UIT HET BUITENLAND THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT DONDERDAG Ï3 FEBRUARI '1936 HAAREEM'S D A G B E AD 4 De Geneefsche deskundigencommissie brengt rapport uit over de olie-sanctie. Medewerking der Ver. Staten nood zakelijk. Maatregelen tegen het gebruik door Italië van vrijhavens. Amerikaansche Senaatscommissie besluit tot verlenging van het wapen-embargo. Genève. De petroleumcommissie brengt rapport uit. De commissie van Experts, die belast was met bet onderzoek naar de mogelijkheid van de invoering van een petroleum-embargo tegen Italië, heeft Woensdagavond haar werkzaamheden beëindigd en een rapport op gesteld, waarin zij o.a. tot de volgende con clusies komt: 1). Een petroleum-embargo zou, mits alge meen ten uitvoer gelegd, na 3 a 3Vz maand volledige uitwerking hebben. 2). Wanneer door de in de sanctie-com missie vertegenwoordigde staten een petro leum-embargo zou worden opgelegd, zoo zou dit uitwerking' hebben, indien de Vereenigde Staten den uitvoer naar Italië zouden be perken tot de normale hoeveelheid van voor 1935. 3) Wanneer het embargo uitsluitend door de leden der Sanctie-commissie zou worden opgelegd, zou dit alleen ten gevolge hebben, dat de Italiaansche petroleum-voorziening moeilijker en duurder zou worden. 4. Voor het geval besloten zou worden een embargo op de petroleum te leggen, wijst de Commissie er in het bijzonder op, dat het noodzakelijk is maatregelen te nemen ter voorkoming van een omlegging van den handel bijv. door het gebruik maken van vrij havens. daar een dergelijke omlegging met betrekking tot de petroleum van bijzonder groot belang is. (A.N.P.) Amerika. Het wapenembargo verlengd. Reuter meldt uit Washington 12 Febr.: De Senaatscommissie van buitenlandse he zaken heeft met algemeene stemmen het wets ontwerp aangenomen, waarbij het tegenwoor dige wapenembargo tot 1 Mei 1937 wordt ver lengd. doch het houdt de Amerikaansche re publieken, voor het geval deze door niet-Ame- rikaansche landen mochten worden aange vallen, buiten de toepassing hiervan. Engeland. Geen afstand van koloniën of mandaten. De minister van Koloniën, J. H. Thomas, heeft in het Lagerhuis in antwoord op een vraag van Sir Henry Pagecroft medegedeeld, dat de regeering niet in overweging heeft ge nomen, noch op het oogenblik in overweging neemt Britsche koloniën of mandaatsgebie- den af te staan. Rede van Hitier bij het graf van Gustloff. „Niet één aanslag is door ons gepleegd." Bij den rouwdienst voor den vermoorden Zwitserschen Nazileider te Schwerin heeft Hitier een redevoering uitgesproken: Hitier zeide oa., nadat hij den binnenland- schen toestand na den wereldoorlog bespro ken had: „Eindelijk begaf zich de nationaal socia- lische beweging op weg en ik moet hier plechtig constateeren. dat op dezen weg on zer beweging geen enkele door ons ver moorde tegenstander ligt, niet één aanslag is door ons gepleegd, wij hebben dat van den eersten dag af geweigerd. Nooit hebben wij met deze wapenen gestreden. Daartegenover stond een eindeloos lange rij van vermoorde nationaal socialisten, op laffe wijze afge maakt, bijna steeds uit een hinderlaag. Achter lederen moord echter stond dezelfde macht, die verantwoordelijk is voor dezen moord. Achter de onschuldige kleine, opgeruide volksgenooten, die opgehitst waren, staat de door haar bezeten macht van onzen Jood- schen vy'and, van een vijand, dien wij niets hadden