IBIS SHAG lekker man! AMSTERDAMSCHE BEURS PONDERDAG 23 JANUARI 1936 HAARDE M'S DAGBCAD 9 LAATSTE BERICHTEN Uit Haarlem's Gemeenteraad Behandeling der begrooting. (Vergadering van Donderdagmiddag). Hedenmiddag vervolgde de raad de behan deling der begrooting. Aan de orde was het hoofdstuk Armenzorg. De voorzitter drong op korte rede voeringen aan. Elke spreker 6 minuten. Eenige leden protesteerden. De voorzitter: hebben de heeren niet opgemerkt dat hoe langer zij spreken, hoe minder de pers van hun rede opneemt. Waarom maken de heeren zich dan druk om lang te spreken? (Veel gelach). De heer Mars S.D.A.P.) begon met te constateeren, dat de regeering reeds sinds 1918 aan de penningmeesters der vakvereeni- gingen vergoeding geeft. De gemeente kan dus ook gerust een vergoeding geven. Den Haag zal het niet verwerpen. Veel gemeen ten geven reeds de tegemoetkoming. Daar onder zijn er die er financieel slechter aan toe zijn. De penningmeesters doen veel werk voor de gemeente. Het gaat niet aan dit werk te laten doen door werklooze kantoorbedien den. Spreker zal het voorstel dat B. en W. toe gezegd hebben afwachten. Spreker vindt het jammer dat B. en W. het watergeld niet in rekening willen bren gen bij het berekenen van den huurtoeslag voor werkloozen. Aan andere plaatsen is dit door de regeering wel toegestaan. Waarom heeft de minister het voor Haarlem gewei gerd? Het aantal werkloozen hier ter stede be draagt thans bijna 7000. Dat zijn de officieel ingeschreven werkloozen. Feitelijk is het aan tal werkloozen nog veel grooter. Het steun bedrag is klein, temeer omdat zij ook voor vele vaste lasten zitten. De linnenkast komt er steeds slechter bij te staan. Het gemid delde steunbedrag heeft over 1934 f 10.75 be dragen, maar in dat jaar is nog slechts 6 maanden de steunverlaging toegepast. Fei telijk is het gemiddelde dus slechts f 10.50. Daarvan moet aan huur gemiddeld f 4.50 a f 5.af. Dan zijn er nog andere vaste kosten voor verzekering. Voor de voeding blijft wei nig over. De heer B ij v o e t heeft bij de algemeene beschouwingen gezegd, dat de wethouder alles doet wat hij kan om het lot der werk loozen zooveel mogelijk te verzachten. Spre ker heeft diezelfde overtuiging, maar dat wil niet zeggen, dat alles hier gedaan wordt zoo goed als het mogelijk is. Maatschappe lijk Hulpbetoon kan meer doen voor de ar menzorg in het algemeen, waarvan dan ook de Stille Armen meer zouden profiteeren. Er is wat de rijkssteunregeling betreft uit Den Haag een persbericht gekomen, dat er nieuwe verlaging van den steun op komst zou zijn. Toch wijzen de cijfers uit, dat de kosten van het levensonderhoud den laat- sten tijd weer zijn gestegen. De steunnorm zal wel niet verlaagd worden, maar de mi nister wil tornen aan de bijslagen, dus ook aan-den huurtoeslag. Spreker hoopt dat aan dit noodlottige voornemen geen gevolg ge geven zal worden. Spreker critiseerde verschillende beslissin gen van Maatschappelijk Hulpbetoon. Hoe kan het dat te Haarlem slechts 8 gulden steun aan de pas gehuwden wordt gegeven, terwijl in een andere gemeente 9 gulden wordt gegeven. De gemeente pleegt te weinig overleg met de besturen der vakorganisaties. De kellners moeten hier ter stede nog steeds twee keer per dag en een keer op Zon dag stempelen. Waarom? In andere steden wordt op Zondag niet gestempeld en op werk dagen slechts één keer Er is steeds toegezegd, dat het verhaal soepel zou worden toegepast. Spreker heeft eenige gevallen gehoord waarbij niet veel van die soepelheid bleek. Kan er een betere rouleering komen bij de werkverschaffingen? Ook moet voorkomen worden dat door plaatsing bij de werkverschaffing werkende arbeiders zonder arbeid komen. Wat wordt dit jaar gedaan voor het uit reiken van den B-steun. Op de begrooting is daarvoor niets uitgetrokken. De heer Van der Wall (C.