Uitbreiding van Roosevelt's bevoegdheden voorgesteld. i» \Vbsl Ergerlijke faal van Italiaansch blad. HOE THIJS IJS HET ZEEPALEIS VEROVERDE RADIO MOORS n.v. ZJi T E.R .DA G .4 J A N V A R I 1936 HAARLE M'S DAGBLAD BUITENLAND Nieuwe neutraliteitswet bij het Amerikaansche Congres ingediend. Verbod van financieele transacties met oorlogvoerende landen. Roosevelt richt xich in zijn jaarlijksche boodschap tegen autocratie en agressie. Tien vijftien proeent der wereldbevolking maakt den vrede onmogelijk. "De zitting 1936 Tan het Congres der Ver- eenigde Staten is Vrijdagmiddag- onder groote spanning geopend, aldus het A. N. P. Onmiddellijk na de opening diende Mac- Reynolds,' de voorzitter van het Huis van Af gevaardigden en van de Commissie voor Bui- tenlandsche Zaken, een voorstel in, waardoor de op 29 Februari a.s. afloopende neutraliteits wet door een neutraliteitswetgeving met een blijvend karakter vervangen wordt. Deze wet. die volgens mededeeling van Mac Rey nolds na langdurige besprekingen met presi dent Roosevelt en het S taa ts de pa r tem ent is ontworpen, handhaaft het tegenwoordige uitvoerverbod voor werkelijk oorlogsmate riaal als wapens en munitie naar oorlogvoe rende landen en machtigt den president, naar eigen inzicht den uitvoer van ander mate riaal, dat. voor oorlogsdoeleinden geschikt is, te verbieden Het.nieuwe voorstel voorzien ook in een verbod van financieele transacties met ooriogvoerende landen, zooals aankoop van obligaties e.d. Het wetsontwerp, dat is ingediend met volle instemming van Roosevelt en Staatssecreta ris Hull is een compromis, dat zeer ver te gemoet komt aan de wenschen van Roosevelt. Dé president kan ook Amerikaansche staats burgers het gebruik van schepen van oorlog voerende landen verbieden, en dezen sche pen ook verbieden, van Amerikaansche ha vens gebruik te maken. Ook duikbooten van oorlogvoerende landen kan verboden worden, Amerikaansche havens aan te doen. Oorlogs schepen, die in Amerikaansche havens brand stoffen of levensmiddelen willen innemen, kunnen geinterneerd worden. Van belang is no»'de bepaling, dat de president de bevoegd heid heeft, deze bepalingen op oorlogssche pen van bepaalde landèn niet toe te passen. MacReynolds is voornemens, het ontwerp reeds Dinsdag a.s. in de commissies aan de orde te stellen. President Roosevelt heeft Vrijdagavond persoonlijk zijn jaarlijksche boodschap aan het. Congres voorgelezen. Het verklaarde daarin allereerst, dat, ter wijl de politiek van goede verstandhouding onder de Amerikanen een feit is, dit sedert 1933 .in Europa nog niet het geval is. Wei zouden vele kleinere staten niets lie ver willen aan aan zich zeiven overgelaten te. worden en in samenwerking met hun na buren. eigen economische en sociale proble men oplossen, doch zij moeten er voortdurend op bedacht zijn, dat den een of anderen dag een inval in hun land kan plaats vinden. Br zijn dan ook redenen tot pessimisme. Sprekend over de landen waar een geest van autocratie en agressie heerscht. ver klaarde hij. dat deze staten niet heb noodige geduld bezitten hun wettige doeleinden door vreedzame onderhandelingen te bereiken, en hebben teruggegrepen naar de wet van het zwaard. De president verklaarde zich ervan bewust te-zijn. dat zijn woorden in de betrokken sta ten geen gunstig onthaal zouden vinden, doch dat zij in de staten, waar men oprecht naar vréde