D Gordijnwasscherij De verhooging van VOORDEN Engeland's weermacht. Rubriek voor Vragen. NET MEISJE Fl. Jongen PENSION Pension gezocht „Rosehaghe" Woningbureau F. A. GROEN POND ERD AG 5 MX ART 1936 HAASEE M'S D AG B E X D T3 I „Geen andere keuze" het motief. Regeering zegt de totnutoe gevolgde internationale politiek overigens niet te zullen prijsgeven. LONDEN, 4 Maart. (Van onzen correspondent). Het Witboek over bewapening verschaft meer kennis over de regeeringsplannen dan men had verwacht. Het geeft bepaalde cij fers en bijzonderheden in plaats van de aan duidingen in groote trekken, welke men te gemoet had gezien. Het zal de vurigste apos telen van bewapening niet bevallen. De plannen zullen niet de 1000.000 000 pd.st. kos ten, die de Daily Mail en zijn vrienden en begunstigers aan bewapening uitgegeven willen zien. Er is geen sprake van 10.000 vliegtuigen, die door de liefhebbers van het zwaard (in al zijn moderne vormen) nood zakelijk worden geacht. Zij die zich geen an dere veiligheid voor het Brltsche Rijk kun- nen voorstellen dan die welke moet worden verdedigd met macht van wapenen en de stalen flanken van dreadnoughts en kruisers zullen vinden, dat de regeering te weinig toezegt voor het doel. Aan de andere zijde staan Labour, de Li beralen en die Conservatieven die hartzeer krijgen bij de gedachte dat bewapening zoo veel geld kost, dat zooveel menschelijker en zooveel productiever zou kunnen worden be steed aan verbetering van de maatschappij en haar organen en welvaartsmiddelen. La bour, dat de voornaamste politieke opposi tie uitmaakt en daarom in beginsel moet af keuren zal het wat moeilijk hebben eerlijk en overtuigend, d.w.z. zonder politieke bijbe doeling, critiek te oefenen. Het bekend ma ken van de bewapeningsplann ?n is niet het schot, dat het sein is voor een bewapenings wedren. De ren is al aan den gang. Engeland had al doen weten, dat het mee moest gaan doen. Het heeft nu aangekondigd hoe het mee zal doen. Het is een teleurstellende tijd voor hen. die enkele jaren geleden nog hun hoop hadden gevestigd op den Volkenbond en zijn plicht nationale bewapening binnen nauwe perken te houden. Het is nu duidelijk dat zij, die het verstand van de wereld be palen, nog te achterlijk zijn om een hoogere wereldgemeenschap te kunnen organiseeren. Blijkbaar is het aantal van hen, die den in vloed van dogmatische .leuzen, uitgedacht voor gemoedsberoering, op hun redelijkheid kunnen weerstaan, nog in de minderheid. Men kan er om treuren, maar dat verandert niets aan den bestaanden toestand. „Wij hebben gjgèn andere keuze", zegt Groot-Brit- tannië, „in den toestand, waarin de wereld verkeert. Wij moeten onze weermacht her zien en wij moeten zorgen voor de noodige middelen om ons gebied tegen aanvalszucht te verdedigen en om deel te kunnen nemen aan gemeenschappelijk optreden, dat voor eerbiediging van internationale verplichtin gen ;möet waken". .Elk ander land zegt het zelfde óp zijn eigen wijze. Eenige landen hebbèn~; '„gemeenschappelijk optreden" tegèn eeii.aanvalszuchtige natie uit het boekje van hun gedragsregels geschrapt, voor zoo ver hef"er eens in stond. Het besef is algemeen, dal extra bewapening voor nationale veilig heid, geen verschil maakt als allen extra be wapenen. Maar het besef kan niet leiden tot Inkeer, De bedreiging der booze machten be- lempiert bezinning. De. Britsche regeering blijft zelfs in dit Wftboek voor Bewapening lippendienst be wijzen aan het denkbeeld van wapenbeper king en een op vrede gerichte politiek. „De regeering" zoo