(Doridol De nieuwe koning van Engeland, Edward VIII. Frans Hals Theater Koning George V van Engeland Eau de Paris. ECHTE WALES-ANTHRACIET D IN S D A G 21 JANUARI 1936 HA AR HEM'S DAGBUAD 2 Bijzonderheden uit het leven van Prince Charming". Overeenkomstig de Troonopvolgings- vret van 1707 zullen de beide Huizen van het Parlement vanavond te zes uur reeds bijeenkomen tot regeling van de opvolging van wijlen koning George V door zijn wettelijken troon opvolger, Prins Edward Albert Chris- tiaan George Andrew Patrick David, Prins van Wales. De toekomstige koning Edward VIII werd op 23 Juni 1894 geboren op White Lodge in Richmond Park. Zijn vader, tweede zoon van den lateren koning Edward VII, was toen nog Hertog van York, en werd pas door den dood van den Hertog van Claridge troonopvolger. Koningin' Victoria was toen nog in leven, doch toen na haar dood haar zoon Edward VII haar opvolgde, bleek herhaaldelijk, hoe de koning op zijn kleinzoon en naamgenoot gesteld was. Bij tal van gelegenheden zag men den groot vader met het in matrozen-uniform gekleede knaapje in het openbaar, en weldra was het Prinsje dan ook de lieveling van het Lon- densche publiek en van het Engelsche volk. In 1910 volgde Koning George zijn vader op de titel van Prins van Wales ging op den jongen Edward over. Als Prins van Wales zou hij een ongekende populariteit genieten in het geheele Britsche Rijk, dat zich uitstrekt over alle vijf de werelddeelen, die de Prins bijna alle heeft bezocht. Reeds op zijn 12e jaar had hij examen gedaan als cadet en was hij leerling gewor den van het Osborne College, dat hij na twee jaar verliet voor het Dartmouth College om in 1911 drie maanden als adelborst naar zee te gaan. Twee jaar later geschiedde zijn offi- cieele verheffing tot Prins van Wales in het hem toegewezen Kasteel Carnarvon in Wales zelf. Vervolgens ging hij eenigen tijd naar Frankrijk om zijn kennis van de Fransche taal te verbeteren, waarna hij werd ingeschre ven aan het Magdalen College te Oxford als student in staatsrecht en geschiedenis In de vacantie van 1913 bracht hij een bezoek aan Duitschland, waar hij o.a. de gast was van Keizer Wilhelm II. In 1914 brak de wereldoorlog uit. Op zijn verzoek werd hij onmiddellijk aangesteld als luitenant bij een der garderegimenten en daarna ingedeeld bij verschillende staven, tot hem dit begon te vervelen. Lord Kitchener verzette zich echter ertegen, dat de troonop volger naar het front zou worden gestuurd, doch de Prins van Wales voerde hiertegen aan, dat hij, indien hem iets overkwam, nog vier broers had, die hem konden opvolgen. En zoo bezocht hij het Fransche front, het Ita- liaansche front en werd hij in Maart 1916 staf officier in Egypte. Na den oorlog begon hij een zeer belang rijke plaats in het zoo ontwikkelde Britsche society-leven in te nemen. Zijn voortreffelijk verzorgd uiterlijk en zijn innemendheid, waar voor vooral het vrouwelijk geslacht zeer ge voelig bleek te zijn, bezorgden hem weldra den naam „Prince Charming". De represen tatieve plichten van het Britsche vorstenhuis heeft hij waargenomen in alle deelen van het Britsche Rijk. In 1919 bezocht hij Canada en de Vereenigde Staten, in' 1920 Australië en Nieuw Zeeland, in 1921 en '22 Indië, en Japan, in 1925 West- en Zuid Afrika en Zuid Amerika, waarheen hij ook in 1931 reisde om de Brit sche tentoonstelling te Buenos Aires te openen. Ook als sportsman was de Prins een vooraan staande figuur. Tijdens de ernstige ziekte van den Konmg in 1928 moest de Prins van Wales een leeuwenjacht in Zuid Afrika onderbreken om met groote spoed naar Engeland terug te keeren. Ondanks de dikwijls in vele Britsche krin gen gekoesterde hoop, is de troonopvolger