RADIO MOORS nv. ZXTEEDXG 7 MAART 1936 H A A R E E M'S D A G B E A D 8 Liefdesparade in Frans Hals Theater. Dick Powell. Van leger en vloot in vredestijd zijn altijd de amusantste films te maken. Het veelal vlotte kameraadschappelijke leven van zoo'n troep jonge vroolijke kerels «onderling, geeft dikwijls aanleiding tot allerlei avonturen, waar later nog met smaak om gelachen wordt en tot hartelijke vriendschap, soms wel voor het leven. Dat de liefde in dien tijd een groote rol speelt, behoeft nauwelijks betoog, al is die liefde dan ook niet immer van zoo'n ernstig en duurzaam karakter als in ..Liefdesparade" bij Dick Powell, die in de rol van,den soldaat Dick Dorcy, verliefd wordt op de dochter van generaal Fitts. Een bijzondere charme van de film is, dat een gedeelte speelt in Hawai te Honolulu, waardoor we in de ge legenheid zijn een liefdedans van de in landers te zien uitvoe ren. Mogen sommige gedeelten van den dans ons. Westerlingen, minder bekoren, over het algemeen gaat er een fantastische be koring van uit. Ook al door het zeer goede spel van de hoofdrollen en de bijrollen, is „Liefdesparade' een film, waarnaar je van het begin tot het eind met geneogen kijkt. Dick Powell is, be halve uitstekend filmspeler, ook in het ge lukkige bezit van een goede stem, waarmee hij. in deze film. den naam van „kanarie" ver worven heeft. Deze jonge man is wel een bcvooi'recht menschenkind en als de filmlens zijn wezenlijke beeld weergeeft, dan is hij daar dan ook erg dankbaar voor en blij mee, Zijn prettige, zonnige uiterlijk doet weldadig aan. Een speler, waar men ook altijd met plezier naar kijkt, is Pat O'Brien, hier sergeant Thornhill, een stoere, trouwhartige kerel, die weet wat vriendschap is. Ruby Keeler als het genera als- dochtertje Kit Fitts .is een lief, aardig ding, waarvan men ge rust aan aannemen, dat de helft van de cadetten van de Mili taire Academie te West Point, oo haar verliefd ls. Er waait door ..Liefdesparade' een frissche wind en er heerscht een gezellige sfeer vol jolig jong leven. In het eerste gedeelte, dat te Honolulu speelt en waar Dick Ruby Keeler. Dorcy (Dick Powell) voor het eerst Kit Fitts leert kennen en haar liefkrijgt, is hij gewoon soldaat. In het tweede gedeelte is hij in de Ver. Sta ten en cadet in het laatste studiejaar aan de Militaire Academie te West Point, waar in dat jaar toevallig generaal Fitts directeur van wordt. Hij is een van de meest geliefde cadet ten onder de kameraden, een vroolijke, aardige talentvolle jongen, dié hard werkt; diep in zijn hart heeft hij zijn liefde voor Kit be waard. al heeft ze hem in Honolulu dan ook gezegd, dat hij niets voor haar was, waardoor ze hem heel erg teleurstelde. Een door Dick geschreven en door de ca detten met hun dames ongevoerd toonee^tuk. brengt de twee voor een happy end bij elkaar, waarmee alle partijen, te weten het jonge paar en wij, de toeschouwers, heel tevreden zijn. Paramount geeft weer nieuws uit een groot deel van dé landen van Eurooa en uit Amerika en de teekenfilm Poneye the Sailorman geeft weer frappante staaltjes van zijn onover winnelijke kracht na het gebruik van zijn krachtvoer spinazie. Een film mef Elisabefh Berqner in Cinema Palace. wijl Caryl en Fenella door haar uiteenzetting verzoend worden. Gemma echter, die haar aanwezigheid over bodig