De Otymflstke (f/inietsfieêw. DeNoorMathisenwintde 1 5 OOM. hardrijden Maxie Herber èn Ernst Baier winnen het schoonrijden voor paren. Onverkwikkelijke tooneelen bij den ijshockeywedsjrïjd Canada-Duitschland. Een Olympisch ski-springer op zijn hooge vlucht tusschen hemel en aarde. 1500 M. hardrijden. De Noor Charles Mathisen heeft, zooals we nog in een deel van ons vorig nummer konden mededeelen, de 1500 M. hardrijden gewonnen. Hij maakte een tijd van 2 min. 19.2 sec. en klopte Ballangrud, die er 2 min. 20.9 sec over deed. No. 9 was Van der Scheer in 2 min. 23.2 sec.; No. 14 Langedijk, 2 min. 24.6 sec..; No. 21 Dijk stra, 2 min. 27.7 sec.; No. 30 Koops, 2 min. 30 sec. Wederom is dus een Olympische titel in het bezit der Noren gekomen. Kunstrijden voor paren. In het geheel met toeschouwers gevulde Kunstijsstadion zijn Donderdagmiddag de Olympische wedstrijden in het kunstrijden voor paren gehouden. Het optreden van de eerste paren oogstte grooten bijval. Een hoogtepunt vormde het rijden van het Engelsche echtpaar Cliff, dat No. 2 werd bij de Europeesche kampioenschap pen te Berlijn. Het programma was zeer goed uitgezocht, zoodat een buitengewoon harmo nisch geheel werd verkregen. Als vijfde paar kwamen de Duitschers Maxie Herber en Ernst Baier, die hun prestaties bij de Europeesche kampioenschappen te Berlijn nog overtroffen. Steeds weer hadden zij daverende ovaties in' ontvangst te nemen. Toen het Duitsche paar het ijsveld verliet, kende het gejubel geen grenzen. Sonja Henie stormde op Maxie Her ber toe en omhelsde haar. Maxie Herber en Ernst Baier bleken een no teering van 5,6 punten te hebben gekregen. Zooals bekend bedraagt het maximum aantal punten, dat kan worden toegekend, zes. Deze Olympische wedstrijd is gewonnen door dit tweetal, waardoor Duitschlar.d de derde gouden Olympische madaille heeft verkregen De tweede plaats bezetten Ilse en Erik Pausin postenrijk), zuster en broer. Ilse is pas 14 jaar en Erik 16 jaar oud. De derde plaats werd bezet door de houders van den wereldtitel, het Hongaarsche duo Emilia Rotter en Laszlo Szollas. Maxie Herber en Ernst Baier, de Olympische kampioenen kunst rijden voor paren. De IJshockey wedstrijden. Onsportief Duitsch publiek. Schandaal in het IJshockey- stadion. GARMISCH-PARTENKIRCHEN, 13 Februari. (Bijz. Dienst A.N.P.) Het is Donderdag avond een herhaling geworden van de meer dan ergerlijke tooneelen, welke zich Woens dag reeds bij den ijshockey wedstrijd Engeland Duitschland hebben afgespeeld. Het IJs- hockeystadion was geheel uitverkocht; met spanning werd de ontmoeting CanadaDuitsch land tegemoet gezien. In den' eersten speeltijd, nadat de Canadee- zen met 10 de leiding hadden genomen, keerde het publiek zich tegen den scheids rechter, dien men partijdigheid verweet De protesten van het publiek werden steeds lui der en wederom klonk door de avondlucht het ergerlijke geroep: „Eruit met de scheids rechters!". Vooral was dit gemunt tegen den Amerikaan Brown. Gelukkig liet deze zich door al dat gefluit en geschreeuw niet van de wijs brengen. De fluitjes van de scheidsrechters konden onmo gelijk boven het tumult van den strijd uit komen. In de pauze tusschen den eersten en den tweeden speeltijd werd via den luidspreker aan het publiek verzocht in verband met het feit, dat de spelers het fluitje van de scheidsrech ters niet konden hooren, uitingen van mis noegen „een beetje" te willen beperken. Toen de Canadeezen weer op het ijs kwamen werden zij met een fluitconcert begroet. Een tweede doelpunt van de Canadeezen werd in doodsche stilte ontvangen. Geleidelijk voerden de Canadeezen den stand op. In den derden