-H.) wees er op, dat de Armenzorg; en werkloozensteun veel offers van de gemeente eischen. Daar om is het gewenscht, dat er bij Maatschap pelijk Hulpbetoon zooveel mogelijk technisch geschoold personeel wordt aangesteld. De directeur verdient hulde voor het organisee- ren van cursussen voor zijn personeel. Het is verkeerd dat de Armenraad geen in formaties meer aan de gemeente geeft. De gemeente heeft een eigen informatiedienst ingesteld. Dat is verkeerd. Spreker zou het betreuren als de Haarlem- sche Armenraad door de regeering zou worden opgeheven. Het zou in het nadeel der particu liere armenzorg en liefdadigheid zijn. De Armenraad en natuurlijk ook de burgerij van Haarlem hebben uitstekend werk gedaan bij de Kerstinzameling voor de Stille Armen. Het is niet aan te nemen dat 3 informato- ren van de gemeente evenveel gedaan hebben als 6 van den Armenraad. Blijkbaar was er reeds te veel personeel bij Maatschappelijk Hulpbetoon. Zoo'n blaam mag niet geworpen worden op de informatoren van den Armen raad. De salarissen bij M.S. voor de informa toren zijn belangrijk hooger. De heer Peper (communist) vond dit hoofdstuk het belangrijkste der begrooting. Het gaat om het leven van minstens 20.000 inwoners van onze stad. Spreker is overtuigd, dat er nog wel iets aan te merken is op de wijze waarop de armen en werkloozen door de ambtenaren van Maat schappelijk Hulpbetoon behandeld worden. Zeer veel menschen zijn afgesneden van water, gas en electriciteit. Daarin zitten veel Ujdensgeschiedenisssen voor de gezinnen vast. B. en W. hebben in de memorie van antwoord gezegd, dat dit voor gas en electriciteit ge beurd is omdat de menschen minderwaardige munten in de muntmeters hadden gegooid, terwijl zij weigerden bij opneming der meters het te weinig betaalde aan te zuiveren. Als Maatschappelijk Hulpbetoon overtuigd wordt van een fout, wordt toch geweigerd het te weinig betaalde aan de werkloozen alsnog uit te keeren. De gemeente heeft onlangs onverwachts be volen, dat alle gesteunden zich moesten ver zekeren bij de ziekenfondsen. Pas toen de vakorganisaties antwoordden dat dit besluit niet zonder meer was uit te voeren, is het bevel voorloopig opgeschort. De gesteunden moeten een soort beroeps instantie krijgen om de kans te krijgen een verkeerde beslissing van de(n) huisbezoeker- (ster) ongedaan te maken. Desnoods een ad viescommissie, waarom ook de vakorganisaties hebben gevraagd. In de Delistraat is groote behoefte aan een wachtlokaliteit voor het uitbetalen van den steun. Het wordt daar uren wachten. Met wei nig kosten is een wachtgelegenheid te maken. Daar is nu materiaal van de gasfabriek opge slagen. De heer Wolzak (A.-R.) zei-dat alle ge vallen van verhaal behandeld worden in de commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Deze commissie heeft steeds eenstemmige be sluiten genomen Mogelijke vergissingen zul len steeds ongedaan gemaakt worden. Wat de armenraad aangaat is spreker het met den heer van der Wall eens. Van B. en W. is evenwel gebleken, dat zij op het stand punt staan, dat het gewenscht is dat de Armenraad in gewenschten vorm blijft be staan. De heer Visser (C.-H.) bleef werk beter vinden dan steun. Hij verwacht in dit ver band evenwel weinig van den nieuwen wet houder van Openbare Werken. In verband met de houding van den wethouder en van de groote meerderheid van den raad tegen over sprekers voorstel inzake de straatma kers, zal hij van het woord over het vraag stuk der werkloosheidsbestrijding verder af zien. De heer Klein Schiphorst (R.