Nadenken en oplossen. ZATERDAG 18 JANUARI 1936 H A A R L E M'S DAGBEAD Onze wekelijksche puzzle-rubriek- Mef prijzen van 5, 2 en vijf van 1 gulden De oplossing van puzzle no. 16 Onze opgave van j.l. Zaterdag heeft laten zien, dat er zeer veel goede stuurlieden onder I onze puzzelaars huizen: ik ontving veel iri- j zendingen, waaraan men het verzoek knoopte, om binnen niet al te langen tijd wederom een dergelijke opgave te willen geven. Het geen geschieden zal. Bij het commentaar bevond zich een aar dig gedichtje ,dat ik hier gaarne laat volgen: Puzz'len is een prettig werkje, Makk'lijk is het niet altijd. Ben je bezig dan bemerk je Soms: 't is maar een kleinigheid! 't Is de quaestie maar van willen. En van oefening meteen. Maar toch tref je ook wel „pillen" Die zoo hard zijn „als een steen". Veel hangt af van logisch denken; En dan blijkt het dat veelal En ondanks veel goede wenken: De beste stuurlui staan aan wal! „Bekroonde stuurlieden". Ziehier thans de namen van onze „Gelukki gen" van deze week: De hoofdprijs vijf gulden: M. Meijst. van Slingelandtlaan 22, Heemstede. De tweede prijs twee gulden: J. Verhaar, Obistraat 67, Haarlem De vijf troostprijzen, elk een bedrag van één gulden J. van Keulen, Creutzberglaan 20, Wijk aan Duin; D. v. d. Keemel, Gen. de la Reijstraat 70, Haarlem (N.); Willy Dijkstra, Raamsteeg 15, Haarlem: Mevr. T. de GraaffMeijlis, Sanatorium Kamer 33, Hellendoorn; S. de Rood, Burg. Boreelstraat 12, Haarlem. Onze nieuwe puzzle no. 17 Verandering van puzzle-spijs, doetop lossen en natuurlijk inzenden. Ditmaal twee opgaven; de eerste Is een kruiswoordpuzzle, met de volgende omschrij vingen: Horizontaal: 1 Droegen de mannen eertijds meer dan tegenwoordig. 5 Oogziekte. 10 Onaangenaam. 11 eerste gedeelte van een eerenaam voor een hoogeschool. 12 bekend schoenpoetsmiddel. 14 het dichtstbijzijnde. 15 schoorsteenzwart. 16 voornaam van een zeer bekende (Duitsche) filmactrice. 17 hoort men vaak door de radio. 18 zegt men, als deze juzzle geheel is inge vuld. p 19 meisjesnaam; ook kaart In het kaartspel. 20 jongensnaam. 2' Levensvocht in organische lichamen. 23 muzieknoot. 24 meisjesnaam. 26 boter afgescheiden uit de melk. 28 texi-onderneming in Amsterdam. 29 Naam, door Jesaja in het O.T. aan Jeru zalem gegeven. 30 Morsige of slonzige vrouw. 31 Gegroet '3 letters). 32 vervoerbedrijf der Ned. Spoorwegen (3 letters) 33 een der Ba toe-Eilanden fde eerste letter greep is ook: „oogenblik"). 34 Groote Oostzeehaven van Littauen. Verticaal: 1 Dorp in het Oosten van Noord-Brabant. 2 Lang ketengebergte in Zuid-Amerika. 3 Vindt men in een bijenkorf. 4 Laagte. 6 Bruinachtige verfstof uit run. 7 Steeds weer. 8 Groote stad in Nederland. 9 snapper; rammel. 13 Mengsel van klei of leem en ijzeroxyde. 14 Dorp ten N. van Roermond (4 letters). 16 Beweeggrond. 18 Richtsnoer. 21 Zeker Duitsch kaartspel tusschen 3 per sonen. 22 Nauwe doorgang tusschen zandbanken. 24 iets, dat zeer. klein is (scheikunde). 25 omstandig, breedvoerig. 27 meisjesnaam (afk.; 1 letter meer dan hor. 19) 28 boomachtige, lelieachtige sierplant, in- heemsch o.a. in Oost-Indië uit welker bladeren men een geneeskrachtig sap trekt. 30 Afkorting op brieven (2 letters; titula tuur). Tweede opgave. Gevraagd wordt de functie van dezen heer (U kent 't allen; denk eens aan kolom lü) Dr. F. I, R. Caudroo. Utrecht Eede Men zende de oplossingen aan: Mr. Na- denker van Haarlems Dagb'ad te Haarlem- Vóór a.s. Woensdagmiddag 5 uur.. Met het oog op de vele andere correspondentie voor ons blad bestemd, gebruike men a.u.b. géén andere adresaanduiding. Iedere abonné kan slechts één oplossing in- zenden. Het hierbij afge- Irukte „identiteitsolaatje" P 17 Puzzle ho. 17 moet aan de oplossing worden gehecht of er op geplakt worden. Niet op sgj tae» de envelop van inzending, Jr maar op de