SSTOOMEN 1.95 TE KOOP iorg en Nazorg voor Geestelijk- en Lichamelijk Misdeelden. Lectuur voor de jeugd. efe WINTERJASSEN DEMI-SAISONS REGENJASSEN GEASSOCIEERDE TANDARTSEN KLINIEK Gevraagd en aangeboden Uw costuum keeren? JONGELUI PLAATSEN Stormverzekering HENK TH. FIBBE S. O. s. 70 79 23 85 59 40 19 12: SATERDAG 11 JAN. 1936 HAARLEM'S DAGBLAD TS De avondverzorging te Haarlem. Een belangrijk onderdeel van de nazorg is avondverzorging. Deze avondverzorging wordt te Haarlem leds van af 1919 gegeven vier avonden jr week en gedurende de zomermaanden één [ond per week (ontspanningsavond) (Het vraagstuk van de verzorging der rijpere jigd staat in het middelpunt der belang- felling. De overgang van de school naar de maat- happij is vooral voor zwakzinnigen te groot. Het normale kind, dat de dagschool ver at, vindt in allerlei „avondscholen" volop Begenheid zich intellectueel verder te be- vamen en daar staat het avond onderwijs den voorgrond. Voor den zwakzinnige staat echter niet it onderwijs, doch de opvoeding voorop, zoo lt bij voorkeur niet wordt gesproken van iondonderwijs, doch van avond ver z or- In g. De ouders zijn niet bij machte in deze moei- ke levensperiode leiding te geven aan de voeding van het zwakzinnige kind. Milieu- vloeden en karaktereigenschappen werken !i' tevens storend. Thuis is het zwakzinnig kind zich zelf en huisgenooten vaak tot last. Het kan zich it .'.'maken en mist de kracht om gepaste eiding te vinden. De straat en de bioscoop bben een onweerstaanbare aantrekkings- acht en de afzakking is in vele gevallen niet jen te gaan. Na het verlaten van de dagschool dient men it iets te geven, dat „trekt" en waarop het h aandacht kan concentreeren. De avondverzorging, niet zoozeer om het [ellectueele als wel om het maat-schappe- ke en moreele element, onder goed onder- fde deskundige leiding, zal het in deze moei te puberteitsjaren staande moeten houden, [n een vertrouwde omgeving, onder leer- fechten van het B.O., kan een stuk jeugd- irk opgebouwd worden, waarvan men de tiale waarde vooral niet moet onderschat- De noodzakelijkheid van het beveiligen van rijpere jeugd wordt alom gevoeld. De jeugd eft behoefte aan wat anders dan 't huisgezin de werkplaats. Geven we hier geen leiding, d zal het harde leven haar onherroepelijk ivatten en meesleuren. ((oor het normale kind kennen we de jeugd- teenigingen, sportclubs, padvinders-, gym- ktiek-, zang-, en onthoudersjeugdvereeni- lgen, ontwikkelingscursussen enz. Alleen de erbeste debielen zullen tusschen hun nor- ile soortgenooten een plaats vinden, doch meeste zullen zich in deze milieu's niet Bis voelen; ze missen het aanpassingsver gen en bespotting is niet tegen te gaan, dat ze zich ondanks de toegezegde mede- •king afwenden en zonder steun en leiding an. leze avondverzorging zal dan ook voor de ikzinnigen hun „home" moeten worden. )d, handwerken en huishoudonderwijs zul- er onderwezen moeten worden, terwijl het ment ontspanning er een belangrijke ats zal moeten innemen. Wat de intellec- ele vakken betreft wordt er zoo goed mo- jk naar een aanpassing, aan de behoeften er oud-1.1. gestreefd. De jongen, die over geplaatst is als loopjongen, zal extra ge- end moeten worden in het wisselen van en met de geldwaarden goed op de