-K.) bracht allereerst hulde aan B. en W. voor hetgeen zij doen om werk te vinden voor werkloozen. Maar er is nog wel iets meer te doen op het gebied der werkverruiming. Spreker herinner de aan hetgene hij daarover reeds in 1931 heeft gezegd. Particulieren kunnen zoo heeft hij toen betoogd daarmee medewer ken om zooveel mogelijk werk te laten invul len. B. en W. hebben toen overweging van dit plan toegezegd. Nu komen 5 jaar later de organisaties in onze stad hetzelfde doen als spreker in 1931 wilde. De nood dwingt daartoe. Als de burgers nu bij B. en W. komen, zal het college dan medewerking verleenen? Het Plan van den Arbeid heeft spreker voor loopig bestudeerd, Het is de aandacht waard om er uit te halen wat er in zit. Een gelijk plan hebben wij in 1932 hier in den raad besproken. In het Plan van den Ar beid is wat de hoofdzaken aangaat dezelfde gedachte te vinden als in het Plan-Van Til burg. Spreker heeft destijds in de courant gelezen, dat het hoofdbestuur van het N.V.V. het Plan-Van Tilburg heeft opgevraagd. Is er in het Plan van den Arbeid een en ander uit overgenomen, dan vindt spreker dat niet erg. Spreker besprak hetgeen men hier ter stede heeft willen doen voor de jeugdige werkloo zen. Jammer genoeg had men in Den Haag bezwaren; De Haarlemsche jongens, die konden werken aan de huizen voor ouden van dagen, zouden 10.— ontvangen. Dit vond men te veel, hoe wel in Arnhem de kosten voor de jongens 7.50 bedragen. Dit heeft het Rijk goedge keurd. Spreker heeft hetzelfde verteld aan minister Slingeriberg. Hij heeft de overtuiging dat, als Haarlem nog eens aandringt, alsnog toestemming zal worden verkregen om het eer ste plan uit te voeren. Het bouwvak past niet in het systeem dat de minister ontworpen heeft voor de zorg voor de jeugdige werkloozen. Sprekre hoopt dat de minister ook tot die overtuiging zal komen. Wij doen een weldaad aan de jeugd. (De zitting duurt voort.) (Ongecorrigeerd.) VOOR DEN KANTONRECHTER Een loterij op een loterij, die geen winst zal opleveren. Iemand had in Haarlem een loterij op een loterij in elkaar gezet, op dusdanige wijze, dat hij voor den kantonrechter moest ver schijnen. Er was hem ten laste gelegd over treding van de Loterij wet. Hij was namelijk, zooals een getuige, een agent-rechercheur verklaarde, langs de huizen in deze stad ge gaan en had loten van een dubbeltje te koop aangeboden. Voor deze tien centen kon men 10 H.L. anthraciet winnen. Op het lot was een naam gedrukt, die moest aanduiden dat het een lot van een verbruikersver- eeniging was en een nummer. Nu was meer loten voorzien waren, de clou, dat hij wiens lot de cijfers droeg die overeenkwamen met de drie laatste cijfers van het lot dat een prijs van 3000 in de negen- honderdzooveelste Nederlandsche staatslote rij won, de winnaar zou worden van de 10 mud brandstof. Naar de rechercheur-getuige vertelde had de man in een boekje 1645 adressen genoteerd, waaruit viel op te maken dat hij reeds ruim 164 in zijn zak had gestopt, want bij een serie steekproeven uit de adressenlijst was ge bleken, dat al deze genoteerden van een of meer loten voorzien waren* W. en Als getuige verscheen ook nog degeen, die eigenaar van de 10 mud anthraciet zou zijn geworden. „U zit zeker nog altijd op de kolen te wachten?" vroeg de kantonrechter. De ge tuige beaamde dit, maar hij voegde eraan toe, dat hij later van den loterijman had ver nomen, dat om de kolen moest worden ge schreven. Bij den verkoop van het lot had de man hem gezegd, dat alle loten waarop niet werd geschreven of die verloren gingen voor hem pure winst waren, hetgeen den kanton rechter de meening deed toegedaan zijn, dat waarschijnlijk alles pure winst