heet het „zal voort gaan haar uiterste best te doen internatio nale betrekkingen te verbeteren en een ver gelijk voor vermindering van bewapening te bevorderen. Deze weermacht-voorstellen be duiden niet. dat de tot heden gevolgde inter nationale politiek zal worden prijsgegeven. De voornaamste, voorstellen in het Witboek zijn: Voor de vloot: Twee nieuwe hoofdschepen die het volgend jaar op stapel worden gezet. Vernieuwing en verbetering van bestaande slagschepen zal met meer spoed worden'voort gezet. Het aantal kruisers zal tot 70 worden verhoogd. Een nieuw moederschip voor vlieg tuigen zal spoedig worden gebouwd. Torpedo jagers en duikbooten zullen voortdurend wor den vervangen door nieuwe. Het marineperso neel zal tegen de Lente van het komend jaar met 6000 man zijn toegenomen. Voor het leger: Verhooging van de land macht met 4 bataljons infanterie. Legerfor- maties zullen worden gemoderniseerd en bij zondere aandacht zal worden gewijd aan de veldartillerie. Het territoriale leger (een soort vrijwillige landweer) zal beter worden toege rust en beter worden geoefend. Voor de luchtmacht: De sterkte van de eerste linie van de R. A. F. zal worden verhoogd tot 1750 machines, marine vliegtuigen niet "mee gerekend. Vier nieuwe luchteskaders zullen worden ingesteld om samen te werken met de bovengenoemde Territorials. Voor Empire- oiensten zullen 12 nieuwe eskaders worden ge organiseerd. (Het aantal toestellen in de forste linie bedraagt op het oogenblik 1500). Voor oorlogs- en vredesbehoeften zullen de middelen voor het kweeken van reserve-voor raden worden gevonden, o.a. door nijverhe den, die normaal niet voor oorlogsbehoeften werken, zoodanig te reorganiseeren dat ze dat wel kunnen doen. Regeeringsfabrieken zullen worden uitgebreid of verdubbeld. En de regee ring hoopt, dat zij op de medewerking van werkgevers en werknemers zal kunnen reke nen. Verscheidene werkgevers hebben de hulp reeds toegezegd. Kosten worden in het Witboek niet ge noemd. De 300.000.000, die zoo herhaaldelijk uj de voorbesprekingen van de regeerings plannen zijn genoemd, waren blijkbaar vrucht van schrandere afleiding: en misschien vertegenwoordigt 't bedrag wel tennaastenbij oe kosten. Maar de plannen zijn rekbaar. De regeering heeft slechts de gedachte bepaald, °ok al heeft ze tamelijk gedienstig de puntjes op de i gezet. Als de ontsteltenis over den weg welken men bewandelt internationaal de pesten te pakken krijgt, behoeft men niet te twijfelen aan de mogelijkheid van beperking, «aar als dat niet gebeurt en de wedstrijd in bewapening naarmate hij voortgaat in zinne loosheid groeit, dan zal Engeland aan zijn i 300.000.000 niet genoeg hebben. A. K. VAN R. Verbreeding van de Raaks. Ten einde te kunnen overgaan tot verbree- jiing van de Raaks, stellen B. en W. voor, goed te keuren het plan tot onteigening, ten name van de gemeente Haarlem, in het belang van <te volkshuisvesting, van het perceel aan de zuidzijde van de Raaks, kadastraal bekend ge- POLITIERECHTER Wegenbelasting. Weer had zich een aantal houders en be stuurders van motorrijtuigen voor den politie rechter te verantwoorden wegens een conflict met de belastingen en geen hunner kwam er bij dat conflict zonder kleerscheuren af, wat ook bij de kunstige samenstelling van de wet op de wegenbelasting niet wel mogelijk is. Im mers als iemand een auto bestuurt en er geen houder van is, ja de houder kan naast hem zitten, hij is strafbaar als de wegenbelasting niet betaald is of, zoo ze wel betaald is, als de kaart niet getoond kan worden. Een