speeltijd werd het meer dan schandelijk. De toeschouwers gooiden papie ren, petten, en allerlei andere voorwerpen op de ijsbaan, die door de ijshockeyspelers weer in het publiek werden teruggegooid. De schandalige tooneelen bleven niet alleen be perkt tot de personen op de beide staantribu- nes, maar ook tot die van de eeretribune, waar zich verschillende hooge gasten bevon den. Op een gegeven oogenblik wilde de luid spreker zich verstaanbaar maken, doch bij elk woord werd hij met een luid geschreeuw overstemd. Tenslotte kon. men de woorden hooren: ddt „de geachte dames en heeren niet vergeten moesten, dat het hier om onze gas ten gaat!". Het is reeds zoo vaak gezegd, het Duitsche publiek kan blijkbaar niet tegen het verlies. Het was gelukkig, dat van een onhar telijke of onsportieve houding tusschen de spelers onderling geen sprake was. Want aan het einde van een speeltijd, toen Canada met 62 gewonnen had, drukten de spelers van de partijen elkaar de hand en scheidde men als vrienden. Doch toen de Canadeezen het veld verlieten werden zij door de toeschouwers wederom met een fluitconcert uitgeleide gedaan. Ook deze match was dus weer geheel in strijd met den Olympischen geest, dien men zoo gaarne, ook in het IJshockeytournooi, gezien had. Over dezen wedstrijd nog het volgende: Van het begin af was het duidelijk, dat de Canadeezen een overwicht hadden op hun te genstanders; zij waren in schitterenden vorm, terwijl hun tegenstanders het nadeel hadden, een zwaren wedstrijd achter den rug te heb ben. Canada ondernam de meeste aanvallen, die gevaarlijker waren, dan die van Duitsch land. In de zevende minuut namen ae Cana deezen de leiding. Neville en Wiedemann moesten daarna 1 min. het veld uit. Als eerstgenoemde terugkomr. wordt een aanval ondernomen op het Duitsche doel, dat door vijf man werd bedreigd, doch dit offensief kon worden afgeslagen. Met de Canadeezen voortdurend in de meerderheid, eindigde de eerste speeltijd. (10J. In de tweede minuut van het tweede kwar tier scoorde Canada het tweede doelpunt. Duitschland werd in de verdediging gedron gen. Ongelooflijk snel waren de Canadeezen, die keer op keer ten aanval trokken.' De Duitschers waren volkomen machteloos tegen dit superieure spel. In den Duitschen aanval zat te weinig verband, men zag slechts indivi dueel spel, dat bij de technische overmacht van Canada nooit eenig resultaat kon hebben. Koegel werd bij een botsing gewond; hij moest voor korten tijd hét spel staken. De Canadee zen stormden steeds toe; bij een hunner aan vallen verhoogde Neville den voorsprong tot 30. Een doorbraak van Thomson volgde en voor de vierde maal suisde de schijf in het Duitsche net. Onder aanhoudende aanvallen van Canada eindigde dit kwartier. (3—0). Het derde kwartier begon met een aanval iiW van de Duitschers. Zij spanden alle krachten in om de eer te redden en slaagden daarin ook door goed samenspel. Strobel zwenkte van links met de schijf naar binnen, gaf door aan Wiedemann, die onhoudbaar in het Canadee- ;che doel schoot. Daarna gingen de Canadeezen weer in den aanval. Germain scoorde het vijfde doelpunt. .Iet spel werd thans ruwer. Schibukatt kwam ■n botsing met Thomson; beide spelers wer den verwijderd. Even na het wisselen scoorde Neville het zesde doelpunt voor Canada. Er waren toen nog slechts eenige seconden te spelen. Het publiek floot de Canadeezen bij herhaling uit. Bij een nieuwen Duitschen aan val had Strobel succes, hij scoorde het tweede doelpunt voor Duitschland. De eindstand was 62 voor Canada (10, 3—0, 2—2). De overige uitslagen waren als volgt: EngelandHongarije 51 (10, 31, 10) Tsjecho