DE BILT F. Molenaar êetöiei* mmf f 1.50 Stemt voor/5- I J. HOLSTER MANTELS REGENJASSEN TYPIST(E) STENO TYPISTE) BOEKH. TALEN 1 INST.PONT Dr. 0TT0 KLIPP'ï TALENSCHOOL Inst. Mercator FRY's Taleninstituut BERLITZ SCHOOL Schriftverbetering Inst. REIBER-NAN SYNE DE JONGH LEVENSMIDDELEN CHOCOLATERIE. GEVRAAGD ZATERDAG 4 JANUAR I 1936 HAARDE M'S DAGBDAD 2 De N.Z. H. Financieele toestand blijft zorgelijk. Door de directie der N.Z.H. Is de volgende dienstorder aan het personeel ter kennis ge bracht: „In de couranten kwam een dezer dagen een bericht voor. waaruit zou kunnen wor den afgeleid en het is mij bekend, dat dit bij buitenstaanders het geval is dat de moeilijke periode, waarin ons bedrijf ver keert. als afgesloten kan worden beschouwd. Helaas is een dergelijke gevolgtrekking ten eenenmale onjuist. De aanleiding tot het courantenbericht is gelegen in het feit dat de pers ter oore is gekomen, dat de Maatschappij overweegt tot uitbreiding van het materieel voor de lijn AmsterdamHaarlemZandvoort, in ver band met een toeneming van het aantal rei zigers, vooral gedurende de spitsuren (abon- né-vervoer), over te gaan. Hoewel inderdaad dit vervoer toegenomen is en hierdoor de Maatschappij gedwongen wordt een reeds geruimen tijd noodige en in normale tijden dan ook reeds lang doorgevoerde uitbreiding van het materieel, niet langer uit te stellen, is het ten eenenmale onjuist in elk geval uiterst voorbarig Meruit de bovenge noemde optimistische gevolgtrekking te ma ken. Het beeld dat de vervoersopbrengst biedt, wijst er integendeel nog op, dat, afgezien van tijdelijke opleving door bijzondere omstan digheden als de Floratentoonstelling, nog steeds het laagste punt niet bereikt is, al schijnt dan de dalende lijn der vervoersop brengst een neiging te vertoonen haar rich ting meer horizontaal te maken. Doch die horizontale richting is er helaas nog niet, hetgeen ook weer de maand December aan toont, die in tegenstelling met November, weer een grooteren achteruitgang aanwijst. Het is derhalve te vreezen. dat wij nog verre verwijderd zijn van een ombuiging der ver voerslijn uit de dalende richting in een stij gende. En deze zal noodig zijn. wil er inder daad van een verbetering der financieele po sitie der Maatschappij gesproken kunnen worden, daar toch bij behoud van het tegen woordige vervoersniveau, ongewijzigde hand having van ons bedrijf in haar tegenwoordi- gen vorm op den duur niet mogelijk is. Ik heb gemeend u het bovenstaande te moeten mededeelen en wel allereerst, omdat uw belangstelling daarnaar zal uitgaan en uw persoonlijk belang uiteraard nauwer ver bonden is met de financieele uitkomsten van ons bedrijf, doch voorts, omdat bij u in ver band met den hier en elders nog steeds voort schrijdenden achteruitgang, onzekerheid om trent uw positie in de naaste toekomst be staat. De neiging tot ombuiging der dalende ver voerslijn. welke boven werd besproken, heeft mij aanleiding gegeven aan Commissarissen onzer Maatschaüpij voor te stellen, niet tot loonsverlaging over te gaan. voor dat in de komende maanden de ontwikkeling van ons bedrijf zich nader zal hebben doen onder kennen. Hst'is mij een genoegen u te kunnen me dedeelen, dat de Commissarissen zich met dit voorstel hebben vereenigd. Ter voorkoming van misverstand en van het wellicht ook bij u vestigen van een te optimistische meening, moet ik hieraan ech ter toevoegen, dat dit besluit inhoudt de toe stand van onze Maatschappij van maand tot maand te beoordeelen, zoodat ook de noodzakelijkheid om tot verdergaande bezui nigingen over te gaan, van maand tot maand onder de oogen zal worden gezien. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM. Devolgende afgestudeerden werden ge plaatst in de navolgende betrekkingen: Van de afdeeling Bouwkunde: G. Hornstra als teekenaar bij de Rijks Domeinen te Nij megen; G. P. Jager als associé van de firma J. Pistorius te Aalsmeer. Van de afdeeling Weg- en Waterbouwkun de: C. Kiompe als opzichter-teekenaar bij Publieke Werken te Amsterdam; F. S. van der Landen als opzichter bij Publieke Werken te Amsterdam; W. van der Schaft, als toezicht- hebber bij de Rijks-Waterstaat te Utrecht; Ir. J. G. Tiemeijer als opzichter bij de Rijks Waterstaat bij het Julianakanaal in Limburg; G. E. Tymann als opzichter-teekenaar bij Pu blieke Werken te Amsterdam. Van de afdeeling werktuigbouwkundeJ. Bennema als teekenaar bij de Ver. Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken te Velsen; H. H. Bruyns als assistent op het Loonbureau bij de N.V. Philips te Eindhoven; G. Th. Fon- viiie( als assistent bij de firma van Gelder Zn. te Apeldoorn; J. J. Koster als teekenaar bij O. J. Bcsker te Wieringen; J. J. Poolman als teekenaar bij het Ingenieurs Bureau Dorr- Oliver: G. Siliakus als vertegenwoordiger bij Carl Schlieper te Medan. Van de afdeeling Electrotechniek: L. Th. Kentgens als vertegenwoordiger bij de N.V. Infaco te Amsterdam; H. J. Landsbergen als .assistent bij het Radiolampenlaboratorium van de N. V. PMlips te Eindhoven; C. R. A. Meijer als electro technisch-teekenaar bij de B. P. M. te Pemis. Van de afdeeling Scheepsbouwkunde: H. W. A. Moen als assistent bij de Technische Dienst der K. L. M. te Schiphol. TOONEELGROEP HET MASKER. Morgen. Zondag geeft de Tooneelgroep Het Masker (Dir. Ko Arnoldi) in den Stadsschouw burg aan het Wilsonsplein, nog een vertooning van „Toekomst", Tooneelspel van Henri Bern stein. Else Mauhs treedt voor de eerste maal na haar herstel wederom op als Therese Goinard, bijgestaan door Ank van der Moer, Georgette Reyewski, Ko Arnoldi, Dick van Veen, en Emile van Stuwe. Regie Ko Arnoldi. Decor ontwerp van Paul Bromberg. BUREAU VOOR CONSULTATIE. Aan het verslag van het Bureau van Consul tatie bij de Arr. Rechtbank te Haarlem over 1935 is o.m. ontleend, dat 52 zittingen gehou den werden, waarin zich vervoegden 1026 (v. j. 1186) bezoekers en bezoeksters, terwijl bui ten de zittingen nog 110 (v. j. 150) rechtzoe- kenden zich tot het Bureau wendden, hetzij schriftelijk wegens verwijderde woonplaats, hetzij persoonlijk bij den secretaris in spoed- eischende gevallen. In 756 gevallen (v.j. 936), waarvan 694 (v.j. 825) in zitting, 62 (v.j. 111) buiten zitting, werd voldaan aan het verzoek tot toevoeging van een advocaat. Deze 756 gevallen betroffen allerlei catego rieën van zaken. Het Bureau was in 1935 samengesteld uit: Mrs. P. Tideman, J. H. J. Simons, L. V. Hoog, R. C. Bakhuizen van den Brink, J. Deenik, C. Blankevoort, F. van der Goot en F. J. D. Theyse Teraardebestelling Mr. Dr. J. J, M. Noback. Treffende plechtigheid. Hedenmorgen kwart voor t-waalf werd op de Algemeene Begraafplaats te Westerveld leraarde besteld het stoffelijk overschot van Mr. Dr. J. J. M. Noback, ,die de vorige week in Zwitserland zoo onverwacht overleden is. Hoezeer dit verscheiden ontelbare vrien den van dear overledene getroffen heeft, be wees het groot aantal bloemstukkenonge veer een vijftigtal. Ook bij de plechtige uitvaart bleek de be langstelling buitengewoon groot. De Algemeene Werkgevers Vereeniging werd vertegenwoordigd door de heeren