Hd HET RADIO-SPOOK Jaarbeurs. 53e Jaargang No. 16170 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Woensdag 11 Maart 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. VV. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week 0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25. franco per post 3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05. p. maand f 0.22, p. 3 mnd. f 0.65, franco p. post 0.72^4. UITGAVE LOÜRENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN 1—5 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regeL Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag ea aanbod 14 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400-. Duim ƒ250.-. Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-. Arm-of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-. Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-. Verlies Duim ƒ75.-. Verlies Wijsvinger f 75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. Chauffeur steelt 1000 van zijn verloofde. Geeft haar cadeautjes van haar eigen geld! Door de Haarlemsche politie is aangehou den een 28-jarige chauffeur, wonende alhier, die bekend heeft gedurende de laatste veer tien dagen een bedrag van pl.m. f 1000 ten nadeele van zijn verloofde te hebben ont vreemd. Het meisje had dit geld na jaren lang hard werken bij elkaar gespaard, maar het niet naar een spaarbank gebracht. Zij deed het geld in een koffer in haar ouderlijke woning, waar zij blijkbaar dacht dat het veiliger ge borgen v/as. Zij schonk behalve haar hart ook haar vertrouwen aan bovengenoemden chauf feur, aan wien zij van haar schat in den kof fer vertelde. De zucht naar geld bleek bij dezen jonge ling echter sterker te zijn dan zijn liefde tot het meisje. Door allerlei voorwendsels gelukte het hem het meisje een dag of veertien van de ouder lijke woning verwijderd te houden. Van die afwezigheid maakte hij gebruik om het geld te stelen. Hij heeft den buit grootendeels opgemaakt aan autoritten en grove verteringen. Verder kocht hij vele goederen, waarvan hij er ook eenige aanzijn meisje schonk! Een deel van die goederen werd in zijn be zit gevonden en een ander deel bij zijn meisje. De politie heeft een en ander in be slag genomen. De chauffeur bleek nog f 10.08 in bezit te- hebben en hij had f 100 (de lust tot sparen was te1 elfder ure ook bij hem opgekomen) op zijn naam bij een bank te Haarlem ge stort. Ook dit geld is in beslag genomen. De chauffeur heeft nu gelegenheid gekre gen, over zijn onwaardige daad na te den ken, want hij is in verzekerde bewaring ge steld. Door zijn groote verteringen was de aan dacht van de politie op hem gevestigd. N.V. Haarlemsche Boaz Bank. Voorgesteld dividend 4 V20/0. Aan de op 31 Maart a.s. te houden algem.ee- ne vergadering van aandeelhouders der N.V. Haarlemsche Boaz Bank zal worden voorge steld het dividend over het boekjaar 1935, na ruime reserveering, te bepalen op 4V2 pet. Nog steeds de ondeugdelijke remmen. Eiken dag processen-verbaal. Het is blijkbaar toch nog niet overal in ons land bekend, dat de motorbrigade van de Haarlemsche politie zulk een uitstekende controle op de auto's uitoefent, want bijna dagelijks wordt hier nog proces-verbaal op gemaakt. Dit was ook Dinsdag het geval. Ten eerste tegen een chauffeur uit Amsterdam, die hier reed met een zeswielige vrachtauto, waarvan de voetrem niet deugde. Bij een snelheid van 27 K.M. was een afstand van 23 M. noodig om den wagen tot stilstand te bren gen. In de stuurinrichting zat een speling van 85 graden en de stuurkolom was gebroken. Van de auto van een koopman uit Utrecht die op de