tot nog toe ongehuwd gebleven. Het overlijden van koning George. Een volk in rouw. Regeling der bijzetting wordt vandaag bekend gemaakt. LONDEN, 21 Januari (A.N.P.) Koning Ed- /ard VIII, de nieuwe heerscher over het Brit- «che Rijk. heeft het sterfbed van zijn vader vroeg in den morgen verlaten en is per trein naar Londen vertrokken. Hij hield zich direct bezig met de zaken, die door den koning wer den behandeld Hij voerde o.a. besprekingen met den hertog van York. De regeling der bijzetting van het stoffelijk overschot zal waarschijnlijk heden bekend v/orden gemaakt. Het stoffelijk overschot wordt voorloopig naar de kleine Maria Mag- dalenakerk bij het slot Sandringham en van daar naar Londen overgebracht, waar het waarschijnlijk plechtig in de Westminster Abbey zal worden opgebaard. In St.-Pauls Cathedra] wordt vanmiddag een groote rouwdienst gehouden. Toen koning George V was gestorven, wer- AGENDA Heden: DINSDAG 21 JANUARI Gem. Concertgebouw: Ledenconcert H.O.V. Soliste Marta Linz, viool, 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Fientje Peters poste restante". Op het tooneel „Cortini. het 100 000 dollar-wonder". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Afrikaansche cava lerie". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Het complot der 39 stap pen" met Madeleine Caroll en Robert Donar. Op het tooneel Dumas, humorist. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Love me for ever" met Grace Moore. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 22 JANUARI Stadsschouwburg: Concert van het Boris Kroyt kwartet voor Kunst aan het Volk. 8.15 uur. Haarlem's Muziek Instituut, Wilhelmina- straat 51Beethovencyclus door D. v. d. Stam 8—9.30 uur. Kleine Houtweg 16: Buitengew. alg. verg. van aandeelh. van de Haarlemsche veiling N.V 7 uur. Prinsenhof: Raadsvergadering 130 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. den op St. Ja mespark en op den Tower te Londen kanonschoten gelost. In overeenstem ming met de traditie werd het overlijden on middellijk medegedeeld aan den deken van St.-Pauls Cathedral, die instructie gaf, dat de klokken van den St.-Peter tot acht uur van morgen zouden worden geluid. De dorpsbewoners, die voor het hek van Sandringham wachtten op mededeelingen omtrent den toestand van den vorst, ontbloot ten het hoofd, toen zij het overlijden verna men. De doodstijding werd nog des nachts naar alle deelen van het Britsche Rijk overgeseind In geheel Engeland heeft het bericht zeer groote beroering gewekt. In vele steden en dorpen werden de klokken geluid. Te Londen werd gedurende bijna twee uur de sombere ilokkentoon van Westminster Abbey gehoord, an de groote steden hadden zich emorme me nigten op straat verzameld, hoewel er een hevige regen viel. Vele vrouwen konden haar ontroering niet meester blijven en barst ten in tranen uit. Dancings en theaters waren over het algemeen reeds gesloten, toen het vast stond, dat de koning niet meer zou her stellen. Vandaag blijven de beurs en alle bios copen en theaters in geheel Engeland geslo ten. In Canada. OTTAWA. 21 Januari (Reuter.) Het bericht van den dood van den koning is hier eveneens met droefheid ontvangen. Toen het bericht bekend werd, werden alle kerkklok ken in het géheele land geluid. Radiorede van Baldwin. LONDEN, 21 Januari (Reuter) Het parlement zal te 18 uur bijeenkomen. Minister-president Baldwin zal zich vanavond te 21.15 uur Eng. tijd. (21.35 Amsterd. tijd) met een radiorede tot het Britsche volk rich ten. De ministers zullen slechts opnieuw den eed moeten afleggen en het tegenwoordige kabinet zal zijn werkzaamheden zonder onder breking voortzetten. Waarschijnlijk zal het hof voor den tijd van zes