Nadenken en oplossen. 3 Persil bum Persil VOOR DE H. O V. ZATERDAG 7 MAART 1936 HAARDE M'S D A G E E 'A D 5 Onze wekelijksche puzzle-rubriek- Met prijzen van 5, 2 en vijf van 1 gulden De oplossing van puzzle no. 23 Voor mij heb ik op dit oogenblik nu ik dit praatje ga schrijven veel commentaar liggen, dat men mij zond op het „Petten- drama" van j.l. Zaterdag, zooals eenige in zenders opmerkten: „een amusante opgave, waarom wij eerst hartelijk gelachen hebben!" „Bij dat pettendrama, Mr. Nadenker, gooi den noch Papa, noch de zoontjes, noch gij ernaar met de pet! Toen ik het begon te lezen, dacht ik dit eerst, doch al spoedig bleek mij, dat het een zeer serieuze opgave was. waarover ik met genoegen heb nage dacht. Toen ik de oplossing gevonden had, zei ik tegen mezelf: aardig gevonden!" Een andere puzzelaar, vader van drie zonen merkte op, dat hij dit „drama" aan de werke lijkheid getoetst had! Eneerst zonder succes, maar bij herhaling: mèt! Bij eenig nadenken komt men tot het vol gende: Zooals aangegeven was, waren er 3 witte en 2 zwarte petten Klaas, de achterste van de drie brave telgen, ziet 2 witte petten. Hij zelf kan dus een witte of een zwarte op heb ben. Vandaar zijn antwoord: „Ik weet het niet!". Piet ziet een witte pet en redeneert: Ook ik kan een zwarte of een witte op heb ben, dus ook: „Ik weet het niet!'' Jan ziet alleen het behang. Hij redeneert: „Als Piet «n ik een zwarte pet op hadden, dan had Klaas met zekerheid een witte pet. Had ik een zwarte pet op, dan had Piet geweten, dat hij een witte op had, want als 't een zwarte was geweest, dan had Klaas met zekei'heid geweten, dat hij een witte op had. Piet weet het dus ook niet en omdat ik geen zwarte op heb, moet ik dus een witte op hebben! De volgende prijzen werden toegekend: Onze hoofdprijs vijf gulden: C. A. Warre- man, Kritzingerstraat 41 Haarlem-N. De tweede prijs twee gulden: W. H. Scholts Leyweg I No. 44, Vogelenzang. De vijf troostprijzen, elk een bedrag van één gulden W. Oostmeijer, Dunklerstraat 68, Haarlem. E. H. Belkega, Ged. Oude Gracht 19, Haarlem. Gepke Kraaijer, Rollandslaan 35, Overveen. M. J. Kramer, Eikenlaan 22, Heemstede W. H. Meij, Donkerelaan 1, Bloemendaal. Dé Administratie zal de prijzen aan de prijswinnaars zenden. Onze nieuwe puzzle no. 24 Een zeer juist gezegde te vinden door middel van een Lettergreeppuzzle. In de laatste maanden hebben wij eiken dag kunnen lezen over een quaestie, die ons allen beroert: het geschil ItaliëAbessynië. Hoezeer men deze aangelegenheid moge betreuren, een niet te loochenen feit is het, dat wij met de zeden en gewoonten der Abes- syniérs beter op de hoogte zijn gekomen, dan voorheen. Wij lazen vair hun zeden, van hun manieren, wij leerden nader hun cultuur kennen. Zoo zal het u gegaan zijn zoo is het mij ook gegaan. Bij het lezen van al deze zaken is mij een Abessynisch gezegde op gevallen, dat zéér veel waax-heid bevat, en dat ik voor u in deze Lettergreeppuzzle heb weggelegd. Iedereen beproeve dus deze week zijn krach ten eens op deze puzzle, welke- en dit zeg ik erbij niet tot de allermoeilijkste behoort! aan-af-al-axxg-baar-ber-card-chi-club-dee- deel-dein-del-den-der-der-dig-el-gees-geant- gel-gel-gen-han-hier-hoek-i-in-ken-klaar-ko- loo-na-na-nut-om-on-on-on-ort-pas-ren- ruhr-sar-ser-spel-stand-stig-ten-tex-n-tig-ud- var-weer-weer-yacht-zen-zes. Met behulp van deze 58 lettergrepen moe ten 29 twee-lettergx*epige woorden gevormd worden, waarvan de betekenis hier nader gegeven is. Bij juiste samexistelling dezer woorden geven de beginletters gaande van boven naar beneden en de derde letters gaande van boven naar beneden het ge zegde Wat komt er te lezen? OMSCHRIJVINGEN. 1niet herkauwend gepaardhoevig dier. 2.mondingshaven van de Ruhr (Duitschland) (deel van een 2-namige stad). 3denkbeeld. 4gx-ensplaatsje tusschen Zevenaar en Snxmerik (Duitschland). 