De karavaan bereikt Dessie. THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG Ras Kassa's leger beslissend geslagen? MAANDAG 2 MAART 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 4 De oorlog in Oost-Afrika. Groote Italiaansche overwinning in Tembien. '--.Dessa ,ODolo! L 1 s r- 'AMSA f* ARAOAM ij'! Bu;a Het terrein van den grooten slag aan het Noorderfront, waar de legers van Ras Kassa werden verslagen. Abessyniërs lijden zware verliezen. Maarschalk Badoglio telegrafeerde in het 141ste legerbericht: „De tweede veldslag in Tembien is in een beslissend stadium gekomen. De legers van Ras Kassa en Ras Seyoem zijn omsingeld en hun toe stand wordt van uur tot uur critie- kcr". Van het front in Tigre wordt ge meld. dat het Italiaansche leger den slag in Tembien gewonnen heeft. De verslagen Abessyniërs hebben overal groote hoeveelheden wapens en muni tie in de handen der Italianen ach tergelaten. Het leger van Ras Kassa is vernietigd. Het daarop volgende legerbericht meldde: „Op het noordelijk front is het leger van Ras Kassa, dat beslissend is ge slagen, in ontbinding." Het Italiaansche persagentschap Stefan! melde in aansluiting hierop: De slag in Tembien, die op 27 Fe bruari begonnen is, kan als gewonnen worden beschouwd. De vijand bood verbitterden tegenstand om aan een omsingeling te ontkomen. Het leger van Ras Kassa is vernietigd. De ver liezen van den vijand zijn zeer zwaar. Reusachtige hoeveelheden wapenen, dieren en ander materiaal zijn buit gemaakt. Het lot van Ras Kassa is hetzelfde als dat van Ras Moeloeghe- ta. De luchtmacht is bezig de over winning uit te buiten. Vluchtend leger door bommenwerpers bestookt. De correspondent van het D.N.B. seint uit Asmara: Bij de gevechten in Tembien, welke drie dagen hebben geduurd, werden de legers van Ras Kassa en van Ras Seyoem geheel ver nietigd. Ras Kassa. Het gros der troepen werd bij Abbi Addi omsingeld. Ras Kassa bevindt zich met een klein deel zijner troepen op weg naar het Zuid-Westen. Hij wordt onderweg voortdurend door Italiaansche bommenwerpers bestookt. De Italiaansche verliezen bij de laatste gevechten zouden niet zoo groot zijn, doch de Abesssynische verliezen worden ontzaglijk genoemd. Maarschalk Badoglio heeft in het hoofd kwartier zijn voldoening over de overwinning uitgesproken. Te Rome doet het gerucht de ronde, dat Ras Kassa zelfmoord heeft gepleegd. De insluiting van Ras Kassa's leger. Omtrent het beloop der gevechten in Tem bien geeft, de correspondent nog de volgende bijzonderheden: Na de vergeefsche poging den Work Amba ten noorden van Abbi Addi te heroveren, trok het Abessynische leger, dat 15.000 man sterk was, uit Abbi Addi terug, waar het door het uit het Zuiden naderende derde legercorps werd omsingeld. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag slaag de Ras Kassa er in met een deel zijner troe pen door de Italiaansche troepen heen te bre ken en- te vluchten in de richting van de Ta- kazze. Italiaansche bommenwerpers hebben een achtervolging ingezet en Kassa's troepen met bommen bestookt. Zaterdag werd de kring om het bij Abbi Addi ingesloten leger, dat zich wanhopig ver dedigt, steeds nauwer. De Abessynische solda ten werden in bloedige gevechten afgemaakt. Het aantal dooden aan Abessynische zijde moet vele duizenden bedragen. Het aantal ge wonden moet ontzettend zijn, hoewel op het oogenblik nog geen nauwkeurige cijfers be kend zijn. De Italiaansche verliezen zouden betrekke lijk gering zijn. Of Ras Kassa nog heelhuids naar de bin nenlanden van Abessynië zal kunnen ontsnap pen, moet men afwachten. Het Abessynische front is, behalve de uiter ste linkervleugel geheel ingestort. De situatie van de troepen op dezen vleugel, die 30.000 man sterk zijn, wordt evenwel hopeloos be schouwd. Vele vluchtende soldaten hebben hun wa pens weggeworpen om