Gasthuisvest alhier reed. was de handrem geheel buiten werking en met de voetrem kon de wagen met een snelheid van 34 K M. eerst na 27 M. tot staan worden ge bracht. Tenslotte reed hier een aannemer uit Den Haag met een vrachtauto, waarvan de rem men eveneens den dienst weigerden. Met de voetrem kon bij een snelheid van 27 K.M. eerst na 50M. gestopt worden en met de hand rem bij een snelheid van 32 K.M. na 33 M. Alle wagens moesten voor herstel naar een garage worden gebracht. De diefstallen in Haarlem- Noord. Nog een heler aangehouden. In ons nummer van Maandag werd mede gedeeld dat een timmerman uit Amsterdam te zamen met een smid in den nacht van 5 op 6 Februari inbraak had gepleegd in een aan tal schuurtjes achter woningen aan den Middenweg. Beide mannen werden door de Haarlemsche politie aangehouden. De smid bekende, maar de timmerman niet. Deze laat ste heeft nu ook volledig bekend. De Haarlemsche politie heeft in Amsterdam ook een 22-jarigen bankwerker aangehouden als verdacht van heling. Hij zou twee fietsen hebben verkocht aan een kellner te Amster dam. Ook deze bankwerker is in bewaring ge steld. JUBILEUM C. VAN DUFFELEN. Heden is de heer C. van Duffelen 25 jaar in dienst van de Grossierderij A. A. van der Wei den en Zn. aan het Donkere Spaarne 46. De jubilaris, die dezen dag in den huiselijken kring mocht doorbrengen, ontving vanmorgen van zijn collega's bloemen en een geschenk. Vanmiddag zou de heer Van der Weiden hem komen gelukwenschen onder aanbieding van hu geschenk in enveloppe. Engelsch spookhuis uitgezonden. Dinsdagavond heeft de British Broadcas ting Company haar reeds lang te voren aan gekondigde uitzending uit het spookhuis te Meopham in Kent gegeven. Te 8.20 werd ons verteld via Droitwich, dat negen groote mannen om de tafel geschaard zaten in het oude huis. En een hunner zelf vertelde het ons. Het licht was nog aan zei hij. een vroolijk vuur brandde in den haard. Wij kregen een beschrijving van het geheele huis en de geheime kamer" werd niet ver geten, de kelder werd genoemd en de vlie ring. En toen kregen wij een opsomming van de voorzorgsmaatregelen, die waren geno men, om alles zonder eenige kans op fraude in zijn werk te laten gaan. Drie microfoons waren in het huis opgesteld. Een op de ta fel, waaromheen de negen, zeer zeer ernstige mannen zaten geschaard, een op de vliering, een in den kelder. En dan nog een buiten het huis in een noteboom. Al deze micro foons konden uit de kamer, waar de negen zaten, ingeschakeld worden en werden daar dan beluisterd. Wij mochten even meeluiste ren en hooren, dat men niets hoorde Het huis had den geest nog niet gekregen. Maar wat nog niet was, kon nog komen. En er waren andere voorzorgsmaatregelen met het oog daarop gteroffen. De heer Harry Price, wetenschappelijk leider van het expe riment vertelde daarvan. Hij had het erg druk gehad dien dag, want hij had: lo. alle deuren in het huis verzegeld, behalve die van de keuken naar den tuin; 2o. bij de kelderdeur was gespreid en die met poeder bedekt om mogelijke voetstappen te contro leeren; 3o. een verbinding gemaakt van de kelderdeur (die herhaaldelijk in het verle den op geheimzinnige wijze was geopend) met de kamer, waar op een ingenieus toestel met roode en blauwe lampen werd geregis treerd wanneer en hoever de deur zou open gaan. Een dein-, die verzegeld was, moet u wel bedenken; 4e. in den kelder een nog in- genieuser toestel opgesteld, dat met uiterste fijngevoeligheid de temperatuur zou regis- treeren, want de verhalen maakten ook mel ding van een koude bries, die plotseling door dien kelder kon vegen. 