1 VERKADE J BESCHUITJES 's Nachts opstaan DINSDAG 21 JANUARI 1936 HAARDE M'S D A G B E A D e STADSNIEUWS VOOR DEN- -POLITIERECHTER De deurwaarder komt niet voor niets. „Mijnheer de Politierechter", zei Mr. Drils- Jiia, die als verdediger optrad, „ik weet het uit mijn practijk. dat de menschen de papie ren niet- lezen, die ze thuisgestuurd krijgen in een rechtszaak en daarom kan men het mijn cliënt niet ten kwade duiden, dat hij zijn in boedel, waarop beslag was gelegd, deed ver voeren; hij wilde die goederen niet aan het beslag onttrekken en heeft geen opzet gehad, zoodat ik op vrijspraak aandring". Maar de politierechter was het daarmee met eens en zei, dat een vrijspraak toch moei lijk gebaseerd kon zijn op de omstandigheid, dat iemand de papieren, die de deurwaarder hem overreikt, niet leest, want die papieren worden juist verstrekt'om ter dege gelezen te worden. Nu moge het waar zijn, dat exploiten, dwang bevelen, dagvaardingen en dergelijke niet de lectuur vormen, die een gewoon burger bij voorkeur zal lezen en dat de stadhuiswoorden als insinuant, geinsinueerde, conservatoir, in- terlocutaire en dergelijke niet tot de meest be grijpelijke behooren, daartegenover staat, dat de deurwaarder ook gewoon begrijpelijk Hol- landsch spreekt en dat hij bij het overleggen van zijn papier in heel gewone taal tegen de menschen zegt: „denk er om, dat u de goede ren niet mag verkoopen of vervoeren,,. Hier- *W>r bespaart hij hun eigenlijk de moeite om zich de hersenen te pijnigen met het bestu- deeren van het exploit of wat het moge zijn. Men had voor huurschuld beslag gelegd op den inboedel van verdachte, waarvoor hij als bewaarder werd aangesteld in afwachting van betaling of van verkoop der goederen. Nu weet de schuldeischer. dat zoo'n ge woon burgermans inboedeltje bij verkoop de proceskosten niet goedmaakt en daarom wil hij wel een afbetalingsaccoord aangaan. Dit was ook nu gebeurd, maar het beslag was daar mee niet opgeheven, dit bleef als een aan sporing tot betaling bestaan. De schuldenaar begon af te betalen, maar zag kans in Breda werk te krijgen en vertrok daarheen met ge meentehulp, wat Mi'. Drilsma als een veront schuldiging naar voren bracht, waarop de po litierechter opmerkte: Of de burgemeester van Haarlem daarvoor als medeplichtige moest worden beschouwd? Neen, dat bedoelde de verdediger natuurlijk niet, maar hij wilde er de goede trouw van zijn cliënt mee accen- tueeren. Het baatte alles niets, in zooverre, dat er geen vrijspraak volgde, maar eenige verzach tende omstandigheid was het toch wel en zoodoendewerd het negeeren van het beslag, bestraft met f 15 boete; de officier had f 20 geëischt. Bij het Proveniershuis. De portier bij Maatschappelijk Hulpbetoon heeft een weinig benijdenswaardige positie, want hij is geroepen om hen, die aldaar niet mogen verblijven, den weg naar buiten te wij zen en dat gaat niet altijd even gemakkelijk. Dagelijks komen er lieden, die meenen, dat zij door Maatschappelijk Hulpbetoon niet naar behooren worden geholpen en die dan hun ontevredenheid uiten door in de gang of voor een loket post te vatten in de verkeerde mee ning. dat dit den directeur zal bewegen die per in -de gemeentekas te grijpen. De portier verschijnt'met de mededeeling: „U moet ver trekken". Zoo was het weer het geval met een bakker en dit ging niet. Toen werd hem nog maals gelast heen te gaan en hij ging nog niet. Daarop duwde de portier hem naar de trap en zoo langzamerhand naar beneden om hean tenslotte bij de deur met een zetje op straat te werken. De bakker mocht al een verhaal doen over een onderhoud aan het loket over een loon zakje, waarmee hij zijn blijven wilde verkla