aangedaan, maar die trachtte ons Duitsche volk te onderdrukken en tot zijn slaven te maken, die verantwoordelijk is voor al het ongeluk, dat ons in November 1918 heeft getroffen en verantwoordelijk voor het ongeluk, dat in de daarop volgende jaren Duitschland teisterde. Gelijk zij allen geval len zijn. deze partygènooten en brave kame raden. zoo was het ook anderen toegedacht, zoo zijn vele honderden als verminkten ach tergebleven, zwaar gewond, blind, verlamd. Ruim 40.000 anderen werden gewond. Zoo heeft nu ook het nationaal socialisme in het buitenland zijn eersten bewusten bloedgetuige gekregen, een man. die niets anders deed dan voor Duitschland optreden, wat niet slechts zijn heilig recht was, maar zijn plicht. Het is geen toeval, het is een leidende hand, die deze misdaden heeft ge organiseerd en verder organiseeren zal. Dit maal is nu de verantwoordelijke voor deze dood en voor de eerste maal zelf te voorschijn getreden, voor de eerste maal werd de gees telijk verantwoordelijke zelf tot dader. Wij begrijpen deze oorlogsverklaring en aanvaar den haar". Behalve de rijkskanselier woonden ook dr. Goebbels, Goering en verscheiden andere ministers de plechtigheid bij. Voorts waren uit alle deelen van Duitschland met zestien extra-treinen afgevaardigden naar Schwerin gekomen om bij de bijzetting tegenwoordig te zijn. Gustloff-plein en Gustloff- straat in Berlijn. In overeenstemming met den eersten bur gemeester van Berlijn heeft de president van politie het Dernburgplein en de Dernburg- straat. herdoopt in Gustloff-plein en Gustloff straat. De straat en het plein liggen in Char- lottenburg. LONDENSCHE SLAGERSKNECHTS WEER AAN DEN ARBEID. LONDEN. 12 Februari (A.NJP.) De staking op het abattoir Smithfield is, na tien dagen dagen te hebben geduurd, geëindigd. De sla gersknechts en de arbeiders hebben vanmor gen het werk hervat, nadat de werkgevers hun "de opening van onderhandelingen over de loonen in uitzicht hadden gesteld. Vonnis in het koningsmoord proces. De drie Oestadji's tot levens langen dwangarbeid veroordeeld. Pavelitsj, Kwaternie en Percewitsj ter dood veroordeeld. AIX EN PROVENCE, 12 Februari, (A.N.P.) Het gerechtshof heeft de drie Ocstadsjis veroordeeld tot le venslangen dwangarbeid. Nader meldt het A.N.P, uit Aixen Provence. Toen het vonnis was uitgesproken in de zaak tegen de moordenaars van koning Alexander vertaalde de tolk den tekst van het vonnis in het Kroatisch. Na deze formaliteit gelastte de president van het Hof den deurwaarders de veroor deelden weg te leiden. Een incident. Op dat oogenblik staat Pospisjil lijkbleek op en schreeuwt met een stentorstem in het Kroatisch: „Leve het vrije Kroatië! Leve Ante Pavelitsj!" De beambten der gendarmerie villen hem met geweld verwijderen, doch Posoisjil ver weert zich en roept eenige oogenbükken la ter opnieuw teger. de vertegenwoordigers van de Joego Slavische bladen: „Leve het vrije Kroatië!" Dan pas gelukt het Pospisjil en de beide andere veroordeelden weg te leiden, waarna de nresident van het Gerechtshof de zitting sluit. Direct hierna ving een nieuwe zit ting van het Gerechtshof aan, dit maal bij afwezigheid der gezwore nen. In deze zitting werden de drie an dere beschuldigden Pavelitsj en Kwaternie, zoomede kolonel Perce witsj bij verstek veroordeeld. Volgens de wet moesten eerst de namen der drie beklaagden worden afgeroepen, ook op de gangen cn bulten