De leider der Fransche socialisten overvallen en gemolesteerd. THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG De strijd in Ogaden herleefd. V R IJ D A "G '14 FEBRUARI '1936 H A A R E E SI'S D A 'G B E A D" '4 BUITENLAND Daad van extremistische elementen. Ministerraad besluit tot ontbinding der royalistische organisaties. Krachtige regeeringsmaatregelen verwacht. Leon Blum, de leider van de Fran sche socialisten is Donderdagoch tend door eenige Camelots du Roi aangevallen en gewond. Blum reed met een Kamerlid, Honnet van het departement van de Aisne op den Boulevard Saint Ger main, toen een groep jonge lieden, die de orde handhaafden bij de be grafenis van den royalistischen schrijver Bainville, Blum herkenden. De ruiten van de auto werden inge slagen en Blum en Honnet stegen uit waarna zij door een vijftigtal jonge lieden werden aangevallen. Blum werd slechts verdedigd door drie politiemannen en zijn chauffeur, en ontving verscheidene slagen en trap pen. Hij werd naar een ziekenhuis overgebracht. Naar aanleiding van deze molesta tie kwam de ministerraad in buiten gewone zitting bijeen. Daarin is be sloten tot het verbod en de ontbin ding van de Liga der Action Fran caise, van de studentenorganisatie der Action Franchise en van de z.g. Camelots du Roi, de eigenlijke kern van de koningsgezinde Action Fran gaise. De minister-president heeft op grond van de wet van 10 Januari 1936 een decreet ter zake voorgelegd aan den president der Republiek. Het AN.P. meldt nader uit Parijs: Over den aanslag wordt medegedeeld, dat Léon Blum reeds spoedig, nadat hij te voet uit de Kamer was vertrokken door vier le den van de Action Frangaise was aangeval len en mishandeld. Op dat oogenblik was toevallig een fractielid van de socialistische partij met zijn auto voorbijgekomen. Deze stopte en Blum reed met hem weg. In den wagen zat ook nog de vrouw van den socia- listischen afgevaardigde. Toen de atuo was aangekomen bij het sterfhuis van Jacques Bainville, den dezer dagen overleden schrij ver, waar de straat wegens de rouwplechtig- heid was afgezet, vielen de aanwezige stu denten onmiddellijk op de inzittenden van de auto aan. De vensterruiten van den wagen werden vernield en Léon Blum, die zich wilde verwijderen, werd door ongeveer 100 tot 200 jonge mannen omsingeld, die met alle hun ter beschikking staande voorwerpen op hem insloegen. Hevig bloedende vluchtte Blum een zijstraat in, waar hij aan een huis. aan belde. Toen de concierge echter een met bloed bedekt man voor zich zag. sloeg zij de deur weer toe. zoodat Blum verder moest vluchten. In een belendend perceel, waar eenige arbeiders aan het werk waren, werd de deur voor hem geopend, zoodat hij voor- loopig in veiligheid was. Pas toen de chef van de Parijsche veiligheidspolitie met een krachtige afdeeling politie arriveerde kon Blum naar het ziekenhuis worden overge bracht. Van sommige zijden wordt van den over val een andere lezing gegeven, die in het kort hierop neerkomt, dat hier in het geheel geen sprake kan zijn van een overval. De toedracht zou volgens dezen aldus zijn, dat de auto. waarin Blum gezeten was, trachtte, door de afzetting voor het huis van Bain ville heen te rijden en dat de verontwaardig de menigte daarop, zonder te weten, dat men hier met Léon Blum te doen had, er op los geslagen had. Blum zou pas herkend zijn, toen hij uit den wagen was gejaagd. Omtrent de kwetsuren van Léon Blum wordt nog gemeld, dat hij verscheidene won den in het gelaat en op het hoofd had ge kregen. die toegebracht waren met een hard voorwerp. Een der hem toegebrachte slagen heeft de slaap gekwetst en een der daar loo- pende