ren, hij moest toegeven, dat hij niet op last van den portier was vertrokken en de portier is daar het uitvoerend gezag. f 15 boete vroeg de Officier en de bakker zei, dat hij niet kon betalen. Daarom gaf de rechter een week gevangenisstraf en toen zei de bakker, dat hij wel kon betalen, maar nu was het de laat. Voor den rechter moet men zijn woorden wikken en wegen. Een andere steuntrekker of liever gewezen steuntrekker had een agressiever manier van optreden. Hij was eertijds op zijn verzoek naar Den Bosch voortgeholpen, maar daar was 't ook al geen koek en ei en zoodoende wa.^ hij terug gekomen om meteen naar een der hoofdambtenaren van M. H. te stevenen, die hem steeds ter wille was geweest. Hij trof dien heer in den gang en vroeg of hij maar dadelijk een pak kleeren kreeg en geld. wat echter maar niet zoo op staanden voet ging. De portier behoefde er niet aan te pas te ko men, want de cliënt ging naar buiten, doch dat hij allerminst berustend was, bleek hier uit. dat hij een straatsteen opzocht om dien door de ruiten heen in de kamer, waar de ambtenaren werkten, te deponeeren, zoodat de glasscherven in gevaarlijke dreiging over de lessenaars spatten Dat was erger dan niet vertrekken en een maand gevangenisstraf werd tegen den steenengooier. die niet ver schenen was, geëischt, wat de rechter gaf. Weer huisvredebreuk. Uit IJmuïden waren ook een paar huisvre- debrekers verschenen. De eene stelde zich voor als de voorzitter van een comité van actie in het schippersbedrijf en als zoodanig zou hij aangewezen zijn geweest een geschil te be spreken, waartoe hij zich in een gebouwtje vervoegde, waar de schippers een wachtlokaal hebben. Iemand, die daar de leiding heeft, had de interventie van den schipper afgewe zen en hem voor twee dagen den toegang ontzegd. De schipper meende, dat het zijn goed recht was om er wel te zijn. de beheerder meende het tegendeel en de politierechter was het met den laatste eens, hetgeen den schipper op f 10 boete te staan kwam. De andere IJmuidenaar had een inval ge daan in een vischrookerij om er zijn visch uit, te halen. Nu lijkt dat onschuldig, maar het was het niet. Hij had daags te voren een partij makreel gebracht, om te rooken, wat de vischrooker had aangenomen te doen, doch onder beding, dat de ander hem eerst de schuld van vorige rookerijen zou betalen. Over twee dagen kon dan de gerookte makreel te gen betaling gehaald worden. Dat was goed gevonden en de visch werd in de pekel gezet. Den volgenden morgen kwam de vischhan- öelaar al vroeg aan de rookerij. toen er nog niemand was, drukte een deur in en nam zijn makreel mee, waarvan hij wellicht ge hoopt had, dat ze gerookt was; nu dit niet zoo was, stelde hij zich met de gezouten visch tevreden. Hij wou het doen voorkomen, of dit alles doodgewoon was, maar wat hij met de onge rookte visch moest doen, kon hij niet zeggen. Evenmin vond zijn verhaal geloof, dat hij de deuren zonder moeite had kunnen openen, want de vischrooker, die een voorgevoel van de ontijdige afhaling had, had de deur met een lat dichtgespijkerd en 's morgens vond hij die lat eraf gerukt. De man kwam er alzoo niet uit en de Offi cier eischte f 50 boete, wat de rechter evenwel tot op de helft verniindex'de. Alg. Vereen, van gemeente ambtenaren. Jaarvergadering. Dezer dagen hield de afd Haarlem der Vereen, van Gemeenteambtenaren in Neder land haar jaarvergadering in Hotel Lion d'Or. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom en verzocht den aan wezigen zich een oogenblik van hun zetels te verheffen, naar aanleiding van het overlijden van Mi'. J. Gerritsz, in leven wethouder en voorzitter van het Georganiseerd Overleg te Haarlem. Spreker uitte waardeerende woorden over den persoon van den overleden wethouder en schetste hem als een stoer werker en een hoogst begaafd man. Hij herinnerde hierbij aan de rede uitgesproken door den Minister van Sociale Zaken bij de teraardebestelling, waarin deze op zoo juiste en treffende wijze het leven en werken van Mr. Gerritsz wist te schetsen. Spreker memoreerde een bijzonde ren karaktertrek van Mr. Gerrits-z, nl. dat hij ook dengene die in meening met hem ver schilde, wist te waardeeren en eindigde met de woorden, dat deze stoere werker de rust, die hij is ingegaan na een welbesteed leven, ten volle heeft verdiend. Vervolgens werd de agenda afgehandeld, oa. notulen en jaarverslag van den secreta ris, die werden goedgekeurd. De rekeningen over 1935 en de begrootingen voor 1936 werden daarna vastgesteld en goed gekeurd. Uit de verslagen bleek dat de organisatie zich in een gezonden toestand bevindt. Bij de mededeelingen, waaronder verslag van de vergaderingen van het georganiseerd overleg, deelde de Voorzitter als zijn stellige overtuiging mede. dat het college van B. en W. nauwlettend waakt voor de belangen van het gemeentepersoneel, welke mededeeling met instemming werd begroet. Hierna kwam aan de orde de verkiezing van leden en plaatsvervangende leden voor het Georganiseerd Overleg en de Dienstcom missies. De aftredende bestuursleden, de heeren Aukes en van Barneveld, werden bij acclama tie herkozen. Nadat nog enkele interne aangelegenheden werden behandeld, sloot de voorzitter de ver gadering. De Werkloozensteun. Werkloozenkas bouwvakarbeiders. Door den Minister van Sociale Zaken werd het subsidiebedrag voor de werkloozenkas van de Bouwvakarbeidersorganisaties bepaald voor het jaar 1936 op 175 pet. De uitkeeringsduur voor dit jaar is thans vastgesteld op 40 dagen, waarbij is besloten dat over ten hoogste 20 dagen in het eerste kalender-halfjaar kas- uitkeering mag worden verstrekt. Werkloozenkas Transportarbeiders De onderhandelingen tusschen de besturen der Transportarbeiders bonden en den Rijks dienst der Werkloosheidsverzekering over de vast te stellen regeling voor het jaar 1936, zijn thans afgeloopen. Voor dit jaar zal de uitkeeringsduur hetzelfde blijven, namelijk 42 dagen, terwijl ook de bepalingen omtrent wachtdagen hetzelfde blijven. In beide ge vallen wilde de Rijksdienst aanvankelijk wij ziging brengen. Alleen werden de loonnor- rnen door dien Rijksdienst met f 1 verlaagd, waardoor deze nu zijn geworden voor de lste gemeenteklasse (waaronder Haarlem valt) f 20 en voor de tweede klasse gemeenten f 18 welk laatste bedrag rm geldt voor Heemstede, Bloemendaal, Noordwijk, Hillegom, Haarlem mermeer en Haarlemmerliede, Velsen. Geen vrijstelling van Contributiebetaling. Door den Alg. Neder la ndschen Bond van Handels en Kantoorbedienden werd den leden die werkloos zijn vrijstelling van con tributiebetaling verleend. De Minister van So ciale Zaken heeft den wensch kenbaar ge maakt dat hierin verandering zal worden ge bracht door in het Reglement de volgende be paling op te nemen: „Vrijstelling van bijdragebetaling bestaat over een kalenderweek a. bij werkloosheid gedurende die volle ka lenderweek, indien men geen loon of vergoe ding, geen uitkeering uit de kas en geen steun krachtens een steunregeling geniet. ROODKAPJE EX DE WOLF. De populaire kindervriend Henri Nolles, geeft in samenwerking met de dames Marina van Goudszwaard en Carla Flink een vroo- lijken kindermiddag op as. Zondagmiddag 26 Januari in den Schouwburg Jansweg. Ver toond wordt Roodkapje en de wolf, sprookje in drie bedrijven; verder vermeldt het program ma komisch buikspreken met de mechanische wonderpop Jonas door Marina van Gouds- zwaard. de eenige Ned. buikspreekster, geba- renliedjes voor alle kinderen om mee te zin gen en geheimzinnige goochelkunsten. Tot slot ontvangst ieder kind een aardige verras sing. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. (Terug te krijgen aan het bureau van politie Smedestraat uitsluitend tusschen 11 uur v.m. en 1 uur nam.). Handschoenen en ceinturen, Politie bureau Smedestraat. Boekje met loten van Luthersche jonge leden kring, Verloop, Brou wersstraat 55 b; Bobslee, Lijkles, Frederik Hendriklaan 7; Foto (familiegroep). Hees terbeek, Wagenweg 256; armbandhorloge, Hollander. Rozenhagenstraat 23; honden, Kennel Fauna, Fr. Varkensmarkt; hond, v. d. Gevel. Oranjestraat 85 rood; krat met tomaten. Keetlaar. Hof van Egmond 44; Koffer met kleedingstukken; Pijpers. Brou wersstraat 80; Passerdoos, de Graaf, Rolland straat 41: Rijwielplaatje, v. Nieuwwegen. 2e Zuidpolderstraat: Gouden ring. Visser. Ban- kastraat 106; ring met sleutels, Akkerman, Zijl weg 104: tasch met inhoud. Val, Klever parkweg 214: vulpenhouder, Rus, Zandvoor- terlaan 38. Heemstede; versnellngsbak, Riet hof, Assendelverstraat 35 rood. Het „hoort" eigenlijk niet, maar zoo smaken ze het lekkerst. 12 ct. per pakje (Adv. Ingez. Med.) VOOR DEN- -KANTONRECHTER Bakfiets in splinters gereden. Op den hoek van den Parkweg en den Bloe- mendaalscheweg is een botsing geweest tus schen een bakfiets beladen met brood en een auto. Zoowel de bestuurder van de bakfiets als die van de auto stonden Maandag voor den kantonrechter terecht. De eerste omdat hij veel te snel zou hebben gereden en bovendien de bocht naar links te klein had genomen; tweede moest zich verantwoorden omdat hij het verkeer van rechts niet had voor gelaten en ook te snel zou hebben gereden. De bakfietser zei niet snel te hebben gere den en ontkende de bocht geheel links geno men te hebben. Hij verweet den autobestuur der een te groote snelheid, hetgeen volgens hem de oorzaak van de botsing is geweest. De chauffeur ontkende ook hard gereden te hebben, hij gaf 2530 kilometer op, doch zou aan de politie gezegd hebben ongeveer 35 kilometer te hebben gereden. Getuigen verklaarden dat de auto wel hard gereden moest hebben, ofschoon de een geen snelheden kon schatten en de ander zoo zui ver had waargenomen dat zij niet wist of het voor- dan wel het achterwiel gebroken was! Een der getuigen „had nog tegen zichzelf ge zegd dat daar wel ongelukken van moesten komen De ambtenaar van het openbaar ministerie nam aan dat de bakfietser veel te veel links had gereden en geen rekening ermee had ge houden bij de tamelijk steile helling vaart te verminderen. Daarom eischte hij acht gulden boete of vier dagen hechtenis, waarvan de kantonrechter zes gulden of drie dagen maak te, ook al omdat de. bakfietser zelf de ergste gevolgen van de aanrijding heeft gehad en eenigen tijd in het ziekenhuis verpleegd moest worden. Toen moest de chauffeur terecht staan, die verdedigd werd door Mr. van der Goot. Hij zei den bakfietser onmogelijk voorrang ver leend te kunnen hebben, omdat deze geheel links kwam aangereden en op zijn weghelft was gekomen, op den Bloemendaalscheweg. In het ziekenhuis zou de bakfietser tegen den chauffeur alle schuld erkend hebben, hetgeen de bakfietser nu ontkende. De chauf feur zei zeker niet te snel gereden te hebben, ook'al omdat hij geen haast had en als taxi chauffeur de maximum-snelheid niet dorst te overtreden uit vrees dat zijn vergunning zou worden ingetrokken. De ambtenaar meende ook dat het voor den chauffeur onmogelijk was geweest den bakfietser bijtijds te zien, ook omdat heesters het uitzicht geheel benamen en omdat de bak