hoogte eten zijn. Voor het aflezen van de straat- nen enz. zal weer leesroutine noodig zijn, lies staat of valt ook hier weer met de kracht. Bij voorkeur zal men alle avonden klasse onder dezelfde leiding moeten hou- want door den vriendschappelijken om- ig met de leerlingen krijgt men gegevens zijner beschikking, welke voor de nazorg groot nut zijn. )eze avondverzorging wordt te Haarlem r meer dan honderd oud-1.1. der buitenge- ïe scholen bezocht (zes klassen jongens en klassen meisjes). Het schoolverzuim is goed als nihil. Ze nemen deel aan een Nic. feest en zomers gaan we een dag met uit. )e meer dan 16-jarige ervaring te Haar- heeft geleerd, dat bij juiste „klasseplaat- tusschen leerling en leerkracht een band staat, waardoor veel onheil wordt voor- ïen. oor den vrij eren omgang wordt 't idee van ar school te moeten" weggenomen en op e wijze kost het nimmer moeite ze er heen rijgen. Uerwege zien we, dat het juist deze avond- zorging is welke uit „bezuinigings-over- [ingen" opgeheven wordt, daar vaak col 's en ook autoriteiten, die als deskundig gemerkt mogen worden, de juiste beteeke- van dit instituut niet kennen, oewel in alle klassen het onderwijs een haling en zoo mogelijk een voortzetting is dat der dagscholen beteekent het des nds onder controle houden van zwakzin- en in de puberteitsjaren nog iets meer dan erwijs geven alleen. e ervaring te Haarlem heeft bewezen, dat leerlingen, die deze inrichting bezochten, inde zijn gebleven. Iet normale kind heeft na het verlaten de lagere school de jeugdvereenigingen kan zich dank zij de Gemeentelijke be- iiing op bestaande cursussen overdag en ivonds bekwamen en wordt op deze wijze de straat gehouden: Iet zwakzinnige kind heeft geen jeugdver- igingen en kan zich na het verlaten van buitengewone school in geen enkels rich- bekwamen en is uitsluitend aangewezen de avondverzorging; Rustige" verkiezingsdag op Cuba. iAVANA. 11 Januari (A.N.P.) De uitsla- van de verkiezingen voor het president- lap wijzen, vooi-zoover zij tot dusver be id zijn, op een overwinning van den can- aat der vereenigde republikeinsche en ionaal-liberale partijen, dr. Miguel Ma- io Gomez y Arias. De Candida at der de- raten. de vroegere president Menocai. rd verslagen. Ook bij de verkiezing van den ;-president, de zes provincie-gouverneurs de 24 senatoren behaalden de candida- van het republikeinsch-nationaal-liberale kiezingsblok de overwinning. De verkie zen worden als de rustigste beschouwd, ooit op Cuba zijn gehouden. Ditmaal wer- i .slechts" drie kiezers doodgeschoten en lige personen gewond.... De werklooze zwakzinnige jeugd heeft tot de gemeentelijke cursussen voor de normalen geen toegang en is bij opheffing van de avond- overgeleverd. Dat deze avondverzorging niet noodig zou zijn voor de imbecielen, zooals zelfs deskun dige autoriteiten beweren moet eveneens ten- sterkste tegen gesproken worden. Onder de imbecielen, die o.a. de Haarlem- sche Werkinrichting bezoeken, zijn verschil lende, die met de avonduren onder deskun dig toezicht moeten, willen we de gestichtsver- pleging voorkomen, of een herhaling tegen gaan. Geval voor geval zal bekeken moeten wor den en als plaatsing noodig is, moet dit ook mogelijk zijn. Drie vijfde van de imbecielen, die te Haarlem