acht. vertrekt. Sebastiaan weet haar trein nog net- te achterhalen. In Londen trouwen Gemma en Sebastiaan om hun leven in armoede op een bovenkamer te beginnen, waar Sebastiaan zich wijdt aan het componeeren van een ballet en Gemma moet sloven om een kleinigheid te verdienen. Doordat Fenella en Sebastiaan weer In contact komen ontstaan er allerlei verwikkelingen, die tenslotte worden opgelost als de baby van Gemma is overleden en Sebastiaan zijn fouten inziet. Het eenigszins melodramatische element van het gegeven wordt op den achtergrond ge drongen door de goede uitbeelding van de ka rakters der hoofdpersonen. Sebastiaan, met zijn hoogdravende idealen, zijn genie-bewustzijn, zijn slappe houding tegenover én zijn vrouw Gemma, èn zijn broer én Fenella; Caryl, een man met minder groo te capaciteiten, minder excentriek dan zijn broer, iemand die meer in het alledaagsche leven staat. Fenella met haar zucht naar het bijzondere, naar het bohemienleven waarvan zij de ellen de niet ziet en tenslotte Gemma, die juist al tijd in deze ellende heeft geleefd en wanneer zij eindelijk uit de narigheid denkt te zullen ko men gedesillusioneerd wordt door Sebastiaan. Elisabeth Bergner is buitengewoon goed in deze rol. De uitbeelding van nog niet begrij pende wanhoop na den dood van haar zoontje, het gesprek met Fenella, zij maakt deze situa ties door haar spel plausibel, hoewel ze het gevaar van sentimentaliteit meebrengen. Het slot van de film toont aan, dat het jagen naar „dat wat je niet hebt" teleurstellende resultaten kan hebben en dat het eigen lot niet zoo zwaar is, wanneer men de zorgen van een ander die schijnbaar in ideale omstandigheden leeft, kent. Het bijprogramma geeft wereldnieuws, waaronder interessante opnamen van electri- sche ontladingen bij een spanning van 500.000 voit. Voorts is er een kort Vitaphone-filmpje, terwijl Mickey Mouse in het oude sprookje van „Jack and the bean stalk" optreedt. Luxor Sound Theater: Broadway Melody of 1936 Broadway's laatste klanken vullen deze dagen het Luxor Theater en het zijn geluiden die u aangenaam in de ooren zullen klinken. Klanken, die u bij het verlaten van de zaal in de ooren blijven hangen, die u op straat begeleiden en die .u in de huiskamer en wel licht zelfs op kantoor niet. verlaten. Zij zul len u herinneren aan het vele schcone, vir tuoze en geestige, dat Hollywood in zijn laatste showfilm biedt, ge zult de leutige 'iedekens uit het schouwspel gaan neuriën en. ge zult moeite hebben uw voeten in bedwang te houden. Dat zijn de melodieën van Broad way Toch moet men uit deze ontboezeming niet concludeeren. dat in de Broadway Melody of 1936 de zang, de dans en de show oppermach tig zijn. Zeker, deze factoren eischen een belangrijk deel van de film op en hoe voortreffelijk en technisch af is dat alles weer verzorgd maar ditmaal krijgt ook de in houd het volle pond, zoodat we kunnen zeg. dat de „draad"' met het revuegedeelte in balans is. Het verhaal speelt zich natuur lijk in revuekringen af. De hoofdpersonen zijn de theater-directeur en zijn secretaresse, een talentvol sterretje en een journalist met zijn assistent. Wat er tusschen dit vijftal alle maal voorvalt kunnen en willen wij niet na vertellen. Deze kostelijke comedie moet men zien en hooren om haar naar waarde te kunnen savoureeren. Robert Taylor, Una