BOOT Ed. C. Schürmann. Comité van Actie voor de H. O. V. Jubileumavond Feestavond M. T. S. TOT EIND FEBRUARI STOOMEN VERVEN \ioot Wijueu F. E. PAESI Een Midzomernachtd room J TE HUUR TOURINGCAR-TRIPS Piano f 60.- SLAGER MAANDAG 24 FEBRUARI 1936 HAARDEM'S DA'GBEAD 11 Een 70-jarige. Eduard Gerhard Schürmann Is heden zeventig jaar geworden. Honderden in Neder land en ook buiten onze landsgrenzen zullen dezen pionier hunne gelukwenschen hebben aangeboden. Want Schürmann geldt nog al tijd als een der eerst middenstandsleiders in ons land. Hij is trouwens zelf in dit bedrijf opgegroeid, al gingen zijn sympathieën on miskenbaar in andere richting. In Rotterdam heeft hij reeds in 1898 medegewerkt aan de oprichting van de' bekende Handelsvereeni- glng „Rotterdam", die in 1919 vereenigd werd met de Rotterdamsche vereeniging „Winkeliers- en Handelsbelangen". Uit dien tijd dateert ook de samenwerking van den jubilaris met een anderen bekenden Rotter- damschen Middenstandsvoorvechter, den heer R. J. Koopmeiners. Niettegenstaande het groot verschil in bijzondere gaven heb ben beide uiterst belangrijk werk op midden- standsgebied verricht. Het terrein, hetwelk Schürmann heeft weten te bestrijken, was ui'.erst omvangrijk. In 1902 was hij een der mede-oprichters van den Nederlandschen Middenstandsbond, de organisatie, die na 1927 het praedicaat „Koninklijke" mocht voeren. Op het oogenblik is Schürmann nog aitijd de voorzitter dezer belangrijke vereeni ging. Intussöhen had de jarige zich ook be zig gehouden met het internationaal contact. Bij de oprichting der Internationale Midden stands Unie in 1924 te Bern, had Schürmann een werkzaam aandeel. Daarnaast was deze sympathieke Rotterdammer jarenlang een gezien middenstandsvertegenwoordiger in de Kamer van Koophandel en in den Gemeen teraad. Maar In het bijzonder is de Ko ninklijke Nederlandsche Middenstandsbond zijn voorzitter veel dank verschuldigd. Ontel baar is het aantal vergaderingen en conferen ties, hetwelk hij leidde. Van regeeringswege heeft men ook meer dan eens een beroep op hem gedaan en niet tevergeefs. Tweemaal heb ik het genoegen gehad prae-adviseur te mogen zijn bij gelegen heid der Middenstandscongressen gehouden in 1920 en 1930. Beide malen was Schürmann de leider en beide malen heb ik dus zelf on dervonden op welk een voortreffelijke wijze hij de vergadering wist te dirigeeren. Het mag nu wel een vanzelf sprekende zaak lij ken om een congres van eenigen omvang en dan nog gx-ootendeels bestaande uit midden standers, te leiden, ingewijden weten wel be ter en prae-adviseurs weten het in 't bijzon der. Waneer men zich aan Schürmami's lei ding heeft toevertrouwd, is men zeker in vei lige handen te zijn. Hij verstaat niet alleen de kunst met grcote virtuositeit lastige de baters in het goede vaarwater te brengen, dikwijls onder dat deze daarvan zelf iets bemerken, maar hij is meestal een meester in het reseumeeren van het gesprokene. Be denkt men daarbij, dat hij, zoowel in den vorm van interrupties, als bij de aankondi ging van een nieuwen spreker, op geestige wijze zijn auditorium weet te boeien, dan wordt veel van het „droge" smakelijk ge maakt. Voegt men daarbij het feit, dat zijn jarenlange ervaring borg is, dat de in 'be handeling zijnde onderwerpen tot hun recht komen, dan vormen deze middenstandsmani festaties het hoogtepunt in het vereenigings- jaar. Aan belangstelling kan het Schürmann