het. gerechtsgebouw. Er werd geen antwoord ontvanggen. Nadat op deze wijze aan de wet was voldaan, werden de drie beklaagden bij verstek ter dood veroordeeld. Om even over negenen was de zit ting afgeloopen. Toen de uitspraak van het vonnis te Mar seille bekend werd. ontstond eenige opwin ding bij het publiek, dat algemeen voor de beschuldigden Krajl c.s. de doodstraf had verwacht. ZESTIEN DOODEN EN ZEVEN GEWONDEN BIJ IIET SPOORWEGONGELUK IN BULGARIJE. Uit Sofia, 12 Februari. Het in den nacht van Dinsdag op Woensdag nabij Stara Zagora plaats gehad hebbend spoorwegongeluk heeft zestien dooden en zeven gewonden ge- eischt. (Reuter). De „huisvesting" van een Mount Everest Expeditie. Tenten, die 150 K.M. windsnelheid moeten weerstaan. Onze Londensche correspondent schrijft ons: Het Britsche gezelschap, dat opnieuw een poging gaat doen den top van" den Mount Everest te bereiken en dat reeds gedeeltelijk op weg is gegaan naar Britsch-Indië heeft thans meer hoop dan ooit tevoren, dat het zijn taak zal kunnen volbrengen. Het heeft het voordeel dat het in het bezit is van uit rustingstukken, waarin rekening is gehouden met de ervaringen van de onderneming van 1933 en die daarom voor het doel weer aan merkelijk geschikter zijn. Leven en succes van de klimmers hangen in hooge luchtlagen hoofdzakelijk van de geschiktheid der uit rusting af. Lichtheid van die uitrusting is een eerste eisch. En de tenten bijv., die men thans heeft meegenomen, zijn in dit opzicht wonde ren. Ook het gemak waarmede ze kunnen worden opgeslagen is een factor van hoog be lang. Het verblijf in ijle lucht werkt versto rend op het menschelijk gemoed; het maakt menschen korzelig, lichtgeraakt en ongedul dig. Dat zijn hinderlijke eigenschappen voor een taak, die het uiterste van samenwerking, harmonie en schappelijkheid in de leden van het gezelschap verlangt. Het is daarom wijs de tenten zoodanig te maken dat geen moeite en zorg met het opslaan humeuren prikkelt. De lasten, die men meedraagt nemen aan gewicht toe naarmate men hooger komt. Met dat alles is terdege rekening gehouden, toen de uitrusting voor deze onderneming werd vervaardigd. De tenten, die in de hoogste kampementen stormen van 150 K.M. wind snelheid moeten kunnen doorstaan, wegen nochtans per stuk niet meer dan 5 K.G. Bij vroegere pogingen bleven de bergbeklimmers, verdeeld over de beschikbare tenten, vaak dagen lang van elkaar gescheiden, omdat sneeuwstormen onderling bezoek belemmer den, en niet alleen onderling bezoek maar ook overleg en steun. Met het nieuw, tenten materiaal is in die belemmering voorzien. De tunnel is minder dan een halve meter in mid denlijn, maar dat is genoeg om van tent tot tent te kruipen en het materiaal, hoewel licht is degelijk genoeg om de woeste natuurelemen ten uit te sluiten. Elke tent heeft een ventilator van aluminium in den top met een luchtschroef er in waar mede de lucht in de tent versch gehouden kan worden. De ramen in de tenten zijn van de stof waarvan muskietennetten worden ver vaardigd. Er is een dubbele „ruit" van deze stof en een „luik" van tentstof er tusschen kan op en neer worden gelaten. De leden van het gezelschap hebben elk een pak van deken- stof en de naden er in zijn zoodanig behan deld dat de koude er niet doorheen kan dringen. Dat geldt ook voor de slaapzakken. Alles bij elkaar gaan de avonturiers dus goed 1 beslagen ten ijs. Een groofe Abessynische