bloedvaten vernield, hetgeen een in wendige bloeding heeft veroorzaakt, zoodat hier chirurgisch moest worden ingegrepen. In den loop van den middag kon Blum uit het ziekenhiïis vertrekken Hij is naar zijn woning vervoerd. Naar later bekend werd is ook de vrouw van afgevaardigde Honnet, die zich eveneens in de auto bevond, tegen den grond geslagen en gewond. De Kamer bijeen. Het ligt voor de hand. dat dit incident in de politieke en paidementaire kringen bui tengewoon groote opwinding heeft veroor zaakt. Reeds onmiddellijk na het begin van de Kamerzitting in de middaguren bracht de voorzitter het huis in kennis van het gebeurde en betuigde hij Léon Blum uit naam van de Kamer zijn sympathie. Minister-president Sarraut legde eveneens een korte verklaring af. De regeering, zoo zeide hij. zal met het oog op de gebeurtenissen niet meer aarzelen energiek op te treden. Het betreft hier een georganiseerden aan slag. De regeering zal in de toekomst niet meer toelaten, dat de bewegingsvrijheid der Franschen in gevaar wordt gebracht. Zij zal zich veeleer bedienen van de wetten, die Kamer haar ter beschikking heeft gesteld. Op het oogenblik wordt reeds een tweevoudig on derzoek ingesteld. In het eene geval gaat het om zekere dagbladen en vlugschriften, die tot het plegen van geweld oproepen, in het tweede geval is het onderzoek aangevangen naar de daders van den aanval op Blum. Spreker zou den eerstvolgenden ministerraad uitnoodigen besluiten te nemen om energiek op te treden tegen dit drijven. (Zooals reeds gemeld besloot de ministerraad tot ontbinding der royalistische organisaties.) Na den ministerpresident vroeg de socia listische afgevaardigde Vincent Auriol het woord uit naam van zijn parij om protest in te dienen tegen het optreden der royalisten tegen Blum. Herriot sloot zich bij dezen spreker aan en verklaarde, dat het ontoelaatbaar was, dat oprechte republikeinen niet meer vrij in Frankrijk konden rondgaan. Hij gaf uiting aan de hoop, dat de overval op Léon Blum de laatste betooging van dien aard zou zijn, die nog geduld werd. Franklin Bouillon (rechts midden) veroor deelde namens zijn partijvrienden eveneens het gewelddadig optreden tegen parlements leden. Toen de rechtsche afgevaardigde, de predi kant Soulier het woord wilde nemen in deze aangelegenheid, weerklonken van linksch luide protesten. Toen Soulier uiteenzette, dat niet alleen de socialisten aangevallen werden, gingen zijn woorden verloren in algemeen tu mult. waartusschen geroep: „Moordenaar" weerklonk. Ten slotte zag de voorzitter van de Kamer zich gedwongen de zitting een oogen blik te schorsen. Huiszoekingen bij de Action Francaise. De huiszoeking in de bureaux van de Action Francaise heeft tot laat in den avond ge duurd. Li het gebouw van de Action bevonden zich zich Léon Daudet en zijn vrouw, Charles Maurras en de leiders van de Camelots du Roi. De commissaris van politie en de rechter van instructie werden bijgestaan door 60 in specteurs van politie, terwijl ook de omgeving scherp wordt bewaakt. Tegen Maurras zal een vervolging worden ingesteld. In den loop van den avond zijn in verschil lende deelen der stad groote afdeelingen politie samengetrokken, doch het is, voor zoover tot nu toe bekend, nergens tot ern stige incidenten geKomen. Later zijn ook ten huize van Daudet en Maurras huiszoekingen gedaan. De hoofdredacteur van de organen van de Action Francaise. Pujo, heeft tegenover een persvertegenwoordiger verklaard, dat het resultaat van de huiszoekingen in geen geval bi 1' ngrijk kan zijn. Mer. zou slechts een oude leden'ijst hebben in bcsiag genomen, welke nog van voor den oorlog dagteekuit. Deze lijst