UIT HET BUITENLAND THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG Italiaansche spot met de „sanctionistische berichtgeving." Italiaansche vliegtuigen bombardeeren Magalo. Help Uw Mieren VU TT TT XT, 7 FEB" RUS EI I93B HSXKCEH'S BXGEEX13 Verdere beraadslagingen van de Geneefsche deskundigen over het olie-embargo. Beslissing pas in Maart? Italiaansch commentaar op de jongste Britsche Lagerhuis- zitting. Genève. Verdere beraadslagingen over het olie-embargo. De commissie van deskundigen voor het pe- troleumembargo. heeft; gisteravond een ple naire zitting gehouden. De rapporten van de subcommissie voor transportkwesties en voor vervangingsmiddelen, werden aan een eerste bespreking onderworpen. Wat het transport probleem betreft, zijn de deskundigen tot het resultaat gekomen, dat een enkel transport embargo, zonder deelneming van de Ver- eenigde Staten, geen effect zou hebben. Wat de vervangmiddelen aangaat, geeft het bijeen gebrachte statistische materiaal niet voldoen de aanleiding tot conclusies. Het rapport wijst er echter op. dat een groot deel van de Ita- liaansche behoefte geproduceerd kan wor den in niet aan de sancties deelnemende lan den. waarbij onderzocht zou moeten worden, in hoeverre deze landen met het oog op hun eigen behoeften, leveranties aan Italië zou den kunnen doen. De rapporten der andere subcommissies worden eerst over enkele da gen verwacht. In verschillende kringen wordt er over ge sproken. dat de deskundigencommissie vóór heb redigeeren van haar rapport, een pauze van ongeveer veertien dagen zal houden, en dat de beslissing eerst in Maart zou vallen. De pauze zou gebruikt worden om het ge- heele materiaal toe te zenden aan de regee ring van de Vereenigde Staten met het uit drukkelijk verzoek een standpunt te bepalen. Daar de kansen van de nieuwe Amerikaan- sc.he neutraliteitswet ook in Genève zeer klein geacht worden, zijn er velen, die verwachten, dat de werkzaamheden der deskundigen geen directe practische be teekenis zullen krijgen. Italië. De Popoio d'Italia over de ver klaringen van Lord Cranborne. De Popoio d' Italia wijst er in een artikel, dat in de editie van Vrijdag verschijnt, op, dat volgens de verklaringen, weike Lord Cranborne in het Lagerhuis heeft afgelegd, het Brit sche Rijk niet in het minst de bedoeling heeft zich te verminken. Het blad voegt hier aan toe: „Wij begrijpen deze woorden volko men en beschouwen ze in zeker opzicht ook als gewettigd. De rijken worden opgebouwd met bloed en zij stemmen er, na het werk van hen. die ze hebben opgebouwd, niet in toe, dat ze worden verdeeeid. Indien de Italianen een wereldrijk zouden bezitten, zouden zij het ..unguibus et rostris" (met nagels en tanden) verdedigen. Maar juist om het Britsche Rijk geen opofferingen te vragen, heeft Italië zich georienteerd naar Abessynië, waar een ingrij pen noodzakelijk was om het koloniale bezit te verzekeren na de voortdurende aanvallen van wilde horden. Het Britsche Rijk, aldus het blad, behoeft niet te worden verminkt, doch de geschiedenis kan niet worden gemumificeerd. De Italianen vragen geen Britsche territoria, maar zij wil len handelen, zooals de Engelschen verschei den eeuwen lang hebben gehandeld. Zelfs Italië heeft recht op een plaats onder de zon." Frankrijk* Het proces tegen de Oestasji's* In het proces tegen de Kroaten in Aix en Provence is gisteren een aanvang gemaakt met het verhooren van den tweeden beklaagde Rajtitsj. Rajtitsj verklaarde naar Uruguay te zijn geëmigreerd en vandaar naar Brazilië te zijn gegaan. In Sao Paolo had hij zich aange sloten bij een revolutinaiiere vereeniging. Toen