niet ontbreken. Met groote dankbaarheid zal men, in de eerste plaats in de Nederland sche middenstandsbeweging, zijn arbeid her denken. Helaas zijn vele pioniers uit de eer ste jaren hem ontvallen, maar nog altijd weet hij zich omgeven door een reeks van trouwe medewerkers, die het even goed met de middenstandsbeweging meenen als hij zelf. Het is de bewondering voor zijn ge- presteerden arbeid, die ons allen de hoop doet uitspreken, dat hij nog jaren lang den lust zal blijven toonen, zich bezig te houden met het werk, hetwelk in den waren zin van het woord zijn levenswerk is geworden, MOLLERUS. Propaganda-bijeenkomst. Op uitnoodiging van het C. v. A. waren Zaterdagnamiddag velen, wien het welzijn en het voortbestaan van ons Haarlemsch or kest ter ha ree gaat, samengekomen in een der bovenzalen van café Brinkmann. De voorzitter van het C. v. A., de heer Nieuwdorp begon met een uiteenzetting van het doel der bijeenkomst: het scheppen van een betere financieele basis voor de H. O. V. Deze moet van de concertbezoekers komen. Nog daags te voren had spr. een onderhoud met den Burgemeester. Deze had te kennen gegeven, dat het Stedelijk Bestuur de subsi die aan het orkest niet verhoogen kon zon der in conflict te komen met andere instel lingen. Over gebrek aan medewerking van de zijde der gemeentelijke autoriteiten had spr. niet te klagen: herhaaldelijk is b.v. vrij stelling van belasting verstrekt. Doch het voortbestaan van het orkest is onzeker, als de financiën niet verstevigd worden. De H. O. V. is de laatst overgeblevene der gesubsi dieerde cultureele instellingen: het Museum Van Stolk, het Koloniaal- en het Kunstnij- verheid-instituut zijn al verdwenen. Voor die versteviging komen nu spoedig nog twee avonden: het 4de Galaconcert, waarvan elke extra kaart een zuivere winst voor de H.O.V. is. en de artistieke avond van 11 Maart in den Jansschouwburg, waarvoor 2 dagen te voren het initiatief genomen werd en waar voor de belangelooze medewerking van een groot aantal bekende Haarlemsche musici terstond verkregen werd. Vervolgens nam de secretaris van het C. v. A„ Dr. De Smidt het woord. Het C. v. A., zei spr., bestaat nu 2 jaar. Men begon met z'n vieren heeren. die elkaar niet eens ken den. maar allen bezield werden door den zelfden geestdrift voor ons orkest; één dame trad vervolgens tot, het comité toe. Spr. is 10 jaar lid der H.O.V. en gelooft vast in haar bestaansrecht en in haar toekomst. Maar de vaste kern der bezoekers moet vergroot wor den. Verleden jaar is men begonnen de jeugd te winnen. De Jeugdconcerten hadden toen 300 bezoekers. Dit jaar zijn er 900. Met dit getal klopt Haarlem Amsterdam verre, want daar dreigde men met 1800 de Jeugdconcer ten stop te zetten. De belangstelling der jeugd is groeiende: de concerten met voor besprekingen zullen het volgende jaar voort gezet worden en men wil ook voorbesprekin gen) van belangrijke werken, die op leden concerten zullen worden gespeeld, invoeren. Er is medewerking van -de zijde der Volks universiteit. De voorbesprekingen komen in het programma der V. U. voor. Ook de inlei ders werken gaarne mee. De samenwerking van het v. A. met het bestuur der H. O. V. is van den meest aangenamen aard. Ieder heeft zijn eigen arbeidsterrein. Zóó groeit de actie uit, maar de zaak is 't waard. Toont nu het concertbezoek, dat reeds aanmerke lijk grooter is dan in 't vorige jaar, een ge stadige vermeerdering, dan