Het bombardement op de Zweedsche ambulance. Bommen op de Zweedsche ambulance. HOE THIJS IJS HET ZEEPALEIS VEROVERDE VKfUSS 3 JSN'UART 1936 HSSECEM'S DS'GBEAD 4 De strijd in Abessynië. Van de Zweedsche leden twee doktoren gewond. Scherpe woorden van prins Karei. Donderdagmiddag is naar wij in een deel van onze vorige oplaag meldden van den Zweedschen consul in Addis Abeba het volgende telegram ontvangen op het depar tement van buitenlandschë zaken te Stock holm „De laatste officieele berichten be vestigen, dat het Zweedsche Roode Kruis-kamp, dat volgens de conven tie gekenmerkt was, op 30 Decem ber 'is gebombardeerd. De ziekenten- ten werden met machinegeweren be schoten. Br. Hylander werd in zijn rechterzijde gewond, een andere Zweed_ bekv.-am kaak-kwetsuren. De overige landslieden zijn ongedeerd. Volgens latere berichten uit Addis Abeba inzake het bombardement blijkt thans dat dr. Hylander werd gewond terwijl hij 'n ope ratie uitvoerde. De vertegenwoordiger van het Internationale Roode Kruis in Abessy nië, Sydney Brown, heeft telegrafisch to Genève geprotesteerd tegen dit bombarde ment, waarbij hij opmerkt^. dat Italiaansche tactiek het werk van de overige eenheden v^n het Roode Kruis in Abessynië zeer moei lijk en .gevaarlijk maakt. Het Italiaansche agentschap Stefani be richt, dat de Italiaansche luchtmacht dezer dagen, in Somaliland als represaille-maat regel een bombardement heeft uitgevoerd, op de vijandelijke stelingen, nadat was ver nomen. dat de onderluitenant-vlieger Min- niti Tito, die evangen was genomen, door de Abessyniërs was onthoofd. Tegelijk met de bommen, werd ook een mededeeling omlaag geworpen, waarin werd gezegd: „Gij hebt een van onze vliegers, dien gij gevangen genomen hadt, gedood door hem te onthoofden, onder miskenning van alle menschelijke en internationale wetten, volgens welke gevangenen heilig zijn en ge respecteerd moeten worden. Gij krijgt hier wat gij verdient". Tijdens het bombardement viel een bom op een tent van het lazaret van het Zweed sche Roode Kruis. Het schijnt aldus Ste fani dat twee Zweden gewond zijn. Het aantal aoode en gewonde Abessyniërs ten gevolge van het bombardement is zeer aan zienlijk. Reuter meldt nog nit Rome: Het bericht van de terechtstelling van een Italiaansch piloot in Somaliland heeft he vige verontwaardiging gewekt in de 'per's. die vraagt, dat alle ten dienste staande midde len tegen de Abessyniërs worden'gebruikt. „Tribima" schrijft: „Het Italiaan sche volk vraagt tegen de wilde bar- baarschheid van de Abessyniërs, dat den oorlog met de meest harde en doeltreffende middelen wordt voort gezet". „Lavoro Fascista" schrijft: „Alle Italianen voelen thans, dat de Abessyniërs niet langer mogen profiteeren van onze edelmoedigheid en onze reserve om moderne middelen te ge- gebruiken, welke meer doeltreffend zijn dan tot nu toé zijn toegepast". Verder kan men in de Italiaansche pers opnieuw lezen dat de Zweden, die slacht offers waren van het bombardement van de Italiaansche vliegtuigen, leden waren van de Zweedsche militaire missie in Abessynië. Abessynisch dementi. De Abessynische regeering heeft een com muniqué gepubliceerd naar aanleiding van de Italiaansche verklaring, dat de Abessy niërs twee gevangen genomen Italiaansche vliegers -hebben onthoofd. Deze verklaring wordt in het communiqué gekenmerkt als en „afschuwelijke leugen, die als dekmantel moet