overwinning in Tembien? Voorpostengevechten aan het noordelijke front. ADDIS ABEBA, 12 Februari (Reuter-A.N.P.) Aan het noordelijk front worden eenige) voorpostengevechten gesignaleerd, doch er is nog geen bevestiging verkregen van het ge rucht, dat de Italianen in den sector van Makallé zouden zijn opgetrokken in de rich ting van Sjellicot. Na de mislukte poging van gisteren per vliegtuig naar den keizer te gaan, is de kroon prins vandaag van Addis Abeba naar Dessie vertrokken. Officieele Italiaansche kringen spreken cate gorisch tegen, dat 15.000 Italianen zijn gedood in een slag, welke tusschen 20 en 30 Januari in Tembien is geleverd. De correspondent van Reuter-A.N.P. seint voorts uit zeer goede Abessynische bron te hebben vernomen, dat de Abessyniërs op 6 Februari te Woedzjilli ten zuid-westen van Noghelli een overwinning hebben behaald. Een Italiaansche bevelhebber werd gedood terwijl er aan beide zijden zware verliezen werden geleden. Door deze nederlaag moet de Italiaansche voorhoede, welke was opgetrokken langs de rivier Dawar Parma op de hoofdmacht te rugtrekken. Een communiqué van de Abessynische re geering verklaart, dat de troepen van ras Seyoem na de groote overwinning in Tembien meer dan 15.000 Italiaansche blanke soldaten en 5.123 Askari's hebben begraven. Militaire waarnemers te Addis Abeba heb ben, hoewel zij toegeven dat de Abessyniërs in Tembien een belangrijke overwinning heb ben behaald, er hun verrassing over uitge sproken, dat de Abessyniërs zulke hooge ver liescijfers geven, welke cijfers driemaal zoo hoog zijn als de Italiaansche verliezen in den slag bij Adoea. Uit particuliere bron meldt men, dat de Abessyniërs een brigade hunner soldaten hebben uitgerust met de uitrustiig, welke is aangetroffen bij de doode en gewonde Italia nen. De Abessynische regeering maakt bekend, dat meer dan 300 Askari's sedert het begin van de week naar de Abessyniërs zijn overge- loopen. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Des- sié meldt nog, dat twee Italiaansche vlieg tuigen vanochtend boven Dessié hebben ge vlogen. Ze hebben evenwel geen bommen uitgestrooid. Na een nauwkeurig onderzoek is gebleken, dat bij het laatste bombardement op Dessié geen enkele vrachtauto of Abessynisch vliegtuig is getroffen. Wel is een burger ge dood, terwijl zeven personen, van wie vier vrouwen, werden gewond. Een twaalftal hutten van inboorlingen zijn verbrand. Een vliegtuig van het Abessynische Roode Kruis werd licht beschadigd. Het is gerepareerd en in de richting van Addis Abeba gezonden. (Copyright Reuter-A.N.P.) Geen bevestiging van bom bardement bij de Britsche ambulance. LONDEN, 12 Februari. (Reuter). Men heeft hier nog geen bevestiging ontvangen van de berichten, dat Italiaansche vliegtuigen bommen zouden hebben geworpen in de na bijheid van de Britsche ambulance nabij Waldia. WEINIG VERTRAGING IN DE FILMPRO DUCTIE TE ELSTREE. In tegenstelling met de eerste berichten, volgens welke men de vervaardiging van films te Elstree geruimen tijd zou moeten sta ken tengevolge van den brand die in het En- gelsche Hollywood heeft gewoed, kan thans worden medegedeeld, dat de productie slechts weinig vertraging ondervinden, al dus "net A. N P. Dc British International Pictures heeft de vervaardiging van drie films, nl. ..Someone at the door", „As you like it" en „Radio Lo ver", reeds weer hervat in de eigen studio's, voorzoover