verlangt, begrepen zullen worden. Volgens den president.is nog steeds gelijk hij in 1933 verklaarde 85.a 90 procent der volkeren van de wereid tevreden met hun landsgren zen en -bereid de bewapening te verminderen, indien andere landen desgelijks zouden doen. Wereldvrede en goede wil worden dan ook slechts door tien of vijftien procent der we reldbevolking onmogelijk gemaakt, en de vrede wordt bedreigd door hen die egoïstische doeleinden nastreven. De wereld heeft reeds, eerder dergelijke tijdperken medegemaakt. De Vereenigde Sta ten zullen zich echter door het nalaten van alles, wat het conflict zou kunnen aanmoe digen, en door een doelmatige verdediging buiten een eventueelen strijd weten te hou den en alles doen, om andere staten er toe te brengen tot vrede en. goeden wil terug te keeren. Engeland. Geen onafkankelijk-conserva- tieve tegencandidaat voor Ramsay MacDonald. Dr. Mavor. als dramaturg beóer bekend onder dén haam James Bridie, heeft, blij kens een A'.N.P.-bericht uit Londen, besloten geen'benoeming te aanvaarden als onafhan- kelijk-conservatief candidaat voor de Schotsche universiteiten tegenover Ramsay MacDonald. Het is nog niet bekend of ook de Liberalen en Labour van het stellen van tegen-candidaben zullen afzien. Candid at uur van Malcolm MacDonald veilig? De conservatieve partijleiding is er door haar ingrijpen klaarblijkelijk in geslaagd, den strijd om de candidabuur van Malcolm MacDonald in het Schotsche district Ross and Cromerty op te lossen in den door de regeering gewenschten zin. Men deelt thans mede, dat Randolph Churchill zijn candi- datuur heeft ingetrokken en dat de conser vatieven van het district geen or.afhanke lijke n tegencandidaat zullen stellen. Pol en. Massa-amnestie aan politieke gevangenen Uit Warschou, 3 Januari: De 20.000 gevangenen, die vandaag in ver band met de verleende amnestie hun vrijheid hebben herkregen, zullen als werkloozen wor den behandeld. Hun zal in geld en natura steun worden verleend uit het Werkfonds. Zij zullen met de spoorwegen vrij vervoer hebben naar hun woonplaats. Een belangrijk deel der in vrijheid gestelden was tot. -gevangenisstraf veroordeeld wegens politieke vergrijpen. Tot dezen behoorden meer dan 1000 communisten en eenige hon derden Oekraïners. Tot hen behooren niet de moordenaars van den minister van binnen- landsche za,ken Pieracki, wier zaak nog in behandeling is. Evenmin vallen onder de amnestie de vroe gere minister-president Witos, die indertijd leider van de volkspartij is geweest en van wien men gelooft, dat hij in Tsjecho Slowa kije verblijf hotid't en de socialistische leider Libermann, die. in Frankrijk zou wonen. Velen zijn juichend uit de gevangenis poorten gekomen. Amerika. Tekort van bijna vier milliard. WASHINGTON. 3 Januari. De uitgaven der Amerikaansche regeering in 1935 hebben bijna het- dubbele der inkomsten bedragen, zoo-dat een nieuw record voor vredesjaren is gevestigd. De uitgaven bedroegen 7.612.000.000 doll., de inkomsten 3.857.CÜO.OOO doll., zoodat er over het betreffende jaar een tekort is van 3.755.000.000 doll. De openbare schuld bereikte op 31 De cember een nieuwe recordhoogte. Zij bedroeg toen 30.557.000.000 dol!, tegen 28.473.000.000 doll, op 31 December 1934. (A.N.P.) Griekenland. Venizelos richt zich tot den koning. Door bemiddeling van zijn vriend Rufos heeft Venizelos volgens het A. N. P. den ko