'Dit was alles nog tamelijk nuchter en za kelijk. Maar om de tafel zaten ook de vroe gere eigenaar van het huis en een tuinman en die kregen nu het woord. De vroegere eigenaar wist te vertellen, hoe de kelderdeur, die hij telkens vernageld had, ook telkens weer .den volgenden dag open bleek te zijn. En wat kon de oorzaak anders zijn dan, laten we zeggen: geestdrift. Hij vertelde ook van. een zijner honden, een spaniel, die luid jankende om het huis had gerend, eenige jaren geleden en toen zoo uitgeput was, dat het dier moest worden afgemaakt. En, aan gemoedigd door den leider aan de tafel, ver haalde hij nog van den moord, die eeuwen geleden in het huis was gepleegd op een rechter, die had meegewerkt aan de veroor deeling van Koning Karei I. Het is wel een heel oud huis. De tuinman zat er ook niet voor niets. Hij kon ook vertellen en deed het. Van een dienstmeisje dat zich had opgehangen in dit huis en van vreemde geluiden, of er op de deur weed geklopt. De leider vroeg, of het, tik-tik-tik. zoo ongeveer geklonken had. Nee, zei de tuinman, het was anders, net of het van den zolder naar den kelder ging. eerst zachtjes, dan aanzwellend, dan weer wegstervend. Hij kon het alleen maar ver tellen, niet nadoen. Zoo raakten wij langzamerhand in een be- hagelijk geheimzinnige stemming, om el even snel weer uitgerukt te worden. Het ra dio-geestesleven van Londen hernam zijn rechten. De tijd was om. strakjes tegen 12 uur zouden de groote geesten om de tafel te Meopham terug" komen, om mede te deelen, wat hun ervaringen geweest waren. We moesten maar niet teveel verwachten, zei de leider kalmeerend. Hij ging nu het licht uit doen en zij zouden verder den avond in het duister doorbrengen, luisterende aan de mi crofoons. De dapperenl Wij hebben het natuurlijk niet willen mis sen. En om 12.05 stemden wij. eenigszins sla perig, weer op Droitwich af. Daar waren ze weer. ze leefden gelukkig nog. En nu kre gen wij het verslag. Omstreeks 9 uur was door de microfoon op de vliering een vreemd geluid gehoord, net of er water liep. Twee der negen waren onversaagd naar boven ge klommen en spoedig weer teruggekeerd met de mededeeling dat er inderdaad water ruischte in een fonteintje, doordat de kok in de keuken de kaan had opengezet. Wat later kwam er weer en nu een nog meer be lovend geheimzinnig geluid. Voetstalen, te hooren door de microfoon in den kelder. Dat was wat. Ook dit werd manmoedig onder zocht en men kwam spoedig tot de conclusie, dat de kelder microfoon de resonans had op- gevaneen van het geluid der voetstampen. dat een der negen, voor den haard in de kamer op en neer loopenae had gemaakt. Een gees tige vergissing derhalve en een bewijs, dat ook oude huizen gehoorig kunnen zijn. Wij hebben nog vergeten te vermelden, dat er ook een wachter buiten was gepos teerd. blijkbaar om het spook bij aankomst te verwelkomen. Hij was nu aan de beurt, om zijn rapport uit te brengen. Hij rappor teerde dat het prachtig windloos weer was, een heerlijke Maartnacht. Hij had veel om het huis gewandeld en niets gezien en niets gehoord, behalve kieviten en uilen. En hij her haalde dankbaar dat het prachtig wind stil weer geweest was. Dit was allemaal wel een beetje teleur stellend. Maar toen kwam nog de weten schappelijke heer Harry Price. Weliswaar moest hij bekennen dat geen roode en blau WONINGBOUW RAMPLAAN - ELSWOUTLAAN m.|z. centr. verw., vanaf f4600.