die geen schade hebben opgeloo- pen. De British and Dominons Film Corporation verkeert in ongunstiger omstandigheden, daar alle studio's van deze maatschappij ver nield zijn. Er is echter een schikking ge troffen met andere ondernemingen, zoodat de arbeid aan eenige der films kan worden voortgezet. Waarschijnlijk zullen voorloopig 500 leden van het personeel werkloos zijn. ERNSTIG ONGELUK BIJ DEN PONT DU CAROUSSEL TE PARIJS. Uit Parijs, 11 Februrai. Aan den Pont du Caroussel worden bij wijze van werkverschaf fing op het oogenblik werken uitgevoerd ter verbreeding van deze brug over de Seine Vandaag is daarbij een ongeluk gebeurd, dat drie arbeiders het leven heeft gekost. Toen drie monteurs met een kabelbaan een proeftocht maakten, brak bij den oever een der kranen waaraan de kabel bevestigd was. In het midden van de Seine stortte de wagen neei en verdween in de diepte. Ten gevolge van den krachtigen stroom konden ce reddingspogingen niet met de noodige kracht worden ter hand genomen, daar het onmogelijk is een duiker naar beneden te sturen. De drie inzittende monteurs zijn dan ook jammerlijk om het leven gekomen. (A. N. P.) VRIENDSCHAPSVERDRAG TUSSCHEN ABESSYNIë EN JEMEN. LONDEN, 12 Februari (A.N.P.) De Times meldt uit Aden, dat in Sana een vriendschaps verdrag is geteekend tusschen de regeering van Jemen en een Abessynische delegatie, die reeds weer op weg naar het vaderland zou zijn. Het verdrag, aldus de Times, betreft de algemeene handelskwesties en bevat geenerlei bepalingen, die verband houden met de betrekkingen tusschen Abessynië en Italië. OPSPORINGEN NAAR HET FRANSCHE VERKEERSVLIEGTUIG. Woensdagmiddag was het Fransche ver keersvliegtuig van de lijn Dakar-Natal, de „Stad Buenos Aires" reeds 48 uur vermist. Het laatste draadlooze bericht van het toe stel, aan boord waarvan zich 5 man en een passagier bevinden, is naar het A.N.P. uit Parijs meldt Maandagmiddag om 3 uur ont vangen. Gistermorgen is uit Dakar de „San tos Dumont" gestart om langs de lijn te zoe ken. Bovendien zijn drie aviso's uitgeloopen om aan het opsporingswerk deel te nemen. De kapitein van het Duitsche s.s. „Schwa- benland", dat tusschen Bathursl en Natal voor anker ligt en als steunpunt dient voor den Zuid-Amerika dienst van de Lufthansa, heeft eveneens bekend gemaakt aan het op sporingswerk te zullen deelnemen. Het Paleis blijft voortleven. Thans kwestie over Paleisloten Procedure voor het Amsterdamsche Hof. Voor het Gerechtshof te Amsterdam diende Woensdag de civiele procedure, die de N.V. Paleis voor Volksvlijt heeft aanhangig ge maakt tegen het Waarborgfonds der loten- houders. Het geldt hier de loten 1867 van f 10 elk. Wat de voorgeschiedenis van deze procedure betreft, diene het volgende: in September 1935 is op een vergadering van obligatie houders een belangrijk voorstel ten aanzien van de loten 1867 gedaan, krachtens welk het geheele Waarborgfonds voor de loten zou worden ten gelde gemaakt en de houders van. die loten daaruit alvast een zeker percentage van hun aanspraken yitbetaald zouden krij gen. De termijn van aanmelding zou dan worden gesteld op vijf jaar, hetgeen beteekent dat degenen, die zich in deze vijf jaar niet hebben aangemeld, voor de uitkeering niet meer in aanmerking komen. Na vijf jaar zou de rest van het waarborgfonds dan onder de lotenhouders, die zich hebben aangemeld, worden verdeeld. Daartegenover heeft het Paleis