UIT HET BUITENLAND ^niina THIJS IJS IN DE KNEL Bloembollenteelt in Engeland. Italië en de Volkenbond. M A 'A N D A' G 20 JANUARI 1936 HAARDE M'S DS'GBCAD 4 Ministercrisis dreigt in Frankrijk. Thans ook minister Bertrand uit de regeering. Radicaal socialisten bijeen. Politiek van Laval in strijd met het rad.-soc. partijprogram geacht. Frankrijk. Ook minister Bertrand treedt af. William Bertrand, de minister van koop vaardij heeft Zaterdagmiddag tot journalisten verklaard: „Ge kunt aankondigen, dat ik te zelfdertijd als Herriot, op het door hem ge kozen moment, zal aftreden. Ik verbind mijn lot met het zijne. Ik werd door mijn partij af gevaardigd in het kabinet van den godsvrede zitting te nemen. Van het oogenblik dat mijn partij moeilijkheden met de regeering heeft, kan ik mijn medewerking aan deze laatste niet verder voortzetten. Om mijn ontslag te sanc- tionneeren, misschien ook dat mijner collega's, zou het noodig zijn. dat het Uitvoerend Be stuur het mandaat der ministers hernieuwt, maar op duidelijke wijze, zoodat er geen twij fel mogelijk is. (Reuter) De radicaal-socialistische partij heeft Zon dag vergaderd. O.a. is het woord gevoerd door Herriot. Herriot trachtte het partijbestuur van de noodzakelijkheid te overtuigen, de radicaal- socialistische ministers in de regeering te laten. Minister-president Laval bevindt zich op reis naar Genève, waar hij den Engelschen minister van buitenlandsche zaken zal ont moeten. Deze ontmoeting is zeer belangrijk. Wat zou men er echter wel van zeggen, indien hij vandaar door een telegram zou worden te ruggeroepen en wanneer er te Genève nieuwe vertragingen zouden ontstaan door gebeurte nissen in de vergadering van het Bestuur der Partij. Afgezien daarvan echter, is de Kamer niet op reces, en heeft zij dus het recht haar meening kenbaar te maken. Er is echter nog een derde punt, dat pleit voor de handhaving der radicaal-socialistische ministers in het kabinet. Den iaatsten tijd hebben de radicaal-socialistische ministers tegen het optreden der Strijdhonden geprotes teerd en tegen den druk, die zij uitoefenden op het Parlement. Weliswaar is het goed streng jegens anderen te zijn, doch dan moet men dit ook jegens zichzelven zijn. Het bestuur is er om te beslissen over de al- gemeene fundamenteele zienswijze der Partij. Doch de Parlementsleden zijn er om naar eigen verantwoordelijkheid te handelen. Spre ker verzocht derhalve het bestuur niets te doen wat het reeds tot stand gebrachte krach teloos zou kumien maken. Daiadier, die gekozen werd tot voorzitter dei- radicaal socialistische Partij, sloot zich in een korte rede bij het door Herriot vertegen woordigd standpunt aan. Wel verklaarde hij echter, dat men den Staat moet bevrijden van de dictatuur van zekere economischt mach ten. Daiadier doelde hier op ae macht van de Fransche Bank. In Frankrijk konden, zoo ver klaarde hij, niet twee machten zijn, de macht van het Land en die van 40 Aandeelhouders. Tenslotte verklaarde hij in geen enkel op zicht af te wijken van de houding die den 14en Juli op de Groote bijeenkomst van het Eenheidsfront werd ingenomen. Nog steeds was hij in de eerste plaats Radicaal Socialist. Hij heeft het eenheidsfront nooit gezien als een boven de Partijen gesteld iets. De radi caal-socialisten behoefden hun politieke op vatting niet op te offeren, doch moesten zich wenden tot alle Republikeinen in het land zonder uitzondering. Vervolgens nam de vergadering met groote meerderheid van stemmen een motie aan, waarin o.a. verklaard wordt, dat de politiek van den Fran- schen minister-president in strijd is met het partij-program dat op den Iaatsten Partijdag der radicaal-socia listen te Parijs werd opgesteld, niet alleen wat betreft de buitenlandsche politiek, doch ook op ander gebied. In de motie wordt de toekomstige houding van de radicaal-socialistische ministers nier- uitdrukkelijk genoemd. Het schijnt echter wel vast te staan, dat deze uit het ministerie