SlowakijeOostenrijk 2—1 (0—0, 2—1, 0—0). Amerika—Zweden 2—1 (0—0, 1—1, 1—0). De finale. In de beslissende ronde komen nu Canada. Engeland. Amerika en Tsjecho Slowakije. De loting zou heden Vrijdagochtend plaats heb ben. Overeenkomstig de bepalingen tellen ook de uitslagen van de tusschenronden mee, zoo dat Engeland en Amerika aan de spits staan. De ski-wedstrijden. De grootste belangstelling ging Donderdag uH. naar het Skistadion, waar de springwed- strijd als onderdeel van den samengestelden wedstrijd, gehouden werd. Reeds vele uren voor den aanvang van het springen, stroomden enorme menschenmassa's naar het Skistadion. Extra treinen en autobussen brachten dui zenden bezoekers van verre aan. Zoo was voor het begin van den wedstrijd het Skistadior. met circa 25.000 toeschouwers gevuld. Latei- groeide het aantal tot 60.000 aan. De vlaggen van 28 landen wapperden op de tribunes. Het geheele dal baadde in het zonnelicht. De Fin Vallonen werd in het eindklassement van het tweede deel van den samengestelden wedstrijd, het springen van de kleine schans. No. 1. De Noor Hagen werd winnaar van den sa mengestelden wedstrijd (18 K.M. en springen) met te zamen 430,3 punten, No. 2 werd de Noor Hoffsbakken met te zamen 419,8 p. Ook No. 3 was een Noor, nJ. Brodahl, met 408,1 p. De tweepersoons bobwedstrijden. GARMISCH PARTENKIRCHEN. 14 Febr. (Bijz. Dienst A.N.P.) Precies te acht uur hedenochtend werd het startsein gegeven voor de Olympische tweepersoonsbobwedstrijden (eerste rit). De Nederlandsche bob startte met baron Gevers als bestuurder en Dunlop als remmer. Ze maakte een vrij goeden tijd van 1 min. 31,41 sec. De bob Ver. Staten I vestigde met den tijd van 1 min. 22,50 sec. wederom een nieuw baanrecord. Er verschenen 23 bobs uit 13 landen aan den start. Nederland bezette in den eersten rit de 15de plaats GARMISCH PARTENKIRCHEN, 14 Febr. (A. N. P.) Vervolgens werd gestart voor de tweede rit, waarin Nederland een tijd maakte van 1 min. 24.99 sec. Totaal 2 min 56.40 sec. Hierna werd het baanrecord opnieuw omlaag gebracht, thans door de bob Zwitserland 2. met den tijd van 1 min. 20.31 sec. totaal 2 min. 46.65 sec. Hardrijden 10.000 M. Hedenochtend is op de Riesersee de wed strijd in het hardrijden op de schaats over 10.000 meter gehouden. Tweede serie nr. 2 werd Van der Scheer 18 min. 04 9 sec. Vijfde serie nr. 1 werd Langedijk in 17 min. 43.7 sec. Ballangrud reed in fabelachtigen tijd: 17 min. 24.3 sec., wederom nieuw Olympisch re cord, 100 meter voorsprong. In de negende serie maakte Dijkstra als No. 2 een tijd van 8 min. 23,6 sec. HET TOONEEL Door Inspanning Uitspanning HET CHINEESCHE LANDHUIS. Wanneer 'de Amsterdamsche Tooneelver- eeniging tegenslag heeft met haar repertoire, dan is er steeds weer Het Chineesche Land huis, dat redding moet brengen. Want bij dit melodrama loopt de schouwburg altijd neg wel vol. Natuurlijk is dit voornamelijk te dan ken aan de creatie, die Van Dalsum van den Chinees Yuan Sing maakt, maar dit stuk heeft dan toch ook kwaliteiten, welke het bij het pu bliek steeds weer doen. Feitelijk is Het Chi neesche Landhuis niet anders dan een draak in 'n wat modern kleed, maar 'n groot deel van hét publiek is altijd nog dol op draken. Wij behoeven maar naar de bioscoop te gaan om ons er van te overtuigen. Het was eigenlijk een heele waag voor D I. U. om Het Chineesche Landhuis op het re pertoire te nemen. Zij, die dit stuk met Van Dalsum in de rol van Yuan Sing hebben ge zien, kunnen zich moeilijk losmaken van de her innering aan Van Dalsum's magistraal spel in deze rol. Maar de bezoekers van dilettanten- opvoeringen plegen helaas zelden naar