CHELMIS IBIS SHAG WEILL&ZOON Nieuw! Een heerlijke sigaret! 10 stuks - 10 cents y OORJAAR 1936 MAAT- TAILLEURS COMPLETS Wales Anthraciet „De Spaarnestad" J Dobbelmann lekker .man! BOND ERDA"G5M£XR"T 1936 RSSREEH'S dsgbesb >f 9 gm If, X-liJ (Adv. Ingez. Med.) Uitspraken van de Rechtbank. Onrechtmatig steun getrokken. Een schippersknecht had terecht gestaan, omdat hij onrechtmatig had steun getrok ken in Santpoort. Verdachte zeide te goede" trouw te hebben gehandeld. De officier vroeg voorwaardelijke veroor deeling tot twee weken gevangenisstraf met drie jaar proeftijd. De verdediger vond den proeftijd te lang. Hij achtte een jaar vol doende. De man werd veroordeeld conform den eisch. f 2500 boete en 1 jaar intrekking van rijbewijs. Tegen een Haarlemmer, die in den avond van Goeden Vrijdag van verleden jaar ter hoogte van de Liedebrug als bestuurder van een auto in botsing was gekomen met een uit Haarlem komenden motorrijder, die daardoor op slag werd gedood, was door den officier van Justitie in October van het vorige jaar f 5000 boete geëischt, subsidiair 50 dagen hechte nis met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. Op 31 October bepaalde de Haai-lenxsohe rechtbank bij interlocutoir vonnis, dat het onderzoek onvolledig was geweest en wees de zaak terug naar den rechter van instructie. 20 Februari j.l. diende deze zaak opnieuw en werden nog eenige getuigen gehoord, voornamelijk over de vraag of de automobi list rechts of meer naar den linkerkant van den weg had gereden, toexx de botsing was geschied. De officier persisteerde tenslotte bij zijn eisch van f 5000 of 50 dagen hechtenis en een jaar intrekking van het rijbewijs. De verdediger mr. Bruch drong aan op vrij spraak, omdat naar zijn meening er veel te veel ongewis was om in deze zaak een veroor deeling te latexi volgen. Hedenmorgen wees de rechtbank in deze zaak vonnis. In verband met de verschillende getuigenverklaringen achtte de Rechtbank verdachte schuldig. De Rechtbank overwoog dat het feit zeer ernstig was, en dat alleen wegens den gevorderden leeftijd van verdach te geen vrijheidsstraf werd opgelegd. De Rechtbank veroordeelde verdachte tot f 2500 boete of 50 dagen hechtenis en 1 jaar intrek king rijbewijs. Naar wij vernemen zal de verdachte nog heden in hooger beroep gaan. Veelvuldig rechtbankbezoek. Een man, die terecht had gestaan wegens inbraak aan de Zandvoox*tsche laan. die hij ontkende, Ixad denzelfden dag dat hij in Haarlem voor de rechtbank verscheen, ook nog in Den Haag moeten verschijnen voor diefstal, terwijl hij 's avonds naar Utrecht en Zeist had gemoeten, eveneens verdacht van diefstal. De officier eischte tegen den man. die boveixdieix nog een verkeerden naam had opgegeven, 1 jaar en 3 maanden dezelfde straf die zijn kameraad, met wien hij samen had ingebroken had gekregen. Door de rechtbank werd de man veroordeeld tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf met aftrek der pre ventieve hechtenis. Inbraak met diefstal in Bloemendaal. In een villa in Bloemendaal had een 21-ja rige jongen uit Santpoort ingebroken en hij had er o.a. een gouden horloge gestolen. Ook had hij een auto weggenomen waarmee hij is gaan toeren. Er was geen aanleiding meer tot clementie, zei de officier twee weken ge leden, omdat hij al eens zonder gunstig re sultaat' voorwaardelijk in vrijheid was ge steld. Daarom eischte hij 1 jaar en zes maan den. De verdediger verklaarde dat de jongeman binnexxkort ergens als chauffeur zou kunnen worden geplaatst. Bovexrdien had