maanden zware rouw aannemen en vervolgens nog eens zes maanden lichte rouw. De aartsbisschop van Canterbury heeft in de kerk van Sandring ham een dienst gehouden, waarbij eenige leden van het koninklijk huis aanwezig wa ren. De hertog van Gloucester, die zooals men weet, ziek is, was de eenige van de kinderen des konings, die niet bij zijn sterfbed tegen woordig was. Uit alle deelen van de wereld stroomen sympathiebetuigingen, van vorsten, presiden ten en ministers, naar Sandringham: in alle buitenlandsche bladen worden waardeerende woorden aan den overleden vorst gewijd. Deelneming van president Roosevelt. LONDEN, 21 Januari (Reuter) President Roosevelt heeft den nieuwen ko ning Edward VIII het volgende telegram ge zonden: „Met diepe ontroering heb ik het overlijden vernomen van ZM. Uw vader. Ik betuig u mijn innig leedwezen en dat van het Amerikaansche volk". Aan de koningin-weduwe Mary zond de president het volgende telegram: „Mevrouw Roosevelt en ik deelen in den smart, welke u gewordt door het verlies van hem, wiens hoedanigheden zulk een grooten invloed heb ben gehad op den wereldvrede en gerechtig heid". Fransche pers herdenkt den koning. Dp Fransche pers herinnert eraan dat de overleden koning, toen hij nog prins van Wales was, een graag geziene gast in de Fransche hoofdstad was. De bladen wijzen erop, dat zoowel de overleden koning als zijn opvolger groote vrienden van Frankrijk waren en zijn. Italiaansche pers roemt zijn gematigd optreden. Alle Italiaansche bladen wijden lange ar tikelen aan de nagedachtenis van koning George. Men prijst zijn nobele karakter eigenschappen, zijn gevoel voor ^even wicht en vooral zijn altijd gematigd optreden in de binnenlandsche en buitenlandsche politiek. De bladen herinneren voorts aan het bezoek dat de koning en koningin Mary in Mei 1923 aan Rome brachten, waarbij de vorsten ook den paus bezochten. Het Italiaansche volk, aldus de bladen, deelt in den smart der Brit sche natie. Zitting van den Volkenbondsraad uitgesteld. GENèVE, 21 Januari (Reuter). In ver band met het overlijden van den koning van Engeland zijn de zittingen van den Volken bondsraad, welke heden zouden plaats heb ben, afgezegd. Vanmiddag zal de raad bijeen komen voor eene rouwzitting. De Britsche minister van buitenlandsche zaken en de overige leden van de Britsche delegatie zul len tot het einde der zitting te Genève blij ven, de werkzaamheden zullen worden be spoedigd. zoodat de zitting Donderdag kan worden beëindigd. Minister De Graeff betuigt zijn deelneming. DEN HAAG, 21 Januari (A.N.P.) De mi nister van buitenlandsche zaken jhr. mr. De Graeff heeft hedenochtend om half elf een bezoek van rouwbeklag afgelegd bij den Engelschen gezant Sir Hubert Montgomery. Rouwbeklag van gouverneur- Generaal De Jonge. Batavia, 21 Januari (Aneta). Nadat ten paleize het bericht omtrent het overlijden van koning George was ontvangen, richtte de gouverneur-generaal zich aanstonds met een schrijven tot den Engelschen consul- -generaal, waarin hij het leedwezen van de Nederlandsch-Indische regeering betuigde met het verlies dat het Britsche koningshuis en het Britsche rijk heeft getroffen. De gouverneur-generaal zond tevens een tele gram. waarin deelneming werd uitgesproken aan den gouverneur van de Straits Settle ments. Aan het paleis zelf werden de vlag gen halfstok geheschen. WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN. „Janskamer" Jansstraat 38 rood. Wie geeft van wat hij heeft, Is waard dat hij leeft. Wilt ge die waarde verhoogen, Gedenk dan Weldadigheid naar Vermogen. Postgiro 212793, telefoon 13235 of 15445. HAARLEMSCHE GEMEENTERAAD. De burgemeester deelt mede, dat Indien de behandeling der