- RINKEMA-ROOSDORP Inl. o. h. werk, Stuyvesantplein 4, ook tel. 26429 AERDENHOUT Huurprijs vanaf f 32.50 p. mnd. (Adv. lngez. Med.) we lampjes op het opengaan van de kelder deur hadden gereageerd, maar zijn koude briestoestel redde de situatie. Dat had om 10 uur, of het kan ook 11 uur geweest zijn, plotseling een heele "-raad Fahrenheit hoo- ger genoteerd. Dat duurde een paar minu ten en daarop was de grafische lijn eens klaps wel drie graden gedaald. De heer Price ging nu nog eens even kij ken. of er verder nog wat was gebeurd. Wij wachtten in spanning. Hii kwam gelukkig spoedig terug met de verblijdende mededee ling. dat er weder temperatuurverschillen waren geregistreerd, die voor hem althans, naar hij wetenschappelijk bescheiden ver klaarde, onverklaarbaar waren. En daar moesten wij het tenslotte mee doen. De B.B.C. ging nu sluiten. Wij hoorden nog de klok in het spookhuis twaalf (Eng. tijd) slaan, de leider constateerde dat er niets bewezen was. noch betreffende het ontbreken, noch over het bestaan van spo ken en merkte op. dat een spook natuurlijk vrij is in zijn doen en laten en heel goed kan wegblijven als het hem past, zelfs op een avond dien de B.B.C. heeft uitgekozen, om hem uit te zenden. Hét is heel interes sant geweest zei de leider in ieder geval voor ons, voegde hij er bescheidenlijk aan toe. Good night, everybody good night! En daarmee was dit feest des geestes ook weer ten einde. Voorloopig defensief verbond tusschen Engeland, Frankrijk en België? Londen voelt weinig voor sancties tegen Duitschland. LONDEN 10 -Maart. De diploma tieke correspondent van de „Manches ter Guardian" gelooft, dat sedert giste ren een voorloopig defensief verbond tusschen Engeland, Frankrijk en België tot stand is gekomen. Het ein digt, zoodra een bevredigend Weste lijk pact is gesloten. Te Londen is men van meening, dat deze actie in verband met den toestand het mini mum is wat fatsoenshalve gedaan moet wor den. Er bestaat een gevaar, en wel het gevaar van een Engelsch-Fransche crisis. Te Londen voelt men weinig neiging, voor een drastische actie, b.v. sancties, tegen Duitschland te pleiten. Radiorede van minister Colijn. In verband met den internationalen toestand. DEN HAAG, 11 Maart (A. N. P.) Hedenavond acht uur zal minister Colijn over beide zenders een korte rede houden in verband met den inter nationalen toestand. Britsche Liberalen gedeeltelijk tegen het defensie-witboek. Echter steun aan de politiek tegenover Duitschland. (Zie ook pag. 4). LONDEN, 11 Maart (A. N. P.) Bij de stem ming over het witboek in het Lagerhuis heeft een aantal liberalen, onder wie Lloyd George, zich tegen de regeering uitgesproken, terwijl andere liberalen zich van stemming onthiel den. De leider der liberale oppositie ver klaarde, dat tegen de regeering werd gestemd, alleen omdat de regeering geen zekerheid had gegeven, dat zij streefde naar verwezenlijking der collectieve veiligheid. Anderzijds, aldus verklaarde hij, is de liberale oppositie sterk onder den indruk van de ernst der situatie. Zij zal de regeering dus haar volledigen steun geven voor een politiek, zooals Eden die Maandag in het Lagerhuis heeft uiteengezet. Ieder voorstel zal in overweging worden ge nomen, dat strekt tot versterking der defensie. De Jaarbeurs staat voor allen weder open. Komt zien, komt zien, wat is tentoongesteld, Maar niet slechts zien, komt op bestelling koopen, Want rollen moet het Nederlandsche geld. Aanschouwt hoe, ondanks zware crisiskwalen. De oude ondernemingsgeest nog leeft. De industrie toont hier de nieuwste stalen, Die zij ontworpen en vervaardigd heeft. Er is in deze zakelijke zalen Een keur vereend van moed en energie, Die dichters nuchter proza mogen smalen. Maar die naar waarheid straalt van poëzie. Er is gewerkt, geleden en gestreden, Voordat dit al tezamen kon gebracht. Hier klinkt