zou volgens Pujo geen enkele waarde hébben. Hij heeft ?eigerd alle bescheiden uit te leveren. Men kan, volgens Pujo, mannen arresteeren, bon den ontbinden, doch het zal z.i. niet gelukken een idee te onderdi ukken. De leden der Action Francaise zijn sedert 30 jaar monarchist en hun houding is nauw keurig bekend. De Action Frangaise is geen bond in den zin der wet". Pujo was hierom vol vertrouwen op het resultaat van het onder zoek. Krachtig optreden der regeering verwacht. In de kringen, welke gelieerd zijn aan den minister-president verzekert men, dat Sarraut vastbesloten is er voor te zorgen, dat de ontbinding van de Action Francaise niet alleen op papier zal staan. Iedere openbare be tooging der Camelots du Roi zal voortaan niet alleen worden verboden, doch ook onderdrukt. Op het oogen blik is geen sprake van de arrestatie van politieke personen. De regeering zal eerst zien, hoe de wet zal worden geïnterpreteerd en dienoverkomstig handelen. De Parijsche rechtbank heeft een ver volging ingesteld tegen Maurras en den uitgever van de Action Frangaise, wegens ophitsing tot moord, zulks op grond van een op 13 Januari j.l. aangenomen wetsartikel. De jongelieden, die wegens de aan randing van Blum waren gearresteerd zijn grootendeels ingesloten. Iets uit de geschiedenis der Action Francaise. De Liga der Action Frangaise ontstond in 1903 als grondorganisatie der royalistische beweging. Zij strijdt (streed) voor het her stel der monarchie. Ieder lid moest een lange verklaring onderteekenen, waarin hij zich verplicht ieder republikeinsch regiem te be strijden en met alle middelen te streven naar het herstel der monarchie. Hoeveel leden de Action Francaise telt is niet te zeggen. Het is mogelijk, dat daarom trent bij de huiszoeking gegevens voor den dag zullen komen. De strijd tegen de Katholieke kerk, welke eenige jaren geleden leidde tot de ex-commu niceering van leden der Action Francaise, heeft toen geleid tot een daling van het le dental. Door de gebeurtenissen in Februari van het jaar 1934 was het ledental evenwel weer toe genomen. Het wordt geschat op 60.000 welk cijfer aan den lagen kant zou zijn. De Came lots du Roi en de royalistische studentenver- eenigingen zouden 17.000 leden tellen. Amerika. Roosevelt definitief candidaat voor de presidentsverkiezing. Uit Springfield, 13 Februari: Naar thans wordt medegedeeld, heeft Roosevelt definitief de formaliteiten vervuld om zich candidaat te stellen voor de democraten bij de komende preliminaire presidents-verkiezingen in Illi nois, welke zijn vastgesteld op 14 April a.s. De oorlog in Oost-Afrika. Engeland. Een protest te Rome. Volgens te Londen ontvangen berichten heeft de Engelsche ambassadeur te Rome. Eric Drumond. Donderdag een onderhoud ge had met Suvich, waarin hij heeft gepro testeerd tegen de in de Italiaansche pers ver schenen berichten, als zou de Engelsche mili taire attaché in Abessynië de rol van militair raadgever bij den Keizer vervullen. De an- bassadeur stond er op te verklaren, dat een dergelijke verklaring volkomen ongegrond was. Tekort aan munitie bij de Abessyniërs. ADDIS ABEBA, 13 Februari (Reuter- A. N P.). In Ogaden is het opnieuw tot een ge vecht gekomen. Men verwacht, dat het zeer binnenkort tot nieuwe krijgsverrichtingen zal komen. In Abessynische kringen spreekt men over een nieuwen Abessynische aanval in Tigré, ofschoon de Abessynische troepen, indien men op verschillende mededeelingen zou af gaan, over slechts weinig munitie beschikken. Deze berichten vinden des te meer geloof, daar de Abessynische regeering zoo juist bij de Fransche regeering heeft geprotesteerd te gen de aanhouding van