heer was zelfs de dupe geworden van de speelsch- heid der garage jongens, die de kaart verstopt hadden onder de zitting van den bestuurder. Toen deze werd aangehouden en in het por tiers vakje zocht was de kaart er niet en hij werd bekeurd, terwijl hij er op zat. De wet is precies: de heer kon de kaart niet vertoonen, schoon hij er een betaald had en ze in het rijtuig was. De rijksadvocaat hield rekening met de baldadigheid van de garage jongens en eischte een kleine boete; de poli tierechter maakte er een gulden van. Ernstiger werd de rijksadvocaat toen een ander voor een soortgelijk vergrijp terecht stond, want de verbaliseerende ambtenaren hadden in hun relaas gezegd, dat de overtre der bij zijn aanhouding onhebbelijk was op getreden .Onhebbelijkheid tegen belastingamb tenaren kan niet geduld worden; die heeren moeten hun plicht doen en daarom zou de deurwaarder van de belastingen als regel wel vriendelijke en vroolijke gezichten moeten zien; helaas begrijpen de menschen dit niet altijd. Voor de overtreding plus de onhebbe lijkheid eischte de rijksadvocaat f 25 boete, maar nu vroeg de politierechter, waarin die onhebbelijkheid had bestaan, het is subjec tief als men alleen zegt, dat iemand onheb belijk is geweest en de politierechter oordeelt graag objectief. Bovendien ontkende de over treder onhebbelijk te zijn geweest, wat echter ook subjectief is. Bij gebreke aan nadere motiveering der on hebbelijkheid werd deze buiten het geding gebracht en bleef slechte het thuis laten lig gen'van de belastingkaart over, wat niet erg is, zoodat de f 25 tot een rijksdaalder in kromp. Men kan als ouder van 'n auto niet attent genoeg wezen. Een heer had de wegenbelasting een vol jaar vooruit betaald, maar in den loop van dat jaar. kwamen de bevoegde autoriteiten op de gedachte de belasting te verhoogen en nu had de heer moeten bijbetalen. Hij had dat niet gedaan, zeggende, dat hij van die ver hooging niets wist, maar dat was geen excuus want, zei de politierechter, belanghebbenden zijn er op attent gemaakt, zoowel in de krant, als door de belastingadministratie. De verbaliseerde zei, dat hij geen bericht had ge kregen en het niet in de krant had gelezen, waaruit men ziet hoe nuttig 't is de krant we! en deugdelijk te lezen. De overtreder moest dus een boete betalen, welke op f 10 werd gesteld. Zoo passeerden er nog meer de revue en we hoorden klachten over weinig verdiensten, over slechte geheugens, over misverstanden en wat zoo gewoonlijk ter verdediging wordt aangevoerd, maar sommige menschen schij nen toch erg hardleersch te zijn., want de rijks, advocaat memoreerde, dat er overtreders wa ren, die vijf, zes, zeven keer de wegenbelas ting hadden ontdoken. p De boeten klimmen met de jaren, eerste overtreding mag f 10 boete opleveren, de ze vende wordt bestraft met f 75 en 't kan nog hooger, laat men daarom denken. „Ieder moet de wet kennen", zei de rijks advocaat tegen een gelegenheidschauiffeur, die een of ander document met cijfers en niet met letters had ingevuld. „Ik wist het niet," zei de man. „Koop dan zoon wetje," antwoordde de rijksadvocaat en hield een exemplaar van de Schuurman en Jordens editie in de hoogte. De politierechter zei niets, maar keek den chauf feur aan en het wetje. Als rechtsgeleerden al moeite met onze vele wetten hebben, is het niet zoo heel onbegrij pelijk, dat een gelegenheidschauffeur niet zoo heelemaal van de motorbelastingwet op de hoogte is, de politierechter drukte dit uit in 50 cent boete, lager kon het niet. EEN FILMBAL. Zooals velen zich