oplossing I M self. 9 Als hoofdprijs stellen wij wederom beschik- baar een bedrag van vijf gulden, als tweeden prijs twee gulden, bene vens vijf troostprijzen van één gulden, welke zoo snel mogelijk per postchèque aan de prijs- winners worden toegezonden. Oplossing en uitslag worden geplaatst in ons blad van a.s. Zaterdag. Zendt men deze oplossing per post, dan kan dit niet als drukwerk geschieden. Briefwisseling over de puzzle-rubriek kan alleen gevoerd worden, als postzegel voor ant woord ingesloten is. MR. NADENKER. De H. O. V. Een pleidooi om er weer een harmonie-orkest van te maken. Een lezer, de heer H.. zendt ons een stuk waarin hij een pleidooi houdt om te trachten de H.O.V. te behouden door het orkest te re- organiseeren en er weer een harmoniecorps van te maken. Hij begint met eenige historische herinne ringen. Tientallen jaren geleden hadden wij te Haarlem het Haarlemsch Muziekkorps, dat op Zondagmiddag en Woensdagavond in den zomer concerten gaf in den Hout. Het corps, dat onder leiding stond van kapel meester Muller, was heel aardig, maar geen eerste klasse. In die dagen kwam het Stedelijk Harmo nie-orkest uit den Bosch hier een concert geven. Dat had zooveel succes, dat zich. on der voorzitterschap van Mr. Jager Gerlings. een commissie uit de burgerij vormde om te trachten het Haarlemsch Muziekkorps te reorganiseer en. De heer Kriens. directeur van het orkest uit den Bosch, werd aange zocht om te Haarlem als dirigent op te tre den. Hij deed dit en nam een aantal goede krachten uit zijn oude corps mee. Die wer den bij de bruikbare leden van het Haar lemsch Muziekkorps gevoegd en spoedig kon men het gereorganiseerde orkest hooren. Het was een succes! De Hout was, bij wijze van spreken te klein om alle luisteraars te bevat ten. Door het geheele land werden door Haar lemsch Muziekkorps concerten gegeven en er was maar één roep over het orkest. Kriens vormde naast het harmonie-orkest een zoo goed mogelijk strijkorkest en gaf daarmede in den winter volksconcerten in de ..Vereeniging" (nu Gem. Concertgebouw), waaraan verschillende solisten en bekende artisten medewerkten. Er waren steeds volle zalen. Dat bleef tal van Jaren zoo. Maar de heer Kriens werd ouder en nam ontslag. Andere dirigenten kwamen. Eén dezer veranderde het orkest in uitsluitend striikorkest. omdat volgens hem harmonie-muziek minderwaar dig was. Later nam deze dirigent een betrek king aan als militair kapelmeester, dus om alleen barmoniemuziek uit te voeren. Nu heeft de H.O.V. (de naam was inmid dels veranderd) niet meer dezelfde belang- ste'ling. Het komt mij voor. dat de H.O.V. als har monie-orkest weer de vroegere groote belang stelling heroveren kan. Wanneer dit inder daad blijkt juist te zijn. dan zullen de raads leden zeker durven en willen medewerken om de subsidie zoo hoog mogelijk op te voe ren. Maar dan een harmonie-orkest dat zoo goed mogelijk is, bestaande uit minstens 40 musici. Tot zoover deze inzender. Wij gelooven niet, dat zijn denkbeeld algemeene instemming zal vinden. Allereerst is de muzikale smaak thans anders dan in den tijd toen Haar lemsch Muziekkorps als harmonie-orkest successen oogstte. Bovendien waren de tij den toen beter. Zou een harmoniecorps niet onder de crisis geleden hebben? Zou de raad. om bezuinigingsreden, ook niet tot verlaging der subsidie besloten hebben als het een har monie-orkest- gebleven was? De verwachting dat de raad de subsidie weer verhoogen zal als de H O.V. een harmo nie-orkest wordt, zou naar wij vermoeden, niet vervuld worden. Uit het raadsdebat is duidelijk gebleken dat er algemeen waardee ring voor de H.O.V. bestaat, het zijn louter financieele overwegingen fde slechte toe stand der gemeentelijke schatkist) die een groot deel van de raadsleden belet hebben om te stemmen voor het voorstel-Drilsma om de subsidie weer van f 15.000 op f 20.000 te brengen. ELEF. 11972 TELEF. 