hij weer' naar Europa was teruggekeerd, zoo verklaarde hij verder, had hij in België een Kroaat leeren kennen, die hem het toetreden tot het emigrantenkamp van Janka Poesta mogelijk had gemaakt. Op de vraag van den voorzitter of hij niet geweten had, dat dit kamp door de Oestasja gefinancierd werd, verklaarde de beklaagde, dat hij het be schouwd had als een heel gewoon kamp van landarbeiders. Tijdens het verdere verhoor van dezen be klaagde stelde de voorzitter de vraag, waar de op het station St. Lazare te Parijs gevonden koffer vandaan kwam, welke dezelfde wape nen bevatte als die, welke gebruikt zijn bij den aanslag in Marseille. De beklaagden wis ten op deze vraag geen antwoord te geven. Toen de voorzitter opmerkte, dat Rajtitsj voor den aanslag toch nog geld had ontvangen, antwoordde de verdediger, dat men de be klaagden. wel beoordeelen mocht, maar hen- niet onteeren. Het zijn helden en 2000 francs zijn „geen geld voor een koningsmoord". De beklaagde Pospisjel zeide. dat hij. indien hij op de zelfde wijze als zijn medebeschuldig den zou worden ondervraagd, niet zou ant woorden. Toen de voorzitter het verhoor begon en hem vroeg naar de gebeurtenissen in het kamp van Janka Poesta, kruiste de beklaagde de armen en weigerde iedere mededeeling te doen. •De president las toen de lijst met vragen voor, doch Pospisjel antwoordde niet. Plotseling begon deze evenwel te. spreken. Hij verklaarde aanhanger te zijn van de Kroa tische beweging en het Katholicisme te belij den. hetgeen door de verdediging werd be- aaHijl verklaarde nog, dat de eigenlijke leider der onderneming de moordenaar Kelemen is geweest. Kalemen heeft evenwel voor hij naar Marseille vertrok geen enkele uitlating gedaan. Te Parijs heeft Pospisjel, toen hij uit een bios cooptheater kwam, pas van den moord ge hoord. De oorlog in Oost-Afrika. Terechtstelling van Haupt- mann op 24 Maart? Geen uitstel tenzij Hauptmann de namen van zijn medeplichtigen noemt. Uit New-York. 6 Februari: De New York Evening Journal verklaart, dat Trenchard vandaag heeft bepaald, dat Bruno Richard Hauptmann, de ontvoerder en moordenaar van'het kind van Lindbergh in den nacht van 24 Maart a.s. in den electrischen stoel zal sterven. Het blad voegt hieraan toe, dat gouverneur Hoffmann geen enkel verder uitstel meer zal toestaan, tenzij Hauptmann de namen van zijn medeplichtige (n). indien hij deze heeft, zou onthullen. (A.U.P.) Abessynische versterkingen naar het front. ADDIS ABEBA, 6 Febr. (Reuter-A. N. P.) Het schijnt, dat de frontlijn in het noorden in de laatste dagen niet is veranderd en dat, in dien een van beide partijen een overwinning heeft behaald, deze van zeer weinig beteeke- nis moot zijn geweest. Voar het oogenblik maakt men slechts melding van de gebruike lijke schermutselingen en van hevige bom bardementen op Abessynische kampementen door de Italiaansche luchtmacht. Aan het zuidelijk front consolideert gene raal Graziani zijn positie in den sector van Neghelli, terwijl de Italiaansche colonne, welke den rechtervleugel van dezen sector bezet houdt en van welke gisteren was me degedeeld, dat zij zoo'n snellen opmarsch heeft gemaakt, haar operaties voortzet. Italiaansche vliegtuigen hebben gisteren Magalo, de hoofdstad der provincie Bali hef tig met bommen bestookt. Het officisele Abes synische communiqué vermeldt, dat een per soon is gedood en dat tien huizen in de asch zijn gelegd. De vliegtuigen concentreerden zich daarbij op het bombardeeren van huizen, die vroeger door .den Italiaanschen handelsagent waren bezet, naar men gelooft met de bedoe ling de munitievoorraden. welke zich