dienen voor een ware vrijbuitersdaad". „Onwaardige daad" aldus prins Karei van Zweden. Onder voorzitterschap van prins Karei van Zweden heeft Donderdagmiddag, naar Reu ter meldt, de leiding van het Zweedsche Roode Kruis vergaderd, teneinde over het bombar dement van het Zweedesche Roode Kruis te Dolo te beraadslagen. „Men moet vreezen, aldus verklaarde de prins, dat de ramp, welke het Zweedsche hospitaal heeft getroffen, het gevolg is van een onwaardige daad. Het Zweedsche volk, dat de ambulance had uitgezonden, ten einde zoowel aan de Abes synische als aan de Italiaansche slachtoffers van den oorlog hulp te verleenen, is over het gebeurde diep verontwaardigd. Hoewel de laatste berichten aanduiden, dat de verliezen der ambulance niet zoo groot zijn als aanvan kelijk was gevreesd, vermindert dit niet aan de verantwoordelijkheid van den aanvaller". Na afloop der bijeenkomst heeft de leiding van het Zweedsche Roode Kruis een commu niqué gepubliceerd, waarin zij er eveneens op wijst, dat het feit, dat de verliezen kleiner zijn, dan in de eerste berichten werd gemeld, niets afdoet aan de verantwoordelijkheid voor het bombardement van het hospitaal, terwijl bo- tvendlen de 30 om het leven gekomen Abessy niërs onder bescherming stonden van het Zweedsche en het Internationale Roode Kruis. Het Zweedsche Roode Kruis zal een nauwkeu rig onderzoek instellen. Tevens zijn maat regelen genomen, het personeel der ambulance aan te vullen. Prins Karei heeft den keizer van Abessynië namens de leiding van het Roode Kruis een telegram gezonden, waarin hij nogmaals den nadruk legt op de volstrekte verantwoordelijk heid der Italianen voor het gebeurde. Weer een Italiaansch vliegtuig neergehaald. ADDIS ABEBA, 2 Januari (A.N.P.) Volgens een hedenmorgen in Dessie gepubliceerd offi cieel communiqué hebben de Italianen weder om een vliegtuig verloren tijdens pogingen uit de lucht de positie te verkennen van de Abes synische legers. Het Italiaansche toestel vloog over de streek van Makalle en werd door Abessynische schutters met geweervuur naar beneden gehaald. De beide inzittenden werden gedood. Hiermede is het aantal neergeschoten Ita liaansche vliegtuigen reeds tot acht gestegen. Daggahboer wederom gebombardeerd. Verdere hier ontvangen telegrammen mel den. dat vier Italiaansche vliegtuigen Dag gahboer wederom hebben gebombordeerd. Zij lieten een groot aantal sterk explosieve bom men vallen, zonder det personen gedood of gewond werden. Tal van bommen kwamen niet tot ontploffing. In Abessynische kringen alhier wordt op gemerkt, dat deze Italiaansche bombardemen ten weinig meer beteekenen dan een bewijs voor het gebrek aan effectiviteit der Itali aansche luchtstrijdkrachten en wellicht niet anders ten doel hebben dan een afleiden van de aandacht van de volslagen werkeloos heid der legertroepen op alle fronten. De bombardementen van Daggahboer althans hebben voor de Italianen niets anders opge leverd dan het verlies van een vliegtuig en van twee aviateurs. Spanje. Aanklacht tegen de regeering wegens schending van de Grondwet. Een aantal afgevaardigden der oude monar chistische partijen en eenige vertegenwoor digers der Katholieke Volksactie hebben naar het A. N. P. meldt-, een aanklacht tegen de re geering opgesteld, die eveneens tegen den president der republiek gericht is. Deze volksvertegenwoordigers staan op het standpunt, dat de president en