zal wellicht de subsidie ook verhoogd worden. En het C. v. A. moge uitgroeien tot een Vereeniging van Vrienden der H.O.V.: spr. roept de aanwezi gen daax-toe op. Wie wil krijgt een boekje, waarin 10 nieuwe leden ingeschreven kunnen worden. Aan de werving is een reductie premie verbonden. De dirigent Frits Schuurman was de derde spi-eker. Het contact tusschen dirigent en publiek is gewoonlijk van zuiver muzikalen aard, zei hij, maar het is voor een dirigent ook wel eens prettig een paar woorden tot het publiek te richten. Schuurman sprak over de cultureele taak der H.O.V., over de wisselwerking tusschen uitvoerders en pu bliek, over het verschil of men voor 150 of voor 1000 menschen musiceert, over "het aan stekelijke en voor den kunstenaar lnspiree- rende enthousiasme dat van een groote me nigte uitgaat. Maar hij gaf ook een kijkje achter de schermen, een kijkje op de bittere omstandigheden waaronder sommige orkest leden moeten werkenkorte belichtingen van schrijnend leed, dat de concertbezoeker maar zelden vermoedt. En hij spi-ak ook over de plannen der H.O.V. Men heeft de mede werking van bekende artisten geheel of bij kans gratis gehad. Dat is zeer te waardee- ren, maar het is een ongezonde toestand. De H.O.V. heeft groote en mooie plannen, maai de uitvoering er van is kostbaar. Tenslotte reduceert alles zich tot rekensommetjes. Welke financieele eischen de uitvoering van sommige werken stelt, daarvan geeft spr. staaltjes. Komen er meer leden, dan kun nen ze uitgevoerd worden. Men zegt nu al 11 jaar lang dat de H.O.V. op sterven ligt, maar zij kan en zal niet sterven. De plannen voor het volgende jaar kunnen eclïter nog niet in bijzonderheden meegedeeld worden. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd slechts door één bezoeker ge bruik gemaakt. Na de besprekingen speelden de heeren Bijvanck, Leidner en Van Maanen, alle drie leden van het orkest, vijf deelen van de Se renade voor Strijktrio op. 8 van Beethoven, nl. het Alla Marcia, het Menuetto, het An dante met Intermezzo, de Polonaise en het Tema con Variazioni. Deze Serenade be.hoort niet tot de belangrijkste van Beethoven's werken, ook niet op het gebied van het strijktrio, dat uitteraard de volheid van klank van het strijkkwartet mist. Het is als of Beethoven in dit werk nog een beetje ge- experimenteerd heeft. Zoo is het Andante grootendeels eigenlijk maar tweestemmig, want viool en alt brengen de melodie in oc taven, de cello begeleidt. De verzadigde klank van Mozart's Divertimento wordt in geen enkel deel geëvenaard. De vertolking was zeer goed: zoowel het samenspel als de zui verheid voldeden aan hooge eischen. Het was een aangenaam slot van een middag, die aan het C. v. A. vele nieuwe medewerkers heeft geschonken, en die ons bovendien heeft geleerd, dat Frits Schuurman naast zijn lei derstalent ook oi-atorisch talent bezit. K. DE JONG. Afd. Haarlem-Noord Ned, Ver. De afd. Haarlem Noord der N. V. t. A. v. alc. D., tot vóór deg annexatie afd. Schoten ge- lieeten, is in Januari 1911 gevormd, en bestond dus in Januari van dit jaar een kwart eeuw. Dat man dit jubileum pas in de maand Februari vierde was, naar de voorzitter der Afd. Zaterdagavond in zijn openingswoord zeide, omdat Februari de z.g. „blauwe maand" is. Tal van gelukwenschen en felicitaties wa ren volgens spreker, door de jubileerende afd. ontvangen van andere afdeelingen en corpo raties. Deze werden alle