in de bijgebouwen moeten bevinden, in de lucht te laten vliegen. De Abessyniërs hadden deze voorraden evenwel reeds ontdekt en naar el ders overgebracht. Toen de strijdkrachten van Graziani mid den Januari van Dolo optrokken naar Neg helli. hebben, naar men te Addis Abeba ver klaart. tal van krijgers van ras Desta-zich in geweldige spelonken ten noorden en noord oosten van Dolo verstopt, waar zij een groots hoeveelheid levensmiddelen naar toe hebben gesleept Deze krijgers doen thans des nachts aanvallen op Italiaansche convooien en val len ook kleine voorposten aan. Duizenden krijgers zijn van Addis Abeba naar het front gezonden. Een Abessynisch generaal heeft tegen den correspondent van Reuter-A. N. P. verklaard, dat de Abessyniërs tegenover lederen soldaat dien de Italianen naar Oost-Afrika zenden, twee soldaten naar het front zenden. De ver sterkingen bestaan uit krijgers van de Waila- mos- en andere stammen. Duizenden krijgers hebben vandaag gedefi leerd langs den kroonprins, die zich in ge zelschap bevond van Tecle Hawariate, den vroegeren gezant te Parijs, die aan het zuide lijk front een commando op zich zal nemen. De correspondent van Reuter-A. N. P. te Dessié meldt, dat de Iersche dokter Bro'phil die met twee andere artsen werkzaam was in een ambulance op 5 K.M. van Makallé. van daag te Dessié is aangekomen om er een ope ratie te ondergaan. De dokter heeft verklaard van zijn ambulance de Italianen te Makallé te hebben kunnen zien. Per muilezel, in ge zelschap van een tolk van het front terug- keerende door een streek, waar men nog nooit een blanke heeft gezien, werd de Ier eens aangehouden, omdat men liem er.van verdacht een Italiaansch spion te zijn. Hij werd toen zes uren lang vastgehouden, totdat zijn identiteit werd vastgesteld Brophil verklaarde ten slotte, dat het juist is, dat de Abessyniërs in Tembien een groote overwinning hebben behaald en den Italianen ernstige verliezen hebben toegebracht, terwijl hij de bewering herhaalde, dat het luchtbom bardement op zijn Roode Kruis-ambulance een weloverwogen daad van de Italianen is geweest. (Copyright Reuter-A.N.P.) HET FRANSCHE BANKDISCONTO VERLAAGD. PARIJS. 6 Februari. De Fransche Bank heeft het disconto verlaagd van 4 tot 3& pet. Vliegtuigen boven München in botsing. Drie voetgangers door vallend toestel gedood. Piloten redden zich met de parachute. Tijdens een oef en vlucht boven München zijn Donderdagmiddag tegen 4 uur aldus het A.N.P. naar het schijnt tengevolge van het onduidelij ke zicht, twee éénpersoonsvliegtuigen met elkaar in botsing gekomen. De beide bestuurders slaagden er in met behulp van hun valschermen veilig den beganen grond te bereiken. Het neerstorten der vernielde toe stellen leidde echter tot een ernstig ongeluk. Een der toestellen kwam n.l. terecht in de Kaufingerstrasse, waar drie voorbijgangers werden gedood en zes gewond. Het tweede vliegtuig kwam in Schwabing, in de Parzivalstrasse neer, zonder schade aan te richten. Omtrent dit ongeluk publiceert het Duit- sche Nieuwsbureau het volgende nadere be richt: Donderdagmiddag tegen 4 uur zijn twee vliegtuigen op een hoogte van ongeveer 1200 M. ten noorden van München met elkaar in botsing gekomen. Door den krachtigen noor den wind werden de beide toestellen boven München afgedreven. De inzittenden, in elk vliegtuig één piloot, sprongen met valscher men uit de machines en konden, de een in de Goerrestrasse, de andere op de Viktualien- markt betrekkelijk in goede conditie landen. Het eene vliegtuig viel neer in de straat Kau- fmger-Neuhauser-strasse sloeg tegen-den er ker van de Oude Academie en kwam