1 Dr. F. C. v.Hasselt SPORT EN SPEL KON. NED. VOETBALBOND Gevraagd en aangeboden COLPORTEURS GEVRAAGD Officiers wed. 9 MAART INST. PONT Stoffeerder-Behanger w D E N5 D A G "4 M A A R T 1936 HAAREEJTS D A 'G B E 'A" D" 9 Waardeering voor kind, onderwijzer en hoofd der school. Noodzakelijk element voor goede samenwerking. We denken aan een aardig, donkerbruin kopje, dat enkele jaren geleden in de tweede klasse zat en bet maar moeilijk met al de geleerdheid, die er daar reeds ingestampt moest worden, kon vinden. We zien nog het eenigszins stroeve snuitje, vol ernst, waaruit alle vroolijkheid haast verdwenen scheen en dat ons reeds meermalen was opgevallen door iets mats. zelfs iets droevigs. Op een goeden dag gebeulde het, dat ze een taaloefening merkbaar beter geanaakt had dan gewoonlijk. W i keken haar arbeid na, terwijl ze er bij stond en nog zien we de oogjes strak elke beweging van de pen met den rooden inkt volgen, nog zien we de spanning, die er uit sprak toen die pen haar werk had gedaan en we zelf met een meer dan tevreden gezicht de kleine meid eens aankeken. O. neen, het werk was nog niet zooals het gros van de klas het had ge maakt, maarveel beter dan 't in tijden was geweest. Dat zag de kleine puk ook wel en hoe zou mijnheer 't nu wel vinden? Zou ze nu eindelijk eens een kansje heb ben op een pluimpje, al was 't nog zoo klein, waarnaar ze al weken, neen maanden zoo rurig verlangd ihad? Maar ze kreeg natuur lijk een pluim, een stevige, haast te groot! Hoe straalden haar oogjes, toen ze uit den mond van mijnheer hoorde: „wel, wel wat heb je er dat kranig afgebracht, wat heb je je best gedaan kind, wat ben ik daar blij mee! Hier een extra hand". En bij de stralende oogjes voegde zich een handje, waarvan we den nerveuzen. maar warmen druk nog voelen bij de herinnering, 's Middags was moeder op school en met tranen in de oogen verbelde ze. hoe de kleine puk meer dan verrukt was thuis gekomen, hoe de woorden van waardeering en lof haar hadden opgemonterd en gesterkt, hoe het kind totaal anders dan gewoonlijk was ge weest. En de vreugde der ouders was al haast niet minder dan die van hun kind. Van dien dag af ging het merkbaar beter met ons bruintje en al bleef ze wel min of meer ten achter, ze bereikte toch. zij 't na aoht leerjaren, het M.O. en heeft dat enkele jaren kunnen volgen met al de energie, die ze maar geven kon. De woorden van waardeering voor het werk, dat in verhouding tot haar kracht goed, zelfs zeer goed was te noemen, hadden op dit kind een enormen invloed ten goede gehad en strekten in hun zegenrijke gevol gen zich tot in het gezin uit. Is het met meer begaafde kinderen anders? Is het met ons volwassenen anders? We denken nu aan het werk van de leer kracht in het algemeen, 't Lijkt van buiten zoo simpel, zoo gewoon, zoo zonder veel in spanning. En daaromwordt het vaak nog zoo weinig gewaardeerd. Zeker, in offi- cieele verslagen, uit officieelen mond klin ken dikwijls woorden van lof, goed gemeend, wel overwogen, soms alleen krachtens tradi tie. Maar van den kant van vele ouders is de waardeering dikwijls heel gering of zelfs averechts. Ze zijn heusch niet zeldzaam, de vaders en moeders, die van de leerkracht vaak