zullen herinneren vond vorig jaar een filmbal in het Carlton Hotel te Amsterdam plaats ten bate van het Bio Vacantieoord, de stichting van den Bond van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf, dat een dusdanig succes was, dat besloten is ook dit jaar weer een dergelijk bal te organi seeren. Dit bal zal wederom plaats vinden in het Carlton Hotel en wel op 21 Maart. Het zal ditmaal gecostumeerd zijn voor zoover de deelnemers dit wenschen. De verschillende Nederlandsche filmmaatschappijen en ver huurkantoren van buitenlandsche filmonder nemingen stellen elk een prijs besehikbaar voor de beste imitatie van een harer meest bekende filmsterren. Hirota kabinetsformateur in Japan. Militaire kringen zouden hun instemming hebben betuigd. TOKIO. 5 Maart (A.NP.) De kei zer heeft den minister van buitenland sche zaken, Hirota, opdracht gegeven tot de vorming eener nieuwe regeering. Hirota, die vroeger ambassadeur te Moskou is geweest, geldt als kenner der Sovjet-Unie. In politieke kringen verluidt, dat de opdracht aan Hirota reeds de goedkeuring der militai ren heeft verworven. In ieder geval is het een notoir feit, dat de betrekkingen tusschen Hi rota en het leger tot dusverre uitstekend zijn geweest. In breede kringen gelooft men dan ook, dat Hirota zich met succes van zijn taak zal kun nen kwijten. Intusschen is het nog niet duide lijk, wie de portefeuille van oorlog zal moeten houden. BLOEMEN DAAL PERSONALLA. De heer J. Bouterse uit Amsterdam is be noemd tot tijdelijk onderwijzer aan de o. 1. meen te Haarlem sectie C no. 2210, groot 48 school voor u. 1. o. aan den Vijverweg (Harten centiaren lustschool) KATJES-DIEFSTAL In den nacht van Woensdag op Donderdag zag een surveilleerend agent van politie op den Bloemendaalscheweg een fietser naderen die een groot voorwerp onder den arm had. Op een gegeven oogenblik draaide de man om en reed snel weg. Er ontstond een achter volgingsrace die tot resultaat had, dat de agent in Kweekduin het spoor bijster raakte. In een tuin aan den Tetterode weg vond hij echter twee zakken met groote bossen katjes, die vermoedelijk in deze gemeente ontvreemd waren. Even later werd bedoelde persoon door een anderen agent van politie op den Bloemendaalscheweg aangehouden en naar het bureau van politie overgebracht. Bij on derzoek bleek, dat de katjes aan den Zeeweg ten nadeele van de gemeente waren' ont vreemd. Hij heeft tenslotte bekend zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt en is na verhoor op vrije voeten gesteld. Het is H. G. Z., 22 jaar oud, wonende te Zandvoort. Procesverbaal is opgemaakt HAARLEMMERMEER BRUGGENBOUW. Door het Polderbestuur van Haarlemmer meer werd onlangs besloten in het bruggen- complex in dezen polder groote verbeteringen aan te brengen. Zoo zouden de bruggen over de Ringvaart respectievelijk bij Leimuiden, Hillegom en Halfweg aanzienlijk worden ver breed en vernieuwd in verband met het toe nemend drukke verkeer. Met de brug bij Leimuiden is inmiddels een begin gemaakt. Men is thans bezig in de vaart te heien. De bruggenbouw bij Hillegom en Halfweg zal spoedig volgen. Reeds werd een drietal bruggen over de Hoofdvaart en Ben- nebroekertocht vernieuwd, over de Hoofdvaart nabij den Lisserbrug zal de brug ook een ver betering ondergaan. Wat de brug over de Ringvaart bij Schiphol betreft: deze is zoo goed als klaar. De uit drie deelen bestaande brug is geplaatst, alleen de opritten aan beide zijden moeten nog gereed gemaakt worden. Hierdoor zal Haarlemmer meer binnen niet al te langen tijd met haar