12953 GARAGE „BLUE STAR" Gebr. van Gilse, Wagenweg 132 Official Peugeot Dealers Luxe verhuur met en zonder chauffeur (Adv. Ingez. Med.) Het nieuwe programma van de Volksuniversiteit. Actueele lezing over buitenlandsclie politiek. Bij oppervlakkige kennisneming van het nieuwe programma van de Volksuniversiteit wordt ons oog vooral getroffen door drie nummers, die dadelijk beteekenis hebben. Vooreerst de lezing van a.s. Zaterdagavond van onzen stadgenoot Jan P. Strijbos over IJsland (met film-vertooning! i Wie wordt niet getroffen door belangstelling voor het land van geysers en warme bronnen, het raadselachtige eiland der oudheid, het vul kanische land van sneeuw en vuur? Wan neer we het prospectus van deze lezing in zien, lezen we van „naakte barre rotsen, die uit de zee oprijzen", schilderachtige drachten van de oude IJslanders, „het huiveringwek kende bedrijf van den vogel jager aan het kUmtouw". Wij vermoeden dat velen al dat aantrekkelijks op het witte doek aan zien willen zien voorbijgaan, toegelicht door het aangename woord van den prettigen en en thousiasten verteller, die de heer Strijbos is. In de tweede plaats zouden wij even de aandacht gevestigd willen hebben op de unieke gelegenheid, die het bestuur van de V. U. voor zijn leden en cursisten geschapen heeft om tegen exorbitant lagen prijs drie belangrijke concerten van de H.O.V. bij te wonen en daarover tevens drie inleidingen te ontvangen, te geven door bekwame muziek- recensisten en musici. Dit is volksontwikke lingswerk in den besten zin des woords, waar door tevens iets heel sympathieks gedaan wordt tot steun van onze H.O.V. Bovenal echter is ons oog gevallen op de belangrijke iezing van Maandag 27 dezer door den bekwamen Toestand-redacteur van de Nieuwe Rotterdamsche Courant, Dr. M. van Blankenstein, over „Engeland, de mo gendheden en de Volkenbond". Zelden zal men deskundiger en boeiender voorlichter treffen dan deze journalist met zijn Europeesche relaties, die pas nog in En geland geweest is en daar met de meest of- ficieele instanties voeling heeft gehouden. Het is moeilijk voor de V. U. om in de tegen woordige tijden onderwerpen en sprekers te bedenken, die midden in het huidige gewel dige gebeuren staan zonder aan neutraliteit in te boeten. Hier is dat het geval, niemand, die getroffen is door het geweldige feit. hoe het Britsche rijk in de laatste maanden als het ware wakker is geworden, de leiding heeft genomen in het merkwaardige streven naar ..collectieve veiligheid", niemand of hij overigens dit streven moge toejuichen of niet verzuime deze belangrijke lezing. De Tjemara-wouden van Indië Lezing van prof. J. Jeswiet. Gisteravond heeft in één der zalen van café ■estaurant Brinkmann op de Groote Markt prof. J. Jeswiet uit Wageningen voor de af- deeling Haarlem en omstreken van de Ned. Natuurhistorische vereeniging een lezing ge houden. Als onderwerp had prof. Jeswiet ge kozen: „De Tjemara-wouden van Indië". De voorzitter, de heer G. A. van Schaik. sprak een openingswoord. Prof. Jeswiet begon met eenige bijzonder heden te vertellen over de structuur en de leefwijze van de Tjemara's of casuarinen. Evenals bij ons de denneboomen laten de Tjemara's een soort naalden vallen, zoodat men, wanneer men onder deze boomen loopt, even gladde schoenzolen krijgt, als in de Hol- landsche naaldbosschen. In ïsTed. Oost-Indië komen vier soorten ca suarinen voor. De bakermat van deze planten is echter Australië. Sommige soorten groeien langs de stranden van den oceaan, andere in het oerwoud, weer andere op de toppen der bergen. Over het algemeen komen de Tjema ra's voor op ongunstige groeiplaatsen, waar groote droogte of zeer hooge temperaturen heerschen. Door middel van lichtbeelden maakten wij met