hij nog 3 maanden uit te zitten voor het restant der voorwaardelijke invrijheidstelling, i Het vonnis luidde 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. Een verkeersquaestie op het Plein. Twee weken geleden was voor de recht bank vex'schexxen een Duitsche juffrouw, die door den kantonrechter was vex-oordeeld om dat zij op het Plein fietsend geen teeken had gegeven toexx zij vaxx richting wilde verande ren. De kantonrechter had f 0.50 of l.dag opgelegd. De verdediger, die de principieels zijde van de zaak behandelde, vond. dat de juffrouw geen teeken had hoeven geven, omdat' de ronde vluchtheuvel het verkeer in het rond leidt en slechts diegene een teeken moet geven, die niet meer met dat verkeer meegaat, wat bij de juffrouw niet het geval was geweest. De officier was het hiermee eens en concludeerde tot vrijspraak. De rechtbaxxk was van oordeel, dat de juffrouw wel van richting was veranderd en dat zij een teeken had moeten geven en veroordeelde haar, met vernietiging vaix het vonnis van den Kaïxton- rechter wederom tot 50 cent boete of 1 dag hechtenis AGENDA Heden: DONDERDAG 5 MAART Stadsschouwburg: Fritz Hirsch Operette „Wien, Wien nur Du allein". 8 uur. Schouwburg Jansweg: „Lachen is troef". 8.15 uur. Broeder kerk: Spreker J. Sevensma. 8 uur. Blauwe Kruis, Oude Groenmarkt 20. Spr. Ds. P. v. Oossanen. 8.15 uur. Prot. Bond: Voordrachtencursus B. v. d. Meer. 8.15 uur Café-Rest. „Lido": Tafeltennis tournooi. 2—6; 7—11 uur. Frans Hals Theater: „De student van Praag" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Let's Live Tonight" met Lilian Harvey. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Lichte Cavalerie". Op het tooneel: „Perko", het muzikale raadsel. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Een Midzomernacht- droom". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve "s Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 6 MAART Schouwburg Jaxxsweg: „Lachen is troef" 8.15 uur. Bioscopen nieuw programma. Kindervoeding. Subsidie der gemeente moet verhoogd \yorden. Bij raadsbesluit van 9 Januari 1935 werd aan de Vereeniging „Kindervoeding" een subsidie verleend van hoogstens f 15000, om daarmede te bekostigen de uitgaven ter ver strekking vaxx warm voedsel aan behoeftige schoolgaande kinderen van openbare- en bij zondere lagere scholen in deze gemeente gedurende het jaar jaar 1935. De uitgaven hebben evexiwel f 21.409.90 be dragen. Daarom stellen B. en W. aan den raad voor een nader subsidie toe te kennen van f 6.120.29 Er werden in totaal 124.676 porties eten uit gedeeld. BEZWAREN TEGEN UITBREIDINGS PLANNEN. B. en W. deelen aan den raad het volgende mede: Ai*t. 37. 6 der Woningwet geeft aan bestu ren van gemeenten de bevoegdheid, bezwaren in te dienen bij den Raad vaxx een naburige gemeente tegen een ter visie gelegd ontwerp- uitbreidingsplan. Ter wille van een goede aan sluiting vaxx het uitbreidingsplan dezer ge meente bij de planxxen vaxx de omliggende ge- meenteix, zou het kunnen voorkomen, dat Haarlem bezwaar heeft tegen het ontwerp- uitbreidhxgsplaix vaxx eexx naburige gemeente. Bij Kon. Besluit van 14 September 1935: is beslist, dat niet het College van B. exx W. doch de raad bevoegd is om voreixbedoelde bezwaren in te dienen. Aangezien dit in de praktijk moeilijkheden kan opleveren, omdat de bezwaren binixen een bepaalden termijn (4 weken) moeten worden iixgediend, achten B. en W. het gewenscht, dat de raad gebruik xxxaakt vaxx zijn bevoegdlxeid, verleend bij art. 212, 3e lid der