zendingen oorlogsma teriaal welke tverden vervoerd met den spoor weg van Dzjiboeti naar Addis Abeba. Dinsdagavond heeft een Italiaansche co lonne een Abessynisch voorposten-detache ment aangevallen tusschen Imi, dat aan de rivier Sjebeli is gelegen en Warandab, dat aan de rivier Fanfan ligt. Volgens een berjcht uit Harrar hebben Abessyniërs onder bevel van Fotorari Sje- fara, den gouverneur van Dzjidzjiga. den ge- heelen nacht gevochten. Na het aanbreken van den dag slaagden zij er in de Italiaan sche troepen terug te wei-pen. Volgens een te Dessié gepubliceerd Abessy nisch communiqué zouden de verliezen der Italianen 83 blanke en 150 Askari's hebben bedragen bij de gevechten in Ogaden, welke hebben geleid tot de bezetting van Coerati door de troepen van ras Nassiboe.Het gevecht zou verscheidene uren hebben geduurd. Ten slotte zouden de troepen van Nassiboe bij een gevecht van man tegen man de Italianen uit hun stellingen hebben verdreven. Tal van gewonde Italianen hebben zich in het naburig kreupelhout verborgen, doch zij werden ge vonden en krijgsgevangen gemaakt. De Abessyniërs hebben een zeker aantal ge weren en een grooten voorraad kleedingstuk- ken buitgemaakt. Men voegt aan deze mede- deeling toe. dat toen de Abessyniërs de Ita lianen wilden achtervolgen zij op ernstigen tegenstand zijn gestuit. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Dessié is ooggetuige geweest van interessan te gebeurtenissen aan het noordelijk front. Hij verklaart, dat dagelijks nieuwe Abessy nische soldaten aan het front aankomen. Minstens 10 pet dezer soldaten zijn evenwel vrouwen, die mannenkleeren dragen en in het bezit zijn van geweren en munitie. Het moreel der troepen is uitstekend. Zij worden goed gevoerd, doch er is een tekort aan mu nitie. Geen enkele krijgsman ontvangt meer dan 150 kogels. De aanhoudende aankomst van versterkingen beduidt, dat ras Seyoem, ras Kassa en ras Imroe voornemens zijn een nieuw offensief te ontketenen, dat naar zij hopen de gelegenheid zal geven de Abessyni sche linies" tot de grens van Eritrea te ver schuiven. Het moreel der Abessynische troe pen wordt geenszins geschokt door de dage- lijksche Italiaansche luchtaanvallen en de krijgers gelooven stellig, dat zij met geweer en bajonet eventueel den oorlog zullen kun nen winnen. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Addis Abeba kan nog melden, dat uit vrees voor epidemieën de keizer onlangs bevel heeft ge geven, dat de afdeelingen non-combattanten de dooden moeten begraven. Deze order werd gegeven nadat bericht was ontvangen dat door het groote aantal dooden, dat op de slag velden achterblijft, hyena's en aasgieren de lijken verslinden. De gisteren gegeven Italiaansche verlies cijfers zijn gebaseerd op de rapporten, welke zijn ontvangen van de afdeelingen. die zijn belast met het begraven der gesneuvelden. Copyright Reuter-A.N.P. OCEAANVLUCHT DOOR CUBAAN VOLBRACHT. BATHURST, 12 Februari (A.N.P.) De Cubaansche luitenant Antonio Menendez Pelaez, die van Natal was gestart voor een vlucht over den Oceaan is hier vlot geland. Binnenkort zal hij zijn reis naar Spanje voortzetten Prinses Juliana bezocht nogmaals Carmisch. GARMISCH PARTENKIRCHEN, 13 Febl' (A.N.P.) Geheel onverwachts kwam van morgen ongeveer tien minuten over elf prin ses Juliana vergezeld van baron en baronesse Van Hardenbroek en baronesse van Asbeck op het station te Garmisch aan. waar zij onop gemerkt tusschen het publiek in de hofauto stapten, die gereed stond en die hen naar 't ski-stadion bvacht. Toevallig heerschte daar een groote drukte, doordat Hitier, Göbbels en hun staf in het skistadion aanwezig waren. De prinses