HOCKEY DAMES-HOCKEY KORFBAL ZWEMMEN SCHAATSENRIJDEN GYMNASTIEK. KENNEMER TURNKRING. MAS ND AG 2 MAART 1936 HAAREEM'S DAGBEAD 9 NED. HOCKEY-BOND De Uitslagen. Westelijke afdeeling: Eerste Masse: H.O.C.—Gooi 2—1 M.H.C.Hilversum 14 Promotie-Klasse A: Victoria—H.D.M. 2 1—4 (Victoria moet degradatiewedstrijden spelen). LeidenKieviten 32 Promotie-Klasse B. Be Fair—Laren 41 StrawberriesPinokkio 14 Tv/eede klasse A: Rijswijk—M.H.C. 2 40 Tweede klasse B: M.H.C. 3—Oh Kay 5—2 AllianceGooi 2 31 Derde klasse D: FamosAlliance 2 151 Pinokkio 2M.H.C. 4 51 T.H.C. '25—A.M.V.J. 1—1 Vierde klasse E: Strawberries 3Bloemendaal 4 22 M.H.C. 5—Alkmaar 3 2—4 Oostelijke afdeeling: Eerste Masse: Nijmegen—P.W. 23 HengeloUnion 2—3 ZutphenDeventer 13 Zuidelijke afdeeling. Eerste Masse. M.O.P.—H.T.C.C. 3—1 Om den Tresling-Beker. Tusschenronde. KameleonG.H.C. 30 De Competitiestanden» le KLASSE WEST. gesp.gew.gel.verl.pnt, v.-t. 14 11 2 1 24 3511 H. D. M. Amsterdam Hilversum Gooi H. K. IJ. C. H. O. C. S. C. H. C. M. H. C. 12 12 12 13 13 13 13 1 18 22—7 3 15 23—11 6 11 20—21 8 10 15—26 7 io 11—16 7 8 12—35 9 6 11—24 PROMOTIE AFDEELING B: Amsterdam 2 12 10 2 0 22 35—18 Bloemendaal 12 6 2 4 14 3325 Be Fair 10 4 2 4 10 24—18 Laren IJ 4 1 6 9 28—31 Hilversum 2 11 4 1 6 9 24—32 Pinokkio 9 4 0 5 3 1521 Strawberries 11 1 2 8 4 14—28 EERSTE KLASSE. M. H. C.-Hilversum (1-4) Het is nu toch vrijwel zeker, dat M. H. C. degradatie-wedstrijden zal moeten spelen. Ook Zondag werd weer verloren, waarbij een tweetal factoren van beslissenden invloed zijn geweest. In de eerste plaats het spel van de voor hoede. Alle vijf voorhoede-spelers zijn goede hockeyers doch het samenspel was slecht. Het spel was te peuterig en als er eens een goed open spel gespeeld werd, was er een tikje tekort aan balcontröle. De Musschen-verdediging heeft ook dezen middag weer goed gespeeld. Maar nu was de keeper niet op dreef, die de niet onhoudbare doelpunten had kunnen voorkomen. De wedstrijd was gelijkopgaand, de Hilver- sumsche aanvallen waren echter gevaarlijker, doordat er meer werd doorgezet. De Mus- Bchen-aanvallen bleven vrij ongevaarlijk. Zoodoende kon Hilversum een 20 voor sprong verkrijgen, die door M. H. C. nog voor de rust tot 21 werd gereduceerd,' door een goeden goal van Menger. Rust 12. In de tweede helft kwamen periodes van M. H. C.-overwicht. Maar juist toen werd ook het tekort in de voorhoede danig gevoeld. Als Hilversum weer eens eenigen tijd sterker is, komen er doelpunten. Het einde bracht een 41 overwinning voor Hilversum. TWEEDE KLASSE A. Rijswijk—M. H. C. 2 (5—0) De thuisclub was al dadelijk in de meerder heid, doch de Haarlemsche verdediging hield goed stand. De MussChen-aanvallen waren niet sterk genoeg om succes te kunnen boe ken, zoodat de doelpunten alleen van Rijs- wijkschen kant verwacht konden worden. Rust kwam met slechts 10 voor Rijswijk. In de tweede helft verslapte de verdediging van M. H. C. meer en meer; met regelmatige tusschenpoozen ging de score ten voordeele van Rijswijk omhoog. Toen het eindsignaal Monk, had Rijswijk met 50 gewonnen. TWEEDE KLASSE B. M. H. C. 3—Oh Kay (5—2) De wedstrijd ging gelijk op, maar Oh Kay nam de leiding (01). Voor de rust maakte P. Menger gelijk (11). In de tweede helft speelde