ning het volgende telegram gezonden: ,,ïk- spréek met eerbied de hoop uit, dat de koning- door middel van vrije verkiezingen efin moge slagen, een regime te herstellen van een ge kroonde republiek, zooals Griekenland dat had gedurende de langdurige regeering van George I, opdat de sedert een twintigtal jaren verscheurde nationale eenheid hersteld moge worden. Als hij hierin slaagt zal het geheele land. hem uiterst dankbaar zijn". De koning heeft hierop geantwoord met woorden van warmen dank. Zoowel de minister van oorlog Papagos als de minister-president spreken de geruchten tegen, dat de officieren een liga zouden heb ben gesticht voor het voeren van politieke ac tie. In het gehee,le land heerscht rust. CMma. Studentenactie tegen de autonomistsche beweging. Uit Peipïng In de betoogingen der stu denten tegen de autonomistische beweging in Noord-China is gisteren opnieuw een ernstige wending gekomen, doordat 200 studenten plechtig gezworen hebben, de hoofdstad te bereiken of te sterven. Met 5 vrachtauto's met levensmiddelen ge.- laden, hebben zij zich op marsch begeven naar Nanking, teneinde tegen het autono mistische streven te protesteeren, en aan te dringen op verzet tegen de „buitenlandsche agressie". De studenten trekken langs den spoorweg Tientsin—Nanking en moeten 1000 K.M. loo- pen. (Reuter). Italiaansch bombardement bij Sassabaneh. Stammen bij hun bronnen op de vlucht gedreven. Het A.N.P. verneemt uit Addis Abeba, 3 Januari. Generaal Nassiboe meldt, dat een Italiaansch bombardements-eskader opnieuw een aanval heeft gedaan op verschillende stammen bij de bronnen van Boelale en Sassabaneh en vele bommen heeft geworpen De vluchtelingen zijn dcor laag vliegende machines met machinegeweren beschoten. Vijf Abessyniërs werden gedood en twee ge wond. Verder werden 19 kamelen die levens middelen vervoerden, gedood. Aan het noordelijke front zijn in den loop van Donderdag 6 Eritreesche officieren, 12 onder-officieren en 125 manschappen over- geloopen naar de Abessyniërs. Zij deelden mede. dat de aanleg van den straatweg van Adigrat naar Makkale een sisypliuswerk was. Heele trajecten van den nieuw aangeleg- den weg verdwenen telkens weer in het bodemlooze zand. De Turksche Roode Halve Maan heeft het Abessynische Roode Kruis 200 kisten verbandstoffen en medicamenten doen toe komen. VIER SLACHTOFFERS VAN DE „CITY OF KHARTOUM" GEBORGEN. Uit Alexandrië wordt gemeld, dat heden wederom vier lijken uit het wrak van het neergestorte Britsche verkeersvliegtuig „City of Khartoum" geborgen konden worden, zoo dat in totaal 6 slachtoffers aan land zijn ge bracht. Dat Dampo- hoofd-bad heeft mij opgeknapt! Dampo dampen diep inademen; neus, keel en borst 's-morgens en 's-avonds flink diep inwrijven met dampo-bal- sem. Maakt elke verkoudheid „lös" Doos 30 cent - Pot 50 cent (Adv. Ingez. Med.) „Een kamp vol Roode-Kruistenten minder waard dan één haar van een Italiaan. (Van onzen specialen correspondent) ROME, Vrijdag. Vandaag heeft Italië het feit herdacht, dat Mussolini elf jaar geleden absoluut dictator over het land werd, na de parlementaire oppositie te hebben ontbonden. Tot dusverre is de 3de Januari steeds vrijwel onopgemerkt voorbijgegaan, maar thans is iedere gelegenheid om het nationalisme aan te wakkeren welkom en zoo is deze dag thans voor het eerst gevierd. Op 3 Januari van het jaar 1925 legde Mus solini zijn