het onmogelijke eischen, die meenen dat met oneer inspanning- en toewijding''hun moeilijk'leerend kind ook wel knap zou kun nen wofde/n, die gelooven dat aan hun spruit niet voldoende aandacht wordt ge geven, dat het verkeerd wordt aangepakt, misschien wel achtergesteld. Ongetwijfeld komen er gevallen voor, dat zulke ouders volkomen in hun recht zijn, maar de erva- I ring leert, dat gebrek aan waardeering van 1 liet werk der school al te veel den grondslag vormt van dit verkeerde oordeel. De ver schillende standpunten van huis en school in het algemeen misschien met de woor den subjectief en objectief te kenschetsen zijn hier allicht debet. Men mag zeer zeker van de leerkracht verlangen dat hij althans trachtte zich op het standpunt der ouders te stellen om dit te beter te kunnen begrij pen. maar aan den anderen kant dienen ook ouders zich terdege af te vragen of zij niet te veel, niet iet-s onmogelijks van de school verlangen, of zij deze wel voldoende naar waarde schatten, of zij wel beseffen voor hoeveel moeilijkheden men daar komt te staan, als men zooveel mogelijk aan al de verschillende wenschen en verlangens wil tegemoet komen. Hun opmerkingen kunnen van oneindig groot belamg zijn, hun critiek kan opbouwend, maar ook.fnuikend zijn. We zouden willen, dat ze bij hun critiek de waardeering, die toch allicht het werk van den mede-opvoeder der kinderen verdient, niet achterwege laten, ja een stevig woord laten mee spreken. Want wat dauw en zon neschijn zijn voor de planten, dat is de waardeering van zijn werk voor de leer kracht. Ook hij wordt gesterkt, gestaald, aangemoedigd, als hij woorden van harte lijk "gemeende waardeering te hooren krijgt en evenzeer reikt in tal van gevallen ook hier. mogelijk nooit vermoed, de invloed de zer woorden veel verder dan het uur, waar in ze werden gezegd. We gaan over tot het werk van den leider der school, niet steeds benijdenswaard in deze tijden. Daar staan rondom hem leerlin gen, ouders, leerkrachten, besturen, allen met hun eischen. Hij moet zorgen, dat. zoo veel mogelijk leerlingen in den kortst mo gelijken tijd een gewenscht doel bereiken, dat alle leerkrachten hun uiterste best doen, dat hij met onverstoorbare kalmte al de op en aanmerkingen aanhoort, dat zijn admi nistratie in orde is. subsidiekwesties geen moeilijkheden geven, dat hij alle kinderen kent en op vragen naar hun vorderingen enz. eiken dag antwoord kan geven. Hij moet hun karaktertjes doorgronden om zoo juist mo gelijk te kunnen oordeelen. ook in gevallen van conflicten met ouders en/of leerkrach ten. Daar staan deze laatsten ook. Ze verlan gen dat hij groote vrijheid van beweging iaat. dat hun positie in velerlei zin zoo goed mogelijk zij, aan hun wenschen t.a. van leer- mJddeien etc. zooveel mogelijk worde tege moet gekomen enz. enz. De positie van den leider is inderdaad raak zeer delicaat en hij moet in vele ge- rallen een man van stalen zenuwen zijn om aan al de moeilijkheden, aan zijn ambt ver bonden en waarvan wij slechte een klein deel opsomden, het hoofd te kunnen bieden en zoo mogelijk met opgewektheid. In deze positie zijn ongetwijfeld woorden van waar deering niet minder invloedrijk dan in de voorgaande door ons