Mr. F. H. A. de Graaff, J. W. Dekker, W. F. Bloemendaal en T. Duyvis; de Vereeniging Centraal Overleg in Arbeidszaken door de heeren S. M. D. Valstar en Mr. A. J. R. Mauritz. Verder werden opgemerkt de heer H. P. Gelderman, uit Oldenzaal, voorzitter van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers en Mr. A. M. Molenaar; Ds. J. M. Leendertz, voorzitter van den grooten Kerkeraad en voorzitter van de Commissie voor Ziekenver pleging der Doopsgezinde Gemeente; Dr. ir. W. M. Meijer uit Rotterdam; ir. Damane, van Werkspoor; de heeren H. Smit van Gelder, K. C. Honig Man., notaris J. Wildschut; Mr. A. R. Andringa, substituut officier van Justitie; de arts S. L. Anbolt, huisdokter van den overledene; Mr. L. J. van Rossem; de heer M. Lugt, voorzitter van het Fonds van wijlen Dr. Jacobus van Zanten, der Doops gezinde Gemeente; Jhr. Dr. J. C. Mollerus, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken; de heer G. J. W. Putman Cramer uit Den Haag. secretaris van den Indischen Ondernemers- raad; ir. F. C. Dufour; de heeren R. Peere boom. directeur-hoofdredacteur, en P. W. Peerebcom, directeur van Haarlem's Dagblad de heeren Dr. A. H. Haentjens en J. M. C. Hoog, resp. voorzitter en penningmeester van de Rotaryclub te Haarlem; de heeren J. D. D. Pruissen en Mr. P. Fuhri SnetMage. resp. voorzitter en directeur van de Nuts- spaarbank te Haarlem. H. van Borssen Buisman, conservator van het Teyler-Meuseum; P. Doyer te Hilversum; voorzitter van de Vereeniging Nederlandsche Chemische Industrie; K. Kruithof te Utrecht oud-voorzitter Chr. Nat. Vakverbond; A. C. de Bruyn en pater mr. D. Beaufort, resp. voorzitter van het R.-K. Werkliedenverbond, en bestuurslid van het Werkfonds, beiden te Utrecht; J. v. d. Burg. directeur hotel Bosch van Bredius te Naarden;"H. Bertel, arts te Oegstgeest en ir. P. J. Bertel, Den Haag; A. Bos. ingenieur van het Werkfonds te Amers foort; Voorts merkten wij op den heer E. H. Kre- lage; ir. J. H. J. Huygens, hoofdinspecteur van den Arbeid te Haarlem; A. Tieleman, directeur van de Mij. tot Expl. van Zeepfabrieken te Zeist; P. Dyserinck, directeur N.V. Dyserinck Zonen te Haarlem. A. A. Frijlink en ir. F. E. Müller, resp. voorzitter en secretaris van de Utrechtsche Werkgeversvereeniging; C. de Jong Gzn. te Westzaan, voorzitter van de af deeling Papierfabrikanten der Alg. Ned, Werk geversvereeniging; D. Crena de long, presi dent van de Nederl. Handelsmaatschappij te Amsterdam, den heer H. E. ter Kuyle en mr. A. C. van Eek, resp. voorzitter en secretaris van de Fabrikantenvereeniging te Enschede; de heer H. J. Jannink voorzitter der Twentsch- Geldersche fabrikantenvereeniging, de heer C. A. W. Pauw, directeur houthandel Pont en voorzitter van den Bond van Werkgevers in het Houtbedrijf te Zaandam, M. B. C. Slote- maker, secretaris van het Verbond van Ne derl. Werkgevers, de heer C. Maarschalk van Egmond en "Rinnegom, burgemeester van Haarlem; mr. H. J. A .J. Niemeyer te Amster dam van den Nederlandschen Bond van Steendrukkerijen; P. Breman, directeur van de Ver. Blikfabrieken te Amsterdam; ir. W. J. Burgersdijk en mr. D. A. E. Immink van de N. Z. H. T. M., ir. W .A. J. van Geuns, secreta ris van het Groepsverband Nederlandsche Tramwegen; prof. dr. E. van Slogteren, lid van den kerkeraad der Doopsgezinde Gemeen te, ir. J. Vetter van het Werkfonds; de heer J. A. A. Ochtman, directeur Gem. Gasbedrijf te Haarlem: ir. M. H. Maas,, directeur van Open bare Werken; J. Vader, directeur van den Werkloosheidsdienst; A. de Vogel, directeur van de