voor vreedzame bewo ners te kunnen doorgaan. De Italiaansche buit aan wapens en munitie moet zeer groot zijn. De tweede groote manoeuvre van maarschalk Badoglio. De slag in Tembien is de tweede acte van de grootsch opgezette manoeuvre, welke maar schalk Badoglio heeft voorbereid. De eerste groote slag, die Badoglio den Abessyniërs heeft toegebracht, was, toen hij ras Moeloegeta bij den Aradam-berg heeft ver slagen, waarbij hij zich de mogelijkheid schiep den Amba Aladzji te bereiken. De volgende belangrijke fase aldus de D.N.B. correspondent zal zich waar schijnlijk binnenkort afspelen op den uitersten rechtervleugel van het Ita- laansche leger. Bij die gelegenheid zal beslist worden over het lot van de legers van den negus. Slag bij Adoea herdacht. Uit Rome, 1 Maart, In tegenwoordigheid van den koning en Mussolini werd Zondagochtend aan het graf van den Onbekenden Soldaat een plechtige mis in de open lucht gecelebreerd ter eere van de vandaag veertig jaren geleden bij Adoea gesneuvelde Italiaansche militairen. Alle troepen van het garnizoen te Rome, zoo mede alle manschappen der fascistische mili tie en andere op militairen leest geschoeide par tij-organisaties woonden de plechtigheid bij. De manschappen stonden opgesteld op het Piazza Venezia en bij het nationale mo nument. De toegangswegen waren door tienduizenden personen bezet. Groot was het enthousiasme toen Mussolini op het balkon van zijn paleis verscheen. Mussolini zeid'e o.m.: Onze heldhaftige sol daten rukken voorwaarts. De feiten spreken en zullen nog meer spreken. (A.N.P.) klaart de minister dat een definitief herstel van de discipline in het leger veel moeite zal kosten, niettegenstaande het op het oogen blik schijnt, dat de orde is hersteld. Toestand in Tokio weer normaal. Het ministerie van Oorlog deelt mede, dat de censuur is opgeheven. De stad heeft haar normaal uiterlijk hernomen. Om vier uur Zaterdag reden de auto's weer door de stad; het spoorwegverkeer was om 12 uur reeds hervat. Het vertrouwen van het publiek, dat was teruggekeerd nadat de opstand was be ëindigd, is nog versterkt door het bericht, dat de premier Okada niet was gedood. Okada's redding. Het blijkt thans, dat Okada niet als gijzelaar door de muiters gebruikt is. Hij heeft zich schuil gehouden in een uithoek van zijn paleis. Zijn zwager, die een sterke gelijkenis niet den premier vertoont, ging de soldaten tegemoet. Deze meenden Okada voor te hebben en scho ten hem neer. Welk een sterke gelijkenis er bestond tus schen den premier Okada en diens in zijn plaats vermoorden zwager blijkt wel uit het feit, dat, zelfs toen de vermoorde op een baai- was gelegd, de hem omringende vrienden en verwanten van den premier meenden, inder daad met het stoffelijk overschot van Okada te doen te hebben, daar het verband de ge laatstrekken ten deele bedekte. Toen dan ook Okada Vrijdagavond eensklaps weer in zijn woning verscheen, staarde ieder den uit den dood herrezene in stomme verbazing aan. De toestand van den zwaargewonden hof maarschalk Soezoeki is een weinig verbeterd, nadat de geneesheeren een bloedtransfusie hadden verricht. Omtrent het lot van graaf Makino verluidt, dat hij en Saijonji door een gendarme zijn gewaarschuwd, die bij den overval op admi raal Saito had weten te ontkomen. Hoewel graaf Makino ongedeerd zou zijn ontsnapt, is hij tot dusver nog altijd onvindbaar. Kapitein Nonaka pleegt zelfmoord. Het militaire hoofdkwartier deelt mede, dat de leider der rebellen, kapitein Nonaka, zelf moord heeft gepleegd. De meeste leiders van de revolte, onder wie drie oud-officieren, zijn naar de gevangenis overgebracht, terwijl de lagere officieren en de manschappen, die zich hebben overgegeven, m hun barakken bewaakt worden. In een com muniqué wordt gezegd, dat alle jonge officie ren, die bij de revolte betrokken