fietser teveel links heeft gereden en vroeg vrijspraak evenals voor het feit dat verdachte te snel gereden zou hebben, hetgeen hij niet kon bewijzen. De verdediger bewees met enkele wiskun dige en natuurkundige stellingen op origi- neele wijze dat de verdachte nooit sneller ge reden kan hebben dan de voorgeschreven maximum-snelheid, verweet den bakfietser de opmerking dat hij „gezien" heeft dat de auto snel reed, een conclusie nadat hij even eerder had gezegd de auto hoogstens een deel van een seconde waargenomen te heb ben en meende aan de getuigenverklaringen geen waarde te kunnen hechten, daar alles erop wees dat zij,-in hun ijver de zaak op te helderen, tot eigenaardige verklaringen kwa men. Hij sloot zich bij het requisitoir aan, het geen de kantonrechter ook deed die den chauffeur vrijsprak. Logement of pension Wat nu eigenlijk een logement is, hebben wij Maandag bij den kantoni'echter kunnen hooren, toen een Bevei-wijker terecht stond, omdat hij er een volkslogement op na zou houden. Vroeger heeft de verdachte daartoe een vergunning gehad die door een later raads besluit is vervallen. Nu woont, de verdachte weer in dit huis en heeft geen toestemming een logement te houden. Toch heeft hij op Let oogenblik twee kostgangers in zijn huis en dat zou ongeooi'loofd "wezen. De verdachte zei niet geweten te hebben dat hij iets straf- baai's deed. Hij had namelijk twee menschen in huis die niets betaalden en er alleen slie pen. Het was eigenlijk meer uit philantropie dat hij ze nachtlogies aanbood. Een heel en kelen keer werd er wel eens een kleine vergoe ding gegeven, o.a. door een presentje voor zijn. kinderen. Hij beschouwde zijn thuis dus als een pen sion. Eten deden de gasten er niet; wel kreeg de een soms eens een kopje koffie mee, zon der ervoor te hoeven betalen. De moeilijkheid is nu waar de grens ligt tusschen een volkslogement en een pension. De ambtenaar meende dit gevonden te heb ben ixx het feit dat er toch regelmatig aan twee personen alleen nachtlogies werd ge geven, zonder dat deze verder bij verdachte in de kest wai'en. Hij kon zich de teleurstelling van den verdachte begrijpen dat hij door het raadsbesluit geen logement meer mag hou den, doch dat is iets waarin verdachte zich heeft te schikken. De eisch was f 3 of 4 dagen. De kantonrech ter heeft er wegens het speciale karakter van de zaak heel wat afgedaan, zoodat er f 3 of 3 dagen ovex'bleef. Jubileumconcert C. O. V. „La Croisade des Enfants". Onlangs hebben wij medegedeeld dat de C.O.V. ter gelegenheid van haar 25-jarig be staan in Mei a.s. een uitvoering hoopt te geven van „La croisade des Enfants" van den Franschen componist Gabriël Pierné. Voor dit werk is, behalve het gemengde koor der C.O.V. een groot meisjeskoor noodig, dat de vereeniging voor deze gelegenheid tracht bijeen te brengen. Nu is het in den tegenwoordigen tijd een verheugend feit, te bemerken, dat er onder jonge menschen zooveel belangstelling be staat voor goede muziek. Dat dit inderdaad het geval is. bewijst het groote aantal jeugdige zangeressen, dat zich naar aanleiding van de oproeping bij den heer George Robert, den dirigent kwam aanmelden om in het meisjes koor bij deze uitvoering mede te zingen. On geveer zeventig jonge dames, voor een groot deel leerlingen van onze middelbare scholen, kon reeds aangenomen worden. De repetities vangen Dinsdag 28 Januari aan. Het meisjeskoor is nog voor uitbreiding vatbaar. FIETSENDIEF GESNAPT. Maandagmiddag half vijf kwam een bur ger op het Politiebureau aan de Smedestx'aat mededeelen dat daar een man liep, die ge- pcogd had het x'ijwiel van zijn broer t-ë stelen, dat voor zijn woning aan de Kinderhuisvest stond. De