geen litanie van 't somber heden, Maar krijgsgezang van ongetemde kracht. Men demonstreert hier moed tot verder bouwen, Al beukt de storm dan ook het fundament, Hier heeft men nog in eigen kracht vertrouwen, Als is de toekomst grauw en onbekend. Men biedt u hier een ferme demonstratie Van durf, die leiden moet tot het succes, De Jaarbeurs geeft de Nederlandsche natie, Die zien en hooren kan, de crisis-les. P. GASUS. Radiodistributie Haarlem. Nooit een nogal kostbaar toestel, Dat veroudert bij het jaar, Nooit een bromtoon als van Brassov, Of twee zenders door elkaar. (Adv. lngez. Med.) Vijf Italiaansche legercorpsen gereed om op te rukken. Weer een dorp gebombardeerd. ASMARA, 11 Maart (A. N. P.). Naar het agentschap Stefani mededeelt staan aan het Noordelijk front vijf legercorp sen gereed op te rukken. Het eerste en derde legercorps staan gereed op te marcheeren in de richting van Feneroa en het Asjangi-meer, terwijl het Eritreaansche legercorps de posities in Tembien versterkt en het tweede en vierde legercorps de stellingen in Sjir eversterkt, ten einde gereed te zijn voor een nieuwen sprong voorwaarts. De Italianen hebben alle heuvels bij de Takazze bezet en hier verkenningsposten ingericht, terwijl een spervuur van de artille rie is voorbereid. Steeds meer komt de inland- sche bevolking haar onderwerping aan de Italianen aanbieden. Verscheidene stamhoof den uit ver verwijderde gebieden komen mede- deelen, dat hun stammen no gslechts wach ten oP de aankomst van de Italiaansche troe pen om hun onderwerping aan te bieden. Een van deze stammen, de Avergalla. heeft zelfs zijn stamhoofden opgedragen de Italianen te zeggen, dat de stam bereid is aan de zijde van de" Italianen te strijden tegen de Amharen, die hun bitterste vijanden zijn. Verder wordt vernomen, dat de negus ten aanzien van het gevaar, dat Dessie dreigt door de samenwer king van 5 Italiaansche legercorpsen, naar het Noorden zou zijn getrokken om te trach ten de keizerlijke garde tegen de Italianen te doen oprukken. ADDIS ABEBA, 11 Maart (A. N. P.) Een Italiaansch bombardementsvliegtuig heeft gisteren een vlucht over het gebied aan de Takazze gemaakt. Op den terugweg werd het dorp Dèkenze gebombardeerd. De autori teiten van Addis Abeba hadden instructie ge kregen, dat alle benzinevoorraden der hoofd stad naar buiten moesten worden gebracht om het brandgevaar bij een bombardement, dat door den bouwtrant der stad bijzonder groot is, te verminderen. De vrouw van Ras Seyoem ASMARA. 11 Maart (A. N. P.). seschaakt' Het agentschap Stefani verneemt van ge vangen genomen Abessyniërs, dat Ras Seyoem niet alleen de slag in Tembien heeft verloren, doch ook zijn vrouw, prinses prinses Aizzede. een nicht van den negus. De eerste echtgenoot van de prinses. Ras Cheb- bede, had vernomen, dat Ras Seyoem haar had verborgen in een klooster in het gebied Zellmti en hij zond een sterk detachement van zijn troepen daarheen. Dit detachement versloeg de wacht, die Ras Seyoem had ach tergelaten, maaktezich meester van de prinses en bracht haar weer terug naar Ras Chebbede. De Fransche premier Albert Sarraut tijdens zijn radiorede, waarin hij Duitschland's op treden voor Frankrijk onaanvaardbaar ver klaarde.' Het woord is aan.... Joubert: Snijdt niet door wat gij kunt ontknoopen. Admiraal Beatty overleden. Oud-opperbevelhebber van de Britsche vloot en oud-minister van marine. Het A.N.P. meldt uit Londen, dat aldaar admiraal Beatty op 65-jarigen leeftijd over leden is. De Britsche vlootadmiraal David Beatty werd op 17 Januari 1871 geboren in het graaf schap Wexford (Zuid Ierlandals tweede zoon van