zijn, uit den militairen dienst zullen worden ontslagen en afstand zullen moeten doen van rang en eere- teekenen. De politie te Tokio deelt mede, dat bij de op standige beweging vijf agenten zijn gedood, terwijl, een zesde gewond is. Japan. Het einde van den militairen opstand. Het A.N.P. meldt uit Tokio, 29 Febr.: Nu de opstand is beëindigd, is het mogelijk een overzicht te verkrijgen over de gebeurtenissen in Tokio Vrijdagavond en Zaterdagochtend. Nadat de opstandelingen geweigerd hadden in de kazernes terug te keeren publiceerde de militaire bevelhebber van Tokio generaal Kasjii een verklaring, waarin hij constateerde, dat de muiters zich door hun weigering schul dig maakten aan ongehoorzaamheid jegens den keizer. Hoewel een strijd tusschen de kei zerlijke troepen niet overeenkomstig den geest van het Japansche leger is, moest toch door het inzetten van militaire krachten een einde worden gemaakt aan den opstand. Tegelijker tijd werd den bewoners van de huizen in het stadsdeel, dat door de opstandelingen was be zet, aangeraden rustig in de woningen te blijven. Zaterdagmorgen omstreeks 9 uur besloten 160 man naar de kazernes terug te keeren, 20 minuten later volgden 120 anderen. Nadat nu generaal Kasjii en nog eenige andere onmiddellijke chefs van de opstande lingen hen door middel van ballons en op andere wijze nogmaals hadden aangespoord, zich over te geven, begaf generaal Kasjii zich naar den Mikado. Deze gaf zijn toestemming tot het gebruik van geweld. Generaal Kasjii liet per radio de volgende proclamatie vei-spreiden: „Soldaten! De Keizer gebiedt u naar uwe kazernes terug te keeren. Wij bewonderen ten zeerste uw moed en loyauteit jegens uw offi cieren, maar aangezien deze hun vergissing- hebben ingezien, kunt gij u zonder schaamte aan dit bevel onderwerpen. Indien gij echter nu in uw houding zoudt volharden, zoudt gij beschouwd moeten worden als muiters. Geef uw standplaatsen dus op en gij zult genade erlangen, keert terug tot uw keizer, uw volk en uw ongeruste bloedverwanten". Omstreeks half twaalf werd officieel bekend gemaakt, dat de meeste onder-officieren zich hadden overgegeven en dat men erop kon rekenen dat de muiterij spoedig ten einde zou loopen. Twee en een half uur later werd officieel bekend gemaakt, dat alle punten, welke dooi de opstandelingen waren bezet, door hen wa ren verlaten. De actie was hiermede ten einde. Naar verder werd vernomen zouden de regeeringstroepen volgens een van te voren opgesteld plan naar voren geschoven worden, en te ruim 8 uur werden zelfs tanks in stelling gebracht tegen de rebellen, die den Sanno- heuvel bezet hielden. Minister van oorlog- neemt de volle verantwoordelijkheid op zich. Generaal Kawasjima, de minister van oor log. verklaart in een officieele proclamatie, welke werd gepubliceerd nadat de rebellen zich hadden overgegeven: „ik alleen ben te laken voor de betreurenswaardige gebeurte nissen, welke hebben plaats gehad en ik ben mij diep bewust van mijn verantwoordelijk heid." De minister voegt hieraan toe, dat de eer van het leger in de oogen van het volk en van het buitenland is bevlekt. Bovendien ver Engeland. Koning Edward spreekt tot zijn volk. Koning Edward VIII heeft Zondagmiddag Izijn eerste radioredevoering uitgesproken sinds zijn troonsbestijging. Na hulde te hebben gebracht aan wijlen zijn vader en na begroetingswoorden te heb ben gericht tot de prinsen en het volk van Indië, zeide de koning: Koningin Mary, mijn familie en ik zelf hebben een grooten steun gehad in de betuigingen van ernstige deelneming, welke uit alle deelen der wereld tot ons zijn gekomen. Wij zullen de sympathiebetuigingen, welke wij van duizenden personen hebben mogen ontvangen, niet alleen uit het Britsche Rijk, doch cok uit den vreemde, nooit vergeten. Het is ons buitengewoon aangenaam te we ten