Muziekschool Toonkunst; dr. Eysvogel, mr. A. Haex, voorzitter Mijnvereeniging te Heerlen, mr. Th. A. Wesstra als voorzitter col lege diakenen Doopsgezinde Gemeente te Haarlem; de heer H. D. Tjeenk Willink; D. C. Endert jr., voorzitter van den Metaalbond, ir. A. H. Ingen Housz. directeur van het Hoog- ovenbedrijf te IJmuiden, ir. Telders, directeur van Van Hattem te Beverwijk; A. de Koster, voorzitter Nederl. Ver. van Leerfabrikanten; A. W. Hoette, dagelijksch bestuurslid Centraal Overleg, C. H. A. van de Toren Vrijthoff van de Landel. Ver. tot Onderl. Verz. tegen de na- deelige gevolgen van werkloosheid en ziekte te 's-Gravenhage, verder nog vele leden van de Rotaryclub te Haarlem en zakenvrienden uit vele gemeenten in ons land. Toen de kist in de groeve was neergelaten, trad Ds. J. M. Leendertz als eerste spre ker naar voren. Hij herinnerde aan den schok, die zijn onverwacht sterven in Zwit serland ons allen gaf. „Nu gaan wij al weer realiseeren wat zijn dood en daarmede ook zijn leven voor ons beteekent. Noback had een bijzondere gaven voor vriendschap. Er ging een sfeer van vriendschap en hartelijk heid van hem uit waardoor ieder verkwikt werd en zich gelukkig gevoelde. Zoo hebben wij hem ook in de Doopsgezinde Gemeente gekend. Zijn gezindheid trad vooral naar voren wanneer het hulpverleening betrof aan noodlijdenden en awaarbeproefden. Dan deed men geen vergeefsch beroep op hem. Hoe droeg hij aan onze Doopsgezinde Zieken verpleging een warm hart boe. Als ik aan hem denk, dan komt het woord. mij te bin nen: „Zalig zijn de barmhartigen". Hij was ook een harde werker, ondanks een teere gezondheid, Met de talenten, hem geschon ken, heeft hij gewoekerd. Nu heeft de Al lerhoogste Werkgever hem van zijn post ge roepen. Voor ons is dat een droevig heen gaan, dat een groot gemis achterlaat. Moge het voor hem, wiens gevoelig hart onder de oneenigheid en onvrede op aarde geleden heeft een ingaan wezen bot den vrede Gods, die alle verstand te boven gaat". Nog vele sprekers voerden hierna het woord. In ons volgend nummer komen we hierop <nader terug. CHR. DEM. UNIE. Dinsdagavond 7 Januari zal in ..Het Wapen van Heemstede", Wilhelminaplein. voor de C.D.U. als spreker optreden de heer H. S. van Bouten, lid der Tweede Kamer. ADR. STOOPPLEIN 24 Centrale Verwarming TEL.15597.0vervecn Oliestookinrichtingen. (Adv. Ingez. MedJ meldt: Hoogste barometerstand 766.4 m.M. te Biarritz. Laagste barometerstand 740.0 m.M. te Stockholm. en voorspelt: Matigen tot zwakken Westelijken tot Zui delijken wind. Afnemende bewolking. Weinig of geen regen. Iets kouder des nachts. Later weinig verandering in temperatuur. Uit het Buitenland Krimpende wind, zelfde temperatuur overdag. Thans is in de drukverdeeling belangrijke verandering gekomen. De depressie trok naar het Oost-Noordoosten en haar kern bevindt zich thans over de Oostzee. Ver in het Westen bevindt zich op den Oceaan nog een nieuw ondiep lage drukgebied. In het Zuiden en Zuidwesten van ons waarnemingsgebied stijgt de barometer shel, over de Golf van Biscaje heeft zich reeds een belangrijke hooge druk ontwikkeld. Ook bij IJsland is de barometer nog iets gestegen. Onder invloed van een krachtige Westelijke strooming werd het over Zuid-Frankrijk wat warmer. Ook steeg de thermometer over het Zuiden van de Britsehe Eilanden, doch in bijna het geheele verdere gebied werd het kouder. Over IJsland vriest het flink, terwijl lichte vorst op Schotland voorkomt. In Frankrijk vielen in de afgeloo- pen 24 uur opnieuw zware regens, evenals in