander persoonlijk te treffen, hetgeen bij de meeste andere sporten niet het geval is. Doch men vergeet, dat het boksen als doel heeft, ..de nobele kunst van zelfverde diging" te leeren. Er is een groot verschil tusschen boksen als lichaamsbeweging en als wedstrijdsport: er is een bijna even groot verschil tusschen het amateurboksen. als beoefening dezer sport, en het boksen tus schen professionals om geldprijzen. Niemand zal willen beweren, dat een partij tusschen amateurs met dikke handschoenen (z.g. .kussens") nadeel of verwonding voor de deelnemers kan opleveren, mits de tegen standers van gelijk gewicht en medisch goed gekeurd zijn. Integendeel, zulk boksen oefent het li chaam, het scherpt het oog en versnelt het denkvermogen, het staalt de spieren en is een bron van persoonlijken moed, doorzet tingsvermogen en zelfvertrouwen. Het leert den jongen man zichzelf met zijn eigen li- chaamsvlugheid en -kracht te verdedigen. En het beroepsboksen. zal men vragen? Inderdaad moet daarbij een andere maat staf worden aangelegd, dan bij het voor gaande. Professionalisme is niet meer de zuivere uiting van sport. Hier speelt het' geld en de daaruit voortvloeiende rivaliteit een overheerschende rol. Met als gevolg, dat niet alleen de boksers in den ring. doch veel meer hun managers, de trainers en de pro motors van wedstrijden de eerste viool spe len. En dan komt het er slechts op aan. of deze heeren voldoende deskundig en tevens sportlef genoeg zijn. om uitsluitend die bok sers in den ring te brengen, die zoowel licha melijk voor hun taak als wel tegen elkaar opgewassen zijn. Het spreekt dan vanzelf, dat in een land als het onze, met zijn hand je-vol beroepsboksers, die af en toe eens een gelegenheid krijgen om iets te verdienen, ge roeid moet worden met de riemen, die men heeft. Om een „gala"-boksavond in Nederland te doen slagen, d.w.z. om het publiek te trek ken en om financieel voordeel te behalen, moet men dan buitenlandsche krachten en- gageeren, welke eigenlijk het boksen „als kijkspel" meer kwaad dan goed doen. En neemt men daarentegen eerste klasse krach ten. dan loopt men het groote risico, dat deze eerstens te duur zijn en dus voor den promotor een strop opleveren en tweedens, dat zij den," over niet genoeg ervaring be- schikkenden .landgenoot overklassen, het geen voor de mark tv/aarde van den verlie zer. maar nog meer voor diens manager, fnuikend is. Men komt dus tot allerlei uit wassen; tegenstanders, die niet van gelijke sterkte zijn, te groot gewichtsverschil met de aanmerkelijke gevaren van dien, onte vreden publiek, dat niet meer terug komt, verbod van openbare wedstrijden, enz. Het is wel opmerkelijk (en dit is wel een sterk argument tegen de vijanden van de bokssport), dat in de landen, waar deze sport populair is, zooals Engeland, Amerika, en Frankrijk, landen, waarin ze tevens on der deskundige leiding staat, ongevallen zoo goed als niet voorkomen, in aanmerking ge nomen het groote aantal wedstrijden, dat daar dag aan dag wordt verbokst. Wanneer men het in Nederland. Duitsch- land. Oostenrijk en Zwitserland ook zoover kon brengen, dan zouden er niet meer ge broken neuzen zijn dan nu gebroken beenen bij voetbal of verzwikte enkels bij tennis. En welke flinke Hollandsche jongen heeft niet eens een gezond blauw oog gehad. Sam Langford, de beroemde negerbokser van weleer, tegen wien Jack Johnson zijn wereldtitel niet op het spel wilde zetten, had eens een onaangename ervaring in een exhi- tion-partij. Hij