constitutie aan het parlement voor en tartte in een heftige speech ieder, hem te beschuldigen van den moord op Matteotti, den syndicalistischen afgevaardigde, wiens dood nooit is opgehelderd. Het fascistische regime heeft sindsdien de situatie overleefd en een absolute dictatuur kwam daaruit te voor schijn. Vanmorgen ontvingen de leden der fascisti sche partij, mannen, vrouwen en kinderen, de- gebruikelijke rose, kaart, die een massa demonstratie aankondigt. Vanavond te zeven uur kwamen de fascis ten in de verschillende hoofdkwartieren bijeen en ae voornaamste passages uit de rede, die de Duce elf jaar geleden hield, werden aan hen voorgelezen. Voor de vrouwen waren af zonderlijke bijeenkomsten georganiseerd. Ook in het Palazzo Venezia heeft een massale demonstratie plaats gehad, waarbij den Duce hulde werd gebracht. Inmiddels zet de Italiaansche pers haar campagne ter aanwakkering van den oorlogs geest ononderbroken voort. Zooals men weet heeft staatssecretaris Suvich zijn spijt be tuigd tegenover den Zweedschen gezant te Rome over het bombardeeren der Zweedsche ambulance in Zuid-Abessynië, doch overigens praat men liever over dit onverkwikkelijke incident heen en legt men alleen nadruk op de onthoofdingen en verminkingen van Ita liaansche gevangenen en op het gebruik van dum-dum-kogels, waaraan de Abessyniërs zich zouden hebben schuldig gemaakt. De volgende uitlating in de „Tevere" is ty peerend voor de houding der Italiaansche pers: „Een tent vol Abessyniërs, Engelschen en zelfs officieele Volkenbondspersonen, of een heel kamp met Roode Kruis-tenten of, als men wil, alle vijftig misdadige landen, die de sanc ties toepassen, bij elkaar, zijn tezamen nog minder waard dan een enkele haar op het hoofd van een onthoofd Italiaansch soldaat. De piloten in onze bombardementsvliegtuigen zijn zich daarvan bewust en het is hun taak, het aan de wereld te doen weten". Deze verzekering, die intusschen ook in sommige Italiaansche kringen een slechten indruk heeft gemaakt/ wordt gevolgd door klachten over tendentieuze berichtingeving in het buitenland. Men meent wel eens, dat op deze wijze de rechtvaardiging wordt voor bereid van het gebruik van gas en vlammen werpers. Officieel wordt medegedeeld, dat verschei dene volgelingen van Ras Koeksa wegens spionnage zijn gefusilleerd. Op het oogenblik zijn geen nadere bijzonderheden bekend, doch volgens onbevestigde berichten zouden vier dezer deserteurs zijn terechtgesteld. (auteursrecht News-Chronicle A.N.P.) „Mag ik komen koken?" Lichte beschuitjes voor Clark Gable. De Metro-Goldwyn-Mayer studio's hebben een nieuw record vastgesteld: De vijf millioenste brief gedurende zes jaar tijds is dezer dagen ontvangen. De brief was geadresseerd aan Clark Gable, door een jonge dame in Jackson, Missisippi, die voorstelde, dat zij naar Caiifornië zou komen omdat zij „on gewoon lichte en gemakkelijk verteerbare bis cuitjes" wist te maken!" Dit beteekent dus. dat gemiddeld per jaar 833.333 brieven worden ontvangen, of wei per dag 2.118, van menschen. die de moeite hebben genomen om naar de studio's of de stars te schrijven om hun bewondering te kennen te geven voor films en haar vertolkers. Overigens vroeg de jonge dame in kwestie slechts een baantje als kokkin. MUZIEK. CONCERT DER H. O. V. Het H.O.V.