hoezeer de groote politiek van mijn vader werd gewaardeerd. Op mij rust de taak zijn werk voort te zet ten. Ik ben 'bij de meesten uwer beter bekend als prins van Wales, d.w.z. als de man. die gedurende den oorlog en daarna de gelegen heid heeft gehad in contact te komen met de •volken van bijna alle landen der aarde en hen te leeren kennen. Hoewel ik tot u spreek als koning ben ik nog steeds dezelfde en mijn voortdurend streven zal er op gericht zijn voort te gaan het wel zijn van mijn medemenschen te bevorderen. Dat de toekomst vrede en een goed weder- zijdsch begrip moge brengen over de geheele wereld en welvaart en geluk aan het Britsche volk en dat wij ons onze erfenis waardig mo gen betoonen. (A.N.P.) AARTSBISSCHOP CONTRA HITLERJEUGD. Aarstbisschop Conrad Grober van Freiburg in Breisgau heeft naar Havas uit Berlijn ver neemt een brief gezonden aan den minister van godsdienstzaken Kerrl, waarin hij hem verwijt, dat de „Hitlerjugend" de jeugd ont kerstent. In leidende nationaal-socialistische kringen heeft dit veel verontwaardiging ge wekt. Brieven van de Nederlandsche Roode Kruis Ambulance in Ethiopië. Bergpaden waren in modderbanen herschapen. De expeditie voor hét eerst sinds twee weken weer „au grand complet". Dessie, Februari Zondag, den laatsten dag van onzen tocht, •was het uitzicht niet opwekkend, toen wij uit de tent kwamen. Wij zaten midden in de wol ken en van het mooie uitzicht van den vorigen dag was niets meer te bespeuren. Wij hadden nog niet besloten of wij voor Dessie nog zou den kampeeren, dan wel laat de stad zouden bereiken. Onderweg namen wij telkens infor maties en de indruk, dien wij hieruit kregen was, dat het laatste wel lukken zou. Zorg vuldig hielden wij den kop van de karavaan vast om Aman te beletten kamp te maken. Eén onzer Sabanja's en een der verplegers hadden den tocht reeds eerder gemaakt en toen om half vier Aman er de brui aan wilde geven, lieten wij hem zeggen dat hij, wanneer hij zijn huis wilde bereiken, ook tot 6 uur door trok, dus dat hij thans ook tot dat uur had door te gaan. Hij had ons in den loop dei- week zooveel op den mouw gespeld, dat wij aan zijn protest, dat het onmogelijk was Des sie te halen voor donker, geen geloof schon ken, maar ons hielden aan de inlichtingen van anderen. Wij hadden weinig zin in den kouden druilerigen regen te midden van het ongelooflijke modderbad, waarin het terrein hier snel herschapen is .nogmaals te kampee ren. maar wilden voor alles trachten het kamp, dat de inmiddels per camion aangekomen le den zouden hebben opgericht, te bereiken. Maar ditmaal had onze Nagadras nu eens de waarheid gesproken en inderdaad bleek de stad verder, dan wij dachten. Toen wij een hoek om waren maakte Aman van de gele genheid gebruik om af te laden en natuurlijk merkten wij pas eenigen tijd later, dat hij niet volgde. In omkeeren hadden wij weinig trek. Aman weer op te laten laden zou zooveel tijd vragen, dat dan van voor donker binnen zijn geen quaestie meer zou zijn. Collega Vee- neklaas en ik, die vooraan reden dien dag, be sloten om de bagage over te laten aan de hoede van den verpleger Honing, die aan den staart was, en om duidelijk in Dessie te de- monstreeren hoe onwillig de Nagadras was, zonder zelfs onze particuliere bagage daar binnen te komen. Aan dit besluit was natuur lijk niet vreemd de overtuiging, dat wij, in Dessie aangekomen, altijd wel een bed zouden vinden. Maar gelijk gezegd, inderdaad viel de afstand niet mede en het afdalen van het steile bergpad, dat in een glibberige modder- baan was herschapen, vergde in de tusschen de steile bergen vroeg komende schemer veel tijd. Om iederen volgenden hoek verwachtten wij de stad, maar steeds weer bleek dit on juist. Zelfs het uitspreken van de verwachting dat de stad er niet zou liggen, hielp niet en het was donker, toen