zou drie ronden tegen een anderen neger boksen en zeide voor het begin tegen dezen: „We zullen een mooi partijtje laten zien, maar je moet je geen vrijheden permitteeren", „Nee, meneer Langford", zei de andere neger. Het partijtje liep prachtig van stapel, tot dat plotseling de tweede neger aan meneer Langford.een keiharde rechtsche op de kaak toediende. Bij het opkomen voor de tweede ronde- schudde Langford zijn tegenstander de hand. waarop deze verbaasd opmerkte: „Dit is de derde ronde nog niet, meneer Langford". Deze antwoordde: „Er zal vanavond geen derde ronde zijn. en in een oogwenk had hij zijn partner uitgeslagen, om hem betere ma nieren te leeren. Men zal zich nog wel den Engelschen zwaargewicht Joe Beckett herinneren, die steeds van plan was. Jack Dempsey uit te dagen, doch twee keer door Georges Carpen- tier werd uitgeslagen, resp. in 74 en 15 se conden. Vlugger kon het toch al niet. Nu was er eenige jaren geleden een gezel schap Amerikaansche touristen. die de Can terbury Cathedral bezichtigden. De gids liet hun het graf van een beroemden geleerde zien en verklaarde daarbij: „Dit is het graf van Becket". waarop een der jeugdige Yan kees opmerkte: „Dan heeft hij tenslotte toch nog tegen Jack Dempsey gevochten". Onnoodig te zeggen, dat de gids niet Joe Beckett bedoelde, maar Thomas a Beckett. Nauwelijks zijn. na de recordprestatie van Drake, die voor Arsenal tegen Aston Villa zeven doelpunten scoorde, de gemoederen tot bedaren gekomen, of een vrijwel onbe kende middenvoor, de jeugdige Robert Bell van Tranmere Rove'rs. verwerft zich een on sterfelijke plaats in de Engelsche voetbalge schiedenis. door in den League-wedstrijd te gen Oldham Athletic uit een totaal van der tien goals er negen voor zijn rekening te nemen, voorwaar een uitzonderlijke pres tatie. Dit gebeurde tijdens de Kerstmatches; daags tevoren had Tranmere, leider van de Noordelijke derde klasse, op het Oldham- terrein met 4—1 het onderspit gedolven en niets wees er op, dat de club in den return wedstrijd op eigen veld verschillende records zou breken. Het resultaat was 13—4, waar uit blijkt, dat het voornamelijk de voor hoede was. die een vorm vertoonde, zooals vijf voorwaartsen te zamen slechts een keer in hun vcetballoopbaan vermogen te demon- streeren. Tranmere Rovers heeft altijd de beschik king over goede middenvoors gehad. Eerst was het Dixie Dean, die later door Everton werd aangekocht en voor die club een record aantal doelpunten in één seizoen, nl. 60, maakte. Op hem volgde „Pongo" Waring, die aan Aston Villa werd overgedaan, door welke vereeniging hij kort geleden naar Barnsley werd getransferd. En thans is het Bell. een jeugdige klerk van een scheepvaartkantoor uit Liverpool, die een record verbetert, dat sinds 1888 op naam van James Ross heeft gestaan. De cijfers 134 brengen twee nieuwe re cords in competitiewedstrijden, De hoogste scores waren tot nu toe Sheffield United Cardiff City 113 en Aston VillaAccring- ton Stanley, althans wat de eerste klasse be treft. Accrington en Cardiff zijn sindsdien naar de derde divisie afgezakt. In de tweede a.fdeeling leverde het resultaat van de match Hull CitvWolverhampton 103 het hoog ste totaal en in de (in 1922 ingestelde) derde klasse Noord had Stockport het beste wapen feit geleverd, door in het vorige seizoen Ha lifax met een 130 nederlaag naar huis te sturen. Maar 17 doelpunten waren nog niet in een match voor de comnetitie gemaakt en zeker niet door twee ploegen, die daags tevoren een