Zuidwest-Duitschland. Ook in Scandinavië viel uitgebreide neerslag. Over vrijwel het geheele gebied bleef het karakter van het weer nog somber. Er is echter tengevolge van de hooge drukontwikkeling een neiging tot oplossing van de bevolking, welke zich in lagere nacht- en ochtendtemperaturen zal uiten. Ten onzens zal de wind gaan krimpen. De kansen op regen zijn klein. De temperatuur overdag zal ongeveer gelijk blijven. Barometer 758 m.M. 747 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANNOpticien Groote Houtstraat 37, Haarlem Thermometer 4 Januari: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 10 uur 45 F. 42 F. 44 F. Alleen Zijlstraat 97 - Opticiens (Adv. Ingez. MedJ BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 4 Januari 1936. Bevallen: 4 Jan., P. BoomsZielinski, d. Overleden: 2 Jan., B. Duin, 63 j., Gasthuis- vest. 3 Jan. L. D. Kuiper, 67 j., Noorder Tuin dorplaan. j., 1 d., z. v. D. Klaaasen, Saenre- damstraat. MUZIEK. Pianorecital Jo Coudsmit. Het programma, dat de pianist Jo Goud smit in het gebouw v. d. Religieuzen Kring te Aerdenhout ons zou doen hooren, en dat vijf études van Chopin en diens sonate in bes klein, voorts „Jeux d'eau" van Ravel en „L'isle joyeuse" van Debussy bevatte, met nog twee composities van Emmy Frensel Wegener, was op zichzelf sprekend genoeg om ons van het zeer sterke talent van dezen pianist een klaar inzicht te geven. Dit programma werd evenwel uitgebreid met een viertal werken van Albeniz, Manuel de Falla en Bela Bartók, waarvan de uitvoe ring ons oordeel over de veelzijdigheid van den jongen musicus nog zeer verruimde. Goudsmit zoekt nergens of nooit iets te bereiken met uiterlijke middelen, maar zijn klare, kerngezonde techniek stelt hem in staat, alles uit te drukken wat hij wil. Men mocht de eerste Chopin-étude, waarmee hij opende (op. 10. in C) wat schoolsch vinden, maar hij beoogde klaarblijkelijk geen ander doel dan bij wijze van praeludium ons het brillante der gebroken harmonieën ongerept te geven, en ais zoodanig was het een pracht prestatie op zich zelf. Maar na de étude in f klein was het de lyriek van die in e-groot (eveneens uit op. 10), die hem terstond deed kennen als de musicus, die zijn techniek slechts benut om de geheimste roerselen der klavierkunst den luisteraar te geven. Zoo was het ook in de sonate, waar Goudsmit de heerlijke lyriek van het Des-dur trio gaf op een wijze die op dit punt een Moritz Rosen thal ver in de schaduw liet. De schittering van het octavenspel in de étude in b klein (uit op. 25) gaf alweer een grooten dunk van de technische en geestelijke beheersching, die ons bi.i de muziek van Bartók, en nog eenmaal bij De Falla en hij Albeniz zoozeer zou frappeeren. Maar niet minder wekte onze bewondering de physieke gesteldheid, die een zoo veeleischend programma deed uit voeren bijna zonder onderbreking. Ook de geheugenconcentratie was opmerkelijk. Mis schien was er heel even (in de Toccata van Emmy Frensel Wegener) een moment van weifeling. Maar ik hoorde dit werk voor het eerst, en werd getroffen door een kleine in terruptie die den vlotten gang van deze kerngezonde compositie een moment scheen te verstoren. Of sprak hier, zooals elders (Jeux d'eau van Ravel) een malheur aan den vleugel, een woord mee? Niet alleen dat in het midden- register een weerbarstige snaar de études in f en de sonate in bes veel ongerief bezorgde, maar ook de discant was niet vrij van smet ten. en dat was bij Ravel al heel hinderlijk. Het was jammer, want de Bechstein deed het in de mooie acoustiek van 't gebouw van den Rel. Kring overigens heel goed. Dit trof mij vooral bij ..L'isle joyeuse" van Debussy, dat het op een Bechstein voortreffelijk doet. Bij een eerste auditie op een Blüthner waren althans de klankverhoudingen veel minder gunstig. Ook de muziek van Bartók. 