het kabinet door de nieuwe verlenging van het reces van den Cortes tot 31 Januari gehandeld hebben in strijd met artikel 81 der grondwet en daarmee een strafbare daad hebben verricht, die vervolgd dient te worden volgens artikel 151 der strafwet. Ook de leider der Katholieke Volksactie, Gil Robles, heeft de aanklacht onderteekend. die daardoor 46 handteekëningen droeg en toen werd overhandigd aan den voorzitter van den Cortes, die thans verdere stappen moet doen. De aanklacht tegen president Za- mora moest men echter intrekken, aangezien het daartoe noodige aantal handteekeningen ontbrak. Men verwacht, dat de Cortes ontbon den zal worden. Muiterij op Italiaansch stoomschip. De geheele bemanning in arrest gesteld. Donderdag is to Venetië het tankschip „Corona Ferrera" gearriveerd uit Constanza. oZodra het schip gemeerd lag heeft de politie de geheele bemanning, met uitzondering van den gezagvoerder en den machinist, in arrest gesteld,, aangezien zich tijdens den overtocht van Constanza tweemaal muiterij aan boord had voorgedaan. Ofschoon het schip onder Italiaansche vlag voer bestond de geheele bemanning uit Roemenen en Grieken, behalve de kapitein en de machinist; die aan de mui terij niet hebben deelgenomen. (A. N. P.) Industrieën in Savoye gedupeerd. Door de sancties tegen Italië. PARIJS, 2 Januari (A.N.P.) Verscheidene industrieën in Modane (Savoye) hebben hun personeel ontslagen, aangezien zij tengevolge van de toepassing van de sancties tegen Italië geen voldoende arbeid meer hebben. Een bank in Modane heeft om uitstel van betaling moeten verzoeken, aangezien belangrijke bedragen in Italië zijn bevroren. B-e beste film en de beste acteur in 1935. Amerikaansche filmcritici kiezen „Verraad" en Charles Laughton. De conferentie van filmcritici in de Ver- eenigde Staten heeft als de beste film van 1935 aangewezen de film „The Informer" („Verraad"), roman uit den Ierschen burger oorlog. vervaardigd door den regisseur John Ford met in de hoofdrol Victor MacLaglen. Als de beste acteur kreeg de meeste stemmen de Engelschman Charles Laughton en als de beste actrice Greta Garbo voor haar creatie in de verfilming van Tolstoi's „Anna Kare- nina", gevolgd door de Engelsche actrice Katherine Hepburn voor haar spel in ..Alice Adams". Eischen tegen verdachten uit de affaire-Stavisky. 12 a 15 maanden tegen mevrouw Stavisky. Uit Parijs: Bij het requisitoir in het proces- Stavisky eischte de advocaat-genei'aal Gaudel sancties tegen den advocaat Gaston Bonnaure, die voor Stavisky heeft gepleit en de veroor deeling van Romagnino, die Stavisky's ver trouwensman is geweest. Ten aanzien van mevrouw Stavisky verzocht de advocaat-generaal de jury om de voor- '.oopige hechtenis van Arlette Stavisky te sanc- iionneeren door haar tot twaalf of vijftien maanden gevangenisstraf te veroordeelen. (Reuter). Italiaansch offensief in het Zuiden voorbereid. Verplaatsing van troepen. Abessijnsche tegenmaatregelen. (Van onzen correspondent Stuart Emeny) DESSIE, Donderdag. De Italiaansche troepen bereiden een groot offensief voor langs de zuidelijke valleien van Abessynië. Generaal Graziani, de bevelhebber der Ita liaansche troepen in het zuiden, is al begon nen met het verplaatsen van zijn troepen uit Ogaden ter voorbereiding van een opmarsch langs de rivier de Joeba, dwars door Sidamo in de richting van Addis Abeba. Zijn voornaam ste basis is Loegh, waar