5heeft men aan vingers en teexien. 6gedeeld kunnende wordexx. 7onderofficier. 8fijne chique meneer. 9vaardig, bedreven. 10met angst vervuld 11zoover klaar, dat het op proef aan gepast kan worden. 1 2inwonend, inwendig. 1 3opprikken 1 4de daad van afweren 1 5in loogwater zetten 1 6tex-gend plagen 1 7onderdeel van Apeldoorn tdenk aan een bepaald meer!) 1 8verzet, tegenstand 1 9ondienstig, zonder nut. 2 0zeker kaartspel, verwant aan het quadrille-spel 2 1met levendig vernuft. 2 2veelhoek met zes zijden. 23 zeil- en roeivereeniging. 2 4lijst van aangeslagenen in een be lasting. 2 5voortdurend, steeds weer. 2 6dichter bij. 2 7achteruit wijken, wijken. 2 8gestold dierlijk vet. 2 9niet boven, maar In sub 23 is de ij y. Men zende de oplossing aan: Mr. Na- denker van Haarlems Dagblad te Haarlem vóór a.s. Woensdagmiddag uur. Met het oog op de vele andere correspondentie voor ons blad bestemd, gebruike men a.u.b géén andere adresaanduiding. Ieder#» abonné kan slechts één oplossing in- nnnk zenden. Het hierbij afge- A irukte „identiteitsplaatje" P. 24 Puzzle no. 24». m moet aan de oplossing Iworden gehecht of er op geplakt worden. Niet op jm de envelop van inzending, I SM maar op de oplossing I™* Als hoofdprijs stellen wij wederom beschik- baar een bedrag van vijf gulden, als tweeden prijs twee gulden, bene vens vijf troostprijzen van één gulden, welke zoo snel mogelijk per postchèque aan de prijs- winners worden toegezonden. Oplossing en uitslag worden geplaatst in ons blad van a.s. Zaterdag. Zendt men deze oplossing per post, dan kan dit niet als drukwerk geschieden. Briefwisseling over de puzzle-x-ubriek kan alleen gevoerd worden, als postzegel voor ant- wooi'd ingesloten is. MR. NADENKER. VOOR DEN- -POLITIERECHTER Een vreemde scheldpartij. In Amsterdam was indertijd een agent, wien de baldadigheid der jeugd eerx doorn in het oog was en daarom maakte hij ex- speciaal zijn werk van straatschenders te achterhalen en aan het bureau te brengexx. Hij oogstte daarmee erkentelijkheid van zijxx superieuren, maar de moeders der achter haalde lievelingen beschouwden dit optreden als een inbreuk maken op de persoonlijke vrijheid der losbandige Amsterdamsche straatjeugd en uitten haar misnoegen door den agent na te roepen: „kinderdief". Dat was niet mooi en niet waar, maar men kon toch van eexi zeker logisch verband spreken tusschen het optreden van den agent en het scheldwoord, als men zich in den geestes toestand der moeder ging indenken. We hadden hier ook een geval, waarbij een straatjongentje en een der ouders wax-exx betrokken doch de politierechter, hoe hij ook trachtte zich irx den toestand van den Zaan- schen vader te verplaatsen, kon maar niet begx-ijpen, waarom deze man een agent, die zijn zoontje voor vuurtjes stokexi had verba- liseerd, had toegevoegd: „Je bent zeker ver geten, dat je me eens gevraagd hebt niet te willen zeggen, dat je dronken was ge weest". Ik kan begrijpen, dat je gezegd zou heb ben: „lammeling" of zoo iets, zei de politie rechter, maar hoe kwam je aan die uitdruk king?" „Ik weet het niet", zei de man De politierechter was met dit antwoord niet tevreden en drong nogmaals aan. „Maar ïxxan, dat had toch met vuurtjes stoken niets te makerx. Hoe koxi je nu op de gedachte komen, die uitdrukking te gebruiken?" De man zei weer, dat hij 't niet wist. De officier was meer bepaald in zijxx vraag: „Had je den agent wel eens dronken ge zien?" „Neen", zei de man. Het bleef dus voor den politierechter een psychologisch raadsel. De agent, die zich en niet ten onrechte, door de toevoeging beleedigd had gevoeld, had echter geen wrok en was al tevreden, dat de man voor den rechter moest verschijnen, waarom hij clementie pleitte onder mede- deeling, dat de beleediger later zijn excuses had aangeboden. Maar dat vond de officier nu ook