ontwerpbegrooting a.s. Woensdagavond niet mocht afloopen, het in zijn zijn voornemen ligt Donderdagmiddag 23 Januari om half 2 die behandeling voort te zetten, in het vertrouwen, dat zij aan het einde van dien middag kan worden beëin digd. „Meridol" geneest de huid ven ouder- domsverschijnselen. Gezicht en handen worden glad, jeugdig, zocht en opgewas sen tegen alle schadelijke, verruwende* weersinvloeden Een onvolprezen en een voudig toe te passen schoonheidsmiddel. Wg^" Cw huid vraagt om t. bij Apoth. en Orog. (Adv. Ingez. Med.) IVtERBÉllUTÏ De Bilt voorspelt: Stormachtigen tot 'krachtigen Zuidwes telijken wind. Zwaar bewolkt tot betrok ken met tijdelijke opklaringen. Af en toe regen- of hagelbuien. Iets kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 763.0 mM. te Isafjord. Laagste 730.5 m.M. te Shields. STORMWAARSCHUWINGSDIENST Geseind hedenmorgen om 10 uur aan alle posten: Wordt verwacht storm uit het Zuidwesten. Het buitenlandsch weerbericht meldt: Het blijft buiig. De nieuwe depressie over de Britsche eilanden bewoog zich langzaam naar de Noordzee en door het stijgen van den barometer over Frankrijk namen de luchtdrukverschillen sterk toe. Over het Westen van de Britsche eilanden waait een stormachtige Noordenwind die ster ke afkoeling bracht zoodat in Noord- Schotland zelfs sneeuw valt. Ook in onze omgeving zijn de abnormaal hooge tem peraturen verdreven terwijl in Duitsch land de temperatuursstijging verder doordrong. In Scandinavië hield de vorst nog stand, maar is in het Zuidoosten temperatuursstijging te wachten. Over Frankrijk, Duitschland en ons land waaien krachtige winden. In Schotland en Engeland viel veel regen. Door de vorming van secundairen aan de Zuidzijde der depressie is aanhouden van het buiige weer te wachten. BAROMETERSTAND Vorige stand Stand van heden Neiging Vooruit. Opgave van Fa. A. FEDERMANN, - Groote Houtstraat 37, 746 m.M. 745 m.M. Opticien Haarlern brengt reeds heden avond in memoriam (Adv. Ingez. Med.) Paard en wagen te water. Het paard met veel moeite op het droge gehaald. Maandagavond vijf uur stond een met een paard bespannen wagen van de Expeditie onderneming Van Gend en Loos voor perceel Brouwersvaart 118. De koetsier was in dit per ceel. Het paard ging plotseling uit eigen be weging aan het loopen, wat door den koetsier gehoord werd. Deze snelde naar buiten en greep het paard beet, waardoor het schrok. Het dier liep achteruit, met het gevolg dat de wagen in het water terecht kwam, het paard meesleurende. Door een voorbijganger werden de strengen doorgesneden, waartoe hij in het water ging staan. Het kostte heel v/at moeite het paard uit het water te halen. Een politieagent ging daarvoor eveneens te water. Met behulp van eenige burgers moest eerst een gedeelte uit de walbeschoeiïng wor den weggebroken, waarna het paard uit het water getrokken kon worden. Het voertuig werd met een kraanwagen op den wal ge bracht. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De stand der woningmarkt in Heemstede. Is er te veel gebouwd? Een woningsurplus van 12 Anders dan kennelijk het geval is bij de bouw ondernemers, bestaat er bij het publiek de in druk. dat er in Heemstede abnormaal veel middenstandswoningen zijn en worden ge bouwd, zóóveel zelfs, dat het met den verhuur of verkoop tenslotte op moeilijkheden zal moe ten loopen. Uit een door ons ingesteld onderzoek naar de aantallen ledig staande of in aanbouw zijnde middenstandswoningen blijkt inder daad, dat het totaal aantal beschikbare hui zen, zelfs voor een gemeente als Heemstede aan den zéér hoogen kant genoemd mag wor den, zij het ook dat de nieuwbouw momenteel vrijwel geheel gelocaliseerd is tot de compo- nistenbuurt, d.w.z. de