was. Toen de getuige eenmaal had geschreven was de brief als onbestelbaar teruggekomen. Zoowel de kantonrechter als de Ambtenaar van het O.M. waren van meening, dat de be nadeelde het niet op zich moest laten zitten en er werk van moest maken. Nadat nog een getuige was gehoord, die vijf loten had gekocht, eischte de ambtenaar tegen den verd. die niet was verschenen, een geld boete van 300 te vervangen door 180 dagen hechtenis. Het vonnis luidde f 200 of 120 dagen. Stoffelijk overschot van koning George naar Londen over gebracht. Uit Londen: Hedenmorgen is het stoffelijk overschot van koning George V van Sandrin- ham naar Westminster Hall overgebracht. Koning Edward, zijn beide broers en Lord Harewood schreden tp voet achter de kist. die op een affuit was geplaatst en van Sandring- ham naar Wóïferton werd gevoerd. De ko ningin-weduwe. de Princess Royal en de her togin van York volgden per rijtuig. Het stof felijk overschot is daarna van Wolferton met den koninklijken trein naar King's Cross Sta tion gebracht en vandaar wederom op een affuit naar Westminster Hall, waar de kist op een katafalk is gezet. Ook de afstand van King's Cross Station naar Westminster Hall werd door Koning Edward, zijn broers en den hertog van Hare wood achter de affuit te voet afgelegd. Economisch Technologische Dienst voor Noord-Holland. HAARLEM, 23 Januari. De Economisch- Technologische Dienst voor Noord-Holland is half Januari zijn werkzaamheden begonnen. Het doel van den dienst is het vermeerderen van de werkgelegenheid in de meest uitge- breiden zin en dit doel zal moeten worden bereikt, door op systematische wijze alle mo gelijkheden na te gaan, die kunnen leiden tot tewerkstelling van meer arbeidskrachten, zoowel in de industrie als in land- en tuin bouw of andere takken van bedrijf. De Dienst zal ook gaarne van buiten voorstellen, die het deel kunnen helpen bereiken, ontvangen. Alle plannen zullen zorgvuldig moeten worden onderzocht, wat betreft de beste fabricatie- methode. de plaats van vestiging, productie kosten, opbrengst, afzet-mogelijkheden, enz. Ook zal de Dienst aan hen. die plannen heb ben, waardoor de werkgelegenheid kan wor den uitgebreid, voorlichting kunnen geven om de uitvoering dezer plannen te vergemak kelijken en de kans op slagen te vergrooten. Het adres van den Economisch-Technologi- schen Dienst voor Noord-Holland is: Provin ciale Griffie. Haarlem; Telefoon: 15812. Aan den Dienst zijn verbonden een inge nieur als directeur, die ter zijde wordt ge staan door een technologisch en een econo misch adviseur, terwijl bovendien nog een raad van advies is ingesteld, staande onder leiding van één der leden van Gedeputeerde Staten, waarin eenige vooraanstaande man nen uit het bedrijfsleven zitting hebben. CONCERT IN HET GEBOUW VAN HET LEGER DES HEILS. Het Haarlemsch Kamerorkest, dirigent de heer Willem Lasschuit. geeft Vrijdagavond 24 Januari een concert in het gebouw van het Leger des Heils aan het Spaarne. Welwil lende medewerking wordt verleend door den heer W. Romein (zang). ADRES INZAKE VOORGESTELDE SALARIS VERLAGING De Nederlandsche Federatieve Bond van Personeel in Openbaren Dienst heeft een adres gezonden aan de Provinciale Staten van Noord-Holland, waarin er met klem op wordt aangedrongen, het voorstel van Gede puteerde Staten inzake de verlaging der loo- nen en salarissen van het personeel in dienst bij de provincie en provinciale instellingen niet te aanvaarden en dus aan de desbetreffende aanmaning van den Minister van Binnenland- sche Zaken niet te voldoen. AANBESTEDING. Hedenmorgen werd door Ged. Staten aan besteed: het onderhoud van den Provincialen weg HaarlemSchipholAmstelveen—Ouder kerk a. d. Amstel van den Spieringweg in den Haarlemmermeerpolder tot den Amsteldijk te Ouderkerk en van den Provincialen weg Heem stedeAalsmeerUithoorn van het Wipper plein te Heemstede tot de Dorpsstraat te Aals meer, in de gemeenten Haarlemmermeer, NieuwerAmstel, Heemstede en .Aalsmeer, ge durende 1936. Het laagst werd ingeschreven door J. de Haan te Leusden voor 19.893. Herriot zal een opdracht tot kabinetsvorming weigeren. PARIJS. 