M. H. C. goed, hetgeen ook in de score tot uitdrukking kwam. M. H. C. scoorde viermaal; Oh Kay wist nog slechts één maal het doel te vinden. De Haarlemsche doelpunten kwamen van J. Mulder (2), P. Menger en M. Oei. TWEEDE KLASSE B. Alliance't Gooi 2 31) Beide elftallen hadden invallers, doch Alliance speelde zeer enthousiast,. De gasten namen de leiding, maar bij een straf corner na een scrimmage voor doel maakte Smit weer gelijk. Zelfs wist IJland nog voor de rust op verrassende wijze aan Alliance de leiding te geven. Rust 21. In de tweede helft waren de gasten sterk in de meerderheid. Toch kwam het einde met 3—1 voor Alliance. DERDE KLASSE D. Pinokkio 2—M. H. C. 4 (5—1) M. H. C. heeft eerst de leiding gehad, maar met de rust was de stand weer gelijk (11). In de tweede helft maakte Pinokkio gebruik van eenige kansen met als gevolg een viertal doelpunten. M. H. C. wist niet meer te scoren: zelfs een strafbully werd gemist. Het einde kwam dus met een zege voor de thuisclub. Hoe er gespeeld is. Na een magere l—0 overwinning op de hek kensluiters heeft de oud-eerste klasser Hil versum het kampioenschap van de overgangs klasse behaald, zoodat zij binnenkort een po ging zal mogen doen in haar oude milieu te rug te keeren. De stand is hier nu: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Hilversum 10 9 0 1 18 36—10 1.80 Kieviten 10 6 1 3 13 31—13 1.30 B. D. H. C II 12 7 0 5 14 16—27 1.17 A'dam n 12 5 1 6 11 25—26 0. Leiden 11 4 2 5 10 25—28 0.91 B. H. V. 10 3 1 6 7 19—21 0.70 Ih de 2e Masse A heeft Strawberries zich op de eerste plaats gewwrkt door een stevige 6—0 overwinning op Victoria, dat na een goed competitiebegin wel erg snel naar de laagste regionen is afgezakt. B. D. H. C. III bereikte de tweede plaats door een kostbare 21 zege op haar concurrente O. K. H. H. I-J. C. 2 is weer uit haar slof geschoten, en wederom te gen Te Werve. Met niet minder dan 80 bleef H. H. IJ. C. 2 in de meerderheid en staat dus nog niet definitief op de laatste plaats. Strawberries 11 7 1 3 15 33—11 1.36 B. D. H. C. 3 10 5 3 2 13 21—13 1.30 O. K. 9 4 3 2 11 17—28 1.22 Rood Wit 2 10 5 0 5 10 14—21 1.— Victoria 10 3 2 5 8 11—22 0 80 Te Werve 9 3 1 5 7 9—25 0.78 H. H. IJ. C. 2 11 2 2 7 6 17—22 0.55 In 3D werd de wedstrijd B. D. H. C. V—H. B. S. 2 uitgesteld. Famos versterkte haar po sitie door T. H. C. 2 met 60 te verslaan, het geen T. H. C. 2 meteen tot de definitieve hek kensluiter stempelde. A'dam 4 en O. K. 2 hielden zich aan de voorspelling en deelden eerlijk acht doelpunten. Door een programmawijziging kon B D. H. C. 6 gisteren haar competitie besluiten met een 10 overwnining op Amsterdam 5. Zand- voort deed goed werk door in haar eersten pro motiewedstrijd Schaerweyde met 32 te ver slaan. De Uitslagen. Westelijke afdeeling: OvergangsMasse Hurley—Hilversum 0—1 Tweede Masse A; Oh Kay—B.D.H.C. 3 1—2 Te Werve—H.H.IJ.C. 2 0—8 StrawberriesVictoria 60 Tweede klasse B: Gooi 2—Laren 43 S.C.H.C.Gooi 3 6—2 Gooi 2Gooi 4 101 Gooi 3Laren 7o Derde klasse D: T.H.C. 2—Famos 06 Amsterdam 4Oh Kay 2 44 B.D.H.C. 5H.B.S. 2 uitgesteld. T.H.C. 2—A.M.V.J. 0—5 Vierde klasse C: Bloemendaal 6Amsterdam 5 10 Oostelijke afdeeling. Eerste klasse: ZutphenDeventer 07 ArnhemP.W. 00 Zuidelijke afdeeling. Eerste Masse: Tilburg—Breda 1—3 M.O.P.