genoemde gevallen. Ouders en leerkrachten mogen dit bedenken, alvorens zij met kritiek of 'klachten komen. Als regel zullen de leiders niet en nooit om waardeering vragen, maarhet gemis er van en af "en toe het tegendeel juist, doen ten langen leste hun invloed gelden in tegen gestelden zin. We kennen menigen leider, die na jaren van stoer volgehouden, ver- moelenden arbeid ten slotte niet ontkwam aan het deprimeerende gevoel. da.t gebrek aan waardeering meebrengt. We kennen er een, die na jaren van hard en succesvol werk een belooning kreeg, extra, van f 50.Dat bedrag zegt veel en niets ware beter geweest. We kennen de gevallen, waar in eminente mannen ten leste eenvoudig hun betrekking neerlegden, om nog maar te ontkomen aan dien funesten invloed, die als een giftig kruid tenslotte alle energie doodt, de liefde voor vak en kind en school ver lamt en stillen wrok kweekt, waar zoo licht een steeds borrelende bron van welwillend heid. van ijver, van kracht en van liefde ze genrijk had kunnen blijven werken. Wat voor de planten de dauw en de zonne schijn zijn, wat voor kind en leerkracht een hartelijk woord van waardeering is. dat is dit laatste in dubbele mate voor den leider der school. Wèl den leider, wien het niet aan waardeering, ook vóór zijn dood. ontbrak, ook al vroeg hij er nimmer om. J. BASTTAANS. Boerenvakbond van den L.T.B. Algemeene vergadering in het gebouw St. Bavo. Hedenmorgen begon in het gebouw „St. Bavo" de algemeene vergadering van den Boerenvakbond van den R.K. Dioc. Land- en Tuinbouwbond. De voorzitter, de heer A. J. Verkley, sprak een openingswoord. In het bijzonder heette hij den algemeen voorzitter van den L.T.B., den heer Kampschöer, welkom. „Slaan wij", zei spreker, „een blik in het afgeloopen jaar en op den algemeenen toestand van heden, dan zijn beide verre van rooskleurig te noe men. De kwaliteit van de tarwe in onze ge bieden heeft niet beantwoord aan de ver wachtingen die men er van koesterde, zoodat vele boeren met een lagere classificatie ge noegen moesten nemen, dan waarop zij had den gehoopt. Er trad geen herstel in voor de prijzen van aardappelen en vele andere akker bouwproducten. Slechts door omvangrijke maatregelen van de regeering waren de prij zen voor de producten van onze veehouderij en zuivelbedrijven met moeite te houden op het peil, waarop zij waren. Wanneer ergens een vleugje van hoogere prijzen komt opdagen, schijnen weer andere machten te trachten deze te niet te doen, zoodat van rendabele bedrijven geen sprake is. Dit alles ondanks zeer zeker goed bedoelde en als zoodanig dankbaar aanvaarde re- geeringshulp eenerzij ds en versobering en aanpassing aan de gewijzigde omstandig heden anderzijds. Mijns inziens zullen daarbij onze bedrijven niet meer rendabel kunnen worden zoolang de zware druk der vaste lasten, die op onze bedrijven rust, niet aanmerkelijk wordt ver licht. Reeds drie jaren is op deze verlaging aan gedrongen, verlaging is aangekondigd, doch nog steeds blijft het bij aankondigen. Laten wij hopen, dat onze Kamerfractie- de Regeering spoedig tot een beslissing zal weten te brengen. Voor velen onzer collega's is het te laat; zij zijn pachters geworden en hun familie bezit is in