de Werkinrichting bezoeken, zijn niet op de avondverzorging, daar zij even als de imbecielen, die thans kunnen blijven, met de avonduren dit niet noodig hebben. In totaal bezoeken van de 110 leerlingen 16 imbecielen de avondverzorging. Deze verwijde ren zou beteekenen het scheppen van con flicten en verhooging van gestichtsverpleging. E. P. SCHUYT. ,,Puk", door Anke Servaes; geïllustreerd door G. D. Hoogendoorn. Uitgave H. Meulenhoff, Amsterdam. Of een gezin met een zenuwzieke moeder wel een geschikt onderwerp is van een boek voor meisjes van 1317 jaar, daarover zullen de meeningen wel verdeeld zijn. In elk geval is de toestand goed beschreven; de moeder die naar haar kinderen verlangt wanneer ze niet bij haar zijn en die in hun tegenwoor digheid een wispelturigheid toont welke zich uit in overdreven heftige omhelzingen woedende uitvallen. Puk k-omt in dit g^zin als hulp voor de twee kinderen, Sieb en Bientje. De moeder gaat naar een rusthuis en Puk komt voor een moeilijkheid in haar gevoelens: moet zij lief voor de kinderen zijn om hun het tijde lijk gemis te vergoeden of troggelt zij daar mee de zieke de aanhankelijkheid van de kinderen af? Puk kiest den eersten weg brengt geluk in het gezin, waar vooral Sieb lijdt onder de bezoeken aan het rusthuis. Als Tine hersteld en met de beste voornemens terugkeert, is er voor Puk werk in haar eigen ouderlijk huis. Want de inwonende groot moeder regeert daar den boel en Puk's moeder heeft in die onaangename verhouding de hulp van haar dochter hard noodig. Een goed beschreven maar onkinderlijk gegeven zoodat het mij voorkomt dat de meisjes van dertien jaar rijkelijk jong zijn voor dit boek. De illustraties van G. D. Hoogendoorn zijn niet allemaal geslaagd „De Afspraak", door Rein Valkhoff. Platen van G. D. Hoogendoorn. Uitgave H. Meulenhoff, Amsterdam. Op een internationale kostschool in de Alpen is gedurende een bergtocht naar de Bella Tola een „afspraak" gemaakt tusschen den directeur en de leerlingen der hoogste klasse. Wat die afspraak precies inhoudt, komen we voorloopig niet te weten; blijkbaar moeten de jongens in hun vacantie iets be langrijks tot stand brengen of beleven en daarvan een berichtje aan monsieur Favre sturen, gemerkt met twee gekruiste ski's. Dan wordt aan elke leerling een paar hoofd stukken besteed; wij volgen de jongens naar Italië, Duitschland, Frankrijk, Engeland: Holland enz. Enkelen melden voor „de af spraak" een sportprestatie, maar de meesten schrijven dat zij gearresteerd- zijn. Hoe al die arrestaties met elkaar in verband staan, daar begrijpt de lezer pas op het einde van het boek iets van; op deze manier heeft Rein Valkhoff de spanning 'aangebracht. De ar restaties blijken alle verband te houden met een verruiling van een echt en een valsch schilderij; door één der jongens terwille van de „afspraak" bedreven. De prijs van die af spraak wordt echter gewonnen door den Hol lander Kees Valkema en den Zwitser Hans Schöni. Zij hebben naar allerlei landen ge correspondeerd en zich met invloedrijke per sonen in verbinding gesteld, teneinde te komen tot de oprichting van een jeugd- vredesbond, die ook aansluiting bij den Vol kenbond zal zoeken. De schrijver brengt op aantrekkelijke wijze de vredesgedachte onder de