de voorstellingen van het beroepstooneel te gaan en D. I. U. behoefde dus niet al te be vreesd te zijn, dat het publiek vergelijkingen zou maken. En omdat dit tegenover een spe ler als de heer Mourik ook heel onbillijk zou zijn, zullen wij dit ook maar niet doen. Laten wij dan zeggen, dat D. I. U. een over het algemeen zeer goede vertooning van Het Chineesche Landhuis heeft gegeven. De regis seuse, mevrouw Joh. Opdam, had voor de Oostersche, mystieke sfeer gezorgd, zoowel in decor alle hulde voor den tooneelmeester, van den Jansschouwburg. den heer Maaré de aankleeding, de belichting en wat toch steeds het voornaamste is het spel. Het was vooral aan het dynamische tempo te merken, dat een vakkundige regie hier leiding had ge geven. Mevrouw Opdam had gezorgd voor spanning, die voornamelijk door het juiste tempo werd verkregen. Ook de mise en scène viel te roemen, al was het dan een kleine fout, dat Abdoul, de Maleische bediende, in het be gin door de tuinbank geheel gedekt werd, zoo dat wij hem niet zagen en ook niet verston den. Maar overigens liet de opstelling der personen, de groepeering weinig te w?n;che:i over. Het was duidelijk, dat de regie de mise en scène van Van Dalsum tot voorbeeld had genomen. De rollen zaten er dit keer uitstekend in, zoodat de voorstelling, wanneer dit noolig was, vaart kreeg. En ook in het spel hebben wij veel kunnen waardeeren. De heer Mourik heeft Yuan Sing zoo gespeeld, dat hij werkelijk een suggestieven indruk maakte. Hij hield het Oostersch accent zijn spreken uitstekend vol en speelde dezen Oosterling strak en sober en toch met voldoende dramatische spanning Voor een dilettant was het een zeer verdiens telijke vertolking. Een afzonderlijk woord van lof voor zijn sterven. Dat was werkelijk knap. Hij kreeg zeer goed tegenspel van de dames Bep de Mon en Tiny Smit, die zich zelve als de Europeesche vrouwen hebben overtroffen. Wat mij gisteren bepaald aangenaam heeft getroffen, was de juiste en correcte dictie. Er werd en hier was ook de invloed van de regie merkbaar veel beter gesproken dan anders. Bep de Mon en Tiny Smit, die ook zeer smaakvol gekleed waren hebben beiden heel den avond kranig gespeeld. Zij wisten ook in de dramatische scene te overtuigen. Met genoegen hebben wij eveneens den heer Jan van Dam gezien in de rol van Ri chard Marquess. Deze speler beweegt zich gemakkelijk op het tooneel, spreekt goed en maakt een beschaafden indruk. Dat hij dra matisch in de groote scène met Yan Sing nog te kort schoot en zijn angst voor den dood niet voldoende uitspeelde, is hem moei lijk aan te rekenen. Dit gir.g boven de kracht van een amateur. Ook de kleine rollen waren ditmaal zeer voldoende bezet. Harold werd los en levendig gespeeld door den heer Schoon en de Ooster sche bedienden zoowel de Maleische als de Chineesche werden heel verdienstelijk getypeerd door mevrouw J. de Mon-Lugtig en de heeren Ruifrok, Zwart en Verwey. Zij waren nu eens niet zooals meestal bij di lettanten-opvoeringen bespottelijk. Men kon aan deze Oosterlingen gelooven en ook hiervoor verdient de regie een bijzondere pluim. Zoo was het als geheel een der beste voor stellingen, die wij ooit van D.I.U. gezien heb ben. De volle zaal bleek dit dan ook ten volle te waardeeren. Men heeft met gespannen aandacht het spel gevolgd en na elk bedrijf warm en lang geapplaudisseerd. J. B. SCHUIL. BRUINTJE BEER. Zaterdag en Zondag zullen de Hagespelers, onder directie van Jacques van Hoven een opvoering geven van Bruintje Beer met Tilly van Vliet, Wim Poncia, Jacques van Hoven, Bob Geraerds. Mela Soesman. Arend Hauer en Edwin Thomas in de hoofdrollen. Voor