een 18.000 man sterke blanke troepenmacht, aangevuld met een even sterke divisie, die per boot uit de Roode Zee is aangekomen, gestationneerd is. Het is niet duidelijk, of deze laatste divisie uit Eri- threa dan wel uit Italië afkomstig is. Indien het eerste het geval is, beteekent dat. dat de Italianen van plan zijn, ln het Noorden een verdedigingpolitiek te blijven volgen en al hun beschikbare troepen te concentreeren op het offensief in het Zuiden. Ministens 30.00 man inheemsche Italiaan sche troepen zijn uit Ogaden in de richting van de Joeba gezonden en slechts betrekkelijk geringe garnizoenen zijn achtergebleven ter bescherming van de linie Gorahei-Wal-Wal. Deze nieuwe Italiaansche aanvalsplannen bedreigen een der rijkste gebieden van Abes synië; een gebied, dat Italië zeer begeert om de koffie, het platina en het goud, dat het voortbrengt. Er zijn echter ook andere belangrijke rede nen voor het veranderen der Italiaansche strategie. De gewichtigste is wel, dat het zuid oosten van Abessynië niet onder de kleine regens heeft te lijden, die het leger van den Duce elders tot werkeloosheid doemen. In de valleien van het zuiden beginnen de kleine regens niet eerder dan in het midden van Maart te vallen. Bovendien wordt door de Italianen aange nomen, dat een groot deel der Amharische troepen uit Kaffa, Jimma en Kambata naar het noorden zijn gezonden. De Italianen ho pen, dat de onderworpen stammen in dit ge bied de gelegenheid zullen aangrijpen om tegen het gezag op te staan. In werkelijkheid staan ook deze onderworpen stammen vijandig tegenover de Italianen. Verschillende dingen wijzen er op, dat de Italianen hun offensief voorbereiden door het bombardeeren en zooals men hier zegt door het gassen van het leger van Ras Desta, dat tusschen de Dawa en de Joeba ligt. Men verwacht, dat de aanval door drie colonnes zal worden ingeleid: een der colonnes zal dooi de Dawa-vallei optrekken, een andere zal zal langs de grens van Kenya oprukken en een derde zal de rechterflank aan de Webbe Sjebeli moeten beschermen tegen eventueele aanvallen van het leger van Ras Nassiboe in Ogaden. Inmiddels zal het grootste deel van het Abessynische leger aan het einde van den heuvelketen, 260 mijl ten zuiden van Addis Abeba, worden gereed gehouden om het Ita liaansche leger af te wachten. De Abessyni sche tegenmaatregelen zullen waarschijnlijk bestaan in het lastig vallen van de Italiaansche flank aan de Webbe Sjebeli en een sterke troepenmacht in het Ginir-gebied zal' een Uitval in zuidelijke richting onder nemen om zoo de DawaOeraga-colonnes af te snijden. De Abessynische legerleiding schijnt weinig verontrust door de nieuwe Italiaansche plan nen. De keizer is er zeker van, dat de regen hem te hulp zal .komen, voordat het aan vallende leger overwinningen van eenige be- teekenis kan behalen. Men is er hier van overtuigd, dat de blanke troepen aan de Joeba door malaria worden geteisterd. De Italianen zetten inmiddels hun voor bereidingen voort. Een brug is over de Dawa geslagen, ten zuiden van Dolo, op slechts enkele mijlen van de grens van Konya. De Italianen zouden bezig zijn, een tijdelijken spoorweg aan te leggen van de Italiaansche linie in Adele, ten noorden van Margadiscio, door Wejit naar de basis in Loegh. (Auteursrecht News Chronicle A.N.P.) Vermiste Fransche vliegers terecht. Te Kaïro aangekomen. Rouw en Carnavalsstemming