1 Heldenkermis vermaard door z'n glans! ËDELWEIS SPORT EN SPEL VRIJDAG 21' FEERUAR! 1936 HAARDE M'S DAGBC'AD 9 Een geestige film met nieuwe inzichten Franjoise Rosay in gesprek met „monseigneur", den 'Spaanschen bevelhebber. Is de vertooning van deze Fransche film in het Frans Hals Theater een gebeurtenis van belang? Het antwoord daarop moet tweeledig zijn ja en'neen. Het is van belang omdat het door een en ander uit den laatsten tijd een veelbesproken gebeurtenis is geworden, doch anderzijds komt men bij de aanschouwing van Heldenkermis tot de conclusie dat de gebeur tenis lang niet zoo belangrijk is, als men mis schien wel zou denken. Dit laatste komt vooral door het feit dat de film nu is aangepast aan het karakter van onzen- Nederlandschen volksaard, die nu een maal ingetogener enmisschien ook fijnge voeliger is dan van hen die de film oorspron kelijk maakten. Door eenige coupures die zeer zeker waard waren gedaan te worden, is Hel denkermis een film geworden die nu zeker aanspraak mag maken op bewondering. Heldenkermis immers is wei een gebeurtenis van belang als men -de film om haar specifiek filmsche kwaliteiten gaat zien. Heldenkermis is in het geheel geen gebeurtenis van belang als men er historische waarheden in wil zoeken. Deze film draagt een door-en-door leutig karakter. Er wordt gespot, zeer zeker. Er wordt gespot op de weinig heldhaftige houding van imaginaire vroede vaderen en er wordt gespot met den niets-zeggenden invloed der mannen op hun vrouwen, een spot die altijd'recht van bestaan heeft- gehad, door alle eeuwen heen. Ofgeen recht van bestaan heeft gehad, doch in ieder geval niet aan een bepaald tijd perk is gebonden. Deze Fransche film van den regisseur Jacques Feyder toont inzichten zooals zelden van te voren in een film werden vastgelegd. Hier bedoelen wij niet den inhoud doch de ensceneering'en de wijze van opname. Het is. treffend hoe de opeenvolging, der beelden als het ware een aaneenschakeling beteekènt van levende schilderijen van1 groote meesters uit den tijd van Breughel, Vermeer, Jan Steen en anderen, zonder dat 't een pren- tengalerij wordt, die verveelt en stijf is. In tegendeel. Weinig films hebben dat gemoede- lijk-vlotte tempo als Heldenkermis, waarbij de ouderwetsche omgeving gezellig aandoet, zoo dat men ten slotte geheel in het milieu wordt opgenomen. Daarbij komt dat het verhaal spannend is, en meermalen bijzonder geestig. De wijze waarop bij voorbeeld Francoise Rosay (die de hoofdrol vervult als de vrouw van den burge- iheester) haar quaai dooden man toespreekt {Will Dolim in de Duitsche versie en Alerme in de Fransche) is zoo kostelijk, dat het gelden mag als een typisch staaltje van fijne geestig heid. Trouwens het geheele spel van Francoise Rosay wordt gekenmerkt door ingetogenheid, waardoor de ware humor des te beter tot uiting komt. Van deze film zijn twee versies gemaakt: een Duitsche en een Fransche. Alleen in de tweede avondvoorstelling wordt de Fransche ver toond. Het is een goede gedachte geweest van de directie van Frans Hals om beide versies te draaien, want ongetwijfeld zullen er toeschou wers zijn, die vreemd staan tegenover de Duit sche taal, gesproken door Spanjaarden in België, in een in Frankrijk vervaardigde film! Doch dit zijn nu eenmaal de onoverkome lijkheden, zoolang men in het buitenland nog geen speciale Nederlandsche versies maakt, (hetgeen tot op een enkele uitzondering na, wegens de hooge kosten niet geschiedt). Resumeerende komt men tot de slotsom dat Heldenkermis als film bijzonder geslaagd is, om haar Vlaamsch-geestigen inhoud, om de vlotte wijze van vertellen en van weergave, om de