de vele vriendjes en vriendinnetjes van den nobelen Bruintje beloven dit weer prettige middagen te worden. MUZIEK. WELDADICHEIDSCONCERT. Haarlem's Kinder- en Meisjeskoor, dat eenige weken geleden een goed geslaagde uit voering gaf, vulde Donderdagavond weer het podium onzer gemeentelijke concertzaal, maar ditmaal niet in ae eerste plaats om aan ouders en verdere familieleden bewijzen van gevor derdheid in de edele zangkunst te geven. Want deze uitvoering beoogde een nobel doel: de opbrengst zou aan de „Centrale Commissie voor uitzending van Nederlandsche Kinderen naar Buiten, Comité Haarlem" ter hand ge steld worden. Voor datzelfde doel verleenden ook de dirigent Jacob Hamel, de zangeres Mevr. Ludoiph, de cellist Max Rodrigues en de begeleider Jacques Hamel belangeloos hun medewerking. Zoo had zich dus de sterke jeugd in dienst van de zwakke gesteld en het was of het be wustzijn van het mooie dier taak de jonge zangeresjes en zangertjes inspireerde om extra •hun best te doen. Het kwam ons althans voor, dat de. klank van den koorzang aanmerkelijk mooier was dan bij de eerste uitvoering. Dit was vooral na de pauze het geval. In het „Sproeiliedje" van H. v. Tussenbroek en „Het Angelus" van Cath. van Rennes dit werd door grooten en kleinen gezamelijk gezongen trof ons de beschaafde-klank der stemmen. De zuiverheid der 'intonaties was den heelen avond goed ook modulaties als die van F naar Des in „Ruim Baan!" van Cath. v. Rennes brachten die zuiverheid niet in gevaar. Hier waren het de grooten alleen: dat de kleinen voor zoo'n modulatie ook niet bang waren bleek bij .Kinderronde" van H. J. den Hertog, dat overigens als compositie een melig en triestig ding is. met zijn onophoudelijk pom- plom-plom in de begeleiding en de zinlooze ómspeiingen der solo-partij door toonladders en andere banale pianofiguren. Van ..Het Va- cantiefeest", waarin we weer het zacht zin gen konden opmerken, werd een gedeelte her haald. De keuze daarvan was nu wel zeer toe passelijk! Mevr. Ludoiph was goed c-n dreef; tot in de uiterste hoeken der zaal klonk haar stem hel der en duidelijk. Het aardige „Wiegelied" van Jos. de Kerk was wel het beste wat zij vóór de pauze zong: noch het dorische „Tot. de Zon" van Jac. Jansen, noch de beide liederen van Zagwijn vermochten het te overschaduwen. In De Nachtegaal" van Zagwijn trof de mooie uitvoering der trillers. Van de na de pauze ge zongen liederen spanden het tintelende „Sche- meriiedje" van G. H. G. v. Brucken Fork en het geestige ,.Di Mey playsant" van W. Kjper de kroon. ..Cecilia" van Voormolen bleef door gewrongenheid ongenietbaar; „Schalmei" van L. Schnitzler is beter to aanvaarden. De mooie indrukken, die net ceilospel van Max Rodrigues den vorigen keer maakte, wer den bevestigd. Alles, ook in de moeilijkste ge deelten van de Sonate van Boccherini er. de brillante Tarantella van Popper klonk gaaf en schoon en schijnbaar gemakkelijk. Het gees tige scherzo „Villa Gesial" met zijn muselte- trio hebben we weer met onverdeeld genoegen gehoord. Ook den pianist Jacques Hamel kan men slechts met lof vermeiden voor zijn uitsteken de begeleidingen. Dat er op dezen avond van meerdere zijden welwillende woorden gezegd en dat er fraaie bloemen geschonken zijn, is te begrijpen. De Commissie van „Kinabu" heeft zich erkente lijk getoond voor wat alle uitvoerenden ten dienste van haar werk gedaan hadden. In de pauze is voor „Kinabu" een collecte gehouden. K, DE JONG. HAROLD SAMUEL. Op het vierde led:nconcert van de Mij- tot Bevordering der Toonkunst, te geven op Dinsdag, 18 Febr. in den Stadsschouwburg, zal de bekende pianist Harold Samuel zich