—H.T.C.C. 1—5 E.M.H.C.—Forward 1—3 PROMOTIE-DEGRADATIE-WEDSTRIJDEN. SchaerweydeZandvoort 23 AmersfoortTogo 2—6 Proefwedstrijd in Den Haag. Onder begunstiging van frisch winterweer speelden twee proefelftallen van den Ned. Dames Hockey Bond een oefenwedstrijd tegen mannelijke H.D.M.-juniores in Den Haag. Het B-elftal, dat twee invalsters had voor de dames v. d. Brandeler en Broese v Groenou. begon te twee uur in de volgende opstelling: d. Molhuysen (HDM), Bluyns en Sillevis (b.): Offerhaus, Bessem en Smithuysen (h.)Exalto, Kierdorff, v. Breemen, Bosch en Bruigom (voor). Het werd direct een pittige strijd waarin vooral de voorhoede aardig werk verrichtte. Onverwacht- namen de~dames de leiding, toen een slag van buiten den cirkel door den keeper gestopt, maar onvoldoende weggewerkt werd, waarvan mej. v. Bueren gebruik maakte om den bal in den goal te slaan (10) Dit scheen de juniores een beetje kras; een snelle aanval volgde, de verdediging der dames stelde zich verkeerd op en met een mooie push werd de gelijkmaker ge scoord. (11). Tot rust golfde het spel op en neer. zonder dat er iets gebeurde maar toch bleek wel, dat de voorhoede der dames het gevaarlijkst was. De tweede helft was vrijwel een herhaling van de eerste; een gelijk opgaande strijd, waarbij echter geen goals meer gescoord wer den, want de dames brachten het niet ver der dan één, terecht wegens offside afgekeur de goal van mej. van Bueren, terwijl de juniores ook de keepster niet meer konden passeeeren. zoodat met 11 het einde kwam. Te half 4 kwam het A-elftal op het veld voor een oefenmatch tegen de A-juniores. Zij stelden zich als volgt op: Vóór: Hofland, Teilegen, v. Grinsven, Kok. en Faber; half: Leenderz, v. d. Velde, Vreede, back: Rollin Couquexque en de Vletter; Andreas (keepster). Zoo aardig het aanvalsspel in het B-elftal was. zoo teleurstellend was het hier. Met uit zondering van mej. Hofland, die een klasse op zich zelf vormde en mej. Teilegen, die wel goed speelde, was het spel van de anderen zóó slecht, dat er practisch gesproken alleen naar links gespeeld kon worden. Verwonder lijk was het dan ook niet, dat mej. Hofland na een soloren aan het dames-elftal de leiding gaf. Hadden de andere dames een off-day of was het onvermogen? Wel was de links-back van de juniores goed, misschien iets te goed, doch dit excuus maakte toch niet alles goed. Het was aan den anderen kant niet te be grijpen dat de juniores niet gelijk wisten te maken, want ook mej. Rollin Couquerque was lang niet zoo safe als anders, terwijl mej. de Vletter door de voor haar ongewone plaats zoodanig uit haar spel was, dat menig hache lijke situatie voor de goal ontstond, waarbij mej. Andreas vaak handelend op moest treden en met succes, want de score bleef blank. Een gelukkige gedachte van de elftal commissie was het na rust mej. Vreede met mej. de Vletter van plaats te verwisselen, waardoor er meer stuwing van de halflinie uitging, terwijl ook de achterhoede met mej Vreede als back er op vooruit ging, waardoor niet alleen weerstand geboden kon worden aan de aanvallen der juniores, maar ook de voorsprong vergroot kon worden, doordat mej v. Grinsven een voorzet van links in een goal om kon zetten (20). Er kwam