bij hun afkortende initionalen opgenoemd; men houde mij ten goede dat ik de reeks letters niet heb kunnen noteeren, laat staan onthouden. Een uitgebreid programma werd op dezen, in het Gebouw van den Protestantenbond, Haarlem N. (Berkenplein), gegeven feestavond uitgevoerd. Nog vóór de opening door den voorzitter deed zich het orgel hooren: Mevr. Nely de BovkVerdel speelde een „Strijdliederen- fantasie". De titel was te weidsch, want er zat in de zeer alledaagsche overgangetjes of modulaties die de strijdliederen verbonden net zoo weinig fantasie als in de harmonïseering der liederen zelve; de laatste was zelfs meer malen foutief of werd onjuist gespeeld. De heele voordracht klonk meer schuchter en vreedzaam dan strijdvaardig. Een heel anderen indruk maakte de zang van het klein koor, een deel van „De Stem der Volks", dat onder leiding van zijn direc teur Anton Krelage eenige nummers uit voerde, die het geheele koor kort geleden ixx de gem. concertzaal zong. Daar was de acoustiek gunstiger; toch konden we ofk Zaterdagavond van den oittigen en beheersch- ten zane veelzins genieten. De andere muzikale voordrachten die ik hoorde stonden niet op zulk een hoog peil. De cellist Onne v. d. Klashorst speelde, in plaats van het op het programma vermelde Larghet to van Leo een oude Sonate in F majeur. De toon der cello was zwak en de zuivex-heid vooral in de Allegro's niet steeds voldoende. Wat zuiverheid betreft was de zang van de sopraan Truus v. d. Haak, behoudens eenigs- zins te lage intonatie in het laatste gedeelte van Mozart's „Ave Verum", beter; adembe- heersching, zeggingskracht en duidelijkheid van uitspraak waren echter nog niet wat ze moeten zijn. De orgelbegeleiding was in het Largo van Handel wel eens weifelend. Van het door den declamator Ru Mulder ten gehoore gebrachte verdiende m.i. het frag ment uit Heijermans' „Ghet-to" verreweg de voorkeur. Hier vielen levexxdigheiö van voor dracht, scherpe karakteristiek van de drie verschillende personen en juist aanvoelen van den geest van het stuk te waardeeren. De uit beelding van den ouden Rebbe herinnerde me sterk aan die, welke ik vele jaren geleden van Adr. van der Horst bij de opvoering van „Ghetto" door de toen bestaande voortref felijke Ned. Tooneelvereeniging zag: de decla mator Mulder moge dit als een lofspraak aan vaarden. Er was nog een spreker: de secretaris van het Hoofdbestuur der Ned. Ver. H. Ploeg Jr., maar die sprak voor de vuist weg. En toch zou ik hem den meesten lof willen brengen, want hij sprak zóó vlot en zóó geestdriftig en zijn beeldeix waren zóó juist gekozen, dat zijn rede van 't begin tot het einde in stijgende mate boeide. Welk een begaafdheid toonde deze man, en welk een vuur voor de zaak die hij verdedigde en die ons allen ter harte kan gaan! En op welk een groot succes kan blijk baar een actie bogen, die zulke propagandisten heeft! Deze Minister der Alcoholbestrijding heeft Zaterdagavond ook nog onderscheidingen uitgereikt. Drie leden der afdeeling, n.l. de heer en msvr. AndreaVredexxburg en de heer Koets, die elk 25 jaren lid geweest zijn, ontvingen met eenige geestige en opwekkende woorden van hem het oxxderscheidingsteeken, dat daarvoor bestemd is. Langdurige bijval volgde op de rede van den heer Ploeg en op de uitreiking der insignes. De zaal van den Pro testantenbond was Zaterdagavond zóó vol, dat nog ettelijke stoelen bijgeplaatst moesten worden. K. DE