aandacht van zijn jonge lezers, en hij laat zien dat ook zij hun steentje kunnen bijdragen aan het groote bouwwerk, de wereldvrede. „Viola heeft Vacantie", door Felicie Jehu. Platen van Miep de Feyter. Uitgave Gebr. Kluitman, Alkmaar. Een aardig boek voor meisjes van 1216 jaar. Ja, Viola heeft vacantie, maar ze benut haar vrije dagen in een baantje bij drie kin deren. omdat haar moeder met het weinige geld maar moeilijk kan rondkomen. Viola is nog erg jong en haar overwicht op de kin deren lang niet altijd toereikend, hetgeen soms aanleiding is tot grappige situaties. Na anderhalve week wordt haar de betrekking opgezegd, maar dan mag Viola voor gezel schap komen bij de tante van haar vriend Jan, de adelborst. Zij wil Viola in staat stel len voor piano door te gaan. Tante heeft haar eigen dochtertje verloren; zij wil daar om Viola geheel tot zich nemen en wenscht ook dat deze „moeder" tegen haar zal zeg en. Dat is even een gekunsteld dramatisch tintje. Dan verkiest Viola toch haar eigen thuis, maar ze is dol-gelukkig als Jan's tante haar desondanks in de gelegenheid stelt om de zoozeer begeerde pianostudie te volbren gen. Een prettig boek met aardige platen. „Groote Blijdschap", een bundel Kerstverhalen door Mien Labberton. Uitgave Bigot en Van Rossum Amsterdam. Een bundel met vertellingen over kinderen; er is een zelfzuchtige jongen, een jongen die jokte en één die stal, een negermeisje, jonge lingen die het geluk zochten. Allen op hun beurt hebben spijt van hun dwaling en nemen zich voor in hun verder leven een goed mensch te zijn. Het boek is geschreven voor kinderen van 814 jaar; de kleine plaatjes boven de hoofd stukken zijn van C. v. Mesdag. „De strijd in de lucht", door Percy F. Westerman: verta ling van Jhr. R. H. G. Nahuys platen van R. van Looy. Uit gave Gebr. Kluitman, Alk maar. Een prachtig, spannend verhaal voor oudere jongens; een verhaal van een uit vinder, spionnen en vliegeniers, waarvan de lezers volop zullen genieten. De doelstelling van de uitvinding is eenerzijds wel wreed; men wil de luchtoorlog technisch zoo per fect mogelijk voeren. Anderzijds geeft de uitvinder door het tot zinken brengen van zijn stralingstoestel blijk van viedelievend- heid; want hij begrijpt dat zijn apparaat een stroom van nieuwe uitvindingen zal ontlok ken dan de breinen van belanghebbenden, om de afweerstralen te neutraliseeren, en dat de strijd om de meest perfecte bewape ning dan weer eindeloos voort zou gaan. De schrijver zou ook een sportief of een weten schappelijk doel hebben kunnen kiezen, zon der aan spanning in te boeten. Sir Brian Strong is de Engelsche uitvin der van een straling die de mote en van vliegtuigen op groote afstand k n doen stop pen. Echter is men in andere landen reeds zoover dat men vliegtuigen en luchtschepen bouwt waarin geen electriciteit toegepast wordt, en die geen invloed van de straling ondervinden. Rob Gladsmuir en Jack Armi- tage, de helden van dit boek, zijn de jonge assistenten van Sir Brian, die hem bij den bouw en het invliegen van een aantal vlieg- booten behulpzaam moeten zijn. Klausavië een jonge republiek ten Oosten van rsjecho Slowakije, voert iets tegen Engeland in het schild; Peter Corbold,, spionneerend zee- officier en neef van Sir Brian, kan