zullen treden. De kans op een kabinetscrisis is thans zeer groot geworden. Zuid» Amerika. Vredesverdrag van de Chaco- landen wordt vandaag geteekend. De gedelegeerden der bemiddelende landen hebben, naar Reuter uit Buenos Aires ver neemt, het definitieve accoord betreffende de hervatting der betrekkingen tusschen Bolivia en Paraguay, de uitwisseling der krijgsgevan genen, de schadeloosstellingen en de waarbor ging der veiligheid geparafeerd. In de plenaire zitting der vredesconferentie, die vandaag wordt gehouden, zal het accoord worden ge teekend. China. Onafhankelijkheidsverklaring van Binnen-Mongolië. In Noord-China is plotseling 'n nieuwe situatie ontstaan. De plaatsvervangend voorzitter van den „Politieken Raad van Binnen-Mongolië", prins Te Wang, heeft, naar het A.N.P. uit Peiping meldt, in een telegram aan de verschillende autoriteiten de procla matie bekend gemaakt van den nieu wen Mongoolschen Staat, Mengoeo. Dit belangrijke telegram is twee dagen lang door den telegraafdienst opgehouden. Het telegram is behalve door prins Te Wang geteekend door den commandant van de door het Japansche hoofdkwartier in Mandsjoe- kwo georganiseerde Mandsjoerijsche troepen, Tso Sjihae. 2000 cavaleristen van het leger van Tso Sjihae zijn reeds in de Mongoolsche stad Pin- ditsoejan aangekomen, welke op 40 K.M. van de provincie Tsjahar is gelegen. Het spoor wegverkeer op het door de Chineesche Noor delijke provinciën Sjansi en Tsjahar loopende baanvak Peiping-Soe-Yoean, is bijna geheel gestaakt. Het Chineesche militaire commando der provincies Sjansi en Soei-Yoean concentreert zoo veel mogelijk troepen. De troepen van generaal Li Sjoe Hsin heb ben ten noorden van de grensstad Kalgan het uit een oogpunt van strategie belangrijke punt Dat-sin Myn bezet, dat in de provincie Tsjahar is gelegen. De troepen der provinciale regeering van Tsjahar trekken op Kalgan terug. Zij bieden nergens tegenstand. Portugal. De Salazar reorganiseert het kabinet. Zaterdag is in den ministerraad beslo ten, dat men het ontslag van het kabinet aan generaal Cardona zou aanbieden. In den middag heeft minister-president Salazar naar Reuter meldt een onder houdt gehad met generaal Cardona, die hem opdroeg een nieuw kabinet te vormen. Salazar is in den namiddag met zijn po gingen gereed gekomen. Het nieuwe kabinet 'is als volgt samenge steld: De Oliveira Salazar minister-president en minister van financiën; Armando Monteiro buitenlandsche zaken; Mario Pais de Sousa binnenlandsche zaken; Passose Sousa oorlog; Ortins Bethenturt marine. De opperste oorlogsraad overweegt de mogelijkheid van de vorming van een enkel ministerie van nationale defensie, teneinde uitbreiding van de Portugeesche bewapening van leger, vloot en luchtmacht centraal te organiseeren. Bij de verdeeling van de portefeuilles in de nieuwe regeering heeft men blijkens een bericht in het Alg. Han delsblad meer plaats ingeruimd aan leden van de „nationale unie", een politiek-economlsche organisatie, welke de regeering van grooten steun is bij de inrichting van den „Stad Novo" (den nieuwen corporatieven staat). Daefzig. Volkenbondscommissaris acht den politieken toestand verontrustend. De hooge commissaris van den Volkenbond te Danzig. Lester, stelt in zijn rapport aan den Volkenbondsraad, dat door de bladen te Danzig verkort wordt gepubliceerd, vast, dat de politieke toestand in de vrije stad Danzig verontrustend is. De Senaat van Danzig, aldus Lester, heeft eenige bepalingen der grondwet, welke door den Volkenbond is gewaarborgd, geschonden. De hooge commissaris verzoekt daarom den Raad een internationale organisatie in te stellen, welke die. schendingen zal moeten vaststellen en de maatregelen, om die te be letten, nagaan. Het D.N.B. meldt uit Danzig, dat het' or gaan van de nationaal-socialistische partij, de „Danziger Vorposten", meent, dat wan neer aan den wenscli van den hoogen com missaris wordt gevolg gegeven, ieder gezag van den