nieuwe wijk tusschen de Heemsteedsche Dreef en het Spaarne. In het geheele Valkenburgkwartier zijn b.v. thans slechts twee huizen in aanbouw. In de omgeving van het Raadhuisplein aan den Heerenweg en aanliggende straten, in de ri vierenbuurt en in het Bronsteepark is geen enkele middenstandswoning in aanbouw; in de uitgestrekte wijk bij de Zandvoortschelaan, van den Heerenweg tot aan de grens van Bloe- mendaal, komen welgeteld vier nieuwe wonin gen. Daarentegen verrijzen in de bovengenoemde componistenbuurt weder vijftien nieuwe hui zen, voor het grootste gedeelte vallende in de huurklasse van hooger dan f 800. terwijl van de 52 in deze wijk of aan de Heemsteedsche Dreef leegstaande huizen vrijwel nog geen enkel reeds bewoond is geweest. In totaal zijn er dus slechts 21 nieuwe mid denstandswoningen in aanbouw. Doch er staan bovendien nog 273 woningen ledig. Verdeeld over de verschillende wijken en gesplitst naar de huurklassen I (f 400f 6001, II (f 600 f 800) en III (f 800 en hooger) geeft de ge meente het volgende beeld te zien: Wijk: Huurklassen: i. H. rr. 26 12 6 (Parijs gaat zijn watervoorziening uitbreiden, omdat het met zijn 900 millioen liter per dag nog maar net toe kan komen). Negenhonderd millioen liter, Denk u daar eens even in, Zeer figuurlijk dan gesproken, Niet in letterlijken zin; Voor het koken, voor het wasschen, Voor de reiniging der stad, Daarbij voor het tandenpoetsen Voor de bloemen en het bad. Om een glaasje van te drinken En voor water in den wijn. Moet van dag tot dag dit kwantum Voor Parijs er maar weer zijn. 't Is om watervrees te krijgen, Bij een kwantum zoo geducht, En de chef der waterleiding Heeft daar chronisch waterzucht. Nog is men er niet tevreden, Er wordt alweer uitgebreid. Daar men door de waterleiding Nog maar net voldoende leidt. 't Lijkt geen wonder, dat men dikwijls Kan vernemen van een man, Dat je in Parijs zoo prettig Onder water blijven kan P. GASUS. o.a. a f 2.25 WITTOP KONING - HAARLEM HAR M EN J AN S WEG 67A. TELEFOON 16100 (Adv. Ingez. Med.) Valkenburg Raadhuisplein c.a. Heerenweg c.a. 2 4 Zandvoörtsche laan c.a. 20 25 20 Rivierenbuurt 18 Heemst. Dreef en com ponistenwij k 19 33 Bronsteepark 24 24 8 Koediefslaan c.a. 3 4 4 Kerklaan c.a. 10 2 Totaal 110 Het aantal leegstaande en in aanbouw zijnde middenstandswoningen gezamenlijk bedraagt dus 294; het aantal bewoonde perceelen van deze soort kan op 2500 geschat worden. Als norm pleegt een aantal leegstaande woningen van 3% te worden aangehouden; in Heem stede bedraagt, dit percentage, als de in aan bouw zijnde huizen worden medegeteld, bijna 12! Gezien de bevolkingstoeneming, die in de laatste jaren voor de bevolkingsgroepen, die dit genre huizen betrekken, op ongeveer 5 kan worden gesteld (in 1935 steeg het aantal inwoners van Heemstede van 17097 tot 17871). kan dus worden geconcludeerd, dat het bij stopzetting van verderen bouw, nog minstens 21 maanden zou duren vóór het tevéél aan middenstandswoningen zou zijn opgenomen. Hiex-bij dient echter wel te worden bedacht, dat de vestiging vaïi nieuwe middenstands- gezinnen zou worden tegengegaan," indien er in de beschikbare huizen niet een zeer ruime keuze was. Met andere woorden; de algemeene norm van 3% moet voor een plaats als Heem stede te laag worden geacht. Maar ook wan neer deze overweging ten volle in aanmerking wordt genomen, moeten deze cijfei*s tot de slotsom leiden, dat bij de verdere midden- standswoningbouw in Heemstede voorloopig bedachtzaamheid geboden is. De nieuwe Plebaan van de „St. Bavo". Pastoor F. B. J. M. Filbry uit Amsterdam benoemd. RUDYARD KIPLING IN HET GEHEIM GECREMEERD. LONDEN, 21 Januari (A.N.P.) Het stof felijk overschot van Rudyard