geen verandering meer in den stand, zoodat de dames 'n zege wisten te be halen. Het Nederlandsch elftal gekozen. Na afloop van deze wedstrijden vergaderde de elftalcommissie van den N.D.H.B. en stelde het volgende A-elftal vast voor den strijd tegen België: Doel:Andreas (B.D.H.C.) Achter: Rollin Couquerque (H.O.C.), en Vreede (R.W.) Midden: Leendertz, v. d. Velde, de Vletter (allen B.D.H.C.) Vóór: Hofland (Gooi), Teilegen. (H.H.IJ.C.) v. Bueren (B.D.H.C.), Kok (Hilversum) en Faber (Amsterdam). Het B-elftal, dat op 22 Maart tegen West- Duitschland moet spelen, wordt pas na 8 Maart vastgesteld, daar enkele plaatsen nog twijfelachtig zijn. B. D. H. C.-Rood Wit (0-1) (Bekerwedstrijd) Na een prettigen doch niet zeer goed ge speelden wedstrijd kreeg, Rood Wit voor de vierde maal den B. D. I-I. C. beker in haar bezit. Het spel ging regelmatig op en neer, doch bij een misverstand in de Bloemendaal- sche achterhoede kreeg mej. Vreede den bal toegespeeld en schoot in (0—1). Ook na rust waren de kansen wisselend, met Rood Wit wel iets in de meerderheid. Ge doelpunt werd er echter niet meer. Na afloop werd de beker aan de- captaine van Rood Wit mej. H. Vreede, uitgereikt. Het zal voor Rood Wit ongetwijfeld een steun beteekenen dat.mej. Leeuwenberg in de laatste wedstrijden toch van de partij zal zijn, daar zij haar reis naar Amerika voor onbe- paalden tijd heeft uitgesteld. Zandvoortsche dames winnen promotiewedstrijd. Zondagmiddag speelden de Zandvoortsche dames te Zeist tegen Schaerweyde, dat met 66 doelpunten voor en 2 tegen kampioen 4e klasse van haar afdeeling werd. Zandvoort, dat van het begin af stevig aan pakte, wist voor de rust reeds een voorsprong te behalen van 02. Kort na de rust vergrootte Zandvoort den voorsprong tot 0—3. Door een zeer hoog opge voerd tempo gelukte het Schaerweyde, kort na elkaar twee doelpunten te scoren (23). Daar na bleef de Zandvoortsche verdediging mees ter van het terrein. In den stand kwam geen verandering meer. zoodat Zandvoort won. NED. KORFBALBOND. Overzicht. In de ontmoeting D.E.D.-Haarlem voor den Zilveren N. v. d. Dagbladbal bleek Haarlem niet op te kunnen tegen de Amsterdammers, die met 5—2 wonnen en zich daardoor in de volgende ronde plaatsten, Haarlem 2 deed voor de competitie beter werk door D.E.D. 2 met een 2—0 nederlaag naar huis te zenden. Nu. de twee punten kun nen de Haarlemmers best gebruiken. De uitslagen. „Zignea" bij „Haarlem" aangesloten. Vrijdagavond hield de Haarl. Dameszwem- club Zignea haar jaarvergadering in Hotel ..Lion d'Or''. Onder een flinke belangstelling van de leden opende de presidente, mej. D. Roos de vergadering. Vervolgens werden de jaarverslagen van.de secretaresse, pennixxg- meesteresse en kascommissie uitgebracht en goedgekeurd. Behalve de heeren Dr. Huizinga en Venema. eerelid en trainers van Zignea. waren nog aanwezig de heer Braam, voorzitter van den Kring Haarlem van den K.N.Z.B., en de heer Hölsken,. als voorzitter van „Haarlem". Bij het belangrijkste punt van de agenda, over het voortbestaan van Zignea, bracht laatstgenoemde een plan naar voren om de Dameszwemclub Zignea met de Heerenzwem- ciub „Haarlem" te verbinden, hetgeen door de geheele vergadering met xenthousiasme be groet werd. Uit de vergadering