weer overdreven; de agent had dan maar beter ge daan het excuus aan te nemen en deix of ficier te vragen geen strafvervolging in te stellen; dat had moeite bespaard Nu moest er straf geëischt worden, maar het zou dan een lichte zijn Een gulden boete was de eisch, waartoe de politierechter den driftigen vader ook veroordeelde Het mes getrokken. In Wijk aan Zee en Duin wonen twee mannen, die, om welke reden dan ook, me kaar niet kunnen zetten, wat tot gevolg heeft dat er ruzie komt wanneer ze elkanders pad kruisen Nu zou een veertien dagen voor den dag, die hen voor den politierechter zou brengen, de een bij zoo'n ruzie een mes heb ben getrokken, doch daar was het bij ge bleven; evenwel had dit strijdlustig en bloed dorstig gebaar niet nagelaten de antipathie bij de tegenpartij te versterken. Op den dag waax-van thans sprake is, ont moetten de manneix elkander, de messen trekker op de fiets, de ander te voet en de fietser keek den ander lachend aaix, alsof de ontmoeting hem bijzonder aaxxgenaam was. Nu zou het in elk ander geval, dat iemand een axxder lachende tegemoet treedt, vanzelf sprekend zijn, dat de ander dan ook een vi'oolijk gezicht zou trekken, maar dat ge beurde hier niet, want de wandelaar wist. dat de lach een satanische lach was en er geen vroolijklxeid aan ten groxxdslag lag. Daarvoor was zijn reactie ook xxiet vriend schappelijk, maar hij xxoodigde den fiets rijder tot een gevecht uit. onder bedixxg: „zoxxder mes". De fietsrijder ging op de uit- noodigiixg in, maar niet op de voorwaarde, waarixx eexx groot respect voor het mes lag opgesloten. Begrijpende dat dit instrument hem in den strijd een groot overwicht zou verschaffen, haalde hij het meteen te voor schijn, xxadat hij van de fiets was gestapt en onder den strijdkreet: „Ik zal je dood- stekexx!" stormde hij op de tegenpartij in. A Wanneer een artikel nagemaakt j wordt, is zulks het beste bewijs voor j de buitengewone eigenschappen van I dat artikel! Hoe dikwijls heeft men niet geprobeerd, Persil na te maken. Steeds weer bleek het een mislukking te zijn. Wanneer Persil niet iets bizonders vvas, j dan had het niet zoo dikwijls als voor- j beeld gediend voor de vele namaaksels. «Precies zoo goed als Persil« en obeter j dan Persilt zijn redeneeringen, die j niets bewijzen. Wanneer er werkelijk 1 iets beters was dan Persil, zouden j zoovele millioenen huisvrouwen geen I Persil gebruiken. Namaak biiif» Namaak! E. Oïiermann Co's HandelMij. N.V., Amsterdam Fabriek te Jutobaas bij Lftrecht (Adv. Ingez. Med.) Deze ïxam de beexxeix, oixxdat de vooi- het duel gestelde voorwaarde xxiet werd nageleefd; de nxesvoerder zette hem evexx ïxa, maar keerde weldra tot zijix fiets terug, zoodat het geval onbloedig vexiiep. Maar de vluchteling gixxg xxaar de mare chaussee, die proces-verbaal opmaakte eix als getuigen eexx paar meisjes vond. Zij had den de bedreiging en achtexwolgiixg met het mes gezien en dus werd de messeixnxaix, ge straft. Hij was xxiet verschenen, want schreef hij aan den officier, hij stond voor zichzelf niet gced in als hij de tegenpartij ter te- rechtzittiixg zou zien. 't Was maar verstandig om in zoo'n geval weg te blijvexx; op bloe dige scènes zijix we ïxiet gesteld eix bij den politierechter is het daarvoor ook veel te gemoedelijk. Officier en rechter warexx van oordeel, dat klager met zijix uitixoodiging tot het duel zonder mes, het gebeurde nxin of meer had uitgelokt; hij had den fietsrijder moeten ïxe- geeren. Onx dezen echter het lachen eix messen trekken af te leeren, kreeg hij 2 maaixden ge vangenisstraf voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd plus f 10 boete. Klager werd gezegd, uitixoodigiixgexx tot vechtpartijen achterwege te lateix, wat hij beloofde. Brand in de bakfiets. Het is wel eeixs gebeurd, dat er een huis uitbrandde en dat later bleek dat de