ook eenige opofferingen van zijn kant Dit voorstel is door de lotenhouders aange nomen en de rechtbank bekrachtigde dit. Nu zou dus moeten worden overgegaan tot aflossing, maar thans verzet het bestuur van het Waarborgfonds zich hiertegen op grond dat het dan een aansprakelijkheid op zich zou nemen voor de toekomst, die het fonds niet kan dragen. Immers aldus het standpunt van het Fonds er zouden later lotenhouders kunnen komen, die aangezien het waarborg fonds eigendom is van alle lotenhouders, hun aanspraak ook na vijf jaar en zonder dat zij zich hebben aangemeld, kunnen doen gelden. Het bestuur van het Waarborgfonds stelt zich nu op het standpunt, dat het geen partij is geweest bij de hierboven weergegeven over eenkomst van September 1935 en dat het daarom niet verplicht is mee te werken aan de uitvoering van die regeling. Het Hof zal op 19 Februari bepalen wan neer de uitspraak in deze zaak zal worden geveld. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Het is Thijs niet om het huisje te doen, maar om den grooten appelboom, die hij ziet staan. Sjonge, wat zit die vol met prachtige vruchten. Een zoo'n appeltje voor den dorst zou hem weer een heel eind op streek brengen. Alleen moet hij er voor zorgen hier niet al te lang te blijven, want wie weet, wat hem allemaal voor narigheid te wachten staat, als hij over tijd in het hertogdom Bekaggelstein aan komt. En ineens gaan zijn gedachten weer terug naar dien armen dokter Allisweet, die misschien wel door allerlei nare droomen ge kweld wordt. Neen, hij mag hier niet te lang blijven. Zoo gauw mogelijk dus naar den boom en een appeltje gepluktl DROEVIG LOT VAN EEN DURE HONCAARSCHE VLAG. Een nationaal symbool verdwenen. Onze Weensche correspondent schrijft ons: Het heeft in Boedapest dezer dagen veel opzien gebaard, dat men plotseling tot de ontdekking gekomen is, dat de vermaarde zoo genaamde „Revisie-vlag", welke een symbool moest zijn van Hongarij's streven naar een revisie voor de voor dit land zoo onvoordee- lige vredesverdragen, spoorloos verdwenen is. Zes jaar geleden was deze vlag vervaardigd. Lord Rothermere, de Engelsche krantenko ning en uitgever van de Daily Mail, en en kele andere hooggeplaatste Engelsche vrien den van Hongarije hadden fraai uitgevoerde linten cadeau gedaan, die aan de vlag beves tigd werden. In 1929 werd de vlag op buiten gewoon plechtige wijze ingewijd. Dit prachtige nieuwe symbool van Hongarije's streven den ouden luister en den ouden roem terug te ver werven werd in het Nationale Museum gede poneerd. Slechts bij bijzonder feestelijke ge beurtenissen zou de vlag, die zesduizend pengö gekost-had, dat is ongeveer tweeduizend Ne- derlandsche guldens, te voorschijn worden ge haald om den volke getoond te worden. Dezer dagen kwam een groepje Engelschen te Boedapest aan. Zij wenschten de vlag, waarover zij in hun eigen vaderland zooveel gehoord hadden, met eigen oogen te aanschou wen, maar niemand kon hen zeggen, waar het ding zich bevond. Thans blijkt, nu men een onderzoek heeft ingesteld, dat er op een zeke ren dag een zekere meneer Roth in het mu seum is verschenen. Deze zeide tegen de di rectie, dat hij de vlag gaarne in zijn hoede zou willen nemen. De directie had nogal veel last met de vlag gehad, want zij was nog niet geheel betaald en telkens waren er kooplie den en ambachtslui komen opdagen, die nog geld wilden hebben, dat men hen schuldig