geheel andere krachtsverhouding de monstreerden. Tranmere houdt dus nu het record voor de meeste doelpunten in één wedstrijd en tevens voor de hoogste persoon lijke score. Dat de vorm in een dergelijke match een uitzondering is en dat de spelers er niet door laten beïnvloeden, blijkt wel uit het resultaat van de Zaterdag jl., dus drie da gen nadien, gespeelde wedstrijden. Oldham won met 4—1 van Mansfield Town, daar mede dus voor de derde achtereenvolgende maal vier goals scorend en Tranmere ver sloeg de hekkesluiters New Brighton met slechts 31, waarbij de recordhouder Bell er niet in slaagde, den vijandelijken doelman te passeeren, hetgeen wel aan een achter speler van diens eigen partij gelukte, die in eigen doel trapte, Waarmede men zou kunnen aantoonen, dat goals maken aanste kelijk werkt. Het zware Kerstprogramma is voor vele clubs een onoverkomelijke handicap geweest en eenige van hen hebben door de vermoeie nis van de snel opeenvolgende wedstrijden en de bijbehoorende lange, vaak nachtelijke, reizen, hun goede plaats op de ranglijst ver speeld en daarmede wellicht hun kansen op promotie of kampioenschap. Andere daar entegen kwamen plotseling in vorm. het geen, met het oog op de naderende beker- matches. van groot voordeel kan zijn. De runner-up in de tweede divisie, het pas gepromoveerde Doncaster Rovers, behaalde slechts één punt uit drie matches. Totten- ham Hotspurs (4) werd tweemaal door Ply mouth Argyle (10) geklopt, de leiders Lei- cester verloren op eigen veld van Sheffield United, dat, mede door twee overwinningen op Swansea, het maximum van zes punten behaalde en van de negende tot de zesde plaats steeg. Derby County (2) verloor drie piu&en te gen Portsmouth (9) en één tegen ^verton (21). Huddersfield (3) raakte er eveneens vier kwijt, waarvan zoowaar twee tegen Aston Villa en ook het machtige Arsenal (4) moest zich met één overwinning en twee ne derlagen tevreden stellen. Daarvan werd er één. met 5—4, tegen Sunderland geleden, in een prachtigen wedstrijd, die door meer dan 60000 toeschouwers werd bijgewoond en waar van het resultaat van groot belang is voor het kampioenschap. Het was een strijd, boeiend van het begin tot het einde, waarin Sunderland, onover winnelijk op eigen terrein, met de rust een 4-1-1 voorsprong had. Zij, die meenden, dat de thuisclub gemakkelijk zou zegevieren, hielden geen rekening met de vecht-kwali- teiten van de Londensche ploeg, die in de tweede helft drie goals scoorde tegen Sun derland slechts één. Arsenal volgde toen de juiste tactiek door alles op den aanval te zetten en wanneer een buitenspeldoelpunt van Drake niet was afgekeurd, hadden de kampioenen nog een gelijk spel uit het vuur gesleept. Sunderland nam door Davis na zeven mi nuten de leiding, welke door Patsy Gallagher vergroot werd. Nadat Bastin uit een straf schop den stand op 21 had gebracht, scoorde Carter, de top-scorer in de eerste divisie, een prachtig doelpunt, gevolgd door een vierde goal uit een penalty. Vier minu ten na het begin van de tweede helft ver kleinde Drake uit een voorzet van Bastin den achterstand, waarna Bowden de score op 4—3 bracht. Met een hard. ver schot her stelde Connor Sunderland's zelfvertrouwen fen de stand was 53, maar Bowden doel puntte opnieuw en de spelers der thuisclub waren dankbaar, toen het eindsignaal hen van een voortdurend Arsenal offensief ver loste. Carter en Bastin waren de beste spe lers van het veld. Vermelding verdienen voorts de successen van Brentford, dat