KEGELEN LAWNTENNIS TAFELTENNIS HENCELEN BILJARTEN HANDBAL WANDELSPORT HAAREEM'S DAGBEAD Het elftal van Swastika. Eerste rij v. 1. n. r.: Van Abs, Kuiper, Bourgonje, v. d. Rest, Barnhorn. Tweede rij: Zwan, Antonisse, Sala. Derde rij Toornend, Brink, Toeset. MAANDAG 2 MAART 1936 Ranglijstjes. Eerste klasse A: gesp.gew.gel.verl pnt. v.-t. gem Haarlem 3 14 11 1 2 23 38—20 1.64 E. D. O. 5 15 11 2 2 24 35—11 1.60 R. C. H. 3 13 6 3 4 15 32—22 1.15 Haarlem 3a 13 5 4 4 14 29—21 1.07 VI. Vogels 14 6 1 7 13 32—33 0.93 D. W. O. 15 6 1 8 13 31—48 0.87 Spaarnestad 14 5 2 7 12 19—35 0.86 Stormvog. 4 16 6 1 9 13 34—35 0 81 Kennemers 3 14 3 2 9 8 18—27 0.57 Kinheim 3 14 3 1 10 7 20—36 0.50 Eerste klasse B: Spaarnevog. 15 14 0 1 28 75—23 1.80 R. C. H. 5 14 8 0 6 16 44—40 1.14 Stormvog. 3 15 7 3 5 17 51—39 1.13 E. D. O. 3 15 8 1 6 17 36—31 1.13 E. D. O. 4 16 7 3 6 17 32—35 1.06 Zeemeeuw. 2 14 4 5 5 13 33—38 0.93 Haarlem 4 15 5 3 7 13 31—42 0.87 Kinheim 2 15 3 4 8 10 33—44 0.67 R. C. H. 4 14 2 5 7 9 27—38 0.64 Schoten 2 15 2 4 9 8 28—60 0.53 E. D. O. 4—Haarlem 4 (4—1) E.D.O. is direct in den aanval en brengt Steeds het Haarlem-doel in gevaar. Bij een dezer aanvallen maakt een Haarlem-back hands, hetgeen den scheidsrechter niet ont gaat. Zandstra schiet den strafschop in (10). Schalie brengt met 'n mooi schot den stand op 2—0. Haarlem heeft ook na rust niets in brengen: al vlug maakt W. Koene er 30 van. Na een corner kopt Haarlem dan via de lat in (3—1). Als W. Koene met een mooi schot den stand op 4l brengt, komt het einde. TWEEDE KLASSE A. D. S. K.Swastika (62) Direct is D. S. K. in den aanval. De Swastika-verdediging moet alle krachten in spannen om den zwaren druk te doorstaan, hetgeen mede door het uitstekende werk van den doelverdediger gelukt. Een snelle akanval van Swastika volgt; haar linksbuiten schiet hard in (01). De gelijk maker laat niet lang op zich wachten Het veel sterkere D. S. K. onderneemt een snellen aan val, die met succes wordt bekroond (11). Toch weet Swastika wederom de leiding te nemen; een scherpen voorzet van den rechts binnen schiet de linksbuiten buiten het be reik van den keeper in het net. Ten tweeden male maakt D. S. K. gelijk. Rust 22. Na de hervatting blijkt het D. S. K. ernst te zijn om zich op de bovenste plaats te hand haven. Zij neemt het spel in handen en voert geleidelijk den stand op tot 62, waarmee het einde komt. I. v. O.—V. S. V. 3 (8—0) De thuisclub werd het al heel gemakkelijk gemaakt door het feit, dat de gasten met slechts negen spelers waren verschenen. Het duurde nog geruimen tijd, voor I.V.O. de leiding nam (10). De uit drie spelers be staande V.S.V.-voorhoede brag af en toe ge vaarlijk door. Eenige harde schoten konden ternauwernood gekeerd worden. Nadat I.V.O. de score op 20 gebracht had, kwam de rust. Na de hervatting bleek V.S.V. uitgespeeld te zijn. Voortdurend zwermde de I.V.O.-voor hoede voor het V.S.V.-doel, dat door keeper Noortman op uitstekend wijze en met veel bra- vour verdedigd werd. Toch kon ook hij niet voorkomen, dat hij nog zes maal gepasseerd werd, waardoor de eindstand 80 werd. Tweede klasse C. Bloemendaal 3Droste (12) Droste kampioen. Direct na den aftrap neemt Droste het spel in handen, maar de achterhoede van de thuisclub is in goeden vorm. Eenige snelle uitvallen van Bloemendaal zijn niet van ge vaar ontbloot. Als de middenvoor van de thuisclub een bal mooi aangegeven krijgt, passeert hij eenige tegenstanders, en geeft dan met een onhoudbaar schot zijn club de leiding. Na de rust hetzelfde spel. Droste het meest ln den aanval, maar de uitvallen van Bloe mendaal zijn zeer gevaarlijk. Bij een snel len uitval van links kopt Abbevé fraai in; de keeper weet den bal nog te stoppen, maar 't leder was de doellijn reeds gepasseerd. .