andere handen overgegaan. Minister Deckers heeft ook niet ge schroomd, toen: het hem -gebleken was, dat het voor het belang van onzen boerenstand onvermijdelijk en noodzakelijk was; om har de amatregelen te treffen. Maatregelen, waarvan hij. die het geheel overziet, de on vermijdelijkheid en billijkheid moet erken nen. Al zijn deze maatregelen ook moeilijk te dra-gen, het belet ons niet hetzelfde ver trouwen in dezen Minister te blijven stellen als bij het begin van izijn ambtsperiode. Dit vertrouwen wordt nog meer versterkt door de onder zijn bewind plaatsgrijpende reorganisatie van de Directie van Landbouw'. De bedriifsvoorlichtingsdienst is ingesteld. In nauwer samenwerking met de organisa ties der boeren dan voorheen en daardoor op meer intensieve wijze zal de Voorlichtings dienst ten voordeele van den boer kunnen werken. Laat ons daarom nauwer verbonden en eendrachtig samen blijven gaan. draagt de moeilijkheden, zqoals het Katholieken be taamt". Hiermee verklaarde hij de vergadering voor geopend. Na de openingsrede werden de heeren Jos. Sjerps en J. C. Paardekooper als bestuurs leden herkozen. De heer Jos. Sjerps kreeg daarna het woord ter inleiding van de te behandelen voorstellen. Hij meende dat men erkentelijk moet zijn voor de maatregelen van de re geering. om den landbouw te helpen, hoewel er natuurlijk nog veel te wenschen overliet. Hij betreurde het, dat de boter te zwaar be last wordt, waardoor een verhooging van het verbruik van margarine bevorderd wordt. Garantie voor een netto-boterprijs achtte spreker van het hoogste belang. Het zou ook te wenschen zijn, natuurboter aan werkloo- zen en armlastigen te verstrekken, opdat on dervoeding bestreden kan worden. De be langen van de gemengde bedrijven moeten krachtig worden bepleit. De productierege ling zal een nauw verband moeten houden met den buitenlandschen handel Productie beperking helpt niet. indien de invoer on belemmerd doorgaat en de uitvoer beperkt wordt. Spreker was van oordeel, dat de binnen- landsche markt voor onze huidige melkpro ductie voldoende gelegenheid biedt om de boeren te redden. Een zoo rechtmatig moge lijke verdeegling moet worden betracht. De import hier te lande moet worden aangepast aan de afzetmogelijkheden in binnen- en buitenland en dan dient zich het productie proces hierbij aan te sluiten. De export moet zooveel mogelijk worden beperkt; kan het niet geschieden door de toepassing van deva luatie. dan zoo mogelijk door verandering van systeem. De voorzitter dankte den spreker voor zijn uitvoerige rede. die het bestuur van den vakbond volkomen kan onderschrijven. De vergadering werd te half één tot half twee geschorst. Jongen dóór een auto aan gereden. Bestuurder reed door. Dinsdagnamiddag vijf -uur is op den hoek van den Schotersingel en de Johan de Bray- straat de 14-jarige wielrijder C. W. aangere den door een auto, die uit de richting Noor- derbrug kwam en die geen voorrang aan het verkeer van rechts verleende. De jongen viel op straat en kreeg een hoofdwond en een her senschudding. Per ziekenauto werd hij naar het St. Elisabeths Gasthuis vervoerd. De chauf feur was onmiddellijk na het ongeluk doorge reden, maar het nummer van zijn auto is bij de politie bekend, zoodat hij zijn straf niet zal ontloopen. HAARLEMSCHE HANDELSVEREENIGING. In een bestuursvergadering der Haariem- sche Handelsvereeniging zijn de functies als volgt verdeeld: B. W. Lasschuit. voorzitter; H. C. Sprenger, secretaris; A. J. Weyburg, pen ningmeester; Jac. Klerk, vice-voorzitter; H. Meyer, 2e secretaris; A. Fibbe en J. v. d. Burg, commissarissen. Snowden veroordeelt het Britsche bewapeningsprogram. „Politiek van den waanzin". LONDEN. 