arriveerde op het oogenblik. dat de lijfwacht van Hitier de voorbereidende maatregelen nam voor het vertrek van den Fuehrer en reeds den weg had afgezet. Het was voor den ingang van het Olympiahaus zeer druk, zoodat de prinses volkomen onop gemerkt in de menigte verdween en zich be gaf op het terras van het restaurant van het Olympiahaus. waar zij tusschen het publiek plaats nam en het skispringen gedurende eenigen tijd gadesloeg. Kort na aankomst van de prinses vertrok de Fuehrer uit het skistadion. Nadat de prinses zich eenigen tijd in het heerlijke zonnetje had bezig ge houden met- het kijken naar het skisprin gen, begaf zij zich naar hotel Zur Post om de lunch te gebruiken. In een der karakteristieke uitbouwen van het laaggezolderde, met veel houtsnij- beeldhouwwerk versierde, typisch Beiersche lokaal, was een tafel gedekt, waarop oranje-blanje-bleu-vlag met den gouden leeuw op oranje veld van het Nederiandsch Olym pisch Comité, dat daar zijn tenten heeft op geslagen, prijkte. Met de Prinses zaten aan Baron en Baronesse van Hardenbroek, Baro nesse Van Heemstra en de Nederlandsche con sul te München de heer W. Dyserinck. Ook ditmaal werd het incognito zoo streng gehand haafd, dat zelfs het gouden boek voor eere- gasten niet werd geteekend. Onder vroolijken kout werd de lunch gebruikt. Onopgemerkt als zij gekomen was, vertrok de Prinses met haar klein gevolg met de Ne derlandsche Hofauto, die haar 's morgens van het station Garmisch had afgehaald, naar het Kunstijsstadion, waar tegen half drie het kunstrijden voor paren begon. Met moeite kon het gezelschap, dat door niemand herkend werd, zich een weg banen naar de eere-tribune, waar het een plaats vond tusschen het publiek, boven in een der zijvakken. Niemand lette op het opgeruimde groepje, rondom de vroolijke jongedame met de bontmantel en de blauwe ijsmuts, midden tusschen het talrijke publiek, da.t voorzoover het de aandacht van tijd tot tijd afwendde,- van het gracieuze schouwspel der sierlijke paren op den ijsvloer, deze voornamelijk richtte op de eereloge der hoofdtribune, waar de Rijkskanselier en Führer, Adolf Hitler, ver gezeld o.a. door den Rijksminister van Oorlog, Generaal Von Blomberg, het schouwspel van Donderdagmiddag bijwoonde. Om vijf uur is de Prinses vertrokken. Alvorens te vertrekken sprak de Prinses haar grooten spijt uit over het feit, dat treinver- traging oorzaak was geweest, dat zij 's mor gens verhinderd was uitvoering te geven aan haar voornemen de verrichtingen der Neder landsche schaatsenrijders op de Rieser-see gade te slaan en de wedstrijden in het hard rijden over 1500 M. Bulgarije zwaar door sneeuw stormen getroffen. Doodencijfer tot 84 gestegen. CHARLIE CHAPLIN KRIJGT EEN VOLKENBONDS-MEDAILLE. Charlie Chaplin heeft blijkens een Reuter- bericht uit New York bericht ontvangen, dat de film-afdeeling van den Volkenbond hem de gouden medaille heeft toegekend. De Volkenbonds-commissie, bekend onder den naam „Cidalc" waarin 53 staten verte- ;enwoordigd zijn, heeft haar besluit met alge - meene stemmen genomen. Volgens een mededeeling van het Bulgaar- sche ministerie van Binnenlandsche Zaken is het aantal slachtoffers ten gevolge van de sneeuwstormen Donderdag tot 84 gestegen, waarbij dan nog de 16 slachtoffers van het spoorwegongeluk bij Asparachovo moeten wor den geteld. Men verwacht, dat er nog meer berichten over slachtoffers van het noodweer zullen bin nenkomen. De regeering zal den ernstig getroffen gebie den financieelen en anderen steun verleenen, aldus het A. N. P. Ook Turkije geteisterd. Uit Istanboel: De storm, die hier met bijzon der groote hevigheid heeft gewoed, is tot een