te Stockholm op Oudejaarsavond. De beide vermiste Fransche vliegers St. Exupéry en de mecanicien Prevot, die in de woestijn verloren waren geraakt zijn naar Reuter verneemt, veilig teruggevonden op 95 mijlen ten Oosten van Kaïro en naar deze stad terug gebracht. (Van onzen correspondent). STOCKHOLM. Januari. We weten het nu. dat ze ten aanzien van de Zweedsche doktoren overdreven waren, die eerste geruchten, die schreeuwende kop pen op de eerste bulletins, die eerste berich ten in de extra-edities van de avondbladen. Maar die ontstellende tijding, dat de Weste lijke groep van de Zweedsche ambulance in Abessynië door bommen vernietigd was en dat alle daarbij ingedeelde Zweden, negen in getal, gedood waren, maakte op een ieder een zoo verpletterenden indruk, dat men er zich aanvankelijk niet op bezon, dat men aan de mogelijkheid van een onjuist bericht dacht. Er zijn eerder in Abessynië bommen gevallen op instellingen van het Roode Kruis. In de grauwen, al schemerenden middag drongen de menschen samen voor de kran- tenbureaux, de winkels, die het kort tevoren nog druk hadden, liepen leeg, op straat hoeken vormden zich groepen van menschen, die elkaar niet kenden, die allemaal even veel of even weinig wisten, maar nu met bekommerde gezichten het verschrikkelijke, dat daar in Abessynië met die jonge Zweed sche mannen gebeurd was, bespraken. Er kwamen extra-edities uit en de kranten vlo gen weg en nog wist men niets méér. En wat later, toen de winkels,, die op Oudejaarsdag vroeg gesloten worden, al dicht waren en op de krantenredacties niemand meer aan de telefoon antwoorden kon om mogelijk nadere bijzonderheden mee te deelen, omdat een ieder naar huis was gegaan, kwam er in de radio een korte mededeeling, dat de ont vangen telegrammen zeer tegenstrijdig wa ren, dat een volkomen betrouwbaar bericht nog niet binnengekomen was en dat er de mogelijkheid bestond, dat verscheidene* mis schien zelfs alle leden van de Westelijke groep der ambulance niet gedood waren. En men kreeg op Oudejaarsavond ook geen zeker heid meer. Velen waren niet in de stemming om dezen laatsten avond van 1935 op de aloude wijze te vieren en zij zullen het op prijs gesteld heb ben, dat de radio-dienst „in verband met de onzekerheid over het lot van onze landge- nooten in Abessynië", de dansmuziek en de cabaretliedjes en de rijmkroniek over 't af- geloopen jaar achterwege liet. Maar in de hoofdstad en denkelijk ook in de andere groote steden zijn talloozen dan toch naar de „Nieuwjaarswake" in restaurants en bios copen en theaters gegaan omdat zij nu een maal hun kaartjes gekocht, hun tafeltje be steld hadden. Ook daar was soms het pro gramma gewijzigd, al kwam het in een der- grootste restaurants, waar de directeur een doctor honoris causa in de medicijnen de papieren mutsen en serpentines en de neuzen en toeters maar weer had laten op bergen, omdat hij meende, dat dat dezen avond niet paste, tot zulke heftige tumulten, dat men ten leste de feestartikelen maar- weer voor den dag moest halen. Carnavals stemming op dezen Oudejaarsavond, terwijl men elders, in duizenden woningen verslagen zat te peinzen of ter kerke ging voor den nachtelijken dienst, die ditmaal vaak het karakter van een gedenkingsdienst kreeg. Om twaalf uur beierden de klokken zooals zij het telkenjare op dit oogenblik, dat 't eene jaar in 't andere overvloeit, doen. Maar er werd ditmaal