werden drie leden voor 'n reorganisatie-commissie benoemd n.l. mevr. B. Venema, mej. Gr. Knuyt en Hermien Haase. Het oefenuur van Zignea blijft op Dinsdag avond van 89 uur in Stoop's Bad, waarbij leden van „Haarlem" de heeren Huizinga en Venema bij de organisatie en het trainen zul len assisteeren. Nationale wedstrijden te Groningen. Zondag hebben te Groningen nationale zwemwedstrijden plaats gehad, waarbij geen records verbeterd werden. Willy den Ouden won natuurlijk het nummer 100 M. vrije slag dames; zij maakte een tijd van 1 min. 5 1/5 sec. De 100 M. vrije slag heeren was voor den H. P. C.'er Chr. Kemper in 1 min. 5 3/5 sec. Wereldkampioenschappen kunst rijden. Uit Parijs: Zooals verwacht kon worden is het Duitsche paar Maxie Herber—Ernst Baier wederom wereldkampioen geworden en de Olympische kampioen Karl Shafer behaalde voor de achtste achtereenvolgende maal den titel. Hurley 11 0 3 8 3 3—30 0.33 Het zilveren jubileum. A.s. Donderdag zal het 25 jaar geleden zijn, dat de Kennemer Turnbond, later Ken- nemer Turnkring genoemd, werd opgericht. De oprichting. Het initiatief ging uit van den heer A. W. Driessen, toen voorzitter van de T. V. IJmui- den. Deze achtte het gewest Noord-Holland, onderdeel van het N.G.V., te groot voor vruchtbaar werk. Een Meiner gebied was z.i. noodzakelijk. De geringe afstanden in mid- den-Kennemerland met daardoor een gemak kelijker contact zou de uitgebreidheid van de bemoeiingen en de intensiviteit van de tech niek zeker bevorderen. In enkele andere deelen van het land wa ren met de oprichting van dergelijke lokale bonden in genoemde opzichten reeds goede resultaten bereikt. De K. T. B. behoorde ove rigens toe de eerst plaatselijk opgerichte bon den in het N. G. V. Op 5 Maart 1911 werd onder leiding van den heer Driessen in „De Cycloop" te IJmuiden de oprichtingsvergadering gehouden. Verte genwoordigers van zeven vereenigingen wa re" daar present. Van deze bestaan Sparta (Haarlem). Ons Genoegen (Heemskerk) en de G. V. Uitgeest niet meer. Van de oorspron kelijke vereenigingen zijn nog steeds lid O. S. S. (Zandvoort). Concordia (Haarlem), de T. V. IJmuiden en de B. G. V. Turnlust. Op het oogenblik zijn verder aangesloten: Bato en Turnlust te Haarlem, de Bloemen- daalsche G. V. de T. V. Santpoort, Gratia Plato te IJmuiden-Oost, Olympia te IJmui den, Sparta en S. S. H. te Velsen-Noord. Het eerste dagelijksch bestuur bestond uit de heeren A. W. Driessen (voorzitter). C. Jon- gejans (secretaris), en K. Bz. Hos (penning meester). De Technische Commissie had toen als voorzitter den heer J. Hop en als secreta ris den heer H. B. Dreijer. Verhouding tot het N. G. V. Aanvankelijk stonden de lokale bonden ais de X. T. B. tot het N. G. V. niet in officieel verband. Eerst in 1919 werden de gewesten in „kringen" (d.z. lokale bonden) verdeeld en van dat jaar af heet de K.T.B. „Kennemer Turn kring". De K. T. B. had toen al (in 1916) de adspiranten officieel opgenomen. Merkwaardig was het, dat ongeveer tien jaar geleden in het K.N.G.V. een sterke stroo- ming ontstond tot samenvoeging van krin gen tot gewesten of gouwen. Vooral personen uit den K. T. K. hebben dit standpunt hef tig bestreden. Het desbetreffende voorstel werd trouwens verworpen. De gewesten