Merkel, Eleanor Powell, Jack Benny en Sid Silvers zullen u ongetwijfeld heel wat vroolij ke oogenblikken bezorgen. Een zeer verma kelijke figuur is bovendien de beroeps-snur ker van Robert Wildhack. Men kan er uit leeren, dat zelfs met snurken brood te ver dienen valt en dat het zich zelfs léent voor diepgaande psychologische theorieën Eleanor Powell is behalve de hoofdpersoon uit het romannetje, ook de belangrijkste figuur op de planken. Deze charmante jonge dame is als danseres iets wonderbaarlijks. Wat zij in haar stepdansen presteert grenst aan het miraculeuze. Wij zijn de laatste jaren op dit gebied nogal wat gewend, maar een evenknie van Eleanor Powell meenen wij ons toch niet te kunnen herinneren. Het valt op te merken, dat de revuescènes, temidden waarvan zij optreedt, wat rustiger van toon zijn dan die, welke men gewoonlijk in Ameri- kaansche showfilms te zien krijgt. De tafc- reelen stormen niet in zoo'n verbijsterende weelde en techniek op den toeschouwer af. De geheele aankleeding kenmerkt zich door een fijnen, artistieken smaak. De girls de- monstreeren haar dansen met het meester schap, zooals we dat uit vorige revuefilms kennen en de vondsten in de compositie der scènes zijn weer legio. Broadway Melody of 1936 zal ongetwijfeld de belangstelling van filmlievend Haarlem weten te trekken. Zij is die belangstelling ten volle waard. Aan de hoofdfilm gaat een welvoorzien voorprogramma vooraf. Buiten 't wekelijksch nieuws is er een film over verschillende vor men van vischsport in Amerika, terwijl ons in een kleurenfilmpje het imposante natuur schoon van Zwitserland getoond wordt. ■Harvey-Fritsch-films. Geen operette, geen banale flirtgeschiedenis. De achtergrond van bet verhaal vormt de aangrijpende, wanhopi ge strijd van het Finsche volk om zijn vrij heid toen het in het begin van deze eeuw door het Tsaristische Rusland werd „gean nexeerd". Op bijzonder mooie wijze zijn be kende Finsche volksmelodieën en vooral het thema van dc vermaarde Valse Triste van den Finschen componist Sibelius in de film ver werkt. Een mooie vondst van den regisseur Paul Martin is tevens het grootsche volks feest niet zijn vreugdevuren en fakkelverliclv ting, dat wreed door de Kozakken wordt verstoord, een symbool van de onderdrukking van 'net vrije. Finsche volk. Gaarne hadden wij nog meer de sfeer, de melancholieke stem ming van het Finsche landschap tot uit. drukking zien komen. Maar de liefdeshisto rie tusschen de Russische danseres (Lilian Harvey) en de Finschen nationalistenleider (Fritsch) eischt de volle aandacht en deze is zuiver en treffend uitgewerkt. De derde hoofdrol van deze film vervult Willy Birgel, die zeer verdienstelijk den koel- hartstochtelijken Russischen gouverneur uit beeldt, een figuur, die volkomen aanvaard baar is. Ieder, die „Zwarte Rozen" gezien heeft, zal tot de conclusie komen, dat de terugkeer van Lilian Harvey in de Duitsche studio's aller minst een teleurstelling beteekent. In het voorprogramma is, behalve de ge wone journaals, een teekenfilm opgenomen, die de televisie tot onderwerp heeft.. De muzikale grappenmakers Emmy en Louis, die op het tooneel optraden, oogstten een welverdiend, groot succes. Lilian Harvey en Willy Fritsch Gemma en Sebastiaan op hun armoedige bovenkamer. In Cinema Palace draait deze week een film met Elisabeth