vervol gens op den drukbeganen weg neer. Het toe stel boorde zich met den neus diep in het pla veisel en vloog onmiddellijk in brand. Bij den val had de machine de bovenleiding van de tram vernield, zoodat urenlang het tramver keer in de geheele wijk stopgezet werd en kort sluiting .ontstond. Een 16-jarig jongmensch en een vrouw, wier identiteit nog niet kon worden vastgesteld, werden gedood. Voorts is een der vier ernstig gewonde per sonen, een vrouw uit een plaatsje bij München, gestorven. De andere drie personen zijn in een ziekenhuis opgenomen. Alle slachtoffers be hoorden te München of de naaste omsti .ken thuis. De brandweer tastte de vlammen met schuimblusschers aan en wist het brandgevaar onder de knie te krijgen. Van het toestel ble ven slecht verbogen brokken metaal en ver brande brokstukken over. Het andere vlieg tuig kwam neer in de Parzivalstrasse in de nabijheid van het Schwaiinger Ziekenhuis. Het werd volkomen vernield. Hier werd ge lukkig niemand gewond. MINISTER UIT HET KABINET VON BADEN OVERLEDEN. Op 73-jari?en leeftijd., is Donderdag, ...naav uit Berlijn wordt, gemeld, oud-minister Solf overleden. Hij is minister van buitenlandsche zaken in de jaren 19181919 in het ministerie van prins Max von Baden en later ambas- sadeur te Tokio geweest. PLANNEN VOOR ZUSTERSCHIP VAN „QUEEN MARY". LONDEN, 6 Februari. Naar men meent te weten is tot vier vooraanstaande scheeps werven het verzoek gericht, teekeningen in te dienen voor een zusterschip van de Queen Mary", het schip van de Cunard-White Star Line, dat op het oogenblik op een der wer ven aan de Clyde zijn voltooiing nadert. Door slechte werking van de NIEREN kunt U last krijgen van 's nachts moeten opstaan. Zenuwachtigheid, Pijn in de Beensn, Duizeligheid, Verlies van Energie, Krampen, Branding. Cyslex voorkomt minder goede werking van de NIEREN en geeft, gegarandeerd, voldoening, of U krijgt Uw geld Uw apotheker of drogist heeft net. (Adv. IJigez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Dokter Allisweet is in bed gekropen en dat knapt hem meteen wat op. Als hij wat tot zichzelf gekomen is, vertelt hij Thijs, die naast het bed is gaan zitten, een vreemd verhaal. „Dit oponthoud brengt mijn plannen eigenlijk leelijk in de war, meneer Thijs IJs," zegt hij, „ofschoon ik u erg dankbaar ben voor de gastvrijheid. Maar de zaak zit zoo: Ik ben ontboden bij den hertog van Bekaggelstein, waar ik morgen zou aankomen. Dat heb ik zijn afgezant beloofd. Kom ik mijn belofte niet na, dan staat me een ver schrikkelijk lot te wachten: hij laat me zonder vorm van proces ont hoofden. De hertog lijdt aan een vreemde ziekte. Zijn hoofd wordt eiken dag grooter en zijn eigen dokter weet er geen enkel middel tegen. Daarom werd ik zoo snel ontboden. Nu echter vrees ik het ergste voor mijn eigen hoofd „Nee." antwoordt Thijs kordaat. ..dat zal niet gebeuren. Al ben ik geen dokter, laat mij toch maar eens naar den hertog gaan. Ik zal kijken, wat ik daar kan doen." Eden, Laval en Haile Selassie in de politieke opera. ROME, Februari. (Bijzondere correspondentie) De Italianen hebben in dezen tijd natuur lijk allerhande grieven tegen de berichtgeving van de sanctionistische pers. Bijzonder teere punten zijn onder anderen de bereidwilligheid waarmede de berichten, die de Negus de wereld instuurt vaak kritiekloos worden gepu bliceerd, en de ongeloovigheid, waarop de Ita liaansche klachten stuiten, over het gebruik van dum-dum-kogels, en het misbruik van het embleem van het Roode Kruis door de Abessyniërs. De reactie in de Italiaansche pers op al deze grieven is verschillend, al naai' den aard