23 Januari (A.N.P.) Naar in po litieke kringen wordt vernomen zal Herriot, die Donderdagochtend bij den president der republiek werd ontboden, de opdracht tot het vormen van een nieuw kabinet van de hand wijzen. Vermoedelijk zal dan den voor zitter van de raciaal-socialistische Kamer fractie, Delbos. deze taak worden aangebo den, en indien deze eveneens zal weigeren, wat wel waarschijnlijk is. noemt men Règ- nier, minister van financiën in het afgetre den kabinet en senator Sarraut als opvol gers van Laval. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.45 pl.m. 1.30 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 n 98% -* 97%—98 V. 97% 4 pCt. Nederl. Indië 91%-% 96-* - 95%—% STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pCt. Duitschland 1930 (Youngleening) 22% Youngleening (met ver 24%-% klaring) 24% 24* 24* BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 115* N Handel Mpij. Cert, van 134 f 250 Koloniale Bank 58—% 59% 60* 59% 60% 60* 59% - 60 Ned. Ind. Handelsbank 89* 89*4 90 89* 89* -90 89% Rotterd. Bank no INDUSTR. OND. BENNENL. Alg. Kunstzijde Unie 28 28*-% 28%-* 28% v. Berkels Patent 46 Calvé Delft Cert 60* - - Ned. Ford ex. 40 afst. 247 - Philips Gloeil. Gem. Bezit 219 - 219 - 220 219-220 ,19*-220* 220 Unilever 106%-* 107 - 106*4 106%-% 1 T 0 105% TABAKKEN. Deli Batavia 1S7*-190 188* 189—160 Deli Maatschappij 205* -04H 204 205 - Senembah 200 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 12 Scheepvaart Unie 54* 54 *-* 54* 53* - 54* - Konink. Paketvaart 107* Rotterdamsche Lloyd 444* - Maatschappij Nederland 44* 44* Holland—Amerika lijn 454j PETROLEUM. 233*-% 234* 235 233* 234%-* Perlak Petr 98% - 97*98' ^9 - 1C0 - m 10%-IUa 11%-% 11%-% Continental Oil 21 20% 21*-% 21*-% Tidewater 9%-10 10*-3/g 9%10% 10 CULTUUR MAATSCH. H. V. A 244*—245 247* 246* 245*-24t. Java Cultuur 141-H 144-145 143* 122* Ned. Ind. Suiker Unie 122* 122*—123 122 Vorstenlanden 27% 28* INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel. 9% 10%-* 10% 10* 10% Anaconda 16%-17 17%-% 17% 17% 29 30% 31% 30% - 30%-% Cities Service 2%-% 2% - 2%-% 2% 2-% Gew. Steel 28% 29% - - U. S. Steel 28% 29%-* 29% 29% 29%-% 17% 17% 17% - 17% 17%-% 3: l oo RUBBERS. Amsterd. Rubber 122 124*-125 124*-* 24* 175* 124* 124* Deli Bat. Rubber 73* 74* 74 74 74* Indische Rubber 96 99 99* Kendeng Lemboe '42 - Serbadjadi 71-* 71* 71*-72* 71* Rotterdam Tapanoell 47 Bandar Rubber 116* 116*—117 Preanger Rubber 45* 47* 147* Java Caoutch 81 -* 82* 83 Sumatra Rubber 145*-147 149 149 AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 15% 16%-* 16%-* Wabash Railroad 1% 2% 2%-% 2% Union Pacific 55*4—?/» - Chic. Milwaukee 1% 1%-* 5%—* 5%~* Missouri Kansas Texas 4% 4* 4%-% 4% MIJNBOUW. Alg. Explor Mij 171 Redjang Lebong 199*4 Billiton n - - PROLONGATIE 2 2 - - ROOKT IBIS EN GÉÉN ANDERE SHAG (Adv. Ingez. Med.) De toonkamer van het G. E. B. De S. D. A. P. voor het behoud. De S.D.A.P.