(1—1). Nu zijn de Droste-spelers veel sterker. Bij een schot van G. Vermolen laat de keeper den bal glippen; W. Kelfkens werkt hem verder in het doel. (12). Met dezen stand komt het einde. Door het gelijke spel van Kinheim tegen Beverwijk, bracht deze overwininng tevens het kampioenschap aan Droste. TWEEDE KLASSE D. Haarlem 5Spaarnevogels 2 (61) Spaarnevogels weet na ongeveer vijf minu ten door den rechtsbinnen te scoren (0—1). Daarna is het Haarlem die steeds maar weer goed aanvalt. Rechtsbuiten Boot geeft een serie mooie voorzetten, maar het binnentrio van Haarlem benut voor rust maar drie kan sen door Terweijde en van Noesel (2). Na rust is Haarlem overwegend sterker en als Beets met een mooi hard schot er 4—1 van maakt, geeft Spaarnevogels den moed op. De Spaarnevogels-voorhoede komt slechts sporadisch voorbij den uitstekend spelenden Haarlem-spil Gras, zoodat de achterhoede van Haarlem er bijna niet aan te pas hoeft te ko men. Verscheidene kansen krijgt de Haarlem voorhoede, maar er komen slechts twee goals bij door Beets en Terweijde, eigenlijk drie, want toen van Noesel keihard inschoot kwam de bal uit het net weer terug maar de scheids rechter merkte niets en liet doorspelen. Haarlem won dus met 61. Zandvoort 2Hillegom 2 (61) Gedurende den eersten tijd was Zandvoort 2 geregeld in den aanval. Het resultaat bleef evenwel beperkt tot eenige corners. Na een half uur nam Zandvoort door een penalty de leiding en vergrootte voor de rust den voor sprong tot 20. Nadat Hillegom een tegen- punt had gemaakt begon er spanning te ko men. Een der Hillegommers verliet wegens een bloeduitstorting in zijn been het veld. Een in- vallrwas niet aanwezig. Geleidelijk voerde Zandvoort de score op tot 61. Kampioenschap van Haarlem. StormvogelsKinheim (11) Na een wedstrijd, waarin soms „al te ste vig" gespeeld werd. zijn de punten gedeeld. Over het geheel had de wedstrijd niet veel te beteekenen. Vooral het voorhoedespel was aan beide zijden vrij zwak, zoodat de verdedigin gen het niet al te zwaar te verantwoorden kregen. De elftallen waren: Kinheim: C. Druyven, Rozemeyer. Stals, Nieman, I. Groeneveld, Schoo, Michel Sr., H. Groeneveld, Rem, W. Groeneveld, Ellen. Stormvogels: v. d. Laan Schipper, Jochems. Jacobs. v. d. Steen, Wey, Fijen, Tol, v. Dongen, Haak, Hollenberg, De Stormvogels probeeren dus een geheel nieuw binnentrio, voor het grootste gedeelte bestaande uit zeer jeugdige spelers. Na eenig krachtverkennen trekt het jeug dige binnentrio der Vogels er keurig samen spelend tusschen uit. Jacobs' through-pass komt bij Jochems, wiens hard schot kalm door Druyven wordt opgevangen. Voorloopig blijft het hierbij. Thans is Kin heim in de eerstvolgende minuten aan het woord. Het is vooral de rechterwing die goede dingn laat zien. Hollenberg moet er eenige keeren aan te pas komen, doch hij weert zich op zijn bekende manier. Na deze Kinheim-attaques gaat het spel meer gelijk op. De nieuwe Stormvogels-voor- hoede