staat en vertrouwen in de recht spraak zal worden vernietigd. De „Danziger Neueste Nachrichten" meent, dat de hooge commissaris streeft naar uit breiding van zijn macht, hetgeen de bevol king niet zonder verzet zal aanvaarden. Genève. Italië's verwijten aan Abessynië. Het Italiaansche persagentschap Stefa- ni deelt mede, dat de woordvoerder van het Italiaansche ministerie van pers en propa ganda Zaterdag de buitenlandsche journa listen heeft ontvangen en hun een copie van de foto's heeft verstrekt, welke als be wijsmateriaal naar Genève zijn gezonden, waaruit de staat van barbaarschheid. waarin Abessynië verkeert en die de noodzakelijkheid van den schavenden arbeid van de Italianen moeten blijken. Ten aanzien van de bombardementen van het Roode Kruis werd nog medegedeeld, dat dit de schuld van de Abessyniërs was. want indien zij zich gehouden hadden aan de oorlogsgebruiken om hospitalen ver van de troepen te plaatsen, zouden deze inciden ten niet zijn voorgevallen. Hetzelfde kan ge zegd worden van het dooden van vrouwen en kinderen. Men moet zich afvragen, hoe kam men non-combattanten sparen indien zij de troepen volgen en zich tijdens den strijd tusschen hen mengen. Verder moet er op worden gewezen zoo gaat Stefani verder dat dikwijls zooge naamde zendingen voor hospitalen in wer kelijkheid wapenzendingen zijn. Zoo be vatte een kist, welke aan de Nederlandsche sanitaire missie was gezonden, 16 geweren en 9 pistolen met munitie. (Bij informatie bij het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis te 's-Gra- venhage. werd aan het Alg. Handelsblad medegedeeld, dat deze 16 geweren en 9 pistolen de bewapening van de leden der Nederlandsche ambulance uitmaken. Een en ander is volkomen gerechtvaardigd ingevol ge de desbetreffende bepalingen van de Conventie van Genève. Malcolm MacDonald door sneeuw al gewond. Geen opzet in het spel. De Britsche minister voor de Dominions, Malcolm MacDonald, werd Zaterdagavond na afloop van een verkiezingsvergadering te Ulla- poll door de aanhangers der Nationale regee ring op de schouders uit de zaal gedragen, meldt het A.N.P. Tegelijkertijd werd met sneeuwballen ge gooid. Een der sneeuwballen trof de bril van MacDonald, waardoor de jonge minister aan het oog werd gewond. Men verklaart algemeen, dat lrier sprake is van een ongeluk, waaraan geen opzet ten grondslag ligt. De verwonding schijnt betrek kelijk licht te zijn. Malcolm is in ieder geval van plan zijn cam pagne voort te zetten. Meer bescherming gevraagd Onze Londensche correspondent schrijft: Tot heden worden alleen in Engeland's Hol land, dat is het zuidoostelijk deel van Lin colnshire, met Spalding als hoofdstad, in dat land op uitgebreide schaal bloembollen ge kweekt. In mindere mate geschiedt het in het zuidelijk kustland van Devon en Cornwall. In nog mindere mate wordt de teelt van bloem bollen beoefend in Cheshire en het zuiden van Lancashire aan de westkust. In de laatst genoemde streek heeft de bollenhandel wel iswaar een vrij hooge vlucht genomen, maar het zijn bollen die geforceerd zijn van bollen die uit Nederland zijn ingevoerd. In Cheshire heeft de overheid het afgeloopen jaar haar best gedaan de onafhankelijke bollenkweeke- rij te bevorderen. Er schijnt veel grond te zijn. leemachtig, niet te nat, niet te droog, die zich voor de cultuur leent. Er zijn van officieele zijde lezingen gehouden tegelijk voor leering en voor aanmoediging; maar dit heeft weinig doel getroffen. Men kan de bollenkweekers in Cheshire nog op de vingers tellen. En zij leg gen zich uitsluitend toe op tulpen. De teelt van hyacintenbollen schept een probleem dat zij liever niet aanpakken; die teelt is duur en eischt geduld. Men werkt voor snelle resulta ten en inkomsten. Voor zoover men een goeden gooi heeft geT daan naar de verovering van een deel van de binnenlandsche markt zooals in Lin colnshire is men nochtans over de uitkom sten niet tevreden. De kweekers blijven hun bedrijf hachelijk