JONG. HET TOONEEL Wat Jonas Overkwam. Het was Zatei-dag de jaarlijksche groote feestavond van het Corps der M. T. S. Dus was onze Stadsschouwburg ongewoon ver schijnsel vol bloeiende jeugd, zoodat reeds de aanblik van de zaal een vreugde op zich zelf was. De feeststemming was er van het eerste oogenblik af en zou geloof ik, gebleven zijn, ook al had men op het tooneel een treur spel gespeeld Nu, een treurspel was het allerminst, dat wij Zaterdag te zien kregen. „Wat Jonas over kwam" was een driedubbel overgehaalde wat zeg ik?een tiendubbel overgehaalde klucht, uit Amerika geïmporteerd. Wat dezen mijnheer Jonas dan al zoo overkwam? Zoo wat alles, wat hem in een Amerikaansche klucht maar kan overkomen. De Amerikaan sche auteur George H. Broadhurst heeft zeker heel wat Duitsche kluchten van Ka delburg en Von Moser gezien en zijn vak in deze oude school geleerd. Wanneer Elias Goodly, een Duitsche professor was geweest, zou hij met zijn aaxistaanden schoonzoon een slippertje in Berlijn hebben gemaakt, maar nu hij een Amerikaan was, ging hij heel wat oxxschul- diger naar een bokswedstrijd, maar de ge volgen waren precies gelijk. Om deze hals- ïxxisdaad voor zijn vrouw en zijn dochter te verbergen, moet hij Jonas, een colporteur, voor zijix broer, den dichter laten doorgaan, met ijs op zijn hoofd rondloopen, in bed kruipen en van zijn huis een soort gekkenhuis laten maken, waar alleen Jonas en het dienst meisje op het laatst xxog de eenige verstan dige mexxschen zijn. Het spektakel bereikt zooals in elke klucht zijïx toppunt aan het slot van het tweede bedrijf, waixixeer Antony Goodly, de echte poëet, in négligé met een deken om van de trappen afdaalt exx alle vrouwen voor hem knielen, oxxxdat zij in hem een uit een sanato rium gevluchten zeixuwpatient meexxen te moeten zien. Natuurlijk sluit Jonas aan het slot var. zijxx avontuur een lieftallig xxxeisje in zijn armen „de bofferd!" hooi'de ik achter mij zeggen en krijgt de poëet de stak kerd! de maanzieke Alvina, terwijl de schoonzoon de hem rechtens toekomende pro fessorsdochter omarmt, zoodat de drie bij een klucht behoorende paren compleet zijn, als het doek voor het laatst valt. George H. Broadhurst heeft dit alles van zijn Duitsche leermeesters goed afgekeken. Hoe krijgen ze den onzin bij elkaar? zeg je bij zoo'n klucht en je stuurt je critische helft maar aan 't wandelen, omdat er feitelijk niets te critiseeren valt. Het eenige-, doel van zoo'n kluchtspelfabrikant is immers het publiek met alle mogelijke en onmogelijke middelen te la ten lachen en dat lukt hem vooral op een feestavond zooals Zaterdag dan ook uit stekend. Vooral de in zijn deken gewikkelde poëet werd met lachsalvo's begroet en toen alle dames geknield om hem heen lagen, werd het werkelijk tijd dat het doek zakte, anders waren er nog menschen flauw gevallen van den lach. De spelers hebben zich dus niet te beklagen gehad over het succes, want ook zij hadden evenals Mr. Broadhurst maar één doel: de zaal in vroolijke feeststemming te brengen. Er is door deze jongelieden dames zoowel als heeren met veel animo gespeeld en de regisseur Karei Esseling heeft ook in de vertooning het kluchtige het meest nog in den politieagent zoo sterk mogelijk aange zet. Er waren aardige kluchtspeltrucs zoo als in het telkens weggaan en weer terug- keeren van het vief en aardig gespeelde dienstmeisje in III en het vlugge tempo gaf ook vaart aan de