drie overwinningen be haalde en Notts Forest in de tweede divisie, dat vijf punten in de wacht sleepte, waar van drie op vreemd terrein waardoor deze club van de dertiende naar de elfde plaats steeg. In III Noord vergrootte Tranmere Rovers haar voorsprong tot vier punten, terwijl in III Zuid Luton Town de leiding van Reading (3) overnam, mede door een 53 zege op Clapton Orient, waarbij Boyd alle vijf goals scoorde H.F.C. heeft in den loop van haar bijkans 56-jarig bestaan veie prominente spelers naar Indië zien verdwijnen, maar welhaast geen zal in de heerschende omstandigheden meer gemist worden dan aanvoerder Rud. Jongeneel. Een half-back van bij zonderen aanleg, veroverde hij reeds op jeugdigen leeftijd een vaste plaats in het eerste elftal en geruimen tijd was hij een candidaat voor de nationale ploeg. Hij beschikt over een meer dan gemiddeld; baltechniek, hetgeen hem in staat stelt, in menige hachelijke si tuatie redding te brengen. Door zijn club liefde en enthousiasme heeft hij H.F.C. aan menig succes geholpen en onder de moei lijkste omstandigheden bleef hij steeds een „fair sportsman". Na enkele seizoenen door te sterk dribbelen zijn kans op een plaats in het Nederlandsch elftal te hebben verkleind, was Jongeneel juist den laatsten tijd in uitstekenden vorm en het is voor Haarlem's oudste voetbalver- eeniging wel een heel groot verlies, dat deze speler zijn bestemming in Indië heeft ge vonden. Er zijn in het leven echter belangrijker za ken dan voetbal, dat terecht nog steeds als een spel en een ontspanning geldt. Wij wenschen Rud. Jongeneel in zijn ver dere loopbaan nog meer succes toe dan hij in zijn voetbal-carrière heeft mogen oog sten. Jecovitol levertraan wetenschappen* de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en ^L> drogisten a f 0.75 per flacon. (Adv. Ingez. Med.) Damredacteur: J W VAN DARTELEN Koediefslaan 42 Heemstede. Alle correspondentie, deze rubriek betreffende gelieve men te zenden naar bovengenoemd adres. BIJ DE JAARWISSELING. Langs dezen weg bieden wij onzen dam spelenden lezers onze hartelijke gelukwenschen bij de intrede van 1936 aan. Wij hopen, dat het nieuwe jaar een bijzonder gelukkig en voorspoedig jaar moge zijn. Van deze gelegen heid willen wij tevens gaarne nog gebruik maken om allen, die ons in het afgeloopen jaar medewerking verleenden, hartelijk te danken. Gaarne spreken wij den wensch uit dat 1935 óók voor de Nederlandsche dambeweging een alleszins succesvol jaar moge zijn DE DAMREDACTEUR. DAMSPEL-ARTIEST OF CLOWN? Enkele weken geleden genoot Haarlem het bezoek van een nieuw-damwonder"al thans van iemand die hiervoor dacht te kun nen doorgaan! Het was de in dammerskringen lang geen onbekende heer J. J. Wagenaar uit Ooster blokker die in zijn aan de Haarlemsche Dam club gerichte brieven de bijna ongeloofelijke mededeeling lanceerde dat hijvijf par tijen „blind" zou komen spelen en daarbij onderwijl nog een partij biljart tegen de sterkst aanwezige damspelers en biljartspeler. Bovendien zou Wagenaar een nieuw soort bil jartspel komen démonstreeren en tenslotte een simultaanséance gevenper rijwiel! Geen wonder dus dat er dien avond een groot aantal belangstellenden aanwezig was om deze verrichtingen van nabij te kunnen volgen. Het slot van dit „drama" is onzen lezers bekend: het werd een groot fiasco. Wagenaar begon met het introduceeren van het Egyptische damspelwaarvan wij het bestaan tot op dien avond niet konden ver moeden. Volgens Wagenaar wordt dit ge speeld op