-concert van Vrijdag 3 Januari was een keuze-concert, d.w.z. het programma was. althans hoofdzakelijk, samengesteld uit die werken, die op de vóór eenigen tijd aan de leden ter invulling en inlevering ver strekte keuze-biljetten de meeste stemmen verkregen hadden. Een dergelijke vrije stemming is leerzaam ten opzichte van den smaak en de voor keur van het publiek. Dat geen enkel „mo dern" werk een meerderheid van stemmen behaald bleek te hebben versterkt het stand punt van hen die de door een kleine groep in den lande telkens weer te berde gebrachte klachten over te weinig-aandacht-sehenken aan de kunstproducten der moderne kunst organisatie, speciaal door het Amsterdam- sche Concertgebouw, onbillijk achten als zijnde in strijd met de commercieele belan gen der Concertinstituten. Wat ons Haar- lemsch orkest betreft zouden we ze ook in strijd met de waarheid kunnen achten, im mers zoowel Van Beinum als Schuurman hebben voor vele werken van tijdgenooten op de bres gestaan. Dit laatste moge slechts als en oassant opgemerkt gelden. Dat Tchaikowsky's Vijfde Symphonie uit verkoren werd kan ons niet verwonderen, wanneer we ons het resultaat van een door het Concertgebouw een paar jaar geleden ingestelde enquête herinneren. Naar ik meen behaalde toen hetzelfde werk een record aantal voorkeurstemmen. De verkiezing der Egmont-Ouverture be wijst de onverzwakte suggestieve kracht, die van dit stuk uitgaat Daarin zijn de door het drama gewekte impressies tot expressie gekomen op een wijze, die van impressio nisme noch expressionisme weet, maar in de meest eenvoudige taal tot den hoorder spreekt. Men behoeft geen enkele kunstin richting af te wijzen of te veroordeelen om tot de conclusie te komen dat innerlijke kracht hoofdzaak, stijl een met tijdstroomin- gen veranderlijke bijzaak is. Grieg's Peer Gynt-Suite zal haar uitver korenheid waarschijnlijk ten deele aan haar melodische charmes te danken hebben. Maar wat Grieg daarin gegeven heeft wordt ook als echt aangevoeld en „Ases' Tod" is bij allen eenvoud voorzeker een geniaal stukje. De keuze der soliste was niet bij stemming geschied, maar ware dat wèl het geval ge weest, dan zou vermoedelijk mevr. Jo Vin cent verkozen zijn. Welk een trekkracht de medewerking dezer gevierde zangeres uit oefent is Vroeger bij de gemeentelijke orgel concerten overtuigend gebleken, eh ook nu was een buitengewoon groot aantal leden en verdere belangstellenden opgekomen om haar te hooren. Deze allen heeft mevr. Vincent zeker niet teleurgesteld. Haar stem was prachtig gedis poneerd en toonde veelszins weer den glans van vroeger; daarbij kwam haar volmaakte reproductie der snelle figuren in Handel's Ai-ia- „Lusinghe piü care" en haar lyrisch uitbeeldingsvermogen in de drie liederen van Grieg, die door schier eindelooze toe juichingen gevolgd werden. Van de orkestwerken slaagde de Egmont- Ouverture voortreffelijk. Van de Peer Gynt- Suite werden „Ases Tod" en „Anitra's Tanz" zeer fijn gespeeld; in het midden der „Mor- genstimmung" was niet de gewenschte klaarheid, en in het slotnummer konden de plotselinge tempoveranderingen niet alge- meene instemming verwerven. In de vertolking van Tchaikowsky's Sym phonie miste ik de spanning, die de vele uit- gesponnenheden belangrijk doet schijnen en althans de aandacht van den hoorder niet doet verslappen. Ook in de détails slaagde niet alles even goed. Dat bij de uitvoering van Tch.'s symphonieën één der drie con trabassisten tijdelijk voor de bespeling van een ander instrument aangewezen moet wor den is een handicap voor het verkrijgen van een goed klankevenwicht. De hoornsolo in het Andante Cantabile werd weer zeer lof waardig vertolkt. Summa summarum heeft het eerste con cert van het nieuwe jaar voor ons orkest be moedigende perspectieven geopend. Mogen deze tot grijpbare werkelijkheid worden! K. DE JONG. ONZE DACELIJKSCHE KADERVERTELLING. ZONDAG 5 JANUARI. HILVERSUM I. 1875 M. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.00 AVRO. 8.55 Orgelspel. 9.00 Voetbalnieuws, tuinbouw- praatje. 9.30 Vervolg orgelspel. 9.45 Lezing. 10.00 _ZondagsschooI. 10,30 Kerkdienst. 12.00 Filmpïaatje. 12.30 AVRO-Aeolian-orkest. 1.15 Causerie. 1.35 Kovacs Lajos' orkest. 2.00 Boek bespreking. 2.30 Zang en piano. 3.00 Radio- tooneel. 4.15 Gram.pl. 4.30 Het Weesper Man nenkoor. 4.50 Sportnieuws, gram.pl. 5.00 Gram. pl. 5.30 Voetbaipraatje, sportnieuws, gram.pl. 6.00 Mignon-kwintet. 6.30 Radiotooneel, 7.00 De Flierefluiters, en solisten. 8.00 Berichten. 8.15 Omroeporkest mmv. solist. 9.05 Radio journaal. 9.20 Gram.pl. 9.40 Kovacs Lajos' or kest. 10.00 Voordracht. 10.20 Kovacs Lajos' or kest. 11.00 Berichten. 11.10—12.00 De AVRO- Decibels. HILVERSUM II. 301 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gram.pl. 9.50 Geref. Kerkdienst. Hierna gewijde muziek. 12.15 KRO- orkest, lezing en gram.pl. 3.00 Causerie. 3.20 Gram.pi. 4.00 Ziekeniof. 5.00 Gewijde muziek. 5.30 Orgelspel. 6.00 Ned. Herv. Kerkdienst. Hierna orgelspel. 7.45 Sportnieuws, voordracht, berichten. 8.20 Concert mmv. solisten, koor en orkest. 8.55 Gram.pl. 9.10 KRO-orkest. 9.45 Gram.pl. 9.55 KRO-Melodisten. 10.20 Gram.pl. (Om 10.30 Berichten). 10.4011.00 Epiloog. DROITWICH, 1500 M. 12.50 Pianorecital. 1.20 BBC-Northern-Ire- land-orkest mmv'. sopraan. 2.20 Cellini-Trio. 3.05 Mandoline-orkest, mmv. tenor. 3.35 Gram. pl. 4.05 BBC-Militair-orkest. 4.50 Voor de kin deren. 5.10 Lezingen. 5.40 Pianokwartet en bariton. 7.05 Lezing. 7.20 Koor, en cello. 8.20 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Be richten. 9.20 Callenders Senior Orkest, mmv. bariton. 10.05 A. Sandler's orkest, mmv. bari ton. 11.05 Epiloog. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 12.20 Orgelconcert. 1.20 Vervolg orkestconcert. 2.35 Zang. 5.20 Populair concert. 7.20 Zang. 9.05 Radiotooneel. 11.05—12.35 Dansmuziek en po pulair concert. KEULEN, 456 M. 5.20 Havenconcert. 9.05 Omroeporkest. 11.20 Concert. 3.20 Omroepkleinorkest en solisten. 5.45 Weragkamerorkest. 7.20 Omroeporkest, -koor, sextet en solisten. 8.20 Orkestconcert. 9.5011.20 Populair concert. BRUSSEL, 322 M. 9.20 en 10.20 Gram.pl. 11.20 Omroeporkest. 12.20 Gram.pl. 1.302.20 M. Alexys' orkest. 2.35 Kamermuziek. 3.35 Gram.pl. 4.20 Dansmuziek. 5.20 Populair concert. 6.20 Gram.pl. 7.20 Cello- recital. 8.20 Omroeporkest. 9.05 Radiotooneel. 9.20 Omroeporkest. 10.30 Kamermuziek. 11.20 12.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 9.20 Gram.pl. 10.20 Omroeporkest. 11.20 Pianorecital. 11.35 Gram.pl. 12.20 M. Alexys' orkest. 1.30 Orgelconcert. 2.00 Gramipl. 2.50 Zang. 3.20 Gram.pl. 4.20 Populair concert. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gram.pi. 6.50 Zang. 7.35 Gram.pl. 8.20 Opera-uitzending. 11.5012.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Wagnerconcert. 8.10 Operetteconcert. 9.20 Berichten. 