laat in het veld vaak heel goed voetbal zien. Men ondervindt echter veel tegenstand van I. Groeneveld, die in het middenveld goed speelt. En ook Stals is lastig te passeeren. Na een kwartier echter gaat een voorzet van Van der Laan over Rozemeijer heen. De bal komt bij Jochems, die geen. fout maakt (1—0). We zien inderdaad meer dan eens knappe staaltjes voetbal, maar het tempo 'lijdt er onder. In de Velser voorhoede valt het spel van den linksbinnen Groeneveld op. Ellen krijgt meni- gen vrijen bal toegespeeld, doch hij profiteert er niet van, doordat zijn voorzetten veel te scherp zijn. Hoe meer de rust nadert, hoe meer Kinheim het initiatief neemt. Over het geheel echter is de Velser aanval niet tegen het geroutineerde spel van Haak en Feijen opgewassen, zoodat Hollenberg weinig of niets te doen krijgt. Na de rust zet Kinheim er oogenblikkelijk een flink tempo in; Stormvogels wordt tot verdedigen gedwongen. Lang duurt dit ech ter niet, maar als de IJmuider voorhoede ook gaat aanvallen, blijkt, dat ze niet bijster ge vaarlijk is. Na een kwartier vertoont H. Groeneveld een mooi staaltje solo-spel, om dit te bekronen met een fraai doelpunt (11). Dit doelpunt brengt wat leven in de brou werij. Jacobs maakt al spoedig een doelpunt, doch dit wordt door den heer Boeree afge keurd. Er wordt nu aan beide zijden vaak stevig gespeeld, zoodat scheidsrechter Boeree nog al eens vrije trappen moet uitdeelen. Tegen het einde valt Stormvogels nog even flink aan. Na een corner krijgt de naar voren gekomen Haak de kans van den dag, doch hij schiet eenige meters te hoog. Docu- dit gelijke spel komt Kinheim als be zoekende club in de volgende ronde. Bondendag Haarl. Kegelbond. De Bondendag, georganiseerd door den Haar- lemschen Kegelbond, is in alle opzichten een succes geworden. Zondagmorgen werd te 10 uur begonnen. Ongeveer 6 uur n.m. werd de laatste bal ge worpen. Er hadden zich 80 deelnemers opgegeven, die 8 tientallen formeerden. De uitslag was: Tiental A: 2627 houten; B 2612 houten; C 2394 houten; D 2438 houten; E 2441 houten; F 2433 houten; G 2425 houten en H 2211 hou ten. Hoogste werper van elk tiental was respec tievelijk L. Ketellapper 307, H. C. Louw 290, G. Rentink 276, J. Mijer 276, B. A. Cassee 261, M. van der Storm 264, C. van Empelen 293 en N. A. Faase 252 houten. De 3 hoogste werpers van het geheel waren: L. Ketellapper 307, C. van Empelen 293 en L. Dost 292 houten. Heel druk bezochte receptie. De oude kampioensploeg in actie tegen oud-internationals. De receptie. Zaterdagmiddag zijn de feestelijkheden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Racing Club Haarlem begonnen met een re ceptie in beide bovenzalen van Café-Restau rant Brinkmann aan de Groote Markt. Dat R.C.H. een club is, die meetelt in de voetbalwereld, bleek bij deze gelegenheid weer heel duidelijk, want een zeer groot aan tal personen, die vele organisaties en ver- eenigingen vertegenwoordigden, zijn het be stuur komen complimenteeren. Voorts werd een aantal telegrafische en schriftelijke felicitaties ontvangen, benevens 35 bloemstukken, die aan de ontvangzaal een feestelijk aanzien gaven. Het gemeentebestuur van Heemstede was vertegenwoordigd door den burgemeester, Jhr. J. P. W. van Doorn, de beide webhouders, Dr. E. A. M. Droog en Jhr. A. v. d. Poll, den gemeente-secretaris, den heer N. Vos, als mede door