heel weinig geschoten, Althans in Stockholm. Het is moeilijk zoo in 't kort een idee te geven van de ontsteltenis en de verontwaar diging, die de tijding van het bombardement van de ambulance hier te lande gewekt heeft. Laat ik slechts enkele passages uit de kor te commentaren van de extra-edities citeeren. ,De Italiaansche legerleiding heeft getoond met welk soort cultuur zij de Abessyniërs ge lukkig wil maken". „Het werpen van bommen op de, duidelijk aan haar Roode Kruis-teeke- nen te herkennen, ambulance is een ver schrikkelijk getuigenis van de ruwheid, waar mee van Italiaansche zijde de oorlog gevoerd wordt. Deze daad heeft een onuitwischhare schandvlek op het Italiaansche wapenschild geworpen en den oorlog van Mussolini in de oogen van heel de wereld tot een oorlog van het barbarisme en niet een oorlog van de ci vilisatie gestempeld". „Zijn de bommen bij ongeluk op de ambulance terecht gekomen, dan is dat verschrikkelijk, maar wanneer het opzettelijk gebeurd is, dan is het een volsla gen bandietenstreek", het is een bekend dichter, lid van de Zweedsche Academie, die dit zegt. De verschrikkelijke tijding heeft talloozen in dit land vermoedelijk bijzonder getroffen, omdat het niet alleen een Zweedsche ambu lance was, waarop de bommen belandden, ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. maar omdat men zelf in zekeren zin deel had in het uitzenden van deze groep Roode Kruis- menschen, omdat men zelf wat bijgedragen had om het plan van prins Carl tot het ver leenen van hulp aan gekwetsten en lijden den op de slagvelden van Abessynië zoo spoe dig mogelijk to verwerkelijken. Het was den achtsten October, dat de re geering toestemming gaf tot het uitzenden van een ambulance en veertien dagen later waren de 200.000 kronen, die men onmiddel lijk hebben moest, bijeen, in enkele groote gifijen zooals de 25.000 van het verbond van vakvereenigingen en tallooze kleine. Toen stonden le Gothenburg ook de vijf speciaal ingerichte vrachtauto's gereed, waren de kis ten met al het benoodigde materiaal reeds dichtgespijkerd, waren de mannen, die uit zouden trekken naar Abessynië, uitgekozen uit de honderden die mee wilden. Eerder dan. eenige andere ambulance kon de Zweedsche den eersten November scheep gaan naar Dzjibouti en weinige weken geleden begon zij, achter het Zuidelijke front, haar work, dat nu zoo plotseling en zoo bijzonder wreed afge broken is. Of het hervat zal worden weet men nog niet, het Roode Kruis wacht op nadere bijzonderheden voor het eenig besluit kan nemen. Maar het Zweedsche volk heeft tot nu toe meer dan 600.000 kronen voor de am bulance bijeen gebracht en daarvan is ver moedelijk nog niet de helft verbruikt. C. G. B. ITALIAANSCH LUITENANT IN TRIPOLIS VERMOORD. Uit Rome 2 Januari: Het in het buitenland verspreide bericht dat de luitenant der Ita liaansche kameelruiters Biondi door zijn Tri- politaansche manschappen zou zijn ver moord, wordt in bevoegde kringen als juist erkend. Verklaard wordt, dat het muitende deta chement acht man omvatte, het betreft hier een incident van een plaatselijk karakter en het gebied is volkomen kalm. (Reuter.) AGENT, DIE BIJ DEN MOORD TE MARSEILLE GEWOND WERD, OVERLEDEN. Een destijds bij den aanslag op Koning Alexander van Joego-Slavië en minister Barthou te Marseille zwaar gewonde politie beambte, is gisteren te Parijs na een langdurig lijden aan de gevolgen zijner