Bergner in de hoofdrol, waarvan de Engelsche titel „Escape me liever" sugges tiever is dan de Nederlandsche vertaling „Ga nooit van me weg". Het is de geschiedenis van een eenling op de wereld, die na tallooze zwerfpartijen met haar zoontje wordt opgenomen door een zoon van een beroemden componist, die in Venetië ver blijf houdt. De broer van dezen jongen com ponist Sebastiaan Sanger, Caryl geheeten, heeft kennis gemaakt met een rijk Engelsch meisje. De zwervelinge Gemma brengt echter door een inval in den huize Neroni, waar Ca ryl's aangebedene Fenella woont, groote con sternatie, die tot gevolg heeft dat Fenella hals over kop naar de Dolomieten vertrekt, gevolgd door Caryl. Sebastiaan en Gemma. In een hotel in dit gebergte ontmoeten Se bastiaan en Fenella elkaar, maar nadere ken nismaking wordt door Gemma verhinderd, ter weer samen in „Zwarte Rozen". De eerste film, die Lilian Harvey, na haar terugkeer udt Hollywood, in Europa vervaar digd heeft, wordt deze -week in het Rcm- brandt-theater vertoond. In „Zwarte Rozen" speelt zij weer met haar ouden partner Willy •Fritsch. Zoo is dit beroemde duo dus weel bijeen, En zij hebben niets in kracht verlo ren, integendeel. Willy Fritsch heeft hier niet zijn traditioneele rol van lachenden en flir tenden Don Juan. maar hij stelt een jongen vrijheidsheld voor en hij doet dit op een sym pathieke en gevoelige wijze. Lilian Harvey isLilian Harvey gebleven. Met haar ran ke, «ïeisjestfiguurtje zweeft zij deze film door en zelfs haar springende, weelderige, noncha lante haardos is niet veranderd. In „Zwarte Rozen" doet zij bovendien genieten van bevallige dansen. Het gegeven van deze Duitsche rolprent is geheel verschillend van dat van de oude VIERDE CALACONCERT DER H.O.V. Drie gastdirigenten hadden de leiding dei- vorige drie gala-concerten in handen; van een deel van het tweede dier concerten ook Mari- nus Adam. Het was niet meer dan billijk, ook aan Frits Schuurman een beurt te geven: de bekwaamheden van den eigen dirigent doen voor die van menigen buitenlander zeker niet onder. Dus leidde Schuurman het orkest op het vierde en laatste galaconcert van dit sei- oen, welk concert Vrijdagavond in den zeer goed bezetten Stadsschouwburg plaats vond, en werd het bijzonder karakter er van in hoofdzaak bepaald door het feit dat we bij het tweede programmanummer drie solisten in gala zagen in plaats van één, en het gala karakter van het door hen met. orkest ge speelde werk zelf door de omstandigheid dat het destijds gecomponeerd was ten behoeve van iemand van vorstelijken bloede. Dat werk was het z.g. Tripelconcert van Beethoven, en de vorstelijke persoon was Beethoven's leer ling aartshertog Rudolf, die toen in 1805 16 jaar oud was, zeer begaafd en hierdoor meer dan door zijn hooge afkomst in aanzien stond bij zijn genialen leermeester. Qua inhoud is dat Tripelconcert echter in 't geheel geen gala-specimen van Beethoven's kunst. Het wordt- zelfs tot zijn minst beteekenende wer ken gerekend. Kenmerkend in dit verband is het feit dat Beethoven het niet aan den aarts hertog, voor wien het toch geschreven was, opdroeg, maar aan vorst Lobkowitz. In de lijst der aan den aartshertog opgedragen wer ken. die het 4de en het 5de pianoconcert, de opera Fidelia, de sonate voor viool en piano op. 98, het groote trio op 97, de