er wel telkens verzame lingen toekoels te zien waren, maar geen Des sie met zijn Gébi. En gelijk dit bij ons ook vobr kan komen, antwoordde een ieder op de vrïag van Ato Paulus, hoever het nog was, „een stief kwartierken". Nu, dit kwartiertje dijde uit tot eenige uren. Gelukkig is het op karavaan gewoonte, dat de stormlantaarn van de tent gedragen wordt door den boy, en met ons gevolg van verplegers trokken wij verder. Wij hoopten, dat het kamp aan deze zijde van Dessie zou zijn, want dat het buiten en niet in de stad zou zijn, was vooruit vastge steld. Op ons toeteren met de signaalhoorns kwam evenwel geen antwoord en men wist ons te vertellen bij de langzamerhand dichter bijeen staande toekoels, dat het kamp inder daad verderop was. Eindelijk, doornat en ver moeid, kwamen wij bij een wachtpost van soldaten en van hier gaf men ons een geleide mede, ofschoon eigenlijk het verkeer na zons ondergang verboden is. Na een tocht door de voor onze begrippen onbegaanbare straten, welke men liever ongeplaveid, dan aldus van willekeurig neergegooide steenen bezaaid zou willen zien, kwamen wij bij de plaatswaai de bagage stond der andere karavaan, maar zonder staf. De nagadi's wisten ons te vertel len, dat zij laat in Dessie waren aangekomen en dat de heeien elders wa"ren. Nu, dit laatste was duidelijk. Wij hadden er thans genoeg van. Er waren tenten en er waren keuken- kisten, dus we waren klaar, en een uur later ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Zoo wordt de arme Thijs door een paar soldaten naar een cel ge voerd en Claudius Kwadreef wrijft zich natuurlijk in z'n handen, nu hij niet langer bespionneerd wordt. Mismoedig zit Thijs hier op het lage bankje te peinzen, met geen ander voedsel dan een hard stuk brood en een kruik water, die er al een paar dagen heeft gestaan „Nu zal die slechtaard morgen natuurlijk den dikken hertog gaan bestelen, zonder dat ik er iets tegen doen kan en dan is de arme heerscher van Bekaggelstein er nog veel erger aan toe," zoo zit Thijs te piekeren. „O, kon ik maar een middel vinden om hier vandaan te komen en den hertog te waarschuwen Maar dan ineens klaart Thijs' gezicht op. Daar is hem werkelijk een prachtig plan te binnen geschoten! Dat hij daar niet dadelijk aan gedacht had sliepen we heerlijk in de geleende bedden. Den volgenden dag bleek, dat de anderen in het door collega Winckel en ir. de Vries reeds ge deeltelijk ingerichte kamp op het terrein der Fransche missionarissen een half uur aan de andere zijde buiten de stad waren gaan slapen. Bij den ingang van de stad wachtten wij den volgenden morgen onze karavaan op, in een miezerig November-weer. Tot onze verwonde ring- bleken de dieren de steeds glibberiger ge worden helling zonder ongelukken te zijn af gekomen en de voorspelling van eenige be langstellenden, dat zij wel boven zouden blij ven tot de weg weer droger zou zijn gewor den, werd dus gelukkig niet bewaarheid en nog voor den koffiemaaltijd waren beide ka ravanen in het definitieve kamp in Dessie aan het afladen. Voor het eerst sinds bijna twee weken zaten wij weer gezamenlijk aan tafel, in de inmiddels verrezen eet- en conversa tie-tent, en wisselden wij onze ervaringen uit. Het was gebleken, dat de achtergebleven ba gage niet inéén keer vervoerd kon worden en dat de camions reeds naar Addis-Abeba wa ren teruggekeerd om het restant te gaan ha len en tevens collega Belmonte mede te brengen. Wij hopen hem Zaterdag of Zondag alhier te zien verschijnen. Reeds den volgenden dag werd een aanvang gemaakt met het inrichten van het hospitaal. Door de paters der Fransche missie werd een gedeelte van hun nog niet geheel voltooide gebouwen, welke later een ziekenhuis zullen worden, voor dit doel afgestaan. De medege brachte bedden werden opgeslagen, in een der zalen een operatiekamer