4 Maart (A. N. P.). Lord Snowden, oud-minister van financiën en lid der arbeiderspartij, heeft de volgende meening kenbaar gemaakt over het Britsche bewapeningsprogram„Het programma is overweldigend. Engeland heeft een bewape ningswedloop in scherp tempo voorbereid. Het is een paniekprogramma, dat noch door onze internationale verplichtingen, noch door de behoeften van het Britsche rijk gerechtvaar digd wordt. Alle vrienden van den vrede moe ten zich vereenigen om zich te verzetten tegen deze politiek van den waanzin." MA1KT J:% EI MUI IV COÖP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. 3 Maart 1936. Af deeling eieren: Aanvoer 110.000 Eendeieren f 2.55 a f 2.65, 90.000 kippeneieren 70—59 K.G. f 3.70 a f 4.10. 65—66 K.G. f 3.10 a f 3.30. 63—64 K.G. f 3.00 a f 3.20. 60—62 K.G. f 2.80 a f 3.00. 58—59 K.G. f 2.80 a f 2.90. 56—57 K.G. f 2.70 a f 2.80. 53—55 K.G. f 2.50 a f 2.70. 50—52 K.G. f 2.40 a f 2.50. Af deeling pluimvee: Oude kippen f 0.70 a f 1.10 per stuk. Jonge hanen f 0.50 a f 1.per stuk. Oude eenden f 0.35 a f 0.45 per stuk. Kiloprijs oude kippen f 0.40 a f 0.46. Kilo prijs jonge hanen f 0.55 a f 0.62. CRICKET. AUSTRALIë WINT DE 5de TESTMATCH. 'Uit Durban: Australië behaalde de derde achtereenvolgende inningsoverwinning op Zuid-Afrika. Zuid-Afrika 222 en 227. Australië 455. Het was de 24ste testmatch sinds 1902 tusschen beide landen gespeeld. Australië won er 18, verloor er 1, 5 eindigden in een draw. De toer van de Australiërs is thans geëindigd. Na den zoo succesvollen toer in 1935 door Engeland gemaakt is het spel van de Zuid- Afrikanen tegen Australië op eigen bodem ver beneden de verwachtingen gebleven. En geland verloor achtereenvolgens tegen West- Indië, Australië en Zuid-Afrika. Naar aan leiding van de verkregen uitslagen in test cricket zou een wereldranglijst er als volgt uit moeten zien: 1 Australië, 2 Zuid-Afrika 3 West-Indië, 4 Engeland. Een cricketer houdt van cijfers en verge lijkingen. Beter dan een lang betoog laten de onderstaande scores zien hoeveel sterker dan de Zuid-Afrikanen, de Engelschen op eigen grond tegen Australië gespeeld heb ben. Engeland Australië gewon- 1934: nen door: lste testmatch 268241 374273 (8) Australië 2de testmatch 440 284118 Engeland 3de testmatch 627(9)—123(0) 491—66(1) draw 4de testmatch 200229(6 584 draw 5de testmatch 321145 701 Au-stralië Engeland scoorde 2494 runs voor 75 w. gem. 33.25. Australië scoorde 2891 runs voor 69 w. gem. 41.89. Zuid-Afrika Australië gewon- 1935—'36 nen door: lste testmatch 248282 429102(1) Australië 2de testmatch 157491 250274(2) draw 3de testmatch 102182 362 (8) Australië 4de test-match 15798 439 Australië 5de testmatch 222227 455 Australië Zuid-Afrika scoorde 2166 runs voor 100 