interessante, schilderachtige beelden. De film is bedoeld als een geestig verhaal, is on getwijfeld daarin geslaagd en kan iedereen amuseeren, die haar met dit doel gaat zien. W. SCH. Studententooneel in Amsterdam. Julia is onsterfelijk Als onderdeel van de feestelijkheden bij het vijfde lustrum van Unitas Studiosorum Am- stelodamensium gaf de tooneelafdeeling van dit corps gisteravond in den Amsterdamschen Stadsschouwburg een opvoering van het blij spel „Julia is onsterfelijk" (There's always Juliet) van John van Druten. Dit stuk van den Britschen Nederlander is niet nieuw, het werd een jaar of vier geleden reeds met veel succes in Engeland opgevoerd, maar niettemin is het nog nimmer door een Nederlandsch gezelschap ten tooneele gebracht. Uitgangspunt van deze romantische ge schiedenis is het Romeo-en-Julia motief „liefde op het eerste gezicht". De Julia is in dit geval een Londensch meisje van goeden huize, Leonora Perrycoste, dat tijdens een buiten- landsche reis van haar ouders op de flat in West End achterblijft met als eenig perma nent gezelschap een gedweeë zorgzame kame nier. Zij brengt haar overvloedigen vrijen tijd door met tea- en cocktailfuifjes, die in haar kennissenkring aan de orde van den dag zijn. Op een dergelijk pa"tijtje ontmoet Leonora haar Romeo in de gedaante van een jongen Amerikaan, die voor zaken naar de Oude Wereld overgestoken is. De liefde laait heftig in beider harten op en de eerste ontmoeting vindt spoedig haar vervolg in de zitkamer van Leonore. De jonge menschen voelen zich al onmisbaar voor elkaar als de kennismaking nog maar vijfentwintig uur oud is. Dan werpt Dwight Houston, de Amerikaan, de mogelijk heid van een huwelijk op. Leonora aarzelt, spreekt over den korten duur van hun vriend schap, over bezwaren van haar ouders, maar desondanks wenscht ze niets liever dan een huwelijk met den Amerikaan, die na zijn mis lukte eerste echtverbintenis, het ware geluk meent gevonden te hebben. De roman neemt nog een onverwachte wending, wanneer Houston plotseling naar Amerika moet terug- keeren, maar ter elfder ure wordt het vertrek uitgesteld en als hij weer tezamen met zijn geliefde is valt de beslissing. Midden in hun voortgezette discussies komt er een telefoon tje van moeder Perrycoste uit Vichy en Leo nore hakt onversaagd de knoop in tweeën door haar huwelijk a bout portant aan te kondigeil en haar echtgenoot op z'n Amerikaansch tele fonisch voor te stellen. Dit is in kort bestek de loop der gebeur tenissen in Van Druten's blijspel, Onder leiding van Eduard Verkade hebben de Amsterdamsche studenten een opvoering van dit stuk met zijn maximum aan gesproken woord en minimum aan handeling gegeven, welke over het algemeen wel geslaagd mag heeten. Het stuk staat of valt met de vlot geschreven, dikwijls zeer gevatte dialoog en die kwam meestentijds behoorlijk tot haar recht. De rol van Leonora Perrycoste werd ge speeld door mej. Irmi Brandes en zij was on tegenzeggelijk de beste van het viertal. Het was een pittig, levendig en sympathiek figuur tje, deze Julia. Haar komt de eer toe het stuk te hebben gedragen. De Amerikaan Dwight Houston werd vertolkt door den heer Luuk H. Binksma, die ongetwijfeld vele goede momenten had in zijn samenspraken met Leonore, maar ons soms nogal zwaar en stroef voorkwam in zijn doen en laten. Goed was mej. J. de Vries als de slaafsche kamenier, die af en toe een schuchtere poging doet tot het uitoefenen van invloed op haar jeugdige meesteres. De heer B. Oudkerk speelde voor Peter Walmsley, een kennis van Leonora, een figuur die een vrij ondergeschikte plaats in het stuk inneemt. Het publiek stelde het gebodene