ware ramp geworden. Het aantal slachtoffers is nog niet precies vastgesteld, evenmin als de omvang van de aangerichte schade, doch de gevolgen van het noodweer zijn in elk geval verschrikkelijk. Tweehonderd motorbooten van verschillende grootte zijn vergaan. De brug van Oenkapan is geheel vernield. Verschei dene wijken der stad staan onder water. De Egyptische ambassade aan de Bosporus is ge heel door het water ingesloten Het verkeer tusschen de stad en de buitenwijken en nabij gelegen plaatsen is geheel stilgelegd. Ook het scheepvaartverkeer op de Zwarte Zee en de Zee van Marmora is geheel onmogelijk gewor den. De schepen in de havens rukken aan hun ankers, en stooten tegen de kademuren, waar door groote schade wordt aangericht. ONZE DACEUJKSCHE KINDERVERTELLINC. Smirnoff met de „Kwak" op Schiphol. Opmerkelijke prestatie van „De Turk". Ondanks oponthoud op Bari. Verwanten en goede vrienden hebben Vrij dagmiddag, na de vlotte landing, die de Douglasvogel „Kwak" te ruim vijf uur op Schiphol maakte, gezagvoerder Iwan Smyr- noff en de zijnen tweede bestuurder Ab- spoel. marconist Strijkers en werktuigkun dige Franse dubbel hartelijk verwelkomd na het onaangename oponthoud te Bari en zoo vond „De Turk" zijn gemoedelijken glim lach terug, welke hij op het kleine stukje Italië, dat door zijn bodemgesteldheid abrupt een einde maakte aan de volvoering van een buitengewone prestatie, verloren had. Niettemin heeft deze koene vlieger, wiens naam onverbrekelijk verbonden is aan de historische Kerstvlucht met de „Pelikaan", ook thans door het formidabel snelle tempo, waarin hij de „Kwak" van Indië naar Europa bracht, opnieuw de aandacht op zich ge vestigd. Na Woensdag 5 Februari van Bandoeng te zijn vertrokken teneinde de vertraging van de te Jodhpur opgehouden passagiers en post van de daar onklaar geraakte ..Kievit" zoo veel mogelijk te beperken, verscheen hij reeds den volgenden ochtend boven dit vlieg veld en zette hij, nadat de „Kwak" getankt had, zijn snelle vlucht voort om te midder nacht op het vliegveld van Bagdad te lan den, zoodat hij het bestaan had in 36_ uur deze stad van Java uit te bereiken. Vóór de zon op was, bevond de „Kwak" zich reeds te Caïro en nog denzelfden dag werd te Athene de lunch gebruikt. Na het vertrek uit de Grieksche hoofdstad de enorme afstand van Jodhpur naar Athene was in 24 uur af gelegd! hoopte Smirnof f nog in den avond van denzelfden dag Vrijdag 7 Februari Schiphol te bereiken, hetgeen echter door een booze bui van de natuur, die met feilen tegenwind en sneeuwjacht de ..Kwak" achter Athene tot terugkeeren dwong, verhinderd werd. Het militaire vliegveld te Bari nam den snellen vogel gastvrij op. doch knelde hem tevens zóó stevig in zijn greep, dat hij zich daaruit eerst na bijna zes dagen bevrijden kon Smirnoff heeft den heer A. A. Aler. chef van den Vliegtechnischen Dienst op Schip hol. verzocht, den Italiaanschen autoriteiten te Bari en den Nederlandschen consul langs telegrafischen weg den dank der K.L.M. over te brengen voor de buitengewone medewer king. welke de bemanning van de „Kwak" van hen ondervonden heeft. Aan dit verzoek is volgaarne gevolg gegeven. BOTSING VAN MILITAIRE VLIEGTUIGEN EISCHT VIER DOODEN. PRAAG, 13 Februari. Tijdens een nachte lijke oefening in de nabijheid van Malacky in Slowakije zijn twee 2-persoons militaire vlieg tuigen met elkaar in botsing gekomen. Alle vier inzittenden kwamen om het leven. Een der vliegers trachtte met zijn valscherm naar beneden te springen. Het scherm ging echter niet tijdig open. De overige drie inzittenden sloegen met de toestellen te pletter (A.N.P.) AANRIJDING DIET DOODELIJKEN AFLOOP. Op