w. gem. 21.66 Australië scoorde 2311 runs voor 51 w. gem. 45.29. De Zuid-Afrikanen schrijven hun zwakke spel voor een deel toe aan het feit dat zij hun clubwedstrijden op mat-wickets spelen en de testmatches op gras-wickets. In Enge land hadden zij gelegenheid zich op gras wickets in te spelen; men wil deze nu het volgende seizoen algemeen aangelegd zien. NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. Op verzoek van het bestuur der R.K. organi satie ,.de Spaarnewacht" zal de heer A. J. Meijerink a.s. Zondagavond een voordracht met lichtbeelden over zwemmen en zwemmend redden houden. DAMMEN. COMPETITIE HAARL. VEREENIGINGEN. De stand dezer competitie luidt thans als volgt: gesp. gew. verl. brdp. pt. Het Oosterkwartier I 5 5 0 6535 10 Damclub Haarlem III 4 4 0 53—27 8 Haarl. Damclub IV 5 4 1 61—37 8 Het Noorden I 5 2 3 56—44 4 Haarl. Damclub V 5 2 3 4058 4 D.O.S. I 6 1 5 51—69 2 Het Noorden II 6 0 6 32—88 0 CLUBKAMPIOENSCHAPPEN D. O. S." De uitslagen der in de Damvereeniging ,,D- O. S." voortgezette wedstrijden om de club kampioenschappen 1935/1936 dezer vereeni- ging luiden als volgt: 1ste klasse: F. Mollema wint van C. Cassée. 2de klasse: E. Borger remise met H. J. van Berk: G. A. Ottolini wint van H. Kol; J. Spij ker wint van J. C. Verwer; J. Spijker wint van H. Philippo; W. de Keizer wint van P. van Goor; G. A. Ottolini wint van H. Philippo; J. Spijker remise met H. J. van Berk; J. C. Ver wer wint van E. Borger. SCHAKEN. HAARLEMSCH SCHAAKGEZELSCHAP KAMPIOEN NOORDHOLL. SCHAAKBOND Dinsdagavond is de uitgestelde partij van den wedstrijd H. S. G. 1V. A. S. 2 G. de Bruin—J. de Hartog in het clublokaal van het Haarlemsch Schaak Gezelschap gespeeld. De partij is met remise geëindigd. Daar de voor- loopige uitslag van dezen wedstrijd 53 ten gunste van het H. S. G. was, is thans de stand 5'. 2—3y.' geworden. Het Haarlemsch Schaak Gezelschap heeft dus ongeacht den uitslag van de afgebroken partij A. C. de GrootH. J. Schilt, dezen wedstrijd gewonnen. Ook van de Zaandamsche Schaakclub, de Aikmaarsche Schaakclub V. V. V., De Amsterdamsche Schaakclub en Kijk Uit won dit tiental en wel resp. met 7—3, 3J4, 5'2—3>ó (i partij on beslist) en 6>23 J. zoodat het thans voor de tweede maal ongeslagen kampioen is gewor den van de eerste klasse van den Noordholl. Schaakbond en het zilveren Schaakbord nog een jaar in zijn bezit houdt. Het zal nu met de andere onder-bondskampioenen moeten spelen om het kampioenschap van Nederland 2de klas. WANDELSPORT. DE WANDELTOERIST. In Maart zal bovengenoemde vereeniging aan haar propaganda-marschen beginnen. Eiken Donderdag 10 K.M.. start 8.05 n.m. en Zondags 25 K.M. en eiken Zondag 5 K.M. meer. start 9 uur v.m. café „Schoonzicht". Frans Halsplein—Zocherstraat. De belooning zal zijn voor al deze marschen, bekertje of lauwertakje voor 170 K.M. Zij, die reeds 120 K.M. mede wandelen, komen in aanmerking voor een diploma. Het secretariaat is geves tigd bij L. Braakman, Gen. de la Reijstraat 33 zwart. WIELRIJDEN. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging houdt a.s. Zon dag voor de A-klassers een wedstrijd voor de competitie, namelijk 60 K.M. record. De B- klassers 40 K.M. met 4 klassementen (buiten de competitie). De C-klassers 30 K.M. record en de juniores 20 K.M. met 2 klassementen, beide buiten de competitie. Het lid J. Ekel werd winnaar van den Schaap-beker in de C-klasse, uitgeloofd door den heer Schaap. VOETBAL. DE IMETEOOR—RIPPERDA. Het bestuur van Ripperda organiseert a.s. Zondag een autotocht voor den wedstrijd te gen De Meteoor. Men Kan zich opgeven bij den secretaris J. H. Blommaert Van Ma rum- straat 52, Haarlem. Schoolwedstrijden H. V. B. Sedert 25 Februari zijn de inschrijvingen voor bovengenoemde wedstrijden geopend. Aan een S4-tal inrichtingen van onderwijs zijn uitnoodigingen verzonden. Gestadig komen thans de aanmeldingsfor mulieren binnen van de scholen: nummer één was ditmaal O.L.S. 43 (Corn. Houtmanschool) van het Weltevredenpiein. A.s. Zaterdag 7 Maart wordt de aanmelding gesloten. We zijn benieuwd, of het record-aantal elftallen van het vorig jaar (132) nog zal worden overtroffen. Voor scheidsrechtersfuncties hebben zich nog niet veel liefhebbers ge meld; een tiental is natuurlijk veel te weinig. Alle aanmeldingen aan den secretaris der commissie: W. P. J. Ente, Van Nesstraat 39. Haarlem AFDEELING I. Eerste klasse: R. C. H.Hennes-D. V. S. A. D. O.—V. S. V. SpartaHaarlem. Ajax—Xerxes. K. F. C.—H. B. S. Tweede klasse A: E.D.O.Zeeburgia. A. F. C.—U. V. V. Kinheim't Gooi. Alcm. VictrixD.O.S. Bloemend.Vriendenschaar. Tweede klasse B: VeloxO.V.V.O. HilversumO. S. V. HerculesB. F. C. West FrisiaSpartaan. Z. V. V.—W. F. C. Derde klasse A: De VolewljckersAlcm. Boys H. R. C.—Hollandla. PurmersteynSucces. K. V. V.—Zaandijk. Derde klasse B: HalfwegD. E. C. T. I. WZeemeeuwen. Z. R. C.Ahrend's V. C. S. D. Z.D. W. V. A&sëndelftD. J. K. Vierde klasse D: S. L. T. O.Frederik Hendrik De MeteoorRipperda. AmstelT. H. B. E. H. S.—D. I. O. Reserve eerste klasse: Spartaan 2Ajax 2. Stormvogels 2Haarlem 2. Blauw Wit 2Hilversum 2. Zeeburgia 2—R. C. H. 2. Z. F. C. 2—E. D. O, 2. Reserve tweede klasse B: O. S. V. 2—W. M. S. 2. T. O. G. 2—V. V. A. 2. Ajax 3—Z. V. V. 2. Reserve derde klasse A: Z.F.C. 3Purmersteyn 2. Helder 2—W. F. C. 3 De Kennemers 2H. R. C. 3 Alcm. Victrix 3—K. V. V. 2. AFDEELING II. Eerste klasse: FeijenoordV. U. C. D. H. C.Excelsior. StormvogelsBlauw Wit. H. F. C.—D. F. C. D. W. S.—Z. F. C. Tweede klasse A: Steeds HoogerV. D. L. UnitasR. F. C. Ennna—H. V. V. S. V, V.The Rising Hope. QuickOlympla Tweede klasse B: D. C. L.Neptunus. Hoek v. Holland—O. D. S. U. V. S.—B. E. C. AlphenOvermaas. Gouda—C. V. V. Derde klasse A: ScheveningenHillegom. SchotenDe Kennemers. ZandvoortS. V. C. HillinenB. M. T. Celeritas—Lugdun urn. AFDEELING III Eerste klasse: Ensch. BoysA.G.Ó.V.V. WageningenTubantia. Tweede klasse A: Zwolsche BoysK. H. C. HengeloPhenix. SallandiaRigtersbleek. U. D.Roda. Tweede klasse B: Be QuickQuick TheoleZutphania. AFDEELING IV Eerste klasse: Juliana—P. S. V. Longa—B. V. V. N. A. C.