enkele raadsleden. Voorts waren aanwezig vele ambtenaren en de directeur van Openbare Werken, de heer J. Schelling. Jhr. Van Doorn zei over de grens gekomen te zijn om R.C.H.. een Haarlemsche vereeni- ging, die echter in Heemstede haar ..werk zaamheden" uitoefent, van harte geluk te wenschen met dit jubileum. R.C.H. heeft in de jaren van haar bestaan veel gedaan voor de lichamelijke opvoeding der jeugd, maar ook voor de geestelijke vorming. Want een voetbalclub met sportieve begrippen al aan haar leden tact bijbrengen en zelf beheer- sching lceren. Sinds 1932 dateert de aange name samenwerking tusschen de gemeente Heemstede en R.C.H. In dat jaar werd het Sportpark geopend, dat door de Racingclub Haarlem werd betrokken. Spreker wilde het niet bij een felicitatie laten. Hij overhandig de de officieele zilveren plaquette van de ge meente Heemstede. Het bestuur van R.C.H. was door dit hulde blijk niet weinig verrast. In warme bewoor dingen dankte voorzitter H. Scheen voor de eer. aan R.C.H. bewezen. De heer M. Sajet, bestuurslid van den K. N. V. B„ overhandigde namens den bond een medaille, die als prijs zal dienen voor het a.s. Paaschtournooi. Jhr. A. van de Poll sprak in zijn functie als voorzitter der Heemsteedsche Sportpar ken. Hij uitte waardeerende woorden over het immer faire spel van R.C.H.. betreurde het, dat in dit jubileumjaar de kampioens- vlag niet kon worden geheschen en richtte tenslotte het woord tot de eerste-elftalspe- lers, ze aansporende flink vol te houden en er voor te zorgen, dat in de toekomst nog eens beslag op een kampioenstitel wordt ge legd. R.C.H. ontving daarbij een fraaie zil veren medaille, die eveneens als prijs voor het Paaschtournooi zal dienen. Twee broeders van ..Meer en Bosch" boden bloemen aan en dankten het R.C.H.-bestuur voor de groote welwillendheid om aan de pa- tienten van deze stichting altijd vrijen toe gang tot de wedstrijden te verleenen. Mr. F. A. Davidson feliciteerde namens den Ned. Cricketbond en bood ligstoelen aan. De heer P. Beets wenschte geluk als be stuurslid van den Ned. Honkbalbond. Mr. P. Fuhri Snethlage bracht de geluk- wenschen over van de Roei- en Zeilvereeni- ging „Het Spaarne". Het nagenoeg voltallige bestuur van den Haarl. Voetbalbond kwam R.C.H. complimen teeren en overhandigde bij monde van den heer A. van der Aart, den voorzitter, een blauwzwarte vlag. Namens de westelijke eerste-klassers nam Dr. C. Spoelder, voorzitter van H.F.C., het woord. Op geestige wijze bood hij R.C.H. een schrijfmachine aan. De talrijke toehoorders onder wie bestuurs leden van vele eerste klas vereenigingen, schoten herhaaldelijk in den lach om de geestige woorden van den rector. Hij liet speciaal uitkomen, dat R.C.H. een sieraad is voor het Haarlemsche voetbal en dat het bestuur van de jubileerende vereeniging een pluim verdient voor de wijze, waarop R.C.H. geleid wordt. Er kwam aan de toespraken bijna geen einde. De heer A. Scheen, chef de reception, kwam telkens weer andere woordvoerders aankondigen, waarvan we noemen: J. Mut ters namens de Zwaluwen; Harry Denis, de oud-internationaal, namens H.B.S., J. H. Blessures van Timmer niet ernstig. Timmer, die onlangs in Zwitserland bij het skiloopen gevallen is, heeft zich door dr. H. Tetzner te Amsterdam laten onderzoeken, waarbij is komen vast te staan, dat de bles sures van onzen tennisspeler niet van ern- stigen aard zijn. De enkel is verstuikt, terwijl een onbeteekenende scheur in het kuitbeen boven den enkel is ontstaan. De genezing ge schiedt snel; binnen enkele weken zal Tim mer weer kunnen trainen. Onze landgenoot zal stellig weer geheel fit zijn tegen den tijd, dat de Daivs Beker-wedstrijden zullen moeten worden gespeeld. H. T. T. C. De H T. T. C.