schitterende wegen en kolossale bruggen in het eerste klas verkeersnet opgenomen kunnen worden. POLDERBELANGEN. Dinsdagmiddag vergaderde in Hotel „De Beurs" te.Hoofddorp, de in het jaar 1877 opge richte vereeniging tot bevordering van de algemeene belangen van den Haarlemmer meerpolder, ter bespreking van den nieuwen tostand, die ontstaan is door de wijziging van het reglement op de waterschappen in Noord Holland. Besloten werd de vereeniging te bestendi gen, doch haar te reorganiseeren, ook met het oog op de toetreding als lid van vele, buiten den polder wonende landeigenaren. Donderdag 12 Maart komt de vereeniging weder bijeen om op de gebruikelijke wijze candidaten te stellen voor Hoofd-Ingelanden van het Hoogheemraadschap Rijnland en van den Haarlemmermeerpolder. HEEMSTEDE ONDERWIJS-VERKEERSCOMMISSIE Ten einde te bevorderen, dat het verkeers- onderwijs op de scholen in deze gemeente zoo vruchtdragend mogelijk wordt gegeven, heeft het Gemeentebestuur van Heemstede onlangs een Onderwijs-Verkeerscommissie in het le ven geroepen, waarvan de Burgemeester het Voorzitterschap heeft aanvaard. Verder heb ben zich bereid verklaard in deze Commissie zitting te nemen de Inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Haarlem, de In specteur van Politie en de heeren D Kik kert, J. Kijne, J. J. M. Ahn en E. J. Steers, hoofden van scholen, als vertegenwoordigers van de openbare en bijzondere scholen. Dezer dagen heeft de Commissie haar eerste vergadering gehouden, waarin het doel dei- Commissie werd besproken en waarin een werkprogramma werd vastgesteld. Te ver wachten is, dat hieraan spoedige uitvoering zal worden gegeven. VEREENIGING VOOR VREEMDELINGEN VERKEER. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer en tot Verfraaiing van Heemstede en Ben- nebroek hield Woensdagavond haar algemee ne vergadering onder voorzitterschap van den heer E. Lefebvre in Hotel Boekenrode. Uit het jaarverslag van den penningmees ter bleek dat de exploitatierekening van „Flora" voor de vereeniging een tekort heeft opgeleverd van f 473,05, terwijl de gewone rekening een voordeelig saldo opleverde van f 125,15. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren J. de Jong, G. A. M. A. Steger, C. L. Kwak en baron H. v. Hardenbroek werden allen herkozen. Door den heer G. A. M. A. Steger werd een zeer uitvoerig verslag uitgebracht van het congres der A. N. V. V. dat in Juli 1935 te Val kenburg werd gehouden. Besloten werd wederom een reclame-cam pagne door middel van advertenties te voeren. Een subsidie van f 125 aan de V. V. V. „Haarlem" in de exploitatie van de Kiosk werd, wederom toegestaan. Vastgesteld werden de gewijzigde statuten, waarbij de bemoeiingen der vereeniging zich in den vervolge zullen bepalen tot de gemeente Heemstede. Met algemeene stemmen, en onder dank zegging voor zijn vele bemoeiingen ten dienste der vereeniging werd de oud-voorzitter, Jhr. P. N. Quarles van Ufford, tot eerelid benoemd. In het jaarverslag van den secretaris werd, behalve de successen van het vorige jaar tij dens de „Flora" waar de vereeniging zeer veel heeft gedaan-om" „Heemstede als woonplaats" bekend te maken, ook gememoreerd het tot standkomen van het wandelpad langs het Heemsteedsche Kanaal en het Spaarne, waar van reeds druk gebruik wordt gemaakt. Getracht zal worden op Koninginnedag de ingezetenen in de gemeente Heemstede te houden, door aan de feestelijkheden een ander karakter te geven. Bij de rondvraag werd er op aangedrongen, te bevorderen dat de entree in Heemstede aan de zijde