zeer op prijs blijkens het applaus, dat den spelers na ieder bedrijf en aan het slot van de voor stelling ten deel viel. Spelers en medewerkenden werden met bloemen en hartelijke woorden gehuldigd, ook door de verschillende zusterverenigingen in den lande. Onder de aanwezigen bevonden zich ver scheidene hoogleeraren van de Amsterdamsche Universiteit. V. HET TOONEEL VARIA. NAJAARSSTORMEN. Varia was. gisteren in feeststemming. En geen wonder. Het was de eerste voorstelling na het succes in den tooneelwedstrijd te Noord-Scharwoude behaald. Toen het doek na het openingswoord van den voorzitter, den heer Holtslag, op ging, stonden alle werkende leden en het bestuur op het tooneel en zette Kunstmin onder leiding van Philip Vlessing het feestnummer varia nes op: Lang zal ie leven.— in. Dit was.de hulde door. Kunst min aan Varia'gebracht. In zijn dankwoord hiervoor, herinnerde de heer Holtslag er aan,: hoe wijlen Sam Vlessing altijd had gezegd: „Als jullie met den eersten prijs terugkomen, dan wacht ik jullie op met muziek. Nu heb ben wij een eersten prijs, maar de brave Sain Vlessing is er niet meer. Daarom treft ons deze hulde van Kunstmin te meer, omdat de zoon nu volbrengt, wat de vader ons altijd be loofd had!" zoo ongeveer sprak Holtslag en het was duidelijk te merken, dat zijn woor den indruk maakten op de zaal. Het was een eenvoudige, maar daarom niet minder op rechte hulde, die Kunstmin en het publiek gisteren Varia hebben gebracht. Ea daarna ging het gordijn op voor de voorstelling van Najaarsstormen van Chris- tien van Bommel-Kouw en Henk Bakker. Ik heb na de premiere van dit stuk door Cre- mer indertijd reeds uitvoerig betoogd, waar om ik Najaarsstormen ver boven Robbedoes stel en ook waarom dit vervolg, hetwelk meer tooneelspel dan blijspel is het bij het pu bliek toch waarschijnlijk minder zou doen dan het pretentielooze vroolijke spel van de wilde Robbedoes. Ik meen dit ook gisteren in de zaal van Thalia te IJmuiden bevestigd te hebben ge zien, al was het applaus na elk bedrijf en vooral aan het slot buitengewoon hartelijk. Een succes is dan ook de opvoering van Na jaarsstormen voor Varia geworden. Als geheel stond de voorstelling niet op een zoo hoog peil als die van Cremer, maar onze Kon. Letterlievende Vereenighig leverde ook op dien avond een topprestatie, dank zij vooral de medewerking van Adri vah Hees als Victor van Nieverden. Het was van Boeree moeilijk te verwachten, dat hij Van Hees in deze rol zou evenaren. Hij mist de mooie, warm-ge- timbreerde stem en de geperfectionneerde dictie van dezen beroeps-acteur. Maar voor een amateur heeft Boeree het er zeer goed afgebracht, al was hij dan niet volkomen de Lebemann, de charmeur, die de auteurs zich hebben gedacht. Doch ook de twee „landjon kers", Louis Terlaat en Hein de Bont, waren niet geheel, wat- zij moesten zijn, zoodat er in de bezetting der mannelijke hoofdrollen toch het noodige gradueele verschil was, waar door verklaard werd, waarom Van Nieverden zoo veel meer charme op de vrouwen uit oefende dan de andere mannen, Boeree speelt altijd met een prettige souplesse en vooral in het derde bedrijf,, dat trouwens na een wat onzekeren inzet verreweg het beste deel van den avond was, was er in zijn spel die zekere •ust en distinctie, welke de rol verlangde. Boeree kreeg in dat bedrijf ook uitstekend tegenspel en mevrouw RozaPeek en de hee- en Van den Borg en Boeree vormden daarin een uitstekend op elkaar ingespeeld trio. De dialoog kreeg door het dynamisch tempo kleur en ook de actie was natuurlijk en ge concentreerd en daardoor overtuigend. Jammer, dat het afscheid van van Niever den eigenlijk het