man had die poging moeten sta ken. omdat de fiets op slot was, waarna hij weggeloopen was, achtervolgd door bovenge- noemden burger. Op diens aanwijzing werd de man aangehouden, Het bleek een 44-jarige zeeman uit Rotterdam te zijn, die onder den invloed van sterken drank verkeerde. Hij werd ter ontnuchtering in bewaring gesteld, waarna hij door de politie gehoord werd. Hij ontkende de poging tot diefstal. Intusschen was gebleken, dat hij even te voren eveneens op de Kinderhuisvest geprobeerd had, een rij wiel te stelen, dat echter ook op slot was. De man is in verzekerde bewaring gesteld. Hij zal heden aan de justitie worden voorgeleid. LEZING VOOR DE NEDERLANDSCHE REISVEREENIGING. Donderdag 23 Januai'i zal voor de afdeeling Haarlem van de Nedei'landsche Reisvereeni- ging des avonds door den heer M. S. Wijtema een voordracht met lichtbeelden worden ge houden over „De uitreis van de K XVIII. NED. ISRAëLITISCHE GEMEENTE. De cursus vanwege Bikdei Koudesch op Woensdag 22 Januari a.s. gaat niet dooi*. „WIEN, WIEN, NUR DU ALLEIN". Een vroolijke scène uit „Wien, Wien, nur du allein", waarin Claire Claix-y, Fritz Hirsch en Arpad Latabar de hoofdrollen vervullen. Zateradg 1 Februari a.s. zullen Fritz Hirsch en de zijnen in den Stadsschouwburg een enkele opvoering komen geven van hun nieuwste Schlager-operette „Wien,-Wien, nur du allein". Van dit werk werden reeds tal van opvoe ringen gegeven in Den Haag. Amsterdam en Rotterdam. Pers en publiek verklaarden una niem. dat deze operette wel een der grootste succssen is, welke de Fritz Hirsch Operette de laatste jaren heeft mogen bezoeken. Het libretto schreven Julius Brammer en Alfred Grünwald, die hun reputatie o.m. te danken hebben aan „Grafixi Maritza", „Die Bajadere" en „Der letzte Walzer". Deze operette speelt in Weenen in de goede dagen van weleer. Vrouwelijke hoofdpei'soon is Maria Eisner als de schoone Margarete. Fritz Hirsch en Arpad Latabar zijn twee adellijke huwelijkspreten denten, wier gansche rijkdom slechts bestaat uit hun adelsbrieven en veel lust tot „opsnij den". De regie is van Paul Hax-den, de alge- heele leiding heeft Fritz Hirsch. Gerard Vroom heeft ook dit keer de decors ontworpen. J. PH. H. CASTRICUM. Het is niet gemakkelijk in deze reeks te schrijven over den heer Castricum. Dit is te begrijpen want zijn positie in den raad levert ook moeilijkheden op, niet alleen voor hem zelf, maar tevens voor de andere raadsleden en wel in het bijzonder voor de R.-K. fractie. De crisis heeft op den heer Casti'icum en op zijn plaats in den x-aad zeer veel invloed gehad. Eenige jaren geleden was hij leider der R.-K. fractie en voorzitter der Rechtsche groepen hij werd in die functie gekozen ter opvolging van den heer W. J. B. van Liemt, toen deze als zoodanig bedanken moest wegens zijn benoeming tot wethouder waaruit wel blijkt, dat hij in dien tijd zich in het algemeen vereenigde met de strekking van de politiek van die pax'tijen. De heer Castricum (die al 16 jaar voox-zitter van de plaatselijke afdeeling van het R.-K. Werk liedenverbond is) dacht ook in dien tijd over arbeidsvraagstukken in enkele gevalen wel iets anders dan de meerdex-heid, maar aan vankelijk deden zich geen moeilijkheden voor .In de R.-K. fractie (en ook in de andere fracties die deel uitmaken van de Rechter zijde) zitten meer arbeidersafgevaax'digden. Het streven was een gezamenlijke politiek te voeren. Toen de gevolgen van de crisis zich even wel scherper deden gevoelen, werden de te genstellingen in de opvattingen tusschen den heer Casti'icum en de andere leden van de Rechtsche fx'actie verscherpt. Eenige conflic ten hadden tot gevolg, dat de heer Castricum als leider der R.