vinden in het aangezicht van de Nederlandsche concurrentie. Zij genieten de bescherming van een invoerrecht van 10 percent ad valorem en met die bescherming kunnen zij het juist „bol"-werken. Maar het is net op het kantje, zeggen zij. En onder de om standigheden zien zij geen kans den bloem bollenteelt uit te breiden. Zij dringen er daarom bij de regeering op aan het bestaande invoerrecht te verhoogen met 1 penny per pond. Dan, zoo leggen zij uit, zullen zij zich veiliger voelen en hun bedrijf uitbreiden. Voor Lincolnshire is de bollenteelt niet nieuw. Men is er al 4o jaar geleden mee be gonnen. Het graafschap, Holland in het bij zonder, heeft thans zoowat 200 kweekers. Wij zijn in het bedrijf een 200 jaar op hen voor. Hoeveel meer kweekers wij hebben kunnen wij niet zeggen. In Lincolnshire kent men echter niet ons grootbedrijf. Het zijn er allemaal klei ne bazen. In de 40 jaar zijn zij echter hard vooruitgegaanmet behulp van onze kwee kers, die er zich hebben gevestigd. In Spalding is een van de grootste ondernemingen in Ne derlandsche handen en Nederlandsche en Engelsche zielen zijn er gloeiend aaneenge smeed en met elkaar verbonden in lief en leed Dat wil zeggen huwelijken tusschen bloembol len-families van beide landen hebben er ook handelsbelangen vereenigd. Lincolnshire le vert thans ongeveer 5000 ton bolle» per jaar voor Britsche tuinen. Maar Nederland zendt nog 20.000 ton over. De Britten wenschen een grooter aandeel en vragen daarom om meer bescherming. Thans een vliegtuigramp in Bolivia Dertien personen zouden omgekomen zijn. Associated Press verneemt uit La Paz, dat iemand den autoriteiten al daar heeft medegedeeld, dat hij een driemotorig vliegtuig, op weg van Co- chacamba naar La Paz. bij Challa- vinto heeft zien neerstorten. Er zou den dertien dooden zijn. (Reuter.) GESPRONGEN HANDEN Doos 30-60ct. Bij Apotken Drogisten Kabinetsreconstructie te verwachten Vestiging van Duifsche Joden in Amerika? Graaf Ciano zou aan buitenlandsche zaken komen. (Adv. Ingez. Med.) ROME, Zondagavond. Het eerste optreden van Eden als minister van Buitenlandsche Zaken heeft de Italianen niet misnoegd. Zijn redevoering wordt weinig vijandig genoemd en men leidt er uit af, dat de verhouding tus schen Eden en Italië op den duur nog zeer goed kan worden. Aan den vooravond van de zitting van den Volkenbond wordt er in officieele kringen den nadruk op gelegd, dat Italië lid van den Vol kenbond zal blijven en zijn aandeel in het werk in een collectief veiligheidssysteem zal bijdragen. Anderzijds wordt er echter op gewezen, dat dit ideaal slechts dan kan nastreven, wanneer de veiligheid van zijn koloniën is gewaarborgd. Men is hier van meening. dat de a.s. Vol kenbond sbijeenkomst van korten duur zal zijn; ten gevolge van de ziekte van den Engelschen koning en de wankele positie van het kabinet Laval. Italië ziet de bijeenkomst van den Volken bond daarom zonder vrees tegemoet. In Italië zelf is alles rustig op het oogenblik en dé aanvallen op Engeland zijn volkomen stop gezet. Men verwacht, dat veranderingen in het ka binet op til zijn. Graaf Ciano zal minister van Buitenlandsche Zaken worden, terwijl Grandi zijn plaats minister van Pers- en Propaganda- zaken zou worden. In dat geval verwacht de Duce, dat de heer Grandi zijn kennis van de Britsche opinie zal benutten om Italië's stre ven meer aantrekkelijk voor den Britschen smaak op te dienen. Suvich, die op het oogenblik onderstaats secretaris van Buitenlandsche Zaken is, zou dan ambassadeur te Londen worden. (copyright News Chronicle-A.N.P.) BOTSINGEN IN DE PARIJSCHE STUDENTENWIJK. De studentenwijk te Parijs is nog steeds onrustig. Al is het uitgegeven stakingsparool door een zeer groot deel van de studenten niet opgevolgd, toch kunnen de colleges niet normaal gehouden worden. De ordedienst is versterkt om botsingen tusschen de ver schillende groepen studenten te voorkomen. Een groot deel van de studenten blijft her opening