een bord van zestien velden met aan weerszijdentwee schijven. Onder algemeene hilariteit démonstreerde hij wat met deze twee witte en twee zwarte schijven bereikt kon worden en wij moeten toegeven dat wij, na latere rustige bestu deering, inderdaad tot de conclusie zijn geko men, dat in dit „Egyptische" damspel tóch nog vrij veel spel zit. Alleen reeds zestien problemen komen op dit kleine bordje voor! Men trachte maar eens in de hieronder vol gende standaardstelling no. 1 den winst voor Wit te vinden. Eindspel No. 2251. Standaardstelling No. L ZWART WIT Zwart een dam op 1. Wit twee dammen op 2 en 7. Wij merken nog op dat de spelregels in dit spel precies hetzelfde zijn als die welke voor het honderd-ruiten-bord gelden. De nummering der velden is van 1 t.m. 8, beginnende links bovenaan en eindigende rechts onderaan. In deze positie speelt Wit en forceert de winst in een minimum van 7 zetten <den zwarten dam op te sluiten op veld 1». In de zelfde politie kan de zwarte dam óók opge sloten worden op -véld 3, op veld 6 en op veld 8. Op de velden 3 en 6 wordt de zwarte dam opgesloten in een minimum van 7 zetten; op veld 8 in een minimum van 8 zetten. Wij mer ken nog op dat, wanneer het den zwarten dam gelukt, in een dezer standen de lange lijn te bezetten, het spel remise wordt. Als bladproblemen zijn deze schijnbaar eenvoudige vraagstukjes niet te „kraken". Alle winstgangen zijn gebaseerd op een be paalde sleutelformatie en gefundeerd op het systeem der tric-trac-lijnen. Na deze „introductie" begon Wagenaar met een demonstratie van het „india-dampel" (waarvan wij ook nog nimmer gehoord had den). Dit spel wordt gespeeld op een bord met 36 velden en wel met zes zwarte en zes witte schijven, terwijl hiervoor overigens dezelfde regels gelden als voor het Poolsche (honderd ruiten) spel. Wij willen eens onderzoeken wat er feitelijk in het „india-damspel" zit. En nu moeten wij eerlijk bekennen, dat zich in dit spel inder daad bijzonder interessante verwikkelingen kunnen voordoen! Men spele b.v. maar eens uit de aanvangs- positie Wit 13—10, Zwart 6—9: Wit 17—13, Zwart 36; Wit 107, Zwart 5:12 en Wit 15:3. Thans is onderstaande stelling ontstaan: ZWART WIT Zwart 4 schijven op: 1 2 4 en 9. Wit 2 schijven op 16 en 18 en een dam op 3. De vraag is thans: „Hoe kan Wit nu ver volgens door geforceerd spel winnen?" Een volgend voorbeeld! Uit de aanvangspositie spele men: Wit 14 12, Zwart 6—8; Wit 12—9, Zwart 3—6; Wit 18—14, Zwart 5—7 (gedwongen); Wit 1411, Zwart 7:14; Wit 17:5, Zwart lv-8 gedwongen); Wit 13—11, Zwart 8:13: Wit 16—11, Zwart 47!; Wit 11:4, Zwart 68; Wit 41, Zwart 3—11; Wit 112, Zwart 1113. (gedwongen) Wit 28! Zwart 13—17 (gedwongen). Wij stellen thans de volgende vraag: „Kan Wit in dit eindspel de winst forcee- ren?" ZWART WIT Zwart een schijf op 2 en een dam op 17. Wit twee schijven op 9 en 15 en een dam op 8. Het volgend eindspelletje is zeer interessant- ZWART WIT Zwart een schijf op 15 en een dam op 8. Wit twee schijven op 14 en 18 en een dam op 9. In deze stelling speelt Wit 14—12. Hoe wint Wit nu als Zwart hierop 8—3 of 8—16 ant woordt? Tenslotte nog een probleempje in het „In dia-damspel". ZWART WIT Zwart een schijf op 4 en een dam op 3. Wit vier schijven op 11. 