Kipling is in het geheim op Goldersgreen gecremeerd. Slechts vier personen waren aanwezig, toen de met de Engelsche vlag bedekte kist, zonder bloemen, naar het crematorium werd over- gebi'acht. Sleepboot gekanteld. Twee slachtoffers. ROTTERDAM, 21 Januari (A.N.P.) Heden morgen is in de buitenhaven aan de Vonde lingenplaat te Rotterdam een ernstig onge luk gebeurd. De sleepboot de Drecht van de firma Van Ommeren te Rotterdam is bij het sleepen van een zeeboot in de haven gekan teld. waardoor de opvarenden te water ge- i-aakten. Drie van hen konden in een roei boot worden opgenomen. Deze redding moóht evenwel den 60-jarigen kapitein J. Hoefnagel, wonende te Rotterdam, niet meer baten. Hij gaf in de roeiboot weldra den geest. Het lijk van den ruim 50-jarigen maöhinist A. J. H. is nog niet gevonden en bevindt zich waar schijnlijk nog in de sleepboot, die geheel on- deT water ligt. De prins van Wales (vierde van links) bij het uitreiken van onderscheidingen aan zijn lijfgarde. Pastoor F. B. J. M. Fiïibi-y uit Amsterdam is door den nieuw-ge kozen Bisschop van Haarlem, ZH. Exc. Mgr. J. P. Huibers, tot Plebaan van de Kathedrale Kerk „Sint Bavo" te Haarlem benoemd. De nieuwe Plebaan was pastoor van de kerk van O. L. Vrouw Koningin van den Vrede te Amsterdam. Hij werd op 29 Juni 1883 te Leiden geboren. Hij studeerde aan de seminaries Hageveld en Warmond en werd op 1 Augustus 1907 door wijlen Mgr. Callier tot pi-iester gewijd. Een maand na zijn pries terwijding werd hij benoemd tot kapelaan te Waddinxveen. Drie jaar later volgde zijn be noeming te Delft, waar hij bijna vijf jaar werkzaam was. Op 17 September werd hij benoemd tot kapelaan in de St. Agnes-paro- chie te 's-Gravenhage. Hier heeft hij tien jaar lang gewerkt. Op 19 Februari 1926 nam hij het pastoraat der parochie van O. L. Vrouw Koningin van den Vrede te Amster dam op zich. Pastoor Filbry heeft de taak. die hem te Amsterdam op de schouders werd gelegd, schittex'end volbracht. Hij stichtte een groot complex van gebouwen, o.a. een meisjes- en een kleuterschool, een zusterhuis en een pa rochiehuis. Enkele jaren geleden stichtte hij daar ook een nieuwe parochiale school in de Roersti-aat. Voor de kinderen stichtte hij ook een vacantiesc'nool. Zijn arbeid werd dan ook op hoogen prijs gesteld, wat treffend bleek bij de viering van zijn zilveren priesterfeest. Alles wat hem toen geschonken werd, be stemde hij voor zijn parochiehuis. .Huize Pax", dat het kerkcomplex voltooide. Hij heeft ook veel gedaan voor de totstandko ming van het Wit-Gele Kruis te Amsterdam en van de R.-K. Ambachtsschool „Don Bosco" aldaar. In de parochie, die hij nu gaat verlaten, heei-scht vi-eugde over zijn eervolle benoe ming, maar daarbij komt een groot gevoel van leedwezen over zijn vertrek. Wandelaars door wilde bijen overvallen. Paniek in een stadspark. Uit Kaapstad: In het stadspark zijn de henderden wandelaars aangevallen door een enorme zwerm wilde bijen, die paden en plantsoenen overdekten. Onder de wandelaars die voor het grootste deel bestonden uit vrou wen en kinderen, ontstond een paniek. Velen werden ernstig gestoken, zoodat zij zich onder medische behandeling moesten stellen. Een vrouw Taakte bewusteloos en werd naar het ziekenhuis gebracht. In een minimum van tijd was het park ver laten. Ben zevenjarige jongen was echter achtergebleven en lolde zich om en om op den grond, om de honderden bijen, die hem aanvielen, kwijt te raken. Hij werd naar bui ten gesleept door een jongeman, die zelf ook hevig was gestoken. De politie sloot het park. Intusschen had men ook in de omliggende straten veel last van de kwaadaardige diertjes gehad

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2