van het blad. De serieuze bladen uiten hun verontwaardiging in alle mogelijke toon aarden, doch hiernaast heeft zich in de hu moristische bladen een aparte reactie ont wikkeld, die de zaak meer van den vroolijken kant bekijkt, en over het algemeen merkwaar dig weinig bitter is. Om de „leugens", vooral van het agentschap Reuter belachelijk te maken, verschijnt thans geregeld in het veelgelezen spotblad „Mare' Aurelio" een rubriek, die is opgemaakt in den vorm van een gevingeerd' Fransch of Engelsch blad, b.v. „L'Huananité" of „The Addis Abeba Herald". De tekst is in verfranscht of ver- engelscht Italiaansch, op de wijze, zooals wij in onze vlegeljaren ons Hollandsch verfransch- ten, verduitschten of verengelschten, als wij grappig wilden wezen. Dik gedrukte sensatio- neele opschriften, met in bijna onleesbare let tertjes de „sleutel". Zoo publiceert b.v. „L'Hu- manité" het opzienbarend bericht: „Les Alpins se révoltent a Mérane" (aux passages d'une belle ragazze) „Opstand der Alpini in Meran": met de kleine lettertjes eronder krijgt het echter de onschuldige beteekenis „De Alpini in Meran keeren zich om, om een mooi meisje na te kijken". In „The Addis Abeba Herald" vinden wij andere sensationeele berichten, o.a. over het bombardement van Rome, „Rome bombed bij Abbessinian aeroplanes, The represaille contre the bombardement of Des- sie". Hieronder als illustratie van het vernie tigende effect een foto van een der „meest geteisterde gedeelten van de stad" een foto vande ruines van het forum Romanum. Een ander „Reutertel&gram" vermeld, hoe bij de „Strategical retirade of Ras Desta the Italian Perdere (verliezen) 5000" (Abessi- nians)". Het bijbehoorende artikel illustreert dan in fraai koeterwaaisc.h Engelsch-Itali- aansch: Bij den strategisehen terugtocht van Ras Desta zijn 5000 Abessynische soldaten ge dood. De Italianen hebben dus weer 5000 on derdanen van hun toekomstige kolonie ver loren. De „Travaso delle Idee" heeft ook een ru briek gewijd aan de Reuter-,.Verdraaiingen" in dén veelgeliefden vorm van Telefoonge sprekken Hallo, hier spreekt Rome, agentschap Reuter, Hallo. Hallo Hallo Reuter. Wij kunnen u vandaag de gevraagde in lichtingen niet geven, want alle kantoren zijn om één uur gesloten van wege de Sabato fas- cista (vrije Zaterdagmiddag). Very well, wij zuilen het bericht verder geven. Rome, 28. Om met klem te protesteeren tegen den oorlog is hedenmiddag in de Hoofd stad een algemeene werkstaking uitgebroken onder de intellectueele klassen. Om precies één uur, hebben alle ambtenaren, zoowel in Regeerings als in particulieren dienst, „en masse" de kantoren verlaten, en zijn in hun respectievelijke buizen" gaan eten. Daarna hebben de stakers zich naar zekere propa- gandalokalen begeven „Dopolavoro" (ontspan ning na den arbeid) genaamd, waar vurige redevoeringen zijn gehouden, en ten slotte hebben alle aanwezigen revolutionaire liederen gezongen. Morgen, Zondag zal de staking voortduren, en eerst Maandagmorgen om acht uur, zal het werk hervat worden. (Agentschap Reuter). Talrijk zijn natuurlijk ook de anecdotes over het misbruik van het Embleem van het Roode Kruis. De bijbehoorende teekeningen zijn vaak gehouden in den primitieven stijl van de oude Abessynische schilderkunst. Zoo b.v. een pri mitieve compositie", voorstellende een In structeur",, in een indrukwekkende uniform, helm met vederbos sabel op zij maar natuur lijk bloote voeten, en drie recruten, in dé naieve verwonderde houding van de Heiligen der,primitieven, met alleen een hemdje aan, barrevoets, en steunend op het geweer. De instructeur: „Wat zijn dus' de