prof. Jeswiet een tocht door het bergland en de vulkaa-ngebieden van Oost-Java. Door prachtig-woest begroeide ravijnen en langs donderende watervallen ging deze tocht. Hier door gaf prof. Jeswiet een indruk van de omgeving, waarin de casuarinen groeien en van de omringende flora dezer boomen. Tot op de hoogste toppen komen de Tjemara's voor. Zij vervullen hier een belangrijke taak. Zij voorkomen namelijk, dat groote banjirs, over stroomingen, de dalen teisteren. Bovendien leveren zij den bewoners van de hoogere stre ken hun benoodigde hout. Zij worden dan ook beschermd door het staatsboschbeheer. De groote Tjemara-wouden zijn rijksdomein. Tenslotte vertoonde prof. Jeswiet nog eenige plaatjes van de aan de kust groeiende casua rinen. Een dankbaar applaus beloonde de voor dracht van prof. Jeswiet, die met groote lief de had gesproken over de schoonheid der na tuur, in het bijzonder van den plantengroei in ons insulinde. Hoe het recht moet zegevieren. Voordracht van mr. dr. S. J. M. vak Geuns. De Vrouwengroep in de liberale staatspartij ..De Vrijheidsbond", afdeeling Haarlem en Bïoemendaal heeft gistermiddag in het gebouw .De Nijverheid" een vergadering gehouden, waarin mr. dr. S. J. M. van Geuns het woord heeft gevoerd over „De overheid in den strijd tegen de misdaad en den strijd voor het recht". De presidente, mevrouw C. S. de VeerBlok Wybrandi leidde den spreker met eenige woorden in. Mr. dr. van Geuns herinnerde allereerst aan een uitspraak van den grooten wijsgeer Kant: „Wanneer er geen gerechtigheid meer is. dan heeft de mensch geen reden van bestaan meer." Een goede rechtspraak is dus voor alles noodig. Wil de rechtspraak goed zijn. dan moet te allen tijde de waarheid zegevieren. In dit verband herinnerde spr. aan de Dreyfus- affaire. In deze geruchtmakende zaak hebben tenslotte waarheid en recht gezegevierd. In de rechtspraak vormt de reconstructie van het misdrijf een zeer belangrijk onderdeel. Deze reconstructie is het werk van de politie. Daartoe wordt van haar verlangd: activiteit, speurzin, overleg. Zij moet weten, wanneer zij een onderzoek van deskundigen te hulp moet roepen en bovendien moet zij zelf op vele pun ten deskundig zijn. Spr. dacht hierbij aan de kwestie der vingerafdrukken. Van niet minder groot belang is de samenwerking tusschen de verschillende politie-autoriteiten zoowel in ons land als internationaal. Aan de justitie worden geheel andere eischen gesteld, aldus mr. Van Geuns. Hier komt het aan op een zorgvuldig wikken en wegen bij het zoeken naar de waarheid en het vaststellen van de schuld. Want in de rechtzaal staat de overheid tegen over den individu. Zij moet tegen de misdaad optreden niet langs den weg van willekeur en machtsmisbruik, maar langs den weg van recht en gerechtigheid. Daartoe is het noodzakelijk dat de rechterlijke macht geheel onafhankelijk is. De rechter moet uitsluitend naar zijn eigen geweten luisteren. Gelukkig is dat in Nederland het geval, zeide spr. Even eens wordt hier te lande bij de rechtspraak in acht genomen het beginsel, dat er geen ge heime stukken mogen zijn, d.w.z. stukken, die wel aan den rechter, doch niet aan den ver dachte en zijn verdediging bekend zijn. Een andere eisch voor een zuivere rechts pleging is. dat de verdachte tijdens het voor onderzoek op geen enkele wijze tot een beken tenis wordt gedwongen. Tenslotte moet er voor gezorgd worden, dat de openbare zitting in zulk een rustige sf«er gehouden wordt, dat de getuigen volkomen op hun gemak zijn. Wanneer dit alles in acht genomen wordt, dan alleen kan de ware schuldige veroordeeld worden. Want in twijfelachtige gevallen volgt doorgaans vrijspraak en zelfs een vonnis, dat- door alle instanties is bevestigd, kan in re visie nog gewijzigd worden. Mr. van Geuns besloot, mot zijn voldoening uit te spreken over