13 17 en 18 Wit speelt en wint. Wij hebben hiermede bij wijze van curiosi teit het door Wagenaar gedemonstreerde Egyptische damspel en India-damspel eens wat nader willen belichten. Hoewel deze beide kleine bordspelen inder daad de moeite van het bestudeeren waard zijn, zijn ze echter niet te vergelijken met het honderd-ruiten-bord. Dat echter Wagenaar onder de Nederland sche probleem-componisten een vooraan staande plaats inneemt, moge blijken uit het feit, dat hij op ons honderd-ruiten-bord een zeer groot aantal composities vervaardigde, waaronder er zijn van geniale constructie. De hieronder volgende problemen van Wa genaar mogen hiervan een beeld geven: Probleem No. 2251. Auteur: J. J. WAGENAAR, Oosterblokker. ZWART w' WIT Stand in cijfers: Zwart 15 schijven op: 4 9-13 15 17-19 21 22 25-27. Wit 15 schijven op: 24 30 32-38 40 42 43 47 49 50. Wit speelt en wint. Alle zwarte schijven gaan van het bord! Wit 32—28, Zwart 18—23? Oplossing: Wit: 32—28 (Zwart 18—23?) 24—20; 38—32; 34:3; 50—44: 42—37; 36—31; 44-40; 43—39; 49:9; 3:27 en wint. Zwart: Steeds gedwongen. Probleem No. 2252. Auteur: J. J. WAGENAAR, Oosterblokker. ZWART //m WIT Stand in cijfers: Zwart 8 schijven op: 12-14 18 19 21-23. Wit 8 schijven op: 24 25 30-34 en 49. Wit speelt en wint. Oplossing: Wit: 32—28; 31—27; 25—20; 34—29; 33—28; 28:28 en wint. Zwart: Steeds gedwongen. Het blijft voor ons een raadsel, waarom Wagenaar zich te Haarlem zoo ernstig heeft gecompromitteerd. Iemand, die gedurende zijn lange dammers loopbaan reeds meer dan 20 simultaanséances op het honderd-ruiten-bord gaf en daarbij met een moyenne van gemiddeld 83% speelde, behoeft toch niet zijn kracht te gaan .zoe ken op bordspelen van veel en veel kleiner proporties, dan het eeuwenoude Poolsche (honderd-ruiten) damspel. Zooals Wagenaar ons na afloop van zijn damspel-variété-avond verklaarde, heeft hij wat „nieuws" willen brengen. Wanneer dit „nieuwe" een verbetering was van het bestaande spel, dan zou hiervoor nog wat te zeggen zijn: nu het echter een parodie op 't damspel is geworden, beteekenen Wage- naar's pogingen een achteruitgang. WIELRIJDEN. SPORTIEF GEBAAR VAN DEN ZWITSER DINKELKAMP Uit Bazel: Op Tweeden Kerstdag werd te Bazel de groote Kerstprijs voor sprinters ver reden, waarbij Scherens en Richter ernstig vielen. De laatste bleek er 't ernstigst aan toe te zijn: hij moet nog drie weken in het zie kenhuis verblijven. Scherens heeft minder ernstige wonden opgeloopen, maar zal toch ook vooreerst niet, uitkomen, Het doet zeer sportief aan, dat de Zwitser Dinkelkamp, die door dit ongeluk den grooten Kerstprijs won, aan de jury heeft verzocht hem dezen prijs niet toe te kennen. ZWEMMEN. Wereldrecord van Mej. Mastenbroek verbeterd. ERNA KOMPA BRENGT HET OP 6 MIN. 4,8 SEC. Uit New York: In Coralgables (Florida) heeft de jeugdige Amerikaansche zwemster Erna Kompa het wereldrecord 400 meter rug slag dames verbeterd en gebracht op 6 min. 4.8 sec. Het oude record stond op naam van onze landgenoote Rie Mastenbroek, met een tijd van 6 min. 5 sec,, gevestigd op 5 April 1935 te Bazel. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE HASTINGS. Uit Hastings wordt aan de Tel. gemeld, dat de afgebroken partij MorrisonKnoppers niet door Morrison maar door Knoppers ge wonnen is. De uitslagen van de partijen in de zevende ronde luiden als volgt: Flohr remise met Tartakower. Fine wint van Golombek. Miehell wint van Winter. Koltanowski remise met Thomas. Alexander wint van Tylor. De stand luidt thans: 1. Fine 6Yz punt, 2. "!ohr 5 piV.. 3. en 4. Tartakower en Kolta- owski 4Yz pnt.. 5. Alexander 3 1/2 pnt„ 6., 7. en 8. Golombek. Miehell en Tylor 2Zz pnt., 9. Thomas 2 pnt., 10. Winter 1 1/2 pnt.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10