ingericht, en verder apotheek en laboratorium in gereedheid ge bracht. Ofschoon wij hier nog zeer ver achter het front liggen, zoodat van een geregeld transport geen sprake kan zijn, willen wij toch in staat zijn hulp te verleenen, wanneer zulks verzocht wordt. Ook bestaat reeds de moge lijkheid van een nieuw luchtbombardement van Dessie, in welk geval het in de stad gele gen Amerikaanschè ziekenhuisje onmogelijk alle patiënten zou kunnen verwerken. Na het voeren van de noodige besprekingen met den Keizer en met den inmiddels weder hier aan gekomen commissaris van het Internationale Roode Kruis, dr. Junod, hopen ook wij verder naar het Noorden door te trekken. Bespre kingen in dit land verloopen evenwel nog min der vlot dan in Europa en vooral de vraag van het transport baart steeds vele zorgen. Zelve muildieren aan te koopen bleek met het oog op de financiën onmogelijk, vooral, daar de zorg voor het transport eigenlijk bij de Ethiopische regeering berust. En wij blijven staan op het standpunt dat, indien wij verder naar het noorden trekken, wij de volledige be schikking over dit transportmiddel moeten behouden. Voor het transport der gewonden tusschen voorposten en basiskamp kunnen wij de dieren ook niet missen, wil een geregelde verbinding goed werken. J. N. VAN DER DOES KADIfi =1 PROGRAMMA DINSDAG 3 MAART 1936. HILVERSUM I, 1875 M. Avro-uitzending. 5.30 VPRO. 6.30 RVU. 8.Gram.pl. 9.Ensemble Jetty Cantor 10.— Morgenwijding. Gram.pl. 10.30 Ensemble Jetty Cantor. 11.— Kookpraatje. 11.30 Orgel concert en zang. 12.30 Gram.pl. 12.35 Uit Batavia: Overdracht Marine-Commando. 1.35 Ensemble Jonny Kroon en Declamatie. 3.C0 Knipcursus. 4.— Zang en piano. 4.30 Kinder koorzang. 5.05 Voor de kinderen. 5.30 Bijbel vertellingen. 6.— Gram.pl, 6.30 Causerie. 7.— Voor de kinderen. 7.05 Zang jjn piano. 7.30 Engelsche les. 8.Berichten. 8.10 Operette concert. 9.10 Hoorspel. 10.10 Omroeporkest en soliste. 11.Berichten. 11.1012.00 Ensemble Pali. HILVERSUM II, 301 M. KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. half uur. 12.15 Gram.pl. 12.35 Uit Batavia: Overdracht Marine-Commando. 1.35 Gram.pl. Vrouwenuur. 3.Modecursus. 4.00 Gram.pl. 5.30 Jongenskoor. 6.KRO-Melo- disten. 6.40 Esperanto. 7.Berichten. 7.15 KRO-orkest. 7.50 Berichten. 8.Lijdensmedi tatie. 9— Gram.pl. 9.15 KRO-Kamer-orkest en solist. 10.Gram.pl. 10.10 KRO-orkest. 10.30 Berichten. 10.35 KRO-Melodisten. 11.15 12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.2011.50 orgelspel. 12.10 Kwintetcon cert. 12.50 Gram.pl. 1.20—2.20 BBC-Welsch- orkest. 3.103.55 Sextetconcert. 4.20 Lezing. 4.40 Sopraan kwartet. 5.35 BBC-Dansorkest 6.20 Berichten. 6.50 Orgelconcert. 7.15 Fran sche les. 7.50 Lezing. 8.20 Variété-programma 9.20 Viool-recital. 9.50 Berichten. 10.20 Lezing 10.40 BBC-Midlandorkest. 11.3512.20 Dans muziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Zang. 3.05 Gram.pl. 4.20 Concert. 4.35 Gram.pl. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Concert uit Praag. 9.35 Voordracht. 10.— Oratorium concert. 11.1512.35 Dansmuziek en Populair concert. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Leipz. symphonie- orkest. EmDe-orkest en solist. 1.35 Gram.pl. 5.20 Omroeporkest. 7.30 omroepkwintet. 8.20 Radio-tooneel met muziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.502.20 en 6.20. Gram.pl. 7.20 Kamermuziek. 8.20 Con cert uit Praag 9.20 Hoorspel. 9.40 Gram.pl. 10.3011.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Zigeunermuziek. 1.50 2.20 Gram.pl. 5.20 Dansmuziek. 5.50 Gram.pl. 6.50 Zang. 7.05 Gram.pl. 8.20 Oratoriumcon cert. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Radiotooneel met muziek. 8.20 Con- :ert uit Praag. 9.20 Berichten. 9.50 Kwartet concert. 10.0* Weerbericht. 10.20—11.20 Dans muziek

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6