het feit. dat hij zijn voor dracht heeft kunnen houden in deze vergade ring van den vrouwengroep van den „Vrij heidsbond". Na een korte pauze bestond gelegenheid tot het stellen van vragen. KERK EN VREDE. Op Donderdagavond 23 Januari zal voor leden en introducés van „Kerk en Vrede" in het Remonstranten huis mevr. L. Schrave- sandeRatelband, voorzitster van den Vre- deskring Meppel en Omstreken, een inleiding houden over: „Wat nu? Een overdenking in dagen van spanning". „MERCURIUS". De afd. Haarlem van den Nat. Bond van Handel- en Kantoorbedienden „Mercurius" houdt Dinsdagavond 21 Januari a.s. in hotel ..De Leeuwerik" een algemeene vergadering. REGISTRATIE EN DOMEINEN. Bij beschikking van den minister van Fi nanciën is de ontvanger der registratie en domeinen M. A. Wisselink verplaatst van het kantoor Oosterhout naar Haarlem en werk zaam gesteld aan het kantoor der registratie en successierechten, alhier ZONDAGMIDDAGCONCERT H. O. V. De piano-soliste van dezen middag, Jo van der Pauw, werd te Amsterdam geboren en ge noot haar opleiding aan het Conservatorium aldaar. Na met zeer goed gevolg haar einddi ploma behaald te hebben, zette zij haar stu diën voort bij wijlen Evert Cornells en Willem Andriessen. Reeds meermalen trad zij als soliste op te Utrecht. Rotterdam, Haarlem en 's Hertogenbosch, terwijl zij voor dit seizoen is uitgenoodigd als soliste op te treden op een concert van de Arnhemsche Orkestver- eeniging en op een solistenconcert te Utrecht. Het concert van a.s. Zondag wordt geopend met een Balletsuite uit de Opera „Etienne Marcel" van C. Saint-Saëns (eerste uitvoe ring), gevolgd door Variations Symphoniques voor piano en orkest van Cesar Franck met als slot de vierde Synmhonie van Tschaikows- ky. Deze symphonie, die op het laatste leden- concert- een stormachtig applaus oogstte, zal zeker hetzelfde onthaal vinden bij de bezoe kers van dit middagconcert. Voor het kind. Verkoop weldadighcidspostzcgcls en briefkaarten. In het rayon van het postkantoor Haarlem 'Haarlem. Bïoemendaal, Overveen, Aerden- hout. Vogelenzang en Heemstede' zijn in de afgeloopen verkoopperiode verkocht: 46S21 weldadigheidspostzegels „Voor het Kind" a lj43 cent; 44097 van 58 cent 58648 van 6—10 ct. en 12405 van 12 >,2—16 ct. met eeen totale opbrengst van f 12.784.99, waarop een bruto wintt wordt behaald van f 4806.82. Verleden jaar werd in totaal voor f 13050.56 verkocht met een winst van f 4927,37V2. zoo dat er dit jaar minder is verkocht dan ver leden jaar. De verkoop van briefkaarten enz. daaren tegen is dit jaar bijzonder goed gegaan. Werd verleden jaar voor een totale waarde van f 709.20 verkocht, dit jaar bedroeg de op brengst f 1342.72 (Haarlem f 760,10, Bïoemen daal met inbegrip van Ovreveen, Aerden- hout, en Vogelenzang f 413,35: Heemstede f 169.27), dat is dus aanzienlijk meer, het geen vooral toe te schrijven is aan de zeer gelukkige keuze der briefkaarten, vooral van de door Voerman ontworpen bloemenserie, die z-eer veel aftrek vond. Een kranige redding. Onthouden, het kan te pas komen! Door een lid dqr Amsterdamsche Red dingsbrigade is dezer dagen een prachtige redding verricht. Hij reed op een rijwiel langs het Merwedekanaal, waar een groep men gden stond te kijken. Naderbij gekomen zag hij op ongeveer 15 M. afstand een kinder hoofd boven het dunne ijs uitstekend; hulp middelen waren niet aanwezig, dus moest hij persoonlijk ingrijpen. De man kroop over het ijs en schoof plat op den buik, met armen en beenen wijd gespreid, voorwaarts: zijn re genjas had hij meegenomen op den gevaar vollen tocht. Dicht bij den jongen genaderd slingerde hij hem de jas toe. zelf een punt vasthou dend. De handjes van het slachtoffer waren echter verkleumd: het kon de jas niet vast houdenDe redder gaf het kind nu den goeden raad. de tanden in het kleedingstuk te zetten. De jongen werd zoo op het ijs ge- getrokken. Op den terugtocht- zakten beiden door het broze ijs. maar waren toen toch sooedig aan den veiligen wal. De 6-jarige E. H. bleef gelukkig behouden. HET BORIS KROYT KWARTET Voor de leden van „Kunst aan het Volk" alhier treedt Woensdagavond 22 Januari in den Stadsschouwburg het Boris Kroyt Kwar tet op. Het programma vermeldt werken van W. A. Mozart, Claude Debussy en Peter Tscliai kowsky. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De afdeeling Haarlem van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt Dinsdagavond 21 Januari een vergade ring in Hotel „Lion d'Or'". PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. De Voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden der Provin ciale Staten heeft tot lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland benoemd ver klaard: de heer J. Groen Az., te Zuid-Schar- woude, zulks ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer H. F. van Nuland FUSIE VAN H. B. G. EN Z.-H. BOND VAN KLEINE KWEEKERS? Naar het- Weekblad voor Bloembollencultuur verneemt-, zijn onderhandelingen gaande tus schen het Hollandsch Bloembollenkweekers Genootschap en den Zuid-Holl. Bond van Kleine Kweekers, over een samenvoeging van deze vereenigingen, welke onderhandelingen in een vergevorderd stadium verkeeren. DR. IR. PLANTENGA OVER HET WEZEN DER BAROKKUNST. Dr. ir. J. H. Plantenga zal Vrijdag 31 Ja nuari a s. in de aula van Teyler's Museum, voor ..Kunst aan het Volk" de eerste van drie lezingen met lichtbeelden houden over het wezen der barokkunst. „KERK EN VREDE". De afdeeling Heemstede en Omstreken van „Kerk en Vrede" belegt Donderdagavond 23 Januari een openbare vergadering in het gebouw van den Nederl, Protestantenbond, Postlaan. Ds. J. B. Th. Hugenholtz hoofdbestuurslid van .Kerk en Vrede" zal spreken over: „Kerk en Vrede" en de „Volkenbond". Muzikale medewerking wordt verleend door Jac. Lagas. bas. Na afloop is er een ledenvergadering. OPMERKINGEN VAN LEZERS DE VOET- EN FIETSPADEN LANGS DE JULI AN AL AAN. Een lezeres maakt de opmerking, dat het trottoir aan beide kanten der fietspaden langs de Julianalaan dezelfde klem- heeft als de tegels van het fietspad. Velen zien zoo, vooral bij avond, den afscheidenden rand niet, met het gevolg, dat voetgangers struikelen en wiel rijders van hun fiets vallen. AGENDA Heden: ZATERDAG 18 JANUARI Gebouw ProtestantenbondLezing Jan P. Strijbos voor Volksuniversiteit over IJsland. 8 uur. Rembrandt Theater: „Fientje Peters poste restante". Op het tooneel „Cortini. het 100,000 dollar-wonder". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater. „Afrikaansche cava lerie". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Het complot der 39 stap pen" met Madeleine Caroll en Robert Donar. Op het tooneel Dumas, humorist. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Love me for ever" met Grace Moore. 2.30. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 19 JANUARI Stadsschouwburg: De Boer-van Rijk En semble: „Veel Heil en Zegen". 8 15 uur Rozekruisers Genootschap. Openbare Voor dracht. Bakenessergracht 13. 7.15 uur. Gem. Concertgebouw: Middagconcert H. O. V. Soliste: Jo van der Pauw, piano. 2.30 uur. Bioscoopvoorstellingen - ..uunags en des avonds. MAANDAG 20 JANUARI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 18 Jan. des avondts 8 uur tot en met Vrijdag 24 Jan. zijn de volgende apo theken op Zondag 's avonds na acht uur' en des nachts geopend.: P. Th. A. van Rijn, Kleine Houtweg 15. Tel. 10539. S. G. Beckeringh, Apotheek Loomeyer, Zijl- weg 34. Tel. 12495. F. C. Kuipers Azn.. Schoterbosch-Apotheek, Rijksstraatweg 19, Tel. 12711 W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg. 3, Tel. 12038. V

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 9