2 burlesques, waaronder vooral het komische „un peu gris" werden ragfijn weergegeven en in een kleurschakeering, die zich prachtig bij de beide Spanjaarden aansloot. Het wordt vervelend om alweer te moe ten vermelden dat het aantal toehoorders niet groot was. Maar de aanwezigen hebben met mij sterk beseft, dat het kleine Holland trotsch kan zijn op zijn jonge kunstenaars. Het pianorecital door Jo Goudsmit zal lang in de herinnering blijven, en behalve een dankwoord aan den kunstenaar past eerbetoon aan wie dit muziekfestijn mogelijk maakte. G. j. KALT. VOOR DEN- -KANTONRECHTER 1 Kleine zaken. Het zou leerzaam zijn voor wielrijders, wanneer zij bij de Zaterdagochtendzitting van het Kantongerecht gingen luisteren, want dan zouden zij hooren, dat de bepa lingen van het motor- en rijwielreglement niet voor niets zijn geschreven, hetgeen al te veel wielrijders nog schijnen te denken. Men weet, dat een wielrijder verplicht is met de hand een teeken te geven, wanneer hij van richting wil veranderen, maar daar voor is het noodig, dat hij de handen vrij heeft. Dat heeft hij niet, als hij een fiets in één hand meevoert en evenmin, wanneer hij een of anderen last vervoert, die niet op het rijwiel is bevestigd. Hoevelen zondigen daartegen en zooals een overtreder zei: „Anderen doen het ook", maar dat kan niet als excuus gelden. De politie kan niet alle overtredingen consta- teeren, maar zij zit niet stil en wielrijders, die meenen, dat ze de handen niet vrij be hoeven te hebben, kunnen Zaterdags hooren, dat hun dat eenige guldens ka-n kosten, ook al veroorzaken zij geen ongelukken. We geven hier ter waarschuwing een lijstje van veroordeelingen. Het zijn enkele uit vele. Gereden met een pak hout op den schou der: f 2. Idem met een fiets aan de hand: f 2. Geen teeken gegeven zonder iets in de hand te hebben: f 3. Voorts: rijden zonder reflector of achterlicht: f 1. idem zonder brandende lantaarn: f 2. stilstaande tram voorbijgereden: f 2. links van den weg gereden: f 2. gereden met 3 op een rij: f 2. Verder: auto bestuurd met slechts één koplamp brandende: f 8. claxon gebruikt, die niet ééntonig was: f 2 Men ziet, de politie is actief. "Voor de vele en hartelijke be wijzen van belangstelling, mij be toomd op 26 December 1.1., betuig ik langs dezen weg mijn vriende lijken dank. S. P. RIJNIERSE Overveen, 3 Januari 1936 geldig voor goederen die wij ontvangen In d» week van 6 t m. 11 Januari VERVEN Tevens 20 korting op ALLE STOOM- en VERFPRIJZEN Piano- en OrgeUiandlel Vleugel- en Pianolasteminer DF TELEFOON 13795 per jaar om de 3 maanden op toon ook buiten de stad. Orgels repa- reeren - Stemmen - Schoonmaken Ged. Sell a lkb u rgergrach t 38 HAARLEM XOOR1) 10 vinger systeem Nieuwe machines Dag- of avondles Lesg. totaal 10.- Dagcursus (4 mnd.) 10,p. mnd. Avondcursus (6 mnd.) f 6.50 p. mnd. Opleiding voor dipl. Mercuvius, Verg. v. Leeraren e.d. Club- of Privéles EXGELSCH SPAAXSCH DUITSCH FRAXSCH Oude Gracht 71 BOEKHOUDEN Volledige en grondige opleiding voor Mercurius- en Praktijkexamen Dag- en avondlessen ƒ6.