werden evenwel opgeheven, zocdat er een enkelvoudige indeeling (in Kringei dus) in het K. N. G. V. kwam. Het ge volg daarvan was, dat de bemoeienissen van de kringéïi sterk werden uitgebreid. De K.T.K. heeft dit terdege ondervonden, maar altijd stonden een bestuur en een T. C. in een dracht klaar, om aan de moeilijkheden met succes het hoofd te kunnen bieden. Personalia. Van de hierin betrokken personen zijn in tijdsorde te noemen de heeren A. W. Dries sen en J. Hop (beiden eerelid K. T. K. en dra ger van het eere-$peldje K.N.G.V.), K.Bz. Hos, B. J. Nieland'Los, C. Versteeg, P. Dijk stra en mevrouw M. HopBeets, (allen eerelid K. T. K.). A. Pleging, K. van Opijnen, F. J. Rikkerink, T. Dekker. F. G. J. van den Berg, J. J. van Doorn, W. H. Verkes, D. Beets en R. Verwex-s. Ook in landelijk vei'band hebben verschil lende personen uit den kring veel invloed uit geoefend. In de eei-ste plaats is daarvan te noemen de heer J. Hop, de man die door bin dende kracht overigens ook den kring groot en sterk heeft gemaakt op den door den op richter gelegden stevigen grondslag. Voorts dienen inzake dit contact met het K.N.G.V. vermeld te worden de heeren A. W. Driessen en B J Wieland Los. Gok daadwerkelijk zoowel in gymnastisch als in athletisch opzicht heeft de kring van zich doen spreken. Wedstrijdverband met an dere kringen voi'mde hier grondslag van uit breiding tot in het K. N. G. V. Gestadige uitbreiding. De K. T. B. kon in het eerste jaar van zijn bestaai-, weinig doen (men beperkte zich tot gemeenschappelijke oefenavonden), wat niet wegnam dat toen ï-eeds elf vereenigingen wa ren aangesloten met 81 dames- en 143 hee- renleden De aantallen dames- en heerenle den, verdeeld over 12 vereenigingen, bedra gen nu resp. 542 en 297, waaruit blijkt, dat de dames, die eerst in de minderheid waren, de heei-er nu in aantal verre overtreffen. Ver- der zijn nu bij de kring-vereenigingen aan gesloten 637 meisjes, 320 jongens, 486 kleu ters. 592 steundende, leden en 41 leden van ver dienste e.d., zoodat het totaal nu 2895 be- di-aagt, dat is meer dan ooit te voren. Reeds in 1912 gaf de jubileerende organi satie een openlucht-uitvoering en wel in Santpooi-t. In later jaren werden vele mas sale demonstraties gehouden, waarbij aan- geteekend moet worden, dat bij deze voor het eerst (nl. in 1914) in Beverwijk officiecle steun van een gemeentebestuur werd verkregen. Sinds 1931 is evenwel de belangstelling van de gymnasten voor openlucht-uitvoeringen danig geslonken. In een anderen vorm nam die belangstelling weer toe. nl. ten opzichte van de dezen zomer te houden Lighal-uitvoe- ring. Technische bemoeiingen. De technische bemoeiingen in den kring wei-den langzamerhand zóó uitgebreid, dat in 1926 door de T. C. sub-commissies moesten worden gevormd, welke nu betrekMng heb ben op gymnastiek, athletiek, spel, wandelen en zwemmen. Het technisch programma geeft nu blijken van een buitengewone uitgebreid heid er veelzijdigheid, in welke opzichten de KTK. door bijna geen an-^ren kr'na word: overtroffen. Dit was mogelijk, omdat de ge schikte technici zich vrijwel steeds voor het kringwerk beschikbaar stolden. Zoo werden gehouden op gymnastisch ge bied: openlucht- en zaal-uitvoeringen, pro- paganda-demonsti-aties, gemeenschappelijke