verwondingen overleden. VLIEGTUIG-WRAK IN DE PERZISCHE GOLF? KAÏRO, 2 Januari. Volgens nog niet be vestigde berichten zou in de Perzische Golf het wrak zijn gevonden van een vliegtuig. (Reuter). En hier zie je het resultaat van die zagerij. Hte paleis, dat met veel lucht was opgevuld, gaat langzaam rijzen! Heeft Thijs daar even iets moois uitgebroed? En dat, terwijl de zeemeerman in een diepen slaap verzonken en te snurken ligt. Met groote snelheid nadert het gevaarte de oppervlakte, terwijl Thijs op een kozijn geklommen is en de reis meemaakt. Hij wuift .de visschen een hartelijk vaarwel toe en die wuiven even hartelijk terug. ZATERDAG 4 JANUARI 1936. HILVERSUM I. 1875 M- VARA-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 Orgelspel. 9.30 Gra- mofoonpl. 10.00 VPRO-morgenwijding. 10.15 De Zonnekloppers en VARA-tooneel. 12.00 Or- vitropia en gramofoonpl. 2.20 De Fliereflui ters en solist. 3.05 Gramofoonpl. 5.40 Lezing. 6.00 Orgelspel. 6.30 De Wielewaal en lezing. 7.00 VRO. 8.00 Berichten. 8.20 Gramofoonpl. 8.45 VARA-orkest en solist. 9.50 Toespraak. 10.00 Berichten. 10.05 Krontjong-orkest. 10.35 Orgelspel. 10.55 Dampraatje. 11.00 Orgelspel. 11.1512.00 Gramofoonol. HILVERSUM II, 301 M. KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonpl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12,15 Gramofoonpl. 1.00 KRO- Boys. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sport. 3 00 Kin deruur. 4.00 Gramofoonpl. en orkestconcert. 6.20 Lezingen en gramofoonpl. 8.00 Berichten. Reportage. Gramofoonpl. 8.30 „Sta op de Bres". 8.35 Gevarieerd programma (Om 9.20 voor dracht en om 10.30 berichten). 11.0012.00 Gramofoonpl. DRQITWïCH, 1500 M 11.20 BBC-Northern orkest en solist. 12.35 Gramofoonpl. 1.20 Commodore Grand orkest. 2.25 Sport. 4.05 Londensch Zigeunerorkest en soliste. 5.05 Het Crook-kwintet. 5.35 Dansmu ziek. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsh intermezzo. 7.20 Week-end-programma. 8.05 Militair orkest en solist. 8.50 Geraldo's orkest en solisten. 9.50 Berichten. 10.20 BBC- Symphonie-orkest en solist. 10.5512.20 Dans» muziek en solisten. RADIO PARIS, 1648 31. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 11.20 Het Natio naal orkest. 2.50 Gramofoonpl. 4.20 Populair concert. 5.50 Gramofoonpl, 8.20 Zang. 9.05 Opera-uitzending. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN. 456 31. 5.50 Orkestconcert. 10.50 Omroepkwintet en solisten. 11.20 Populair concert. 1.35 Gramo foonpl. 3.20 Omroeporkest en soilsten. 5.50 Concert. 6.20 Omroeptrio. 7.30 Omroepklein- orkest. 9.5511.20 Vroolijk concert. BRUSSEL, 322 31. 12.20 Constantin-orkest. 1.302.20 Gramo foonpl. 4.20 Concert. 5.05 Gramofoonpl. 5.20 Populair concert. 6.20 Operamuziek. 7.20 Dans muziek. 8.20 Gramofoonpl. 8.35 Radiotooneel. 9.20 Symphonieconcert. 10.30 Dansmuziek. 11.20—12.20 Gramofoonmuziek.. BRUSSEL, 484 31. 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Constantin-orkest. 2.20 Gramofoonpl. 3.20 Kamermuziek. 4.20 Dansmuziek. 5.35 Kamermuziek. 6.50 Dansmu ziek. 7.20 Pianorecital. 7.40 Gramofoonpl. 8.20 Symphonieconcert. 9.20 Hoorspel. 9.50 Gramo foonpl. 10.30 Dito. 11.2012.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANBSENDER. 1571 31. 7.30 Dansmuziek m.m.v. orkesten en solis ten. 9.20 Berichten. 9.50 Zang en piano. 10.05 Weerbericht. 10.2012.15 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6