eischen van de juridische faculteit en aftreden van professor Jèze. Zaterdag morgen had de deken der ffisoohische facul teit de collegezalen doen sluiten, teneinde een handgemeen tusschen vijandige studen ten te voorkomen. Voor de hoogeschool voor openbare werken is het tot een vechtpartij gekomen tusschen stakingsposten en studen ten. die colleges wilden volgen. Veertien stu denten werden gearresteerd. Des middags kwam het tot een botsing voor de medische faculteit tusschen agenten en studenten-pos ten, hetgeen den deken der medische facul teit aanleiding gaf de faculteit te sluiten. Bij de botsing waren eenige studenten licht ge wond. .De aardbeving in Columbia. Aantal dooden wordt op meer dan duizend geschat. De minister van arbeid en industrie van Columbia, Gerardo Martinez Perez, is terug gekeerd van een tocht door de provincie Narino, die verleden week geteisterd is door aardbevingen en aardverschuivingen. Hij deelde mede, dat het aantal dooden wordt ge schat op meer dan duizend. Locomotief op wegwerkers ingereden. Ernstig ongeluk in het Engelsche graafschap Lincoln. Bij Granthal in het Britsche graafschap Lincoln is een locomotief op een groep van twaalf wegwerkers ingereden. Vijf arbeiders werden gedood, de andere zeven zwaar ge wond. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELUNG, Klabbas is erg gul met het uitdeelen van tikken, maar Thijs is op die goedgeefschheid in het geheel niet gesteld; zijn huid gloeit van de pijn. Opeens ziet Thijs een gunstige gelegenheid om een ontvluch tingspoging te wagen. De weg leidt langs een weiland en als Thijs daar in kan komen, kan hij den boosdoener misschien ontsnappen. „Misschien is dit wel de eenige kans," overlegt Thijs en voordat zijn achtervolger er op bedacht is, heeft hij den sprong al genomen en het in de weide op een loopen gezet. Klabbas is er een oogenblik beduusd vandan neemt ook hij een sprong en rent den vluchte ling achterna. Gelukkig raakt hij nog even in het struikgewas ver ward, zoodat Thijs zijn voorsprong kan vergrooten. Hoe zal die wilde ren afloopen? Joodsch initiatief buiten den Volkenbond om. (Van onzen correspondent). LONiDEN, Januari. Drie vooraanstaande Engelsche Joden, Sir Herbert Samuel. Lord Bearsted. en Simon Marks vertrekken dezer dagen naar Ame rika om er met belangstellenden de midde len te bespi-eken voor vestiging van uit Duitschland gevluchte of te vluchten Joden in gebieden, die er voor in aanmerking kun nen komen. De Engelsche zending gaat niet uit met een vastomlijnd plan. De reis kan worden beschouwd als een eerste stap op weg naar een afdoende regeling van het hache lijke vraagstuk. Palestina biedt reeds een plaats voor vestiging aan een toenemend aantal Duitsche Joden, die in hun vaderland niet langer worden gewenscht. Palestina trekt echter Joden uit alle landen aan voor zoo ver die landen hun geen dragelijk be staan geven. De laatste twee of drie jaren zijn gemiddeld 60.000 Joden per jaar Pales tina binnengekomen. Vestiging moet echter gelijken tred houden met de welvaartsont wikkeling van het land en die ontwikkeling vordert niet zoo snel als de bevolkingsaan was voortkomend uit immigratie. Palestina is dus nagenoeg vol terwijl er nog honderd duizenden Joden in Duitschland zijn en tendeele in andere landen wier bestaan er onmogelijk wordt gemaakt en die dus een ander vaderland moeten hebben. Dat de Engelsche zending naar Amerika gaat om er een oplossing te zoeken voor deze nijpen de zaak is duidelijk. In de Vereenigde Staten woont, naar schatting, bijna de helft van het aantal Joden in de wereld. Men schat er hun aantal op bijna 5.000.000. De Joodsche gemeenschap in Engeland telt zoowat 350.000 zielen; die van Duitschland telde er enkele jaren geleden 550.000 en nu wellicht 450.000. Het plan, dat thans wordt overwogen, om vat een volledige emigratie van jonge Joden uit Duitschland het bijeenbrengen van een aanzienlijk fonds om hen op te leiden voor arbeid