vertooning. Dat al deze spe lers nog heerlijk jong waren, merkten wij vooral in de bewegelijkheid van deze Ameri kanen. Het leek soms een wedstrijd in hard- loopen, waarin zoo waar de oude professor oexrigens lang geen slecht gespeeld type den prijs behaalde. Jonas was natuurlijk de hoofdpersoon en lxij speelde met een benijdenswaardige vrijheid ein gemak. Hij voelde zich het prettigst daarvoor was hij ten slotte jong toen hij aan het slot van I vier jonge meisjes op zijn knieën zag zitten en hij werd op dat oogen blik ook door het publiek in de zaal hevig be nijd. Maar ook verder heeft Ids Tjassexxs Kei- ser die zich een kop- had gemaakt, welke aan Chaplin herinnerde veel bijgedragen tot het succes van den avond door zijn entrain en opgewerktheid. Het was een avond van enkel jolijt, waaraan ook 2 zangeresjes en het trio onder aanvoe ring van „den Bolle" in een entre-acte heb ben meegewerkt. De feeststemming was er zoo wel tijdens de opvoering van „Wat Jonas over- kwaixx" als in de pauze en zal er ook zeker ge weest zijn op het bal in het retsaurant Brink mann. waarvoor deze voorstelling de inleiding was. Wanneer dit verslag verschijne, is het feest al weer voorbij, en zetten Jonas, de pro fessor, de agent, de schoonzoon en de poeet opnieuw in de banken van de M.T.S. en zullen zij met de herinnering aan Zaterdagavond zuchten: Niets is bestendig op deze aarde. J. B. SCHUIL. DE AMSTERDAMSCHE TOONEEL- - VEREENIGING. BIOGRAFIE. De Amsterdamsche Tooneelvereeniging heeft, onder regie van Van Dalsurn, Zaterdag en Zondag de eerste voorstellingen gegeven van „B i o g r a f i e", een onderhoudende en i»x licht ironischen toon geschreven comcdie van den Amerikaan S. N. Behrman. Het stuk is door het publiek hartelijk ontvangen, wat voor een groot deel te danken was aan het petillante, levendige spel van Loudi Nyhoff, die van de prachtige rol van Marion Froude, de schilderes, welke door het schrijven van haar biografie de geesten van twee harer aan bidders in verwarring brengt, alle relief gaf. Vergeleken bij Loudi Nyhoff leek mij het spel van de twee mannelijke hoofdpersonen, Paul Huf e, nPaul Storm, nu en dan wat onncodig zwaar en nadrukkelijk en niet geheel In den geest van deze toch voornamelijk ironisch be doelde comedie. Wij komen in ons blad van morgen uitvoe riger op deze voorstelling terug. J. B. SCHUIL. UITVOERING VAN ..MEERLEBOSCH" EN APOLLO". Zaterdagavond had in de groote zaal van het gebouw Sint. Bavo, die geheel met bel langstellenden bezet was, een gecombineerde uitvoering plaats van de Speeituinvereeniging „Meerlebosch" en de HarmonieMuziekvereeni- ging „Apollo". Het deel, dat voor rekening van de speei tuinvereeniging kwam, bestond uit de sport- revue onder leiding van de heeren P. Heinsma en P. van Limbergen en voorts den heer Van Kleef wat de muziek betreft. De revue heeft het bijzonder goed gedaan daarover zullen alle aanwezigen het zeker wel eens zijn. Er was variatie genoeg en de scènes volgden elkaar in vlot tempo op, zoo dat de toeschouwers nooit lang op het volgen de tafereel behoefden te wachten. Een be langrijk gedeelte werd in beeslag genomen door den dans. waai-bij Tlxe Meerlebosch Girls werkelijk alleraardigste dingen te zien heb ben gegeven. In haar diverse smaakvolle pakjes trippelden de meiskes er lustig op los. hier en daar het effect verlxoogend met, een leutig liedeke. Wat een aardige vondst was dat sigarenbandtooneeltje