-fractie uit den Haarlemschen raad heeft het volgende voorstel ingediend: De Raad der gemeente Haarlem, overwe gende a. dat de toonkamer van het electriciteits- bedrijf in het belang van dat bedrijf behou den moet blijven; b. dat de plaats, waar de tegenwoordige toonkamer is gevestigd, niet voldoet aan den eisch van centrale ligging in de gemeente. besluit: B. en W. te verzoeken maatregelen te be ramen voor een verplaatsing van de toon kamer naar een andere, meer centraal gele gen plaats in de gemeente en te zijner tijd voorstellen terzake aan den Raad voor te leggen. BAZAR VOOR WIJK V DER NED. HERV. GEMEENTE. In het gebouw Lange Margarethastraat 13 alhier wordt ten bate van wijk V der Ned. Herv. gemeente een bazar gehouden op 4 en 5 Februari. In de wijk arbeiden twee zusters onder zie ken van alle gezindten. Deze veelomvattende taak wordt mogelijk gemaakt door een zuster- fonds dat gevormd wordt door particuliere bijdragen en door een gemeente-subsidie. Wegens bezuiniging is echter de subsidie be langrijk verminderd, waardoor het noodig blijkt, het ontbrekende op andere wijze aan te vullen. Vandaar dat een comité is gevormd tot het organiseeren van bedoelde bazar. Dit is ongetwijfeld een werk dat verdient gesteund te worden, aangezien bij den arbeid der wijk zusters niet op eenig onderscheid van gods dienst gelet wordt. Dezen steun verwacht men nu in geldelijke bijdragen of door inzendinvan artikelen voor den verkoop en vooral door een bezoek aan den bazar. BLOEMENDAAL PERSONALIA. In de vacature Swart is tot agent van politie alhier benoemd de heer E. Saarloos, agent van politie te Gouda. RIE VAN HEYNINGEN Alhier is op 49-jarigen leeftijd overleden de schrijfster Rie van Heyningen. bekend door tal van bijdragen in verschillende tijdschrif ten. Daar zij zich op lateren leeftijd aan de beoefening der letterkunde is gaan wijden heeft zij slechts één werk in boekvorm uit gegeven. In 1931 verscheen van haar: „Leu gens", een viertal dramatische schetsen. Mevr, Van Heyningen heeft nog een aantal onvoltooide manuscripten nagelaten. In haar novellistisch werk beeldde zij in prettigen verteltrant hoofdzakelijk het leven in de provincie uit. HET SPREEKUUR VAN DEN BURGEMEESTER De burgemeester, jhr. mr. C J. A. den Tex zal morgen, Vrijdag, in plaats van van 1012 van 1011 zijn gewone spreekuur ten stad- huize houden. LEZING OVER LUCHTVAART De K. L. M. official van Ginkel, zal heden (Donderdag) avond in de bovenzaal van ho tel Boekenroode. op uitnoodiging van de Ver. Buurtbelang Aerdenhout-Bentveld. een lezing houden over de „Ontwikkeling der lucht vaart in "t algemeen ei* die der K. L. M. in 't bijzonder. EEN STUUR MET EEN SPELING VAN 120 GRADEN. Er is proces-verbaal opgemaakt tegen den bestuurder van een zandauto, J. A. F., uit Haarlem. De auto had een speling In het stuur van 120 graden en is ter plaatse gerepareerd. PAARD OP HOL. Hedenmorgen is een paard op hol geslagen aan de Platanenlaan. Het is in volle vaart te gen een tuinhek geloopen, dat ernstig be schadigd werd. Daarna kon het dier tot stil stand worden gebracht. VERDACHT VAN AUTODIEFSTAL. Woensdag is door de Belgische justitie uit geleverd G. O. L.. die in Antwerpen in arrest was gesteld wegens diefstal van verschillende auto's. Uitgeleverd werd tegelijkertijd de auto die 20 Augustus bij de villa Elswoutshoek te Over- veen gestolen was. L. is vannacht alhier in arrest gesteld en hedenmorgen aan de justitie overgeleverd. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM. 23 Januari. Ondertrouwd 23 Januari: J. F. Nobels en L. Chr. Karl. H. J. Pruis en A. J. Hessels. Bevallen 21 Januari: A. C. van Baekel Schutte, z.: W. A. de Vries—den Blanken, z.; 22 Januari: J. H. Zwierstra—Jorissen, d.; A. M. H. Smits—Smeets. z.; M. L. Odenwald— Fugmann. z.: 23 Januari: C. B van Rooden— Jansen, d. Overleden: 21 Januari: H. Eichhorn—Jan sen, 86 j., L. Molenstraat; 22 Januari: F. W. "l"öbelKooien, 84 j.. Jansstraat.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7