aanvalswape nen?" De Abessyniër: „De blanke wapenen het ge weer, het kanon, de mitrailleur, de tank en het vliegtuig" De Instructeur: „Uitstekend. En de verdedi gingswapenen?" De Abessyniër: „De beenen en het Roode Kruis". De „Travaso delle Idee" heeft als Titelprent een Roode Kruiszustertje, dat onder haar wijde rokken een Abessynisch soldaat verbergt gewapend met mitrailleur en dum-dumkogels. Een andere: Aan het hof van Addis Abeba. Voor het keizerlijk paleis staat een Roode Kruis-auto. Er om heen een stelletje negers in Shamma. blootvoets gewapend met schil den en geweren: „Wat is er gebeurd, waarom die ambulance. Is er iemand gewond aan het Hof?" „Neen, het isr de Negus, die uitrijdt voor zijn gewone middagritje". In den vorm van een der populaire Ita liaansche opera's zet „Mare Aurelio" zijn lezers onder de rubriek „Stagione Lirica" ge regeld een „politieke draak" voor, waarin na tuurlijk Eden, Laval, de Negus, de Engelsch- man, en de Italiaan de hoofdrollen vervullen. Het stuk speelt afwisselend in Rome, aan het hof in Addis Abeba en in Genève. In alle opera's spelen de petroleumputten en de goudmijnen van den Negus een groote rol. Eden is de oppermachtige, Laval degene wiens hart trouw is aan Italië. En het spreekt van zelf, dat Engeland altijd loon naar werken krijgt. Zoo hebben wij in dit Mare' Aureliaan- sche operaseizoen Hailè Selassiè kunnen be wonderen als „Traviata", temidden van haar (zijn) feestvierende vrienden: de Zweden, de Engelschen en de Belgen. Tra Voi, tra voi sapro dividere. I pozzi e le miniere. zingt Hailè Selassiè Traviata. Onder u zal :k mijn petroleumputten en mijn mijnen weten te verdeelen)waarop de Engelschman Alfredo hem toezingt: „Un di t'elice etereo. Petrolio qui scoprimmo. Per te da allora nutrimmo Un inesausto amor". (Op een gelukkigen, etherischen dag ont dekten wij hier petroleum. Sindsdien kent onze liefde voor jou geen grenzen). In de „Barbiere di Sevilla", is aan Eden de dankbare rol van het „Factotum della Citta", Figaro, toebedeeld „Laran la lera-Ia lan la ra, largo al factotum-presto alla Lega"plaats voor het factotum gauw naar de Volkenbond. Tecle: Dimrni un po, la tua bottega, Per trovarti dove sta? Eden: La bottega?Non si sbaglia. Guardi bene: eccola la. Tecle: Apropos, je winkel, hoe kan ik dien vinden? Eden: Mijn winkelHet kan niet mis sen. Kijk goed, daar zie je hem. Een mooi uithangbord: „Vrede en ontwapening" en daarboven staat geschreven: Hier regeert Eden „Italië als de schalksche, coquette Ro- sina, bezweert echter op de melodie van „Una voce poco fa", dat zij het op Abessynië heeft voorzien, ,,L' Abessinia mia sar a Lo giurai, la vincero Io sono docile-sono obbediente, Ma il mondo sappia-come Qualmente De nessun despeta-mi fo guidar". Abessynië zal„ mij behooren, ik heb het gezworen, ik zal het overwinnen. Ik ben volg zaam, ik ben gehoorzaam, maar dat de wereld het wete, door geen despoot laat ik mij de wet stellen. Het heengaan van het kabinet Laval„ heb ben wij betreurd in Cavaleria Rusticana. Italia ais Santuzza tracht nog den heengaan- den Turiddo—Laval tegen te houden: No, No, Lavallo, rimani, ancora, Abbandonarci-dimque tu vuoi (neen, neen, Lavallo, blijf nog Wil je ons zoo in den steek laten?) maar haar smeekbeden mogen niet baten. Achter de schermen heeft het gevecht plaats, en de „opera" eindigt met de woorden „Hanno am- mazzato compari Laval". Ze hebben kameraad Laval vermoord. De dagen, dat Mare' Aurelio uitkomt, zit bijna de halve tram met een exemplaar van het popul?."re blad voor zich, en ziet men louter geamuseerde gezichten. Het opera seizoen van Marc'Aurelïo