Gemeentewet, door het recht tot het indienen van bedoelde bezwaren bij den Raad van eexx naburige ge meente, zoowel als bij Ged. Statexx en zoo noo- dig tot het instellen van beroep bij de Ko ningin tegen de beslissing van Ged. Staten, aan B. en W. te delegeeren. Zij stellen daarom voor, een daartoe strek- keixd besluit te nemen. BEGRAFENIS H. VAN PUTTEN. Onder zeer groote belangstelling werd Woensdag ter aarde besteld het stoffelijk overschot vaxx wijlen den. heer H. vaxx Putten, in levexx mede-directeur van de N.V. Maat schappij „De Eexxdracht". De overledene is ook jaren bestuurslid geweest van de afd. Haax-lem vaxx den Boxxd van Smedexxpatroons in Nederland. Onder vele leden van den Bond van Smedexxpatroons merkten wij o.m. op: den commandant van de brandweer, dexx heer C. J. vaxx den Broek; commissarissen en-den heer Verdel, mede-directeur vaxx „De Een dracht";'het bestuur van de Buurtvereeniging „R.A.V.O.W.I.S.O."; comxxxissarissen en directie van de N.V. Algem. Holl. Hypotheek- en Cre- dietbank. Toen de kist in het graf was gedaald, naxxx de heer Verdel xxamens de N.V. Maatschappij „De Eexxdracht" het woord. Spr. herdacht den overledene als eexx goed vriend en een edel mensch. Hij was een maxx van groote oprecht- heid, ixx wien veel verloren wordt. Hierna trad naar voren de heer H. Hogexx- birk, voorzitter van de afdeeling Haarlem van den Bond vaxx Smedenpatroons in Nederland. Spreker herdacht hoe de overledene vele jaren in die organisatie eexx vooraanstaande plaats heeft bekleed en zijn adviezexx steeds op hoo- gen prijs werden gesteld. Noode zal men hem nxissexx. Een zoon van den overledexxe memoreerde wat zijn vader voor zijn kinderen was geweest en dankte voor de belangstelling. HET H.T. MAANDBLAD. Het H.T. Maaixdblad, officieel orgaan vaix de Tooneelvereeniging „Haarlem's Tooneel", kon digt voor 19 Maart a.s. eexx clubavond in Hotel „De Leeuwerik" aan. De laatste clubavond wox-dt gehouden op 23 April. Bij deze gelegenheid wordexx de uit slagen der wedstrijdexi bekend gemaakt, de prijzen uitgereikt en natuurlijk wordt er ook gedanst. Voor 26 Maart staat op het programma: eexx „boerenbruiloft" in Hotel „De Leeuwerik", waar het zeker vroolijk zal toegaan exx voor 16 April eexx „ééix-acter-avond" ixx de Tuiixzalen van het Gem. Concertgebouw. Er is weer eexx ingezoixderx stuk van „de Garderobejuffrau". GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen over gevoxxdeix voorwerpen aaxx het bui-eau van politie Smedestraat, uitsluitend tussclxen 11 en 13 uur. Terug te bekomen bij: de Rooy, Eendrachtstraat 12. bril; Politie bureau, Smedestraat, handschoenen en cein turen; boodschappentasch; v. d. Bos, Wieg en - straat 13, hond; Hospe, Kerklaan 99 b, Heem stede. hond; Gaal, Cremerplein 34, hond; Kennel Fauna. Fr. Varkensmarkt, kat; Jong bloed, Ben Viljoenstraat 78, zakmes; Weij, Alanstraat 70, muts; Brouwer, Saenredam- straat 95, damesparapluie; Ineke, Berkheijde- straat 2 rd„ rozenkrans; Tigler Wijbrandi, Aelbertsbergstraat 107, rozenkrans; Dubbel dam. Witte Heerenstraat 33, rijwielplaatje; Steenbeek, Witstraat 2, garage, rijwielplaatje; Boud, Tx-oxnpstraat 13, regenpijpen; Mattes, Vosnxaerstraat 48, bos sleutels. Haxxdschoenen exx ceixxturen: Politiebui'eau, Smedestraat. Broche: Kees, Leidschestraat 118, Rooyers, Olmenstraat 57. Spaarbankboekje: Politiebiu-eau Smedestraat. Trouwboekje: Po litiebureau Smedestraat. Bril in étui: Kors, Korte Heerenstraat 1. Houtexx balken: Schreu- der. 