en wat een vroolij- ken indruk maakten de meisjes niet in den dans van de matroosjes! Jammer was het daarom, dat de muzikale begeleiding niet altijd even zuiver bleek. Ook de solodanse resjes en het danspaar kwamen terdege voor bereid voor het voetlicht, terwijl de „opge graven" levende beelden van zin voor com positie getuigden. De gymxxastiekdemonstraties, die de Meer- lebossche kinderen te zien gaven, bestonden in vrije oefeningen, staaf- en rietoefeningen, die zeer in den smaak vielen. Veel bijval oogstten ook de vier gymnasten, die acro batische standen demonstreerden. Dit waren index-daad fraaie staaltjes van ieenigheid en kracht. Een aardig tafereel vormde het- aanschou welijk voorgestelde sprookje met den verdien stelijk uitgevoerden daxxs van den heks. Verder was er zang en declamatie en voor de vroolijkheia zorgden drie jeugdige Meerle- bossche clowns, die met- hun grollen en grap pen de lachers spoedig op hun hand hadden; de peuter van drie turven hoog met zijn par- mantigen hoogen hoed, veroorzaakte nog de meeste vreugde. Een woord van lof voor de nxooie aan- kieeding der verschillende tafereclen. Vooral de finale zag er goed verzorgd uit en had met den fonkelenden trap, waarlangs de „sterretjes" kwamen afdalen, werkelijks iets weg var. een „heusche" revue. De Harmonie Muziekvereeniging „Apollo" heeft onder leiding van den heer J. van Baaren het hare bijgedragen tot het wel slagen van den avond. Er was een program ma van populaire nummers samengesteld. Jammer genoeg kwam een deel van de muziek niet geheel tot zijn recht door een wat on rustige stemming in ce zaal. Bij het begin van den avond heeft den voorzitter der speeituinvereeniging een toe spraak gehouden, waarin hij het doel van het speeltuinwerk uiteenzette en dit in de bij zondere aandacht van de Haarlemsche over heid aanbeval. Bal onder leiding van den heer A. Oroene- veid en met medewerking van de Apollo- band vormde het slot van het. feest-. Hiermede vervullen wij den lieurigen plicht kennis te geven van het overlijden van onze geliefde Zuster en Tante Maria Anna Margaretha Vrijer In leven Directrice van de J. J. W. Stichting te Oudeschoot, Uit aller naam: F. J. M. W. VRIJER Haarlem, 22 Febr. 1936 Raamsingel 32 De begrafenis zal plaats hebben Dinsdag om 2 uur op de Algemeene Begraaf plaats te Haarlem aan de Kleverlaan. Algemeene kennisgeving Heden overleed onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder Antje de Rooij Wed. van den Heer Gerardns Niesten, in den ouderdom van bijna 8 6 jaar. J. G. NIESTEN C. H. NIESTEN- THOLiBN en Kinderen Haarlem, 22 Febr. 1936 Gen. Bothastraat 105 Bezoeken kunnen niet worden ontvangen De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag ,2 6 Februari a.s. om 12 uur op de Algemeene Begraaf plaats te Haarlem (ingang Klever laan) Heden overleed geheel on verwachts onze beste Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader, de Heer J. F. G. Prang, in den ouderdom van ruim 79 jaar. Uit aller naam: H. PRANG Haarlem, 22 Febr. 1936 Schoterweg 100 rd. De begrafenis zal plaats hebben op Woensdag 26 Febr. a.s. op de Algemeene Begraafplaats te Haarlem (Ingang Kleverlaan) te il.45 uur. 20 pCt. korting JAGER GERLINGS Spaarne 86, Telef. 