finan- cieele toestand van den bewoner op het tijd stip van den brand uiterst precair was. Een ongeluk komt zelden alleen en zoo was het hier ook weer het wonderlijk samenti-effen van een tekort in kas bij den loopknecht en het in brand geraken van den inhoud zijner bakfiets. De officier vaix justitie wees op dien samenloop vaix omstandigheden exx als een officier van justitie erop wijst, beteekent dat iets meer daxx een bloote mededeeling, zooals ook wel bij het requisitoir en den eisch bleek. Nu was die bi'aixdende bakfiets niet recht streeks in het geding gebracht, doch de knecht moest zich er alleen over verant woorden dat hij zijn patx-ones, voor wie hij er dagelijks iix de Haarlemnxeimxeer met ar- tikeleix uit de drogistzaak op uit ging. voor tachtig guldeix had benadeeld. Nu had die patroixes een beetje beter nxoetexx coixtroleeren zeide politierechter, wat de kxxecht 't avonds teiHigbi'acht exx of het geld klopte; zij zou daxx de fraude eerder oixtdekt hebben of mis schien was er geexx fraude gepleegd. Nu was het achterhouden van geld den man wat al te gemakkelijk gemaakt. Maar xxatuurlijk had hij het niet mogeix doexx en axmxoede of oude schuld zijn geen geldig motief. Had de maxx een beter verleden gehad en had de bakfiets xxiet gebraxxd, daxx ware er xxog wel kans op voox-waardelijk ge weest, nu zag de officier daar geexx heil in en eïschte drie maaixden gevaixgenisstraf. De politierechter gaf zes weken. ADVERTENTIES TER AANPRIJ ZING VAN GENEESMIDDELEN OF GENEESWIJZEN worden alleen ter plaatsing aanvaard, wanneer zij voorzien zijn van een stempel van de Com missie van Controle op de Aanprijzing van Geneesmid delen en Geneeswijzen, ge vestigd te 's-Gravenhage. ANNONCES VAN GELD- AANBIEDINGEN worden eerst na, van een bevoegde instan tie verkregen, gunstige infor matie, ter plaatsing aanvaard. EEN NEDERLANDSCHE FILM die wij met vreugde begroeten Leixtelied, een Nederlandsche film van Si- nxon Koster, die wij allen, die iix de filmkunst èn in de Nedei-landsche film belaixgstelleix, met spanning afgewacht hebben. Met spaxx- ïxiixg, omdat wij wisten met Koster te doeix te hebben, die een man is die de film kent, die behoort tot hen die de film liefhaddeix en haar mogelijkheden begrepen toen dat xxog „avant- gardistisch" heette, iemaixd met idealen eix beschaving. Zou zijix film de film worden, de Nederlaixdsche film, waarnaar wij ïxa alle mislukkixxgeix (Dood Water met zijn onge twijfeld vele feileix xxiet te na gesproken) ver- langdeix, omdat Bleeke Bet en De Big van het Regimeixt en zooveel andere het vadeidandsch product in discrediet eix het Nedeidandsche bedrijf aan den afgrond gebracht hebbeix? De bedoelingen en oogmerken van Koster waren goed genoeg. Bij het vervaardigen vaix Lente lied heeft hij er naar gestreefd, eexx filmblij spel te maken, waarixx geen geroutineerde „steiTen" spelen, maar gezonde natuurlijke gezichteix de plaats innemen van onechte schminkmaskers en waarin men geen boudoirs met exotische planten, geen geraffixxeerde ro- coco-slaapkamei's en geen oveiiaden milliar- dairs-paleizeix te zien krijgt, maar een om- geviixg van levexxde natuur en oxxopgesmukte intei'ieurs. Zooals zoo zegt Koster zelve het ongeschminkte gezicht in Lentelied de plaats inneemt van het feillooze, maar kunst matige poppengezicht, zoo neemt de echte natuur in deze film de plaats in' vaix de ar chitectonische wonderwerken, die menige film tot 'ïx bouwkundige, maar onfilmische beziens waardigheid maken. Ook wat de fotografie betreft, is dit zelfde standpunt volgehouden. Nergens is getx'acht door buitenissige came ra-standen of door geraffineerde technische hulpmiddelen gefoi*ceerde effecten te bei-eiken Bij alles geldt de eenvoud. Koster heeft den opzet gehad een eenvoudige film te maken. Het scenario was voor hem bijzaak. Eigenlijk heeft hij daarin