't Veerhuisje, Schalkwijkerweg. Kinder boekje; Goedemans, Schouwtjeslaan 59 zw. Gewicht: Politiebureau Smedestraat. Handbe- sclxermer: Moser, Gr. Houtstraat 159 rd. Hon den; Asyl, Ridderstraat 11. Hond: Tennissen, Voor tin gstraat 6, Hurknxan, Oost-Indiëstr. 43, Raap, v, Marunxstraat 26, Hesselman, Kloos terstraat 49rd. Kat: Asyl Ridderstraat 11. Nummerplaat: Politiebureau Smedestraat. pakje, inh. o.a. kuxxstbloenxpjes: Jansen de Vogel, Leeghwaterstr. 21. Portemonnaie met inhoud: Kloet, Verspronckweg 87rd? Rozen krans: Schild, Keijstr. 26. Rijwielplaatje: Po pulier. Olmenstraat 27. Regenpijpen: Thijsse, Kexxnenxerstraat 29rd. Wollen shawl: Politie bureau Smedestraat. Schop: Brink, Aelberts- bergstraat 8zw. Damestasch met inlxoud: Ha- nxer, Duvenvoordestraat 42. Kindertasch met inhoud: v. Wort, Vrouwehekstraat 89. Vulpen: Phenning, Kleverparkweg 140, 45.-, 55.-, 75, f 53,, 66, BARTELJORISSTRAAT 26-28 (Adv. Ingez. Med.) IVIEI® De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Zuidwestelijken tot Westelijketi wind. Nevelig tot zwaar of half bewolkt. Weinig of geen neer slag. Later iets zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 766.2 m.M. te Helsingfors. Laagste 741.6 m.M.. te Thorsliavn. Het buitenlandsch weerbericht meldt: Nog niet veel verandering. De depressie bij IJsland heeft zich Zuid oostwaarts uitgebreid, doch is aanzien lijk ixx diepte afgenomen. De kern ligt thans bij de Far Oer. Deze depressie bracht zwaren neerslag over IJslaxxd. Matige ïxeerslag viel over de Britsche eilandeix, terwijl door den krachtigen aanvoer van lucht tusschen Zuidelijke exx Westelijke richting de temperatuur aldaar eenige, graden steeg. De lxooge druk in het Zuidwesten hield stand en breidde zich zélfs over Frankrijk uit. De Middellandsche zeedepressie werd weer wat dieper en bracht zwaren regen te Marseille. Over midden-Frankrijk werden hedenmorgen uitgestrekte nevel- gebieden aangetroffen evenais ixx ons land en een groot'gedeelte van Duitsch- 'land. De hooge druk over Scandinavië werd aan zijix Zuidzijde eenigszins aaii- - .getast. Hij hield'"échter over Finland en Lapland staixd. Over Lapland nam dé vorst weer toe, terwijl het in het overige Scandinavië wat minder streng vroor. TEN ONZENT IS BIJ ZUIDELIJKEN TOT WESTELIJKEN WIND NOG NIET VEEL VERANDERING IN DEN ALGE- MEENEN WEERSTOESTAND TE WACH TEN. BAROMETERSTAND- Vorige stand 760 m.M. Stand van heden 759m.M. Neiging achteruit. Opgave van Fa. A. FEDERMANN, Opticien Groote Houtstraat 37. Haarlem is wel BETER, doch niet duurder dan andere soorten BELG. of HOLL. ANTHRACIET, ze kost slechts Afm. 20/30 2.25 per H.L. 30/50 2.35 12/20 1 95 Ook voor Centr. Verwarming Afm. 50/80 23.— per ton 8/15 16 MONSTER GRATIS verkrijgbaar bij ANTHRACIETHANDEL FR. VARKENMARKT 8—10, Tel. 14184 SPAARNE, bij viaduct. (Adv. Ingez. Med.) STNAGOG.EDIENSTEN NED. ISR. GEMEENTE Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang van Sabbath te 5.15 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Predikatie voor het Moesafgebed. Middagdiexxst te 1 uur. Poerim Avonddienst te 6.28 uur. Ochtenddienst te 7 uur. Middagdiexxst te 1 uur. Avonddienst te 8 uur. Werkdagexx: Ochtenddiensten te 7 uur. Avonddiensten te 7.45 uur. Talmoed Torah: Sabbath niet. Zondag niet. Werkdagen te 7.15 uur. De diensten op Sabbath en op Poerim wor den verricht ter Synagoge, Lange Begijne straat 11. De avoxxddienst op Zondag, de diexxstexx op de Werkdagen, alsmede Talmoed Torah vin- dexx plaats ixx het Gemeentegebouw, Lange Wijngaardstraat 14. Overtreders van de geld- schieterswet