-K. fractie en voorzitter der Rechtsche raadsgroep werd vervangen door Mr. F. A. Bijvoet. De onmiddellijke aanlei ding daartoe was het feit dat hij tegen de begrooting van 1934 gestemd heeft. In den laats ten tijd zijn de botsingen nog toegenomen. Wie de verslagen van den ge meenteraad volgt, weet dat. De verschillen betreffen wat de zakelijke quaesties aangaat voornamelijk de werkloosheidsbestrijding, de belastingen en de tarieven der bedrijven. Het is dezer dagen bij de behandeling der be grooting ook wel gebleken, dat dit verschil van opvattingen over de zakelijke quaesties de persoonlijke 'verhouding tusschen de an dere leden van de rechterzijde en den heer Castricum ook niet verbeterd heeft. Eenige keeren zijn er over en weer felle uitvallen gehoord. De heer van Engelen, de vertegenwoordiger van de K.D.P., heeft bij het debat in den raad tot den heer Castricum een uitnoodi- ging gei'icht zijn „fractie" te komen ver sterken. De heer Castricum heeft dit afge wezen, daarbij verzekerend, dat hij in da rechtsche fractie blijft. 'De toestand wordt dus bestendigd zooals hij nu is. Bij al dit verschil van meening kan wel geconstateerd worden, dat de heer Castricum voor zich zelf de overtuiging heeft, dat hij op deze wijze het best de belangen der R.-K. arbeidex's dient. Zijn staat van dienst, als vakbondbestuurder en raadslid onderstreept dit. Hij is begaan met het droeve lot der duizenden werkloozen en eveneens met de arbeiders die nog wel werkei; maar toch in verdienste zwaar door de crisis zijn getrof fen. Zijn sti'eyen is voor hen te doen wat hij kan. Anderen, die daar evenzoo over den ken meenen evenwel dat hij ixi zijn denk beelden over de toe te passen middelen te ver gaat. De heer Castricum heeft reeds 16 jaar zit ting in den raad. Hij is Alkmaarder van ge boorte. In die plaats bezocht hij eex'st 3 jaar de Ambachtsschool en' daarna 5 jaar den. cursus van de Bui'gex-avondschool. Ook werkte hij 5 jaar in vei'schillende werk plaatsen ln het machinevak. Vervolgens ver huisde hij naar Leiden om 6 jaar als tech nicus het Physisch Laboratorium der Leid- sche hoogeschool te dienen. Hij deed in dien tijd eindexamen voor den 5-jarigen cursus van het genootschap M.S.G. en doorliep toen nog den 3-jarigen vervolgcursus voor electro- techniek. In 1908 kwam de heer Castricum, als tee kenaar le klasse aan de Centrale Werkplaats der Spoox-wegen, naar Haarlem. Sinds dien is hij bevorderd tot technisch ambtenaar. Hier ter stede heeft hij steeds een belang rijke plaats ingenomen in het vereenigings- leven. Thans is de heer Castricum 53 jaar. C. J. VAN T. Nachts moeten opstaan, Zenuwachtigheid, Pijn in de Beehen, Duizeligheid, Hoofdpijnen, Verlies van Enercie, Branding en Krampen kunnen het gevolg zijn van slechte werking van de NIEREN. Het doklersrecepl Cyslej komt, gegarandeerd, minder goed werken v n de NIEREN geld terug. Neem vandaag nog Cystox, Uw apotheker of drogist heelt het, (Adv. Ingez. Med.) HUMOR IN HET WITTE HUIS. President Roosevelt blijkt, in spijt van de tegenslagen, die zijn New Deal-politiek moet ondervinden, zijn goede humeur niet te ver liezen. Als voorbeeld daarvan vertelt men het volgende voorval, dat plaats vond bij de laatste persconferentie op het Witte Huis. Roosevelt deelde den journalisten mede: „Mijne heeren, er is geen nieuws, behalve, dat Mr. Michelson (de dii'ecteur van de af deeling publiciteit van het nationale demo cratisch comité) zijn haar moet laten knip pen" Waarop Michelson, die bij de conferentie aanwezig was. repliceerde: „Er moet toch ook iemand zijn in deze regeering, die bezuinigt!" (A.N.P.),

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10