mooiste moment van het stuk niet tot zijn recht kwam, doordat Van den Borg hier te weinig relief gaf en de woor den: „Je bent een kerel" waarop alles aan komt in het geheel niet over het voetlicht kwamen. De heer Van den Borg heeft ook niet geheel het gevaar kunnen ontwijken van Louis Ter- laet een al te antipathieken droogstoppel te maken. Ik geef toe, dat dit voor een deel aan de rol ligt, maar de acteur moet dan de auteurs te hulp komen door op dit harkerige en droge van de figuur zoo weinig mogelijk nadruk te leggen. Aan Van den Borg gelukte dit niet ;eheel en hij maakte daardoor Loui-s Terlaet ntipathieker dan noodig was. Maar in het derde bedrijf was hij geheel, wat hij zijn moest, zoodat de figuur tegen het slot veel beter tot zijn reoht kwam. Een juffrouw uit Zoeterwoude, Kampioene in zuinig huishouden, Die stelde als eisch Altijd Edelweiss, Omdat ze geen andere vertrouwde. De. pr ijs van N.V. ZEEPFABRIEK v/h. DE HAAS VAN BRERO, APELDOUHN (Adv. Ingez. Med.) Mevrouw RozaPeek moest er in het begin blijkbaar even als de anderen nog inkomen, maar al spoedig vond zij om een sportterrn te gebruiken haar vorm Zij liet ons het was van haar te verwachten vooral de ernstige Bob zien en in haar gesprek met Terlaet in ill dachten wij zelfs even aan de afrekening van Nora en Helmers in Het Poppenhuis. Die scène speelde mevrouw Roza gevoelig en warm, zonder toch eenige senti mentaliteit. Bob is voor mevrouw Roza een zeer mooie rol geworden, waaraan zij met vol doening steeds zal kunnen denken. Dat mevrouw ListDaalder als tante Guus de groote scène met Louis Terlaet in III voor treffelijk zou spelen, was te verwachten. Dit gesprek maakte, dank zij haar spel, grooten indruk. In de eerste bedrijven had ik mij tante Guus 'n tikje gemoedelijker gedacht, oom Simon wat bezadigder, maar als „span" moch ten zij er zeker zijn. Mevrouw List en de heer Faber vormden als het oudere paar een aardige tegenstelling met de jongeren. Jack Roza speelde zich zelf als Hein de Bont, wat voor de rol niet geheel voldoende was. Maar Roza is altijd een rustig, kalm spe ler en bederft nooit iets. Vooral in zijn gesprek met Louis Terlaet in II heb ik hem om zijn overtuigende ernst zeer kunnen waarde eren. Mevrouw Boeree was 'n knappe Flor en gaf ook kleur aan deze rol van de naar het stads leven hunkerende vrouw. De heer Bals en de dames Neve, Peek en Feddema speelden de kleine rollen van het dienstpersoneel met zichtbaar genoegen ei hadden ook plezier van hun werk. Zulke klei ne rollen zijn trouwens altijd bij Varia zeer goed bezet. Als geheel was het dus een opvoering, die vooral na het eêrste bedrijf, waarin de spelers blijkbaar nog wat op dreef moesten komen veel voldoening schonk. Het tooneel zag er zooals altijd bij Varia zeer verzorgd uit gaf ook op karakteristieke wijze het milieu weer zoowel van den huize Terlaet als van het interieur van tante Guus. Dat de opvoering bij het publiek vëel succes had, schreef ik reeds, al was dit succes minder uitbundig dan bij Robbedoes. Een goede avond dus voor Varia. J. B. SCHUIL. ZOftG VOOrtbE BtOED- FILTREERENDE ORGAKEM. Geen mensch verzuimt een laxeermiddel te gebruiken bij verstopping der Ingewanden. Nog noodzakelijker is hei, zorg te dragen, dat de bloedfilters niet verstopt raken en dus de nieren aangetast zouden worden. Neem derhalve een diuretlsch middel, als gij verschijnselen opmerkt als pijn In de lendenen en gewrichten, duizeligheid, moe heid enz. Foster's Rugpiln Nieren Pillen zijn het speciaal hiervoor vervaardigde middel, reeds jaren met succes toegepast. J 1.—..IlI.TS en per doos, (Adv. Ingez. Med.) ten n.l, le. de verzaking van 't kennisideaal. 