voor de rechtbank ANTI-SANEERINGS-COMITé Het Anti-Saneerings-Comité, dat zich ten doel stelt tot afschaffing vaix alle regeerings- maatregelen inzake prijzexx en px-oductie van bloembollen te geraken, heeft sluitzegels laten maken. Daarop staat: „Weg met de sanee.ring, laat ons met rust regeering",. Zes maanden tegen den man, een tegen de vrouw geëischt. Een inwoonster vaxx Haarlem was geld te leen gaan vragen bij een slager hier ter stede, die wel meer geld leeixde. Diens vrouw had haar te woord gestaaxx exx haar .op haar ver zoek om f 70 geantwoord, dat zij xxiet nxixx- der dan f 500 mocht geven Zij had daarom de juffrouw f 502.50 geleend op voorwaarde dat zij het bedrag dat zij niet direct ïxoodig had spoedig zou terugbrengen. Den volgenden dag had de juffrouw, die naar! zij verklaarde het geld onder de broodtrommel had be waard f 439.50 teruggegeven, omdat het haar nxaar om f 70 begonnexx was. Van die f 70 was echter f 7 afgetrokken als rente. Hedenmorgen hadden zich de slager exx zijn vrouw voor de rechtbaxxk te verantwoorden, wegexxs overtreding van de geldschieterswet viermaal gepleegd. De vrouw van dexx slager bekende de feiten. Andere getuigen, die werden gehoord had den ongeveer gelijke ondervindingen opge- daaix; zij hadden ook allen nxaar een bedrag boven de f 500 kuxxneix krijgen, eveneens on der voorwaarde, dat zij het niet direct-noodige bedrag zoo gauw mogelijk terug zouden brengen, waarna bij hexx ook nog ongeveer tien percent van het resteerende bedrag was afgetrokkeix als rente. Een getuige had evenwel een bedrag van minder dan f 500 geleend, waarvan echter wel een flinke x-ente was gevraagd. In ai de gevallen was de vrouw naar haar man ver- klaax'de, zonder hem er van te voren in te kenxxexx. opgetreden, wat hij niet goedkeurde. De officier merkte in zijn requisitoir op, dat de slager reeds eerder heeft terechtgestaan voor hetzelfde delict. Toen was hem een boete en een voorwaardelijke vrijheidsstraf opgelegd, nxaar hij heeft zich sinds dien tijd een exemplaar van de geldschieterswet aange schaft exx. naar de letter bekeken, leeningen vaxx bovexx de f 500 gegeven, wat niet ver boden is, maar in werkelijkheid minder dan dat bedrag geleend, terwijl dit kennelijk zijn bedoeling was. Het eene geval waarin hij naar de letter vaxx de wet beoordeeld mixxder dan f 500 heeft gegeven, valt echter onder de overtredingen vaxx de geldscliieterswet. De officier xxoexnde het woeker en wilde thans een strenge straf eischen, terwijl hij van mee- ïxiixg was dat de vrouw heel goed heeft ge weten, dat het door hen uitgeoefende be drijf verboden was. Hij eischte daarom tegexx den man zes maanden gevangexxisstraf en tegexx diexxs echtgenoote een maand. De verdediger mr. B. W. Stomps sprak over het risico, dat verdachten hébben geloopen bij het leenen van de groote bedragexx, waaruit blijkt dat zij wel de bedoeling hebben ge had meer daix f 500 uit te leenexx. Bovexxdien achtte hij het bewezen dat de man van te voren niets van de door de vrouwexx afge sloten leeningen had geweten en dat hij deze xxiet goedkeurde. In alle gevallen waar meer dan f 500 was gegeven vroeg hij vrijspraak, daar dit geen overtredingen waren. Ook wees hij erop, dat ixx verband met de getuigenverklaringen de schuld vaxx deix man volgens de tenlastelegging niet was bewezen Het echtpaar is een andere zaak begonnexx en zal, niet weer als geldschieter optreden. Hij vroeg v.dor den man vrijspraak en voor de vrouw démentie.' De rechtbank" zal over veertien dagen uit spraak