den weg van Ermelo naar Harderwijk is Donderdagavond het 17-jarig meisje Wou ters door een auto aangereden en op slag gé- dood. Het meisje kwam van een woning afge fietst en stak zonder licht den straatweg over. Juist op dat oogenblik passeerde de auto. waarvan de bestuurder, ondanks zeer krachtig remen 't ongeluk niet meer kon voorkomen. moü PRDEKAMMA Thijs werpt zijn hoed in het gras en gaat op de teenen staan om bij de appels te kunnen komen. Nu hij er vlak onder staat kan hij pas goed zien, wat een prachtige vruchten het zijn. Die groote daar met dat frissche kleurtje zal hij er maar afplukken, daar kan hij juist bij. Dat appeltje zal best smaken na zoo'n urenlange reis in een hobbelend rijtuig en Thijs kan zich best voorstellen, dat dokter Allisweet zoo ziek van z'n reis geworden is. Eén ruk en Thijs heeft den appel bemachtigd om er het volgende oogenblik de tanden in te zetten. ZATERDAG 15 FEBRUARI 1936. HILVERSUM I, 1875 Dl. VARA-uitzending. 10.00 VPRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. 12.00—1.45 en 2.00 Dito. 2.20 Variatie concert. 2.50 Causerie. 3.20 Vervolg concert. 3.50 Toespraak. 4.05 Piano-recital. 4.35 Toe spraak. 4.40 Gram.pl. 5.10 Filmpraatje. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 Espe ranto. 7.00 Gram.pl. 8.00 SOS-Berichten. 8.05 „Les cloches de Corneville", operette van Plan- quette. (In de pauze's: Berichten en toe spraak). 11.00 Gevar. programma. 11.45—12.00 Gram.pl. HILVERSUD1 II, 301 M. KR O - uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en KRO-orkest. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sport. 3.004.00 Kin deruur. 4.15 KRO-orkest. 5.00 Gram.pl. 5.45 KRO-Boys. 6.20 Lezingen en Gram.pl. 8.00 Be richten. 8.10 Reportage. 8.25 Gram.pl. 8.30 Cau serie. 8.35 KRO-Melodisten en voordracht. 9.30 Hoorspel. 10.00 Gram.pl, (Om 10.30 Be- ichten). 11.1012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 BBC-Midland-orkest en soliste. 12.35 Gram.pl. 1.20 Commodore Grand-orkest. 2.20 BBC-Schotsch orkest en solist. 3.20 Orgelspel. 3.50 Mantovani's Tipica-orkest. 4.35 Septet concert en soliste. 5.20 Gram.pl. 5.50 Relais uit Amerika. 6.20 Berichten. 6.50 Sport. 7.05 Welsch intermezzo. 7.20 Week-End-program- ma. 8.05 Militair concert en soliste. 8.50 Va riété-programma. 9.50 Berichten. 10.20 BBC- orkest en solist. 11.2012.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 Dl. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Nationaal orkest. 2.50 Gram.pl. 4.20 Pascal-orkest. 7.20 Piano recital. 7.30 Carnavalsconcert. 9.10 Opera-uit zending. 11.0512.34 Dansmuziek en populair concert. KEULEN. 456 Dl. 5.50 Orkestconcert. 9.20 Kamermuziek en dansmuziek. 1.50 Populair concert. 3.20 Vroo- lijk programma. 5.20 Kwintetconcert. 6.20 Pianorecital. 7.30 Carnavalsprogramma. 10.00 11.00 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Zigeunermuziek. 1.30 Omroeporkest. 2.20 Gram.pl. 2.50 Mozartconcetr. 4.30 Gram.pl. 4,50 Zigeunermuziek. 5.35 Constantinorkest. 6.20 Cello-recital. 6.50 Dansmuziek. 8.20 Ope rette-uitzending. 10.30 Dansmuziek. 11.20 12.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 Dl. 12.20 Omroeporkest. 1.30 Zigeunermuziek. 2.20 Pianoduetten. 2.50 Gram.pl. 3.20 E. Sal mon's orkest. 4.20 Constantin-orkest. 5 35 Gram.pl. 6.05 Symphonieconcert. 8.20 Gram.pL 8.35 Radio-tooneel met muziek. 10.00 Militair orkest. 10.30 Kamermuziek. 11.2012.20 Dans muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 Dl. .30 Gevar. programma. 8.50 Concert en re portage. 9 20 Berichten. 9.40 Wintersport- nieuws. 10.05 Weerbericht. 10.2012.15 Dans* muziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6