nog net bijtijds de komst van een paar Klausavische luchtschepen naar Engeland melden. De F.A. 1, met o.a. Jack en Rob aan boord, stijgt op en vernietigt den vijand. De luchtschepen verdwijnen naar den bodem der zee en de manschappen vinden hun graf in de golven. Een Engelsch vliegtuigeskader gaat dan naar Klausavië, waar de hoofdstad zich na een luchtbombardement spoedig overgeeft. Ook in deze tweede Engelsche zege spelen Rob en Jack, alsmede Peter Corbald een voorname rol „Miek's Moeilijkheden", door Sa mie van Havelte; platen van Hans Barrebach; uitgave bij W. J. Thieme en Cie.. Zutphen. Miek's moeilijkheden zijn de moeilijkheden van haar gevoelig hart. Zij koestert groote liefde voor de armen en de dieren, maar ze uit zich moeilijk. Een bewijs van haar dieren liefde is de grappige ontvoerings-expeditie van Frèddy, de hond van de buurvrouw. Tim, een vriend des huizes, houdt veel van Miek, maar zij schijnt niet om hem te geven; daarna is het omgekeerde het geval, totdat het misverstand komt. Ook over Miek's huis genooten wordt wel iets verteld, maar hoofd zaak vormt de beschrijving van haar ver houding tot Tim. En voor dat enkelvoudis thema is het boek wel wat rijkjelijk lang uit gevallen; steeds weer zijn het Tim en Miek Overigens een vriendelijk verhaal voor de oudere meisjes. Volstrekt eeuJgc kennis geving Heden overleed na een langdurig lijden onze dier bare, lieve Man, Vader, Be huwd- en Grootvader er. Neef Mr. Jan Gerritsz Secretaris Xed. Werkloos hdds-Raad Wethouder der Gemeente Haarlem in den ouderdom van 60 jaar. A. J. GERRITSZ— SCHAGEN Treebeek: M. PAULEN— GERRITSZ Ir. A. PAUIiEN Eindhoven: I. TROMP— GERRITSZ Ir. TH. PH. TROMP en kleinkinderen Haarlem: J. C. GERRITSZ Haarlem. 10 Januari 1930 Kenaupark 9 A Geen bezoek De teraardebestelling za! plaats hebben op Dinsdag 14 Januari a.s. te Driehuis- Westerveld, na aankomst van trein 13.14 uur. Den 26en Januari a.s. hopen onze geliefde Ouders en Groot ouders R. BLOK Sr. en A. BLOK—DE WAARD den dag te herdenken, dat zij vórtr 40 jaren In den echt werden ver bonden. Hunne dankbare kinderen en kleinkinderen Haarlem. 11 Januari 1936 Rozenstraat 5. geldig voor goederen die wij ontvangen In de week van met 18 Januari De Heer en Mevrouw AMéLINEAUBAAT geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter MARIA SOXJA St. Cloud (S. et O.) 10 Jan. 1936 Avenue Clodoald 31 Heden overleed na een korte ongesteldheid, in den leeftijd van 71 jaar, onze beste echtgenoote en moe der, mevrouw Carolina Maria Lasones, eerder weduwe van den heer J. B. M. Oelio Haarlem, 21 Iordensstraat 10 Jan. 1936 A. DE HEER A. K. VER ELZEN C. VERELZEN Crematie op Westerveld Dinsdag 14 Jan. v.m. 10.30 Heden overleed in de hope des eeuwige levens onze zeer geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer A. Toeset Sr. den leeftijd van bijna 78 jaar bereikende. Namens de familie, A. TOESET Jr. Beverwijk. 10 Jan. 1936 H. Burgerstraat 40 Verzoeke geen bezoek en bloemen De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 13 Januari n.m. 1.30 uur op „Duinrust" te Beverwijk. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een langdurig en geduldig ge dragen lijden, onze lieve Zuster, Behuwdzuster en Huisgenoote, Mejuffrouw P. Waejjhaert, in den ouderdom van 83 jaar. C. J. WAEIJHABRT G. A. J. HEIJBLOM— WAEIJHAERT J. C. HEIJBLOM M. G. HEIJBLOM Haarlem. 