-teams speelden de volgende competitiewedstrijden: Heeren: 2e klasse B: H.T.T.C. I—Blauw Wit I 4—6 2e klasse B: Pelikaan I—H.T.T.C. I 7—3 Dames: 2e klasse B: Blauw Wit I—H.T.T.C. H 3—7 Het tweede H. T. T. C.-dames-team staat nog steeds ongeslagen aan het hoofd der af- deeling. Voor deze week luidt het programma als volgt: Heeren-af deeling: Maandag 2 Maart: Nederlandsche Lloyd I H.T.T.C IV. Donderdag 5 Maart H.T.T.C. IIFamos IV en H.T.T.C. IIINieuwe Meer III. Vrijdag 6 Maart: D. T. S. III—H.T.T.C. IV. Dames-afdeeling: Donderdag 5 Maart: H.T.T.C. IINieuwe Meer III. Zaterdag 7 Maart: Famos I—H.T.T.C. I. Luyken, namens E.D.O. en den scheidsrech- tersbond; H. Fortgens namens Snelverband; H. Lohmann namens Schoten: H. Spierdijk, namens T.H.B., J. Blommaert (Ripperda). Voorts spraken vertegenwoordigers van den Haarlemschen Cricketbond, van Tuban- tia, D.OA., V.R.A., Voetbalclub „Heemstede", Hockeyclub M.H.C. Namens de voetbalclub „Haarlem" sprak de heer A. M. Tijsseling woorden van waardeering. .Bloemendaal" was vertegenwoordigd door haar voorzitter den heer Adr. Cassee, „Ajax" door voorzitter M. Koolhaas. De cricketclub van R.C.H.. de honkbalclub, de Racing-zangers en de Racing-band lieten zich ook niet onbetuigd. Het jubileum-co mité bood een oorkonde aan, onder mededee- ling, dat over enkele weken R.C.H. een ge luidsinstallatie ten geschenke zal ontvangen. De heer H. Scheen had voor eiken spreker een passend dankwoord. Serenade. Te kwart over vijf was de reecptie afge- loopen, waarop het gezelschap zich naar de balcons begaf om te luisteren naar de pit tige marschen, die de drie Heemsteedsche Muziekcorpsen „St. Michael", „Eensgezind heid" en „Excelsior" onder leiding van den heer van Reynier van 't Hoff ten gehoore brachten. Ondanks den regen was er nog veel publiek op de Markt en ook tijdens den tocht van café „Dreefzicht", om deze muzi kale hulde bij te wonen. Na afloop van deze huldiging werden de gezelschappen door het R.C.H.-bestuur ont vangen. Telegrammen van gelukwensch waren o.a. binnengekomen van de oud-leden P. Kok, en W. Spoor, die thans in Zuid-Afrika woonach tig zijn, van den ex-trainer Riff uit Honga rije. van P. Verkerk, Eindhoven en van de voetbalvereenigingen: Damiaten, D.I.O., D.F.C., D.W.S., E.H.S., Enschedésche Boys, Eindhoven, Go aheade I.V.D., Exce lsior, de Kennemers, Heracles, P.S.V., Velocitas, V.U.C. en Ulysses. Van het gemeentebestuur van Haarlem was een schriftelijke gelukwensch ontvan gen. evenals van den heer E. H. Tenckinck, commissaris van politie te Haarlem en van den heer Karei Lotsy. Mevrouw M. Scheen-Jas, echtgenoote van den voorzitter, bood een oranje-witte vlag aan. Des avonds werd het feest in den Kegel bond voortgezet. Hier werd onder muzikale begeleiding van de Racing-band gedanst tot drie uur. DE WEDSTRIJD. Het was ongetwijfeld een aardig onderdeel van het R.C.H.-jubileum om het kampioens elftal van 1923 nog eens op te laten treden, vooral omdat er een waardige tegenpartij van oud-internationals was gekozen. En dat dit op hoogen prijs werd gesteld door de R.C.H.