—Noad. Roer mondB1 e ijerlieide. M. V. V.Eindhoven. AFDEELING V Eerste klasse: Be Quick—Velocltas. FrieslandVeendam. H. S, C.Hoogezand. SneekAchilles. (Sporbkr.) Geboren: JACOBA MARIA dochter van K. DE JONG en C. W. DE JONG— KARSTENS Haarlem, 4 Maart 1936 Heden overleed onze lieve Man. Vader, Broeder, Be- huwdbroeder en Oom Johann Jurgen Sickmann in den ouderdom van 56 jaar. F. W. SICKMANN— BAIS J. F. SICKMANN en verdere familie Heemstede, 3 Maart 1936 Laan van Rozenburg 12 De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 6 Maart e.k, te 12 uur op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede. Vertrek van 't Sterfhuis 11.30 uur. Heden overleed na een langdurig lijden onze Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Meynoutje Jonges- Klinkert In den ouderdom van 54 jaar. Uit aller naam: K. JOXGES Sr. Haarlem, 2 Maart 1936 Duvenvoordestraat 6S Geen bezoek De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 5 Maart a.s. te 10.30 uur op de Algemeene Be graafplaats ingang Klever laan. GESTOFFEERDE MEUBELEN kunstrei nigen kunslverven motVRIJ maken motECHm, !|AVei»CHHÜ^ Inlichtingen in onze winkels: Groote Houtstraat 77 Gen. Cvonjéstrnat 57 Brouwersvaart 76 Telefoon 10426 11971 11046 14466 DE ANTI CHRIST. - ROME EN HAAR LEERSTELLINGEN. Over dit onderwerp spreekt Ds. P. v. OOSSANEN op DONDERDAG S MAART en VRIJDAG IS MAART in het „BLAUWE KRUIS", OUDE GROENMARKT 20. AANVANG 8.15 UUR. TOEGANG VRIJ. MEISJES GEVRAAGD aan de Stoomwasscherij „HOLLANDIA", te ZANDVOORT. Vrije reis. Aanm. na half 9: Vooruitgangstraat 93, Haarlem. is tot 18 Maart AFWEZIG Direct gevraagd zelfstandig DAGMEISJE (93), goede behandeling. Aan melden na 6 uur Bboemendaal- scheweg 233, Overveen, Wegens teleurstelling voor di rect gevraagd een Flink Dienstmeisje v. d. en n. Zonder goede getuigen onnooaig aan te melden. Aanmel den tusschen 78 uur Platanen- laan 32, Bloemendaal Mevr. Kruyshoop, Langelaan 5 Bentveld, vraagt tegen 15 Maart of later een flink KEUKEN-WERKMEISJE zwart en katoen dragend. Loon 5. Aanmelden tusschen S-9 uur Dag- of Dag- en Nacht dienstbode r.. k. koken. Ook Duitsche Ko ninginneweg 43. Haarlem. Aanm. liefst 's av. na 7 uur. MEISJE GEVR. oor den dag. niet beneden 18 jaar, van 96.30 uur. Zijlweg 171 huis. keuken-werkmeisjes, 2de, alleen en dagmeisjes, v. g. g. v. BOOGAARDE PLAATSIXGBUR Jansstraat 56 Tel. 14170 'stsiuiïend zij die bekend zijn met den Boekhandel komen in aanmerking. Salaris en provisie. Aanmelden Jansstraat 44. Don derdag van 10 tot 12 uur. 43 jaar, P.G., z. k„ flinke ver schijning, zou gaarne de h.hou- ding waarnemen daar. waar de huisvrouw ontbreekt. Prima ref. Br. no. 4276 bur. van dit blad IAanv. nieuwe clubs TYPEN Lesg totaal I 10 STENO Lesg. p mud. i 3 50 BOEKH. Lesg. p. mnd. I 4 50 Proso gratis Oude Gracht 71 N.V. v.h, E. Tieslng. Lisse. Kanaal straat 33, vraagt voor direct een volledig op de hoogte met het ge hele vak. Bekendheid met het manufacturenvak strekt tot aan beveling. Sohriftel. sollicitaties onder opgave v. verlangd salaris. Te huur te Santp. CR00T HEERENHUIS f 4 0 p. m. Aanv. l Mei. Bezicht. Dlnsd. en Donderd. van 24 u. Te hevr. Mlddendorpstr. 9. Santp. Op mooien stand orntr den Hout aangeb. ruime gerieft. Suite gem., gest., voor echtpaar. Br. no. 4275 bur. van dit blad RADIOTOESTELLEN EN RADIOLAMPEN vanaf ƒ1.per week. Bij aan koop van de nieuwste Philips ra dio geven wij een hoogen prija voor uw oude toestel. Radio Excelsior", Klwerlaan 30 Tel. 10613. Filiaal Fahrlchtsstr. 4

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 3