doen. Een zwak voor belastingplaatjes Voor de rechtbank verscheen een Haarlem mer, die in den latexx avond van een fiets, die voor eexx huis ixx de v. d. Meerstraat was gezet, het belastingplaatje had gehaald eix op 28 Ja nuari vaxx dit jaar van eexx rijwiel, dat in een schuur achter eexx woning in de v. Egmoxxd- straat stond, eveixeeixs het rijwielplaatje had gestolen. De verdachte bekexxde. De président merkte op, dat de officier wel aan den gaixg had kuix- xxen blijven met vervolgixigen. Er waren nu twee gevallen uitgepikt, maar naar berekening had verd. vaxx November tot Januari 50 a 60 rijwielplaatjes gestolen, terwijl h'ij vroeger ook al bezig is geweest met het stelen van die be lastingmerkjes. De verd. vond het genoemde aantal wel wat veel, maar gaf toe dat hij er eeix groot, aantal had ontvreemd. De officier eischte tegen den man negen maanden gevangenisstraf. Mx'. Stomps, die als verdediger optrad, schetste" de moeilijke faxxxilie-omstandigheden van verd. exx drong er bij de rechtbank op aan clemeixter ixx haar uitspraak te zijn dan de eisch van den officier en verd. een lagere gevangenisstraf op te leggexx en een voor fietsen. Vervolgens moest voorkomen eexx 39-jarige ixxwoner vaxx Haarlem, die op 13 Januari eexx fiets had weggenomen van voor een winkel. De eigenaar vaxx de fiets, een achttienjari ge jongen, was met een vriend gaan zoekexx exx had verd. op de fiets zien rijdexx, eenige stra ten verder. Met zijn tweeën hadden zij het rij wiel gegrepen en verd. was er af gesprongen en eeix garage binixengevlucht. Daar hadden de jongens hem opgewacht en de maxx was ge- ;repen Op de vraag van den president: „Is dat zoo?" antwoordde de maxx direct bevestigexxd, wat den president deed opmerken: „Gelukkig dat je ïxu eixxdelijk verstandig bent en bekent, inplaats vaxx dat domme ontkennen". Verd. vertelde tot zijn daad te zijix gedx-even door de huiselijke elleixde,, Zijix kinderen had den gebrek aan goed en hij was al lang werk loos. Bij getuigeixverhoor bleek dat de man onder weg spijt van Zijn daad had gekregen (hij had al xxxeermalexx voor fietsexxdiefstal in de ge vangenis gezeten en was hiervoor langzamer- haxxd bang geworden) en in de richting van deix winkel terugfietste om het rijwiel weer neer te zetten, toexx de joxxgens hem sxxapten. Nadat de officier in zijn requisitoir acht maanden gevangenisstraf had geëischt voerde de verdediger mr. O. H. vaxx Wijk deze verkla ring ook aaxx als verzachtexxde omstandigheid. Door de ellende van de werkloosheid had de man zijn zelfcoxxtrole verloren en was hij ver vallen in zijxx oude fout. Daarom verzocht hij de rechtbank om de uiterste clementie exx zoo mogelijk een gecom bineerde straf. De verd., die zijn spijt over het gebeurde be tuigde, vx'oeg met ïxadi'uk of het niet mogelijk zou kunnen zijn in geval van veroordeeliixg hem ïxaar Veenhuizen te sturen, waar hij zou kunnen werken, want hij had groote angst voor de gevangenis. Er werd hem aangeraden eexx brief aaxx dexx officier te schrijven over deze kwestie, die zou oixderzoekeix of het mogelijk zou zijn. AANBESTEDING. De ingenieur vaxx dexx Weg bij de Neder- landsche Spoorwegen te Rotterdam heeft Woensdagmiddag aanbesteed de onderhouds werken 1936 wegens het uitvoeren van onder houdswerken aan gebouwen, kunstwerken, remmingswerken enz. Voor een perceel gelegen in de genxeexxte Rotterdamwas de laagste inschpjyer R. P. van Burik te -Haarlemmermeer, voor f 2813. VOOR DE PUP ROOKT IBIS EN GÉÉN ANDERE SHAQ (Adv. Ingez. MedJ De Magere