van de Haarlemmermeer zal wor- dn verfraaid door de terreinen van den rei nigingsdienst te maskeeren. terwijl ook te be- voegder plaatse de aandacht zal worden ge vestigd op den aard der bebouwing in ver schillende deelen van de gemeente, die het landlijk aspect niet bevordert en waarvoor weinig appreciatie bestond. Ondertrouwd: M. W. Wild en L. E. d'Engel- bronner; D. K. Wielenga en A. B. Bergmans. Bevallen: M. B. Beliënvan Steijn, d.; L. Meeuwenoordv. d. Blom, d.: N. F. Meijer Baggerman, d.; H. J. LaeijendeckerStal ling, d. Overleden: A. Voorderhaak, 56 j., geh.; A. R. Nijboer 68 j., geh. DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van Haarlem's Dagblad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan de Redactie, Groote Houtstraat 93. met duidelijke vermelding van naam en woon plaats. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De namen der vragers blijven redactie geheim. De antwoorden worden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nut kan zijn, worden tevens in ons blad ge plaatst. RECEPTEN VRAAG: 1. Hoe verwijdert men schroeivlekken uit een licht grijze japon? 2. Hoe reinigt men een witte vacht? ANTWOORD: 1. Ais de vlek niet te diep is dan flink met hard schuiertje en zeepsopje afschuie ren, met warm water nasponsen en buiten op hangen te drogen. Is de vlek er niet geheel uit. dan met een puimsteentje luchtig afwrijven. 2. Met "een lauw sterk zeepsopje goed en ste vig wasschen, daarna met lauw water afspoelen. Vooral alles v\ug achter elkaar doen, zoodat de vleeschzijde niet nat wordt en buiten glad op hangen te drogen. VRAAG: Hoe bakt men een mokkataart? ANTWOORD: Benoodigdheden: Voor bet deeg: 120 gram bloem. 100 gram boter. 100 gram sui ker. 5 eieren. Voor het vulsel 150 gram ongezou ten boter, 60 gram poedersuiker, 1 eetlepel sterk koffie-extract, 1 blad gelatine. Roer de eier dooiers volkomen glad met de suiker, zeef het meel, leg er de harde boter in en snijd deze in kleine, gelijke stukjes. Klop het eiwit zoo stijf mogelijk, roer er met een paar slagen de dooiers en daarna, zoo luchtig mogelijk, de gehakte bo ter en bloem door. Doe het beslag dadelijk in een met boter besmeerde en met poedersuiker en meel bestrooiden taartvorm. Zet den vorm in een neeten oven met onderwarmte, zie na 5 mi nuten voorzichtig of de taart niet te bruin wordt, leg er clan een met boter besmeerd stuk grauw papier op en bak ze lichtbruin en gaar (25 a 30 min,). Probeer of ze gaar is door er met een lardeernaald of vleesohpen in te steken, die er dan droog moet uitkomen. Stort de taart op een paardenharen zeef, laat ze bekoelen en snijd ze in twee of drie lagen. Roer voor de mokka de ongezouten boter tot room, voeg er de gezeefde poedersuiker en drup pelsgewijs het koffie-extract bij. Los de geweekt© gelatine met zoo weinig mogelijk kokend water op. laat ze afkoelen en voeg ze bij do mokka. Be smeer de verschillende lagen m$t mokka, leg ze op elkaar, besmeer ook den bovenkant en spuit er de overgebleven mokka in figuren op. (Indien het koud is. behoeft er geen gelatine door de mokka geroerd te worden). RECHTZAKEN VRAAG: 1. Hoe hoog mag een schutting zijn tusschen twee tuinen? 2. Wat is er tegen te doen als een 6chuttlng hooger is dan de bepaalde maat? ANTWOORD1. 