oefenavonden, graadwedstrijden, competitie, kringwedstrijden, vaardigheidsproeven, voor- turnlessen, oefenkorpsen, wedstrijd Haarlem- Rest. Op athletisch gebied waren aan de orde: kampioens- en adspiranten-wedstrijden: competitie- en kringwedstrijden. Vex-der werden gehouden wedstrijden (ook in competitie-vorm) in slingerbal, grensbal, handbal, kastie en slagbal. Ook zwemwed strijden, wandel-max-schen en wandeltoch ten. Tenslotte algemeene sportdagen, en wissel- prijswedstrijden en v &a rd igh e ids pro e ven in gymnastiek en athletiek gezamenlijk. Weinig tegenslagen. Tegenslagen kent de K. T. K. uiteraard ook. Zoo noemen wij de moeilijkhedeix in dexi mo bilisatietijd, en de traagheid in de opvoe ring vaxi het turnpeil voor heeren. Maar in zooveel andere opzichten heeft de jubilaris werk kunnen verx-ichten vaxx zulk eexx omvang en kwaliteit, dat er alle reden is. het 25-jarig bestaan feestelijk te herdenken. In al die jaren heeft de kring door zijn voorldurenden arbeid ton gunste vaxx ae volksgezondheid velen aan zich verplicht. De a.s. Zaterdag van 46 uur in café-res taurant Bx-inkmann te houden receptie zal jngetwijfeld getuigen vaxx de waardeering. die zoovelen jegens den jubilaris koestoren, Gala-avond van Concordia. Aan den op 25 April te houden gala-avond ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van Coi cordia zullen massale nummers vrij* oefeningen e.d. gegeven worden door dames van Bato (Utrecht) en vaxx Aspasia (Rotter dam), en door heerexx van Kx-acht en Vlug heid (Utrecht) en van Kralingen (Rotter dam). Deze vereenigingexx behooren tot de allerbeste van Nedexdand. - Ook het toestelturnen zal op bijzonder hoog peil staan. Het wordt nl. verzorgd door de dames- en heeren-keurcorpsexx van het K. N. G. V. Het K. T. K.-jubileum. Op der. avoxxd na de receptie van den Ken- nemer Turnkring op a.s. Zaterdag zal een reünie worden gehouden. Bloemend. Gymnastiek Vereeniging. De veranderixxg van oefenlokaal heeft de E.G.V. eenigszins gehandicapt. Hierdoor zijn eenige oude ledexx uit de vereenigixxg gegaan, waaronx bestuur en directeur besloten, de traditioneele wintoruitvoeringen dit jaar achterwege te laten. De gezellige onderlinge avond is blijkbaar een vervangingsmiddel ge weest, dat maar matig heeft kunnen bekoren, daar de zaal van Hotel Vreeburg Zaterdag avond slecht bezet was. De avond was uitsluitend gewijd aan dans en voordrachten. De muziek werd verzorgd door eenige leden van de bekende studexxtexi- band „The Blue Rhythm Breakers". Eerste klasse West: Zuid-Holland: D. K. C.Deetos Het ZuidenFluks Tweede klasse West: Noord-Holland. Afdeeling B: Sparta—Hercules 1—4 5-3 3—3 Derde klasse West: Noord-Holland. Afdeeling A: Kwiek—Hercules 2. scheidsrechter niet op gekomen. Haarlem 2—D. E. D. 2 2—0 Om den Nieuws van den Dag-bal. Eerste ronde: D. D. V. 2—Sportief 2 3—2 Volhaxxiing 2Blauw Wit 3 21 Wesxerk war tier 2B. E. P. 51 Oosterpark—Vesta 2 5—0 D. E. D.Haarlem 52 Swift 2Nieuwendammerham 2 20 K. V. D. 2D. T. V. 3 2—6 AjaxWestorkwartier 3 42 Ready—P. S. V. 2—2 (P.S.V. in de tweede ronde). Rozenburg 2Ons Eibernest 2 23 O. S. C. R.