Brug. Komt omstreeks Paschen gereed. Ge. aansluitende wegen. De verbreeding der Rustenburgerlaan. De xxieuwe brug over het Zuider Buiten Spaarne tegenover de Rustenburgerlaan (die met medewerking van het Werkfoxxds inzake het 60 Millioenplan gebouwd wordt) is nu bijna klaar. Verwacht wordt dat de xxieuwe brug omstreeks Paschen (12 en 13 April) in gebruik genomen kan worden. Het voornemen bestaat de xxieuwe brug of ficieel te openen. Hoe deze plechtigheid zal worden georganiseerd is nog niet bekend. De -.omwonendenzullen ongetwijfeld ver heugd zijn dat hét werk 'klaar komt, want zij hebben van den bouw wel overlast gehad vaix de hooge schutting en de stapels steenen voor hun huizen. Het is gewenscht dat die belem meringen van het uitzicht zoo spoedig moge lijk opgeruimd worden. Als de nieuwe brug klaar is zal die voor het doorgaand verkeer AmsterdamLeiden en den Haag van veel beteekenis zijn. Dit Ver keer kan dan de Haarlemsche binnenstad mijden. Het kan dan als volgt geleid worden: Amsterdamsche straatweg, Nagtzaamplein, Nagtzaamstraat, Nagtzaambrug (over de Zomervaart), Kruistochtstraat, Slachthuis straat, Schalkwijkerweg, Magere Brug, Rus- teinburgei'laan, Baan, enz. Midden in de verbreede Rustenburgerlaan (bij de kruising met de Esschilderstraat) staan nog eenige huizen die de verdere verbreeding belemmeren. De gemeente heeft de huizen aan de Westzijde aangekocht. Die worden nu ge sloopt. Het hoekhuis (een winkel) aan de Oostzijde is nog bewoond. De gemeente heeft dit nog niet in eigendom. De beide belendende per- ceelen aan dien kant zijn reeds ontruimd. Voorloopig zal er dus wel een „puist" in de verbreede Rustenburgerlaan blijven. Een der bewoners van de Rustenburger laan is niet tevreden over de plaats waarop de brug gelegd is. De hooge oprit van de brug is zoo dicht bij de huizenrij aan de Noord zijde van de Rustenburgerlaan gelegd, dat de huizen in de diepte komen te staan. Het trot toir dat thans breed is zal zeer belangrijk versmald moeten worden om ruimte te krij gen voor den rijweg van de Rustenburger- laan naar het Zuider. Buiten Spaarne. Inderdaad de toestand is er voor deze bewo ners xxiet beter op geworden. Botsing op den Wagenweg. Chauffeur stak even een sigaret op. Woexxsdagmiddag half vier reed op den Wagenweg een 21 -jarige chauffeur uit Kat wijk aan Zee xxxet een vrachtauto. Onder het rijden stak hij een sigaret op en lette daarbij niet op het verkeer, met het gevolg, dat zijn wagen in aanraking kwam met een vóór hem rijdende vrachtauto, die plotseling voor ander vex-keer moest inhouden. Deze laatste auto werd aan de achterzijde ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden xxiet plaats. Tegen den onvoorzichtigen chauffeur werd proces-verbaal opgemaakt De berooving op de Nieuwe Gracht. De auto in Amsterdam gezien? Volgens een bericht in de Tel. zou een Am sterdamsche inspecteur vaix politie iix den af- geloopen nacht, ixx de xxabijheid van het Dam rak de auto hebben gezien, waarmee de be- roóvers van de Haarlemsche dame zijn ver dwenen. De inspecteur zag den wagen aan de achterzijde vaxx vrij grooten afstand, zoo dat hij geeix stopteeken koix geven. Het nummer H Z28416 klopte, evenals de kleur, die mej. Goets nog heeft opgemerkt. De auto reed in de richting van het Cen traal Station. Oixmiddellijk heeft de inspec teur alle bureaux met een politie-telegram gewaarschuwd. Tot zoover dit bericht. Hedenmiddag was, naar wij vernemen, die auto nog niet opgespoord,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2