2,50 M. Wil men een hoogere schutting bouwen, dan moet dit gorden aange vraagd 2. U tot Bouw- en Woningtoezicht wenden. VRAAG: Wanneer iemand bij gelegenheid van een faillissement zijn rekening niet heeft ingele verd. omdat hij vond dat het hier een te klein bedrag gold. mag hij dan na het faillissement nog die rekening aanbieden of is hij dan zijn recht kwijt? ANTWOORD: Hij behoudt zijn rechten. DIVERSEN VRAAG: Op welke wijze maakte men in den oorlog 1914-1018 briketten van krantenpapier? ANTWOORD: Kranten werden in een emmer of kuip met water door en door nat gemaakt en dan werden van deze massa ballen gemaakt. VRAAG: Mag men boter. kaas. vet. spek, worst, thee en koffie als pakket naar Dultsch- land zenden, vrij van invoerrechten (zooals vroe ger Liebespakete)? Zoo neen, kan men de in voerrechten dan misschien dadelijk hier betalen? Zijn er verschillende rechten? Wilt u die clan ook opgeven? Is voor verzending van dergelijke pak ketten een uitvoer- of invoer-verganning noodig en waar moet deze worden aangevraagd? ANTWOORD: Voorloopig mogen dergelijke pakketten niet meer vrij verzonden worden. VRAAG: Bestaan er nog studiebeurzen voor de H. B. S. of de M. T. S.? Tot wien moeten belang hebbenden zich daarvoor wenden? ANTWOORD: Ja. voor de H. B. S. verschijnt tegen Mei altijd een oproeping van de gemeente in de bladen. Voor de M. T. S. kan men c-en Rijksstudiebeurs krijgen. (Zich voor 1 Maart aanmelden). Bij de Alg. Landsdrukkerij in Den Haag. Fluweelen Burgwal IS, is een regeling daarvoor (het verkrijgen van een Rljksstudie- beurs) aan te vragen. Kosten 10 cent, Voorts be staat te Haarlem de Schuurman Schimmel-Van Outeren Stichting, die voorschotten voor studie geeft. Secretaris is de heer F. de Haan, Hasse- laersplein 34, alhier. J. L. BOUWER Sr. E. M. PIETERS Haarlem, 3 Maart 1936 Velserstraat 53 Na veel geleden, in klaar heid «gestorven, mijn lieve Moeder Meynoutje 23-2-1SS2/2-3-1936 •Als cle ziele luistert^ spreekt het al een' taal' cl a leeft. G. G. REM MET JONGES „Pionier" Bennekom Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Moeder. Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder, Mevrouw Elisabeth de Planque Weduwe van den Heer J. H. Cox, in den ouderdom van bijna Sl jaar. Uit aller naam: H. COX Haarlem, 4 Maart 1936 Zomerluststraat IS De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 9 Maart a.s. te 1.30 uur, op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede. Vertrek van het sterf huis v. d. Spiegellaan 24 te Heemstede, om 1 uur. Heden overleed tot diepe droefheid ons Dochtertje en Zusje Clasientje in den aanvalligen leeftijd van ruim 2 jaar. C. F. POPPENBÜRG Jr. C. POPPENBÜRG— HARTGBRINK FRITS JE Geen bezoek Haarlem, 4 Mrt. '36 Spaarnelaan 16 Teraardebestelling Zater dag 7 Maart begraafplaats Heemstede. De curator in he: faillissement van A. W. NIEBERDIXG, vroe ger wonende te Hillegom. thans te Heemstede, brengt ter kennis dat door hem ier Griffie van de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem d.d. 5 Maart 1936 de slotultdeelingslijst in genoemd faillissement is gedeponeerd om aldaar gedurende 10 dagen ter kostelooze Inzage te liggen voor orediteuren. Mr. F. J. GERRITSEN Curator Haarlem. Nieuwe Gracht no. 57 Net besch. MEISJE GEVRAAGD leeft. 1G a 17 jaar, voor opl. win kel. Salaris 10 p. m, Br. no. 4278 bur. van dit blad Gevraagd voor direct FLINKE DIENSTBODE v. d. en n., In gezin m. 3 kl. kin deren, liefst R.K. Aanb. p. telef. 