- leden en supporters, getuigde de groote op komst van toeschouwers. De elftallen waren als volgt: R.C.H.: Radsma, Kuit, Hazevoet, Geutskens, Nieuwenhuis, Krom, Koning, Van Dam, Roelfsema, Nagtegeller, Boekelaar. Oud-internationals Sigmond, De Natris, Breeuwer, Bieshaar, M. Houtkooper, Van Daalen, Van Gelder, De Kruyff, Ben Verwey, Van der Kluft, De Boer. Het is een aardig partijtje voetbal geworden. Toen de oud-internationals door Breeuwer de leiding hadden genomen, op een moment dat zij een klein overwicht hadden, kwam de Racing er beter in. De gelijkmaker liet echter wel wat lang op zich wachten. Het was Roelfsema die De Boer met een kopbal passeerde. Van Dam maakte er direct daarna 21 van en Koning 3—1. Door De Natris werd het 32; Nachtegeller scoorde voor rust (42). Na de rust zijn de oud-internationals het meest aanvallend geweest. Toch scoorde de Racing 1923 het eerst en toen de stand 5—2 was, leek het voor de oud-internationals af- geloopen. Dezen dachten er echter anders over, Eerst werd tegen lat en palen geschoten, maar de bezoekers wisten er toch 6—6 van te 1 maken. Voor Onthouding en Sport. Op Zondag hield de Hengelaarsvereeniging „Voor Onthouding en Sport" een ouderlingen wedstrijd op witvisch om den grootsten visch in de Ringvaart tusschen Heemstede en Ben- nebroek. De vangst was slecht. Ie prijs J. Bousema, 2e pr. Rijster, 3e pr. Mannaut. 4e pr. Ploeg. 5e pr Kiet. Bond van Hengelsportliefhebbers. De Bond van Hengelsportliefhebbers van Haarlem en omstreken, hield Zondag een bekerwedstrijd op baars in de Ringvaart Ben- nebroekHillegom. Er was veel animo voor dien wedstrijd. Daar het vischcollege „De Grundel" verleden jaar den beker won, moest er nu weer om gevischt wordt. De vangst was niet schitterend. De uitslag luidt: eerste prijs De Grundel; 2e pr. De Ruitschvoorn3e prijs D.V.V, „Held van den dag" was E. Eerhart, lid van De Grundel. De Forel. Bovengenoemde college hield Zondag den sluitingskaswedstrijd op baars in de Kruis vaart te Heemstede, Na den wedstrijd, dien de controleurs F. Roelofs en P. Entius goed hebben geleid, bleek de buit nog buiten ver wachting groot. In het clublokaal reikte de voorzitter de volgende prijzen uit: le prijs H. Rijs (grootste)2e pr. P. v. Dantsig (mees te); 3e pr. C. Koek; 4e pr. J. B. Hesseling; 5e pr. P. Hartman; 6e pr. J. Riemens; 7e pr. F. Hogeboom; 8e pr. P. van Troost; 9e pr. J. Hoogeveen. Verder werd er nog een kampioensmedaille aan H. Rijs uitgereikt, die in het seizoen 1935- '36 den grootsten visch wist te verschalken. 8 Kampioenschap van Nederland 3e kl. klein biljart cadre. D. J. BRINK WINT DEN TITEL. De wedstrijden om den nationalen titel der derde klasse op de kleine tafel zijn in het club lokaal van „D.E.S." voortgezet. De prestaties van de spelers waren aanmerkelijk beter, dan die van den vorigen dag. Er werden 12 par tijen gespeeld, waarvan de uitslag als volgt luidt: pnt. brt. h.s. gem. EI. D. Buiskool 183 36 41 5.08 D. Brink 200 36 17 5.55 L. Blog 124 25 34 6.16 A. Dubois 200 25 39 3.— J. G. Petit 200 21 60 9.52 J. Box 138 21 22 6.57 B. Benenga 66 20 17 3.30 P. van Someren 200 20 46 10.— A. Dubois 156 29 19 5.37 D. Brink 200 29 50 6.89 L. Blog 192 21 40 9.14 H. D. Buiskool 200 21 46 9.52 J. Box 158 21 27 7.52 B. Benenga 200 21 41 9.52 P. van Someren 200 12 74 16 66 J. G. Petit 81 12 19 6.75 D. Brink 200 26 34 7.69 B. Benenga 130 26 28 5.