doen hooren. Het programma bevat uitsluitend werken van J. S. Bach. IJS WACHT HEEMSTEEDSCHE REDDINGSBRIGADE. De Heemsteedsche Reddingsbrigade heeft thans ook een ijswacht samengesteld. Voor de Leidschevaart is de standplaats bij de Amster damsche Waterleiding, die voor de Van Merle- vaart en Lelievijver bij het Molentje. Deze wachten zijn volledig uitgerust. o.a. met een ijsladder, ijshaken, dekens, verband- trommel enz. Zij staan onder leiding van vol ledig gediplomeerde leden der vereeniging- BENOE.MING SCHOOLARTS. Het bestuur der Chr. Kleuterschool te Over- veen heeft tot schoolarts benoemd dr. W. J. Talsma te Overveen (Haarlem). 470e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 17de lijst Trekking: van Vrijdag: 14 Februari 1936 Hoofre Prüzcn 7224 met 70met premie van 3000.— 200.— 2374, 7021. Pr(jzen van 70. 412 413 2898 3227 3478 4716 6443 6457 7016 7270 7542 8682 9297 9931 10140 10607 11511 11734 11741 11926 12954 13183 13410 14495 14676 14683 14725 15591 16020 16119 16136 16201 16287 16610 16932 17058 17423 17828 19941 Nieten 401 627 806 1017 1171 1388 1706 1875 2041 2371 2538 2578 2594 3666 3877 5001 5381 5552 5768 5866 6332 6625 6964 7358 8895 9779 9872 10811 10983 11263 12045 12164 12564 12802 13641 14105 14436 14659 14967 16089 16366 16517 16518 16963 17192 17212 17659 17786 18287 18598 18795 18995 19037 19326 19549 20517 20607 20904 Bloemen in het R.-K. Vereni gingsgebouw te Heemstede. Tentoonstelling van St. Deus Dedit. Drie dagen zijn in het R.K. Vereenigingsge- bouw aan den Heerenweg bloemen te zien, een tentoonstelling, die georganiseerd is door de bloemist-arbeidersvereeniging St. Deus Dedit. Zondagavond is het afgeloopen en tot zoo lang kunnen de ouders der leerlingen van de Heemsteedsche scholen nog zien, wat hun kin deren hebben gemaakt van de kleine bolletjes die hun verleden jaar door de bloemisten wer den gegeven. Sint Deus Dedit namelijk kreeg 1365 bollen, die verspreid werden onder de leden en onder leerlingen van scholen. Vandaag zijn de wer ken van allen in het R.K. Vereenigingsgebouw ten toon gesteld en heeft de jury beslist wie de prijzen krijgen. Het is te zien dat er heel wat werk is be steed aan het kweeken der bollen, ofschoon men natuurlijk niet kan zeggen, dat hij die geen prijs heeft gekregen de minste zorg aan zijn planten heeft besteed. Er komt bij een zaak als deze altijd een groote mate geluk bij, hetgeen ook bewezen wordt door het feit dat de inzendingen der scnolen dit jaar wel iets zijn tegengevallen wat te wijten is aan de omstandlghend dat niet alle bollen even goed waren. De groote moei lijkheid was natuurlijk dat de planten op een bepaalden dag het mooist moesten zijn. Doch niet alleen de scholieren hebben bloemen gekweekt, ook de leden van Sint Deus Dedit, die numeriek in de meerderheid zijn. in de keurig ingedeelde zaal rook het heer lijk naar de lente, zooals het kan wezen, wan neer de bloembollenvelden in vollen bloei staan. Een herinnering ook aan Florawaar de vereeniging eveneens een stand heeft ge had. Hoe de jury over het werk dacht, laten wij hieronder volgen; Kasbloei: Eere- en eerste prijs: Jan Bakker. 2de prijs H. Heemskerk. 3de prijs C. J. Behage. Huisbloei: Eere- en 1ste prijs H. Bierman Jr. 2de prijs J. v. d. Mey, 3de prijs P. v. d. Linden. 4de prijs G. Hageman. 51e prijs P. Steenvoor den, 6e prijs A- Peeperkorn, 7de prijs A. Bos, 8e prijs J. Blom. Eervolle vermelding J. de Winter. De neeren Th. Hoog, H. J. v. d. Berg en Jac. Roozen Jzn., die de jury vormc. keuren de inzendingen. V R TT D A G 14 FEBRUARI 1936 HAARCE M'S DAGBLAD

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 3