—Het Zuiden 2 2—1 Ter Gouw 2Vlug en Lenig 01 Ter GouwRood Wit 32 Ados—K.V.D. 0—6 D. E. D.Haarlem (52) Voor de eerste ronde van den Zilveren Nieuws van den Dagba! lootte Haarlem togen den tweede-klasser D. E. D. Toch is behoorlijk par tij gegeven; vooral iix de eerste helft ging de strijd gelijk op. F. Licht zorgde er zelfs voor. dat Haaidenx na een half uur de leiding nam door een schot van flinken afstand. Tot een kwartier na de rust bleef de stand ongewijzigd. Toen maakte D. E. D. gelijk en kort daarop 21. J. Voetelink kon echter de partijen weer op gelijken voet brengen. Nu is het echter weer de beurt van de gastheeren. Een strafworp wordt benut. Even later vangt een D. E. D.-speler een togen den korf ge schoten bal op en doelpunt. Kort voor het ein de weet zij den stand op 52 to brengen. Haarlem 2—D. E. D. 2 (2—0) Als scheidsrechter De Groot beginnen laat, ontwikkelt zich direct een vlugge partij. De D. E. D.-aanval is zeer gevaarlijk. Ook aan de andex'e zijde laat men zich niet onbetuigd. In zooverre is men hier gelukkiger, dat B. Vinke een doelpuirc kan scoren. Ook na de hervatting wegen de partijen goed togen elkaar op, al is het tempo dan ook veel minder. Op onverwachte wijze weet mej. v. d. Voort het tweede en tevens laatste doelpunt te scoren. OosterkwartierT. H. B. (51) Te 12 uur fluit de scheidsrechter begin nen. Er wordt in vlug tempo gespeeld. De eerste 15 minuten is Oosterkwartier sterk in de meerderheid, Enkele mooie aanvallen worden ondernomen maar door goed ver dedigen van T.H.B. gaan deze verloren. Als er 15 minuten gespeeld is weet Th. Poelgeest na een snelle doorbraak te doelen (10). Kort hierna vergroot Oosterwartier door een schot van H. H. Hommers haar voor- spx-ong (20). Na de vakverwisseling is het J. Poelgeest, die er met een ver schot 3—0 van maakt. Na rust weer direct een vlug tempo. Na een aanval van T.H.B. weet Boomt te doelen (3—1) Na de vakverwisseling is het mej. M. de Korte, die er 41 van maakt. W. v. d. Linden weet. met een mooi schot den eindstand op 51 te brengen. HAARL. KORFBALBOND. Oosterkwartier. Secretaris A. Engberink, Busken Huet- straat 14. Gespeeld Zaterdag 29 Februari: Oosterkwartier A—Oosterkwartier B 80 Zondag 1 Maart: Vriendschappelijk Oosterkwartier 1 T. H. B. 1 5—1. Oosterkwartier 4T.H.B. 3 T.H.B. n.o. Haarlem 5Oosterkwartier 5 40 Te spelen Zaterdag 7 Maart: Flora adsp.—Oostex*kwartier A 2.30 uur. Oosterkwartier BSport Vereent adsp. 2.30 uur. Te spelen Zondag 8 Maart: Purmerend: B.E.P. 1—Oosterkwartier 1 2 uur. Haarlem 3—Oosterkwartier 2 10 uur. Alw. Ready 3- Oosterkwartier 5 10 uur. Ons Genoegen. Gespeeld 1 Maart: O. G. 2—Alw. R. 2 2—3 Tn spelen 8 Maart: Osno 1—O. K. l. 10 uur, terrein Osno. O G. 2 is vrij. Aurora. Wedstrijdsecretaris H Overweler, Timorstraat 196. Gespeeld op 1 Maart: AuroraD.SV. (vriendschappelijk) 6—1 Flora 2—Aurora 2 (vriendschappelijk) 2—3 Meerlebosch 3—Aurora 3 0—4 S.V. 5—Aurora 4 5_3 Aurora 5—Watervliet 3 1—0 Wordt gespeeld op 3 Maart: Aurora 2—Zandvoort 1 2 uur Aurora 5—D.S.V. 3 12 uur. Osno. Secretaresse Mej. P. v. Teylingen, Jelgersmastraat 39. Zondag 1 Maart: Geen wedstrijden gespeeld. Te spelen; Zondag 8 Maart: Osno—Ons Gc- no?" en te 10 uur op het terrein Van Ooatcn de Bruynstraat. Oefenen: Zaterdagmiddag van 2.30—4.30 v. Ooston de Bruynstraat,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 13