9.50 Cembalo en pianosoli. 10.05 Weerbericht. 10.20—12.15 Dansmuziek. KONINGSTRAAT 27, TELEF. 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) Met veel geplas en geweld komt het paleis boven het water uit, waarna Thijs snel verder klautert en een plaatsje boven op het dak uitzoekt. Nu is nog de vraag, hoe hij met dat vreemde zeekasteel aan wal komt, want dat is de bedoeling van het plan. Tot zijn groote vreugde ontdekt hij op het dak een groote lap zeil, dat hem prachtig te pas komt. Het is wel een eigenaardig schip, dat je hier ziet varen, maar'in iéder geval komt'het'vooruit en als de Wind Thijs nu'maar goedgezind is, zal hij den wal wel weten te bereiken. MAANDAG 6 JANUARI 1936. HILVERSUM 1875 M. Algemeen programma verzorgd door de VARA. 8.00 Gramofoonplaten en piano; 9.00 De Zonnekloppers; 10.00 VPRO. Morgenwijding; 10.15 Voordracht en Orvitropia; 12.00 Gramo foonplaten; 12.30 De Flierefluiters en solist, en gramofoonplaten; 3.00 Lezing; 3.30 Viool en piano; 4.00 Orgelconcert; 4.30 Kinderuur tje; 5.00 De Notenkrakers en gramofoonpl.; 6.15 Muzikale causerie met illustratie: 7.10 Lezing; 7.30 Zang. viool en piano; 8.00 Be richten; 8.10 „De Stem des Volks", Utr. Sted. orkest en solisten: 9.00 Radio-tooneel; 9.45 Gramofoonplaten; 10.00 Dam-nieuws; 10.05 Berichten; 10.10 E. Walis' ensemble; 11.00 Gramofoonplaten en piano. HILVERSUM II. 301 M. NCRV.-uitzending. de scholen; 2.35 Causerie: 3.15 Gramof.pl.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Chr. lectuur; 11.30 Gramofoonpl.; 12.30 Orgelconcert; 2.00 Voor de scholen; 2.35 Causerie: 3.15 Gramooonpl.; 4.00 Bijbellezing; 4.45 Gramofoonpl.; 5.2-5 Te nor en piano; 6.30 Vragenuur; 7.00 Berich ten; 7.15 Reportage; 7.30 Vragenuur; 7.55 Causerie; 8.00 Berichten; 8.05 Kamerorkest; 8.50 Causerie; 9.20 Vervolg kamerorkest; 10.05 Berichten; 10.10 Gramofoonplaten, DROITWJCH 1500 M. 11.20 Gramofoonplaten; 12.05 Schotsch Studio-orkest; 1.05 Gramofoonplaten: 1.50 Orgelconcert; 2.35 Gramofoonpl.: 3.20 Jack Wilson's kwintet en solist; 4.20 Viola en. piano; 4.50 Het Amington-orkest en confe rencier; 5.35 Dansmzuiek; 6.20 Berichten; 6.50 Pianorecital; 7.10 Lezingen; 8.10 Het BBC-orkest; 8 50 Het BBC-Mannenkoor en -theaterorkest; 9.50 Berichten; 10.20 Het Kutcher-strijkkwartet en solisten; 11.35 Dansmuziek. RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 Gramofoonplaten; 11.20 Orkestconcert 2.50 Gramofoonplaten: 4.20 Orkestconcert; 5.50 Dito; 8.20 Zang; 9.05 Strijkkwartet, zang en declamatie; 11.05 Populaire en dansmu ziek. KEULEN, 456 M. 5.50 en 9.30 Concert; 1.20 Nedersaksische symphonie orkest; 1.35 Gramofoonpl.; 2.20 Omroeporkest- en solisten: 5.20 Gevarieerd concert: 8 05 Omroep-koor. -orkest en solis ten; 9.40 Radio-tooneel; 10.30 Orkestconcert. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Salonorkest; 1.30 Gramo foonplaten; 5.20 Omroeporkest; 6.358.25 Gramofoonplaten; 9.20 Omroeporkest en ra diotooneel; 10.30 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20—2.20 J. Schnyders' orkest; 5.20 Populair concert; 5.50 Kamermuziek; 7.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Militair concert, 10.30 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 I-Iet Omroeporkest: 8.30 Hoorspel met muziek; -9.20 Berichten: 9.50 Vocaal-kwartet en piano; 10.05 Weerbericht; 10.20 Dansmu ziek

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6