pianosonates op. 91 („Les Adieux" etc.), op. 106 (Hammer- c.lavier) en op. 111 en de Missa solemnis op. 123 omvat, zou het Tripelconcert dan ook een zonderling figuur gp.maakt hebben. Want uit die lijst blijkt dat B. alleen de allerbeste van zijn werken goed genoeg vond om met den naam van den aartshertog te prijken, Bewijst dit eenerzijds hoe toog B. zijn vorstelijken leerling als musicus schatte, anderzijdes toont de pianopartij van het tripelconcevt dat de aartshertog op den leeftijd van 17 jaren reeds een zeer ontwikkeld en vaardig pianist ge weest moet zijn. Die pianopartij is lang niet gemakkelijk en de partijen der soloviool en solocello zijn wellicht nog lastiger Vooral die der cello is door de vele onnatuurlijk-hooge liggingen zeer moeilijk zuiver te spelen. De orkestpartij is daarentegen meerendeels niet zeer beteekeiiend. Men zou overigens niet licht vermoeden dat dit werk het opusgetal 56 draagt dat het dus uit den tijd der Eroica (op. 55), der Appgssionata (op. 57), van het 4de pianoconcert (op 58), van de 3 groote strijkkwartetten op. 59, de 4de Symphonic (op. 60) en het vioolconcert (op. 61) stamt, Veeleer zou men het een plaats toewijzen in de buurt van het 2de pianoconcert (op. 19). Het Largo, dat aan liet Rondo voorafgaat her innert in zijn makelij eenigszins aan het Ada gio uit het trio op. 11, zonder het te evenaren. De afmetingen van eerste en laatste hoofd deel zijn zeer groot, maar er is veel vulsel bij, zaagsel, houtwol en watten, waarin de vrij onbeteekenende thema's verpakt zijn. De solopartijen werden op het Gala-concert door Jos. de Clerck, Johan de Nobel en Felix de Nobel gespeeld. De violist had enkele ma len met de intonaties te kampen, de cellist alleen aan het begin van het Rondo alla Po- lacca; de pianist speelde zeer correct en con sciëntieus. Maar het werk kon niet erg boeien: het viel lang, ondanks de groote besnoeiing, die men op het Rondo had toegepast. Beethoven's geest voelden we heel wat betel en energieker In de Coriolan-Ouverture, waar van Schuurman een zeer imposante en mooi geschakeerde vertolking gaf, en in de Sym- phonia eroica, hoewel vooral voor deze de klankverhoudingen van den schouwburg niet gunstig zijn. Hel Allegro con brio had mis schien nog wat meer relief kunnen hebben, dan de dirigent er aan gaf, en de Finale een iets levendiger tempo. De Marcia funebre klonk zeer indrukwekkend en het Scherzo werd behoudens een klein foutje van een dei- hoorns virtuoos gespeeld. Er waren bloemen voor de solisten en den dirigent en voor dezen ook een lauwerkrans. En de vice-voorzitter van het Comité dat het initiatief voor de gala-concerten nam, Dr. de Smidt, heeft de aanwezigen toegesproken en opgewekt om hun sympathie met ons orkest blijvend te maken door als lid toe te treden En ook vestigde hij de aandacht op den feest avond, die a.s. Woeysdag in den Jansschouw burg gehouden zal worden; een avond waar voor een 20 Haarlenische musici hun belange- looze medewerking hebben toegezegd, en Robert Taylor, Buddy en Vilma Ebsen en Eleanor Powell in „Broadway Melody of 1936". waarvan de opbrengst geheel aan de kas der H. O. V. ten goede komt; en hij memoreerde de belangrijke gift waardoor Prinses Juliana haar interesse getoond had: een voorbeeld dat tot navolging moge opwekken. Langdurige bijval toonde de instemming