- p. mnd. STAATS PRAKTIJK EXAMEN voor ADMINISTRATIE en HAN DEL, uitsluitend privaatles, 10 per maand. Aanvang der nieuwe lessen JANUARI 1936, inschrij ving dagelijks. N. J. Th. SCHMIDT leer. M.O. Boekli, Acc, Wilhelniinalaan 4 Tel. 14506 Huwelijksbemiddeling Dames en Heeren, Uw adres is Bureau „SUCCOUR", De Carpen- tlerstraat 3. Tel. 770754, Den Haag Nieuwe Gracht 74 Discretie eerezaak. Alle ge- wenschte inlichtingen vrijblijvend. ONDERWIJS i I DUITSCH FRANSCH ENGELSCH ZWEEDSCH NEDERLANDSCH Opl. voor alle Praktijk-examens Repetitiecursussen voor af gewezen examencandidaten Kleverparkweg 142 - Haarlem TELEFOON 13269 Koninginneweg: 20 Franseh Duitsch Engelscli Zweedsch Opl. praktijk-es. conv.lessen Clubl. vanaf 3d. mnd. Groote Houtstr. 50 Haarlem FRANSCII DUITSOIl ENGELSOH SPAAXSCH NEDERL. ESPERANTO Speciale opleiding voor practijk-diploina's Herhaal-Cur sussen voor niet geslaagden POPULAIRE WINTER CURSUSSEN (aparte Damesclubs) LESGELD F;12— PER HALFJAAR door een ieder te leeren dus ook door - mij - Vraagt inlichtingen Privé en Clublessen. Onze leerlingen va- rieèren in leeftijd van 12 lot Kleine Houtweg s. Haarlem FRANS - DUITS - ENGELS Conv. en Berlitz Meth. in zeer korten tijd correct spr., lezen en schr. Privaatles 4.50 p. m. Twee pers. 3. Mej.N'.GROOTEXBOER Spaarne 5 zwart. Telefoon 17093 Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is het faillissement van Jan de Haas. photograaf, destijds te Hillegom, thans te de Kaag. geëindigd. De curator; Mr. B. W. STOMPS Haarlem, Ged. Oude Gracht 11 B 3 Januari 1936 Arts AFWEZIG Maandag en Dinsdag A. H. GARRER Oogarts is door ziekte NIET TE CONSULTEEREN Door het verbindend worden der tweede, tevens slot-uitdeelings- lijst waarbij aan crediteuren het volle restant hunner vorde ringen werd uitgekeerd, zoodat al- voor 100 pCt. zijn voldaan heeft het faillissement van L. A. LEVY, reiziger, wonende te Zand- oort, een einde genomen. De Curator: Mr. W. G. J. VEENHOVEN ALGEMEEN VERKOOPLOKAAL Nieuwe Gracht 74 Makelaar P. HOOGEVEEN Lz. BELANGRIJKE VEILING Algeheele Meubelzaak waarbij uitsluitend de allereerste SALONS. EET- en SLAAP KAMERS, Karpetten, Loopei's etc. Voorts een gedeelte van den In boedel, waarbij Piano, merk „Adalbert", Berlin. Kijkdag: Dinsdag van 28 en Woensdag van 104 uur POLIKLINIEK voor VOETVERZORGING Raamvest 1, t.o. Stadsschouwburg Gratis verwijderen van eelt, likd., voetwratten, zieke nagels enz. lederen Maandag en Woensd. van 9 uur. Dinsd. v. 24 uur. HUWELIJK Heer, 56 jaar, kl. ink., wenscht kennismaking. Br. no. 3901 bur, van dit blad Enige nette Verkoopsters gevraagd voor de afdelingen: Vereist wordt een flinke, frisse verschijning, en bekendheid met het vak. Brieven met opgave van leeftijd, vorige betrekking enz. onder motto „Levensmiddelen" aan het bureau van dit blad onder no. 3897 Gevraagd handige en nette Magazijn- en Liftmeisjes Bij gebleken geschiktheid kan opleiding tot verkoopster volgen. Aanb, onder motto „Lift" aan bur, van dit blad onder no. 389G nette HoHundsche Keukenmeid, uitst. kunnende koken en telef. en een Holl. 2e meisje, volkomen op de hoogte van tafeldekken en dienen. Brieven met afschrift ge tuigen onder no. 3S91 bur. van dit blad WINKELIERS Uw boekhouding in orde, door ac countant v.a. 2 p. m. Br. no. 3900 bur. van dit blad C° -V©^ •Jjs3 Y\E* e*4 MENSENDIECK METHODE ter verbetering van lichaamshouding en -beweging. Mevrouw BAADENHUYSEN-SCHaPER KÖTTER, Stolbergstr. 10, Telef. 10499 Mevrouw BAKKER-LEMARCHANT. Wagenweg 48, Telef. 15097 Mevrouw TEN BOKKEL-BOEVE, Middenlaan 17, Telef. 14966 Bloemendaal: Mevrouw A. KONING, Bloemen- daalscheweg 151, Leden Nederlandsche Mensendieckbond, HERVATTEN HUNNE LESSEN 6 JANUARI.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2