2e die van de moraal. Beide punten werden door Ds. van Dijk uit voerig besproken. Een warm applaus viel den spreker ten deel. OPVOEDING VAN BLINDE EN DOOFBLINDE KINDEREN. Voor de afdeel ing I-Iaarlem en omstreken van de Ned. Montessorivereeniging sprak Dr. Cohn uit Praag Donderdag in de aula van het Kennemer Lyceum over de opvoeding van blinde en doofblinde kinderen. Doordat hij zelf blind is sinds zijn 6de jaar en door zijn vroger ambt als leider van het blindenwezen in Duitschland is hij de bij uit stek geschikte persoon, om ons binnen te lei den in de wereld der blinden. Droevig behoeft die wereld hiet te zijn. Het opvoedingsstelsel is zoo volmaakt geworden, dat een blinde met vele dingen kennis kan maken, die het leven verrijken. Wie blind geboren is, kent het licht niet, en wie later blind wordt went er gauw aan behoeft niet ongelukkig te zijn. Moeilijk is de afstand te overbruggen tus- schen zienden en blinden. Laten de eersten de blinden als gewone menschen behandelen. Dit is voor hen het beste; zij gevoelen zich dan het meest op hun gemak. Medelijden roept minderwaardigheids complexen, op. Door ontwikkeling en geestelijken rijkdom zijn blinden niet zoo erg te beklagen, meende spreker, en blindheid is zeker niet meer het zwaarste leed. dat den mensch kan treffen. De opvoeding, die het oog als hulpmiddel mist, richt zich voornamelijk op den tastzin. In Holland vindt spr. onvoldoende belang stelling voor de blinden onder het groote publiek. Kinderen leeren lezen door Braille-schrift, rekenen met matrijzen van lood, landkaarten, teekeningen van dieren enz. volgen. De vormen worden afgetast van 't model en later gemodelleerd in klei of was. Dit laatste is een zeer belangrijk hulpmid del in de instituten Grootte en verschillende standen, b.v. een liggende of zittende hond, geven moeilijk heden. Zeer lastig is het ruimtebegrip bij te bren gen. Het oor helpt hier maar weinig en af tasten en afloopen zijn het eenige, zij het ook ten eenenmale onvoldoende voor een juis' ruimtebegrip. Bij de doof-blinden is alles nog moeilijker. Voor de handen zijn 2 spraaksystemen ont worpen met drukbeweging. Hierbij is een ver nuftige vinding van een Zwitser, de blinden handschoen met opgestikte letters, die ziende kan drukken. Wat men gewoonlijk het 6e zintuig van blinden noemt, is niets anders dan de ont wikkeling van de gevoeligheid van de heele huid, die aan bepaalde indrukken de voor stelling van een bepaald voorwerp verbindt. Voor de hoorenden zijn ook accoustieke in drukken van belang. Iedere kamer heeft voor een blinde een bepaalde klank. Dooven kunnen, door de trillingen te re- gistreeren, zelfs tot zekere hoogte muzikaal genot smaken. Mevr. Land sprak een woord van dank. IJSHOCKEY. LAATSTE WINTERLEZING VEREEN VOOR JEUGDWERK. Donderdagavond heeft Ds. J. C. van Dijk te Bloemendaal de serie winteiiezingen in 't Jeugdhuis besloten met een behandeling van 't laatste werk van prof. J. Huizinga.: „In de schaduwen van morgen". De groote zaal van het Jeugdhuis was nagenoeg tot de laatste plaats bezet. Spr. begon met enkele algemeene opmer kingen. 