10 Jan. 1936 Brederodestraat 6 Waterproof maken 50 c.extra Tevens 20 °/o korting op ALLE STOOM- en VERFPRIJZEN Gevestigd HAARLEM Ged. Oude Gracht 11, t.o. Post kantoor Tel. 15935 Spreekuren: dagelijks 3—5 n.m. Ma., Wo„ Vr. 9—11 v.m., Dï„ Vr. 79 n.m. en volgens afspraak Behandeling tegen matige vastge stelde tarieven voor hen, wier in komen geen systematische parti culiere behandeling toelaat. De curator in het faillissement van H. X. J. WAALEWTJN te Haarlem deelt mede, dat door hem ter Griffie der Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem is redeponeerd de eenige uitdeelings- lijst, welke aldaar gedurende 10 dagen ter kostelooze inzage van belanghebbenden zal liggen. Mr. G. E. MELLEMA Curator Groote Markt 0 Met 1 Febr. DIENSTBODE gevraagd. Loon 30 p. maand, Wasch vrij. V. g. g. v. Hotel Zo- Bloemendaal In een fijne zaak wordt een be s'chaafd meisje gevraagd als Eerste Verkoopster Brieven met opgaaf van leeftijd en vorlgen werkkring aan het bur van dit blad onder no. 3943 V. direct te Bl'daal gevr. een f KEUKENMEISJE of meisje-alleen. Adres: Mldden.- duinendaalscheweg 28, Gevraagd NET MEISJE pl.m. 15 j., k. stoppen en dat zich wil bekwamen in de huish., halve dagen te Aerdenhout. Br. 3948 bur. van dit blad De curator in het faillissement n J. -T. BOESMAN-S. destijds te Heemstede, deelt mede, dat door hem ter griffie der Arrondisse- ments Rechtbank te Haarlem is gedeponeerd de eenige uitdeeüngs- lijst welke aldaar gedurende 10 dagen ter kostelooze inzage van belanghebbenden zal liggen. Air. G. E. MELLBMA Curator Groote Markt 6 RECTIFICATIE In de advertentie in Haarlem's Dagblad van 27 December 1935 stond, dat de verificatievergade ring in de faillissementen van D. Wijngaarden en zijne echtge noote J. H. L. P. Bossard, beiden wonende Stuyvesantstraat no. S5 zw. te Haarlem, pjaats zou vin den op Zaterdag 1 Febr, 1936 des voormiddags 12 uur in het Paleis van Justitie, Jansstraat SI. Dit moet echter zijn: Zaterdag Februari 1936, des voormid dags 10 uur. De curator: Mr. H. J. HOPPE Ged. Oude Gracht no. 11 B Voor direct gevr. net R.K. DAGMEISJE an 8.306 uur. Middenweg 145 Haarlem Nrd, Holl. en Duitsche keuken-w. meisjes. 2de, alleen en dagmeisjes v. g. g. v. voor in en bulten de stad. Boogaard s Plaatsingbureau, .Tansstraat 56, Tel. 14170. MET MEISJE ALLEEN b. z. a„ 26 jr., per 1 Febr.. v en n„ v.g.g.v. Br no 3950 bur van dit blad Net burgermeisje ,'i\, v. half 9—12 uur. Vrijdags tot 2 u. Xiet ben. 18 j. 3 p. w. m, brood kost. Br. no. 3949 bur v.d.bl, Kleermaker biedt zich aan. Br. no. 3945 bur. van dit blad Kleen-e-ze kan voor direct eenige besch. welbespraakte oor dem. bij part. Leeft. 20-2 5 Voor harde werkers directe erdicnst-mogelijkheid van 20 tot 25 p. w. Pers. bez„ onder overl. van prima getuigschr.. Maandag 9.30—11 uur, Park laan 71. Bij groote Maatschappij kunnen eenige Energieke werkers eplaatst worden Ruime verdien sten. Br. no. 3067 Wenfing's Adv. Bur. Tempeliersstraat 32 VOLONTAIR Jongmensch, 19 jaar, in bezit van diploma 5 jar. H.B.S. en machine- schrijven. zoekt plaatsing op kantoor. Brieven no. 3937 bur. van dit blad DECKERSTRAAT Kl'park) keurig onderhouden HUIS TE HUUR nv. Mrt.