der aanwezigen. En het laat zich aanzien dat vele der inteekenbiljetten voor het lid maatschap ingevuld terug zullen komen, Reeds aan het einde van het concert kwamen er meerdere binnen. Elk volgend zal de po sitie van ons orkest versterken. K. DE JONG TOONEELSTUKKEN. Eenacters van Henk Bakker Uiltje (Tooneelfonds Bredero Haarlem). Henk Bakker zit niet stil. Thans ontvingen wij ter recenseering niet minder dan zeven eenacters, die hij in collaboratie met Uiltje jeschreven heeft. Het zijn alle zeer korte, stukjes, welke blijkbaar bestemd zijn voor vul- van cabaret-programma's. Dergelijke kleine eenacters vragen niet om karakter- beelding, zij geven enkel een min of meer spannende situatie, waarin eenige personen doof de schrijvers geplaatst worden en een vlugge, onverwachte oplossing voor het geval, welke wij om het doorgaans verrassende element een frappe noemen. Bakker toont met zijn confrater ook in deze stukjes- weer zijn gave voor het tooneel en zijn vis comica. De eenacters zijn over het algemeen vlot en in een puntigen dialoog ge schreven. De schrijvers gaan zonder omwegen op hun doel af en weten blijkbaar goed, wat voor zoo'n eenacter noodig is. Enkele stukjes zooals „Haardman is niet jaloersch" „Hun Systeem" zijn nog al pikant, doordat de vrouw het met de huwelijkstrouw niet ai te nauw neemt. De man is in deze eenacters de sul, die door zijn vrouw op arglistige manier bedrogen wordt, maar in Hun Systeem, dat van deze twee stukjes het best geslaagd is, weten de schrijvers de vrouw door een onver wachte en goed gevonden wending tegen het eind ten slotte toch nog de dupe van haar geraffineerdheid te maken. In „Duivelin" is de vrouw de titel zegt het reeds nog 'n beetje zwarter geteekend. Zij is 'n soort vampier, die niet alleen met haar echtgenoot maar ook met andere mannen speelt en onbewogen blijft, als haar slacht offers te gronde gaan. Deze eenacter de eenige niet- komische van de zeven doet 'n beetje drakerig aan en is niet veel meer dan 'n bedenksel. De schrijvers hebben het wel wat te erg willen maken en al dekt de titel dan ook het geval, het wordt er daarom niet ge loofwaardiger om. ..Onder Pseudoniem" is 'n wat luchtiger stukje. Een criticus komt leelijk in 't gedrang, als het hem blijkt, dat de vrouw, voor wie hij liefde heeft opgevat, toevallig de schrijfster is van romans, die door hem in zijn kritieken op de meest hoonende wijze zijn afgemaakt.-Om het ten slotte weer in het reine te brengen, moet hij heel wat zeggen over kritiek en pers, dat niet bepaald door den- beugel kan, maar ja, 'n kat, die in het nauw zit, doet nu een maal rare sprongen. Bakker en Uiltje weten het. zoo te draaien, dat de criticus ten slotte toch de schrijfster van de prulromans krijgt, al laat hij als kunst-beoordeelaar dan ook 'n leelijke veer vallen. In Het goede Voorbeeld geven de auteurs twee jonge echtelieden, die naar aanleiding van een debat over de wenschelijkheid van crematie of begraven zoo'n hevige ruzie krij gen. dat scheiding voor hen nog de eenige op lossing lijkt. De verzoening komt door een be zoek van 'n jong verloofd paar. dat gloeiende kolen op de hoofden van de bijna reeds ge scheiden man en vrouw stapelt, als het hun huwelijk een voorbeeld tot navolging noemt, De ruzie, die tenslotte niet veel meer dan storm in een glas water was, wordt