't Is typisch professoraal. Noch de schrijver, noch de uitgever, had op zoo'n groot aantal lezers durven rekenen, 't Algemeene oordeel is, dat 't boek wel mooi, maar ook moeilijk is. Hiermede is spreker 't volkomen eens. De taal is niet zeer eenvoudig, maar wie zich de moeite getroost, het werk te lezen en te bestudee-ren, zal daarvoor beloond worden NqPn. wii wrnpfflpn hp+ hPiwmriA T imhurtr. gft&sFSgs". iezi»s tv ^viivlr i7o-fliOI1vR TT p succesvol debuut maakte in de derde Zesdaag- 7a?k wiavnvM- hp't laat i^ tnoh pfcr.o^iliir I sche van Amsterdam en sindsdien zoowel in voudi^ eigenlijk een-| binnen- als buitenland uitstekende resul- Maar de schoone vorm, waarin de gedach ten van den schrijver gegoten zijn. kan toch alleen niet het succes verklaren. Het is de hoop op iets beters, dan we nu hebben, in het „morgen", die velen naar dit boek doet grijpen De schrfjver zegt vele harde dingen over wat in de 19de en 20ste eeuw gebeurd is. En hij zou nog veel meer en hardere dingen kunnen zeg gen. Maar hij is geen profeet, die zich met boetpredicaties inlaat. In de eerste plaats is hij historicus. De auteur wijst er op, dat hij geen pessimist is, al moet hij constateeren, dat wij in een bezeten wereld leven en 't zelf weten ook. Maar zegt hij, wij hebben den plicth te hopen, dat de wereld hiet daardoor ondergaat. 't Boek is gewijd aan 't proces van verval. De schrijver heeft eerlijk getracht, de grootst mogelijke objectiviteit in acht te nemen in zijn protest tegen 't loslaten van waarde en normen, die gelden voor alle tijden. Zijn betoog steunt hoofdzakelijk op' 2 pun- WIELRIJDEN. DE VIERDE AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. taten wist te behalen, thans voor de a.s. vier de Amsterdamsche Zesdaagsche geëngageerd, BILJARTEN. OM DEN „MOLLERUS-BEKER". De invitatie-wedstrijden over drie banden om bovengenoemden beker worden a.s. Zater dag in de Sociëteit Vereeniging voortgezet met de biljartvereenigingen „Rotterdam" tegen „K. R. A. S." des namiddags te 4 uur en „Rot terdam" tegen „H. E. T. E. IJ." des avonds te 8 uur. De volgende partijen worden gespeeld: 4 uur: A. Sengers („Rotterdam")—J. Drukker („K. R. A, S."); Schram („Rotterdam")J. C. Wittebol („K. R. A. S."); 5 14 uur: A. Sengers J. C. Wittebol: SchramJ. Drukker. Om 8 uur: A. Sengers—P. Geestman („H. E. T. E. IJ."); Schram—F, E. van der Hart („H. E. T E. IJ."); 914 uur: A. SengersF. E'. van dei- Hart; SchramP. Geestman. De vrouwen immen het werk der mannen over. (De vrouw van den burgemeester: Frangoise Rosay). Scène uit „Heldenkermis". BLAUWE ZES—JAPAN, OP DE KUNST IJSBAAN. Zondag 23 Febr. zal zooals onze lezers we ten, voor de eerste maal in West-Europa op de Amsterdamsche Kunstijsbaan een team uit het verre Oosten tegen onze „Blauwe Zes'' den strijd aanbinden. De Japanners, die zich bij de Olympische Spelen zoo goed gehouden hebben tegen de Olympische en Wereldkam pioenen Engeland en met een klein verschil het onderspit moesten delven, komen met 13 spelers a.s. Zaterdag 22 dezer om 19.14 te Am sterdam. De opstelling van de Blauwe Zes, die zich in de wedstrijden tegen de sterkste Berlijn- sche stedenploeg zoo kranig gehouden heeft en twee groote overwinningen heeft be haald (2—1 en 5—1) zal spoedig worden be kend gemaakt. Tijdens de pauzes van dezen wedstrijd zal, zooals gemeld, Melitta Brunner met haar danskunst het publiek in vervoering bren gen. HENGELEN. HENGELAARS REISVEREENIGING „NAAR BUITEN". Te Heemstede is opgericht de Heemsteed- sche Hengelaars Reisvereeniging „Naar Bui ten" gevestigd te Heemstede. Het doel dezer vereeniging is in hoofdzaak het vormen van een reiskas uit lage contribu- tiekosten, waardoor het mogelijk is. jaarlijks diverse hengelaarsexcursies per autobus of ander vervoermiddel naar „de Noord" en an dere streken waar goed vischwater aanwezig is, te ondernemen. Het ledental bedraagt thans pl.m. 40 per sonen. Het seci-etariaat is gevestigd: Kerklaan 45, Heemstede. VOETBAL. K. F. C.—R. C. H. Voor dezen wedstrijd is het R.C.H.