10112 Tandarts PRAKTIJK HERVAT De praktijk van A. H. Garrer Oogarts wordt vanaf Dinsdag 25 Febr. \V A A RG EX OMEN' te zijnen huize Wilhelminastraat 32 door Dr. VERRIJP, Oogarts Polikliniek van 810 uur. Partic. spreekuur uitsl. van 1113 uur. per pak vanSOOg NAMEN DIE SPREKEN en GROOTE VERWACHTINGEN Shakespeare Mendelssohn Reinhardt Rembrandt Theater Door het verbindend worden der enige uitdelingslijst is het fail lissement van TH. P. (D.) GOEMANS oliehandelaar te Haarlem v.h, Ged. Otide Gracht 40, geëindigd. De curator: Mr. H. O. DRILSMA Verspronckweg 72, Haarlem 24 Febr. 19 3 C Dr. Melchior Vrouwenarts PRAKTIJK HERVAT Des Donderdags geen spreekuur. MOORE's SCHOOL OF COMMERCE het oudste en meest succesvolle instituut te Haarlem Frans Halsstraat, 1 Tel. 14024 ENGELSCH-DUITSCH opl. voor alle praktijk-examens. STENO „GROOTE" Ned. en Mod. Talen TYPEN yp/ Vraagt gratis prospectus. Ziet onze billijke condities Alle prijzen incl. boeken, enz. Commissie ter voorziening in het onderwijs aan zieke en zwakke kinderen te Haarlem en O. Inlichtingen: J. H. W. HABER- MEHL, Kinderhuissingel 30 Alleenstaand meisje zoekt plaatsing als h. in de h„ liefst daar, waar zij met de vrouw des huizes alle voork. bezigh. kan verrichten. Br. no. 4214 bur. van dit blad Voor direct gevraagd Flinke Dienstbode Intern, v. g. g. v. Kruisstraat 30. Gevr. voor direct fl. nette jongen g. k. rekenen en schrijven, leeft, pl.m. 15 j. Voorhelmstraat 35. op Lorentzpl., mooie suite, le étage m. serre en gebr, ineenl. badk„ v. 2 pers., in gez. z. kinderen, Br. no. 4220 bur. van dit blad TE HUUR: Modern Woonhuis 6 kamers, keuken, zolder, v. en achter tuin en poort, 34 p. m, In!. Won.Bur. Haye, Rijksstraat weg 67, tel. 12285. TE HUUR Vrij Bovenhuis v. kl. net gezin 4.90 p. w. (Berk- heidestraat). Te bevr. Mak. Haye, Rijksstraatweg 67. Bespreekt vroegtijdig Uw Garage BOUGRAERT, tel. 14903 Gevraagd: JONGEMAN v. g, h. om opgeleid te worden in. een automobielbedrijf. H.B.S.- opleiding geniet dc vporkeuv. Br, no. 4216 bur. van dit blad Dame vraagt in hoerenhuis 2 Gestoff. Kamers m. gebr. bad. Haarlem-Zd. of be gin Heemstede. Br, no, 4218 bur. van dit blad SPOED Weg. vertr. naa.r buitenl. te koop agb. compl. z. g. a. n Inboedel, best. uit: huisk., zitk., slaapk. en keukeninr Br. onder letter E. D. Max Nunes. Amsterdam, geen kooplieden. Gem. Zit-Slaapkamer m. kabinet (str. water) met of z. pens. gevr., d. Damo m. 5 jarig dochtertje bij besch. familie, liefst met kinderen van denzelf den leeftijd. Br. no. 4215 bur. van dit blad DEELNAME Voor filiaal in sportartikelen wordt deelname gezocht. Kapitaal 2000 a 2500. Br. no. 4219 bur. van dit blad te koop met garantie, ook termijn betaling, W. 1ÏOKREE, Schagchelstraat 16 WILT U VERMAGEREN? Op welk gedeelte van het-üchaam. U ook wenscht. ZONDER baden, :ilëet of geneesmiddelen. Uitwen dig en onschadelijk. Resultaat na den Cden dag 2lchtbaar. Vraagt gratis aanwijzingen en referenties aan MEVR. O. C. COLENBRAN DER, le Helmcrsstr. 297. POST BUS C 665, Amsterdam Bloemenweelde pr. coli. best. uit: 100 gladiolen, 50 Montbretla, 50 dubb. en 5 enk. Anemonen, 50 Ranonkels, 100 Oxalls. 25 Begonia, 18 Lelies, 10 Dahlia's. 10 Struikrozen. 25 Snij- bloemplanten v. sl. 2.50, halve coll. 1.50, plus bij iedere heele coll. een pr. Azalea en plantaanw, grails. J. WALRAVEN, Ixddsohe- str., Hillesom 18. Postr. 71799. Verven en Vernissen SCHERPCONCURREEKEND thans SCHAGCIIELSTRAAT 19 en HOUTPLEIN x De lezers van een dagblad zien uit, naar wat ook gij aan te bieden hebt. Laat het hun weten door te adverteeren.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 3