— P. van Someren 200 18 41 11.11 A. Dubois 89 18 17 5.23 H. D. Buiskool 150 21 56 7.14 J. Box 200 21 39 9.52 J. G. Petit 130 22 22 5.90 L. Blog 200 22 26 9.09 De Zondagpartijen. Voor de laatste acht beslissende partijen was de belangstelling zeer groot, vooral voor die, waarbij de beide candidaten met de beste kansen, D. J. Brink en P. van Someren, be trokken waren. De uitslagen waren: pnt. brt. h.s. gem. J. J. Box 131 27 25 4.85 A. Dubois 200 27 46 7.40 L. Blog 160 23 34 6.95 D. J. Bx'ink 200 23 30 8.69 H. D. Buiskool 200 22 70 9.09 B. Benenga 134 22 27 6.09 J. G. Petit 161 20 19 8.05 A. Dubois 200 20 33 10.— L. Blog 121 34 14 3.55 B. Benenga 200 34 44 4.54 H. D. Buiskool 200 17 41 11.76 P. v. Someren 170 17 26 10.— Nadat P. v. Someren deze laatste partij ver loren had, was het uitgemaakt, dat D. J. Brink van de biljartclub „Doe Je Best" uit Amsterdam kampioen was. Het verloop der laatste twee avondpartijen was als volgt: pnt. brt. h.s. gem. J. G. Petit 169 32 22 5.28 D. J. Brink 200 32 27 6.25 P. V. Someren 200 35 21 5,71 J. J. Box 194 35 55 5.54 Na deze resultaten was de heer Brink onge slagen kampioen. Daarna reikte de heer D. A. de Foeljaeger op verzoek van 't bondsbestuur de kampioensmedaille van den Ned. Biljart bond en namens „D. E. S." de prijzen uit. De eindstand luidt: gew. pnt. brt. h.s. gem. w.pt. D. J. Brink 7 1400 198 50 7.07 14 P. v. Someren 5 1367 160 74 8.54 10 H. D. Buiskool 5 1356 182 70 7.45 10 A. Dubois 5 1245 190 46 6.55 10 B. Benenga 3 1102 172 67 6.40 6 J. G. Petit 1 983 150 60 6.55 2 J. J. Box 1 1143 179 55 6.38 2 L. Blog 1 1142 185 40 6.17 2 De heeren D. J. Brink. P. v. Someren en H. D. Buiskool promoveeren naar de tweede klasse klein-biljart. (DAMES) ConcordiaRapiditas (03) Het met 9 dames spelend Concordia heeft het tegen haar stadgenooten niet kunnen hou den. Het duurt geruimen tijd voordat mej. Poorter voor Rapiditas kan scoren (01). Voor rust weet dezelfde speelster nog een maal door te breken en te scoren (02). Na de rust wordt aan beide kanten slecht gespeeld; er wordt dan ook voorloopig niet gescoord. Eenige minuten voor het einde ver groot Rapiditas haar voorsprong- (0—3). Met dezen stand komt het einde. (HEEREN) Concordia (Z.)Achilles (60) Met regelmatige tusschenpoozen voerde Concordia de score op. Rust kwam met 20 door twee goals van Velthuijs. Direct na de rust scoort Concordia no. 3. Hierna wordt nog driemaal gescoord. Eindstand 60. Concordia (H.)Olympia (12) Pas na 15 minuten weet Olympia het eerste doelpunt te scoren. Na hard zwoegen maakt Cornet voor rust gelijk (1—1). Na de rust speelt Concordia tegen wind in; Olympia is meer in den aanval. Bij Con cordia wordt te veel op rechts gespeeld; zoo doende kan de Olympia-achterhoede steeds ingrijpen. Vijf minuten voor het einde scoort de Olym pia-linksbinnen den winnenden goal (12). De Wandeltoerist. Zaterdag j.l. heeft bovengenoemde vereeni ging een kienavond georganiseerd, die goed ge slaagd is. Medewerkenden waren „The Jolly Hofmakers" en de Cabaretclub „Zing en Wan del", die met haar versjes en tooneelstukjes veel succes boekte. Te 2 uur was het feest af- geloopen. In Maart begint de vereeniging aan een se* rie marsch voor een beker of lauwertak.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 12