-elfta! ongewijzigd gebleven, het speelt dus in on derstaande formatie: Bergsma, Kors, Pre vost Sr., Geutskens, Ruis, Prevost Jr., Paape, Slot, v. d. Horst, Hoogendoorn, Lenselink. R. C. H. 2—E. D. O. 2 Zondagmorgen half elf wordt in het Heemsteedsche Sportpark deze voor de be zetting van de laatste plaats zoo belangrijke wedstrijd gespeeld. De elftallen zijn als volgt: R.C.H. 2: Van Gend, Van Thiel. Kaestner. Oomen, Van Eek, v. d. Gevel, Blokker, Kos Van Roon, Kedde, v. d. "Meulen. E. D. O. 2: Kelder, Schijvenaar, Goemaat, Van Geemen, During, Van Esch, J. Koene, Steffens, Van den Born, N. Kollerie, A. J. Stouten. BLOEMENDAALE. D. O E.D.O. komt met het vogende elftal uit: J. G. van Roon, C. van der Kuyl. H. Boeree, J. van der Schalie. J. F. Koppen. H. Oomen, S. Spek, K. Zandstra, Th. C. van der Putten, J. L. Pcrukel, P. Spek. BLAUW WITII.F.C. H.F.C. heeft Zondag het volgende elftal: Van der Togt, Dorsman, C. ten Have, Van Olphen, Kruyer, Lamp, Kenner, Drijver, Koper. Hagenaar, Chapon. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE Ook jl, Zaterdag was de gesteldheid van de terreinen weer van dien aard, dat nage noeg geen enkele wedstrijd kon doorgaan. Het verloop van de eerste helft der compe titie is bijzonder vlot geweest, doch nu is er. vooral in af deeling C, een vrij groote achter stand. Vermoedelijk zal de competitie niet eerder dan half April geëindigd kunnen zijn. In de afgeloopen week zijn de weersom standigheden vrij gunstig geweest, zoodat morgen het vastgestelde programma wel zal kunnen worden afgewerkt, Dit programma ziet er als volgt uit: A. WYKennemerland. 3 u. A. G. Lindhout Kennemerland 2Tele f on ia, 3 uur, A. Wildschut. ZSVVVY 2. 3 u. G. de Lugt. SIZO—Tw. Jeugd, 3 u. H. D. Kist de Ruyter. B. VJB—SIZO 2, 3 u., F, Hendriks. UlyssesKennemerland 3, 3 uur. D, P. Kossen, VEWJohez 3 u.. H. J. Boeree C. VVRA—VVY 3, 3 u„ A. Zomer Jr. Kennemerland 6VJB 2, 3 u. T. Post. Kennemerland 5ZSV 2, 3 uur. G. A. Hekelaar. De ontmoeting V.V.IJ.Kennemerland is reeds vele malen uitgesteld, waardoor deze teams elkaar dit seizoen nog niet hebben ontmoet. In vorige overzichten hebben wij dezen wedstrijd reeds uitvoerig besproken, zoodat we thans volstaan met de voorspel ling, dat de thuisclub op beide punten be slag zal leggen. Van groot belang voor het bezetten der onderste plaats is de wedstrijd tusschen Kennemerland 2 en Telefonia. Laatstge noemd elftal staat momenteel onderaan, doch een overwinning zou een omruiling van plaats beteekenen. Er kan een spannende match verwacht worden aan de Ramplaan, waarin de bezoekers de beste kansen heb ben. Z.S.V. heeft dit seizoen minder gepresteerd, dan wij van dit elftal gewend zijn. V.V.IJ. 2 heeft op 5 October met 42 over ZSV ge zegevierd. De Halfwegsche club zal er wel alles op zetten om revanche te nemen, ook al om het gevaar voor de onderste plaats te ont-loopen. Tweede Jeugd trekt naar SIZO. In het be gin van het seizoen zouden de bezoekers deze ontmoeting gewonnen hebben, doch sinds dien is SIZO belangrijk beter gaan spelen, zoodat we voor Mooy c„s. het ergste vreezen. In afdeeling B worden twee belangrijke ontmoetingen gespeeld. Kennemerland 3, nummer één der ranglijst, bindt den strijd aan tegen Ulysses. Dat wordt een moeilijke wedstrijd voor de oranjehemden, waarin zij vermoedelijk minstens één punt zullen ver liezen. Nummer twee der ranglijst, V.E.W., krijgt het sterke Johez op bezoek, Johez heeft geen kans meer om afdeelingskampioen te worden, doch het elftal is zóó sterk, dat het zeker in staat is V.E.W. ten tweeden male een nederlaag toe te brengen. Do eerste ont moeting tusschen deze twee t°em.s leverde nl. een 53 overwinning voor Johez op, V.J.B., de derde kampioenscandidaat, zal gemakkelijk van SIZO 2 kunnen winnen

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7