bijge legd, dank zij liet goede voorbeeld, dat zij voor anderen zijn geweest. Het gevalletje is niet- onaardig uitgewerkt, maar het stukje zou er bij gewonnen hebben, wanneer de ruzie over een minder lugubere strijdvraag had ge- loopen, vooral omdat de grappen daarover wel eens wat cru en niet bepaald altijd fijn zijn. „De Zondebok" is eigenlijk niet veel meer dan een grap verteld in dialoogvorm. Verre weg het beste stukje heb ik tot het 'matst be waard. Het is „Inspiratie", dat werkelijk een goede eenacter is. Een schrijver van hoor spelletjes voor de radio komt op de idee van een nieuw gegeven door het bezoek van een inbreker, dien hij, na hem een tijd lang aan de praat te hebben gehouden, op de vlucht jaagt door hem te vertellen, dat elk oogenblik de door hem opgebelde politie kan verschijnen om hem in te rekenen wegens doodslag op zijn vrouw. Zoodra de inbreker weg is, blijkt heel het verhaal, dat hij hem heeft opgedischt, een verzinsel te zijn en gaat hij aan het schrijven van zijn nieuwe hoorspel, waarvoor de boef hem de stof heeft geleverd. Het is een aardige trouvaille voor een eenacter al is zij dan niet bepaald gloednieuw de uitwerking is vlot en levendig en ook aan spanning ont breekt het niet. De dubbele frappe waarborgt het bovendien bij goede opvoering een' zeker succes. J. B. SCHUIL. KAM» "programma ZONDAG 8 MAART. HILVERSUM 1, 1875 M. 8.55 VARA, 12.00 AVRO, 5.00 VARA, 6.00 VPRO, 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Orgelspel. 9.00 Berichten. Causerie. 9.30 Orgelspel. 10.00 Gram.pl. 10.20 Dampraatje. 10.40 Hollandsch strijkkwartet. 11.15 Lezing. 11.30 Vervolg kwartet. 12.00 De Octophonikers. 12.50 Causerie. 1.10 Kovacs Lajos' orkest. 2.00 Boekbespreking. 2.30 Omroeporkest en solist. 4.00 Gram.pl. 4.15 Sportnieuws. 4.30 Gram.pl. en Sportnieuws. 5.05 Gram.pl. 5.30 Causerie, Berichten, Gram.pl. 6.00 Lezingen. 6.45 Ned. Herv. Kerkdienst. 8.00 Berichten. 8.15 Gram.pl. 9.00 Radio-Journaal. 9.15 Omroeporkest en solist. 9.45 Hoorspel. 10.15 Renova-kwintet. 11.00 Berichten. 11.1012.00 Micha Novy's HILVERSUM II, 301 M. 8.30—9.30 NCRV. 10.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45 KRO. 8.30—9.30 Morgenwijding. 10.30 Hoogmis. 12.00 Gram.pl. 12.15 KRO-orkest en lezing. 2.00 Cursus. 2.30 Gram.pl. 3.20 Mannenkoorconcert en lezing. 4.15 Ziekenlof. 5.00 Gewijde muziek. 5.50 Ned. Herv. Kerkdienst. Hierna gewijde muziek. 7.45 Sport. 7.50 Lezing. 8.10 Berichten. 8.20 KRO-orkest en Gram.pl. 9.00 Causerie. 9.15 Symphonieconcert. 10.00 Hoorspel. 10.30 Be richten. Gram.pl. 10.40 Epiloog. 11.0011.30 Esperanto. DKOITWICH, 1500 M. 12.50 Orkestconcert en solist. 1.50 Med- vedeff's balalaika-orkest en solisten. 2.35 BBC- Schotsch orkest en soliste. 3.35 Het Olof- Sextet. 4.20 Gram.pl. 4.50 Kinder-Kerkdienst. 5.20 Missiepraatje. 5.40 Hoorspel. 7.20 Het Busch-strijkkwartet. 8.15 Kerkdienst. 9.05 Lief- dadigheidsoproep. 9.10 Berichten. 9.20 L. Jef fries' orkest en soliste. 10.20 BBC-Militair- orkest en solist. 11.05 Epiloog. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 12.20 Orgelconcert. 1.20 Vervolg orkestconcert. 7.40 Populair concert. 9.05 Hoorspel. 11.05— 12.35 Dansmuziek en Populair concert. BRUSSEL, 322 M. 9.25 en 10.20 Gram.pl. 10.50 Kamermuziek. 11.20 Zigeunermuziek. 12,20 Dansmuziek. 1.30 Artls-orkest. 