ge bleven was. De directie was eigenlijk blij de vlag kwijt te kunnen raken en zoodoende kreeg de heer Roth haar mee. Meneer Roth, die zich af en toe ook Rutkay noemde, bracht het symbool van Hongarije's nationalistisch streven telkens naar de bank van leening, wanneer hij in geldverlegenheid was. In een van die pandjeshuizen heeft de vlag een poosje als gordijn tegen een muur gehangen. Later heeft Roth de vlag ook bij woekeraars in bewaring gegeven. Het laatst zag men de vlag bij den portier van een klein hotel. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-K. TELEF. 16 7 2 1 vanaf 35- BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zater. 9—12 uur. Avondspreekuren Dinsd., Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) S3 A M® PRDCRAMMA VRIJDAG 14 FEBRUARI HILVERSUM I, 1875 M. 8.— VARA 10.—VPRO. 11.— VARA. 12.— AVRO 4.— VARA 8.— VPRO 11.—VARA 8.Gram.pl. 9.— Orgelspel en gram pl. 10.Morgenwijding 10.15 Gram.pl. 10.30 Le zing. 11.Gram.pl. 12.Gram.pl. 12.30 Om roeporkest en Gram.pl. 2.30 Causerie 2.5(^ Gram.pl. 3.10 De AVRO-Decibels. 4.05 Gram.- platen 5.Kinderuurtje 5.30 Variatieconcert 7.Boekbespreking 7.20 Gram.pl. 7.50 Be richten 8.05 Lezing 8.30 Hartvelt-kwartet. 9. Lezing 9.30 Vervolg concert 10.15 Causerie 10.45 Berichten 11.— Jazzconcert (Gr. pl.) 11.3 012Gram .pl HILVERSUM II, 301 M. Algem. programma verzorgd door de N. C. R. V. 8.Schriftlezing, meditatie. 8.159.30 Gra- mofoonplaten 10-30 ÜéTorgendienst 11.0012. Sopraan en piano. 12 15 Gram.pl. 1.Ensem ble v. d. Horst 2.30 Chr. Lectuur 3.003.45 Ensemble v. d. Horst 4.Orgelspel 5.Voor dracht en gram.pl. 6 30 Tuinbouwpraatje. 7. Berichten, reportage. 7.30 Literaire causerie 8.Berichten 8.05 Gram.pl. 815 Haarlemsche Orkestvereen. m. m. v. vioolsolist. 9.00 Lezing 9.30 Vervolg concert 10.25 Berichten 10.30— 11.30 Gram.pl. DROITWICII, 1500 M. 11.20'11.50 Orgelspel 12 10 Rutland Square en New Victoria Orkest. 12.50 Dansmuziek I.352.20 Fhilh. Strijkorkest, mmv. pianoso list. 3.20 Lezingen 4.20 BBC-Midland-orkest 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Strijk kwartet en cembalo. 6.10 Lezingen. 8.20 The Kuntucky Minstrels, revue-programma, 9.20 Vioolrecital. 9.50 Berichten. 10.40 BBC-Orkest II,3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20, 8.35 en 11.35 Gram.pl. 12.35 Omroepor kest. 2.50 Zang. 3.05 Gram pl. 4 20 Bendetti- kwartet 5.50 Orkestconcert 8.20 Zang. 9.05 Operetteconcert. Mmv. solisten, koor en orkest. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 4§6 M. 5.50 Orkestconcert 7.50 Blaasconcert 11.20 Omroepkleinorkest. 1.30 Amusementsorkest. 3.20 Weragkamerorkest en voordracht. 5.20 Leipz. Symphonie-orkest en solisten 7.30 Sol- datenmuziek. 8.20 Omroeporkest. 10.0011.20 Populair concert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Zigeunermuziek 1 502.20 Gram.pl. 5.20 Dansmuziek. 6 35 Pianorecital. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 8.30 Hoor spel. 9.10 Gram.pl. 9.20 Zigeunermuziek. 10 30 1120 Dansmuziek 484 M.: 12.20 Gram.pl. 1.302.20 Gram.pl. en zang. 5.20 Accordeonmuziek. 6.20 Gram.pl. 6 50 Pianorecital. 7.35 Zang. 8.20 Voor oud-strij ders. 10.3011 20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Beethovenconcert 8.50 Concert en sport reportage. 9.20 Berichten 9,40 Wintersport- nieuws 10.05 Weerbericht 10.2011.20 Popu-< lair concert.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6