in het land van hun vestiging die vestiging te vergemakkelijken. Sedert de Nazi vervolging der Joden is dit reeds op kleine schaal gedaan; het moet thans in het groot worden voortgezet. Het werk, dat Sir Herbert Samuel, Lord Bearsted en Simon Marks thans gaan inlei den. is een particuliere Joodsche onderne ming, welke buiten het werk van den Vol kenbond om gaat. Er zijn de laatste dagen berichten geweest over onderhandelingen voor het vrijmaken van Jocdch kapitaal (eigendom) in Duitschland. Dat is een kwes tie. welke de Volkenbond behandelt en deze behandeling heeft plaats door besprekingen met de Duitsche regeering. Zulke besprekin gen moeten echter nog worden ingeleid. Wellicht zullen ze beginnen, wanneer de Vol kenbond een nieuwen Hooge-Commissaris voor Joodsche Vluchtelingen heeft benoemd ter vervanging van den Amerikaan James MacDonald. die als zoodanig ontslag heeft genomen en wiens ontslagbrief niet weinig beroering heeft gewekt. De nieuwe Joodsche beweging is echter ge heel afgescheiden van het optreden van den Volkenbond Sedert de wetgeving van Neu renberg hebben de Joden in de wereld meer en meer de overtuiging gekregen, dat het jonge Joodsche geslacht Duitschland moet verlaten. Men schat, dat voor de financiering van het plan 3.000.000 pd.st. noodig zijn. De Joodsche gemeenschap in Amerika zal wel voor een groot deel dit geld moeten op brengen. A. K. VAN R. DINSDAG 21 JANUARI. HILVERSUM I 1875 M. AVRO-Uitzending. 5.30—6.00 VPRO. 8.00 Gram.pl. 9.00 Omroeporkest. 10.00 Mor genwijding. Gram.pl. 10.30 Omroeporkest. 11.00 Kookpraatje. 11.30 Orgel en zang. 12.30 Gram. pl. 1.30 Omroeporkest. 2.15 Causerie. 2.30 Om roeporkest. 3.00 Knipcursus. 4.00 Piano-recital. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Bijbelvertellingen. 6,00 De Octophonikers. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Haagsch strijkkwartet. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten. 8.10 Kovacs Lajos' orkest en solisten. 8.30 Toespraak Prin ses Juliana. 8.40 Vervolg Kovacs Lajos' orkest. 9.30 Radio-tooneel. 10.50 Gram.pl. 11.00 Berich ten. 11.10—12.00 De AVRO-Decibels. HILVERSUM II, 301 M. KRO-uitzending. 4.00—5.00 HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. 1.00 KRO- orkest en Gram.pl. 2.00 Voor de Vrouw. 3.00 Modecursus. 4.00 HIRO. 5.00 KRO-orkest en Gram.pl. 6.00 KRO-Melodisten. 6.40 Lezingen. 7.35 Gram.pl. 8.00 Berichten. 8.10 Marek We ber's orkest. 9.30 Sted. orkest Maastricht en solist. 10.15 Gram.pl. 10.30 Berichten. 10.35 KRO-Boys. 11.15—12.00 Gram.pl. DROIÏWICH, 1500 M 11.2011.50 Orgelspel. 12.10 Kwintetconcert. 12.50 Gram.pl. 1.20—2.20 BBC-Welsh-orkest. 3.103.55 Kwintetconcert. 4.20 Causerie. 4.40 Sopraan en strijkkwartet. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Zangvoordracht. 7.15 Fransche les. 7.50 Causerie. 8.20 Koorconcert. 8.50 Gevar. programma. 9.35 BBC-Variété- orkest. 9.50 Berichten. 10.20 Causerie. 10.40 BBC-Midland-orkest. 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Omroeporkst. 2.50 Gram.pl. 4.20 dito. 5.50 Orkestconcert. 9.05 Gevar. programma. 11.05—12.35 Populair con cert en dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.507.20 Orkestconcert. 11.20 Concert uit Leipzig. 1.352.20 Gram.pi. 3.20 Concert en voordracht. 5.20 Populair concert. 7.30 Literair- muzikaal programma. 9.4010.20 Lessen. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl, 1.302.20 Salon-orkest. 5.20, 6.35 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Gevar. programma. 10.3011.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Salon-orkest. 1.302.20 Gram.pl. 5.20 Zang. 5.35 Pianorecital. 5.55 Gram.pl. 6.50 Salon-orkest. 8.20 Herdenking van Kardinaal Mercier. 9.20 Gram.pl. 9.35 Symphonieconcert. 10.3011.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Dansmuziek. 9.20 Berichten. 9.50 Zang en piano. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Dans muziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6