niet anders willen neerleggen, dan dat de lieve' lente alle jongemenschenharten een klein beetje dol maakt, dat het meisje wel eens naar een an deren jongen kijkt, wanneer de zoele wind door de bloesems strijkt en dat de jongen een andermans meisje toelacht wanneer de lucht blauw en de geur van het gras zoet is. Dat. is het lxeele vex-haaltje dat heel kinderlijk is. Het herinnert in de verte aan Menschenam Sonn- tag van Robert Siodmak. dat óók documentair was met een dunne draad erin, maar die draad was toch navranter, dat was een scher pe di-aad waax-aan men zijn hart wonden kon.Fn om nu maar direct mijn eenige. zij het ook niet geringe bezwaar tegen deze füm te noemen: dit scenario is mij toch wel wat al te ongecompliceerd, wat al te kin derlijk, zelfs kinderachtig hier en daar. Maar in ieder geval, en dat is een bijna positieve vei'dienste voor een Hollandsche film, er wordt niet gebleekebet, er wordt geen Haarlemmer- dijksch gesproken, er komt geen grapjassende meneer in voor die zich als een juffi'ouw ver kleedt, géén W-C. haakjes, géén liedjes aan de piano 't is treurig om het te moeten zeg gen: maar al dit „géén" waren wij in de Ne derlandsche film nog niet zóó volkomen ge wend als het in deze film afwezig is. Hetgeen niet wegneemt, dat het verhaaltje al te sim- peltjes is. ook al wilde Koster het doodge woon hebben en al heeft hij zelfs de dialoog 't loont de moeite er eens op te lettexx hoe welsprekend hier juist de zwijgexxde filmge deelten zijn bijna eexx ondergeschikte plaats gegeven, deze kan het „simpele geval" niet opheffen tot iets minder simpels (Zooals de Amerikanen dat tegexxwoordig zoo prachtig verstaan). Hier overtreft de „filmische" spraak verx-e die der menschen. Wat Koster ons door zijn filmspx-aak raden laat. het fijn zinnige aanwenden van de filmdialoog zooals hij dit dikwijls verx-assend-geestig doet. is méér de moeite waard, dan de conversatie zijner sujetten. Waarmede ik op de groote vex-diensten van Lentelied kom: de prachtige sfeer, de lentelijke vreugde die u er uit tegen- waait, het fraaie gebruik dat de cineast Kos ter gemaakt heeft van het verrukkelijke Zeeuwsche laixdschap. zijn oude Middelburg- sche geveltjes, zijn laantjes cn dijken, zijn witte zwaaiende molens, zijn bloesem en zijn koebeesten. Zooals dit gezien en idoor Andor von Barsy) gefotografeerd is, is 't prachtig van sfeer en stemming. Over de spelers zeg ik niet veel. De beste van allen is ongetwijfeld Johix Schilthuizen ixx zijn creatie van een muziekmakenden ïandlooper. Dat is volledig film en des te droe viger stemt het ons te weten, dat Schilthuizen nooit meer voor de camera spelen zal. Eenige weken geleden is deze begaafde filmkunste naar in den bloei vaix zijn leven gestoiwen. Na Schilthuizen noem ik als den meest „fil mische" Jules Verstraete. die een echten rond Zeeuwschen molenaar speelde en Julia Cuypei-s, de waarin van het plattelandhotel letje ,De Zon". Jan Teulings is zeker een goede vondst- voor-de-film geweest. Vooi-al in de zwijgende gedeelten is er een goede belofte ixx hem, wan neer hij sprekeix gaat is het altijd nog nèt- even tooneel. Hij heeft dat-op-'t-kantje af n i e t-filmische, wat nog steeds de Neder landsche film onderscheidt van de buiten- landsche en dat. ge vooi-al meer gevoelt dan bewijzen kunt wanneer Ank van der Moer voor de lens komt. Lau Ezeimxan geeft, een aardige creatie van een scheepswerf-direc teur en Nell Knoop en Cor Hermus hebben kleine i-ollen. die ons geen indx-uk geven over hun filmieke of niet-filmieke hoedanig heden. Resten de twee „ontdekkingen" van Simon Koster. De twee gewone-menschen, die zelfs nooit op het tooneel gestaan heb ben. Joke Busch, een lief en aai-dig mole naarsdochtertje, dat soms wel eens wat te veel stadsxneisje is Dick Swidde. die een wat al-te-onnoozel gehouden komische rol ge kregen