-Apr. Bill, conditiën. Inl. Makenaar P. H. BORG HOUTS lsweg 38. Telefoon 17130, Woning gezocht Heemstede, Aerdenhout of omg. voor kl. gezin. Huurpr. 80 a 35 p. m. Br. no. 3942 bur. v. d. blad Mooie Zit-Slaapkamer in Villa in het Bronsteëpark te HEEMSTEDE. direct bij tram, zeer billijk aangeboden aan Dame of jong meisje. Br. no. 39 32 bur. an dit blad VEILING TE VEI/S EN' in Hotel „Velserbeek" op DONDERDAG 23 JAN. 1936 nam. 2 u. t. o. v. de Not. Mr. J. W, VAX DER HEIDE, te Alkmaar, en G. D. BOERLAGE, te Velsen. van: NEGEN LANDHUIZEN, voor enk. jaren nieuwgebouwd, op biz. goeden stand, bij het sla tion Velsen, alle met oen tra lo verw„ met erven en tuinen. In l>e( park „Velserbeek", J. Kos telijk la an 2 4 8 10 12 14 16 18 en 20. Af/,, en gecombineerd. Beh. tot de nal. v. d. Heer J. G, Schaaf Nad. Inl, ten kantore van gen. notarissen. 'T KLEUTERKLASJE Nog eenige plaatsen open. Aanm, ged, schooluren dagelijks van 9- 12 uur behalve Vrijdag 1.454 u. Gedipl. leidster J. BAUDERT Prinsessekade 16 TE HUUR ruim winkelhuis, in volkrijke buurt, zeer geschikt voor slagerij. Lage huur. Br. no. 3944 bur. van dit blad Gep. Rijks Hfd.ambtr. vr. op goe den stand voor zijn gezin. best. uit Echtgen. en Zoon, goed gem. Kamers met pension VOOR f 7000.- leeg te koop het prima gebouwd heerenhuis Burgemeester Boreol- stra'at 5 (hartje stad). Bad, wascht., poort enz. Te zien Zon dag 14 uur. Barsois (Russ. Hazewindhonden), Schotsche Terriers, Sloegi, Icrscho Setter. Duitsche Herder. Pe- kingeesje. Witte Angora Po?s en Papegaal met koperen kooi. Am- sterdamschevaart 320. Kennel „Haerlem", Tel. 14479. Te koop 3 wielige zware M OTOR BAKFIETS z. g. a. n. Prijs 480, voor Balistraat 10. H.Nrd, Het voordeellgste adres voo;- l SCHILDERWERK is W. DEKKER, gedip'. Huls- Decoratieschilder. Minahassas 36, Haarlem-Noord. raagt premie stormschade, erze» NassaustnuiL 14, Telel' 13781 Defecte clecti'lsche apparaten zijn Levensgevaarlijk Laat deze daarom onderhouden en repareerén door deskundigen. Dus direct naar de speciaalzaak GEORGE DONDORP'S STOFZUIGER- en MOTOREN- KLINIEK Dakeneasergraclt 38. Tel. 14S82 WOLLEN STOFFEN 90 cM. breed, uitsluitend dessins van dit seizoen per Mtr. 0.85 per el0.59 48 WOLLEN CLOQUé 130 cM breed. Nouveauté, voor japonnen in alle kleuren, ook zwart l15 per Mtr. per el CREPE GEORGETTE 90 cM. br., in fraaie b'oem- dessins m p. Mtr 04 p. el Onze prima kwaliteit CREPE SATIN. 90 cM breed, in alle kleuren, ook zwart p. Mtr. p. el CREPE DE CHINE. 90 cM. breed, in alle effen kleuren per Mtr. 0.57 Vü 34 per el 0.39 23 .MATTCREPE 90 cM. br., pracht kwaliteit, in di verse kleuren, ook wit en zwart per Mtr. 0.80 per el 0.55 28 CORDELé In diver ef fen kleuren 2 T p. Mtr. p. el PYJAMA FLANEL 70 e: 80 cM. breed, in moou frissche streepdessins. p. Mtr. 0.26 0.15 12 p. el 0.18 0.1014 8i UNI FLANEL onze beken de solide kwaliteit in rose-bleu en zalm, p M. 0.26 0.19 0.16 IJ. p.el0.18 0.13'/20.11 GEBLOEMD FLANEL v garneering in aardiv dessins p. Mtr. p. el 1® 13 SCHORTENCRETONXE 80 cM. breed, mooie fri sche patronen p. Mtr. p. el 2f 18 en EEN PARTIJTJE LIN GERIE KATOEN LIMERICK, 80 cM. breed in rose, zal en bleu per Mtr. 0.26 per el 0.17 Vz If

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 3