1 6533. Mevr. WILNS FLOET, Or. Nassaulaan 150, Overveen. In de Willem Arntsa Stichting (geneeskundige Stichting tot ver pleging van zenuw- en geestes zieken te Utrecht en te Den Dodder (Gem. Zeist), worden Leerling Verpleegsters gevraagd. Leeftijd IS tot 22 jaar. De aanvangsbezoldiging bedraagt 300.en klimt op tot 550. per jaar na behaling van het di ploma: plus vrijen kost. inwoning en bewassching en premievrij pen sioen. Vcrelseht is het T7.L.O. di ploma A or daarmede gelijk te stellen schoolonderricht, terwijl opleiding gedurende tenminste 1 jaar voor huishoudkundige aan een nijverheidsschool tot aanbe veling strekt. Brieven te richten aan den Ge neesheer-Directeur, Agnletenstraat 2, Utrecht, gevr., P.G., v. d. en n.. in kl. gez. Aanm. heden S9 Buitenrustlaan 10 b Kl. Houtweg FLINKE WERKSTER gevr., alle ochtenden v. d. week. van 71 uur. Aanm. na 7 uur. Ripperdapark 31 fl. halfwas bakker niet ouder dan 18 jaar, bij de N.V. BJectr. Luxe-Broodfabrieken H. Franken Jr., Ko. Kleverlaan 30 Bloemendaal KAPPER Gevr. prima dameskapper of kap ster, bekend met Wella Perma nent. Lèïsing, Byzantiumstraat 13, Telef. 11373. gevraagd, leeft. pl.m. 15 j. Garage van Wijk. Zandv.pad 5. Overveen. UIT 110 ADRESSEN kunt U GRATIS Uwe keuze be palen voor KAMERS MET PENSION. Kennemer Pensionhouders Bond (Koninklijk Goedgekeurd) Alléén KRUISWEG 4 gezocht door echtpaar met doch ter, b. b. h. h„ bij fa mille, mooi huis met tuin bewonend, str. w„ badk,. (tel. gewenscht). Nabijheid halte N.Z.H. tram. Br. no. 4281 bur. van dit blad N.V. MAATSCHAPPIJ „DE TOEKOMST". Maatschappij tot Exploitatie van onroeiende goederen, gevestigd te Haarlem. Gocdgek. bij K. B. van 8 Oct. 1907, Staatsbl. 235. BUITENGEWONE ALGEMEENE VERGADERING van H.H. AAN DEELHOUDERS op DONDF.RD. 12 MAART a.s., 's »v, 8.15 uur, in de achterzaal van Hotel De Leeuwerik, Kruisstraat 30. Haart. Namens hot Bestuur: A. HOOGEBOOM, Secretaris Mr, CornellsstrRat 17 Voor Zalen te huur Hootmanstr 12, Tel. 14728' Officiëele (Crisis) Bekendmaking. De Nederlandsche Akkerbouw- centrale maakt bekend, dat eventueele aanvragen voor restitutie krachtens de Crisis- Restitutiebeschikking 1934 XIII (consumptieaardappelen, ver strekt door instellingen van liefdadigheid) vóór 16 Maart 1936 moeten zijn ingediend. Aanvragen na dien datum in gediend, kunnen niet meer in behandeling worden genomen. TE HUUR Brakenburghstraat 40.00 p.md. Molenaerstraat 32.50 p.md. Begastraat 42.50 p.md. Mr. Cornelisstraat 32.50 p.md. Verspronckweg 55.00 p.md. Verspronckweg 45.00 p.md. Emmalaan 35.00 p.md. Aelbertsbergstr. 35.00 p.md. Aelbertsbergstr. 39.00 p.md, Uranusstraat f 34.00 p.md. Molenaorsplein 50.0o p.md. Fred. Hendriklaan 58.00 p.md. Landzichtlaan 45.00 p.md. TE KOOP v. gcldbel.. diverse por- ceeler. Haarlem, Heemst.. Santp. Inlichtingen Makelaar: H. P. van den Aardweg Kit" ■rparkweg 225 Tel. 11310 Dame op leeft. vr. gestolf. appartementen daar -.vaar bad, centr. verw. en tel. aanw. zijn., m. vol!, pension. Br. met prljsopg. no. 4285 bur. van dit blad TE KOOP lief zaakje, jat door vrouw waar genomen kan worden. Centrum st. Br. no. 4277 bur. van dit blad PARK LAAN 23 TE HUUR: eenige bov.wonln ge-man 4 tot 5 p. w. Een keurig gerest, ben.woning in Kleverpark a 30 p. m. Een ben.wonlng nabij Den Hout voor klein gezin 28 P. m. Winkelhuis, zeer gesch. voor groentezaak 5 p. w. Winkelhuis in de Kl, Houtatr., •aarln bestaande zaak voor 12 voor eenvoudige beschaafde dame van S3 jaar. P.G. Nog goed ter been en helder van verstand, in- gezellige, eenvoudige omgeving, liefst met huiselijk verkeer. Prijs ten hoogste 40 per maand w.o. alles begrepen. Br. no. 42S2 bur. van dit blad Frans - Duits - Engels Conv. en Berlitz Meth., d. Dame. Tevens Speciale opl. voor verb!, in 't buitenl. in eenige maanden. Privaatles 4.50 p. m.. 2 p. 3. Br. Mej. N. GROOTENBOER Spaarne 5 zwart, Tel. 17093

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 3