2.20 Gram.pl. 3,10 Reportage, en Gram.pl. 5.20 Hot Jazz. 6.20 Gram.pl. 7.20 Piano-recital. 8.20 en 9.20 Omroeporkest. 10.30 Dansmuziek. 11,2012.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 9.20 Gram.pl. 10.20 Zigeunermuziek. 11.20 G-ram.pl. 11.50 Pianorecital. 12.20 Artis-orkest. 1.30 Orgelconcert. 2.20 Vocaal concert. 2.50 Gram.pl. 3.10 Reportage en Gram.pl. 5.40 Gram.pl.. 5.53 Zang. 6.20 Zigeunermuziek en zang. 7.35 Gram.pl. 8.20 dito. 8.50 Operette uitzending. I.d. pauzes: Gram.pl. 11.3512.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Radio-tooneel. 8.20 Orkest- en solisten- concert. 9.20 Berichten. 9.50 Populair concert. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Orkestconcert. KONINGSTRAAT 27, TELEF. 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. higez. Med.) Willy Birgel, Lilian Harvey en Willy Fritsch, de drie hoofd personen uit „Zwarte Rozen". MAANDAG 9 MAART 1936. HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen programma verzorgd door de AVRO. 8.00 Gramofoonpl.; 9.00 Ensemble Lismon- de; 10.00 Morgenwijding; Gram.pl.; 10.30 En semble Lismonde; 11.00 Orgelconcert en zang; 12.00 Cant-abilé-orkest; 2.00 Piano recital: 2.20 Omroeporkest en solisten; 4.00 Negrosongs; 4.30 Film-reportage: 5.30 Lyra- trio; 6.15 Gramofoonmuziek; 7.00 Lezing; 7.15 Nederl. Kamerorkest en solisten; 7 40 Causerie; 8.00 Berichten; 8.10 Omroeporkest en solisten; 8.40 Radio-tooneel; 9.05 Kovacs Lajos' orkest; 9.50 Revue-programma: 10.30 Fonö Imre's orkest (Om 11.00 berichten); 11.30 Hans Lennartz' orkest. HILVERSUM II, 301 M. NCRV-uitzending. 8,00 Schriftlezing, meditatie; 8,15 Gramo foonmuziek; 10,30 Morgendienst; 11.00 Chr. Lectuur; 11,30 en 12,15 Gramofoonpl.; 12.30 Alt en piano; 1.30 Gramofoonpl.; 2.00 Voor de scholen; 2.35 Gramofoonpl.; 2,45 Kook- praatje; 3.15 I-Iendiïks-trio; 4.00 Bijbellezing, 4.45 Hendriks-Trio; 5.15 Orgelconcert; 6.00 Gramofoonpl.; 6.30 Vragenuur; 7.00 Berich ten; 7.15 Reportage; 7.30 Vragenuur: 8.00 Berichten: 8 05 Koren en orkest; 9.05 Cau serie; 9.35 Vervolg concert; 10.15 Berichten; 10.20 Gramofoonpl. DKOITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonpl.; 12.05 dito; 12.20 Cau serie; 12.45 Het New-Light-Trio m.m.v. zang; 1.35 Orgelconcert; 3.20 Gramofoonpl.; 4.20 Cello en piano; 4.50 Blaasconcert. m.m.v. ba riton: 5 35 Het Dulay-kwintet; 6.20 Berich ten; 6.50 Oude muziek; 7.10 Lezingen; 8.20 Radio-tooneel; 10.05 Berichten: 10.35 Het BBC-theater-orkest m.m.v. sopraan; Dansmuziek. RADIO PARIS. 1648 M. 7.20 en 8.35 Gramofoonmuziek; 11.20 kestconcert; 2.50 Zang en piano; 3.20 Gra mofoonpl,: 4.20 Okestconcert! 5.50 dito; 8.20 Zang; 9.05 Parijsch-Trio, piano, zang en voordracht; 1105 Populaire en dansmuziek. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonpl.; 12.50 Klein-orkest; 1.50 Gramofoonpl.: 5.20 Omroeporkest; 6.35 en 7.20 dito; 8.20 Symphonieconcert; 10 30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL. 484 .51. 12.20 en 1.30 Gramofoonpl.; 5.20 Dansmu ziek; 6.20 Kamermuziek; 7.05 Hoorspel; 7.40 Gramofoonpl.; 8.2,0 Omroeporkest; 9.20 Re portage; 9.50 Omroeporkest: 10.30 Dansmu ziek. DFï-TSrHLANOSENDER, 1571 M. 7.30 Populair concert m.m.v. solisten; 9 20 Berichten; 9.50 Strijkkwartet; 10.05 Weerbe richt; 10.20 Dansmuziek. 11.35 Or-

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 14