heeft bijna even veel succes, als dat van Teatro Reale del'Opera zoo niet meer. De eerste étappe van luitenant Rose. Te Almaza bij Kaïro geland. Het A. N. P. meldt uit Londen 6 Februari: Luitenant Tommy Rose, die in den nacht van Woensdag op Donderdag te omstreeks half een van Lympne is vertrokken om een poging te wagen het op naam van Mevrouw Mollison- Johnson staand record voor een vliegtocht van Engeland naar Kaapstad te verbeteren, is 16 uur 50 minuten later aangekomen te Al maza bij Kairo. Rose maakt zijn vliegtocht met de Miles Falcon, waarmede hij verleden jaar den wed strijd om de Kings Cup heeft gewonnen. Llewellyn die na Rose vertrokken is, is te Lympne gedaald in afwachting van weer berichten uit Parijs, alvorens definitief naar de Kaap te vertrekken. RAM® PRDERAMMA ZATERDAG 8 FEBRUARI 1936. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-Uitzending. 8,00 Ga-am.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 VARA-Tooneel, voordracht, orgel, zang en gram.pl. 12.00 Trio-Guaroni, en gram.pl, 1.45 Zenderverz. 2.00 Gram.pl. 3.15 Lezing. 3.30 R'damsch Philh. Orkest, m.m.v. solisten. 4.35 Toespraak. 4.50 Vervolg concert. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 De Wielewaal, en lezing. 7.00 Drentsche uitzending. 7.30 Fragm. „Broadway melody 1936". 7.50 Gram.pl. 8.00 Berichten. 8.15 VARA-orkest, VARA-tooneel, accordeonduo, en solisten. 10.00 Berichten. 10.10 Vioolrecital. 10.40 Voordracht. 11.00 12.00 Gevar. concert. HILVERSUM n, 301 M. KRO-uïtzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-Orkest en Gram.pl. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sportpraatje. 3.00 4.00 Kinderuurtje. 4.15 Kinderoperette. 5.15 Gram.pl. 5.30 Esperanto. 5.45 KRO-Boys. 6.20 Lezing. 6.45—7.00 Gram.pl. 7.15 Kath. RVU. 7.35 Voordracht. 8.00 Berichten. 8.10 Repor tage. 8.25 Gram.pl. 9.00 Causerie. 9.05 KRO- Melodisten. 9.30 Voordracht. 9.45 Jazzfanta- sieën. 9.55 Gram.pl. 10.00 KRO-Melodisten. 10.15 Reportoge (Om 10.30 Berichten). 10.45 Jazzfantasieën. 10.55 KRO-Melodisten. 11.10 12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 1.20 BBC-Northera-orkest. 12.15 Gram.pl. I.20 Commodore Grand Orkest. 2.20 Gram.pl. 2.55 Sportverslag. 4.35 BBC-Orkest, m.m.v. zangsolist. 5.50 Relais uit Amerika. 6.20 Be richten. 6.50 Causerie. 7.05 Welsch Intermezzo. 7.20 Week-end-programma. 8.05 Het Parking- ton-kwintet. 8.50 Gevar. concert. 9.50 Berich ten. 10.20 BBC-Variété-orkest, m.m.v. zang soliste. 11.2012.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Nat. Orkest. 2,50 Gram.pl. 4,20 Pascal-orkest. 5.50 Gram.pl 8.20 Cembalorecital. 9.05 Opera-uitzending. M.m.v. solisten, koor en orkest. 11.15 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 10.20 Amusements-orkest. II.50 Sted. Orkest Heidelberg. 1.20 Populair concert. 3.20 Gevar. programma m.m.v. boe- renkapel, Omroepkleinorkest en solisten. 5.20 Omroepkwintet. 6.20 Trioconcert. 7.30 Gevar. programma. 10.0011.20 Omroeporkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 1.30 Zigeunermuziek. 2.20 Ra- diotooneel. 3.20 Gram.pl. 4.20 Populair con cert. 6.20 Pianorecital. 6.50 Gram.pl. 8.20 Ca baret. 9.20 Zigeunermuziek. 10.30 Dansmuziek. 11.20—12.20 Gram.pl. BRUSSEL 484 M. 12.20 Zigeunermuziek. 1.30 Gram.pl. 2.20 Zang en piano. 3.20 Radiotooneel. 4.50 en 5.35 Gram.pl. 5.50 Symphonieconcert. '8.20 Operette uitzending. 9.45 Gevar. programma. 10.30 Om roeporkest. 11.2012.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Dansmuziek. 8.50 Harmonicamuziek. (In de pauze: Reportoge). 9.20 Berichten. 10.20— 12.15 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6