Captain David Langfield Beatty. Op 13-jarigen leeftijd kwam David Beatty als adelborst bij de marine. Als jong officier deed hij van 1896'98 dienst bij de vloot in Egypte en den Soedan. Hij on derscheidde zich en werd spoedig bevorderd tot „commander". Als zoodanig deed hij in 1900 dienst tijdens den Boxer-opstand in China. In 1911. hij was toen schout-bij-nacht, werd hij secretaris van den toenmaligen minister van Marine. Winston Churchill. Tot 1913 be kleedde Beatty deze functie. In laatstgenoemd jaar werd hij benoemd tot commandant van het eskader slagkruisers. Spoedig na het uitbreken van den oorlog, in Augustus 1914, ondernamen de onder zijn bevel staande oorlogsbodems een „raid" op Helgoland. Drie kruisers en een torpedojager werden daar tot zinken gebracht. Een paar maanden later hield zijn vloot- groep het Duitsche eskader onder bevel van admiraal von Hipper tegen, dat een derde poging wilde ondernemen de Engelsche kust plaatsen te bombardeerën. Bij dezen zeeslag werd de Duitsche slagkruiser Blücher door het vuur uit de Britsche kanonnen tot zinken ge bracht. Het vlaggeschip Lion geraakte toen in moeilijkheden. Door een misverstand werd de slag toen niet voortgezet. Deze slag is bekend als die bij Doggersbank. Op 30 Mei 1916 geraakten de vlootgroepen van Beatty en von Hipper opnieuw slaags. Hoewel Beatty over meer schepen beschikte dan zijn tegenstander, was het Britsche eska der toch niet opgewassen tegen het hevige vuur uit de Duitsche batterijen. De Indefati gable, Queen Mary en Invincible werden tot zinken gebracht. Het vijfde eskader slagsche pen slaagde er niet in Beatty te hulp te ko men. Niettemin gelukte het Beatty de Duit sche Hochsee-vloot naar het noorden terug te drijven. Hij werd daarbij door de onder bevel van admiraal Jellicoe staande Britsche Groote Vloot, die ter assistentie was toege sneld, krachtig geholpen. In December 1916, toen Jellicoe minister van Marine werd, word Beatty opperbevelhebber van de Groote Vioot. Als zoodanig moesten na den oorlog de meeste Duitsche oorlogsbodems aan hem worden uit geleverd. Van 1919 tot 1927 was Beatty minister van Marine. In 1921 woonde hij als Britsch gede legeerde de vlootconferentie van Washington bij. In 1919 werd hij in den adelstand verheven. De Volkenbondsraad komt Zaterdag te Lon den bijeen. Donderdag beraadslagen de Lo- carnostaten opnieuw. pag. 4 De staking der vijandelijkheden in Abessynië blijkt van korten duur geweest te zijn. pag. 4 Het Witboek is door het Britsche Lagerhuis Goedgekeurd. pag. 4 Hitler is bereid ook met Oostenrijk en Tsje- cho-Slowakije non-agressiepacten af te sluiten. pag. 4 De Eerste Kamer spreekt over Handel, Nij verheid en Scheepvaart. pag. 3 Minister Deckers heeft voor de kleine boeren een afzonderlijken dienst toegezegd. pag 3 Noord-Hoiland's Rijksarchief bestaat op 1 April a.s. 50 jaar. pag 5 Een Haarlemsch chauffeur heeft f 1000 van zijn verloofde gestolen. pag. 1 De uitzending uit het Engelsche Spookhuis. pag. 1 ARTIKELEN. ENZ. Mr. E. Elias: Een Haagsche man op een Haag- sche modeshow. pag. 3 Van onzen Londenschen correspondent: Anti semitische symptomen in Engeland. pag. 9 De oudste gevangenis ter wereld, Tsoeng Wan in China wordt gesloopt. pag. 4 W. SCH.: De radio, het spook en de slapeloozc nacht. pag. 3 J. H. de Bois: Haarlem's Kunstbezit. pag. 3 J. B. Schuil: Voordrachtmiddag Anny Prins. pag. 5 J. B. Schuil over: De doorslag. pag. 5 K. de Jong: Zesde Concert der Haarlemsche Bach vereen iging. Pag. 5 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge* nomen op pag. 7.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1