heeft, dat wij daarin geen handi cap zouden zien voor een eventueele ont plooiing zijner onmiskenbaar-aanwezige ko mische taleixt. Swidde moet wél leeretx be schaafd Nedex-landsch te spreken. Hij xnoet zijn leelijk accént overwinxxexx Dus Dus is Lentelied zeker nog niet een film die zich meten kan met haar buitenlandsche zuster. Maar zeker wél een film, die mij als Nedei'landsch product van geest en visie verheugd heeft. Het heeft werkelijk sfeer dit lied van de lente, het appelleert aan ons hart met den roep van het voorjaar, die ook in de muziek en de zang, die het beeld bege leiden mooi exx zuiver-Hollandsch gevat wordt. Ongetwijfeld zijxx de sfeei'-beeldende zuiverfilmieke gedeelten het allerbest getrof fen: de ongesproken f i 1 nx-taal is nog in geen Nedex-landsche film (korte documentaires als Regen. Pierement en Trekschuit daargelaten) zóó welluidend en eerlijk gesproken als hier. Dus Een film die ge xxxoet gaan zien, wanneer het ook u w wensch is, dat Nederland zijn plaatsje onder de Jupiter-zon verovert. Een film, waarvan ik de feilen heb durven aantoonexx. omdat zij dat verdragen kan. omdat er zooveel goeds en moois in te vinden is, omdat zij ons waarlijk weer hoop geeft voor de Nederlandsche film. Geen grootsche film dit Lentelied. Maar wél een die mij in dit stadium der Ne- dex-larxdsclxe filmproductie lief is. Simon Koster moet voortgaan op dezen weg, hij xxxag blij zijn met zijn Lentelied. Mr. E. ELI AS. HAARLEMSCHE STER- EN PERSSOIRéEi Men schrijft ons: De „ster- en perssoirée" welke Woensdag avond 11 Maart ten bate van de H.O.V. in den Schouwburg aan deix Jansweg zal worden gegeven, belooft voor Haarlem iets zeer bij zonders'te worden. Aan dezen avond zullen namelijk 17 vooraanstaande musici uit Haar lem en omgeving medewerken, hetgeen op zichzelf al eexx ongewone attractie beteekent. Het programma zal deels van serieuzen aard zijn, doch overigens exx wel voor het belang rijkste deel een vroolijk karakter dragen. Zoodoende zal die avond de gelegenheid bieden onx verschillende solisten die men op de concerten als „ernstige"' kunstenaai's heeft leeren waardeeren. nu van een andere, meer ongedwongen zijde te leeren kennen. Wie de lijst van medewerkenden doorziet, zal verbaasd zijn over het groote aantal so listen van nationale en internationale repu tatie, die in Haarlem en omgeving wonen. Zeker zullen allen, die zich voor muziek interesseeren. met belangstelling dezen avond tegemoet zien. De solisten zullen worden ingeleid door den heer André de la Porte. Een danseres en twee snelteekenaars zullen voor afwisseling zorg dragen. Ongetwijfeld dus een avond van groote muzikale verscheideixheid. die veel bezoekers zal trekken. Alle medewerkenden hebben zich belangeloos ter beschikking gesteld, zoodat een groote opkomst van het publiek hier zeker gewenscht is. JUBILEUM C. VAN DUFFELEN. Op 11 Maart as. is de heer C. van Duffelen 25 jaar in dienst van de Grossierderij A. A. van der Weiden en Zn., Donkei-e Spaarne 46. De jubilaris brengt dien dag in den huise- lijken kring door. TE WATER GEREDEN. Vrijdagavond raakte een wielrijdster op de Bakenessergracht te water, doordat zij iemand mijden wilde, die bezig was de ramen van een perceel aldaar te lappen en de macht over haar stuur verloor. Zij werd spoedig op het droge gebracht. Toepassing van kunstmatige ademhaling door leden van O.D. was noodzakelijk en had succes. Met een auto van Mathot werd zij daarna naar het St. Elisabeths Gasthuis vervoerd. NEDERLANDSCH TOERISTENVERBOND „NATURA". De afdeeling Haarlem van het Ned. Toe- ristenverbond „Natura" viert heden, Zaterdag 7 Maart, haar 7 jarig bestaan in de Kroon zalen. De avond wordt opgeluisterd door de eigen tooneelclub. een humorist, en een jazzband. Verder is er een uitgebreid dansprogramma,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 9